1
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
RNC
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
2
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Walkover
Kari Katajamäki Oulun Kamppailuklubi
Sami Torola Ahjo Training Center
3
Men Purple Belts -61.5 kg Final
RNC
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Sebastian Raisio Tornion Jujutsuseura
4
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Karri Itkonen GB Gym
5
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Choke
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Lasse Rahkolin Sisu Gym
6
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Walkover
Mikko Löppönen Total Center Lahti
Turo Jalava Mma Team 300
7
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Toni Isomäki MMA Imatra
8
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Timo Viinikainen Lahden Gentai
9
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
10
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Miikka Kauppinen NHB Iisalmi
Jesse Pajunen Polar Jiu Jitsu Team
11
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
12
Men Blue Belts -61.5 kg Final
Armbar
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Kari Katajamäki Oulun Kamppailuklubi
13
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Quarter-final
Armbar
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
Juha Härkönen Heracles
14
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Jani Ketolainen MMA Kotka
Joni Salovaara Espoon Kehähait
15
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
16
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Santtu Homanen MMA Imatra
17
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Triangle
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
18
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Turo Jalava Mma Team 300
19
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
20
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Walkover
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Joonas Nykopp Polar Jiu Jitsu Team
21
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Nils Tarvonen MMA Team 300
Aleksandr Cassén Orion's Belt
22
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
23
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
24
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Juha Karjalainen Total Center Lahti
Miikka Kauppinen NHB Iisalmi
25
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
26
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
27
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
Antti Lahti Sisu Gym
28
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Sebastian Nybom MMA Kotka
Mikko Ahanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
29
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Kari Alavuotunki Savate Club Fight & Fitness ry
30
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Joona Posa MMA Vantaa
31
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
32
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
33
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Armbar
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
34
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Judges Decision
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
35
Men Purple Belts -67.5 kg Final
Kimura
Tuomas Kokkonen GB Gym
Joonas Nykopp Polar Jiu Jitsu Team
36
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
37
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Choke
Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
Juha Karjalainen Total Center Lahti
38
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Semi-final
Knee Bar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Juha Härkönen Heracles
39
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Semi-final
RNC
Sami Narikka Combat Society
Joni Salovaara Espoon Kehähait
40
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Armbar
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
41
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Antti Lahti Sisu Gym
Mikko Ahanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
42
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Jarno Levonperä Oulun Kamppailuklubi
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
43
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
44
Men Blue Belts -67.5 kg Final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
45
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Triangle
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
Annu Ristimäki Polar Jiu Jitsu Team
46
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Choke
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Assi Savolainen MMA Vantaa
47
Men Purple Belts -73.5 kg Final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
48
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Guillotine
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
Joonas Kunnari Fight For Fun
49
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Choke
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
50
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Guillotine
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Vitaly Inyshkin Orion's Belt
51
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Rando Heinvars MMA Vantaa
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
52
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Points
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
53
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Choke
Markus Asell Finnfighters Gym
Harri Kettunen Sisu Gym
54
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Kimura
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Antti Lahti Sisu Gym
55
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
56
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Joni Salovaara Espoon Kehähait
57
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Annu Ristimäki Polar Jiu Jitsu Team
58
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Choke
Veera Nykänen GB Gym
Assi Savolainen MMA Vantaa
59
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Kunnari Fight For Fun
60
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Jimi Miettinen MMA Joensuu
61
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
62
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
Vitaly Inyshkin Orion's Belt
63
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
64
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Samuli Rajalahti Sali24
65
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
66
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Markus Asell Finnfighters Gym
67
Men Blue Belts -73.5 kg Final
Armbar
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
68
Women Blue Belts -56.5 kg Final
Armbar
Annu Ristimäki Polar Jiu Jitsu Team
Assi Savolainen MMA Vantaa
69
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
70
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Ali Aalto Heracles
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
71
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
72
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
73
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Timo Lampinen Total Center Lahti
74
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Toni Toivanen Monkey Grip
75
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Guillotine
Joonas Kunnari Fight For Fun
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
76
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
77
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
78
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Justus Hirvi Barreto Helsinki
79
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Lähdesmäki Lahden Gentai
80
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
81
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
82
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Sami Knihtilä MMA Joensuu
83
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
84
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
85
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Tiina Elomaa MMA Imatra
86
Men Blue Belts -85.5 kg 32nd-final
Points
Markus Haapalainen RNC Sport Club
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
87
Men Blue Belts -85.5 kg 32nd-final
Triangle
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Juha Piirainen Sisu Gym
88
Men Blue Belts -85.5 kg 32nd-final
Points
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Mikko Kolehmainen Polar Jiu Jitsu Team
89
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Guillotine
Joonas Kunnari Fight For Fun
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
90
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Kimura
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
91
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Final
Ankle Lock
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
92
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Triangle
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Janne Toivanen Sisu Gym
93
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
94
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Kalle Jokela Sisu Gym
95
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Sami Knihtilä MMA Joensuu
96
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Armbar
Kristjan Mäe GB Gym
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
97
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Tiina Elomaa MMA Imatra
98
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Semi-final
Armbar
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
99
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Armbar
Santeri Soranta GB Gym
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
100
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
101
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Niko Rotko Skeletor Wrestling
102
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
Urpo Jaakkola Sali24
103
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Triangle
Kennet Mattsson MMA Team 300
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
104
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Jesse Alanko Finnfighters Gym
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
105
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Otto Saari GB Gym
Mikko Kolehmainen Polar Jiu Jitsu Team
106
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Anton Hämelin Hilti Raasepori
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
107
Men Blue Belts -79.5 kg Final
Guillotine
Joonas Kunnari Fight For Fun
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
108
Men Purple Belts -79.5 kg Final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
109
Women Purple/Brown/Black Belts -61.5 kg Final
Judges Decision
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
110
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
111
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
112
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
113
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
114
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Santeri Soranta GB Gym
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
115
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Niko Rotko Skeletor Wrestling
Urpo Jaakkola Sali24
116
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Triangle
Kennet Mattsson MMA Team 300
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
117
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Kolehmainen Polar Jiu Jitsu Team
Anton Hämelin Hilti Raasepori
118
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Walkover
Suvi Koikkalainen Takado
Tytti Laaksonen Jyväskylän Fight Club
119
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Walkover
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Emilia Lång MMA Rovaniemi
120
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Armbar
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
121
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Triangle
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Emilia Liipo Hipko
122
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Walkover
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Sini Seppälä Fight For Fun
123
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
RNC
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Jaana Kettunen Takado
124
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Choke
Elvira Karppinen MMA Team 300
Anniina Turja Finnfighters Gym
125
Women Blue Belts -66.5 kg 16th-final
Points
Maria Mappes Oulun Kamppailuklubi
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
126
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
Urpo Jaakkola Sali24
127
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Choke
Kennet Mattsson MMA Team 300
Anton Hämelin Hilti Raasepori
128
Men Purple Belts -85.5 kg Final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
129
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Final
Figure Four
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
130
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Erkka Viippo Sali24
131
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
RNC
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
Juuso Helenius Total Center Lahti
132
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Triangle
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Johan Kääriäinen Jyväskylän Fight Club
133
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Esa-Pekka Seppälä Sali24
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
134
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
135
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
136
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Walkover
Sini Seppälä Fight For Fun
Maaria Haltsonen MMA Imatra
137
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
RNC
Elvira Karppinen MMA Team 300
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
138
Men Blue Belts -85.5 kg Final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
Anton Hämelin Hilti Raasepori
139
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Triangle
Jesse Vuorio GB Gym
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
140
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Jaakko Lindroos Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Andreas Nordin BJJ Vaasa
141
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
RNC
Petteri Kaarto DOJO ry.
Erkka Viippo Sali24
142
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Juuso Helenius Total Center Lahti
143
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Janne Kotiranta Kamppailu Center
144
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Esa-Pekka Seppälä Sali24
145
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Final
Walkover
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Benny Öhman Hipko
146
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
147
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Elvira Karppinen MMA Team 300
148
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
149
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Arto Valkama Nurmijärven Kamppailijat
150
Men Purple Belts -91.5 kg Final
Armbar
Jesse Vuorio GB Gym
Jaakko Lindroos Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
151
Men Purple Belts -97.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Samu Lauttamus Polar Jiu Jitsu Team
Hannu Leppänen Tjjk
152
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Quarter-final
Americana
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Maiju Suotama MMA Imatra
153
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Petteri Kaarto DOJO ry.
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
154
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Kimura
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
155
Men Brown/Black Belts 91.5+ kg Semi-final
Points
Juha Käki DOJO ry.
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
156
Men Blue Belts 97.5+ kg Quarter-final
Points
Marko Härkönen CFO Grappling Team
Jani Häkkinen MMA Joensuu
157
Women Blue Belts -66.5 kg Final
Triangle
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Elvira Karppinen MMA Team 300
158
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
159
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
160
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
161
Men Purple Belts -97.5 kg Semi-final
Kimura
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Hannu Leppänen Tjjk
162
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Semi-final
RNC
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Maiju Suotama MMA Imatra
163
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Semi-final
Points
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Emmi Bolander RNC Sport Club
164
Men Blue Belts -91.5 kg Final
Points
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Janne Kotiranta Kamppailu Center
165
Men Brown/Black Belts 91.5+ kg Semi-final
Walkover
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Juha Käki DOJO ry.
166
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Choke
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Jani Häkkinen MMA Joensuu
167
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Walkover
Artturi Linna GB Gym
Petri Porvari Total Center Lahti
168
Women Blue Belts 66.5+ kg Final
Points
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
169
Men Purple Belts 97.5+ kg Semi-final
Judges Decision
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Joni Wass Vantaan Kamppailukeskus
170
Men Blue Belts -97.5 kg Final
Armbar
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
171
Men Purple Belts -97.5 kg Final
Triangle
Samu Lauttamus Polar Jiu Jitsu Team
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
172
Women Purple/Brown/Black Belts 61.5+ kg Final
Choke
Maiju Suotama MMA Imatra
Emmi Bolander RNC Sport Club
173
Men Brown/Black Belts 91.5+ kg Final
Knee Bar
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
174
Men Blue Belts 97.5+ kg Final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Artturi Linna GB Gym
175
Men Purple Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
176
Men Purple Belts 97.5+ kg Final
Points
Joni Wass Vantaan Kamppailukeskus
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center