1
2009 synt. ja nuoremmat -26 kg Quarter-final
Points
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Oliver Rautiala Takado
2
2009 synt. ja nuoremmat -26 kg Quarter-final
Judges Decision
Sisu Hannula Total Center Lahti
Eela Bäckman Hangon Hyrskyt
3
2009 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Väinö Arveli Hipko
4
2009 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Aada Petersen-Jessen Hipko
Sani Albrecht Takado
5
2008-2007 synt. -30 kg Semi-final
Points
Jasmin Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
Lev Shlyakhtitsev Sambo Helsinki
6
2008-2007 synt. -30 kg Semi-final
Points
Emma Kari Hilti Raasepori
Joona Saarinen Hipko
7
2008-2007 synt. -35 kg Quarter-final
Points
German Gildemann Orion's Belt
Veeti Kudjoi Heracles
8
2008-2007 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Jennika Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
9
2008-2007 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
Sara Määttänen Hipko
10
2008-2007 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Sanni Kudjoi Kushin-Kan ry
Edvin Pihlak Orion's Belt
11
2009 synt. ja nuoremmat -26 kg Semi-final
Points
Elin Österholm Hangon Hyrskyt
Oliver Rautiala Takado
12
2009 synt. ja nuoremmat -26 kg Semi-final
Walkover
Julia Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
Sisu Hannula Total Center Lahti
13
2008-2007 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Julius Gutierrez Hipko
Samuel Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
14
2008-2007 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Jesse Tuovinen Takado
Samu Nippala Hangon Hyrskyt
15
2009 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Pinja Määttänen Hipko
Aada Petersen-Jessen Hipko
16
2009 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Väinö Arveli Hipko
Sani Albrecht Takado
17
2008-2007 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Jasmin Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
Joona Saarinen Hipko
18
2008-2007 synt. -30 kg Final
Points
Lev Shlyakhtitsev Sambo Helsinki
Emma Kari Hilti Raasepori
19
2008-2007 synt. -35 kg Semi-final
Points
German Gildemann Orion's Belt
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
20
2008-2007 synt. -35 kg Semi-final
Points
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
Edvin Pihlak Orion's Belt
21
2006-2005 synt. -35 kg Semi-final
Points
Ivetta Pihlak Orion's Belt
Aaron Albrecht Takado
22
2009 synt. ja nuoremmat -26 kg Bronze Fight
Points
Elin Österholm Hangon Hyrskyt
Julia Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
23
2009 synt. ja nuoremmat -26 kg Final
Points
Oliver Rautiala Takado
Sisu Hannula Total Center Lahti
24
2008-2007 synt. 35+ kg Semi-final
Judges Decision
Eemeli Vuorio Barreto Helsinki
Samuel Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
25
2008-2007 synt. 35+ kg Semi-final
Walkover
Eino Valtanen Polar Jiu Jitsu Team
Jesse Tuovinen Takado
26
2006-2005 synt. -40 kg Semi-final
Points
Olli Nikula Oulun Kamppailuklubi
Anton Kalmi Lohjan Kamppailukeskus
27
2006-2005 synt. -40 kg Semi-final
Points
Vinnie Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
Henna Saarinen Hipko
28
2006-2005 synt. -45 kg Semi-final
Points
Roni Tuovinen Takado
Asko Nikula Oulun Kamppailuklubi
29
2004-2003 synt. -41 kg Semi-final
Triangle
Joona Salonen Heracles
Toni Kudjoi Kushin-Kan ry
30
2008-2007 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
German Gildemann Orion's Belt
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
31
2008-2007 synt. -35 kg Final
Points
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Edvin Pihlak Orion's Belt
32
2006-2005 synt. -35 kg Semi-final
Points
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
Aaron Albrecht Takado
33
2004-2003 synt. -47 kg Quarter-final
Walkover
Markus Kapanen Hangon Hyrskyt
Pette Uski Barreto Helsinki
34
2004-2003 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
35
2008-2007 synt. 35+ kg Bronze Fight
Points
Samuel Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
Eino Valtanen Polar Jiu Jitsu Team
36
2008-2007 synt. 35+ kg Final
Points
Eemeli Vuorio Barreto Helsinki
Jesse Tuovinen Takado
37
2006-2005 synt. -40 kg Bronze Fight
Judges Decision
Olli Nikula Oulun Kamppailuklubi
Henna Saarinen Hipko
38
2006-2005 synt. -40 kg Final
Points
Anton Kalmi Lohjan Kamppailukeskus
Vinnie Hakkarainen Polar Jiu Jitsu Team
39
2006-2005 synt. -45 kg Semi-final
Points
Jasper Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
Asko Nikula Oulun Kamppailuklubi
40
2004-2003 synt. -41 kg Semi-final
Armbar
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Toni Kudjoi Kushin-Kan ry
41
2004-2003 synt. +47 kg Semi-final
Collar Choke
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
Amir Pugoev Sambo Helsinki
42
2004-2003 synt. +47 kg Semi-final
Points
Noa Louhivuori Loop Jiu-Jitsu
Santeri Kemppainen Loop Jiu-Jitsu
43
2006-2005 synt. -35 kg Final
Points
Ivetta Pihlak Orion's Belt
Aaron Albrecht Takado
44
2004-2003 synt. -47 kg Semi-final
Points
Kasper Andersson Hipko
Pette Uski Barreto Helsinki
45
2004-2003 synt. -47 kg Semi-final
Armbar
Joona Alaverronen Hangon Hyrskyt
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
46
2002-2001 synt. -58kg Semi-final
Points
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
47
2002-2001 synt. -58kg Semi-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
Anton Poropudas Järvenpään Kehäkarhut
48
2002-2001 synt. -64kg Quarter-final
Bow and Arrow
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Joni Vesa Hangon Hyrskyt
49
2006-2005 synt. -45 kg Final
Points
Roni Tuovinen Takado
Jasper Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
50
2004-2003 synt. -41 kg Final
Triangle
Joona Salonen Heracles
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
51
2002-2001 synt. +64kg Semi-final
Points
Robin Leino Finnfighters Gym
Maksim Balabanov Sambo Helsinki
52
2004-2003 synt. +47 kg Bronze Fight
Kimura
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
Noa Louhivuori Loop Jiu-Jitsu
53
2004-2003 synt. +47 kg Final
Points
Amir Pugoev Sambo Helsinki
Santeri Kemppainen Loop Jiu-Jitsu
54
Women Valkovöiset -58,5 kg Quarter-final
Collar Choke
Tuuli Liski Dragon Jiu-Jitsu
Minna Grusander Finnfighters Gym
55
2004-2003 synt. -47 kg Bronze Fight
Points
Kasper Andersson Hipko
Joona Alaverronen Hangon Hyrskyt
56
2004-2003 synt. -47 kg Final
Collar Choke
Pette Uski Barreto Helsinki
Juuso Hirvonen Polar Jiu Jitsu Team
57
2002-2001 synt. -58kg Bronze Fight
Armbar
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Henry Suntio Pankration Gym
58
2002-2001 synt. -58kg Final
Bow and Arrow
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Anton Poropudas Järvenpään Kehäkarhut
59
2002-2001 synt. -64kg Semi-final
Bow and Arrow
Aku-Pekka Saurama Järvenpään Kehäkarhut
Joni Vesa Hangon Hyrskyt
60
2002-2001 synt. -64kg Semi-final
Points
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
artur khaziev Sambo Helsinki
61
2002-2001 synt. +64kg Semi-final
Points
Roope Uski MMA Team 300
Maksim Balabanov Sambo Helsinki
62
Women Valkovöiset 69+ kg 16th-final
Walkover
Helena Salo Sali24
Isabella Herrlin Hangon Hyrskyt
63
Women Valkovöiset 69+ kg 16th-final
Points
Maikku Piiparinen Delariva Finland
Janina Järvinen Ahjo Training Center
64
Women Valkovöiset -58,5 kg Semi-final
Armbar
Ida Alvas Combat Academy of Finland
Minna Grusander Finnfighters Gym
65
Women Valkovöiset -58,5 kg Semi-final
Points
Tiia Kohtamäki Sisu Gym
Gislene Ivanoff Takado
66
Women Siniset + ylemmät vyöt -58,5 kg Quarter-final
Armbar
Riina Kyynäräinen Finnfighters Gym
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
67
Women Siniset + ylemmät vyöt -58,5 kg Quarter-final
Triangle
Veera Nykänen GB Gym
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
68
Women Valkovöiset -69 kg 16th-final
Choke
Jade Kotilainen Finnfighters Gym
Katariina Koistinen Thiago Viana BJJ
69
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Quarter-final
Points
Jaana Kettunen Takado
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
70
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Quarter-final
Judges Decision
Piatta Rulja GB Gym
Satu Jokela Finnfighters Gym
71
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Quarter-final
Choke
Suvi Koikkalainen Takado
Suvi Telivuo Hipko
72
2002-2001 synt. -64kg Bronze Fight
Points
Aku-Pekka Saurama Järvenpään Kehäkarhut
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
73
2002-2001 synt. -64kg Final
RNC
Joni Vesa Hangon Hyrskyt
artur khaziev Sambo Helsinki
74
2002-2001 synt. +64kg Final
Kimura
Robin Leino Finnfighters Gym
Roope Uski MMA Team 300
75
Women Valkovöiset -58,5 kg Bronze Fight
Judges Decision
Ida Alvas Combat Academy of Finland
Gislene Ivanoff Takado
76
Women Valkovöiset -58,5 kg Final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Tiia Kohtamäki Sisu Gym
77
Women Valkovöiset 69+ kg Quarter-final
Americana
Paula Salo Loop Jiu-Jitsu
Helena Salo Sali24
78
Women Valkovöiset 69+ kg Quarter-final
Points
Nea Rantala Sali24
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
79
Women Valkovöiset 69+ kg Quarter-final
Points
Ronja Hägert Loop Jiu-Jitsu
Janina Järvinen Ahjo Training Center
80
Women Valkovöiset 69+ kg Quarter-final
Points
Anniina Töttölä Sali24
sari honkanen Ahjo Training Center
81
Women Siniset + ylemmät vyöt -58,5 kg Semi-final
Points
Annu Ristimäki Polar Jiu Jitsu Team
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
82
Women Siniset + ylemmät vyöt -58,5 kg Semi-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Veera Nykänen GB Gym
83
Women Valkovöiset -69 kg Quarter-final
Armbar
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Jade Kotilainen Finnfighters Gym
84
Women Valkovöiset -69 kg Quarter-final
Points
Paola Dadda Polar Jiu Jitsu Team
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
85
Women Valkovöiset -69 kg Quarter-final
Points
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
86
Women Valkovöiset -69 kg Quarter-final
Walkover
Silja Soukka WFC Warriors
Oona Vorimo Crest - Professional Fighting Center
87
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Semi-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
88
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Semi-final
Choke
Satu Jokela Finnfighters Gym
Suvi Koikkalainen Takado
89
Women Valkovöiset 69+ kg Semi-final
Points
Helena Salo Sali24
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
90
Women Valkovöiset 69+ kg Semi-final
Americana
Janina Järvinen Ahjo Training Center
Anniina Töttölä Sali24
91
Men Valkovöiset -64 kg Quarter-final
Armbar
Joonas Forsten Polar Jiu Jitsu Team
Miika Hakalahti MMA Kotka
92
Women Siniset + ylemmät vyöt -58,5 kg Bronze Fight
Armbar
Annu Ristimäki Polar Jiu Jitsu Team
Maria Tikka MMA Rovaniemi
93
Women Siniset + ylemmät vyöt -58,5 kg Final
Points
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
Veera Nykänen GB Gym
94
Men Valkovöiset -70 kg 16th-final
Points
Paiwand Zahid Hilti Raasepori
Tero Vyyryläinen Takado
95
Men Valkovöiset -70 kg 16th-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Heikki Rontti Polar Jiu Jitsu Team
96
Men Valkovöiset -70 kg 16th-final
Points
Tuomas Lehto Finnfighters Gym
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
97
Men Valkovöiset -70 kg 16th-final
Collar Choke
Antti Laine Turun Ju-jutsuseura
Viljami Tiikasalo Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
98
Men Valkovöiset -70 kg 16th-final
Points
Mikko Niemi MMA Kotka
Toni Luhtalampi Combat Academy of Finland
99
Men Valkovöiset -70 kg 16th-final
RNC
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Andre Ekvall Hilti Raasepori
100
Women Valkovöiset 69+ kg Bronze Fight
Walkover
Helena Salo Sali24
Anniina Töttölä Sali24
101
Women Valkovöiset 69+ kg Final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Janina Järvinen Ahjo Training Center
102
Women Valkovöiset -69 kg Semi-final
Points
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
103
Women Valkovöiset -69 kg Semi-final
Points
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Silja Soukka WFC Warriors
104
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Bronze Fight
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Suvi Koikkalainen Takado
105
Women Siniset + ylemmät vyöt -69 kg Final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Satu Jokela Finnfighters Gym
106
Men Valkovöiset -64 kg Semi-final
Triangle
Julius Pelkonen Sisu Gym
Miika Hakalahti MMA Kotka
107
Men Valkovöiset -64 kg Semi-final
Points
Eerik Norvio GB Gym
Tero Juntunen Lahden Gentai
108
Men Valkovöiset -70 kg Quarter-final
Walkover
Simo Voutilainen Fuguda
Tero Vyyryläinen Takado
109
Men Valkovöiset -70 kg Quarter-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Tuomas Lehto Finnfighters Gym
110
Men Valkovöiset -70 kg Quarter-final
Points
jani röytiö Vieskan Voima
Viljami Tiikasalo Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
111
Men Valkovöiset -70 kg Quarter-final
Injury
Mikko Niemi MMA Kotka
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
112
Men Valkovöiset -76 kg 32nd-final
Choke
Jussi Penttinen Combat Academy of Finland
Isak Enlund Barreto Helsinki
113
Men Valkovöiset -76 kg 32nd-final
Points
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Ahti Hynynen Loop Jiu-Jitsu
114
Men Valkovöiset -76 kg 32nd-final
Points
Mikael Sormunen RNC Sport Club
Ricardo Gutierrez anaya Hipko
115
Women Valkovöiset -69 kg Bronze Fight
Points
Salla Simola-obs Hangon Hyrskyt
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
116
Women Valkovöiset -69 kg Final
Points
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Silja Soukka WFC Warriors
117
Men Valkovöiset -64 kg Bronze Fight
Guillotine
Julius Pelkonen Sisu Gym
Tero Juntunen Lahden Gentai
118
Men Valkovöiset -64 kg Final
Points
Miika Hakalahti MMA Kotka
Eerik Norvio GB Gym
119
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Choke
Kasper Portin GB Gym
Tony Raita Total Center Lahti
120
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Armbar
Kasper Björklund Hilti Raasepori
Pyry Palosaari Tampereen Jujutsukoulu
121
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Henri Särkkä Gracie Barra Kouvola
Riku Westman Savate Club Fight & Fitness ry
122
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Jani Klemetti Ahjo Training Center
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
123
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Juha Peltonen Polar Jiu Jitsu Team
Tero Salonen Finnfighters Gym
124
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Niko Översti Polar Jiu Jitsu Team
Tero Kolmonen Kushin-Kan ry
125
Men Valkovöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
Michael Nordman Hilti Raasepori
126
Men Valkovöiset -70 kg Semi-final
Points
Tero Vyyryläinen Takado
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
127
Men Valkovöiset -70 kg Semi-final
Points
Viljami Tiikasalo Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mikko Niemi MMA Kotka
128
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Collar Choke
Sami Kallio Loop Jiu-Jitsu
Jussi Penttinen Combat Academy of Finland
129
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Collar Choke
eetu Parviainen GB Gym
The Tran Combat Society
130
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Armbar
Sebastian Franz Finnfighters Gym
Janne Korhonen Polar Jiu Jitsu Team
131
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Points
Myagmarnaran Adiya Dragon Jiu-Jitsu
Jan Brunnström Lohjan Kamppailukeskus
132
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Points
Sami Malm Polar Jiu Jitsu Team
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
133
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Walkover
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
Ville Härkö Lahden Gentai
134
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Points
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Mikael Sormunen RNC Sport Club
135
Men Valkovöiset -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Jonne Pitkälä Lahden Kamppailulajikeskus
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
136
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Kasper Portin GB Gym
137
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Kasper Björklund Hilti Raasepori
Riku Westman Savate Club Fight & Fitness ry
138
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Tero Salonen Finnfighters Gym
139
Men Valkovöiset -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Niko Översti Polar Jiu Jitsu Team
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
140
Men Valkovöiset -70 kg Bronze Fight
Judges Decision
Tero Vyyryläinen Takado
Mikko Niemi MMA Kotka
141
Men Valkovöiset -70 kg Final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Viljami Tiikasalo Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
142
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Sami Kallio Loop Jiu-Jitsu
The Tran Combat Society
143
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Points
Janne Korhonen Polar Jiu Jitsu Team
Jan Brunnström Lohjan Kamppailukeskus
144
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Points
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
145
Men Valkovöiset -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
146
Men Valkovöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Jani Isoaho Combat Academy of Finland
Daniel Erla Hipko
147
Men Valkovöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
Victor Knieling Finnfighters Gym
148
Men Valkovöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Manu Sutela Dragon Jiu-Jitsu
Joni Turunen Heracles
149
Men Valkovöiset -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Jani Nordman Fuguda
Sebastian Lindblom Hangon Hyrskyt
150
Men Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Kasper Björklund Hilti Raasepori
151
Men Valkovöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
152
Men Valkovöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Mika Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
153
Men Valkovöiset -94.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
154
Men Valkovöiset -94.3 kg Quarter-final
Walkover
August Rosendal Hilti Raasepori
Mika Nikula Oulun Kamppailuklubi
155
Men Valkovöiset -76 kg Semi-final
Walkover
Sami Kallio Loop Jiu-Jitsu
Jan Brunnström Lohjan Kamppailukeskus
156
Men Valkovöiset -76 kg Semi-final
Judges Decision
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
157
Men Valkovöiset +94,3 kg Quarter-final
Points
Anssi Oinonen Takado
Olli Korhonen WFC Warriors
158
Men Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Jani Isoaho Combat Academy of Finland
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
159
Men Valkovöiset -88.3 kg Semi-final
Triangle
Manu Sutela Dragon Jiu-Jitsu
Sebastian Lindblom Hangon Hyrskyt
160
Men Siniset + ylemmät vyöt -64 kg Semi-final
Wrist Lock
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
161
Men Siniset + ylemmät vyöt -64 kg Semi-final
Kimura
Sami Torola Ahjo Training Center
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
162
Men Valkovöiset -82.3 kg Bronze Fight
Points
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Joonas Iivanainen Dragon Jiu-Jitsu
163
Men Valkovöiset -82.3 kg Final
Armbar
Kasper Björklund Hilti Raasepori
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
164
Men Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Elmeri Hynynen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Mika Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
165
Men Valkovöiset -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
August Rosendal Hilti Raasepori
166
Men Valkovöiset -76 kg Bronze Fight
Walkover
Sami Kallio Loop Jiu-Jitsu
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
167
Men Valkovöiset -76 kg Final
Kimura
Jan Brunnström Lohjan Kamppailukeskus
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
168
Men Valkovöiset +94,3 kg Semi-final
Points
Petri Surakka Järvenpään Kehäkarhut
Olli Korhonen WFC Warriors
169
Men Valkovöiset +94,3 kg Semi-final
Americana
Heikki Hesso Ahjo Training Center
Janne Turunen Combat Academy of Finland
170
Men Valkovöiset -88.3 kg Bronze Fight
Points
Jani Isoaho Combat Academy of Finland
Manu Sutela Dragon Jiu-Jitsu
171
Men Valkovöiset -88.3 kg Final
Ankle Lock
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
Sebastian Lindblom Hangon Hyrskyt
172
Men Siniset + ylemmät vyöt -64 kg Bronze Fight
Triangle
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
173
Men Siniset + ylemmät vyöt -64 kg Final
Kimura
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Sami Torola Ahjo Training Center
174
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg 16th-final
Walkover
Jukka Porkka Polar Jiu Jitsu Team
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
175
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg 16th-final
Points
Tom Niinimäki Finnfighters Gym
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
176
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg 16th-final
Walkover
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
Riku Forsell Pankration Gym
177
Men Valkovöiset -94.3 kg Bronze Fight
Americana
Mika Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
August Rosendal Hilti Raasepori
178
Men Valkovöiset -94.3 kg Final
Injury
Elmeri Hynynen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
179
Men Valkovöiset +94,3 kg Bronze Fight
Armbar
Olli Korhonen WFC Warriors
Janne Turunen Combat Academy of Finland
180
Men Valkovöiset +94,3 kg Final
Points
Petri Surakka Järvenpään Kehäkarhut
Heikki Hesso Ahjo Training Center
181
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Points
Mikko Alho Takado
Tero Ahola Hipko
182
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
183
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Points
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
184
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Marko Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
Maximiliano Lozano Jyväskylän Fight Club
185
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Jukka Porkka Polar Jiu Jitsu Team
186
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Olli Hildén Lahden Gentai
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
187
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Quarter-final
Armbar
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Tom Niinimäki Finnfighters Gym
188
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Quarter-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Riku Forsell Pankration Gym
189
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Triangle
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
190
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Walkover
Markus Tentke Pankration Gym
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
191
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
192
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Points
Samuli Lappeteläinen Järvenpään Kehäkarhut
Aaro Lempiäinen Vallilan Ryske
193
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Points
Marcos Lizarraga Brasa
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
194
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Armbar
Ville Koskela Total Center Lahti
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
195
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg 16th-final
Armbar
Ali Aalto Heracles
Simo Vilmunen Takado
196
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Semi-final
Points
Mikko Alho Takado
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
197
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Semi-final
Choke
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Marko Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
198
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Semi-final
Knee Bar
Jukka Porkka Polar Jiu Jitsu Team
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
199
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Semi-final
Choke
Tom Niinimäki Finnfighters Gym
Riku Forsell Pankration Gym
200
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Points
Henri Poikolainen Helsingin Ju-jutsuklubi
Otto Saari GB Gym
201
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Points
Urpo Jaakkola Sali24
Konsta Vilander Hilti Raasepori
202
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Juhani Mikkonen Takado
203
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Choke
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
204
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Matti Auvinen Crest - Professional Fighting Center
205
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Sami-Pekka Takaluoma Takado
206
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg 16th-final
Points
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
Anton Hämelin Hilti Raasepori
207
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Bronze Fight
Triangle
Simo Aho Järvenpään Kehäkarhut
Marko Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
208
Men Siniset + ylemmät vyöt -76 kg Final
Points
Mikko Alho Takado
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
209
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Bronze Fight
Armbar
Jukka Porkka Polar Jiu Jitsu Team
Riku Forsell Pankration Gym
210
Men Siniset + ylemmät vyöt -70 kg Final
Judges Decision
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Tom Niinimäki Finnfighters Gym
211
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Juha Härkönen Heracles
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
212
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Quarter-final
Points
Markus Tentke Pankration Gym
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
213
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Aaro Lempiäinen Vallilan Ryske
Marcos Lizarraga Brasa
214
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
Simo Vilmunen Takado
215
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Choke
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Otto Saari GB Gym
216
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Lock
Urpo Jaakkola Sali24
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
217
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
218
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Quarter-final
Choke
Sami-Pekka Takaluoma Takado
Anton Hämelin Hilti Raasepori
219
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Quarter-final
Triangle
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
220
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
221
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Kim Riski Turun Ju-jutsuseura
Petri Ahola Hipko
222
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Quarter-final
Points
Hermann Mäki Takado
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
223
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Quarter-final
Triangle
Mikko Mutanen Hipko
Niko Piittisjärvi MMA Rovaniemi
224
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Quarter-final
Armbar
Juha Timberg MMA Vantaa
Jani Hurme Hilti Raasepori
225
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Semi-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
226
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Semi-final
Points
Marcos Lizarraga Brasa
Simo Vilmunen Takado
227
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
228
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Anton Hämelin Hilti Raasepori
229
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Semi-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
230
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Semi-final
Walkover
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
Petri Ahola Hipko
231
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Semi-final
Judges Decision
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Hermann Mäki Takado
232
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Semi-final
Kimura
Mikko Mutanen Hipko
Jani Hurme Hilti Raasepori
233
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Bronze Fight
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Simo Vilmunen Takado
234
Men Siniset + ylemmät vyöt -82.3 kg Final
Points
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
Marcos Lizarraga Brasa
235
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Bronze Fight
Walkover
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Anton Hämelin Hilti Raasepori
236
Men Siniset + ylemmät vyöt -88.3 kg Final
Ankle Lock
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
237
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Bronze Fight
Walkover
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
Ilari Peuraniemi Oulun Kamppailuklubi
238
Men Siniset + ylemmät vyöt -94.3 kg Final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Petri Ahola Hipko
239
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Bronze Fight
Walkover
Hermann Mäki Takado
Jani Hurme Hilti Raasepori
240
Men Siniset + ylemmät vyöt +94,3 kg Final
Lapel Choke
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Mutanen Hipko