1
2003-2002 synt. (12-13v) +47kg Quarter-final
Points
artur khaziev Sambo Helsinki
Salla Simola Finnfighters Gym
2
2003-2002 synt. (12-13v) +47kg Quarter-final
Triangle
Jacob Boström Polar Jiu Jitsu Team
Renny Poutanen Barreto Helsinki
3
2001-2000 synt. (14-15v) -64kg Semi-final
Points
Artur Linner Takado
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
4
2001-2000 synt. (14-15v) -64kg Semi-final
Judges Decision
Jesse Mutikainen MMA Imatra
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
5
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) -25kg Semi-final
Points
Elin Österholm Hangon Hyrskyt
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
6
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) -25kg Semi-final
Points
Sani Albrecht Takado
Sami Ellinos Total Center Lahti
7
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) +25kg Semi-final
Points
Sanni Kudjoi Kushin-Kan ry
Samu Nippala Hangon Hyrskyt
8
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) +25kg Semi-final
Judges Decision
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Meri Salonen Heracles
9
2007-2006 synt. (8-9v) -30kg Quarter-final
Points
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
Iida Suvanto MMA Imatra
10
2007-2006 synt. (8-9v) -30kg Quarter-final
Points
Edvin Pihlak Orion's Belt
Tuomas Rantala MMA Imatra
11
2003-2002 synt. (12-13v) +47kg Semi-final
Judges Decision
Estella Hole Polar Jiu Jitsu Team
Salla Simola Finnfighters Gym
12
2003-2002 synt. (12-13v) +47kg Semi-final
Triangle
Saana Onnela Oulun Kamppailuklubi
Renny Poutanen Barreto Helsinki
13
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Quarter-final
Points
Jesse Tuovinen Takado
Samuel Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
14
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Quarter-final
Points
Vinnie Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
15
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Quarter-final
Points
Aaron Albrecht Takado
Henri Kantanen Hipko
16
2001-2000 synt. (14-15v) -64kg Bronze Fight
Triangle
Artur Linner Takado
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
17
2001-2000 synt. (14-15v) -64kg Final
RNC
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Jesse Mutikainen MMA Imatra
18
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) -25kg Bronze Fight
Points
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
Sani Albrecht Takado
19
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) -25kg Final
Points
Elin Österholm Hangon Hyrskyt
Sami Ellinos Total Center Lahti
20
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) +25kg Bronze Fight
Points
Sanni Kudjoi Kushin-Kan ry
Meri Salonen Heracles
21
2008 synt. ja nuoremmat (<8v) +25kg Final
Points
Samu Nippala Hangon Hyrskyt
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
22
2003-2002 synt. (12-13v) +47kg Bronze Fight
Americana
Estella Hole Polar Jiu Jitsu Team
Saana Onnela Oulun Kamppailuklubi
23
2003-2002 synt. (12-13v) +47kg Final
Points
Salla Simola Finnfighters Gym
Renny Poutanen Barreto Helsinki
24
2007-2006 synt. (8-9v) -30kg Semi-final
Points
Veeti Kudjoi Heracles
Iida Suvanto MMA Imatra
25
2007-2006 synt. (8-9v) -30kg Semi-final
Points
Eino Valtanen Polar Jiu Jitsu Team
Tuomas Rantala MMA Imatra
26
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Semi-final
Judges Decision
Elton Hole Polar Jiu Jitsu Team
Samuel Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
27
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Semi-final
Points
Vinnie Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Kantanen Hipko
28
2005-2004 synt. (10-11v) -35kg Quarter-final
Points
Toni Kudjoi Kushin-Kan ry
Tore Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
29
2005-2004 synt. (10-11v) +35kg Semi-final
Points
Roni Tuovinen Takado
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
30
2003-2002 synt. (12-13v) -47kg Quarter-final
Points
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Benjamin Flinck Polar Jiu Jitsu Team
31
2003-2002 synt. (12-13v) -47kg Quarter-final
Points
Simon Sjösten Hangon Hyrskyt
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
32
Women Valkovöiset +63kg 16th-final
Armbar
Suvi Anttila Lohjan Kamppailukeskus
Hanna Suurpää Brazilian Jiu-jitsu Academy
33
Women Valkovöiset +63kg 16th-final
RNC
Helena Salo Sali24
Eija Mussalo Polar Jiu Jitsu Team
34
Women Valkovöiset +63kg 16th-final
Judges Decision
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
Tiia-Marja Haikkonen MMA Team 300
35
2007-2006 synt. (8-9v) -30kg Bronze Fight
Points
Veeti Kudjoi Heracles
Eino Valtanen Polar Jiu Jitsu Team
36
2007-2006 synt. (8-9v) -30kg Final
Points
Iida Suvanto MMA Imatra
Tuomas Rantala MMA Imatra
37
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Bronze Fight
Points
Elton Hole Polar Jiu Jitsu Team
Henri Kantanen Hipko
38
2007-2006 synt. (8-9v) -35kg Final
Judges Decision
Samuel Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
Vinnie Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
39
2005-2004 synt. (10-11v) -35kg Semi-final
Points
Elias Jokinen Takado
Tore Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
40
2005-2004 synt. (10-11v) -35kg Semi-final
Points
Joona Salonen Heracles
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
41
2005-2004 synt. (10-11v) +35kg Semi-final
Points
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
Roni Tuovinen Takado
42
2003-2002 synt. (12-13v) -47kg Semi-final
RNC
Amali Ellinos Total Center Lahti
Benjamin Flinck Polar Jiu Jitsu Team
43
2003-2002 synt. (12-13v) -47kg Semi-final
Armbar
Noa Louhivuori Loop Jiu-Jitsu
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
44
Women Valkovöiset +63kg Quarter-final
Armbar
Priscilla Ollila Sali24
Hanna Suurpää Brazilian Jiu-jitsu Academy
45
Women Valkovöiset +63kg Quarter-final
Collar Choke
Maikku Piiparinen Delariva Finland
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
46
Women Valkovöiset +63kg Quarter-final
Kimura
Mirva Vainio Takado
Eija Mussalo Polar Jiu Jitsu Team
47
Women Valkovöiset +63kg Quarter-final
Points
Sanna Rantala Tampereen Jujutsukoulu
Tiia-Marja Haikkonen MMA Team 300
48
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg 16th-final
Armbar
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
49
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg 16th-final
Armbar
Tytti Laaksonen Jyväskylän Fight Club
Tiina Elomaa MMA Imatra
50
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg 16th-final
Points
Sara Lindeberg Total Center Lahti
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
51
2005-2004 synt. (10-11v) -35kg Bronze Fight
Points
Elias Jokinen Takado
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
52
2005-2004 synt. (10-11v) -35kg Final
Points
Tore Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
Joona Salonen Heracles
53
2005-2004 synt. (10-11v) +35kg Final
Judges Decision
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
54
2003-2002 synt. (12-13v) -47kg Bronze Fight
Points
Amali Ellinos Total Center Lahti
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
55
2003-2002 synt. (12-13v) -47kg Final
Kimura
Benjamin Flinck Polar Jiu Jitsu Team
Noa Louhivuori Loop Jiu-Jitsu
56
Women Valkovöiset +63kg Semi-final
Collar Choke
Hanna Suurpää Brazilian Jiu-jitsu Academy
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
57
Women Valkovöiset +63kg Semi-final
Judges Decision
Eija Mussalo Polar Jiu Jitsu Team
Sanna Rantala Tampereen Jujutsukoulu
58
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
59
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Walkover
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Piatta Rulja GB Gym
60
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Armbar
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Tiina Elomaa MMA Imatra
61
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Quarter-final
Points
Sanna Karvonen Gracie Barra Kouvola
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
62
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Quarter-final
Armbar
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
63
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Quarter-final
Points
Mona Lindfors Mikkelin Full Contact
Maaria Haltsonen MMA Imatra
64
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Quarter-final
Points
Päivi Hole Polar Jiu Jitsu Team
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
65
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
66
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut
Emilia Lång MMA Rovaniemi
67
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
Mari Lybeck Polar Jiu Jitsu Team
68
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Collar Choke
Anniina Turja Finnfighters Gym
Anni Kauniskangas Hipko
69
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Sara Sajaniemi Can Do Martial Arts (UK)
Henna Tuomiranta Jyväskylän Fight Club
70
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Armbar
Inka Keinänen Hipko
Maria Niemelä Sisu Gym
71
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
72
Women Valkovöiset -63kg 16th-final
Points
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Emilia Liipo Hipko
73
Women Valkovöiset +63kg Bronze Fight
Choke
Hanna Suurpää Brazilian Jiu-jitsu Academy
Sanna Rantala Tampereen Jujutsukoulu
74
Women Valkovöiset +63kg Final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Eija Mussalo Polar Jiu Jitsu Team
75
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Semi-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
76
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Semi-final
Armbar
Tiina Elomaa MMA Imatra
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
77
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Semi-final
Armbar
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
78
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Semi-final
Points
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Päivi Hole Polar Jiu Jitsu Team
79
Women Valkovöiset -63kg Quarter-final
Points
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut
80
Women Valkovöiset -63kg Quarter-final
Points
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
Anniina Turja Finnfighters Gym
81
Women Valkovöiset -63kg Quarter-final
Points
Sara Sajaniemi Can Do Martial Arts (UK)
Inka Keinänen Hipko
82
Women Valkovöiset -63kg Quarter-final
Points
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
83
Men Valkovöiset -64kg Quarter-final
Kimura
Antti Pukkila Skeletor Wrestling
Jesse Mutikainen MMA Imatra
84
Men Valkovöiset -64kg Quarter-final
Armbar
Sami Torola Ahjo Training Center
Jim Forsberg Fuguda
85
Men Valkovöiset -64kg Quarter-final
Injury
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
86
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Bronze Fight
Points
Suvi Telivuo Hipko
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
87
Women Siniset + ylemmät vyöt -63kg Final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Tiina Elomaa MMA Imatra
88
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Bronze Fight
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Päivi Hole Polar Jiu Jitsu Team
89
Women Siniset + ylemmät vyöt +63kg Final
Bow and Arrow
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Maaria Haltsonen MMA Imatra
90
Men Valkovöiset -70kg 16th-final
Points
Christopher Kangas Hipko
Mika Purhonen Lahden Gentai
91
Men Valkovöiset -70kg 16th-final
Points
Juhana Peltomaa Järvenpään Kehäkarhut
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
92
Men Valkovöiset -70kg 16th-final
Collar Choke
Jere Huttu Espoon Kehähait
Simo Voutilainen Fuguda
93
Men Valkovöiset -70kg 16th-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Mikko Löppönen Total Center Lahti
94
Men Valkovöiset -70kg 16th-final
Armbar
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
Olli Hildén Lahden Gentai
95
Men Valkovöiset -70kg 16th-final
Armbar
Mika Mäntyvaara Kushin-Kan ry
Karri Uusi-Äijö Hipko
96
Women Valkovöiset -63kg Semi-final
Points
Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut
Anniina Turja Finnfighters Gym
97
Women Valkovöiset -63kg Semi-final
Points
Inka Keinänen Hipko
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
98
Men Valkovöiset -64kg Semi-final
Armbar
David Pajunen Sisu Gym
Antti Pukkila Skeletor Wrestling
99
Men Valkovöiset -64kg Semi-final
Points
Sami Torola Ahjo Training Center
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
100
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Walkover
Ville Tuominen Lahden Gentai
Juska Matikainen Sali24
101
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Armbar
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
102
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Points
Aleksi Rönkkö Ahjo Training Center
The Tran Combat Society
103
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Triangle
Ville Koskela Total Center Lahti
Joona Posa MMA Vantaa
104
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Sami Kallio Loop Jiu-Jitsu
105
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Walkover
Tero Salonen Finnfighters Gym
Andrei Perttunen Orion's Belt
106
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Points
Jukka Porkka Polar Jiu Jitsu Team
Ahti Hynynen Loop Jiu-Jitsu
107
Men Valkovöiset -76kg 16th-final
Points
Ville Hyttinen Kamppailu Center
Riku Väärä GB Gym
108
Women Valkovöiset -63kg Bronze Fight
Injury
Anniina Turja Finnfighters Gym
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
109
Women Valkovöiset -63kg Final
Points
Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut
Inka Keinänen Hipko
110
Men Valkovöiset -64kg Bronze Fight
Points
Antti Pukkila Skeletor Wrestling
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
111
Men Valkovöiset -64kg Final
Armbar
David Pajunen Sisu Gym
Sami Torola Ahjo Training Center
112
Men Valkovöiset -70kg Quarter-final
Walkover
Gleb Tatichek Delariva Finland/Salini Sport Center
Christopher Kangas Hipko
113
Men Valkovöiset -70kg Quarter-final
Points
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Jere Huttu Espoon Kehähait
114
Men Valkovöiset -70kg Quarter-final
Armbar
Janne Kolsi Pankration Gym
Mikko Löppönen Total Center Lahti
115
Men Valkovöiset -70kg Quarter-final
Bow and Arrow
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
Karri Uusi-Äijö Hipko
116
Men Valkovöiset -76kg Quarter-final
Points
Ville Tuominen Lahden Gentai
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
117
Men Valkovöiset -76kg Quarter-final
Judges Decision
The Tran Combat Society
Joona Posa MMA Vantaa
118
Men Valkovöiset -76kg Quarter-final
Collar Choke
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Tero Salonen Finnfighters Gym
119
Men Valkovöiset -76kg Quarter-final
Walkover
Ahti Hynynen Loop Jiu-Jitsu
Ville Hyttinen Kamppailu Center
120
Men Valkovöiset -82.3kg 32nd-final
Kimura
Aleksi Tuomi Jyväskylän Fight Club
Janne Gustafsson Barreto Helsinki
121
Men Valkovöiset -82.3kg 32nd-final
Points
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
Samuli Lappeteläinen Järvenpään Kehäkarhut
122
Men Valkovöiset -82.3kg 32nd-final
Points
Joni Miikki Delariva Finland/Salini Sport Center
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
123
Men Valkovöiset -82.3kg 32nd-final
Points
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Tommi Linna Jyväskylän Fight Club
124
Men Valkovöiset -82.3kg 32nd-final
Choke
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Pekka Kernen Järvenpään Kehäkarhut
125
Men Valkovöiset -70kg Semi-final
Points
Christopher Kangas Hipko
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
126
Men Valkovöiset -70kg Semi-final
Armbar
Mikko Löppönen Total Center Lahti
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
127
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Collar Choke
Nikolay Kononenko Loop Jiu-Jitsu
Juuso Pusa Hipko
128
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Armbar
Markus Malinen Ahjo Training Center
Aku-Pekka Fagerholm Polar Jiu Jitsu Team
129
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Walkover
Karl Haarala Finnfighters Gym
Ilja Prohorov Orion's Belt
130
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Armbar
Henri Perttula Holjutai
Arto Haverinen Järvenpään Kehäkarhut
131
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Points
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Wille Väärä Crest - Professional Fighting Center
132
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Points
Miika Puisto Takado
mathias lundqvist hilti raasepori
133
Men Valkovöiset -88.3kg 16th-final
Ankle Lock
Joachim Miinalainen Combat Society
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
134
Men Valkovöiset -76kg Semi-final
Armbar
Ville Tuominen Lahden Gentai
The Tran Combat Society
135
Men Valkovöiset -76kg Semi-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Ville Hyttinen Kamppailu Center
136
Men Valkovöiset -70kg Bronze Fight
Armbar
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Löppönen Total Center Lahti
137
Men Valkovöiset -70kg Final
Collar Choke
Christopher Kangas Hipko
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
138
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Points
Dick Söderholm Hilti Raasepori
Aleksi Tuomi Jyväskylän Fight Club
139
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Walkover
Olli Kousa Gracie Barra Kouvola
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
140
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Points
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
141
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Points
Aki Tiljander Polar Jiu Jitsu Team
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
142
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Points
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Linna Jyväskylän Fight Club
143
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Collar Choke
Mikko Talvitie Kushin-Kan ry
Aleksi Vehmas Tampereen Jujutsukoulu
144
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Points
Petri Portaankorva Sisu Gym
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
145
Men Valkovöiset -82.3kg 16th-final
Points
Joonas Raiskio Crest - Professional Fighting Center
Lamin Daffeh Vantaan Kamppailukeskus
146
Men Valkovöiset -76kg Bronze Fight
Points
The Tran Combat Society
Ville Hyttinen Kamppailu Center
147
Men Valkovöiset -76kg Final
Points
Ville Tuominen Lahden Gentai
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
148
Men Valkovöiset -88.3kg Quarter-final
Armbar
Jani Hurme Hilti Raasepori
Nikolay Kononenko Loop Jiu-Jitsu
149
Men Valkovöiset -88.3kg Quarter-final
Armbar
Markus Malinen Ahjo Training Center
Karl Haarala Finnfighters Gym
150
Men Valkovöiset -88.3kg Quarter-final
Points
Arto Haverinen Järvenpään Kehäkarhut
Viktor Wikström Hilti Raasepori
151
Men Valkovöiset -88.3kg Quarter-final
RNC
Miika Puisto Takado
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
152
Men Valkovöiset -82.3kg Quarter-final
Points
Aleksi Tuomi Jyväskylän Fight Club
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
153
Men Valkovöiset -82.3kg Quarter-final
Points
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
Aki Tiljander Polar Jiu Jitsu Team
154
Men Valkovöiset -82.3kg Quarter-final
Points
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Talvitie Kushin-Kan ry
155
Men Valkovöiset -82.3kg Quarter-final
Points
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Lamin Daffeh Vantaan Kamppailukeskus
156
Men Valkovöiset -94.3kg 16th-final
Points
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
157
Men Valkovöiset -94.3kg 16th-final
Armbar
Samu Mahkonen Polar Jiu Jitsu Team
Joni Lempinen Submission Tampere
158
Men Valkovöiset -100.5kg Semi-final
Kimura
Kimmo Tapio Huotari Loop Jiu-Jitsu
niko järvinen Ahjo Training Center
159
Men Valkovöiset -100.5kg Semi-final
Points
teemu aalto Kushin-Kan ry
Juha Leino Ippon Loimaa
160
Men Valkovöiset -88.3kg Semi-final
Points
Jani Hurme Hilti Raasepori
Markus Malinen Ahjo Training Center
161
Men Valkovöiset -88.3kg Semi-final
Points
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
162
Men Valkovöiset +100.5kg Semi-final
Choke
Sami Varis Hipko
Henri Kettunen RNC Sport Club
163
Men Valkovöiset +100.5kg Semi-final
Armbar
Juhani Varilo Hipko
Mika Petra Polar Jiu Jitsu Team
164
Men Valkovöiset -82.3kg Semi-final
Judges Decision
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
165
Men Valkovöiset -82.3kg Semi-final
Points
Mikko Talvitie Kushin-Kan ry
Lamin Daffeh Vantaan Kamppailukeskus
166
Men Valkovöiset -94.3kg Quarter-final
Armbar
Alexey Savolainen Hipko
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
167
Men Valkovöiset -94.3kg Quarter-final
Points
Ali Raad Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Sorvali Takado
168
Men Valkovöiset -94.3kg Quarter-final
Points
kaarel lehtsalu SBGi Võimla
Joni Lempinen Submission Tampere
169
Men Valkovöiset -94.3kg Quarter-final
Walkover
Mika Benson Ahjo Training Center
Toni Rosell Crest - Professional Fighting Center
170
Men Valkovöiset -100.5kg Bronze Fight
Collar Choke
niko järvinen Ahjo Training Center
teemu aalto Kushin-Kan ry
171
Men Valkovöiset -88.3kg Bronze Fight
Points
Markus Malinen Ahjo Training Center
Viktor Wikström Hilti Raasepori
172
Men Valkovöiset -88.3kg Final
Triangle
Jani Hurme Hilti Raasepori
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
173
Men Valkovöiset -100.5kg Final
Americana
Kimmo Tapio Huotari Loop Jiu-Jitsu
Juha Leino Ippon Loimaa
174
Men Valkovöiset +100.5kg Bronze Fight
Points
Sami Varis Hipko
Juhani Varilo Hipko
175
Men Valkovöiset -82.3kg Bronze Fight
Points
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
Lamin Daffeh Vantaan Kamppailukeskus
176
Men Valkovöiset -82.3kg Final
Choke
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
Mikko Talvitie Kushin-Kan ry
177
Men Valkovöiset +100.5kg Final
Armbar
Henri Kettunen RNC Sport Club
Mika Petra Polar Jiu Jitsu Team
178
Men Valkovöiset -94.3kg Semi-final
Armbar
Alexey Savolainen Hipko
Ali Raad Polar Jiu Jitsu Team
179
Men Valkovöiset -94.3kg Semi-final
Points
Joni Lempinen Submission Tampere
Mika Benson Ahjo Training Center
180
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
181
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Collar Choke
Tero Ahola Hipko
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
182
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Judges Decision
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
183
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Points
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
184
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Armbar
Johannes Vähänikkilä MMA Rovaniemi
Riku Forsell Pankration Gym
185
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Armbar
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
186
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg 16th-final
Points
Juha-Matti Salo Delariva Finland/Salini Sport Center
Eppu Riihelä Lahden Gentai
187
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg 16th-final
Points
Markus Tentke Pankration Gym
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
188
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg 16th-final
Walkover
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
189
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg 16th-final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Sami Silventoinen GB Gym
190
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg 16th-final
Americana
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
191
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg 16th-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Akseli Haapaniemi MMA Rovaniemi
192
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg 16th-final
RNC
Joni Turja Finnfighters Gym
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
193
Men Valkovöiset -94.3kg Bronze Fight
Armbar
Ali Raad Polar Jiu Jitsu Team
Joni Lempinen Submission Tampere
194
Men Valkovöiset -94.3kg Final
Americana
Alexey Savolainen Hipko
Mika Benson Ahjo Training Center
195
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Aleksandr Cassén Orion's Belt
196
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Points
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
197
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Collar Choke
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Riku Forsell Pankration Gym
198
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Quarter-final
Choke
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Eppu Riihelä Lahden Gentai
199
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Armbar
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Markus Tentke Pankration Gym
200
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Points
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Sami Silvennoinen Heracles
201
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Points
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
202
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Quarter-final
Armbar
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
203
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 32nd-final
Collar Choke
Aarne Pekkarinen Polar Jiu Jitsu Team
Ali Aalto Heracles
204
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 32nd-final
Walkover
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Markus Asell Finnfighters Gym
205
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 32nd-final
Armbar
Leo Lindroos Pankration Gym
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
206
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 32nd-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
207
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 32nd-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
208
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Semi-final
Walkover
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
209
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Semi-final
Points
Riku Forsell Pankration Gym
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
210
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 32nd-final
Collar Choke
Riku Seppänen Total Center Lahti
Sten Maaslieb 3D Treening
211
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Semi-final
Points
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Sami Silvennoinen Heracles
212
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Semi-final
Points
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
213
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Armbar
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Ali Aalto Heracles
214
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Points
Olli Multanen Ahjo Training Center
Emil Ylén Lahden Gentai
215
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Triangle
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Markus Asell Finnfighters Gym
216
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Collar Choke
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
217
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
218
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Points
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
219
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Points
Ville Rahkonen Heracles
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
220
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg 16th-final
Walkover
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
221
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Bronze Fight
Walkover
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
222
Men Siniset + ylemmät vyöt -70kg Final
Collar Choke
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Riku Forsell Pankration Gym
223
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Bronze Fight
Walkover
Sami Silvennoinen Heracles
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
224
Men Siniset + ylemmät vyöt -76kg Final
Armbar
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
225
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Bow and Arrow
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Sten Maaslieb 3D Treening
226
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Armbar
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
227
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Triangle
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
228
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Choke
Ari Ylipalo Combat Society
Vitalii Grigorev Orion's Belt
229
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Triangle
Danny Fallenius Loop Jiu-Jitsu
Jesse Pajunen Polar Jiu Jitsu Team
230
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Armbar
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Anton Hämelin Hilti Raasepori
231
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Walkover
Jasse Junkkari GB Gym
Janne Toivanen Sisu Gym
232
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg 16th-final
Kimura
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Olli Andersson Hipko
233
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Quarter-final
Points
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Emil Ylén Lahden Gentai
234
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Quarter-final
Choke
Markus Asell Finnfighters Gym
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
235
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Quarter-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
236
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Quarter-final
Judges Decision
Ville Rahkonen Heracles
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
237
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg 16th-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Artturi Linna GB Gym
238
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg 16th-final
Choke
Toni Myllykoski Jyväskylän Fight Club
Akseli Piilola WFC Warriors
239
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Quarter-final
Ankle Lock
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Janne Kotiranta Kamppailu Center
240
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Quarter-final
Points
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Vitalii Grigorev Orion's Belt
241
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Quarter-final
Choke
Jesse Pajunen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
242
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Quarter-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
243
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3kg Quarter-final
Points
Janne Nyman Barreto Helsinki
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
244
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3kg Quarter-final
Points
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Erik Tauriainen Sisu Gym
245
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Semi-final
Collar Choke
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
246
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Semi-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Ville Rahkonen Heracles
247
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Quarter-final
Judges Decision
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Artturi Linna GB Gym
248
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Quarter-final
Armbar
Ilmari Kumpula MMA Rovaniemi
Henri Lindroos DOJO ry.
249
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Quarter-final
Points
Mikko Vehmas Polar Jiu Jitsu Team
Akseli Piilola WFC Warriors
250
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Quarter-final
Walkover
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Andreas Nordin BJJ Vaasa
251
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
252
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
253
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3kg Semi-final
Walkover
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Janne Nyman Barreto Helsinki
254
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3kg Semi-final
Collar Choke
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
255
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Bronze Fight
Points
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
256
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3kg Final
Ankle Lock
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Rahkonen Heracles
257
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Artturi Linna GB Gym
Henri Lindroos DOJO ry.
258
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Semi-final
Collar Choke
Akseli Piilola WFC Warriors
Andreas Nordin BJJ Vaasa
259
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Bronze Fight
Bow and Arrow
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
260
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3kg Final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
261
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3kg Bronze Fight
Walkover
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
262
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3kg Final
Armbar
Janne Nyman Barreto Helsinki
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
263
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Bronze Fight
Bow and Arrow
Artturi Linna GB Gym
Akseli Piilola WFC Warriors
264
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3kg Final
Triangle
Henri Lindroos DOJO ry.
Andreas Nordin BJJ Vaasa