1
Junior 16-17v beginner -65 Semi-final
Ankle Lock
Tero Juntunen Lahden Gentai
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
2
Women Beginner -65 Semi-final
Points
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Suvi Leväsluoto MMA Team 300
3
Women Beginner +70 Quarter-final
Points
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
Reeta Rinkinen MMA Team 300
4
Men Beginner -65 Quarter-final
Americana
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Jere Torssonen Proeliator Jiu-Jitsu
5
Men Beginner -65 Quarter-final
Walkover
Roni Roth WFC Warriors
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
6
Men Beginner -70 Quarter-final
Choke
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Tero Vyyryläinen Takado
7
Men Beginner -76 16th-final
Walkover
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
8
Men Beginner -76 16th-final
Walkover
Ville Nisula KBT Oulu
Arturo Alvarez KBT Kokkola
9
Junior 16-17v beginner -65 Semi-final
RNC
Jere Torssonen Proeliator Jiu-Jitsu
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
10
Women Beginner -65 Semi-final
Points
Heidi Muhonen Finnfighters Gym
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
11
Women Beginner +70 Semi-final
Points
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
12
Women Beginner +70 Semi-final
Points
Milla Haapala Finnfighters Gym
Anni Salo Finnfighters Gym
13
Men Beginner -65 Semi-final
RNC
Tero Juntunen Lahden Gentai
Jere Torssonen Proeliator Jiu-Jitsu
14
Men Beginner -65 Semi-final
Walkover
Riku Perätalo KBT Oulu
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
15
Men Beginner -70 Semi-final
Ankle Lock
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
16
Men Beginner -70 Semi-final
Walkover
Ville Manninen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Santeri Kemppainen Loop Jiu-Jitsu
17
Junior 16-17v beginner -65 Final
Triangle
Tero Juntunen Lahden Gentai
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
18
Women Beginner -65 Final
RNC
Suvi Leväsluoto MMA Team 300
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
19
Women Beginner +70 Final
Points
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Milla Haapala Finnfighters Gym
20
Men Beginner -76 Quarter-final
Points
Toni Salmela KBT Kokkola
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
21
Men Beginner -76 Quarter-final
Points
Juuso Savolainen MMA Team 300
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
22
Men Beginner -76 Quarter-final
Points
Henri Huissi MMA Team 300
Arturo Alvarez KBT Kokkola
23
Men Beginner -76 Quarter-final
Ankle Lock
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Jesper Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
24
Men Beginner -65 Final
Guillotine
Tero Juntunen Lahden Gentai
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
25
Men Beginner -70 Final
Guillotine
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Ville Manninen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
26
Men Beginner -83 Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Salonen MMA Team 300
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
27
Men Beginner -83 Quarter-final
Armbar
Rene Katajalaakso Jyväskylän Fight Club
Pasi Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
28
Men Beginner -83 Quarter-final
Triangle
Juhani Nordman Helsingin Paini-Miehet
jesse Brandt Jyväskylän Fight Club
29
Men Beginner -83 Quarter-final
Points
Ville Rekola Sisu Gym
Pauli Takanen Vieskan Voima
30
Men Beginner -76 Semi-final
Points
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Juuso Savolainen MMA Team 300
31
Men Beginner -76 Semi-final
Choke
Henri Huissi MMA Team 300
Jesper Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
32
Men Beginner -91 Quarter-final
Points
Tommi Holmström Helsingin Paini-Miehet
Jari Salminen MMA Joensuu
33
Men Beginner -91 Quarter-final
Ankle Lock
Janne Haapajoki Oulun Kamppailuklubi
Milo Pirttinen Polar Jiu Jitsu Team
34
Men Beginner -91 Quarter-final
Points
Oliver Jokinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
35
Men Beginner -91 Quarter-final
Points
Timo Ahola WFC Warriors
Sakari Salla Takado
36
Men Beginner -83 Semi-final
Ankle Lock
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Rene Katajalaakso Jyväskylän Fight Club
37
Men Beginner -83 Semi-final
Points
Juhani Nordman Helsingin Paini-Miehet
Pauli Takanen Vieskan Voima
38
Men Beginner -76 Final
Points
Juuso Savolainen MMA Team 300
Henri Huissi MMA Team 300
39
Men Beginner +100 Semi-final
Ankle Lock
Aleksi Sorvali Takado
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
40
Men Intermediate +100 Semi-final
RNC
Juho Rämö Ahjo Training Center
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
41
Men Beginner -91 Semi-final
Ankle Lock
Jari Salminen MMA Joensuu
Milo Pirttinen Polar Jiu Jitsu Team
42
Men Beginner -91 Semi-final
Armbar
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Sakari Salla Takado
43
Men Intermediate -91 Semi-final
Walkover
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
44
Men Beginner -83 Final
Kimura
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Pauli Takanen Vieskan Voima
45
Men Intermediate -83 16th-final
Walkover
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
46
Men Intermediate -83 16th-final
Points
Juha Huttu-Hiltunen Oulun Kamppailuklubi
Ville Aapajärvi Kuopion Gladiator Factory
47
Men Beginner +100 Semi-final
Points
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
48
Men Intermediate +100 Semi-final
RNC
Antti Heikura KBT Kokkola
Juho Rämö Ahjo Training Center
49
Men Beginner -91 Final
Ankle Lock
Milo Pirttinen Polar Jiu Jitsu Team
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
50
Men Intermediate -91 Semi-final
Walkover
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
51
Men Intermediate -76 16th-final
Armbar
Pyry Palosaari Tampereen Jujutsukoulu
Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club
52
Men Intermediate -76 16th-final
Triangle
Joona Posa MMA Vantaa
Mikko Haaja Kajaanin Ju-Jutsuseura
53
Men Intermediate -76 16th-final
Points
Johan Svanljung Allmänna grapplingsällskapet
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
54
Men Intermediate -76 16th-final
RNC
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Miro Pentti Submission Tampere
55
Men Intermediate -76 16th-final
Ankle Lock
Iiro Panula Skeletor Wrestling
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
56
Men Intermediate -76 16th-final
Points
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
Jukka Koivisto Jyväskylän Fight Club
57
Men Intermediate -76 16th-final
Points
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
Tero Salonen Finnfighters Gym
58
Men Beginner +100 Final
Armbar
Aleksi Sorvali Takado
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
59
Men Intermediate +100 Final
Points
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Antti Heikura KBT Kokkola
60
Men Intermediate -91 Final
Armbar
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Janne Kotiranta Kamppailu Center
61
Men Intermediate -83 Quarter-final
Points
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
62
Men Intermediate -83 Quarter-final
Points
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Victor Knieling Finnfighters Gym
63
Men Intermediate -83 Quarter-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Ville Aapajärvi Kuopion Gladiator Factory
64
Men Intermediate -83 Quarter-final
Points
Juha Piirainen Sisu Gym
Mika Kallio Jyväskylän Fight Club
65
Men Intermediate -76 Quarter-final
Walkover
Jyri Koponen Sisu Gym
Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club
66
Men Intermediate -76 Quarter-final
Judges Decision
Joona Posa MMA Vantaa
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
67
Men Intermediate -76 Quarter-final
Ankle Lock
Miro Pentti Submission Tampere
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
68
Men Intermediate -76 Quarter-final
Points
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
69
Men Intermediate -70 16th-final
Kimura
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Kasper Vuorijärvi MMA Kuopio
70
Men Intermediate -83 Semi-final
RNC
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
71
Men Intermediate -83 Semi-final
Armbar
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Mika Kallio Jyväskylän Fight Club
72
Women Intermediate -65 Semi-final
Guillotine
Nadja Eriksson Allmänna grapplingsällskapet
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
73
Women Intermediate -60 Quarter-final
Ankle Lock
Inka Räty MMA Lappeenranta
Taru Laitinen MMA Team 300
74
Men Intermediate -76 Semi-final
Points
Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
75
Men Intermediate -76 Semi-final
Guillotine
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
76
Men Intermediate -70 Quarter-final
RNC
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
77
Men Intermediate -70 Quarter-final
RNC
Joni Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
78
Men Intermediate -70 Quarter-final
Walkover
Taneli Palkki Sisu Gym
Herkko Lokka MMA Kuopio
79
Men Intermediate -70 Quarter-final
Armbar
Ismo Manninen MMA Team 300
Orash Schmid 10th Planet Tampere
80
Men Intermediate -83 Final
RNC
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
81
Women Intermediate -65 Semi-final
RNC
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
82
Men Intermediate -76 Final
Ankle Lock
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
83
Women Intermediate -60 Semi-final
Walkover
Assi Savolainen MMA Vantaa
Taru Laitinen MMA Team 300
84
Women Intermediate -60 Semi-final
Points
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
Ksenija Grabova SBG Estonia
85
Men Intermediate -70 Semi-final
Triangle
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Joni Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
86
Men Intermediate -70 Semi-final
Points
Herkko Lokka MMA Kuopio
Ismo Manninen MMA Team 300
87
Women Professional -65 Semi-final
Lock
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
Jane Soodla SBG Estonia
88
Women Professional -65 Semi-final
Ankle Lock
Suvi Telivuo Hipko
Elvira Karppinen MMA Team 300
89
Women Intermediate -65 Final
Points
Nadja Eriksson Allmänna grapplingsällskapet
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
90
Women Professional +70 Final
Choke
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
91
Women Intermediate -60 Final
RNC
Taru Laitinen MMA Team 300
Ksenija Grabova SBG Estonia
92
Men Professional -70 Quarter-final
Lock
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Turo Jalava Mma Team 300
93
Men Professional -70 Quarter-final
Walkover
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Nabil Eddib Pioneer FightGym Sambo
94
Men Professional -70 Quarter-final
Lock
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Karri Itkonen GB Gym
95
Men Professional -70 Quarter-final
Lock
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
96
Men Intermediate -70 Final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Ismo Manninen MMA Team 300
97
Women Professional -65 Final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Elvira Karppinen MMA Team 300
98
Men Professional -76 Quarter-final
Lock
Mats Norrgård MMA Team 300
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
99
Men Professional -76 Quarter-final
Armbar
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Juhani Haikka Total Center Lahti
100
Men Professional -76 Quarter-final
Armbar
Simo Penttilä Lahden Gentai
Frej Levin Allmänna Grapplingsällskapet
101
Men Professional -70 Semi-final
Ankle Lock
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
102
Men Professional -70 Semi-final
Lock
Karri Itkonen GB Gym
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
103
Men Professional -83 16th-final
Points
Otto Saari GB Gym
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
104
Men Professional -83 16th-final
Triangle
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
William Harila AGS
105
Men Professional -83 16th-final
Ankle Lock
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Niko Rotko Skeletor Wrestling
106
Men Professional -76 Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
107
Men Professional -76 Semi-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Simo Penttilä Lahden Gentai
108
Men Professional +100 Quarter-final
Ankle Lock
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Sampo Kaskinen MMA Imatra
109
Men Professional -70 Final
Ankle Lock
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
110
Men Professional -83 Quarter-final
Guillotine
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
111
Men Professional -83 Quarter-final
Lock
Miika Rannikko Takado
Ronald Stimmer SBG Estonia
112
Men Professional -83 Quarter-final
Lock
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
William Harila AGS
113
Men Professional -83 Quarter-final
Walkover
Karim Eddib Pioneer FightGym Sambo
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
114
Men Professional -76 Final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Simo Penttilä Lahden Gentai
115
Men Professional +100 Semi-final
Kimura
Tuomas Simola Lahden Gentai
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
116
Men Professional +100 Semi-final
Lock
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
117
Master (35v.+) intermediate -76 Semi-final
Kimura
Tero Salonen Finnfighters Gym
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
118
Master (35v.+) intermediate -76 Semi-final
Points
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
119
Men Professional -83 Semi-final
Points
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Ronald Stimmer SBG Estonia
120
Men Professional -83 Semi-final
Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
121
Master (35v.+) intermediate -83 Semi-final
Walkover
Pauli Takanen Vieskan Voima
Pasi Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
122
Master (35v.+) intermediate +91 Semi-final
Americana
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
Christian Lindström Finnfighters Gym
123
Master (35v.+) intermediate +91 Semi-final
Points
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
hannu lintukoski Jyväskylän Fight Club
124
Men Professional +100 Final
RNC
Tuomas Simola Lahden Gentai
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
125
Master (35v.+) intermediate -76 Final
Points
Tero Salonen Finnfighters Gym
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
126
Men Professional -83 Final
Choke
Ronald Stimmer SBG Estonia
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
127
Master (35v.+) intermediate -83 Semi-final
Walkover
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
Pasi Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
128
Master (35v.+) intermediate +91 Final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
129
Master (35v.+) intermediate -83 Final
Armbar
Pauli Takanen Vieskan Voima
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta