1
Men Valkovyöt -79.5 kg Bronze Fight
Points
Henri Huissi MMA Team 300
Tuukka Haverinen Submission Tampere
2
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
Points
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Jari Venhomaa Polar Jiu Jitsu Team
3
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
Choke
Janne Iraqi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
4
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Onni-Pekka Simola Turun Ju-jutsuseura
Vesa Turunen Sisu Gym
5
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
Henri Ruhanen WFC Warriors
6
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
RNC
Victor Knieling Finnfighters Gym
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
7
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
Points
Rami Vainio Gracie Barra Kouvola
Niilo Gustafsson MMA Team 300
8
Men Valkovyöt -79.5 kg 32nd-final
Choke
Tuukka Haverinen Submission Tampere
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
9
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jari Venhomaa Polar Jiu Jitsu Team
10
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Henri Huissi MMA Team 300
Kalle Kinnunen WFC Warriors
11
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Armbar
Mikko Nieminen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
12
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Rene Katajalaakso Jyväskylän Fight Club
Vesa Turunen Sisu Gym
13
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
14
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Olli Helle Jyväskylän Fight Club
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
15
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Judges Decision
Juho Hesso Porin Kamppailu-urheilukeskus
Rami Vainio Gracie Barra Kouvola
16
Men Valkovyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Vesa Rockas Sisu Gym
Tuukka Haverinen Submission Tampere
17
Men värivyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
18
Men värivyöt -79.5 kg 16th-final
Kimura
Markus Asell Finnfighters Gym
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
19
Men värivyöt -79.5 kg 16th-final
Walkover
Samuli Rajalahti Sali24
Sebastian Nybom MMA Kotka
20
Men värivyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
21
Men värivyöt -79.5 kg 16th-final
Choke
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
22
Men Valkovyöt -79.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Jari Venhomaa Polar Jiu Jitsu Team
Henri Huissi MMA Team 300
23
Men Valkovyöt -79.5 kg Quarter-final
Points
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Rene Katajalaakso Jyväskylän Fight Club
24
Men Valkovyöt -79.5 kg Quarter-final
Points
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
25
Men Valkovyöt -79.5 kg Quarter-final
Points
Juho Hesso Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tuukka Haverinen Submission Tampere
26
Men värivyöt -79.5 kg Quarter-final
Kimura
Tuomas Kokkonen GB Gym
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
27
Men värivyöt -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Markus Asell Finnfighters Gym
Samuli Rajalahti Sali24
28
Men värivyöt -79.5 kg Quarter-final
RNC
Kimmo Nieminen Sisu Gym
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
29
Men värivyöt -79.5 kg Quarter-final
Walkover
Joni Salovaara Espoon Kehähait
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
30
Women Valkovyöt -61.5 kg Semi-final
Points
Laura Ylikoski Finnfighters Gym
Janika Antinmaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
31
Men Valkovyöt -79.5 kg Semi-final
Armbar
Henri Huissi MMA Team 300
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
32
Men Valkovyöt -79.5 kg Semi-final
Points
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
Tuukka Haverinen Submission Tampere
33
Men Valkovyöt -67.5 kg Bronze Fight
Armbar
Ismo Manninen MMA Team 300
Mikael Lindström WFC Warriors
34
Men Valkovyöt -67.5 kg 16th-final
RNC
Roni Roth WFC Warriors
Abdul Hussein Espoon Kehähait
35
Men värivyöt -79.5 kg Semi-final
Kimura
Tuomas Kokkonen GB Gym
Markus Asell Finnfighters Gym
36
Men värivyöt -79.5 kg Semi-final
Kimura
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
37
Women Valkovyöt -61.5 kg Semi-final
Points
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Laura Ylikoski Finnfighters Gym
38
Men värivyöt -67.5 kg Semi-final
Armbar
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Sami Silvennoinen Heracles
39
Men värivyöt -67.5 kg Semi-final
Choke
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Gustavo Lugo MMA Team 300
40
Men Valkovyöt -79.5 kg Final
Points
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
41
Men Valkovyöt -67.5 kg Quarter-final
Choke
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Abdul Hussein Espoon Kehähait
42
Men Valkovyöt -67.5 kg Quarter-final
Armbar
Ismo Manninen MMA Team 300
osku koski MMA Team 300
43
Men Valkovyöt -67.5 kg Quarter-final
Kimura
Kristian Katajamäki MMA Team 300
Joonas Ahola Espoon Kehähait
44
Men Valkovyöt -67.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Mikael Lindström WFC Warriors
Jarno Kokkonen MMA Team 300
45
Men värivyöt -79.5 kg Bronze Fight
Points
Markus Asell Finnfighters Gym
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
46
Men värivyöt -79.5 kg Final
RNC
Tuomas Kokkonen GB Gym
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
47
Women Valkovyöt -61.5 kg Final
Points
Janika Antinmaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
48
Men värivyöt -67.5 kg Bronze Fight
Armbar
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Gustavo Lugo MMA Team 300
49
Men värivyöt -67.5 kg Final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
50
Men Valkovyöt -67.5 kg Semi-final
Guillotine
Abdul Hussein Espoon Kehähait
Ismo Manninen MMA Team 300
51
Men Valkovyöt -67.5 kg Semi-final
Triangle
Joonas Ahola Espoon Kehähait
Mikael Lindström WFC Warriors
52
Men Valkovyöt -73.5 kg Bronze Fight
Kimura
Miro Pentti Submission Tampere
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
53
Men Valkovyöt -73.5 kg 16th-final
Walkover
ville hinkka MMA Team 300
Oskari Vainio ippon loimaa
54
Men Valkovyöt -73.5 kg 16th-final
RNC
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Ariel Cohen Studio Juju
55
Men Valkovyöt -73.5 kg 16th-final
Guillotine
Klaus Falkenberg MMA Team 300
jaakko dahlbacka Loop Jiu-Jitsu
56
Men Valkovyöt -73.5 kg 16th-final
Walkover
Niko Hintikka Fightfarm Tampere
Henri Pesonen MMA Team 300
57
Men Valkovyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Timi Welander Gracie Barra Helsinki
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
58
Men Valkovyöt -85.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Ville Pitkänen WFC Warriors
Riku Luoma MMA Team 300
59
Men Valkovyöt -85.5 kg 16th-final
Walkover
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
taisto lindeman Porin Kamppailu-urheilukeskus
60
Men Valkovyöt -67.5 kg Final
Choke
Abdul Hussein Espoon Kehähait
Joonas Ahola Espoon Kehähait
61
Men Valkovyöt -73.5 kg Quarter-final
Kimura
Miro Pentti Submission Tampere
Oskari Vainio ippon loimaa
62
Men Valkovyöt -73.5 kg Quarter-final
Walkover
Kasper Karvinen Polar Jiu Jitsu Team
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
63
Men Valkovyöt -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Klaus Falkenberg MMA Team 300
64
Men Valkovyöt -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Henri Pesonen MMA Team 300
65
Men Valkovyöt -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Lassi Siltanen Heracles
Timi Welander Gracie Barra Helsinki
66
Men Valkovyöt -85.5 kg Quarter-final
Points
Tuomas Heikkonen MMA Vantaa
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
67
Men Valkovyöt -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Jarno Haaparanta Ippon
Riku Luoma MMA Team 300
68
Men Valkovyöt -85.5 kg Quarter-final
Guillotine
Mikko Hyvärinen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
69
Men värivyöt -85.5 kg Bronze Fight
RNC
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
Markus Haapalainen RNC Sport Club
70
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
Kimura
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Akram Farah Hipko
71
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
RNC
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
72
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
Judges Decision
Aleksi Mäntykivi Loop Jiu-Jitsu
Kalle Jokela Sisu Gym
73
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Markus Haapalainen RNC Sport Club
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
74
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
Injury
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Henri Eskelinen Pieksämäki Fight Club
75
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
Walkover
Joni Heinonen Ahjo Training Center
Juha Piirainen Sisu Gym
76
Men värivyöt -85.5 kg 16th-final
Walkover
Henry Lindeman Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sami Knihtilä MMA Joensuu
77
Men Valkovyöt -73.5 kg Semi-final
Armbar
Miro Pentti Submission Tampere
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
78
Men Valkovyöt -73.5 kg Semi-final
Choke
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
79
Men Valkovyöt -85.5 kg Semi-final
Points
Timi Welander Gracie Barra Helsinki
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
80
Men Valkovyöt -85.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Riku Luoma MMA Team 300
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
81
Men värivyöt -85.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
82
Men värivyöt -85.5 kg Quarter-final
Points
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
Aleksi Mäntykivi Loop Jiu-Jitsu
83
Men värivyöt -85.5 kg Quarter-final
Armbar
Markus Haapalainen RNC Sport Club
Henri Eskelinen Pieksämäki Fight Club
84
Men värivyöt -85.5 kg Quarter-final
Guillotine
Juha Piirainen Sisu Gym
Sami Knihtilä MMA Joensuu
85
Men Valkovyöt -73.5 kg Final
Triangle
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
86
Women Valkovyöt -66.5 kg Bronze Fight
RNC
Noora Raivio Barreto Helsinki
Susanna Lindqvist Barreto Helsinki
87
Women Valkovyöt -66.5 kg Semi-final
Triangle
Noora Raivio Barreto Helsinki
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
88
Women Valkovyöt -66.5 kg Semi-final
Americana
Susanna Lindqvist Barreto Helsinki
Katja Vironen Lohjan Kamppailukeskus
89
Men Valkovyöt -85.5 kg Bronze Fight
Points
Timi Welander Gracie Barra Helsinki
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
90
Men Valkovyöt -85.5 kg Final
Injury
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
Riku Luoma MMA Team 300
91
Men värivyöt -85.5 kg Semi-final
Points
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
92
Men värivyöt -85.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Markus Haapalainen RNC Sport Club
Sami Knihtilä MMA Joensuu
93
Men Valkovyöt -91.5 kg Bronze Fight
RNC
Antti Vuorio Hervannan Hebereke ry
Carlos Garcia MMA Team 300
94
Men Valkovyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Jaakko Juola MMA Vantaa
Joni Lempinen Submission Tampere
95
Men Valkovyöt -91.5 kg Quarter-final
Triangle
Joni Ollikainen Loop Jiu-Jitsu
Carlos Garcia MMA Team 300
96
Women Valkovyöt -66.5 kg Final
Triangle
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
Katja Vironen Lohjan Kamppailukeskus
97
Women Valkovyöt 66.5+ kg Final
RNC
Silja Soukka WFC Warriors
Emilia Kallio MMA Team 300
98
Men värivyöt -91.5 kg Bronze Fight
Armbar
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Santeri Soranta GB Gym
99
Men värivyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Janne Toivanen Sisu Gym
100
Men värivyöt -85.5 kg Final
Guillotine
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Sami Knihtilä MMA Joensuu
101
Men Valkovyöt -91.5 kg Semi-final
RNC
Antti Vuorio Hervannan Hebereke ry
Jaakko Juola MMA Vantaa
102
Men Valkovyöt -91.5 kg Semi-final
Choke
Tuomas Peltokangas Ahjo Training Center
Carlos Garcia MMA Team 300
103
Men Valkovyöt -97.5 kg Bronze Fight
Walkover
Alex Marjotie Takado
Lari Turtiainen Ahjo Training Center
104
Men Valkovyöt -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Aku Salminen MMA Team 300
105
Men värivyöt 97.5+ kg Bronze Fight
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
Aleksi Sorvali Takado
106
Men värivyöt 97.5+ kg Quarter-final
Walkover
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
107
Men värivyöt -91.5 kg Semi-final
Choke
Sigurvin Edvardsson Loop Jiu-Jitsu
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
108
Men värivyöt -91.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Santeri Soranta GB Gym
Jaakko Lindroos Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
109
Men Valkovyöt -91.5 kg Final
Kimura
Jaakko Juola MMA Vantaa
Tuomas Peltokangas Ahjo Training Center
110
Men Valkovyöt 97.5+ kg Semi-final
Points
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Toni Nyman Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
111
Men Valkovyöt -97.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Alex Marjotie Takado
Aku Salminen MMA Team 300
112
Men Valkovyöt -97.5 kg Semi-final
Choke
Lari Turtiainen Ahjo Training Center
Kim Riski Turun Ju-jutsuseura
113
Men värivyöt 97.5+ kg Semi-final
Wrist Lock
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
114
Men värivyöt 97.5+ kg Semi-final
Walkover
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Aleksi Sorvali Takado
115
Men värivyöt -91.5 kg Final
Armbar
Sigurvin Edvardsson Loop Jiu-Jitsu
Jaakko Lindroos Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
116
Men Valkovyöt 97.5+ kg Semi-final
Guillotine
Kasper Frans Kristian Kovanen Tampereen Jujutsukoulu
Toni Nyman Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
117
Men Valkovyöt -97.5 kg Final
Points
Aku Salminen MMA Team 300
Kim Riski Turun Ju-jutsuseura
118
Men värivyöt 97.5+ kg Final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
119
Men Valkovyöt 97.5+ kg Final
Points
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Toni Nyman Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
120
Women Valkovyöt Open weight Final
Triangle
Eveliina Korppi-Tommola WFC Warriors
Silja Soukka WFC Warriors
121
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Points
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
Vesa Rockas Sisu Gym
122
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Armbar
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Rami Vainio Gracie Barra Kouvola
123
Men Valkovyöt Open weight 16th-final
Ankle Lock
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
Aku Salminen MMA Team 300
124
Men värivyöt Open weight 16th-final
Guillotine
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Sami Knihtilä MMA Joensuu
125
Men värivyöt Open weight 16th-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Kimmo Nieminen Sisu Gym
126
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Vesa Rockas Sisu Gym
127
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Armbar
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
128
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Armbar
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
129
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Vesa Turunen Sisu Gym
Aku Salminen MMA Team 300
130
Men värivyöt Open weight Quarter-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Sami Knihtilä MMA Joensuu
131
Men värivyöt Open weight Quarter-final
Americana
Santeri Soranta GB Gym
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
132
Men värivyöt Open weight Quarter-final
Judges Decision
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Kokkonen GB Gym
133
Men värivyöt Open weight Quarter-final
Armbar
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
134
Men Valkovyöt Open weight Semi-final
Choke
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
135
Men Valkovyöt Open weight Semi-final
Ankle Lock
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
Aku Salminen MMA Team 300
136
Men värivyöt Open weight Semi-final
Points
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Santeri Soranta GB Gym
137
Men värivyöt Open weight Semi-final
RNC
Tuomas Kokkonen GB Gym
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
138
Men Valkovyöt Open weight Bronze Fight
Armbar
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
139
Men Valkovyöt Open weight Final
DQ
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Aku Salminen MMA Team 300
140
Men värivyöt Open weight Bronze Fight
Points
Santeri Soranta GB Gym
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
141
Men värivyöt Open weight Final
Walkover
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Tuomas Kokkonen GB Gym