1
ennen 2006 synt. (<8v) Avoin Semi-final
Points
Elton Hole Polar Jiu Jitsu Team
Henri Kantanen Hipko
2
ennen 2006 synt. (<8v) Avoin Semi-final
Points
Jesse Tuovinen Takado
Eino Valtanen Sports Academy No.1
3
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Quarter-final
Points
Mysi Reunamäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Roni Tuovinen Takado
4
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Quarter-final
Points
Vinnie Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
Jymy Reunamäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
5
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Quarter-final
Walkover
Ninni Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
Aaron Albrecht Takado
6
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Quarter-final
Points
Jesper Julin Oulun Kamppailuklubi
Emilia Ojanen Takado
7
2004-2003 synt. (10-11v) -35kg Quarter-final
Judges Decision
Tore Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
8
2004-2003 synt. (10-11v) -35kg Quarter-final
Points
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Teo Blomqvist Hilti Raasepori
9
2004-2003 synt. (10-11v) -41kg Quarter-final
Points
Benjamin Flinck Polar Jiu Jitsu Team
Ronja Kettunen Störsvik BJJ
10
2004-2003 synt. (10-11v) -41kg Quarter-final
Points
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
Rebecca Skog Hilti Raasepori
11
2004-2003 synt. (10-11v) +41kg Quarter-final
Points
sampo koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Estella Hole Polar Jiu Jitsu Team
12
ennen 2006 synt. (<8v) Avoin Bronze Fight
Points
Elton Hole Polar Jiu Jitsu Team
Eino Valtanen Sports Academy No.1
13
ennen 2006 synt. (<8v) Avoin Final
Points
Henri Kantanen Hipko
Jesse Tuovinen Takado
14
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Quarter-final
Armbar
artur khaziev Sambo Helsinki
Elli lindström Lohjan Kamppailukeskus
15
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Quarter-final
Triangle
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Renny Poutanen Barreto Helsinki
16
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Semi-final
Points
Roni Tuovinen Takado
Jymy Reunamäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
17
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Semi-final
Points
Ninni Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
Emilia Ojanen Takado
18
2004-2003 synt. (10-11v) -35kg Semi-final
Points
Nelly Poutanen Barreto Helsinki
Tore Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
19
2004-2003 synt. (10-11v) -35kg Semi-final
Points
Joonatan Kujanhaara GB Gym
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
20
2004-2003 synt. (10-11v) -41kg Semi-final
Points
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
Benjamin Flinck Polar Jiu Jitsu Team
21
2004-2003 synt. (10-11v) -41kg Semi-final
Points
Antti Kujala Tampereen Jujutsukoulu
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
22
2004-2003 synt. (10-11v) +41kg Semi-final
Points
Noa Louhivuori Loop Jiu-Jitsu
Estella Hole Polar Jiu Jitsu Team
23
2004-2003 synt. (10-11v) +41kg Semi-final
Points
Jonas Särkkä Störsvik BJJ
Jacob Boström Polar Jiu Jitsu Team
24
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Semi-final
Armbar
anna björkqvist Hilti Raasepori
artur khaziev Sambo Helsinki
25
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Semi-final
Points
Otto Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Renny Poutanen Barreto Helsinki
26
2002-2001 synt. (12-13v) +47kg Quarter-final
Collar Choke
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Casper Friman Hilti Raasepori
27
2002-2001 synt. (12-13v) +47kg Quarter-final
RNC
Saana Onnela Oulun Kamppailuklubi
Juha Tarvainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
28
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Bronze Fight
Points
Roni Tuovinen Takado
Emilia Ojanen Takado
29
2006-2005 synt. (8-9v) Avoin Final
Points
Jymy Reunamäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Ninni Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
30
2004-2003 synt. (10-11v) -35kg Bronze Fight
Points
Nelly Poutanen Barreto Helsinki
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
31
2004-2003 synt. (10-11v) -35kg Final
Points
Tore Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
Joonatan Kujanhaara GB Gym
32
2004-2003 synt. (10-11v) -41kg Bronze Fight
Points
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
33
2004-2003 synt. (10-11v) -41kg Final
Points
Benjamin Flinck Polar Jiu Jitsu Team
Antti Kujala Tampereen Jujutsukoulu
34
2004-2003 synt. (10-11v) +41kg Bronze Fight
Points
Estella Hole Polar Jiu Jitsu Team
Jacob Boström Polar Jiu Jitsu Team
35
2004-2003 synt. (10-11v) +41kg Final
Points
Noa Louhivuori Loop Jiu-Jitsu
Jonas Särkkä Störsvik BJJ
36
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Bronze Fight
Bow and Arrow
anna björkqvist Hilti Raasepori
Renny Poutanen Barreto Helsinki
37
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Final
Points
artur khaziev Sambo Helsinki
Otto Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
38
2002-2001 synt. (12-13v) +47kg Semi-final
DQ
Rasmus Kettunen Störsvik BJJ
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
39
2002-2001 synt. (12-13v) +47kg Semi-final
Points
Salla Simola Finnfighters Gym
Juha Tarvainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
40
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Quarter-final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
41
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Quarter-final
Walkover
Eliel Sinnemäki Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
42
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Quarter-final
Triangle
Ville Hukkanen Chikara
Rasmus Lepppälä chikara
43
Women valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
44
Women valkovöiset +63kg Quarter-final
Points
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
Marina Järvinen Lohjan Kamppailukeskus
45
Women valkovöiset +63kg Quarter-final
Collar Choke
Anniina Turja Finnfighters Gym
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
46
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg 16th-final
Armbar
Tiina Elomaa MMA Imatra
Ida Posti Total Center Lahti
47
Women siniset + ylemmät vyöt +63kg Quarter-final
Points
Ronja Kiuru Total Center Lahti
Mari Immonen Savate Club Fight & Fitness ry
48
Men valkovöiset -70kg 32nd-final
Points
Juho Kuisma GB Gym
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
49
Men valkovöiset -70kg 32nd-final
Points
Max Timonen Hangon Hyrskyt
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
50
2002-2001 synt. (12-13v) +47kg Bronze Fight
Choke
Rasmus Kettunen Störsvik BJJ
Juha Tarvainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
51
2002-2001 synt. (12-13v) +47kg Final
Triangle
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Salla Simola Finnfighters Gym
52
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Semi-final
Bow and Arrow
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
53
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Semi-final
Armbar
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Rasmus Lepppälä chikara
54
Women valkovöiset -63kg Quarter-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Suvi Koikkalainen Takado
55
Women valkovöiset -63kg Quarter-final
Guillotine
Oona Mustonen GB Gym
Leia French Takado
56
Women valkovöiset -63kg Quarter-final
Armbar
Satu Jokela Finnfighters Gym
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
57
Women valkovöiset -63kg Quarter-final
Points
Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
58
Women valkovöiset +63kg Semi-final
Walkover
Verna Kuutti GB Gym
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
59
Women valkovöiset +63kg Semi-final
Walkover
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Anniina Turja Finnfighters Gym
60
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Tiina Elomaa MMA Imatra
61
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
62
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Points
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
Sari Manninen Loop Jiu-Jitsu
63
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Points
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Veera Nykänen GB Gym
64
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Bronze Fight
Walkover
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Rasmus Lepppälä chikara
65
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Final
Collar Choke
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
66
Women valkovöiset -63kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Oona Mustonen GB Gym
67
Women valkovöiset -63kg Semi-final
Points
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
68
Women siniset + ylemmät vyöt +63kg Semi-final
Points
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mari Immonen Savate Club Fight & Fitness ry
69
Women siniset + ylemmät vyöt +63kg Semi-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Jonna Tolvanen GFTeam Berlin
70
Women valkovöiset +63kg Bronze Fight
Walkover
Verna Kuutti GB Gym
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
71
Women valkovöiset +63kg Final
Collar Choke
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
Anniina Turja Finnfighters Gym
72
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Semi-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Suvi Telivuo Hipko
73
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Semi-final
Armbar
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
Veera Nykänen GB Gym
74
Men valkovöiset -70kg 16th-final
RNC
Teemu Leppiaho Fight For Fun
Juho Kuisma GB Gym
75
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Points
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Oliver Lietzen REvolution Fight
76
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Points
Janne Kuusela Hangon Hyrskyt
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
77
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Points
Valtteri Henriksson Hipko
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
78
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Collar Choke
Joni Luoto Finnfighters Gym
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
79
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Triangle
Tero Ahola Hipko
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
80
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Lapel Choke
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Roni Ahlroth Espoon Kehähait
81
Men valkovöiset -70kg 16th-final
Judges Decision
Marco Syväntö Combat Society
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
82
Women valkovöiset -63kg Bronze Fight
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
83
Women valkovöiset -63kg Final
Judges Decision
Oona Mustonen GB Gym
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
84
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Bronze Fight
Walkover
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Veera Nykänen GB Gym
85
Women siniset + ylemmät vyöt -63kg Final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
86
Women siniset + ylemmät vyöt +63kg Bronze Fight
Armbar
Mari Immonen Savate Club Fight & Fitness ry
Jonna Tolvanen GFTeam Berlin
87
Women siniset + ylemmät vyöt +63kg Final
Choke
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
88
Men valkovöiset -70kg Quarter-final
Points
Juho Kuisma GB Gym
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
89
Men valkovöiset -70kg Quarter-final
Collar Choke
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
90
Men valkovöiset -70kg Quarter-final
Points
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
91
Men valkovöiset -70kg Quarter-final
Judges Decision
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
92
Men valkovöiset -76kg 16th-final
Points
Riku Westman Savate Club Fight & Fitness ry
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
93
Men valkovöiset -76kg 16th-final
Points
Jarkko Valjakka MMA Imatra
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
94
Men valkovöiset -76kg 16th-final
Armbar
Kristian Eklund Wasamove
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
95
Men valkovöiset -76kg 16th-final
Armbar
Lauri Ranta-Eskola Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
96
Men valkovöiset -76kg 16th-final
Americana
Eetu Simola Hangon Hyrskyt
Atte Hautala Wasamove
97
Men valkovöiset -82,3kg 16th-final
Triangle
Mikko Lahtinen MMA Vantaa
Leo Lindroos Pankration Gym
98
Men valkovöiset -82,3kg 16th-final
Points
Tuomas Säävälä Finnfighters Gym
Wille Väärä Crest - Professional Fighting Center
99
Men valkovöiset -82,3kg 16th-final
Collar Choke
Juha Grön Total Center Lahti
Antti Juvonen Lohjan Kamppailukeskus
100
Men valkovöiset -82,3kg 16th-final
Points
Turo Heino Loop Jiu-Jitsu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
101
Men valkovöiset -82,3kg 16th-final
Armbar
Samuli Törmikoski GB Gym
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
102
Men valkovöiset -70kg Semi-final
Points
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
103
Men valkovöiset -70kg Semi-final
Armbar
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
104
Men valkovöiset -76kg Quarter-final
Collar Choke
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
105
Men valkovöiset -76kg Quarter-final
Armbar
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Kristian Eklund Wasamove
106
Men valkovöiset -76kg Quarter-final
Triangle
Toni Katajamäki Wasamove
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
107
Men valkovöiset -76kg Quarter-final
Armbar
Christopher Kangas Hipko
Eetu Simola Hangon Hyrskyt
108
Men valkovöiset -82,3kg Quarter-final
Judges Decision
Jarkko Arminen Combat Society
Leo Lindroos Pankration Gym
109
Men valkovöiset -82,3kg Quarter-final
Points
Tuomas Säävälä Finnfighters Gym
Antti Juvonen Lohjan Kamppailukeskus
110
Men valkovöiset -82,3kg Quarter-final
Points
Joel Kontinen Mikkelin Full Contact
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
111
Men valkovöiset -82,3kg Quarter-final
Armbar
Emil Salonen Finnfighters Gym
Samuli Törmikoski GB Gym
112
Men valkovöiset -88,3kg 32nd-final
Collar Choke
janne kytöläinen Hangon Hyrskyt
johnny winsten Hilti Raasepori
113
Men valkovöiset -70kg Bronze Fight
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
114
Men valkovöiset -70kg Final
Points
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
115
Men valkovöiset -94,3kg Quarter-final
Points
Jori Jäntti Heracles
Janne Suonpää Barreto Helsinki
116
Men valkovöiset -76kg Semi-final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
117
Men valkovöiset -76kg Semi-final
Choke
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Eetu Simola Hangon Hyrskyt
118
Men valkovöiset +94,3kg Quarter-final
Ankle Lock
Juha Timberg MMA Vantaa
Sam Backlund Barreton Helsinki
119
Men valkovöiset +94,3kg Quarter-final
Points
Jani Räihä Turun Ju-jutsuseura
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
120
Men valkovöiset +94,3kg Quarter-final
Kimura
Mikael Alander MMA Vantaa
Timo-Pekka Niiranen Hipko
121
Men valkovöiset -82,3kg Semi-final
Guillotine
Leo Lindroos Pankration Gym
Antti Juvonen Lohjan Kamppailukeskus
122
Men valkovöiset -82,3kg Semi-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Samuli Törmikoski GB Gym
123
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Points
Antti-Jussi Partanen GB Gym
johnny winsten Hilti Raasepori
124
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Points
Teemu Suntio Pankration Gym
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
125
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Judges Decision
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Lassi Siltanen Heracles
126
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Collar Choke
Niki Meronen Polar Jiu Jitsu Team
mathias lundqvist hilti raasepori
127
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Points
Tuomas Lamminpää Lahden Gentai
Jari Lappeteläinen Espoon Kehähait
128
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Points
Mikko Kunnari Combat Society
Tatu Piispanen GB Gym
129
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Points
Aki Koskinen MMA Vantaa
Petri Korhonen Polar Jiu Jitsu Team
130
Men valkovöiset -88,3kg 16th-final
Points
Anton Hämelin Hilti Raasepori
Ville Funck Finnfighters Gym
131
Men valkovöiset -76kg Bronze Fight
Armbar
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Eetu Simola Hangon Hyrskyt
132
Men valkovöiset -76kg Final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
133
Men valkovöiset -82,3kg Bronze Fight
Points
Leo Lindroos Pankration Gym
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
134
Men valkovöiset -82,3kg Final
Points
Antti Juvonen Lohjan Kamppailukeskus
Samuli Törmikoski GB Gym
135
Men valkovöiset -94,3kg Semi-final
Collar Choke
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Jori Jäntti Heracles
136
Men valkovöiset -94,3kg Semi-final
Americana
Erik Sandström Polar Jiu Jitsu Team
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
137
Men valkovöiset -88,3kg Quarter-final
Collar Choke
johnny winsten Hilti Raasepori
Teemu Suntio Pankration Gym
138
Men valkovöiset -88,3kg Quarter-final
Points
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Niki Meronen Polar Jiu Jitsu Team
139
Men valkovöiset -88,3kg Quarter-final
Points
Jari Lappeteläinen Espoon Kehähait
Mikko Kunnari Combat Society
140
Men valkovöiset -88,3kg Quarter-final
Bow and Arrow
Petri Korhonen Polar Jiu Jitsu Team
Anton Hämelin Hilti Raasepori
141
Men valkovöiset +94,3kg Semi-final
Points
Markus Eriksson Lohjan Kamppailukeskus
Sam Backlund Barreton Helsinki
142
Men valkovöiset +94,3kg Semi-final
Judges Decision
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Alander MMA Vantaa
143
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Walkover
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
144
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Choke
Petri Paloranta Total Center Lahti
Riku Forsell Pankration Gym
145
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Americana
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jonne Rasa Loop Jiu-Jitsu
146
Men valkovöiset -94,3kg Bronze Fight
Walkover
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Erik Sandström Polar Jiu Jitsu Team
147
Men valkovöiset -94,3kg Final
Points
Jori Jäntti Heracles
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
148
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Ankle Lock
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
149
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Points
Juuso Pyy Helsingin Ju-jutsuklubi
Kari Jolkkonen GB Gym
150
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Collar Choke
Kari Alavuotunki Savate Club Fight & Fitness ry
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
151
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Juha Härkönen Heracles
152
Men valkovöiset -88,3kg Semi-final
Points
johnny winsten Hilti Raasepori
Niki Meronen Polar Jiu Jitsu Team
153
Men valkovöiset -88,3kg Semi-final
Americana
Mikko Kunnari Combat Society
Anton Hämelin Hilti Raasepori
154
Men valkovöiset +94,3kg Bronze Fight
Points
Markus Eriksson Lohjan Kamppailukeskus
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
155
Men valkovöiset +94,3kg Final
Americana
Sam Backlund Barreton Helsinki
Mikael Alander MMA Vantaa
156
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Points
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
157
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Points
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
158
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Choke
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Petri Paloranta Total Center Lahti
159
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
160
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Semi-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Juuso Pyy Helsingin Ju-jutsuklubi
161
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Semi-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Juha Härkönen Heracles
162
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 32nd-final
Points
Toni Lähteenmäki CFO Grappling Team
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
163
Men valkovöiset -88,3kg Bronze Fight
Choke
Niki Meronen Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Kunnari Combat Society
164
Men valkovöiset -88,3kg Final
RNC
johnny winsten Hilti Raasepori
Anton Hämelin Hilti Raasepori
165
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg 16th-final
RNC
Petri Sajaniemi Gracie Barra Kouvola
Ari Ylipalo Combat Society
166
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg 16th-final
Kimura
Hannu Leppänen Tjjk
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
167
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg 16th-final
Armbar
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Justus Lipsanen Helsingin Ju-jutsuklubi
168
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg 16th-final
Points
Henri Lindroos DOJO ry.
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
169
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg 16th-final
Bow and Arrow
Niklas af Enehielm GB Gym
Jaakko Mäntysaari Tampereen Jujutsukoulu
170
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Semi-final
Bow and Arrow
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
171
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Semi-final
Bow and Arrow
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Mika Nieminen Finnfighters Gym
172
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Bronze Fight
Points
Juuso Pyy Helsingin Ju-jutsuklubi
Juha Härkönen Heracles
173
Men siniset + ylemmät vyöt -76kg Final
Triangle
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
174
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Points
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
Toni Lähteenmäki CFO Grappling Team
175
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Points
Joona Louhivuori Hipko
Harri Henriksson Hipko
176
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Jouni Siren Crest - Professional Fighting Center
177
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Points
Mikko Anunti GB Gym
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
178
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Lock
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Oskari Loikkanen Takado
179
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Points
Riku Merisalo Total Center Lahti
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
180
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Bow and Arrow
Jan Lindström Lohjan Kamppailukeskus
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
181
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg 16th-final
Points
Olli Andersson Hipko
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
182
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Bronze Fight
Points
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
Mika Nieminen Finnfighters Gym
183
Men siniset + ylemmät vyöt -70kg Final
Ankle Lock
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
184
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Quarter-final
Choke
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
Petri Sajaniemi Gracie Barra Kouvola
185
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Quarter-final
Points
Hannu Leppänen Tjjk
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
186
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Quarter-final
Choke
Taneli Ristola WFC Warriors
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
187
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Quarter-final
Points
Tuomo Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Niklas af Enehielm GB Gym
188
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Quarter-final
Points
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
Harri Henriksson Hipko
189
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Quarter-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
190
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Quarter-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Riku Merisalo Total Center Lahti
191
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Quarter-final
Ankle Lock
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Olli Andersson Hipko
192
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg 16th-final
Walkover
Erik Tauriainen Sisu Gym
Esa Rintala Takado
193
Men siniset + ylemmät vyöt -100,5kg Quarter-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
194
Men siniset + ylemmät vyöt +100,5kg Quarter-final
Walkover
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
Jani Lindroos Polar Jiu Jitsu Team
195
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Semi-final
Choke
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
196
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Semi-final
Lock
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
Tuomo Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
197
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Semi-final
Bow and Arrow
Harri Henriksson Hipko
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
198
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Semi-final
Ankle Lock
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
199
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Quarter-final
Triangle
Christian Lindström Finnfighters Gym
Esa Rintala Takado
200
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Quarter-final
Armbar
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
201
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Quarter-final
Walkover
Mika Kuronen Finnfighters Gym
Jarno Latvakangas Total Center Lahti
202
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Quarter-final
Points
Heikki Katajamäki Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Laine Finnfighters Gym
203
Men siniset + ylemmät vyöt -100,5kg Semi-final
Bow and Arrow
Jani Ranta Takado
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
204
Men siniset + ylemmät vyöt -100,5kg Semi-final
Kimura
Jarno Javanainen Jyväskylän Fight Club
Jaakko Mattila Turun Ju-jutsuseura
205
Men siniset + ylemmät vyöt +100,5kg Semi-final
Wrist Lock
Jyri Manninen Buli Jiu-Jitsu
Jani Lindroos Polar Jiu Jitsu Team
206
Men siniset + ylemmät vyöt +100,5kg Semi-final
Walkover
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
207
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Bronze Fight
Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Tuomo Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
208
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Bronze Fight
Choke
Harri Henriksson Hipko
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
209
Men siniset + ylemmät vyöt -82,3kg Final
Bow and Arrow
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
210
Men siniset + ylemmät vyöt -88,3kg Final
Points
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
211
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Semi-final
Points
Esa Rintala Takado
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
212
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Semi-final
Points
Mika Kuronen Finnfighters Gym
Heikki Katajamäki Tampereen Jujutsukoulu
213
Men siniset + ylemmät vyöt -100,5kg Bronze Fight
Points
Jani Ranta Takado
Jarno Javanainen Jyväskylän Fight Club
214
Men siniset + ylemmät vyöt -100,5kg Final
Points
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Mattila Turun Ju-jutsuseura
215
Men siniset + ylemmät vyöt +100,5kg Bronze Fight
Walkover
Jani Lindroos Polar Jiu Jitsu Team
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
216
Men siniset + ylemmät vyöt +100,5kg Final
Points
Jyri Manninen Buli Jiu-Jitsu
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
217
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Bronze Fight
Triangle
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Heikki Katajamäki Tampereen Jujutsukoulu
218
Men siniset + ylemmät vyöt -94,3kg Final
Collar Choke
Esa Rintala Takado
Mika Kuronen Finnfighters Gym