232
Men Valkovöiset -64 kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Janne Lipiäinen Barreto Helsinki
233
Men Valkovöiset -64 kg Quarter-final
Walkover
Anton Nazarov Ares Jiu-Jitsu Club Yekaterinburg
Ismo Manninen MMA Team 300
234
Men Valkovöiset -70 kg Semi-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Jesse Järvinen Sisu Gym
235
Men Valkovöiset -70 kg Semi-final
Points
Rami Heikka Polar Jiu Jitsu Team
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
236
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Walkover
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Leo Suhonen Tampereen Jujutsukoulu
237
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
Vesa Rockas Sisu Gym
238
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Henrik Lampinen Turun Ju-jutsuseura
Jarkko Kuivaniemi Tampereen Jujutsukoulu
239
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Joona Tynkkynen Tampereen Jujutsukoulu
Janne Haataja Barreto Helsinki
240
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Timo Mäkinen Sali24
241
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Lapel Choke
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
Onni-Pekka Simola Turun Ju-jutsuseura
242
Men Valkovöiset -64 kg Semi-final
Armbar
Tino Korpela Kajaanin Ju-Jutsuseura
Janne Lipiäinen Barreto Helsinki
243
Men Valkovöiset -64 kg Semi-final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Ismo Manninen MMA Team 300
244
Men Valkovöiset -70 kg Bronze Fight
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Rami Heikka Polar Jiu Jitsu Team
245
Men Valkovöiset -70 kg Final
Collar Choke
Jesse Järvinen Sisu Gym
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
246
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Points
Jere Mäntymäki Tampereen Jujutsukoulu
Leo Suhonen Tampereen Jujutsukoulu
247
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Americana
Juhani Rinne Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Aleksi Rönkkö Ahjo Training Center
248
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Armbar
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Ville Kaipomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
249
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Armbar
Veli-Matti Wahlbäck Tampereen Jujutsukoulu
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
250
Men Valkovöiset -64 kg Bronze Fight
Triangle
Janne Lipiäinen Barreto Helsinki
Ismo Manninen MMA Team 300
251
Men Valkovöiset -64 kg Final
Walkover
Tino Korpela Kajaanin Ju-Jutsuseura
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
252
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Mikko Nieminen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
253
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Henrik Lampinen Turun Ju-jutsuseura
Joona Tynkkynen Tampereen Jujutsukoulu
254
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Aleksi Vehmas Tampereen Jujutsukoulu
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
255
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Miikka Sillanpää Polar Jiu Jitsu Team
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
256
Men Valkovöiset -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Klaus Virtanen Finnfighters Gym
257
Men Valkovöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
258
Men Valkovöiset -76 kg Semi-final
Armbar
Leo Suhonen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Rönkkö Ahjo Training Center
259
Men Valkovöiset -76 kg Semi-final
Armbar
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
260
Men Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Triangle
Antti Lehtimäki Sali24
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
261
Men Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
Urpo Jaakkola Sali24
262
Men Valkovöiset 100.5+ kg Semi-final
Points
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Niko Ahlroos Turun Ju-jutsuseura
263
Men Valkovöiset 100.5+ kg Semi-final
Walkover
Jarno Lukinmaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Juho Sormunen Kingpin Grappling
264
Men Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Armbar
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
Joona Tynkkynen Tampereen Jujutsukoulu
265
Men Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
266
Men Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Choke
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
267
Men Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Walkover
Lassi Siltanen Heracles
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
268
Men Valkovöiset -94.3 kg Bronze Fight
Points
Antti Lehtimäki Sali24
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
269
Men Valkovöiset -76 kg Bronze Fight
Armbar
Leo Suhonen Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
270
Men Valkovöiset -76 kg Final
Armbar
Aleksi Rönkkö Ahjo Training Center
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
271
Men Valkovöiset -94.3 kg Final
Points
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Urpo Jaakkola Sali24
272
Men Valkovöiset 100.5+ kg Bronze Fight
Walkover
Niko Ahlroos Turun Ju-jutsuseura
Jarno Lukinmaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
273
Men Valkovöiset 100.5+ kg Final
Judges Decision
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Juho Sormunen Kingpin Grappling
274
Men Valkovöiset -88.3 kg Bronze Fight
Walkover
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Lassi Siltanen Heracles
275
Men Valkovöiset -82.3 kg Bronze Fight
Points
Joona Tynkkynen Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
276
Men Valkovöiset -82.3 kg Final
Triangle
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
277
Men Valkovöiset -88.3 kg Final
Bow and Arrow
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
278
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
Harri Kettunen Sisu Gym
279
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg 16th-final
Points
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
280
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg 16th-final
Walkover
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
281
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg 16th-final
Points
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Mikko Hynninen Barreto Helsinki
282
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg 16th-final
Armbar
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Rando Heinvars MMA Vantaa
283
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg 16th-final
Armbar
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
284
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg 16th-final
Walkover
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
285
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
286
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
287
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Quarter-final
Lock
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
288
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Quarter-final
Kimura
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
289
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Mikko Hynninen Barreto Helsinki
290
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Justus Hirvi Barreto Helsinki
291
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Quarter-final
Choke
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
292
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
293
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
294
Men Sinivöiset + ylempivöiset -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
295
Men Sinivöiset + ylempivöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Tauno Huhtinen Barreto Helsinki
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
296
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Semi-final
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
297
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Semi-final
Judges Decision
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
298
Men Sinivöiset + ylempivöiset -94.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
299
Men Sinivöiset + ylempivöiset -94.3 kg Semi-final
Americana
Lasse Ahola Sisu Gym
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
300
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
301
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
302
Men Sinivöiset + ylempivöiset -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
303
Men Sinivöiset + ylempivöiset -88.3 kg Semi-final
Judges Decision
Janne Toivanen Sisu Gym
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
304
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Bronze Fight
Points
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
305
Men Sinivöiset + ylempivöiset -76 kg Final
DQ
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
306
Men Sinivöiset + ylempivöiset -94.3 kg Bronze Fight
Walkover
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Lasse Ahola Sisu Gym
307
Men Sinivöiset + ylempivöiset -94.3 kg Final
Armbar
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
308
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Bronze Fight
Points
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
309
Men Sinivöiset + ylempivöiset -82.3 kg Final
Points
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
310
Men Sinivöiset + ylempivöiset -88.3 kg Bronze Fight
Points
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
311
Men Sinivöiset + ylempivöiset -88.3 kg Final
Collar Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Janne Toivanen Sisu Gym
312
Men Sinivöiset + ylempivöiset 100.5+ kg Quarter-final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Matti Okka Barreto Helsinki
313
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
Lassi Siltanen Heracles
314
Men avoin +1 32nd-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Urpo Jaakkola Sali24
315
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
316
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
317
Men avoin +1 32nd-final
Armbar
Henrik Lampinen Turun Ju-jutsuseura
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
318
Men avoin +1 32nd-final
Points
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
319
Men avoin +1 32nd-final
Points
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
320
Men avoin +1 32nd-final
Bow and Arrow
Aleksi Rönkkö Ahjo Training Center
Juha Leino Ippon Loimaa
321
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
322
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Niko Ahlroos Turun Ju-jutsuseura
323
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Tauno Huhtinen Barreto Helsinki
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
324
Men avoin +1 32nd-final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
325
Men avoin +1 32nd-final
Triangle
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Antti Lehtimäki Sali24
326
Men avoin +1 32nd-final
Walkover
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Klaus Virtanen Finnfighters Gym
327
Men Sinivöiset + ylempivöiset 100.5+ kg Semi-final
Points
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
328
Men Sinivöiset + ylempivöiset 100.5+ kg Semi-final
Kimura
Juha Ikonen Tampereen Jujutsukoulu
Juha Leino Ippon Loimaa
329
Men avoin +1 16th-final
Kimura
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
330
Men avoin +1 16th-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
331
Men avoin +1 16th-final
Walkover
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
332
Men avoin +1 16th-final
Judges Decision
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
333
Men avoin +1 16th-final
Triangle
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Rönkkö Ahjo Training Center
334
Men avoin +1 16th-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Niko Ahlroos Turun Ju-jutsuseura
335
Men avoin +1 16th-final
Collar Choke
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
336
Men avoin +1 16th-final
Armbar
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Klaus Virtanen Finnfighters Gym
337
Men Sinivöiset + ylempivöiset 100.5+ kg Bronze Fight
Walkover
Antti Perenius Tampereen Jujutsukoulu
Juha Leino Ippon Loimaa
338
Men Sinivöiset + ylempivöiset 100.5+ kg Final
Judges Decision
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Juha Ikonen Tampereen Jujutsukoulu
339
Women Valkovöiset +69 kg Quarter-final
Points
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Salla Simola Finnfighters Gym
340
Women Valkovöiset +69 kg Quarter-final
Points
Henna Tuomiranta Jyväskylän Fight Club
Sanna Rantala Tampereen Jujutsukoulu
341
Women Valkovöiset +69 kg Quarter-final
Collar Choke
Johanna Lähteinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
342
Women Valkovöiset +69 kg Quarter-final
Walkover
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
343
Men avoin +1 Quarter-final
Armbar
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
344
Men avoin +1 Quarter-final
Armbar
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
345
Men avoin +1 Quarter-final
Points
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
346
Men avoin +1 Quarter-final
Collar Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Juho Sormunen Kingpin Grappling
347
Women Värivyöt -69 kg Quarter-final
Walkover
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Satu Jokela Finnfighters Gym
348
Women Värivyöt -69 kg Quarter-final
Points
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
Jaana Kettunen Takado
349
Women Värivyöt -69 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Milla Pajula Barreto Helsinki
Mari Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
350
Women Valkovöiset +69 kg Semi-final
Points
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Sanna Rantala Tampereen Jujutsukoulu
351
Women Valkovöiset +69 kg Semi-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
352
Women avoin +1 Quarter-final
Collar Choke
Henna Tuomiranta Jyväskylän Fight Club
Satu Jokela Finnfighters Gym
353
Men avoin +1 Semi-final
Collar Choke
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
354
Men avoin +1 Semi-final
Points
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
355
Women Värivyöt -69 kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Satu Jokela Finnfighters Gym
356
Women Värivyöt -69 kg Semi-final
Bow and Arrow
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
Milla Pajula Barreto Helsinki
357
Women Valkovöiset +69 kg Bronze Fight
Points
Sanna Rantala Tampereen Jujutsukoulu
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
358
Women Valkovöiset +69 kg Final
Lock
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
359
Women avoin +1 Semi-final
Judges Decision
Jaana Kettunen Takado
Satu Jokela Finnfighters Gym
360
Women avoin +1 Semi-final
Armbar
Mari Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Suvi Koikkalainen Takado
361
Women Värivyöt -69 kg Bronze Fight
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
362
Women Värivyöt -69 kg Final
Judges Decision
Suvi Koikkalainen Takado
Milla Pajula Barreto Helsinki
363
Men avoin +1 Bronze Fight
Walkover
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
364
Men avoin +1 Final
Points
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
365
Women avoin +1 Bronze Fight
Collar Choke
Jaana Kettunen Takado
Mari Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
366
Women avoin +1 Final
Choke
Satu Jokela Finnfighters Gym
Suvi Koikkalainen Takado