1
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Walkover
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Jesse Saarinen Polar Jiu Jitsu Team
2
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Points
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
3
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Antonello Jimenez Checkmat Prana JJ
4
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Joonas Saukkoriipi Oulun Kamppailuklubi
Dan Bergenholtz Checkmat Prana JJ
5
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Heikki-Albert Tilk SBGi Estonia
6
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Huseyn Abaszada Frontline Academy
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
7
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Choke
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
Gabriel Rosberg Art of Roll
8
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
David Lejenäs Checkmat Prana JJ
9
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Aleksi Tolin MMA Vantaa
Tuomas Pakkanen Pankration Gym
10
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Americana
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Joonas Nykopp Polar Jiu Jitsu Team
11
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Armbar
Matti Vepsä Barreto Helsinki
Hakim Mazari Frontline Academy
12
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
David Domingos Stone Fight Gym
13
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Triangle
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Tero Ahola Hipko
14
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Ville Isokoski Lahden Gentai
Sebastian Studirach BJJ Lab Zürich
15
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Triangle
Matti Hyvärinen Kuopion Gladiator Factory
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
16
Men Purple Belts -64 kg Final
Judges Decision
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
17
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Antonello Jimenez Checkmat Prana JJ
18
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Dan Bergenholtz Checkmat Prana JJ
19
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Choke
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Heikki-Albert Tilk SBGi Estonia
20
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Huseyn Abaszada Frontline Academy
21
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
David Lejenäs Checkmat Prana JJ
22
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tuomas Pakkanen Pankration Gym
23
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Robson Barbosa Checkmat Prana JJ
Sami Narikka Combat Society
24
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Walkover
Nils Tarvonen MMA Team 300
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
25
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Mika Pitkälä Savate Club
26
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
27
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
28
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Hakim Mazari Frontline Academy
29
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Olli-Pekka Saloniemi Oulun Kamppailuklubi
30
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
31
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Tero Ahola Hipko
32
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Choke
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Ville Isokoski Lahden Gentai
33
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Triangle
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
Alexander Davidan Stone Fight Gym
34
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Riku Forsell Pankration Gym
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
35
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Markus Frigård RNC Sport Club
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
36
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Antonello Jimenez Checkmat Prana JJ
Dan Bergenholtz Checkmat Prana JJ
37
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Huseyn Abaszada Frontline Academy
38
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Ankle Lock
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Robson Barbosa Checkmat Prana JJ
39
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
40
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
41
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Jens Svensson Hilti BJJ Stockholm
42
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Charles Negromonte Santos Gracie Barra
43
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
Hamad Stefan Orsud Choke
44
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Sebastian Brosche Frontline Academy
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
45
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Hakim Mazari Frontline Academy
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
46
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Emad Omran Checkmat Prana JJ
47
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
48
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
49
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Lock
Bradley Hill Gracie Barra Birmingham
Andreas Olsson Hilti BJJ Stockholm
50
Men Blue Belts -64 kg Final
Points
Antonello Jimenez Checkmat Prana JJ
Huseyn Abaszada Frontline Academy
51
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact
Patrick Almeida Stone Fight Gym
52
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
53
Men Purple Belts -70 kg Final
Points
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Tuomas Kokkonen GB Gym
54
Men Blue Belts -76 kg 64th-final
Bow and Arrow
Kari Alavuotunki Savate Club Fight & Fitness ry
Jani Kataja Lohjan Kamppailukeskus
55
Men Blue Belts -76 kg 64th-final
Triangle
Nikke Voutilainen Total Center Lahti
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
56
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Charles Negromonte Santos Gracie Barra
57
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Antti Mannila Loop Jiu-Jitsu
Sebastian Brosche Frontline Academy
58
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Matheus Rodrigues Stone Fight Gym
59
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Kimura
Benny Öhman Hipko
Jackson Sousa Checkmat Prana JJ
60
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Hakim Mazari Frontline Academy
Emad Omran Checkmat Prana JJ
61
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
62
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Walkover
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Bradley Hill Gracie Barra Birmingham
63
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Guillotine
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Alan Do Nascimento Checkmat Prana JJ
64
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact
65
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
Juha Karjalainen Total Center Lahti
66
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Walkover
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
67
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Mairon Lepik SBG Estonia
68
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Jani Kataja Lohjan Kamppailukeskus
69
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Marcus Lindstedt Art of Roll
70
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Lari-Matti Miettinen Heracles
71
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Pylkäs Gracie Barra Kouvola
72
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Julius Granlund Loop Jiu-Jitsu
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
73
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Antti Kalliokoski Brazilian Jiu-jitsu Academy
Dennis Asplund Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
74
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
75
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Olli-Pekka Puisto Oulun Kamppailuklubi
Andrei Basynin Strela Team
76
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Nikke Voutilainen Total Center Lahti
77
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Janne Kunnas GB Gym
Eerikki Pihlajamaa Jyväskylän Fight Club
78
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Laurence Irving London Fight Factory/Checkmat
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
79
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Markus Niilimäki Polar Jiu Jitsu Team
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
80
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Toni Tanskanen BJJ Vaasa
81
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Lauri Holopainen Pankration Gym
Alexander Karmanov Strela Team
82
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Wrist Lock
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Ville Järvi Polar Jiu Jitsu Team
83
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Jaakko Ahomäki Finnfighters Gym
Ville Kujala Tampereen Jujutsukoulu
84
Men Blue Belts -70 kg Final
Points
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
85
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
DQ
Charles Negromonte Santos Gracie Barra
Sebastian Brosche Frontline Academy
86
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Points
Bradley Hill Gracie Barra Birmingham
Alan Do Nascimento Checkmat Prana JJ
87
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Judges Decision
Henri Oksala CFO Grappling Team
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
88
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
89
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
90
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
91
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Antti Kalliokoski Brazilian Jiu-jitsu Academy
92
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
Andrei Basynin Strela Team
93
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Janne Kunnas GB Gym
94
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Laurence Irving London Fight Factory/Checkmat
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
95
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Toni Tanskanen BJJ Vaasa
Alexander Karmanov Strela Team
96
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Jaakko Ahomäki Finnfighters Gym
97
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Triangle
Raimo Posti Total Center Lahti
Matheus Rodrigues Stone Fight Gym
98
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Jaakko Sundberg Tampereen Jujutsukoulu
Jackson Sousa Checkmat Prana JJ
99
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Teemu Aittamaa Sali24
100
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Walkover
Janne Maunonen Jyväskylän Fight Club
Risto Vesanto Loop Jiu-Jitsu
101
Men Purple Belts -76 kg Final
Bow and Arrow
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
102
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Miika Rannikko Takado
103
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Robin Halfvordsson Gladius BJJ
104
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
Tuomas Vaskisalmi Barreto Helsinki
105
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Oskari Loikkanen Takado
Sam Van Bellingen Checkmat Prana JJ
106
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Marko Sievälä Heracles
107
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Erik Friberg Apex Kalmar Idrottsförening Checkmat
108
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Aleksandr Lukovkin Strela Team
109
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Andrei Basynin Strela Team
110
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Laurence Irving London Fight Factory/Checkmat
111
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Toni Tanskanen BJJ Vaasa
Jaakko Ahomäki Finnfighters Gym
112
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Bow and Arrow
Raimo Posti Total Center Lahti
Jackson Sousa Checkmat Prana JJ
113
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Points
Teemu Aittamaa Sali24
Janne Maunonen Jyväskylän Fight Club
114
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Antti Koivula Takado
Oula Mäki Sisu Gym
115
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
Tuomo Koho Skeletor Wrestling
116
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Judges Decision
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
117
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Kimura
Jesse Alanko Finnfighters Gym
Marko Poikela Oulun Kamppailuklubi
118
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Jari Oja Oulun Kamppailuklubi
Ari Kempas Delariva Finland/Salini Sport Center
119
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Thomas McNamara SBG Ireland
Leo Lindroos Pankration Gym
120
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
121
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Vaskisalmi Barreto Helsinki
122
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Oskari Loikkanen Takado
123
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Erik Friberg Apex Kalmar Idrottsförening Checkmat
124
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Andrei Basynin Strela Team
125
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Laurence Irving London Fight Factory/Checkmat
Toni Tanskanen BJJ Vaasa
126
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
127
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Suvi Telivuo Hipko
128
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
129
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Oula Mäki Sisu Gym
130
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Markus Haapalainen RNC Sport Club
131
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Alexander Baffoun Art of Roll
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
132
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Americana
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
133
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jesse Alanko Finnfighters Gym
134
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
135
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
Jari Oja Oulun Kamppailuklubi
136
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Jami Merenmies Sali24
Thomas McNamara SBG Ireland
137
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
138
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Oskari Loikkanen Takado
Markku Mutanen Barreto Helsinki
139
Men Blue Belts -76 kg Final
Armbar
Andrei Basynin Strela Team
Toni Tanskanen BJJ Vaasa
140
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
141
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
142
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Collar Choke
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
143
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Mikko Auvinen Hipko
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
144
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Petri Ahola Hipko
Antti Hautala Oulun Kamppailuklubi
145
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Alari Arola GB Gym
Petter Lyng Frontline Academy
146
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Kristjan Mäe GB Gym
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
147
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Alexander Baffoun Art of Roll
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
148
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
149
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
Jami Merenmies Sali24
150
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Teemu Suntio Pankration Gym
151
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Ilia Antonenko Strela Team
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
152
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Triangle
Ville Funck Finnfighters Gym
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
153
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Mikko Vehmas Polar Jiu Jitsu Team
154
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Collar Choke
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
155
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Joni Heinonen Polar Jiu Jitsu Team
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
156
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
Konstantin Aznabaev Stone Fight Gym
157
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Markku Mutanen Barreto Helsinki
158
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Collar Choke
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
159
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
160
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
Emmi Bolander RNC Sport Club
161
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Alexander Baffoun Art of Roll
162
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Armbar
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
Santeri Soranta GB Gym
163
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Jari Repo Oulun Kamppailuklubi
164
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tore Erevik Roger Gracie Norway
165
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Kimura
Jesse Vuorio GB Gym
Petri Ahola Hipko
166
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Petter Lyng Frontline Academy
167
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Teemu Suntio Pankration Gym
168
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
169
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Juhani Mikkonen Takado
Ilia Antonenko Strela Team
170
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Otto Saari GB Gym
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
171
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Niklas af Enehielm GB Gym
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
172
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Ari Ylipalo Combat Society
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
173
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Daniel Johansson Gladius MMA
Joni Heinonen Polar Jiu Jitsu Team
174
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Mika Kokkonen Barreto Helsinki
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
175
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Armbar
Alexander Baffoun Art of Roll
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
176
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
177
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jussi Asikainen Kuopion Gladiator Factory
178
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Lapel Choke
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
179
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
180
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
181
Men Blue Belts -94.3 kg 32nd-final
Points
Akseli Piilola WFC Warriors
Petteri Kaarto DOJO ry.
182
Men Blue Belts -94.3 kg 32nd-final
Choke
Andreas Nordin BJJ Vaasa
Juho Sorvali GB Gym
183
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Armbar
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Elina Moestam Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
184
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Points
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
Karin Wahlberg Checkmat Prana JJ
185
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Points
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
Milla Pajula Barreto Helsinki
186
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Points
Laura Korhonen Jyväskylän Fight Club
Liisamari Herala Hipko
187
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
188
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Ilia Antonenko Strela Team
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
189
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Niklas af Enehielm GB Gym
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
190
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Daniel Johansson Gladius MMA
Mika Kokkonen Barreto Helsinki
191
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Armbar
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
192
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Jussi Wacklin DOJO ry.
Juha Karvinen MMA Vantaa
193
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Mikko Mutanen Hipko
194
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Choke
Pekka Mutanen Kuopion Gladiator Factory
Hasse Marnell Team Dynamix
195
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Armbar
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Jesse Vuorio GB Gym
196
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Petteri Kaarto DOJO ry.
197
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Artturi Aalto Barreto Helsinki
Jarmo Kuortti Holjutai
198
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
Tapio Rinnet Takado
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
199
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
Mikko Laine Finnfighters Gym
200
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
Hannu Leppänen Tjjk
Andreas Nordin BJJ Vaasa
201
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Choke
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Pyry Koskinen Hipko
202
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Collar Choke
Anssi Simola Finnfighters Gym
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
203
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Niko Keinänen Oulun Kamppailuklubi
204
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
205
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Daniel Johansson Gladius MMA
206
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Krista Latvala Ahjo Training Center
Elina Moestam Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
207
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
208
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Suvi Koikkalainen Takado
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
209
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Nina Navid Roger Gracie Academy
Laura Korhonen Jyväskylän Fight Club
210
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Walkover
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Jussi Wacklin DOJO ry.
211
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Pekka Mutanen Kuopion Gladiator Factory
212
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Tommi Kenakkala Oulun Kamppailuklubi
Arnold Short Frontline Academy
213
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Riku Korkia-aho Polar Jiu Jitsu Team
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
214
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Artturi Aalto Barreto Helsinki
215
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
216
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Hannu Leppänen Tjjk
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
217
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Anssi Simola Finnfighters Gym
Niko Keinänen Oulun Kamppailuklubi
218
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Judges Decision
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
Daniel Johansson Gladius MMA
219
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Judges Decision
Veronika Engelmann Art of Roll
Ida Posti Total Center Lahti
220
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Armbar
Heli Siltala Jyväskylän Fight Club
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
221
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Choke
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
Anna Koskela Polar Jiu Jitsu Team
222
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
223
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Walkover
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
Satu Murto Delariva Finland/Salini Sport Center
224
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
225
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Krista Latvala Ahjo Training Center
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
226
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Judges Decision
Suvi Koikkalainen Takado
Nina Navid Roger Gracie Academy
227
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Points
Jussi Wacklin DOJO ry.
Otto Kumpulainen Sisu Gym
228
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Walkover
Sami Raijas Sisu Gym
Arnold Short Frontline Academy
229
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Iyroslav Iunka Strela Team
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
230
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
231
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Hannu Leppänen Tjjk
Anssi Simola Finnfighters Gym
232
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Riina Minkkinen Sali24
Johanna Rysälä Kajaanin Ju-Jutsuseura
233
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Elina Nenonen Total Center Lahti
Laura Barker Gracie Barra Birmingham
234
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
RNC
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Ida Posti Total Center Lahti
235
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Choke
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
236
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Kimura
Saija Tarvainen Takado
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
237
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
238
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
239
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Americana
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
Jukka Hietala Oulun Kamppailuklubi
240
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Otto Puttonen Polar Jiu Jitsu Team
Miika Hirvonen Delariva Finland/Salini Sport Center
241
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Marko Härkönen CFO Grappling Team
Dmitry Alferjev Stone Fight Gym
242
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Judges Decision
Krista Latvala Ahjo Training Center
Suvi Koikkalainen Takado
243
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Points
Arnold Short Frontline Academy
Iyroslav Iunka Strela Team
244
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Wrist Lock
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
Anssi Simola Finnfighters Gym
245
Women Blue Belts 69+ kg Final
Points
Riina Minkkinen Sali24
Laura Barker Gracie Barra Birmingham
246
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Armbar
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
247
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Saija Tarvainen Takado
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
248
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Ankle Lock
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
249
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
DQ
Miika Hirvonen Delariva Finland/Salini Sport Center
Dmitry Alferjev Stone Fight Gym
250
Women Blue Belts -69 kg Final
Points
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
Ane Svendsen Roger Gracie Norway
251
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Points
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Dmitry Alferjev Stone Fight Gym