1
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Yakov Nedokushev Senna Fight Academy
2
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Shamil Magomedov Stone Fight Saint-Petersburg
3
Men Purple Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
4
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Juha-Matti Salo Delariva Finland/Salini Sport Center
Joonas Veikkolainen Gold Team Finland
5
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
RNC
Lari Stepanov Strela Team
Max Sairanen Ahjo Training Center
6
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Miro Koskenranta BJJ Vaasa
Teemu Leppiaho Fight For Fun
7
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
Walkover
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Eetu Rämä Gracie Barra Kouvola
8
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Joonas Hartikka Finnfighters Gym
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
9
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Ville Isokoski Lahden Gentai
Marko Sonck Turun Ju-jutsuseura
10
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Walkover
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
11
Men Brown/Black Belts -67.5 kg Final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
12
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
Niklas Holmberg Loop Jiu-Jitsu
13
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
14
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Samuel Kuosa Loop Jiu-Jitsu
Alexander Karmanov Strela Team
15
Men Blue Belts -61.5 kg Final
Points
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Shamil Magomedov Stone Fight Saint-Petersburg
16
Men Purple Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
17
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Triangle
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Aleksandr Lukovkin Strela Team
18
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jukka Kuitunen Total Center Lahti
Petri Heikkinen eTuna Rollers
19
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Benjamin Potros Hilti BJJ Stockholm
Aleksandr Cassén Orion's Belt
20
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Joonas Hesso Loop Jiu-Jitsu
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
21
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Juuso Pyy Helsingin Ju-jutsuklubi
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
22
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Triangle
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
23
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Joni Haataja BJJ Kouvola
Vladimir Kovanko STRELA TEAM
24
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Tuure Hakala RNC Sport Club
25
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Juha-Matti Salo Delariva Finland/Salini Sport Center
26
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
DQ
Lari Stepanov Strela Team
Miro Koskenranta BJJ Vaasa
27
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
28
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Toni Meriluoto Espoon Kehähait
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
29
Men Purple Belts -61.5 kg Final
Points
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
30
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Isokoski Lahden Gentai
31
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Riku Forsell Pankration Gym
Jaakko Näveri Total Center Lahti
32
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
DQ
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
33
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
RNC
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
Ernest Kolek Tampereen Jujutsukoulu
34
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Walkover
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
35
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Walkover
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
Niklas Holmberg Loop Jiu-Jitsu
36
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Kristian Eklund Wasamove
37
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Atte Hautala Wasamove
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
38
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Lauri Ranta-Eskola Tampereen Jujutsukoulu
Alexander Karmanov Strela Team
39
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Jukka Kuitunen Total Center Lahti
40
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Benjamin Potros Hilti BJJ Stockholm
Joonas Hesso Loop Jiu-Jitsu
41
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Choke
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Mika Leikkola BJJ Kouvola
42
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Choke
Joni Haataja BJJ Kouvola
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
43
Men White Belts -67.5 kg Semi-final
Guillotine
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Miro Koskenranta BJJ Vaasa
44
Men White Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Toni Meriluoto Espoon Kehähait
45
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Judges Decision
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Riku Forsell Pankration Gym
46
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Ernest Kolek Tampereen Jujutsukoulu
47
Men Purple Belts -67.5 kg Final
Points
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
48
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
49
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Jorgen Matsi VÕIMLA (SBGi)
Tuomas Kokkonen GB Gym
50
Men White Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Niklas Holmberg Loop Jiu-Jitsu
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
51
Men White Belts -73.5 kg Semi-final
Judges Decision
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Alexander Karmanov Strela Team
52
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Final
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Sami Narikka Combat Society
53
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Matti Nätynki Polar Jiu Jitsu Team
Markku Tilli Freelancer
54
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Konstantin Aznabaev Stone Fight Gym
55
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Jori Taralainen MMA Lappeenranta
Antti Vuori Finnfighters Gym
56
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Toni Katajamäki Wasamove
Jussi Saarinen BJJ Kouvola
57
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Teemu Tilli Gracie Barra Kouvola
58
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Jani Pajula Takado
59
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Santeri Kauppi Hipko
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
60
Men White Belts -67.5 kg Final
Americana
Miro Koskenranta BJJ Vaasa
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
61
Men Blue Belts -67.5 kg Final
RNC
Riku Forsell Pankration Gym
Ernest Kolek Tampereen Jujutsukoulu
62
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Triangle
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Joonas Hesso Loop Jiu-Jitsu
63
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Guillotine
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Joni Haataja BJJ Kouvola
64
Men White Belts -73.5 kg Final
Points
Niklas Holmberg Loop Jiu-Jitsu
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
65
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
66
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Tuomas Kokkonen GB Gym
67
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Lauri Kinnunen BJJ Kouvola
68
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Kennet Mattsson MMA Team 300
Ville Repo Helsingin Ju-jutsuklubi
69
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Ilja Sapatšuk VÕIMLA (SBGi)
70
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Esa Mäntynen Hipko
Jussi Suomela Turun Ju-jutsuseura
71
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Judges Decision
Tommi Mikkeli Polar Jiu Jitsu Team
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
72
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
RNC
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Martti Paavilainen MMA Vantaa
73
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Kimura
Samuli Pynnönen BJJ Kouvola
Markku Tilli Freelancer
74
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jori Taralainen MMA Lappeenranta
75
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Toni Katajamäki Wasamove
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
76
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
77
Men Blue Belts -73.5 kg Final
RNC
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Joni Haataja BJJ Kouvola
78
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
79
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
80
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
81
Men Purple Belts -73.5 kg Final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Tuomas Kokkonen GB Gym
82
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Toni Toivanen Monkey Grip
83
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
84
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Kennet Mattsson MMA Team 300
85
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Ilja Sapatšuk VÕIMLA (SBGi)
86
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Triangle
Kristjan Mäe GB Gym
Esa Mäntynen Hipko
87
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
Jimmy Palmgren eTuna Rollers
88
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
89
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Martin Orgusaar SBG Estonia
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
90
Men White Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Markku Tilli Freelancer
Jori Taralainen MMA Lappeenranta
91
Men White Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
92
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
93
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
94
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Armbar
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Jens Svensson Hilti BJJ Stockholm
95
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Triangle
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
Janne Kotiranta Kamppailu Center
96
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Taneli Ristola WFC Warriors
97
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
RNC
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
98
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
99
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Toni Toivanen Monkey Grip
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
100
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Kennet Mattsson MMA Team 300
Ilja Sapatšuk VÕIMLA (SBGi)
101
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
102
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Martin Orgusaar SBG Estonia
103
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Petri Ahola Hipko
Vegard Randeberg Roger Gracie Norway
104
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Juho Valamaa Finnfighters Gym
Tomi Tervanen GB Gym
105
Men White Belts -79.5 kg Final
Points
Markku Tilli Freelancer
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
106
Men Purple Belts -79.5 kg Final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
107
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Lock
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Jens Svensson Hilti BJJ Stockholm
108
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Jimmie Törngren eTuna Rollers
Janne Kotiranta Kamppailu Center
109
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Ville Funck Finnfighters Gym
110
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
Alexis Tommasin Hilti Västerås
111
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Lassi Siltanen Heracles
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
112
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Kimura
Tuomas Simola Lahden Gentai
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
113
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
114
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Triangle
Toni Toivanen Monkey Grip
Kennet Mattsson MMA Team 300
115
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
RNC
Kristjan Mäe GB Gym
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
116
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Petri Ahola Hipko
117
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
Guillotine
Tore Erevik Roger Gracie Norway
Juho Valamaa Finnfighters Gym
118
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
Triangle
Ilari Grönholm MMA Vantaa
Bruno Reale Oulun Kamppailuklubi
119
Women White Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Leia French Takado
Minna Grusander Finnfighters Gym
120
Women White Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
121
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Final
Ankle Lock
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
122
Men White Belts -91.5 kg Semi-final
RNC
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Heikki Hännikäinen Jyväskylän Fight Club
123
Men White Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Tomi Anttila Oulun Kamppailuklubi
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
124
Men White Belts -85.5 kg Semi-final
Armbar
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Ville Funck Finnfighters Gym
125
Men White Belts -85.5 kg Semi-final
Kimura
Alexis Tommasin Hilti Västerås
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
126
Men Blue Belts -85.5 kg Final
Points
Tuomas Simola Lahden Gentai
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
127
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Nina Navid Roger Gracie Academy
Veera Nykänen GB Gym
128
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
RNC
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
129
Men Blue Belts -79.5 kg Final
RNC
Kennet Mattsson MMA Team 300
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
130
Men Purple Belts -85.5 kg Final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Juho Valamaa Finnfighters Gym
131
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Ilari Grönholm MMA Vantaa
132
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Tapio Rinnet Takado
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
133
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Armbar
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
Jerico Mccoy Five rings Jiu Jitsu
134
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Anssi Simola Finnfighters Gym
135
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Andreas Nordin BJJ Vaasa
Roman Kröger Ground Fighters Hamburg
136
Women White Belts -56.5 kg Final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
137
Men White Belts -91.5 kg Final
Points
Heikki Hännikäinen Jyväskylän Fight Club
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
138
Men White Belts -85.5 kg Final
Points
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
139
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Quarter-final
Guillotine
Kethe Engen MMA Academy, Norway
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
140
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Kimura
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
141
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Mardo Männimägi SBG Estonia
Aki Moilanen MMA Vantaa
142
Women Blue Belts -56.5 kg Final
Armbar
Veera Nykänen GB Gym
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
143
Women White Belts -66.5 kg 16th-final
Points
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
144
Women White Belts -66.5 kg 16th-final
Points
Milla Riekki MMA Lappeenranta
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
145
Women White Belts -66.5 kg 16th-final
RNC
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
146
Women White Belts -66.5 kg 16th-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Oona Mustonen GB Gym
147
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Final
Choke
Bruno Reale Oulun Kamppailuklubi
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
148
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Guillotine
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Tapio Rinnet Takado
149
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
150
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
RNC
Ari Ylipalo Combat Society
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
151
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Walkover
Jussi Halonen Loop Jiu-Jitsu
Roman Kröger Ground Fighters Hamburg
152
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Semi-final
RNC
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Kethe Engen MMA Academy, Norway
153
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Tiina Elomaa MMA Imatra
154
Men Purple Belts -91.5 kg Final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mardo Männimägi SBG Estonia
155
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Semi-final
RNC
Christian Lindström Finnfighters Gym
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
156
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
Kimura
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Tiia Salminen Finnfighters Gym
157
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Milla Riekki MMA Lappeenranta
158
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
159
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
RNC
Sini Seppälä Fight For Fun
Oona Mustonen GB Gym
160
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Eeva Siiskonen MMA Imatra
161
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Walkover
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
162
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Walkover
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
163
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Miika Suvanto Finnfighters Gym
164
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Armbar
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Roman Kröger Ground Fighters Hamburg
165
Men White Belts -97.5 kg Final
Points
Sampo Kaskinen MMA Imatra
Jani Räihä Turun Ju-jutsuseura
166
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Final
Armbar
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
167
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Semi-final
Points
Sophia Nordenö Hilti Fightcenter Uppsala
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
168
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
Christian Lindström Finnfighters Gym
169
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Toni Lepistö Espoon Kehähait
170
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Kari Heikkilä Total Center Lahti
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
171
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Teemu Vuorio Finnfighters Gym
Jani Ranta Takado
172
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Kimura
Janne Toivanen Sisu Gym
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
173
Women White Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Milla Riekki MMA Lappeenranta
174
Women White Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
Oona Mustonen GB Gym
175
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Saija Tarvainen Takado
Suvi Telivuo Hipko
176
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
177
Men Blue Belts -91.5 kg Final
Choke
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
178
Women White Belts 66.5+ kg Final
RNC
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Marina Järvinen Lohjan Kamppailukeskus
179
Men Purple Belts -97.5 kg Semi-final
Guillotine
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
180
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Semi-final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
181
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Final
Figure Four
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
182
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
183
Men White Belts 97.5+ kg Final
Judges Decision
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Alander MMA Vantaa
184
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Injury
Toni Lepistö Espoon Kehähait
Kari Heikkilä Total Center Lahti
185
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Guillotine
Teemu Vuorio Finnfighters Gym
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
186
Men Blue Belts 97.5+ kg Quarter-final
RNC
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
187
Women White Belts -66.5 kg Final
Judges Decision
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Oona Mustonen GB Gym
188
Men Purple Belts 97.5+ kg Semi-final
Choke
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
189
Men Purple Belts 97.5+ kg Semi-final
Walkover
Juha Käki DOJO ry.
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
190
Women Blue Belts -66.5 kg Final
Points
Saija Tarvainen Takado
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
191
Men Purple Belts -97.5 kg Semi-final
Armbar
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
192
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Final
Injury
Sophia Nordenö Hilti Fightcenter Uppsala
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
193
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
RNC
Ambar Villagrán Hagakampsportsförening/ Allstar-Checkmat
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
194
Men Blue Belts -97.5 kg Final
Points
Toni Lepistö Espoon Kehähait
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
195
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Triangle
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
196
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Markus Vilkka MMA Team 300
197
Men Purple Belts 97.5+ kg Final
Points
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Juha Käki DOJO ry.
198
Men Purple Belts -97.5 kg Final
RNC
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
199
Women Blue Belts 66.5+ kg Final
Armbar
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
Ambar Villagrán Hagakampsportsförening/ Allstar-Checkmat
200
Men Blue Belts 97.5+ kg Final
Points
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Markus Vilkka MMA Team 300
201
Men White Belts Open weight Quarter-final
Guillotine
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
202
Men White Belts Open weight Quarter-final
Points
Alexander Karmanov Strela Team
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
203
Men White Belts Open weight Quarter-final
Kimura
Mikael Alander MMA Vantaa
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
204
Men White Belts Open weight Quarter-final
Choke
Jani Räihä Turun Ju-jutsuseura
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
205
Women White Belts Open weight Semi-final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
206
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Triangle
Riku Forsell Pankration Gym
Kristjan Mäe GB Gym
207
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Ernest Kolek Tampereen Jujutsukoulu
208
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
209
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
RNC
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
210
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Armbar
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Juha Käki DOJO ry.
211
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
RNC
Mardo Männimägi SBG Estonia
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
212
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
RNC
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
213
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Semi-final
RNC
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Sophia Nordenö Hilti Fightcenter Uppsala
214
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Choke
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Kethe Engen MMA Academy, Norway
215
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Kimura
Christian Lindström Finnfighters Gym
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
216
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
217
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Kimura
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
Jens Svensson Hilti BJJ Stockholm
218
Men White Belts Open weight Semi-final
Choke
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Alexander Karmanov Strela Team
219
Men White Belts Open weight Semi-final
Points
Mikael Alander MMA Vantaa
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
220
Women White Belts Open weight Semi-final
Points
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Minna Grusander Finnfighters Gym
221
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Tuomas Simola Lahden Gentai
Kristjan Mäe GB Gym
222
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Walkover
Markus Vilkka MMA Team 300
Aleksandr Lukovkin Strela Team
223
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
224
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Toni Lepistö Espoon Kehähait
225
Women Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Nina Navid Roger Gracie Academy
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
226
Women Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Ambar Villagrán Hagakampsportsförening/ Allstar-Checkmat
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
227
Men Purple Belts Open weight Semi-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Juha Käki DOJO ry.
228
Men Purple Belts Open weight Semi-final
Points
Mardo Männimägi SBG Estonia
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
229
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Final
Choke
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Kethe Engen MMA Academy, Norway
230
Men Brown/Black Belts Open weight Semi-final
RNC
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
231
Men Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
232
Men White Belts Open weight Final
Points
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Mikael Alander MMA Vantaa
233
Women White Belts Open weight Final
Points
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Minna Grusander Finnfighters Gym
234
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Choke
Tuomas Simola Lahden Gentai
Aleksandr Lukovkin Strela Team
235
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Toni Lepistö Espoon Kehähait
236
Women Blue Belts Open weight Final
Triangle
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
237
Men Purple Belts Open weight Final
Judges Decision
Juha Käki DOJO ry.
Mardo Männimägi SBG Estonia
238
Men Brown/Black Belts Open weight Final
RNC
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Jarkko Mäkelä Finnfighters Gym
239
Men Blue Belts Open weight Final
Choke
Tuomas Simola Lahden Gentai
Toni Lepistö Espoon Kehähait