1
2002-2001 synt. (14-15v) -52 kg Quarter-final
Points
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
2
2002-2001 synt. (14-15v) -58 kg Semi-final
Points
Chanon Alijärvi Takado
Santeri Kinnunen BJJ Vaasa
3
2002-2001 synt. (14-15v) -58 kg Semi-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
Renny Poutanen Barreto Helsinki
4
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Ukko-Pekka Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Joe Liimatainen GB Gym
5
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Quarter-final
Triangle
Petri Jerohin BJJ Vaasa
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
6
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Quarter-final
Kimura
Waltteri Soininen Heracles
Riku Pirinen Total Center Lahti
7
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Quarter-final
Triangle
Eetu Aho BJJ Vaasa
Leevi Puikkonen Barreto Helsinki
8
2002-2001 synt. (14-15v) -52 kg Semi-final
Armbar
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
9
2002-2001 synt. (14-15v) -52 kg Semi-final
Armbar
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Marius Korpela Porin Kamppailu-urheilukeskus
10
2002-2001 synt. (14-15v) -58 kg Final
Points
Chanon Alijärvi Takado
Renny Poutanen Barreto Helsinki
11
2002-2001 synt. (14-15v) -70 kg Semi-final
Triangle
Roope Uski MMA Team 300
Alex Brown Turun Ju-jutsuseura
12
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt 16th-final
Points
Jonna Vahtera Turun Ju-jutsuseura
Elli Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
13
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Semi-final
Choke
Joe Liimatainen GB Gym
Petri Jerohin BJJ Vaasa
14
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Semi-final
Kimura
Riku Pirinen Total Center Lahti
Leevi Puikkonen Barreto Helsinki
15
2002-2001 synt. (14-15v) 70+ kg Semi-final
Armbar
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
16
2002-2001 synt. (14-15v) -52 kg Final
Armbar
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
17
2000-1999 synt. (16-17v) -58 kg Semi-final
Walkover
Steven Sainio Total Center Lahti
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
18
2002-2001 synt. (14-15v) -70 kg Semi-final
Americana
Robin Leino Finnfighters Gym
Alex Brown Turun Ju-jutsuseura
19
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Armbar
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Elli Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
20
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Kimura
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Elli Harju MMA Rovaniemi
21
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Points
Neea Haataja Barreto Helsinki
Anette Kinnunen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
22
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Choke
Salla Simola Finnfighters Gym
Juulia Kinnunen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
23
2002-2001 synt. (14-15v) -64 kg Final
Armbar
Joe Liimatainen GB Gym
Riku Pirinen Total Center Lahti
24
2002-2001 synt. (14-15v) 70+ kg Semi-final
Points
Emil Ekholm Finnfighters Gym
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
25
2002-2001 synt. (14-15v) -70 kg Final
Points
Roope Uski MMA Team 300
Robin Leino Finnfighters Gym
26
2000-1999 synt. (16-17v) -58 kg Semi-final
Walkover
Miro Honkanen MMA Imatra
Steven Sainio Total Center Lahti
27
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Quarter-final
Points
Arttu Vilenius Total Center Lahti
Aleksi Björn Finnfighters Gym
28
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Linus Tiitinen GB Gym
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
29
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Quarter-final
Walkover
Joel Nadav Finnfighters Gym
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
30
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Quarter-final
Walkover
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Topi Riikonen MMA Imatra
31
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Semi-final
Points
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
32
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Semi-final
Bow and Arrow
Neea Haataja Barreto Helsinki
Salla Simola Finnfighters Gym
33
2002-2001 synt. (14-15v) 70+ kg Final
Triangle
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
34
2000-1999 synt. (16-17v) -58 kg Final
Triangle
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
Miro Honkanen MMA Imatra
35
2000-1999 synt. (16-17v) -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Jesse Mutikainen MMA Imatra
Maximilian Slotte Hipko
36
2000-1999 synt. (16-17v) -70 kg Quarter-final
Points
Aku Leskinen Hipko
Väinö Nuutinen MMA Imatra
37
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Semi-final
Ankle Lock
Arttu Vilenius Total Center Lahti
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
38
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Semi-final
Points
Joel Nadav Finnfighters Gym
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
39
Women 2002-2001 synt. (14-15v) Tytöt Final
Collar Choke
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Salla Simola Finnfighters Gym
40
Women 2000-1999 synt. (16-17v) Tytöt Quarter-final
Choke
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
Anni Kauniskangas Hipko
41
Women 2000-1999 synt. (16-17v) Tytöt Quarter-final
Armbar
Krizha Ruiz Finnfighters Gym
Riina Sievälä Tampereen Jujutsukoulu
42
2000-1999 synt. (16-17v) -70 kg Semi-final
Collar Choke
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Maximilian Slotte Hipko
43
2000-1999 synt. (16-17v) -70 kg Semi-final
Choke
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Väinö Nuutinen MMA Imatra
44
2000-1999 synt. (16-17v) 76+ kg Quarter-final
Points
Niko Keinänen Pingviinit
Atte Laitinen Proeliator Jiu-Jitsu
45
2000-1999 synt. (16-17v) -64 kg Final
RNC
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
46
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Points
Timo Patrikka Loop Jiu-Jitsu
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
47
Women 2000-1999 synt. (16-17v) Tytöt Semi-final
Walkover
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
48
Women 2000-1999 synt. (16-17v) Tytöt Semi-final
Collar Choke
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Krizha Ruiz Finnfighters Gym
49
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Janne Haataja Barreto Helsinki
Timo Vainionpää Takado
50
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Janne Koivuniemi Fight For Fun
Harri Mykkänen Turun Ju-jutsuseura
51
2000-1999 synt. (16-17v) -70 kg Final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
52
2000-1999 synt. (16-17v) 76+ kg Semi-final
Armbar
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Atte Laitinen Proeliator Jiu-Jitsu
53
2000-1999 synt. (16-17v) 76+ kg Semi-final
Bow and Arrow
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Werner Järvinen Barreto Helsinki
54
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Semi-final
Points
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
55
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Semi-final
Points
Jukka Jaskari Brazilian Jiu-jitsu Academy
Mika Passila Tampereen Jujutsukoulu
56
Women 2000-1999 synt. (16-17v) Tytöt Final
Points
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
57
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Mikko Talvitie Kushin-Kan ry
Janne Haataja Barreto Helsinki
58
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Jani Keitaanniemi MMA Team 300
Harri Mykkänen Turun Ju-jutsuseura
59
Men Seniorit Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Kimura
Pauli Takanen Vieskan Voima
Esa Laitala Polar Jiu Jitsu Team
60
Men Seniorit Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Points
Kalle Salonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jani Lindfors Polar Jiu Jitsu Team
61
2000-1999 synt. (16-17v) 76+ kg Final
Triangle
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
62
Men Seniorit Valkovöiset -76 kg Final
Points
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jukka Jaskari Brazilian Jiu-jitsu Academy
63
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
64
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Kim Ekholm Polar Jiu Jitsu Team
Mika Nikula Oulun Kamppailuklubi
65
Men Seniorit Valkovöiset -82.3 kg Final
Points
Janne Haataja Barreto Helsinki
Harri Mykkänen Turun Ju-jutsuseura
66
Men Seniorit Valkovöiset -100.5 kg Semi-final
Walkover
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sami Kuusela Brazilian Jiu-jitsu Academy
67
Men Seniorit Valkovöiset -88.3 kg Final
Kimura
Pauli Takanen Vieskan Voima
Kalle Salonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
68
Men Seniorit Valkovöiset 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Hannes Heinonen Finnfighters Gym
Marko Palokoski BJJ Vaasa
69
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
70
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Quarter-final
Judges Decision
Lasse Raitanen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Aalto Heracles
71
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Walkover
Henri Kirjasuo Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
72
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Kalle Metso Polar Jiu Jitsu Team
Kim Ekholm Polar Jiu Jitsu Team
73
Men Seniorit Valkovöiset -100.5 kg Semi-final
Walkover
Juha Timberg MMA Vantaa
Sami Kuusela Brazilian Jiu-jitsu Academy
74
Women Seniorit Avoin Quarter-final
Choke
Katja Vironen Lohjan Kamppailukeskus
Evi Fihlman-Kosonen Hipko
75
Women Seniorit Avoin Quarter-final
Walkover
Maria Kataikko Lohjan Kamppailukeskus
Maria Niemelä Sisu Gym
76
Men Seniorit Valkovöiset 100.5+ kg Semi-final
Choke
Mikko Sirviö Turun Ju-jutsuseura
Hannes Heinonen Finnfighters Gym
77
Men Seniorit Valkovöiset 100.5+ kg Semi-final
Walkover
Juha Kudjoi Kushin-Kan ry
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
78
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
79
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Mika Atti Barreto Helsinki
Mikko Aalto Heracles
80
Men Seniorit Valkovöiset -94.3 kg Final
RNC
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Kim Ekholm Polar Jiu Jitsu Team
81
Men Seniorit Valkovöiset -100.5 kg Final
Points
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Juha Timberg MMA Vantaa
82
Women Seniorit Avoin Semi-final
Points
Jaana Kettunen Takado
Katja Vironen Lohjan Kamppailukeskus
83
Women Seniorit Avoin Semi-final
Collar Choke
Päivi Aittamaa Sali24
Maria Kataikko Lohjan Kamppailukeskus
84
Men Seniorit Valkovöiset 100.5+ kg Final
Americana
Hannes Heinonen Finnfighters Gym
Juha Kudjoi Kushin-Kan ry
85
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Quarter-final
Kimura
Jani Kylmäniemi Turun Ju-jutsuseura
Jukka Panula Barreto Helsinki
86
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Markku Turpeinen Total Center Lahti
87
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Quarter-final
Walkover
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
Kero Salonen Heracles
88
Men Seniorit Värivöiset -70 kg Final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Mika Atti Barreto Helsinki
89
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Choke
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
90
Women Seniorit Avoin Final
Armbar
Jaana Kettunen Takado
Päivi Aittamaa Sali24
91
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Points
Timo Mäenpää Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilari Marstio Ahjo Training Center
92
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Americana
Juri Ahokas Polar Jiu Jitsu Team
Pauli Mantere Total Center Lahti
93
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Choke
Olli Andersson Hipko
Markus Malila Finnfighters Gym
94
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Choke
Riku Seppänen Total Center Lahti
Jonne Ihander Turun Ju-jutsuseura
95
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
Heikki Katajamäki Tampereen Jujutsukoulu
96
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Ali Aalto Heracles
Jukka Panula Barreto Helsinki
97
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Kero Salonen Heracles
98
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Juha Härkönen Heracles
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
99
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Simo Vilmunen Takado
Mika Nurminen MMA Vantaa
100
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Ilari Marstio Ahjo Training Center
101
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Choke
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
Janne Tarvainen Takado
102
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Choke
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Janne Toivanen Sisu Gym
103
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
104
Men Seniorit Värivöiset -76 kg Final
Collar Choke
Jukka Panula Barreto Helsinki
Kero Salonen Heracles
105
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Pauli Mantere Total Center Lahti
Markus Malila Finnfighters Gym
106
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Jonne Ihander Turun Ju-jutsuseura
Heikki Katajamäki Tampereen Jujutsukoulu
107
Men Seniorit Värivöiset -82.3 kg Final
Points
Juha Härkönen Heracles
Simo Vilmunen Takado
108
Men Seniorit Värivöiset -100.5 kg Semi-final
Points
Miikka Murto Finnfighters Gym
Erik Tauriainen Sisu Gym
109
Men Seniorit Värivöiset -100.5 kg Semi-final
Lapel Choke
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
110
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
111
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Walkover
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
112
Men Seniorit Värivöiset 100.5+ kg Semi-final
Points
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Marko Härkönen CFO Grappling Team
113
Men Seniorit Värivöiset 100.5+ kg Semi-final
Walkover
Arttu Veijanen Polar Jiu Jitsu Team
Ykä Leino Finnfighters Gym
114
Men Seniorit Värivöiset -94.3 kg Final
Points
Markus Malila Finnfighters Gym
Jonne Ihander Turun Ju-jutsuseura
115
Men Seniorit Värivöiset -100.5 kg Final
Points
Erik Tauriainen Sisu Gym
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
116
Men Seniorit Värivöiset -88.3 kg Final
Points
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
117
Men Seniorit Värivöiset 100.5+ kg Final
Points
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Arttu Veijanen Polar Jiu Jitsu Team
118
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Quarter-final
Americana
Juha Timberg MMA Vantaa
Juha Kudjoi Kushin-Kan ry
119
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Semi-final
Bow and Arrow
Kalle Metso Polar Jiu Jitsu Team
Juha Timberg MMA Vantaa
120
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Semi-final
Choke
Antero Hänninen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Hannes Heinonen Finnfighters Gym
121
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Final
Triangle
Juha Timberg MMA Vantaa
Hannes Heinonen Finnfighters Gym
122
Men Seniorit Värivöiset Open weight 16th-final
Armbar
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Arttu Veijanen Polar Jiu Jitsu Team
123
Men Seniorit Värivöiset Open weight 16th-final
Collar Choke
Juri Ahokas Polar Jiu Jitsu Team
Jukka Panula Barreto Helsinki
124
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Arttu Veijanen Polar Jiu Jitsu Team
125
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Judges Decision
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
Olli Andersson Hipko
126
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Points
Riku Seppänen Total Center Lahti
Juri Ahokas Polar Jiu Jitsu Team
127
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Points
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
128
Men Seniorit Värivöiset Open weight Semi-final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Olli Andersson Hipko
129
Men Seniorit Värivöiset Open weight Semi-final
Wrist Lock
Juri Ahokas Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
130
Men Seniorit Värivöiset Open weight Final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu