1
Men Valkovyöt -73.5kg 16th-final
Triangle
Pauli Närvä MMA Team 300
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
2
Men Valkovyöt -73.5kg 16th-final
Points
Tero Salonen Finnfighters Gym
Niko Hintikka Fightfarm Tampere
3
Men Valkovyöt -73.5kg 16th-final
Points
Karri Uusi-Äijö Hipko
Turo Jalava Mma Team 300
4
Men Valkovyöt -73.5kg 16th-final
Points
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Nils Nyqvist Finnfighters Gym
5
Men Valkovyöt -79.5kg 16th-final
Walkover
Markus Asell Finnfighters Gym
Kim Rautiainen Fight For Fun
6
Men Valkovyöt -79.5kg 16th-final
Points
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
Joni Vuorenheimo Porin Kamppailu-urheilukeskus
7
Men Valkovyöt -79.5kg 16th-final
Points
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Riku Järvinen Sali24
8
Men Valkovyöt -79.5kg 16th-final
Points
Ville Pitkänen WFC Warriors
Timo Mäkinen Sali24
9
Men Valkovyöt -79.5kg 16th-final
Walkover
Niilo Gustafsson MMA Team 300
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
10
Men Valkovyöt -73.5kg Quarter-final
Points
Mikko Vehmas Heracles
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
11
Men Valkovyöt -73.5kg Quarter-final
Points
Miro Pentti Submission Tampere
Tero Salonen Finnfighters Gym
12
Men Valkovyöt -73.5kg Quarter-final
Walkover
Jarkko Nissi Crest - Professional Fighting Center
Turo Jalava Mma Team 300
13
Men Valkovyöt -73.5kg Quarter-final
Points
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
14
Men Valkovyöt -79.5kg Quarter-final
Triangle
Pekko Vasantola Delariva Finland/Salini Sport Center
Markus Asell Finnfighters Gym
15
Men Valkovyöt -79.5kg Quarter-final
Points
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
16
Men Valkovyöt -79.5kg Quarter-final
Walkover
Lassi Siltanen Heracles
Ville Pitkänen WFC Warriors
17
Men Valkovyöt -79.5kg Quarter-final
Points
antti multanen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Niilo Gustafsson MMA Team 300
18
Women Valkovyöt -66.5kg Quarter-final
Armbar
Tia Hynönen Polar Jiu Jitsu Team
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
19
Women Valkovyöt -66.5kg Quarter-final
Points
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
Camilla Fagernäs GB Gym
20
Men Valkovyöt -73.5kg Semi-final
Armbar
Mikko Vehmas Heracles
Miro Pentti Submission Tampere
21
Men Valkovyöt -73.5kg Semi-final
Points
Turo Jalava Mma Team 300
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
22
Men Valkovyöt -61.5kg Semi-final
Points
sami perhonen Ippon Loimaa
Joel Kaisto Polar Jiu Jitsu Team
23
Men Valkovyöt -79.5kg Semi-final
Points
Pekko Vasantola Delariva Finland/Salini Sport Center
Tuomas Klingberg Espoon Kehähait
24
Men Valkovyöt -79.5kg Semi-final
Points
Ville Pitkänen WFC Warriors
antti multanen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
25
Women Valkovyöt -66.5kg Semi-final
Armbar
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
26
Women Valkovyöt -66.5kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Camilla Fagernäs GB Gym
27
Men Valkovyöt -67.5kg Final
Choke
Turo Jalava Mma Team 300
Miro Pentti Submission Tampere
28
Men Valkovyöt -73.5kg Final
Americana
Mikko Vehmas Heracles
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
29
Men Valkovyöt -61.5kg Semi-final
Points
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
sami perhonen Ippon Loimaa
30
Women Valkovyöt 66.5+kg Semi-final
Choke
Sini Koivunen WFC Warriors
Silja Soukka WFC Warriors
31
Men Valkovyöt -79.5kg Final
Points
Pekko Vasantola Delariva Finland/Salini Sport Center
Ville Pitkänen WFC Warriors
32
Men Valkovyöt -85.5kg Quarter-final
Triangle
Mikko Hyvärinen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Carlos Garcia MMA Team 300
33
Men Valkovyöt -85.5kg Quarter-final
Points
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
Jarkko Vähämaa Porin Kamppailu-urheilukeskus
34
Men Valkovyöt -85.5kg Quarter-final
Choke
Tommi Palenius Porin Kamppailu-urheilukeskus
Janne Gustafsson Barreto Helsinki
35
Men Valkovyöt -85.5kg Quarter-final
Points
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Antti Sammalisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
36
Women Valkovyöt -66.5kg Final
Triangle
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
Satu Jokela Finnfighters Gym
37
Men Valkovyöt -61.5kg Final
Points
Joel Kaisto Polar Jiu Jitsu Team
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
38
Women Valkovyöt 66.5+kg Semi-final
Choke
Netta Norman Fightfarm
Silja Soukka WFC Warriors
39
Men Valkovyöt -91.5kg 16th-final
Armbar
Urpo Jaakkola Sali24
Tuukka Haverinen Submission Tampere
40
Men Valkovyöt 97.5+kg Final
Points
Juha Leino Ippon Loimaa
Juha Mäkinen Fightfarm
41
Men Valkovyöt -85.5kg Semi-final
Choke
Carlos Garcia MMA Team 300
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
42
Men Valkovyöt -85.5kg Semi-final
Americana
Tommi Palenius Porin Kamppailu-urheilukeskus
Antti Sammalisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
43
Women Valkovyöt Open weight 16th-final
Walkover
Silja Soukka WFC Warriors
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
44
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Walkover
Lassi Siltanen Heracles
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
45
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Choke
Pauli Närvä MMA Team 300
Niko Hintikka Fightfarm Tampere
46
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Armbar
Ville Pitkänen WFC Warriors
Markus Asell Finnfighters Gym
47
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Walkover
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
48
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Choke
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
49
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Points
Juha Mäkinen Fightfarm
Joni Lempinen Submission Tampere
50
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Walkover
Pekko Vasantola Delariva Finland/Salini Sport Center
Turo Jalava Mma Team 300
51
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Points
Juha Leino Ippon Loimaa
Heikki Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
52
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Points
Karri Uusi-Äijö Hipko
Tuukka Haverinen Submission Tampere
53
Men Valkovyöt Open weight 32nd-final
Choke
Mikko Vehmas Heracles
Kim Rautiainen Fight For Fun
54
Women Valkovyöt 66.5+kg Final
Points
Sini Koivunen WFC Warriors
Silja Soukka WFC Warriors
55
Men Valkovyöt -85.5kg Final
Points
Carlos Garcia MMA Team 300
Tommi Palenius Porin Kamppailu-urheilukeskus
56
Men Valkovyöt -91.5kg Quarter-final
Armbar
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tuukka Haverinen Submission Tampere
57
Men Valkovyöt -91.5kg Quarter-final
Armbar
Mika Benson Ahjo Training Center
Aleksi Haviala Brazilian Jiu-jitsu Academy
58
Men Valkovyöt -91.5kg Quarter-final
Walkover
Jari Timlin WFC Warriors
Jarno Haaparanta Ippon
59
Men Valkovyöt -91.5kg Quarter-final
Points
Joni Lempinen Submission Tampere
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
60
Women Valkovyöt Open weight Quarter-final
Armbar
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
Silja Soukka WFC Warriors
61
Women Valkovyöt Open weight Quarter-final
Points
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tia Hynönen Polar Jiu Jitsu Team
62
Women Valkovyöt Open weight Quarter-final
Points
Sini Koivunen WFC Warriors
Satu Jokela Finnfighters Gym
63
Women Valkovyöt Open weight Quarter-final
RNC
Netta Norman Fightfarm
Camilla Fagernäs GB Gym
64
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Armbar
Urpo Jaakkola Sali24
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
65
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
DQ
Pauli Närvä MMA Team 300
Markus Asell Finnfighters Gym
66
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Walkover
Jarkko Nissi Crest - Professional Fighting Center
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
67
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Points
Timo Mäkinen Sali24
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
68
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Walkover
Tero Salonen Finnfighters Gym
Joni Lempinen Submission Tampere
69
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Injury
Pekko Vasantola Delariva Finland/Salini Sport Center
Juha Leino Ippon Loimaa
70
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Points
Riku Järvinen Sali24
Tuukka Haverinen Submission Tampere
71
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Kimura
Tommi Palenius Porin Kamppailu-urheilukeskus
Kim Rautiainen Fight For Fun
72
Men Valkovyöt -91.5kg Semi-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Haviala Brazilian Jiu-jitsu Academy
73
Men Valkovyöt -91.5kg Semi-final
Points
Jarno Haaparanta Ippon
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
74
Women Valkovyöt Open weight Semi-final
Armbar
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
75
Women Valkovyöt Open weight Semi-final
Points
Sini Koivunen WFC Warriors
Camilla Fagernäs GB Gym
76
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Points
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Markus Asell Finnfighters Gym
77
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Kimura
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
78
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Points
Joni Lempinen Submission Tampere
Juha Leino Ippon Loimaa
79
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Kimura
Riku Järvinen Sali24
Tommi Palenius Porin Kamppailu-urheilukeskus
80
Men Valkovyöt -91.5kg Final
Points
Aleksi Haviala Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jarno Haaparanta Ippon
81
Women Värivyöt -56.5kg Final
RNC
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Suvi Telivuo Hipko
82
Women Valkovyöt Open weight Final
Armbar
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
Sini Koivunen WFC Warriors
83
Men Värivyöt -73.5kg 16th-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
84
Men Värivyöt -73.5kg 16th-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Mika Leikkola BJJ Kouvola
85
Men Värivyöt -73.5kg 16th-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Antti Haapasaari Porin Kamppailu-urheilukeskus
86
Men Värivyöt -73.5kg 16th-final
Triangle
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Sami Silventoinen GB Gym
87
Men Valkovyöt Open weight Semi-final
Choke
Markus Asell Finnfighters Gym
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
88
Men Valkovyöt Open weight Semi-final
Walkover
Juha Leino Ippon Loimaa
Riku Järvinen Sali24
89
Men Värivyöt -79.5kg 16th-final
Choke
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
90
Men Värivyöt -79.5kg 16th-final
Points
Ville Kukkonen Total Center Lahti
zanko eliassi Finnfighters Gym
91
Men Värivyöt -73.5kg Quarter-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
92
Men Värivyöt -73.5kg Quarter-final
RNC
Joni Salovaara Espoon Kehähait
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
93
Men Värivyöt -73.5kg Quarter-final
Triangle
Sami Silvennoinen Heracles
Aleksandr Cassén Orion's Belt
94
Men Värivyöt -73.5kg Quarter-final
Armbar
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Sami Silventoinen GB Gym
95
Men Valkovyöt Open weight Final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Juha Leino Ippon Loimaa
96
Men Värivyöt -79.5kg Quarter-final
Points
Lauri Karppinen MMA Team 300
Sami Knihtilä MMA Joensuu
97
Men Värivyöt -79.5kg Quarter-final
Choke
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
98
Men Värivyöt -79.5kg Quarter-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
zanko eliassi Finnfighters Gym
99
Men Värivyöt -79.5kg Quarter-final
Choke
Olli Multanen Ahjo Training Center
Juha Härkönen Heracles
100
Men Värivyöt -73.5kg Semi-final
Judges Decision
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Joni Salovaara Espoon Kehähait
101
Men Värivyöt -73.5kg Semi-final
Choke
Sami Silvennoinen Heracles
Sami Silventoinen GB Gym
102
Men Värivyöt -85.5kg Quarter-final
Armbar
Janne Rantoila Total Center Lahti
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
103
Women Värivyöt 66.5+kg Semi-final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Emmi Bolander RNC Sport Club
104
Women Värivyöt 66.5+kg Semi-final
Americana
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Elina Nenonen Total Center Lahti
105
Men Värivyöt -79.5kg Semi-final
Lock
Lauri Karppinen MMA Team 300
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
106
Men Värivyöt -79.5kg Semi-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Juha Härkönen Heracles
107
Men Värivyöt -97.5kg Final
Walkover
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Petteri Kaarto DOJO ry.
108
Men Värivyöt -73.5kg Final
Armbar
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Sami Silvennoinen Heracles
109
Men Värivyöt -85.5kg Semi-final
Points
Tomi Tervanen GB Gym
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
110
Men Värivyöt -85.5kg Semi-final
Points
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Soranta GB Gym
111
Women Värivyöt 66.5+kg Final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
112
Women Värivyöt Open weight Quarter-final
Armbar
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
113
Men Värivyöt -79.5kg Final
Triangle
Lauri Karppinen MMA Team 300
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
114
Men Värivyöt Open weight 32nd-final
Points
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Antti Haapasaari Porin Kamppailu-urheilukeskus
115
Men Värivyöt Open weight 32nd-final
Kimura
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
116
Men Värivyöt -85.5kg Final
Judges Decision
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
117
Women Värivyöt Open weight Semi-final
RNC
Emmi Bolander RNC Sport Club
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
118
Women Värivyöt Open weight Semi-final
Walkover
Suvi Telivuo Hipko
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
119
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Guillotine
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Antti Haapasaari Porin Kamppailu-urheilukeskus
120
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Points
Ville Kukkonen Total Center Lahti
Mika Nieminen Finnfighters Gym
121
Men Värivyöt Open weight 16th-final
DQ
Sami Silvennoinen Heracles
Sami Silventoinen GB Gym
122
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Walkover
Santeri Soranta GB Gym
Lauri Karppinen MMA Team 300
123
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Points
Tomi Tervanen GB Gym
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
124
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Triangle
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
125
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Walkover
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Petteri Kaarto DOJO ry.
126
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Walkover
Juha Härkönen Heracles
Aleksandr Cassén Orion's Belt
127
Women Värivyöt Open weight Final
Judges Decision
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
128
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
RNC
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Ville Kukkonen Total Center Lahti
129
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
Choke
Sami Silventoinen GB Gym
Santeri Soranta GB Gym
130
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
131
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
Points
Petteri Kaarto DOJO ry.
Aleksandr Cassén Orion's Belt
132
Men Värivyöt Open weight Semi-final
Injury
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Santeri Soranta GB Gym
133
Men Värivyöt Open weight Semi-final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Petteri Kaarto DOJO ry.
134
Men Värivyöt Open weight Final
Points
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus