1
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Mikhail Remshu Polar Jiu Jitsu Team
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
2
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Sami Torola Ahjo Training Center
Mikael Kunttu Rajamäen Kamppailukeskus
3
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Judges Decision
Johan Bäckman BJJ Vaasa
Miro Honkanen MMA Imatra
4
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Points
Yamato Yoshida Loop Jiu-Jitsu
Eppu Riihelä Lahden Gentai
5
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Choke
Ville Isokoski Lahden Gentai
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
6
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
7
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Markku Turpeinen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
8
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Milla Pajula Barreto Helsinki
Heidi Kuusisto Oulun Kamppailuklubi
9
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Lock
Anna Jylhä Tampereen Jujutsukoulu
Tove Kärki Jyväskylän Fight Club
10
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Milla Hirvonen Takado
Ida Posti Barreto Jiu-Jitsu Lahti
11
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Anna Kavoura Jyväskylän Fight Club
Suvi Koikkalainen Takado
12
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Ismo Manninen MMA Team 300
Arttu Teivainen GB Gym
13
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Armbar
Mikko Löppönen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Vili Kiviluoma WFC Warriors
14
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Guillotine
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Matias Willgren Polar Jiu Jitsu Team
15
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Jukka Ruuska Loop Jiu-Jitsu
Eetu Rämä Gracie Barra Kouvola
16
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Samuli Suomela Oulun Kamppailuklubi
Olli Hildén Lahden Gentai
17
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Josef Gullmets Crest - Professional Fighting Center
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
18
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Jaakko Näveri Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Gleb Tatichek Delariva Finland
19
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
20
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Sami Torola Ahjo Training Center
Miro Honkanen MMA Imatra
21
Men Purple Belts -64 kg Final
Points
Yamato Yoshida Loop Jiu-Jitsu
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
22
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Triangle
Riku Hapulahti Lahden Gentai
Tuomas Kokkonen GB Gym
23
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
24
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Milla Pajula Barreto Helsinki
25
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Tove Kärki Jyväskylän Fight Club
26
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Bow and Arrow
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Milla Hirvonen Takado
27
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Judges Decision
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Suvi Koikkalainen Takado
28
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Antti Kuusinen Lahden Gentai
Arttu Teivainen GB Gym
29
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
Antti Kukkonen Heracles
30
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Vili Kiviluoma WFC Warriors
31
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Matias Willgren Polar Jiu Jitsu Team
32
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Triangle
Petri Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Jukka Ruuska Loop Jiu-Jitsu
33
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Samuli Suomela Oulun Kamppailuklubi
34
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Arttu Virtala Tampereen Jujutsukoulu
Josef Gullmets Crest - Professional Fighting Center
35
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Jaakko Näveri Barreto Jiu-Jitsu Lahti
36
Men Blue Belts -64 kg Final
Points
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
Miro Honkanen MMA Imatra
37
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Riku Hapulahti Lahden Gentai
Severi Nenonen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
38
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Points
Milla Pajula Barreto Helsinki
Tove Kärki Jyväskylän Fight Club
39
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
40
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Simo Penttila Lahden Gentai
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
41
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Mikko Mäkelä GB Gym
Jari Illikainen MMA Imatra
42
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Bow and Arrow
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
43
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Aleksandr Keinänen Orion's Belt
Juha Karjalainen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
44
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
45
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Walkover
Marika Vainola Crest - Professional Fighting Center
Annamari Tura Helsingin Ju-jutsuklubi
46
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Armbar
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Sanna Temisevä Takado
47
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Verna Kuutti GB Gym
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
48
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Collar Choke
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
49
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Judges Decision
Varpu Rinne Finnfighters Gym
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
50
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Arttu Teivainen GB Gym
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
51
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
52
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Lasse Rahkolin Sisu Gym
53
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Arttu Virtala Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Näveri Barreto Jiu-Jitsu Lahti
54
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
55
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Walkover
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Riku Forsell Pankration Gym
56
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Simo Penttila Lahden Gentai
57
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
RNC
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Jari Illikainen MMA Imatra
58
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Lock
Tommi Pulkkanen Lahden Gentai
Juha Karjalainen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
59
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Sami Narikka Combat Society
Teemu Matilainen Mikkelin Full Contact
60
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Roosa Kemppilä MMA Team 300
61
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Walkover
Annamari Tura Helsingin Ju-jutsuklubi
Emilia Lång MMA Rovaniemi
62
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Judges Decision
Laura Rättyä Crest - Professional Fighting Center
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
63
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
64
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Sami Silventoinen GB Gym
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
65
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
66
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Judges Decision
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
Timo Mäkinen Forssan Kamppailijat
67
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Tero Salonen Finnfighters Gym
68
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
Marko Anttila Heracles
69
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Lempinen MMA Vantaa
70
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jyri Koponen Sisu Gym
Mikko Vehmas Heracles
71
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Oskari Auvinen Helsingin Itsepuolustuskoulu
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
72
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Triangle
Samuli Rajalahti Forssan Kamppailijat
Janne Dillström Gracie Barra Varkaus
73
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Marko Tani MMA Utti
74
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Juhana Kuikka GB Gym
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
75
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
76
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Ankle Lock
Petri Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Arttu Virtala Tampereen Jujutsukoulu
77
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
78
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Simo Penttila Lahden Gentai
Jari Illikainen MMA Imatra
79
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Ankle Lock
Tommi Pulkkanen Lahden Gentai
Teemu Matilainen Mikkelin Full Contact
80
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Choke
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Emilia Lång MMA Rovaniemi
81
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Laura Rättyä Crest - Professional Fighting Center
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
82
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Sami Silventoinen GB Gym
83
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Timo Mäkinen Forssan Kamppailijat
84
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Kimura
Joona Posa MMA Vantaa
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
85
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Eljas Lehtovuori Helsingin Itsepuolustuskoulu
Marko Anttila Heracles
86
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
87
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Choke
Mikko Vehmas Heracles
Oskari Auvinen Helsingin Itsepuolustuskoulu
88
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Kimura
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Janne Dillström Gracie Barra Varkaus
89
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Marko Tani MMA Utti
Juhana Kuikka GB Gym
90
Men Blue Belts -70 kg Final
Bow and Arrow
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
Arttu Virtala Tampereen Jujutsukoulu
91
Men Purple Belts -70 kg Final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Jari Illikainen MMA Imatra
92
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Tero Ahola Helsingin Itsepuolustuskoulu
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
93
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Juuso Halme MMA Imatra
94
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Justus Hirvi Barreto Helsinki
95
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Choke
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
96
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Jani Määttä Barreto Helsinki
Marko Sarasjärvi GB Gym
97
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Petri Kiuru Barreto Jiu-Jitsu Lahti
98
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Mika Pitkälä Savate Club Helsinki
Tommi Heikkinen Oulun Kamppailuklubi
99
Women Blue Belts -69 kg Final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
100
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Sami Silventoinen GB Gym
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
101
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Joona Posa MMA Vantaa
Eljas Lehtovuori Helsingin Itsepuolustuskoulu
102
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Oskari Auvinen Helsingin Itsepuolustuskoulu
103
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Marko Tani MMA Utti
104
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Markku Mutanen Barreto Helsinki
105
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Jani Ketolainen MMA Kotka
106
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
107
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Rando Heinvars MMA Vantaa
Niki Kahila Gracie Barra Kouvola
108
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Samuli Törmikoski GB Gym
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
109
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Aleksi Kylmälahti Lahden Gentai
Jukka Nyyssönen Mikkelin Full Contact
110
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Vesa Rockas Sisu Gym
111
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Ville Tolonen Jyväskylän Fight Club
112
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
Lauri Rossinen MMA Joensuu
113
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
RNC
Sami Mäkelä Oulun Kamppailuklubi
Johan Jaumain Loop Jiu-Jitsu
114
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Harri Kettunen Sisu Gym
Matti Auvinen Crest - Professional Fighting Center
115
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Markus Haapalainen RNC Sport Club
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
116
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Samuli Lappeteläinen Järvenpään Kehäkarhut
Emin Neziri Loop Jiu-Jitsu
117
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Teemu Jäntti MMA Vantaa
118
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Paavo Haimila MMA Lappeenranta
119
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Pekka Virtanen MMA Vantaa
Jani Kuukkanen Proeliator Jiu-Jitsu
120
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Points
Sami Silventoinen GB Gym
Joona Posa MMA Vantaa
121
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
122
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Tero Ahola Helsingin Itsepuolustuskoulu
123
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Juuso Halme MMA Imatra
Justus Hirvi Barreto Helsinki
124
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Marko Sarasjärvi GB Gym
125
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Petri Kiuru Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Tommi Heikkinen Oulun Kamppailuklubi
126
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
127
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
128
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Niki Kahila Gracie Barra Kouvola
129
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Samuli Törmikoski GB Gym
Aleksi Kylmälahti Lahden Gentai
130
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
131
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Lauri Rossinen MMA Joensuu
Johan Jaumain Loop Jiu-Jitsu
132
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Tuomas Niiranen Jyväskylän Fight Club
Matti Auvinen Crest - Professional Fighting Center
133
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
Emin Neziri Loop Jiu-Jitsu
134
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
135
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Pekka Virtanen MMA Vantaa
136
Men Blue Belts -76 kg Final
Choke
Joona Posa MMA Vantaa
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
137
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Juuso Halme MMA Imatra
138
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Marko Sarasjärvi GB Gym
Tommi Heikkinen Oulun Kamppailuklubi
139
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
RNC
Toni Toivanen Heracles
Marko Seppälä Helsingin Itsepuolustuskoulu
140
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact
Otso Markkanen Turun Ju-jutsuseura
141
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
Jonas Smeds Crest - Professional Fighting Center
142
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
143
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Vitaliy Inyushkin Helsingin Paini-Miehet
Jimi Miettinen MMA Joensuu
144
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
145
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
Juhani Haikka Barreto Jiu-Jitsu Lahti
146
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
147
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Samuli Törmikoski GB Gym
148
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Lauri Rossinen MMA Joensuu
149
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Kimura
Tuomas Niiranen Jyväskylän Fight Club
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
150
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Tatu Piispanen GB Gym
151
Men Purple Belts -76 kg Final
Points
Juuso Halme MMA Imatra
Tommi Heikkinen Oulun Kamppailuklubi
152
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Henri Lindroos Helsingin Ju-jutsuklubi
153
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Jarkko Laakso Barreto Jiu-Jitsu Lahti
154
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Juhani Nordman Helsingin Paini-Miehet
155
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Henri Poikolainen Helsingin Ju-jutsuklubi
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
156
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Walkover
Saku Peltovirta Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
157
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Lock
Sami-Pekka Takaluoma Takado
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
158
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Tatu Verta RNC Sport Club
159
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Olli Halonen Gracie Barra Lappeenranta
Joni Lempinen Tampereen Jujutsukoulu
160
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Lock
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Toni Toivanen Heracles
161
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Otso Markkanen Turun Ju-jutsuseura
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
162
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Vitaliy Inyushkin Helsingin Paini-Miehet
163
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
164
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Markus Asell Finnfighters Gym
165
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Walkover
Tuomas Niiranen Jyväskylän Fight Club
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
166
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Harri Paakkola Loop Jiu-Jitsu
Henri Lindroos Helsingin Ju-jutsuklubi
167
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Hilti Raasepori
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
168
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Kennet Mattsson MMA Team 300
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
169
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Milo Pirttinen Polar Jiu Jitsu Team
170
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Urpo Jaakkola Forssan Kamppailijat
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
171
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Saku Peltovirta Porin Kamppailu-urheilukeskus
172
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Lapel Choke
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
173
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
174
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Tomi Lindholm GB Gym
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
175
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Jussi Järvinen Helsingin Itsepuolustuskoulu
Joni Lempinen Tampereen Jujutsukoulu
176
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Otso Markkanen Turun Ju-jutsuseura
177
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Vitaliy Inyushkin Helsingin Paini-Miehet
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
178
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Lock
Markus Asell Finnfighters Gym
Tuomas Niiranen Jyväskylän Fight Club
179
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Juhani Mikkonen Takado
180
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Lapel Choke
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Juha-Matti Kariniemi MMA Rovaniemi
181
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
182
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Joonas Ylänne GB Gym
Jani Pasula MMA Rovaniemi
183
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Triangle
Harri Paakkola Loop Jiu-Jitsu
Jaakko Vilander Hilti Raasepori
184
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Stefan Holmström Helsingin Itsepuolustuskoulu
185
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Walkover
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
186
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
DQ
Kennet Mattsson MMA Team 300
Milo Pirttinen Polar Jiu Jitsu Team
187
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
188
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Kimura
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
189
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Joni Lempinen Tampereen Jujutsukoulu
190
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Points
Otso Markkanen Turun Ju-jutsuseura
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
191
Men Blue Belts -94.3 kg 32nd-final
Walkover
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
Sam Backlund Barreto Helsinki
192
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Jesse Vuorio GB Gym
Juhani Mikkonen Takado
193
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
194
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
195
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Jani Pasula MMA Rovaniemi
196
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
197
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Points
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
198
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Choke
Roni Nässling Vantaan Kamppailukeskus
Vasco Fachada Jyväskylän Fight Club
199
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Points
Valtteri Aalto GB Gym
Juho Sormunen Kingpin Grappling
200
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Walkover
Ossi Pentti Oulun Kamppailuklubi
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
201
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Kennet Mattsson MMA Team 300
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
202
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
203
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
204
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Artturi Linna GB Gym
Sam Backlund Barreto Helsinki
205
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Jami Merenmies Forssan Kamppailijat
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
206
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
RNC
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
Kim Riski Turun Ju-jutsuseura
207
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jesse Auvinen Turun Ju-jutsuseura
208
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Triangle
Juuso Helenius Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Teemu Herva MMA Rovaniemi
209
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Collar Choke
Roussel Dominguez PP Jiujitsu Helsinki ry
Jani Kuloheimo Polar Jiu Jitsu Team
210
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Ari Ylipalo Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Gainullin Helsingin Paini-Miehet
211
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Jari Lehtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ari Heinänen Ahjo Training Center
212
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
213
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Triangle
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jani Pasula MMA Rovaniemi
214
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
215
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Jussi Asikainen Kuopion Gladiator Factory
216
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Andreas Nordin BJJ Vaasa
217
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Santeri Soranta GB Gym
218
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Points
Kennet Mattsson MMA Team 300
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
219
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Collar Choke
Jarkko Suojoki Tampereen Jujutsukoulu
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
220
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
RNC
Timo Suhonen Espoon Kehähait
Vasco Fachada Jyväskylän Fight Club
221
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Sami Raijas Sisu Gym
Juho Sormunen Kingpin Grappling
222
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Jani Ranta Takado
Ossi Pentti Oulun Kamppailuklubi
223
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Artturi Linna GB Gym
Jami Merenmies Forssan Kamppailijat
224
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
225
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Juuso Helenius Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Roussel Dominguez PP Jiujitsu Helsinki ry
226
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Ari Ylipalo Polar Jiu Jitsu Team
Ari Heinänen Ahjo Training Center
227
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
228
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Jim Hagström Takado
Tero Pesola Turun Ju-jutsuseura
229
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Mikko Mutanen Helsingin Itsepuolustuskoulu
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
230
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
231
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Miika Suvanto Finnfighters Gym
232
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Walkover
Jani Häkkinen MMA Joensuu
Juho Rämö Crest - Professional Fighting Center
233
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Points
Miika Hirvonen Delariva Finland
Jesse Miettinen MMA Joensuu
234
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Points
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Ville Pennala Rajamäen Kamppailukeskus
235
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Choke
Jarkko Suojoki Tampereen Jujutsukoulu
Timo Suhonen Espoon Kehähait
236
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Armbar
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Jani Ranta Takado
237
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Collar Choke
Hermann Mäki Takado
Kari Heikkilä Barreto Jiu-Jitsu Lahti
238
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Artturi Linna GB Gym
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
239
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Judges Decision
Roussel Dominguez PP Jiujitsu Helsinki ry
Ari Heinänen Ahjo Training Center
240
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Triangle
Tatu Immonen Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
241
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Ville Saari Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Toni Haanpää Helsingin Itsepuolustuskoulu
242
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Points
Tero Pesola Turun Ju-jutsuseura
Mikko Mutanen Helsingin Itsepuolustuskoulu
243
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Walkover
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
244
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Armbar
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Jaana Kettunen Takado
245
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Otto Kumpulainen Sisu Gym
246
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Juho Rämö Crest - Professional Fighting Center
247
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Siim Mironov Barreto Helsinki
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
248
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Otto Puttonen Polar Jiu Jitsu Team
Miika Hirvonen Delariva Finland
249
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Choke
Marko Härkönen CFO Grappling Team
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
250
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Choke
Timo Suhonen Espoon Kehähait
Juho Sormunen Kingpin Grappling
251
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Kimura
Mirwais Shirzad Loop Jiu-Jitsu
Kari Heikkilä Barreto Jiu-Jitsu Lahti
252
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Points
Artturi Linna GB Gym
Roussel Dominguez PP Jiujitsu Helsinki ry
253
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Armbar
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Teea Tikka Helsingin Itsepuolustuskoulu
254
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Armbar
Päivi Aittamaa Forssan Kamppailijat
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
255
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Armbar
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Toni Haanpää Helsingin Itsepuolustuskoulu
256
Women Blue Belts 69+ kg Final
Points
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Jaana Kettunen Takado
257
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
258
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Otto Puttonen Polar Jiu Jitsu Team
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
259
Men Purple Belts 100.5+ kg Final
Points
Hermann Mäki Takado
Mirwais Shirzad Loop Jiu-Jitsu
260
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Choke
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
261
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Maiju Suotama MMA Imatra
Päivi Aittamaa Forssan Kamppailijat
262
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
RNC
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
263
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Final
Points
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Päivi Aittamaa Forssan Kamppailijat