1
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Oleg Starodumov Finnfighters Gym
2
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
RNC
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
3
Men White Belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
4
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
5
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
6
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Armbar
Markus Frigård RNC Sport Club
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
7
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Armbar
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
Petri Aspegren Oulun Kamppailuklubi
8
Men White Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Karri Uusi-Äijö Hipko
Jarno Kokkonen MMA Team 300
9
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Ville Isokoski Lahden Gentai
Sebastian Raisio Tornion Jujutsuseura
10
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
11
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
RNC
Olli-Pekka Saloniemi Oulun Kamppailuklubi
Mikko Alho Takado
12
Men Brown/Black Belts -67.5 kg Final
Points
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
Tuomas Tammilehto Oulun Kamppailuklubi
13
Women White Belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Minna Grusander Finnfighters Gym
Leia French Takado
14
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Armbar
Liisamari Herala Hipko
Liisi Vaht 3D Treening
15
Men Blue Belts -61.5 kg Final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
16
Men White Belts -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Hannan Housmand Finnfighters Gym
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
17
Men White Belts -61.5 kg Semi-final
Triangle
Lasse Rahkolin Sisu Gym
David Pajunen Sisu Gym
18
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Armbar
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksandr Cassén Orion's Belt
19
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
20
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
21
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
22
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Toni Puurunen Polar Jiu Jitsu Team
Karri Uusi-Äijö Hipko
23
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Eetu Rämä Gracie Barra Kouvola
Jevgenijs Krauklis LEWC Giudici Team
24
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
RNC
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Ismo Manninen MMA Team 300
25
Men White Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Christopher Kangas Hipko
Antti Pukkila Skeletor Wrestling
26
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Ville Isokoski Lahden Gentai
27
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
RNC
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Mikko Alho Takado
28
Women White Belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Assi Savolainen MMA Vantaa
Fighter from the fight number
29
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Liisi Vaht 3D Treening
30
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Veera Nykänen GB Gym
Ekaterina Skorobogataia Strela Team
31
Men White Belts -61.5 kg Final
RNC
Hannan Housmand Finnfighters Gym
David Pajunen Sisu Gym
32
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Triangle
Tero Ahola Hipko
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
33
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Guillotine
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Olli Simanainen Loop Jiu-Jitsu
34
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Eljas Lehtovuori Hipko
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
35
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Choke
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Sigmund Hollerud Frontline Academy
36
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Kimura
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
37
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
38
Men White Belts -67.5 kg Semi-final
Americana
Karri Uusi-Äijö Hipko
Eetu Rämä Gracie Barra Kouvola
39
Men White Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Christopher Kangas Hipko
40
Men Purple Belts -67.5 kg Final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Mikko Alho Takado
41
Women White Belts -56.5 kg Final
Walkover
Leia French Takado
Assi Savolainen MMA Vantaa
42
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tero Salonen Finnfighters Gym
Ville Hyttinen Kamppailu Center
43
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Matias Hellsten CFO Grappling Team
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
44
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
45
Men White Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Joona Posa MMA Vantaa
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
46
Women Blue Belts -56.5 kg Final
Guillotine
Liisi Vaht 3D Treening
Veera Nykänen GB Gym
47
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Tero Ahola Hipko
48
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Judges Decision
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
49
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Olli Simanainen Loop Jiu-Jitsu
50
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
51
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Triangle
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Eljas Lehtovuori Hipko
52
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Choke
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
53
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Joni Haataja BJJ Kouvola
Sigmund Hollerud Frontline Academy
54
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
55
Men Blue Belts -67.5 kg Final
RNC
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
56
Men White Belts -67.5 kg Final
RNC
Eetu Rämä Gracie Barra Kouvola
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
57
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Tero Salonen Finnfighters Gym
58
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Aharon Syväniemi Helsingin Paini-Miehet
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
59
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Choke
Margo Kuiv Team Street Blast
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
60
Men White Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Sami Malm Polar Jiu Jitsu Team
Joona Posa MMA Vantaa
61
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
Marcus Nigeus Allmänna Grapplingsällskapet
62
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
63
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Guillotine
Mairon Lepik SBG Estonia
Simo Penttila Lahden Gentai
64
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
Sami Mehamedi Sisu Gym
65
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
66
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Armbar
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
67
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
68
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Joni Haataja BJJ Kouvola
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
69
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Semi-final
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
70
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Semi-final
Triangle
Sami Narikka Combat Society
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
71
Women White Belts -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Maria Niemelä Sisu Gym
Iida Blom Lahden Kamppailulajikeskus
72
Women White Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
73
Men White Belts -73.5 kg Semi-final
RNC
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Aharon Syväniemi Helsingin Paini-Miehet
74
Men White Belts -73.5 kg Semi-final
Armbar
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Joona Posa MMA Vantaa
75
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Tuomas Kokkonen GB Gym
Marcus Nigeus Allmänna Grapplingsällskapet
76
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
77
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Choke
Nils Tarvonen MMA Team 300
Mairon Lepik SBG Estonia
78
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
79
Women Blue Belts -61.5 kg Final
Walkover
Suvi Koikkalainen Takado
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
80
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Armbar
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
81
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
RNC
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Joni Haataja BJJ Kouvola
82
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
83
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Final
Ankle Lock
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
84
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
85
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
RNC
Martin Orgusaar SBG Estonia
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
86
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Kristian Meismaa Takado
Panayiotis Doxopoulos GB Gym
87
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Triangle
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Mäkelä Total Center Lahti
88
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Choke
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Frej Levin Allmänna Grapplingsällskapet
89
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Kasperi Koivu Takado
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
90
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Kimura
Oula Mäki Sisu Gym
Antti Alatalo GB Gym
91
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Judges Decision
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
Jimi Miettinen MMA Joensuu
92
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Oskari Auvinen Hipko
93
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
RNC
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
Emil Ylén Lahden Gentai
94
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Kimura
Sami-Pekka Takaluoma Takado
Renat Shaidaev Strela Team
95
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Choke
Lauri Holopainen Pankration Gym
Samuli Rajalahti Sali24
96
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Nick Sjövall Helsingin Ju-jutsuklubi
97
Men Blue Belts -73.5 kg Final
Ankle Lock
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
Joni Haataja BJJ Kouvola
98
Men White Belts -73.5 kg Final
Armbar
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
99
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Judges Decision
Tuomas Kokkonen GB Gym
Henri Oksala CFO Grappling Team
100
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Mairon Lepik SBG Estonia
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
101
Women White Belts -61.5 kg Final
Points
Iida Blom Lahden Kamppailulajikeskus
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
102
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Outi Järvilehto Oulun Kamppailuklubi
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
103
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
104
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Martin Orgusaar SBG Estonia
Panayiotis Doxopoulos GB Gym
105
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
106
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Kasperi Koivu Takado
Oula Mäki Sisu Gym
107
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Jimi Miettinen MMA Joensuu
108
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Judges Decision
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
109
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Tuukka Repo Sisu Gym
Renat Shaidaev Strela Team
110
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Lauri Holopainen Pankration Gym
Nick Sjövall Helsingin Ju-jutsuklubi
111
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Manu Hirvonen Sisu Gym
Toni Rikkola MMA Kotka
112
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
113
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Mikko Nieminen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Anton Heikkilä Jyväskylän Fight Club
114
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Juha Kangasniemi Polar Jiu Jitsu Team
Martijn Vet Takado
115
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Triangle
Veli-Matti Wahlbäck Tampereen Jujutsukoulu
Vesa Rockas Sisu Gym
116
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Mergim Syla Sports Academy No.1
Aleksander Ottokar 3D Treening (SBGi)
117
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
Triangle
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
Rami Vainio Gracie Barra Kouvola
118
Men White Belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Tommi Linna Jyväskylän Fight Club
119
Men Purple Belts -73.5 kg Final
Judges Decision
Tuomas Kokkonen GB Gym
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
120
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Final
Points
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Outi Järvilehto Oulun Kamppailuklubi
121
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Kimura
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Martin Orgusaar SBG Estonia
122
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Oula Mäki Sisu Gym
123
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Guillotine
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
124
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Tuukka Repo Sisu Gym
Lauri Holopainen Pankration Gym
125
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
126
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Walkover
Kristjan Mäe GB Gym
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
127
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Simo Vilmunen Takado
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
128
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Sami Knihtilä MMA Joensuu
129
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Manu Hirvonen Sisu Gym
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
130
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Anton Heikkilä Jyväskylän Fight Club
Juha Kangasniemi Polar Jiu Jitsu Team
131
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
Choke
Vesa Rockas Sisu Gym
Aleksander Ottokar 3D Treening (SBGi)
132
Men White Belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Rami Vainio Gracie Barra Kouvola
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
133
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Walkover
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
134
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Jussi Makela MMA Vantaa
135
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Milla Riekki MMA Lappeenranta
Satu Jokela Finnfighters Gym
136
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Roosa Kemppilä MMA Team 300
137
Women White Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
138
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Oula Mäki Sisu Gym
139
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Tuukka Repo Sisu Gym
140
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Triangle
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Kristjan Mäe GB Gym
141
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Guillotine
Simo Vilmunen Takado
Sami Knihtilä MMA Joensuu
142
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
143
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Guillotine
Saija Tarvainen Takado
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
144
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Kadri Vilba SBGi Võimla
145
Men White Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Manu Hirvonen Sisu Gym
Anton Heikkilä Jyväskylän Fight Club
146
Men White Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Aleksander Ottokar 3D Treening (SBGi)
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
147
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
148
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Final
RNC
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Suvi Telivuo Hipko
149
Women White Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
Satu Jokela Finnfighters Gym
150
Women White Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
151
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Miikka Lohimäki GB Gym
152
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Anton Hämelin Hilti Raasepori
153
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Guillotine
Petri Sajaniemi Gracie Barra Kouvola
Kasim Dudorhanov Roger Gracie Academy
154
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Ari Kempas Delariva Finland/Salini Sport Center
155
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
156
Men Blue Belts -79.5 kg Final
Points
Oula Mäki Sisu Gym
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
157
Men Purple Belts -79.5 kg Final
Judges Decision
Kristjan Mäe GB Gym
Sami Knihtilä MMA Joensuu
158
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
159
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
Kadri Vilba SBGi Võimla
160
Men White Belts -79.5 kg Final
Points
Manu Hirvonen Sisu Gym
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
161
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Tatu Taakala Ahjo Training Center
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
162
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Emil Salonen Finnfighters Gym
Kalle Äärilä Finnfighters Gym
163
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
RNC
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
Mikhail Sopin Strela Team
164
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Raymond Olsen Frontline Academy
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
165
Men White Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Taro Soinisalo Oulun Kamppailuklubi
166
Women White Belts -66.5 kg Final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Jane Soodla SBG Estonia
167
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Miikka Lohimäki GB Gym
168
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Anton Hämelin Hilti Raasepori
Kasim Dudorhanov Roger Gracie Academy
169
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Armbar
Kennet Mattsson MMA Team 300
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
170
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
171
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Armbar
Sten Maaslieb 3D Treening
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
172
Women Blue Belts -66.5 kg Final
Kimura
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Kadri Vilba SBGi Võimla
173
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Bradley Hill Gracie Barra Birmingham
174
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Jani Ketolainen MMA Kotka
175
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Jussi Pyykkö Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
176
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Kalle Äärilä Finnfighters Gym
Mikhail Sopin Strela Team
177
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Tuukka Haverinen Submission Tampere
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
178
Men White Belts -85.5 kg Quarter-final
Choke
Victor Knieling Finnfighters Gym
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
179
Women White Belts 66.5+ kg Semi-final
Walkover
Sini Koivunen WFC Warriors
Hanna Suurpää Brazilian Jiu-jitsu Academy
180
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Points
Daniela Björk Lahden Gentai
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
181
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Points
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Päivi Hole Polar Jiu Jitsu Team
182
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Miikka Lohimäki GB Gym
Kasim Dudorhanov Roger Gracie Academy
183
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Armbar
Kennet Mattsson MMA Team 300
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
184
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Sten Maaslieb 3D Treening
185
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Sigurvin Edvardsson Loop Jiu-Jitsu
186
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
Samantha Cook Checkmat International
187
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Final
Judges Decision
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
188
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
RNC
Ari Ylipalo Combat Society
Petteri Kaarto DOJO ry.
189
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Anssi Simola Finnfighters Gym
Janne Kotiranta Kamppailu Center
190
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Walkover
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Christopher Öhman Frontline Academy
191
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Walkover
Kasimir Kaliva Helsingin Paini-Miehet
Erik Tauriainen Sisu Gym
192
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Walkover
Lasse Ahola Sisu Gym
Mikko Vehmas Polar Jiu Jitsu Team
193
Men White Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
Mikhail Sopin Strela Team
194
Men White Belts -85.5 kg Semi-final
Choke
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
195
Women White Belts 66.5+ kg Semi-final
Walkover
Mirva Vainio Takado
Hanna Suurpää Brazilian Jiu-jitsu Academy
196
Men Blue Belts -85.5 kg Final
Points
Kasim Dudorhanov Roger Gracie Academy
Kennet Mattsson MMA Team 300
197
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
198
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
199
Men Purple Belts -85.5 kg Final
Armbar
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Markku Mutanen Barreto Helsinki
200
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
201
Men White Belts -91.5 kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Sorvali Takado
Anthony Burton Loop Jiu-Jitsu
202
Men White Belts -91.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Tella Function X Jiu Jitsu
Jani Pajula Takado
203
Men White Belts -91.5 kg Quarter-final
Armbar
Ville Pekala Gracie Barra Kouvola
Peetu Uuskoski Holjutai
204
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Santeri Soranta GB Gym
Petteri Kaarto DOJO ry.
205
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Anssi Simola Finnfighters Gym
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
206
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Kasimir Kaliva Helsingin Paini-Miehet
207
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Choke
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Mikko Vehmas Polar Jiu Jitsu Team
208
Men White Belts -85.5 kg Final
Points
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
209
Women White Belts 66.5+ kg Final
Points
Sini Koivunen WFC Warriors
Mirva Vainio Takado
210
Men Purple Belts -91.5 kg 16th-final
Guillotine
Henri Lintula Sisu Gym
Eiður Sigurðsson Mjölnir
211
Men Purple Belts -91.5 kg 16th-final
Judges Decision
Mikko Auvinen Hipko
Georgii Emelyanov Gracie Barra Hungary
212
Women Blue Belts 66.5+ kg Final
Armbar
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
213
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Final
Points
Samantha Cook Checkmat International
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
214
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Vladislavs Cernavskis LEWC Giudici Team
Mardo Männimägi SBG Estonia
215
Men White Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
Anthony Burton Loop Jiu-Jitsu
216
Men White Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Mikko Tella Function X Jiu Jitsu
Peetu Uuskoski Holjutai
217
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Toni Lepistö Espoon Kehähait
Artturi Linna GB Gym
218
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Niko Keinänen Oulun Kamppailuklubi
Halit Gochiiaev Strela Team
219
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Iyroslav Iunka Strela Team
Valtteri Aalto GB Gym
220
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Triangle
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
221
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Petteri Kaarto DOJO ry.
Anssi Simola Finnfighters Gym
222
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Guillotine
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
223
Men Purple Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Eiður Sigurðsson Mjölnir
224
Men Purple Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Denis J. Cesar Gracie Barra Helsinki
225
Men Purple Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Georgii Emelyanov Gracie Barra Hungary
226
Men Purple Belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Santeri Haikala Helsingin Paini-Miehet
227
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Semi-final
Lock
Juha Käki DOJO ry.
Vladislavs Cernavskis LEWC Giudici Team
228
Men White Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Antti Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
Alex-Edward Raus Võimla
229
Men White Belts -97.5 kg Semi-final
Kimura
Aatu Pihamaa Total Center Lahti
Alexey Savolainen Hipko
230
Men White Belts -91.5 kg Final
Ankle Lock
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
Mikko Tella Function X Jiu Jitsu
231
Men Purple Belts -97.5 kg Final
RNC
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Otto Kumpulainen Sisu Gym
232
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Toni Lepistö Espoon Kehähait
Halit Gochiiaev Strela Team
233
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Armbar
Iyroslav Iunka Strela Team
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
234
Men Brown/Black Belts -97.5 kg Final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Teo Viitala Polar Jiu Jitsu Team
235
Men Blue Belts -91.5 kg Final
Injury
Anssi Simola Finnfighters Gym
Miika Suvanto Finnfighters Gym
236
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Siim Mironov Barreto Helsinki
237
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
238
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Eiður Sigurðsson Mjölnir
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
239
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Santeri Haikala Helsingin Paini-Miehet
240
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Final
Points
Mardo Männimägi SBG Estonia
Vladislavs Cernavskis LEWC Giudici Team
241
Men White Belts 97.5+ kg 16th-final
Choke
Timo Anttila Porin Kamppailu-urheilukeskus
Juho Rämö Ahjo Training Center
242
Men White Belts -97.5 kg Final
Points
Alex-Edward Raus Võimla
Alexey Savolainen Hipko
243
Men Purple Belts 97.5+ kg Final
Points
Dmitry Alferjev Stone Fight Gym
Mikko Veijonen Total Center Lahti
244
Men Blue Belts -97.5 kg Final
Points
Toni Lepistö Espoon Kehähait
Iyroslav Iunka Strela Team
245
Men Blue Belts 97.5+ kg Final
RNC
Siim Mironov Barreto Helsinki
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
246
Men Purple Belts -91.5 kg Final
RNC
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
247
Men White Belts 97.5+ kg Quarter-final
RNC
Henri Kettunen RNC Sport Club
Timo Anttila Porin Kamppailu-urheilukeskus
248
Men White Belts 97.5+ kg Quarter-final
Armbar
Ari Lappalainen Loop Jiu-Jitsu
Erkka Viippo Sali24
249
Men White Belts 97.5+ kg Quarter-final
Choke
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
Pasi Toivonen Hipko
250
Men White Belts 97.5+ kg Quarter-final
Points
Niko Ahlroos Turun Ju-jutsuseura
Juha Leino Ippon Loimaa
251
Men White Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Timo Anttila Porin Kamppailu-urheilukeskus
Erkka Viippo Sali24
252
Men White Belts 97.5+ kg Semi-final
Choke
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
Juha Leino Ippon Loimaa
253
Men White Belts 97.5+ kg Final
Armbar
Erkka Viippo Sali24
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
254
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Points
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Samantha Cook Checkmat International
255
Women Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Liisi Vaht 3D Treening
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
256
Women White Belts Open weight Quarter-final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
257
Women White Belts Open weight Quarter-final
Points
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
258
Women White Belts Open weight Quarter-final
Armbar
Mirva Vainio Takado
Leia French Takado
259
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Samantha Cook Checkmat International
260
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Points
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
Suvi Telivuo Hipko
261
Women Blue Belts Open weight Semi-final
Choke
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Liisi Vaht 3D Treening
262
Women Blue Belts Open weight Semi-final
Points
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
263
Women White Belts Open weight Semi-final
Triangle
Satu Jokela Finnfighters Gym
Jane Soodla SBG Estonia
264
Women White Belts Open weight Semi-final
Kimura
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Leia French Takado
265
Women Purple/Brown/Black Belts Open weight Final
Points
Samantha Cook Checkmat International
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
266
Women Blue Belts Open weight Final
Points
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
267
Women White Belts Open weight Final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
268
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Halit Gochiiaev Strela Team
269
Men Blue Belts Open weight 16th-final
Choke
Iyroslav Iunka Strela Team
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
270
Men Blue Belts Open weight 16th-final
RNC
Petteri Kaarto DOJO ry.
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
271
Men Purple Belts Open weight 16th-final
Walkover
Sigurvin Edvardsson Loop Jiu-Jitsu
Sami Knihtilä MMA Joensuu
272
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Walkover
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Mardo Männimägi SBG Estonia
273
Men Brown/Black Belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy
274
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Halit Gochiiaev Strela Team
275
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
276
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Iyroslav Iunka Strela Team
277
Men Blue Belts Open weight Quarter-final
Lock
Kennet Mattsson MMA Team 300
Petteri Kaarto DOJO ry.
278
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
RNC
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Sigurvin Edvardsson Loop Jiu-Jitsu
279
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Points
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Santeri Haikala Helsingin Paini-Miehet
280
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Kristjan Mäe GB Gym
281
Men Purple Belts Open weight Quarter-final
Points
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Sten Maaslieb 3D Treening
282
Men Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Kimura
Christian Lindström Finnfighters Gym
Mardo Männimägi SBG Estonia
283
Men Brown/Black Belts Open weight Semi-final
Ankle Lock
Bradley Hill Gracie Barra Birmingham
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy
284
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Guillotine
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
285
Men Blue Belts Open weight Semi-final
Choke
Matias Anttila Finnfighters Gym
Petteri Kaarto DOJO ry.
286
Men Purple Belts Open weight Semi-final
RNC
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Otto Kumpulainen Sisu Gym
287
Men Purple Belts Open weight Semi-final
Choke
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
288
Men Brown/Black Belts Open weight Final
Ankle Lock
Mardo Männimägi SBG Estonia
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy
289
Men Blue Belts Open weight Final
Walkover
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Matias Anttila Finnfighters Gym
290
Men Purple Belts Open weight Final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
291
Men White Belts Open weight 16th-final
Armbar
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
292
Men White Belts Open weight 16th-final
Guillotine
Aatu Pihamaa Total Center Lahti
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
293
Men White Belts Open weight Quarter-final
Armbar
Juha Leino Ippon Loimaa
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
294
Men White Belts Open weight Quarter-final
Points
Mikhail Sopin Strela Team
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
295
Men White Belts Open weight Quarter-final
Points
Anthony Burton Loop Jiu-Jitsu
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
296
Men White Belts Open weight Quarter-final
Guillotine
Peetu Uuskoski Holjutai
Alexey Savolainen Hipko
297
Men White Belts Open weight Semi-final
Points
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
298
Men White Belts Open weight Semi-final
Kimura
Anthony Burton Loop Jiu-Jitsu
Alexey Savolainen Hipko
299
Men White Belts Open weight Final
Armbar
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Alexey Savolainen Hipko