1
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Triangle
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
2
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Lasse Rahkolin Sisu Gym
David Fogarty East Coast Jiu Jitsu Academy
3
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
4
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Heikki-Albert Tilk SBGi Estonia
Jari Hookana Oulun Kamppailuklubi
5
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Richard Bukovcsan East Coast Jiu Jitsu Academy
6
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Sami Torola Ahjo Training Center
Hama Balisany Frontline Academy
7
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Kimura
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Matthew Oglesby Gracie Barra Dublin
8
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
DQ
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Robin Bohlin Akademi Nord
9
Men Purple Belts -64 kg Quarter-final
Kimura
Sampsa Honkaheimo Loop Jiu-Jitsu
Huseyn Abaszada Frontline Academy
10
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Walkover
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
Filippa Koski Checkmat Prana JJ
11
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Armbar
Elina Moestam Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
Aina Timbiani Frontline Academy
12
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Walkover
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
Henna Huopainen Oulun Kamppailuklubi
13
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Nicole Bohlin Frontline Academy Örebro
14
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Armbar
Mikko Löppönen Total Center Lahti
Pontus Ågren Hilti Fightcenter Uppsala
15
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Collar Choke
Suvi Koikkalainen Takado
Karin Wahlberg Checkmat Prana JJ
16
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
DQ
Milla Pajula Barreto Helsinki
Anna Danilova Strela Team
17
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Kimura
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
Piatta Rulja GB Gym
18
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Satu Jokela Finnfighters Gym
Yulia Vibe Frontline Academy
19
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Choke
Ida Posti Total Center Lahti
Neda Khezerian Checkmat Prana JJ
20
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Verna Kuutti GB Gym
Jane Soodla SBG Estonia
21
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Emilia Liipo Hipko
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
22
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Tove Kärki Team Leites Stockholm IF
23
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
David Fogarty East Coast Jiu Jitsu Academy
24
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
Heikki-Albert Tilk SBGi Estonia
25
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Hama Balisany Frontline Academy
26
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
RNC
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Robin Bohlin Akademi Nord
27
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Kimura
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Huseyn Abaszada Frontline Academy
28
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Collar Choke
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Ville Isokoski Lahden Gentai
29
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Choke
Assi Savolainen MMA Vantaa
Filippa Koski Checkmat Prana JJ
30
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Armbar
Liisi Vaht 3D Treening
Elina Moestam Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
31
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Armbar
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
32
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
Nicole Bohlin Frontline Academy Örebro
33
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Judges Decision
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Pontus Ågren Hilti Fightcenter Uppsala
34
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Karl Pegers Frontline Academy
35
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Triangle
William Lönnberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
36
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
Dmitrii Timofeev Strela Team
37
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Taneli Palkki Sisu Gym
38
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Dan Bergenholtz Checkmat Prana JJ
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
39
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Hakim Mazari Frontline Academy
Antti Kukkonen Heracles
40
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Samuli Suomela Oulun Kamppailuklubi
Dmitrii Oliukov Strela Team
41
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
42
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Triangle
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
43
Men Purple Belts -64 kg Final
Points
Huseyn Abaszada Frontline Academy
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
44
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Armbar
Assi Savolainen MMA Vantaa
Liisi Vaht 3D Treening
45
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
46
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Suvi Koikkalainen Takado
Milla Pajula Barreto Helsinki
47
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Piatta Rulja GB Gym
Satu Jokela Finnfighters Gym
48
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Neda Khezerian Checkmat Prana JJ
Jane Soodla SBG Estonia
49
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Tove Kärki Team Leites Stockholm IF
50
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Pontus Ågren Hilti Fightcenter Uppsala
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
51
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
52
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Dan Bergenholtz Checkmat Prana JJ
53
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Hakim Mazari Frontline Academy
Dmitrii Oliukov Strela Team
54
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Simo Penttila Lahden Gentai
55
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Judges Decision
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
Samuel Johansson JJK Samurai
56
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
Riku Forsell Pankration Gym
57
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Toni Tauru MMA Utti
58
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
59
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Toni Isomäki MMA Imatra
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
60
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
61
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Adrian Krzesiak vel Czyżewski Copacabana Team
62
Men Blue Belts -64 kg Final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
63
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Judges Decision
Liisi Vaht 3D Treening
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
64
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Piatta Rulja GB Gym
65
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
66
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Pontus Ågren Hilti Fightcenter Uppsala
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
67
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Injury
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Hakim Mazari Frontline Academy
68
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Razmin Olad Azami Checkmat Prana JJ
69
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Ashley Williams Chris Rees Academy
Jaakko Särkijärvi Hipko
70
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Veronica Macedo BJJ Globetrotters
Veronica Rodriguez Ardillas Top Team
71
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Dolores Asensi Gonzalez Ardillas Top Team
72
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Ulrika Isaksson Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
Arantza Perez Romero Ardillas Top Team
73
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Yasmine Wilson Roger Gracie Academy
Elisa De la Cruz Gómez-Escalonilla Ardillas Top Team
74
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Samuel Johansson JJK Samurai
75
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
Toni Tauru MMA Utti
76
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
77
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
78
Women Blue Belts -64 kg Final
Triangle
Suvi Koikkalainen Takado
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
79
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Tero Ahola Hipko
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
80
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Jani Rimpi Jyväskylän Fight Club
81
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Marcus Göransson Nässjö kampsport
82
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Jonathan Vilkman Heracles
83
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Sami Silventoinen GB Gym
Henry Shi Viva Zapata Jiu Jitsu
84
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Samuli Lappeteläinen Järvenpään Kehäkarhut
85
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
86
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Joona Posa MMA Vantaa
87
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
Henrik Karseland Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
88
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Aharon Syväniemi Helsingin Paini-Miehet
89
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
Adam Larkin East Coast Jiu Jitsu Academy
90
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
91
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
Fernando Romo Pozo IF Team Leites Stockholm BJJ
92
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Martin Orgusaar SBG Estonia
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
93
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Triangle
Jyri Koponen Sisu Gym
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
94
Men Blue Belts -70 kg Final
Armbar
Pontus Ågren Hilti Fightcenter Uppsala
Hakim Mazari Frontline Academy
95
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Egor Gordievskiy Ed Ramos Jiu-Jitsu USA
96
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
97
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
98
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Walkover
Gabriel Rosberg Art of Roll
Ashley Williams Chris Rees Academy
99
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Veronica Rodriguez Ardillas Top Team
100
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
Dolores Asensi Gonzalez Ardillas Top Team
101
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Ulrika Isaksson Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
102
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Yasmine Wilson Roger Gracie Academy
103
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Tero Ahola Hipko
104
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Marcus Göransson Nässjö kampsport
105
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Henry Shi Viva Zapata Jiu Jitsu
106
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
107
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Henrik Karseland Nacka Dojo / Dynamix Fighting Sports
108
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Adam Larkin East Coast Jiu Jitsu Academy
109
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
110
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Martin Orgusaar SBG Estonia
Jyri Koponen Sisu Gym
111
Men Purple Belts -70 kg Final
Points
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
112
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Ashley Williams Chris Rees Academy
113
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Hannu Häyrinen Järvenpään Kehäkarhut
Stapho Thienpont Checkmat Prana JJ
114
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Lukovkin Strela Team
115
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Olli Multanen Ahjo Training Center
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
116
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Janne Kunnas GB Gym
Emad Omran Checkmat Prana JJ
117
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Ankle Lock
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
118
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Points
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Yasmine Wilson Roger Gracie Academy
119
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Jonathan Brinkhaus BJJ Globetrotters
120
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Harto Vallimägi 3D Treening
121
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
122
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Marcus Göransson Nässjö kampsport
123
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
124
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Adam Larkin East Coast Jiu Jitsu Academy
125
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Jyri Koponen Sisu Gym
126
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Tuomas Kokkonen GB Gym
Stapho Thienpont Checkmat Prana JJ
127
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Aleksandr Lukovkin Strela Team
128
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Walkover
Nils Tarvonen MMA Team 300
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
129
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Juha Karjalainen Total Center Lahti
Emad Omran Checkmat Prana JJ
130
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Elisha Turner Hilti BJJ
131
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Henri Valkama Tampereen Jujutsukoulu
Ivan Sundell Art of Roll
132
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Matti Lehti Barreto Helsinki
Henri Torvinen Polar Jiu Jitsu Team
133
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Vitaly Inyshkin Orion's Belt
Arne Thomas Western Kimura Norway
134
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
DQ
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
Alexander Shmelov Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
135
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
Renat Shaidaev Strela Team
136
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Markus Asell Finnfighters Gym
Rickard Folkesson Roger Gracie Academy
137
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Jussi Saarinen BJJ Kouvola
138
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Leo Lindroos Pankration Gym
Taavi Vaigla 3D Treening
139
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
Mohammed Ahmed Frontline Academy
140
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Collar Choke
Clara Sánchez Pérez Oulun Kamppailuklubi
Yasmine Wilson Roger Gracie Academy
141
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
142
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
143
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Aleksandr Lukovkin Strela Team
144
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Emad Omran Checkmat Prana JJ
145
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Juha Härkönen Heracles
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
146
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Points
Harto Vallimägi 3D Treening
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
147
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
148
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Ivan Sundell Art of Roll
Henri Torvinen Polar Jiu Jitsu Team
149
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Vitaly Inyshkin Orion's Belt
150
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Samuli Törmikoski GB Gym
Alexander Shmelov Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
151
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Renat Shaidaev Strela Team
152
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Rickard Folkesson Roger Gracie Academy
Tatu Piispanen GB Gym
153
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Alexander Baffoun Art of Roll
Leo Lindroos Pankration Gym
154
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Kimura
Markus Haapalainen RNC Sport Club
Mohammed Ahmed Frontline Academy
155
Men Blue Belts -76 kg Final
Judges Decision
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
156
Men Purple Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
David Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
157
Men Purple Belts -76 kg Final
DQ
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Emad Omran Checkmat Prana JJ
158
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Bradley Hill Gracie Barra Birmingham
Mikael Lähdesmäki Lahden Gentai
159
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Rämö Hipko
160
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
161
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Points
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
162
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Camilla Englund Hilti Fightcenter Uppsala
163
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Triangle
Jaana Kettunen Takado
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
164
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Eeva Siiskonen MMA Imatra
Sanna Kattelus MMA Team 300
165
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
RNC
Minttu Vainio Polar Jiu Jitsu Team
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
166
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Ivan Sundell Art of Roll
167
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Alexander Shmelov Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
168
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Rickard Folkesson Roger Gracie Academy
169
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Alexander Baffoun Art of Roll
Mohammed Ahmed Frontline Academy
170
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
171
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Simo Vilmunen Takado
Andrei Basynin Strela Team
172
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
173
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
Topi Piispanen Pieksämäki Fight Club
174
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Kristjan Mäe GB Gym
Miika Rannikko Takado
175
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
176
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Omid Alimohammadi Checkmat
177
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Sten Maaslieb 3D Treening
Tarik Hopstock Frontline Academy
178
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Lähdesmäki Lahden Gentai
179
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
180
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Camilla Englund Hilti Fightcenter Uppsala
181
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Armbar
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
182
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Kimura
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
Eeva Siiskonen MMA Imatra
183
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Lapel Choke
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
184
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Ivan Sundell Art of Roll
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
185
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Armbar
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Alexander Baffoun Art of Roll
186
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Choke
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
187
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Mikko Hartikka Savate Club Fight & Fitness ry
Jussi Järvinen Hipko
188
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Andrei Basynin Strela Team
189
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
190
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Kristjan Mäe GB Gym
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
191
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Lock
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Tarik Hopstock Frontline Academy
192
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Bow and Arrow
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
193
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Kalle Jokela Sisu Gym
Jim Hagström Takado
194
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilia Antonenko Strela Team
195
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Steffen Alvær Roger Gracie Academy
196
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Lafayette Pinheiro Kimura Norway
197
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Anton Zuev Strela Team
198
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Evgueni Tchubykalo Oulun Kamppailuklubi
Miha Perhavec Alliance
199
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Choke
Ivan Sundell Art of Roll
Alexander Baffoun Art of Roll
200
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
201
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Choke
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
202
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
203
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Frej Erickson Akademi Nord
204
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Juha Piirainen Sisu Gym
205
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Mikhail Sopin Strela Team
206
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Triangle
Kennet Mattsson MMA Team 300
Jussi Järvinen Hipko
207
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Juhani Mikkonen Takado
Felix Hagby Valhalla Jiu-Jitsu
208
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Judges Decision
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Viktor Wikström Hilti Raasepori
209
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Jukka Kontturi Jyväskylän Fight Club
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
210
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Armbar
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
211
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Tarik Hopstock Frontline Academy
212
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Jim Hagström Takado
213
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Steffen Alvær Roger Gracie Academy
214
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Lafayette Pinheiro Kimura Norway
215
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Anton Zuev Strela Team
Miha Perhavec Alliance
216
Women Blue Belts -69 kg Final
Kimura
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
217
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Alexander Musi Wennergren Checkmat Prana JJ
218
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Kim Strömberg Savate Club Fight & Fitness ry
Erik Tauriainen Sisu Gym
219
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Juuso Helenius Total Center Lahti
Kenneth Vikse Frontline Academy
220
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Esa-Pekka Seppälä Sali24
Osmo Mattila Polar Jiu Jitsu Team
221
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Juho Sorvali GB Gym
222
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
Christopher Gyllenhammar Akademi Nord
223
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Walkover
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
224
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Triangle
Iyroslav Iunka Strela Team
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
225
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Armbar
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Tarik Hopstock Frontline Academy
226
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Santeri Soranta GB Gym
Frej Erickson Akademi Nord
227
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Juha Piirainen Sisu Gym
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
228
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Kennet Mattsson MMA Team 300
Felix Hagby Valhalla Jiu-Jitsu
229
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
230
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Jesse Vuorio GB Gym
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
231
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Miha Perhavec Alliance
232
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
233
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Tony Jonsson Valhalla Jiu-Jitsu
234
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Petteri Kaarto DOJO ry.
Kim Strömberg Savate Club Fight & Fitness ry
235
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Kenneth Vikse Frontline Academy
Osmo Mattila Polar Jiu Jitsu Team
236
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Christopher Gyllenhammar Akademi Nord
237
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Iyroslav Iunka Strela Team
238
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
239
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Henri Lindroos DOJO ry.
Jussi Asikainen Kuopion Gladiator Factory
240
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Americana
Andreas Nordin BJJ Vaasa
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
241
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Santeri Soranta GB Gym
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
242
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Kennet Mattsson MMA Team 300
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
243
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Armbar
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Magdalena Georgiadou Art of Roll
244
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Jonna Tolvanen GFTeam Berlin
245
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Miha Perhavec Alliance
246
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Points
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Tony Jonsson Valhalla Jiu-Jitsu
247
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Joachim Sveinson Frontline Academy
248
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Walkover
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Mardo Männimägi SBG Estonia
249
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Petteri Kaarto DOJO ry.
Kenneth Vikse Frontline Academy
250
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
251
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Americana
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Matias Tikkanen Kuopion Gladiator Factory
252
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Armbar
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Kristian Olsen Frontline Academy
253
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Americana
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
254
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Henri Lindroos DOJO ry.
Alvaro Rodriguez Loop Jiu-Jitsu
255
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Points
Santeri Soranta GB Gym
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
256
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Kimura
Joonas Ylänne GB Gym
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
257
Women Blue Belts 69+ kg Final
Armbar
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
258
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Maria Runquist Checkmat Prana JJ
259
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Sophia Nordenö Hilti Fightcenter Uppsala
260
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Judges Decision
Juha Leino Ippon Loimaa
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
261
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mardo Männimägi SBG Estonia
262
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Bow and Arrow
Tuure Toivola Helsingin Ju-jutsuklubi
Tatu Immonen Finnfighters Gym
263
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Lock
Petteri Kaarto DOJO ry.
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
264
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Matias Tikkanen Kuopion Gladiator Factory
265
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Sami Raijas Sisu Gym
Jani Ranta Takado
266
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
Kristian Olsen Frontline Academy
267
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Choke
Artturi Linna GB Gym
Roni Nässling Vantaan Kamppailukeskus
268
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Collar Choke
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Henri Lindroos DOJO ry.
269
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
270
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Choke
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
271
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Saari Total Center Lahti
272
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Final
Points
Venla Luukkonen Jyväskylän Fight Club
Sophia Nordenö Hilti Fightcenter Uppsala
273
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Choke
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Juha Leino Ippon Loimaa
274
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Arttu Veijanen Polar Jiu Jitsu Team
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
275
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Collar Choke
Artur Pawlak Finnfighters Gym
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
276
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Miika Hirvonen Delariva Finland/Salini Sport Center
Hermann Mäki Takado
277
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Tuure Toivola Helsingin Ju-jutsuklubi
278
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Sami Raijas Sisu Gym
279
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Kristian Olsen Frontline Academy
Artturi Linna GB Gym
280
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Armbar
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
281
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Walkover
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
282
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Artur Pawlak Finnfighters Gym
Hermann Mäki Takado
283
Men Purple Belts 100.5+ kg Final
Bow and Arrow
Tatu Immonen Finnfighters Gym
Mikko Veijonen Total Center Lahti
284
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Points
Sami Raijas Sisu Gym
Artturi Linna GB Gym
285
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Walkover
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Artur Pawlak Finnfighters Gym