1
Women White Belts -69kg Quarter-final
Points
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Titta Nielikäinen Sisu Gym
2
Women Elite Open Quarter-final
Walkover
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
3
Senior (born 1979 or before) 88.3+ kg Quarter-final
Bow and Arrow
Ari Ylipalo Combat Society
Simo Vilmunen Takado
4
Senior (born 1979 or before) -76 kg Semi-final
Judges Decision
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Karri Jarva Kajaanin Ju-Jutsuseura
5
2006-2005 synt. (8-9v) +31kg Semi-final
Points
Olli Nikula Oulun Kamppailuklubi
Asko Nikula Oulun Kamppailuklubi
6
2006-2005 synt. (8-9v) -31kg Semi-final
Walkover
Samuli Härkönen Oulun Kamppailuklubi
Emilia Kekkonen Oulun Kamppailuklubi
7
2006-2005 synt. (8-9v) -31kg Semi-final
Points
Jesper Julin Oulun Kamppailuklubi
Hilla Järviö Oulun Kamppailuklubi
8
Women White Belts -69kg Semi-final
Walkover
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
9
Women White Belts -69kg Semi-final
Points
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
10
Women Elite Open Semi-final
Americana
Outi Järvilehto Oulun Kamppailuklubi
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
11
Women Elite Open Semi-final
Walkover
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
12
Senior (born 1979 or before) 88.3+ kg Semi-final
Armbar
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Simo Vilmunen Takado
13
Senior (born 1979 or before) 88.3+ kg Semi-final
Points
Marko Härkönen CFO Grappling Team
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
14
Senior (born 1979 or before) -76 kg Semi-final
Collar Choke
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
Karri Jarva Kajaanin Ju-Jutsuseura
15
2006-2005 synt. (8-9v) +31kg Semi-final
Points
Severi Koivisto Oulun Kamppailuklubi
Asko Nikula Oulun Kamppailuklubi
16
Women White Belts -69kg Final
Points
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Tiia Salminen Finnfighters Gym
17
2006-2005 synt. (8-9v) -31kg Final
Points
Samuli Härkönen Oulun Kamppailuklubi
Jesper Julin Oulun Kamppailuklubi
18
Women Elite Open Final
Armbar
Outi Järvilehto Oulun Kamppailuklubi
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
19
2002-2001 synt. (12-13v) -47kg Final
Armbar
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Viljami Koivisto Oulun Kamppailuklubi
20
Senior (born 1979 or before) 88.3+ kg Final
Bow and Arrow
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
21
Senior (born 1979 or before) -76 kg Final
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Karri Jarva Kajaanin Ju-Jutsuseura
22
2006-2005 synt. (8-9v) +31kg Final
Points
Olli Nikula Oulun Kamppailuklubi
Severi Koivisto Oulun Kamppailuklubi
23
2002-2001 synt. (12-13v) -41kg Semi-final
Points
Veeti Pakonen Oulun Kamppailuklubi
Joni Palomäki CFO Grappling Team
24
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Semi-final
Points
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
25
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Semi-final
Walkover
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Roope Kairamo Oulun Kamppailuklubi
26
Men White Belts -76kg Quarter-final
Points
Rami Sarajärvi Oulun Kamppailuklubi
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
27
Men White Belts -76kg Quarter-final
Armbar
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
28
Men White Belts -76kg Quarter-final
Points
Sauli Tiirola Oulun Kamppailuklubi
Mikko Poutanen Barreto Helsinki
29
Men White Belts -82.3kg Quarter-final
Walkover
Jukka Hilliaho Tornion Jujutsuseura
Niko Gallenius Vieskan Voima
30
2002-2001 synt. (12-13v) -41kg Semi-final
Points
Miko Vuoma Oulun Kamppailuklubi
Veeti Pakonen Oulun Kamppailuklubi
31
Men White Belts -88.3kg Semi-final
Walkover
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Ian Cowie Ringside Gym
32
Men White Belts -88.3kg Semi-final
Choke
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
Mikko Mäkynen Takado
33
2000-1999 synt. (14-15v) -64kg Final
Choke
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Roope Kairamo Oulun Kamppailuklubi
34
Men White Belts -76kg Semi-final
Armbar
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
35
Men White Belts -76kg Semi-final
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Mikko Poutanen Barreto Helsinki
36
Men White Belts -82.3kg Semi-final
Points
Konsta Laine Oulun Kamppailuklubi
Niko Gallenius Vieskan Voima
37
Men White Belts -82.3kg Semi-final
Choke
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Tapio Salo Oulun Kamppailuklubi
38
2002-2001 synt. (12-13v) -41kg Final
Points
Joni Palomäki CFO Grappling Team
Miko Vuoma Oulun Kamppailuklubi
39
Men White Belts -88.3kg Final
Points
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
40
Men White Belts +100.5kg Quarter-final
Kimura
Mikael Alander MMA Vantaa
Jukka Hietala Oulun Kamppailuklubi
41
Men White Belts +100.5kg Quarter-final
Choke
Olli Huotari Tampereen Jujutsukoulu
taneli latva MMA Rovaniemi
42
Men White Belts +100.5kg Quarter-final
Points
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
43
Men White Belts +100.5kg Quarter-final
Armbar
Mika Auvinen Pieksämäki Fight Club
Sam Backlund Barreton Helsinki
44
Men White Belts -76kg Final
Armbar
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Mikko Poutanen Barreto Helsinki
45
Men White Belts -82.3kg Final
Triangle
Konsta Laine Oulun Kamppailuklubi
Tapio Salo Oulun Kamppailuklubi
46
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Bow and Arrow
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Aki Bergman CFO Grappling Team
47
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Walkover
Matti Hyvärinen Kuopion Gladiator Factory
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
48
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Guillotine
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Daniel Hägg Jyväskylän Fight Club
49
Men White Belts +100.5kg Semi-final
Guillotine
Mikael Alander MMA Vantaa
Olli Huotari Tampereen Jujutsukoulu
50
Men White Belts +100.5kg Semi-final
Bow and Arrow
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
Mika Auvinen Pieksämäki Fight Club
51
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Choke
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
Toni Lähteenmäki CFO Grappling Team
52
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
William Harila AGS
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
53
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Walkover
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
54
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Sebastian Raisio Tornion Jujutsuseura
55
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Choke
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Matti Hyvärinen Kuopion Gladiator Factory
56
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Olli-Pekka Puisto Oulun Kamppailuklubi
Sami Ylistö Jyväskylän Fight Club
57
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
58
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Walkover
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Henrik Haapalahti Oulun Kamppailuklubi
59
Men White Belts +100.5kg Final
Kimura
Mikael Alander MMA Vantaa
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
60
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Bow and Arrow
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
61
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Sampo Yli-Parkas Vieskan Voima
62
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
63
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Walkover
Niko Rotko Skeletor Wrestling
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
64
Men Blue Belts -70kg Final
Judges Decision
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Mika Nieminen Finnfighters Gym
65
Men Blue Belts -76kg Semi-final
RNC
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Olli-Pekka Puisto Oulun Kamppailuklubi
66
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Henrik Haapalahti Oulun Kamppailuklubi
67
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Armbar
Joonas Ylänne GB Gym
Tapio Marttila Oulun Kamppailuklubi
68
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Jesse Virtanen Loop Jiu-Jitsu
69
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
70
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Collar Choke
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Sampo Yli-Parkas Vieskan Voima
71
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Points
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Niko Rotko Skeletor Wrestling
72
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Points
Lauri Sirola Loop Jiu-Jitsu
Erik Tauriainen Sisu Gym
73
Men Blue Belts -76kg Final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
74
Men Elite -76kg Quarter-final
Walkover
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Marcus Nigeus Allmänna Grapplingsällskapet
75
Men Elite -76kg Quarter-final
Points
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
76
Men Elite -76kg Quarter-final
Choke
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
77
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Points
Ari Ylipalo Combat Society
Joonas Ylänne GB Gym
78
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
79
Men Blue Belts -82.3kg Final
Armbar
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
80
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Collar Choke
Juho Ojala Kuopion Gladiator Factory
Erik Tauriainen Sisu Gym
81
Men Elite -94.3kg 16th-final
Walkover
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
82
Men Elite -76kg Semi-final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Marcus Nigeus Allmänna Grapplingsällskapet
83
Men Elite -76kg Semi-final
Choke
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
84
Men Blue Belts -88.3kg Final
Armbar
Joonas Ylänne GB Gym
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
85
Men Blue Belts -94.3kg Final
Collar Choke
Lauri Sirola Loop Jiu-Jitsu
Juho Ojala Kuopion Gladiator Factory
86
Men Elite -94.3kg Quarter-final
Walkover
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
87
Men Elite -94.3kg Quarter-final
Choke
Patchez Childers Oulun Kamppailuklubi
Pyry Silvonen Kuopion Gladiator Factory
88
Men Elite -94.3kg Quarter-final
Walkover
Bruno Reale Oulun Kamppailuklubi
Teemu Kähkönen Kuopion Gladiator Factory
89
Men Elite -94.3kg Quarter-final
Judges Decision
Simo Vilmunen Takado
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
90
Men Elite -76kg Final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
91
Men Elite -94.3kg Semi-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Patchez Childers Oulun Kamppailuklubi
92
Men Elite -94.3kg Semi-final
Triangle
Bruno Reale Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
93
Men Elite -94.3kg Final
Collar Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Bruno Reale Oulun Kamppailuklubi