1
Men Masters +35 years -76,9kg Final
Points
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
2
Men Masters +35 years -87,9kg Quarter-final
Triangle
Kasimir Kaliva Barreto Helsinki
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
3
Men Masters +35 years -87,9kg Quarter-final
RNC
Erkki Paakki Lohjan Kamppailukeskus
Ari Ylipalo Combat Society
4
Men Masters +35 years +87,9kg Final
Guillotine
Sampo Kaskinen MMA Imatra
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
5
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -70kg Quarter-final
Walkover
Joonas Veikkolainen Gold Team Finland
niko salminen Finnfighters Gym
6
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Quarter-final
Guillotine
Janne Kuusela Sisu Gym
Samuel Kuosa Loop Jiu-Jitsu
7
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Quarter-final
Points
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
8
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Quarter-final
Injury
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
9
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Quarter-final
Walkover
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
10
Men Masters +35 years -87,9kg Semi-final
Knee Bar
Mika Nurminen MMA Vantaa
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
11
Men Masters +35 years -87,9kg Semi-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Erkki Paakki Lohjan Kamppailukeskus
12
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -70kg Semi-final
Knee Bar
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Joonas Veikkolainen Gold Team Finland
13
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -70kg Semi-final
Walkover
Lari-Matti Kuvaja Takado
Max Sairanen Ahjo Training Center
14
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg 16th-final
Walkover
Veli-Juhani Sintonen MMA Karkkila
Lassi Siltanen Heracles
15
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg 16th-final
Kimura
Markus Särkkä Espoon Kehähait
Tuomas Ketonen Ippon Loimaa
16
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg 16th-final
Points
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
Jori Taralainen MMA Lappeenranta
17
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Semi-final
Points
Janne Kuusela Sisu Gym
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
18
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Semi-final
Points
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
19
Men Masters +35 years -87,9kg Bronze Fight
Injury
Mika Nurminen MMA Vantaa
Christian Lindström Finnfighters Gym
20
Men Masters +35 years -87,9kg Final
Knee Bar
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
Erkki Paakki Lohjan Kamppailukeskus
21
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -70kg Bronze Fight
Walkover
Joonas Veikkolainen Gold Team Finland
Lari-Matti Kuvaja Takado
22
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -70kg Final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Max Sairanen Ahjo Training Center
23
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Quarter-final
Choke
Niko Gardziella Loop Martial Arts
Lassi Siltanen Heracles
24
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Quarter-final
Points
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Jukka Kontturi Jyväskylän Fight Club
25
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Quarter-final
Walkover
Taneli Ristola WFC Warriors
Markus Särkkä Espoon Kehähait
26
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Quarter-final
Walkover
Kalle Jokela Sisu Gym
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
27
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Bronze Fight
Guillotine
Janne Kuusela Sisu Gym
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
28
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -76kg Final
Points
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
29
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -91kg Semi-final
RNC
Lauri Sirola Loop Jiu-Jitsu
Jari Lehtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
30
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -91kg Semi-final
Walkover
Jonne Lappeteläinen Pieksämäki Fight Club
Janne Kotiranta Kamppailu Center
31
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +91kg Quarter-final
Lock
Sami Raijas Sisu Gym
Janne Suonpää Barreto Helsinki
32
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Semi-final
Triangle
Niko Gardziella Loop Martial Arts
Jukka Kontturi Jyväskylän Fight Club
33
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Semi-final
Guillotine
Markus Särkkä Espoon Kehähait
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
34
Women Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +60kg Semi-final
Walkover
Erica Kuvaja Lohjan Kamppailukeskus
Satu Jokela Finnfighters Gym
35
Women Adults Aikuiset -60kg Semi-final
Points
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Krista Latvala Ahjo Training Center
36
Women Adults Aikuiset +60kg Semi-final
Points
Sini Koivunen 10th Planet Tampere/ MMA Team 300
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
37
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -91kg Bronze Fight
Walkover
Jari Lehtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jonne Lappeteläinen Pieksämäki Fight Club
38
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -91kg Final
Triangle
Lauri Sirola Loop Jiu-Jitsu
Janne Kotiranta Kamppailu Center
39
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +91kg Semi-final
RNC
Teemu Vuorio Finnfighters Gym
Sami Raijas Sisu Gym
40
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +91kg Semi-final
Points
Mikael Alander MMA Vantaa
Jesse Viherkanto Lohjan Kamppailukeskus
41
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Bronze Fight
RNC
Jukka Kontturi Jyväskylän Fight Club
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
42
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 -83kg Final
Points
Niko Gardziella Loop Martial Arts
Markus Särkkä Espoon Kehähait
43
Women Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +60kg Semi-final
Points
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Satu Jokela Finnfighters Gym
44
Women Adults Aikuiset -60kg Semi-final
Points
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
45
Women Adults Aikuiset +60kg Semi-final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
46
Men Adults Aikuiset -65,9kg Quarter-final
Walkover
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
47
Men Adults Aikuiset -65,9kg Quarter-final
Armbar
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
48
Men Adults Aikuiset -65,9kg Quarter-final
Walkover
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Severi Nenonen Total Center Lahti
49
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +91kg Bronze Fight
Americana
Teemu Vuorio Finnfighters Gym
Mikael Alander MMA Vantaa
50
Men Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +91kg Final
Points
Sami Raijas Sisu Gym
Jesse Viherkanto Lohjan Kamppailukeskus
51
Women Amatöörit ADCC Helsinki Open 2014 +60kg Final
Walkover
Erica Kuvaja Lohjan Kamppailukeskus
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
52
Women Adults Aikuiset -60kg Final
Armbar
Krista Latvala Ahjo Training Center
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
53
Women Adults Aikuiset +60kg Final
Points
Sini Koivunen 10th Planet Tampere/ MMA Team 300
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
54
Men Adults Aikuiset -65,9kg Semi-final
Walkover
timo-juhani hirvikangas Finnfighters Gym
Eppu Riihelä Lahden Gentai
55
Men Adults Aikuiset -65,9kg Semi-final
Knee Bar
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
56
Men Adults Aikuiset -98,9kg Semi-final
RNC
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
57
Men Adults Aikuiset -98,9kg Semi-final
Armbar
Ilkka Outa Espoon Kehähait
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
58
Men Adults Aikuiset +99kg Quarter-final
Walkover
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
Markus Vilkka MMA Team 300
59
Men Adults Aikuiset +99kg Quarter-final
Judges Decision
Matias Anttila Finnfighters Gym
Miika Hirvonen Delariva Finland/Salini Sport Center
60
Men Adults Aikuiset +99kg Quarter-final
Walkover
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
61
Men Adults Aikuiset -76,9kg 32nd-final
Lock
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Joni Haataja BJJ Kouvola
62
Men Adults Aikuiset -65,9kg Bronze Fight
Walkover
timo-juhani hirvikangas Finnfighters Gym
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
63
Men Adults Aikuiset -65,9kg Final
Points
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
64
Men Adults Aikuiset -98,9kg Bronze Fight
Walkover
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
Ilkka Outa Espoon Kehähait
65
Men Adults Aikuiset -98,9kg Final
RNC
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
66
Men Adults Aikuiset +99kg Semi-final
Lock
Pekka Soikkeli Finnfighters Gym
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
67
Men Adults Aikuiset +99kg Semi-final
Points
Miika Hirvonen Delariva Finland/Salini Sport Center
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
68
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Joni Haataja BJJ Kouvola
69
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Points
Tero Vainio Jävo
Mikko Koskinen F4Sport
70
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Lock
Teemu Packalen Finnfighters Gym
Janne Heinonen MMA Rovaniemi
71
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Kokkonen GB Gym
72
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Lock
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
73
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Walkover
Toni Toivanen Monkey Grip
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
74
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Lock
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Lauri Karppinen MMA Team 300
75
Men Adults Aikuiset -76,9kg 16th-final
Kimura
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
76
Men Adults Aikuiset +99kg Bronze Fight
Points
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
Miika Hirvonen Delariva Finland/Salini Sport Center
77
Men Adults Aikuiset +99kg Final
Lock
Pekka Soikkeli Finnfighters Gym
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
78
Men Adults Aikuiset -87,9kg 16th-final
Choke
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
79
Men Adults Aikuiset -87,9kg 16th-final
Judges Decision
Jussi Halonen Loop Jiu-Jitsu
Tuomas Simola Lahden Gentai
80
Men Adults Aikuiset -87,9kg 16th-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
81
Men Adults Aikuiset -87,9kg 16th-final
Points
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
82
Men Adults Aikuiset -76,9kg Quarter-final
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Mikko Koskinen F4Sport
83
Men Adults Aikuiset -76,9kg Quarter-final
Points
Teemu Packalen Finnfighters Gym
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
84
Men Adults Aikuiset -76,9kg Quarter-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Toni Toivanen Monkey Grip
85
Men Adults Aikuiset -76,9kg Quarter-final
Choke
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
86
Men Adults Aikuiset -87,9kg Quarter-final
Judges Decision
Juha Käki DOJO ry.
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
87
Men Adults Aikuiset -87,9kg Quarter-final
Points
Esa Rintala Takado
Jussi Halonen Loop Jiu-Jitsu
88
Men Adults Aikuiset -87,9kg Quarter-final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
89
Men Adults Aikuiset -87,9kg Quarter-final
Points
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
90
Men Adults Aikuiset -76,9kg Semi-final
Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Teemu Packalen Finnfighters Gym
91
Men Adults Aikuiset -76,9kg Semi-final
Choke
Toni Toivanen Monkey Grip
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
92
Men Adults Aikuiset -87,9kg Semi-final
Judges Decision
Juha Käki DOJO ry.
Jussi Halonen Loop Jiu-Jitsu
93
Men Adults Aikuiset -87,9kg Semi-final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
94
Men Adults Aikuiset -76,9kg Bronze Fight
Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Toni Toivanen Monkey Grip
95
Men Adults Aikuiset -76,9kg Final
Points
Teemu Packalen Finnfighters Gym
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
96
Men Adults Aikuiset -87,9kg Bronze Fight
Points
Juha Käki DOJO ry.
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
97
Men Adults Aikuiset -87,9kg Final
Points
Jussi Halonen Loop Jiu-Jitsu
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus