1
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg 16th-final
Armbar
Roope Kairamo Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Björn Finnfighters Gym
2
2001-2000 synt. (14-15v) -64 kg Semi-final
Walkover
Arttu Vilenius Total Center Lahti
Väinö Nurminen Proeliator Jiu-Jitsu
3
2001-2000 synt. (14-15v) -64 kg Semi-final
Points
Ukko-Pekka Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
4
2001-2000 synt. (14-15v) Tytöt Semi-final
Points
Saara Mälkki Tampereen Jujutsukoulu
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
5
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Walkover
Kimmo Ojanpää Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Niko Karinen Barreto Helsinki
6
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Patrik Moring Loop Jiu-Jitsu
Sam Hansen Turun Ju-jutsuseura
7
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Choke
Pasi Salminen Takado
Jani Pajula Takado
8
Men Seniorit Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jani Lindfors Polar Jiu Jitsu Team
Aki Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
9
Men Seniorit Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Points
Tommi Ketonen Savate Club Fight & Fitness ry
Juha Ryynänen Oulun Kamppailuklubi
10
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
11
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Jyrki Tounas Polar Jiu Jitsu Team
Teemu Jaakonkoski Turun Ju-jutsuseura
12
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Lapel Choke
Otto Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Aleksi Björn Finnfighters Gym
13
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Walkover
Jesse Mutikainen MMA Imatra
Santeri Kinnunen BJJ Vaasa
14
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Walkover
Rasmus Leppälä Espoon Kehähait
Robin Pajunen GB Gym
15
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Triangle
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Jere Kinnunen BJJ Vaasa
16
2001-2000 synt. (14-15v) -64 kg Final
Points
Arttu Vilenius Total Center Lahti
Ukko-Pekka Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
17
2001-2000 synt. (14-15v) Tytöt Semi-final
Points
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
18
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Semi-final
Points
Kero Salonen Heracles
Niko Karinen Barreto Helsinki
19
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Semi-final
Lapel Choke
Tero Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Patrik Moring Loop Jiu-Jitsu
20
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Pasi Salminen Takado
21
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Injury
Tommi Lindeman Hipko
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
22
Men Seniorit Valkovöiset -88.3 kg Final
Points
Aki Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tommi Ketonen Savate Club Fight & Fitness ry
23
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Final
Points
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Teemu Jaakonkoski Turun Ju-jutsuseura
24
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Semi-final
Points
Otto Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Santeri Kinnunen BJJ Vaasa
25
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Semi-final
Triangle
Rasmus Leppälä Espoon Kehähait
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
26
Women Seniorit Avoin Semi-final
Lapel Choke
Katri Tuomainen MMA Vantaa
Maria Kataikko Lohjan Kamppailukeskus
27
2001-2000 synt. (14-15v) Tytöt Final
Armbar
Saara Mälkki Tampereen Jujutsukoulu
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
28
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Oleg Starodumov Finnfighters Gym
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
29
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Final
Points
Kero Salonen Heracles
Tero Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
30
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Jukka Panula Barreto Helsinki
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
31
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Antti-Ville Rusanen Polar Jiu Jitsu Team
Janne Kunnas GB Gym
32
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Mika Atti Barreto Helsinki
Karri Jarva Kajaanin Ju-Jutsuseura
33
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Final
Points
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
34
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Steven Wahlberg Polar Jiu Jitsu Team
Sami Tuominen Heracles
35
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Ali Aalto Heracles
Aki Stolt Polar Jiu Jitsu Team
36
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
Ilari Syrjälä Gracie Barra Varkaus
37
2001-2000 synt. (14-15v) -58 kg Final
Collar Choke
Santeri Kinnunen BJJ Vaasa
Rasmus Leppälä Espoon Kehähait
38
Women Seniorit Avoin Semi-final
Bow and Arrow
Saija Tarvainen Takado
Katri Tuomainen MMA Vantaa
39
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
40
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Kimmo Uitto Polar Jiu Jitsu Team
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
41
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Semi-final
Triangle
Jarkko Raja-aho Takado
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
42
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Antti-Ville Rusanen Polar Jiu Jitsu Team
Mika Atti Barreto Helsinki
43
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Points
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
Riku Seppänen Total Center Lahti
44
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Walkover
Janne Sauvola Jyväskylän Fight Club
Timo Mäenpää Porin Kamppailu-urheilukeskus
45
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Kimura
Simo Vilmunen Takado
Steven Wahlberg Polar Jiu Jitsu Team
46
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Choke
Ali Aalto Heracles
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
47
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Points
Antonio Piccardi Ahjo Training Center
Joni Heinonen Polar Jiu Jitsu Team
48
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Collar Choke
Mikko Vehmas Polar Jiu Jitsu Team
Jarmo Kuortti Holjutai
49
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Points
Janne Brander Brazilian Jiu-jitsu Academy
Joonas Vainio Polar Jiu Jitsu Team
50
Women Seniorit Avoin Final
Points
Maria Kataikko Lohjan Kamppailukeskus
Saija Tarvainen Takado
51
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Final
Judges Decision
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
52
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Final
Americana
Jarkko Raja-aho Takado
Mika Atti Barreto Helsinki
53
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Riku Seppänen Total Center Lahti
54
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Marek Merisalu Loop Jiu-Jitsu
Mattias Koivumaa Polar Jiu Jitsu Team
55
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Jari Pere Loop Jiu-Jitsu
Timo Mäenpää Porin Kamppailu-urheilukeskus
56
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
Jonne Ihander Turun Ju-jutsuseura
57
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Final
Triangle
Simo Vilmunen Takado
Ali Aalto Heracles
58
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Antonio Piccardi Ahjo Training Center
59
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
Panu Ihalainen Heracles
60
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jarmo Kuortti Holjutai
61
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Petteri Pohjonen Turun Ju-jutsuseura
Janne Brander Brazilian Jiu-jitsu Academy
62
Men Seniorit Värivöiset -100.5 kg Semi-final
Injury
Ari Ylipalo Combat Society
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
63
Men Seniorit Värivöiset 100.5+ kg Semi-final
Points
Janne Maunonen Jyväskylän Fight Club
Marko Härkönen CFO Grappling Team
64
Men Seniorit Värivöiset 100.5+ kg Semi-final
Points
Tuure Toivola Helsingin Ju-jutsuklubi
Petri Kapulainen Fight For Fun
65
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Points
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Marek Merisalu Loop Jiu-Jitsu
66
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Lapel Choke
Timo Mäenpää Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jonne Ihander Turun Ju-jutsuseura
67
1999-1998 synt. (16-17v) Valko -64 kg Final
Armbar
Topi Mitikka Brazilian Jiu-jitsu Academy
Joel Nadav Finnfighters Gym
68
1999-1998 synt. (16-17v) Valko -70 kg Final
Lapel Choke
Aleksi Elomaa Crest - Professional Fighting Center
Ilari Sirola Loop Jiu-Jitsu
69
1999-1998 synt. (16-17v) Valko Tytöt Quarter-final
Points
Siina Siuvo Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Terhi Nurminen Proeliator Jiu-Jitsu
70
1999-1998 synt. (16-17v) Valko Tytöt Quarter-final
Bow and Arrow
Anni Kauniskangas Hipko
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
71
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Lapel Choke
Christian Lindström Finnfighters Gym
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
72
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
Petteri Pohjonen Turun Ju-jutsuseura
73
Men Seniorit Värivöiset -100.5 kg Semi-final
Bow and Arrow
Toni Juutinen Turun Ju-jutsuseura
Ari Ylipalo Combat Society
74
Men Seniorit Värivöiset 100.5+ kg Final
Points
Janne Maunonen Jyväskylän Fight Club
Tuure Toivola Helsingin Ju-jutsuklubi
75
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv -64 kg Semi-final
Collar Choke
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
76
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv -64 kg Semi-final
Triangle
Kim Arola Porin Kamppailu-urheilukeskus
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
77
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Final
Guillotine
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Jonne Ihander Turun Ju-jutsuseura
78
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv -70 kg Semi-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Jonne Rasa Loop Jiu-Jitsu
79
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv -70 kg Semi-final
Armbar
Joona Ihalainen Heracles
Matti Vepsä Barreto Helsinki
80
1999-1998 synt. (16-17v) Valko Tytöt Semi-final
Points
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Siina Siuvo Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
81
1999-1998 synt. (16-17v) Valko Tytöt Semi-final
Points
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
82
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Final
Lapel Choke
Christian Lindström Finnfighters Gym
Petteri Pohjonen Turun Ju-jutsuseura
83
Men Seniorit Värivöiset -100.5 kg Final
Points
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Toni Juutinen Turun Ju-jutsuseura
84
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv 76+ kg Final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
85
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv -64 kg Final
Points
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
86
1999-1998 synt. (16-17v) Väriv -70 kg Final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Matti Vepsä Barreto Helsinki
87
1999-1998 synt. (16-17v) Valko Tytöt Final
Points
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
88
Men Seniorit Värivöiset Open weight 16th-final
Points
Petri Kapulainen Fight For Fun
Antti-Ville Rusanen Polar Jiu Jitsu Team
89
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Quarter-final
Armbar
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
Marko Palokoski BJJ Vaasa
90
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Armbar
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Antti-Ville Rusanen Polar Jiu Jitsu Team
91
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Points
Ari Ylipalo Combat Society
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
92
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Americana
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Tuure Toivola Helsingin Ju-jutsuklubi
93
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Lapel Choke
Steven Wahlberg Polar Jiu Jitsu Team
Simo Vilmunen Takado
94
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Semi-final
Points
Juha Ryynänen Oulun Kamppailuklubi
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
95
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Semi-final
Points
Jyrki Tounas Polar Jiu Jitsu Team
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
96
Men Seniorit Värivöiset Open weight Semi-final
Points
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
97
Men Seniorit Värivöiset Open weight Semi-final
Points
Tuure Toivola Helsingin Ju-jutsuklubi
Simo Vilmunen Takado
98
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Final
Choke
Miska Salonen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
99
Men Seniorit Värivöiset Open weight Final
Choke
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Simo Vilmunen Takado