1
Men White belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Miika Hakalahti MMA Kotka
Eerik Norvio GB Gym
2
Men White belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Sinkkonen Polar Jiu Jitsu Team
Dmitrii Baranov Strela Team
3
Men White belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Joonas Forsten Polar Jiu Jitsu Team
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
4
Men White belts -61.5 kg Quarter-final
DQ
Tero Juntunen Lahden Gentai
Mikko Blom Crest - Professional Fighting Center
5
Men Blue belts -61.5 kg Semi-final
DQ
Richard Bukovcsan East Coast Jiu Jitsu Academy
Mikhail Remshu Polar Jiu Jitsu Team
6
Men Blue belts -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Anvar Suviniitty Helsingin Paini-Miehet
7
Women White belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Taru Laitinen MMA Team 300
Irene Hatanpää Heracles
8
Women White belts -56.5 kg Semi-final
Points
Gislene Ivanoff Takado
Valentina Miron Senna Fight Academy
9
Women Blue belts -56.5 kg Quarter-final
Guillotine
Veera Nykänen GB Gym
Maria Tikka MMA Rovaniemi
10
Women Blue belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
Minna Grusander Finnfighters Gym
11
Women White belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Maria Niemelä Sisu Gym
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
12
Women Blue belts -66.5 kg Quarter-final
RNC
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Emilia Liipo Hipko
13
Women Blue belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Anzhelika Pilyaeva Checkmat International
14
Women Blue belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
15
Women Blue belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Jane Soodla SBG Estonia
Olga Вoiarskikh Gracie Barra Yekaterinburg
16
Women Purple/Brown/Black belts -66.5 kg Semi-final
Points
Elvira Karppinen MMA Team 300
Ffion Davies CF24 Jiujitsu
17
Men White belts -67.5 kg Quarter-final
Kimura
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Kasper Vuorijärvi MMA Kuopio
18
Men White belts -67.5 kg Quarter-final
Kimura
Joonas Ahola Espoon Kehähait
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
19
Men White belts -67.5 kg Quarter-final
Triangle
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Lauri Aantaa Turku Fighting Center
20
Men White belts -67.5 kg Quarter-final
Guillotine
Tuukka Turunen Fight For Fun
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
21
Men White belts -61.5 kg Semi-final
Triangle
Miika Hakalahti MMA Kotka
Dmitrii Baranov Strela Team
22
Men White belts -61.5 kg Semi-final
Points
Joonas Forsten Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Blom Crest - Professional Fighting Center
23
Men Blue belts -61.5 kg Final
Triangle
Richard Bukovcsan East Coast Jiu Jitsu Academy
Anvar Suviniitty Helsingin Paini-Miehet
24
Women White belts -56.5 kg Final
RNC
Taru Laitinen MMA Team 300
Valentina Miron Senna Fight Academy
25
Women Blue belts -56.5 kg Semi-final
Guillotine
Liisi Vaht 3D Treening
Veera Nykänen GB Gym
26
Women Blue belts -56.5 kg Semi-final
Walkover
Assi Savolainen MMA Vantaa
Minna Grusander Finnfighters Gym
27
Women White belts -61.5 kg Semi-final
Points
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
28
Women White belts -61.5 kg Semi-final
DQ
Ksenija Grabova SBG Estonia
Sofia Niva Kuopion Gladiator Factory
29
Men Purple belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
30
Men Purple belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Eppu Riihelä Lahden Gentai
31
Women Blue belts -66.5 kg Semi-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
32
Women Blue belts -66.5 kg Semi-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Jane Soodla SBG Estonia
33
Women Purple/Brown/Black belts -66.5 kg Semi-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Elvira Karppinen MMA Team 300
34
Women White belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Susanna Laakso Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
35
Men White belts -67.5 kg Semi-final
DQ
Kasper Vuorijärvi MMA Kuopio
Joonas Ahola Espoon Kehähait
36
Men White belts -67.5 kg Semi-final
Points
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
37
Women Blue belts -61.5 kg Quarter-final
Walkover
Suvi Koikkalainen Takado
Niina Aaltonen Ahjo Training Center
38
Women Blue belts -61.5 kg Quarter-final
Walkover
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
Anna Danilova Strela Team
39
Women Blue belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
40
Women Blue belts -61.5 kg Quarter-final
Points
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
Emilia Lång MMA Rovaniemi
41
Men White belts -61.5 kg Final
DQ
Miika Hakalahti MMA Kotka
Mikko Blom Crest - Professional Fighting Center
42
Women Blue belts -56.5 kg Final
Armbar
Liisi Vaht 3D Treening
Minna Grusander Finnfighters Gym
43
Men Blue belts -67.5 kg 16th-final
Judges Decision
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Ismo Manninen MMA Team 300
44
Men Blue belts -67.5 kg 16th-final
RNC
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
45
Men Blue belts -67.5 kg 16th-final
Points
Robin Bohlin Akademi Nord
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
46
Men Blue belts -67.5 kg 16th-final
Points
Jukka Ruuska Loop Jiu-Jitsu
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
47
Women White belts -61.5 kg Final
Points
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
Ksenija Grabova SBG Estonia
48
Women Blue belts -66.5 kg Final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Jane Soodla SBG Estonia
49
Women Purple/Brown/Black belts -66.5 kg Final
Points
Ffion Davies CF24 Jiujitsu
Elvira Karppinen MMA Team 300
50
Men Purple belts -67.5 kg Semi-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
51
Men Purple belts -67.5 kg Semi-final
Walkover
Ville Isokoski Lahden Gentai
Eppu Riihelä Lahden Gentai
52
Men White belts -67.5 kg Final
Ankle Lock
Kasper Vuorijärvi MMA Kuopio
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
53
Women White belts -66.5 kg Semi-final
Points
Marika Hyöty Tampereen Jujutsukoulu
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
54
Women White belts -66.5 kg Semi-final
Points
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
Anni Salo Finnfighters Gym
55
Women Blue belts -61.5 kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
56
Women Blue belts -61.5 kg Semi-final
Triangle
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
Mira Kuusisto BJJ Vaasa
57
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Kalle Perkoila Helsingin Paini-Miehet
Mikko Niemi MMA Kotka
58
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Guillotine
Reiko Kolatsk 3D Treening
Ville Manninen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
59
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Daniil Kovalev Strela Team
Miika Laitinen Sports Academy No.1
60
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Maxim Nyach Strela Team
61
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Armbar
Myagmarnaran Adiya Dragon Jiu-Jitsu
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
62
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Armbar
Hao Wu Loop Jiu-Jitsu
Vili Hämäläinen Hipko
63
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Aleksi Suominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Aleksey Mukhach Strela Team
64
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Jesper Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
65
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Tero Vyyryläinen Takado
Lari-Matti Kuvaja Tampereen Jujutsukoulu
66
Men White belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Toni Luhtalampi Combat Academy of Finland
Mika Orrila Polar Jiu Jitsu Team
67
Men Purple belts -67.5 kg Final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Eppu Riihelä Lahden Gentai
68
Men Blue belts -67.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Ismo Manninen MMA Team 300
69
Men Blue belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
70
Men Blue belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Robin Bohlin Akademi Nord
71
Men Blue belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
72
Women White belts -66.5 kg Final
Points
Emily Öhman Crest - Professional Fighting Center
Anni Salo Finnfighters Gym
73
Women Blue belts -61.5 kg Final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Sara-Sofia Suovesi Lahden Gentai
74
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
75
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Abdul-Rahman Dzhukaev Polar Jiu Jitsu Team
76
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
Triangle
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
77
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
DQ
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Maximiliano Lozano Combat Academy of Finland
78
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Samuli Rajalahti Sali24
Dmitrii Kovalenko Strela Team
79
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
Mikko Suokas BJJ Vaasa
80
Men Blue belts -73.5 kg 32nd-final
Kimura
Joona Posa MMA Vantaa
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
81
Men White belts -73.5 kg 16th-final
Points
Pyry Palosaari Tampereen Jujutsukoulu
Kalle Perkoila Helsingin Paini-Miehet
82
Men White belts -73.5 kg 16th-final
Points
Reiko Kolatsk 3D Treening
Daniil Kovalev Strela Team
83
Men White belts -73.5 kg 16th-final
Choke
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
Maxim Nyach Strela Team
84
Men White belts -73.5 kg 16th-final
Points
Timi Heikkilä MMA Team 300
Myagmarnaran Adiya Dragon Jiu-Jitsu
85
Men White belts -73.5 kg 16th-final
Points
Santeri Toriseva Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Vili Hämäläinen Hipko
86
Men White belts -73.5 kg 16th-final
Points
Aleksi Suominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
87
Men White belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Gadzhimurad Khalilbegov Strela Team
Lari-Matti Kuvaja Tampereen Jujutsukoulu
88
Men White belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Timo Kilpeläinen Savate Club Fight & Fitness ry
Mika Orrila Polar Jiu Jitsu Team
89
Men Blue belts -67.5 kg Semi-final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
90
Men Blue belts -67.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Robin Bohlin Akademi Nord
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
91
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
92
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Eljas Lehtovuori Hipko
93
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
94
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Jyri Koponen Sisu Gym
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
95
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Choke
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Maximiliano Lozano Combat Academy of Finland
96
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Points
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Dmitrii Kovalenko Strela Team
97
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Suokas BJJ Vaasa
98
Men Blue belts -73.5 kg 16th-final
Triangle
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Joona Posa MMA Vantaa
99
Men Purple belts -73.5 kg 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
100
Men Purple belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Tero Ahola Hipko
101
Men Purple belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Janne Kunnas GB Gym
Jani Määttä Barreto Helsinki
102
Men Purple belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Simo Penttila Lahden Gentai
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
103
Men White belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Pyry Palosaari Tampereen Jujutsukoulu
Reiko Kolatsk 3D Treening
104
Men White belts -73.5 kg Quarter-final
Americana
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
Myagmarnaran Adiya Dragon Jiu-Jitsu
105
Men White belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Santeri Toriseva Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
106
Men White belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Gadzhimurad Khalilbegov Strela Team
Mika Orrila Polar Jiu Jitsu Team
107
Men Blue belts -67.5 kg Final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
108
Men Brown/Black belts -73.5 kg Semi-final
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Sami Mehamedi Sisu Gym
109
Men Brown/Black belts -73.5 kg Semi-final
Judges Decision
Sami Narikka Combat Society
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
110
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Points
Kim Forssén Takado
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
111
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
Markus Vuorikoski Combat Academy of Finland
112
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Miro Pentti Submission Tampere
Heikki Sahanen Polar Jiu Jitsu Team
113
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Points
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Wilhelm Lindevall Takado
114
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Points
Keni Miettinen SW Turku
Zacharias Kettunen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
115
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Points
Teemu Hassi Total Center Lahti
Matti Salmi Polar Jiu Jitsu Team
116
Men White belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Veli-Matti Wahlbäck Tampereen Jujutsukoulu
Akseli Juvonen Combat Academy of Finland
117
Men Blue belts -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Eljas Lehtovuori Hipko
118
Men Blue belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
119
Men Blue belts -73.5 kg Quarter-final
Armbar
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Dmitrii Kovalenko Strela Team
120
Men Blue belts -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Mikko Suokas BJJ Vaasa
Joona Posa MMA Vantaa
121
Men White belts -73.5 kg Semi-final
Points
Reiko Kolatsk 3D Treening
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
122
Men White belts -73.5 kg Semi-final
Points
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Gadzhimurad Khalilbegov Strela Team
123
Men Purple belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
124
Men Purple belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Tero Ahola Hipko
125
Men Purple belts -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Jani Määttä Barreto Helsinki
126
Men Purple belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
127
Men Brown/Black belts -73.5 kg Final
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
128
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Pekka Virtanen MMA Vantaa
129
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Vesa Rockas Sisu Gym
130
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Sebastian Nybom MMA Kotka
Aleksandr Lashkevich Strela Team
131
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
Points
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Oskari Auvinen Hipko
132
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
Points
Renat Shaidaev Strela Team
Patrik Pietilä Lahden Gentai
133
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Joni Haataja BJJ Kouvola
Markus Asell Finnfighters Gym
134
Men Blue belts -79.5 kg 16th-final
Points
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
Toni Rosell Crest - Professional Fighting Center
135
Men Blue belts -73.5 kg Semi-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
136
Men Blue belts -73.5 kg Semi-final
Armbar
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Joona Posa MMA Vantaa
137
Men White belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
Kim Forssén Takado
138
Men White belts -79.5 kg Quarter-final
Armbar
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
Miro Pentti Submission Tampere
139
Men White belts -79.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Wilhelm Lindevall Takado
Keni Miettinen SW Turku
140
Men White belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Teemu Hassi Total Center Lahti
Veli-Matti Wahlbäck Tampereen Jujutsukoulu
141
Men White belts -73.5 kg Final
Points
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
142
Men Purple belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
143
Men Purple belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
144
Men Purple belts -79.5 kg 16th-final
Points
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
Toni Toivanen Monkey Grip
145
Men Purple belts -79.5 kg 16th-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Andrei Chechulin Gracie Barra Yekaterinburg
146
Men Purple belts -79.5 kg 16th-final
Points
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
147
Men Purple belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Nikita Simanenkov Jungle BJJ
148
Men Purple belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Joni Stenholm Buli Jiu-Jitsu
149
Men Purple belts -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Adrian Svarstad Frontline Academy
150
Men Blue belts -79.5 kg Quarter-final
Armbar
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
151
Men Blue belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Sebastian Nybom MMA Kotka
152
Men Blue belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Renat Shaidaev Strela Team
153
Men Blue belts -79.5 kg Quarter-final
Walkover
Joni Haataja BJJ Kouvola
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
154
Men Blue belts -73.5 kg Final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
155
Men White belts -79.5 kg Semi-final
Armbar
Kim Forssén Takado
Miro Pentti Submission Tampere
156
Men White belts -79.5 kg Semi-final
Armbar
Keni Miettinen SW Turku
Veli-Matti Wahlbäck Tampereen Jujutsukoulu
157
Men Brown/Black belts -79.5 kg Semi-final
Armbar
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Darragh O Conaill East Coast Jiu Jitsu Academy
158
Men Brown/Black belts -79.5 kg Semi-final
Knee Bar
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Harto Vallimägi 3D Treening
159
Men Purple belts -73.5 kg Final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
160
Men White belts -85.5 kg 16th-final
Points
Geiro Pitirimov Hipko
Santeri Santikko Porin Kamppailu-urheilukeskus
161
Men White belts -85.5 kg 16th-final
Points
Kasper Björklund Hilti Raasepori
Oleg Golukhov Orion's Belt
162
Men White belts -85.5 kg 16th-final
Judges Decision
Egor Voronin Strela Team
Sebastian Lindblom Hangon Hyrskyt
163
Men White belts -85.5 kg 16th-final
Triangle
Walter Sundman Kuopion Gladiator Factory
Mika Anttonen Total Center Lahti
164
Men White belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Joni Åback BJJ Vaasa
Oliver Jokinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
165
Men Purple belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Toni Toivanen Monkey Grip
166
Men Purple belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
167
Men Purple belts -79.5 kg Quarter-final
Kimura
Tarik Hopstock Frontline Academy
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
168
Men Purple belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
169
Men Blue belts -79.5 kg Semi-final
Choke
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Sebastian Nybom MMA Kotka
170
Men Blue belts -79.5 kg Semi-final
Americana
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
171
Men Blue belts -85.5 kg 32nd-final
Choke
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
172
Men White belts -79.5 kg Final
Points
Miro Pentti Submission Tampere
Keni Miettinen SW Turku
173
Men Purple belts -85.5 kg 16th-final
Kimura
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
174
Men Purple belts -85.5 kg 16th-final
Points
Miika Rannikko Takado
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
175
Men Purple belts -85.5 kg 16th-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Anton Hämelin Hilti Raasepori
176
Men Purple belts -85.5 kg 16th-final
Kimura
Alessandro Ardini Lahden Gentai
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
177
Men Brown/Black belts -79.5 kg Final
Points
Darragh O Conaill East Coast Jiu Jitsu Academy
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
178
Men White belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Sakari Nummi Polar Jiu Jitsu Team
Geiro Pitirimov Hipko
179
Men White belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Kasper Björklund Hilti Raasepori
Egor Voronin Strela Team
180
Men White belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Mika Anttonen Total Center Lahti
181
Men White belts -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Andrei Tiurin Fight Fabrika
Oliver Jokinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
182
Men Brown/Black belts -85.5 kg Semi-final
Points
Jani Ketolainen MMA Kotka
Joachim Sveinson Frontline Academy
183
Men Purple belts -79.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
184
Men Purple belts -79.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Tarik Hopstock Frontline Academy
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
185
Men White belts -91.5 kg 16th-final
Points
Timo Ahola WFC Warriors
Toni Viitaniemi Polar Jiu Jitsu Team
186
Men White belts -91.5 kg 16th-final
Points
Sakari Salla Takado
Lassi Siltanen Heracles
187
Men White belts -91.5 kg 16th-final
Points
Jali Ahtiainen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Petri Mättölä MMA Kotka
188
Men Blue belts -79.5 kg Final
Choke
Sebastian Nybom MMA Kotka
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
189
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Viktor Wikström Hilti Raasepori
190
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Points
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Tommi Palenius Porin Kamppailu-urheilukeskus
191
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Walkover
Otto Saari GB Gym
Mikhail Sopin Strela Team
192
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Points
Mikko Kolehmainen Polar Jiu Jitsu Team
Matti Auvinen Crest - Professional Fighting Center
193
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Choke
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
Juha Piirainen Sisu Gym
194
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Points
Urpo Jaakkola Sali24
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
195
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
RNC
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Victor Knieling Finnfighters Gym
196
Men Blue belts -85.5 kg 16th-final
Kimura
Panayiotis Doxopoulos GB Gym
Pauli Takanen Vieskan Voima
197
Men White belts -85.5 kg Semi-final
Points
Sakari Nummi Polar Jiu Jitsu Team
Egor Voronin Strela Team
198
Men White belts -85.5 kg Semi-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Oliver Jokinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
199
Men Purple belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
200
Men Purple belts -85.5 kg Quarter-final
RNC
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Miika Rannikko Takado
201
Men Purple belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Olli Santalahti Finnfighters Gym
202
Men Purple belts -85.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Sten Maaslieb 3D Treening
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
203
Men Purple belts -79.5 kg Final
Ankle Lock
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Tarik Hopstock Frontline Academy
204
Men Brown/Black belts -85.5 kg Semi-final
Triangle
Harri Paakkola Loop Jiu-Jitsu
Jani Ketolainen MMA Kotka
205
Men White belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Miika Puisto Takado
Timo Ahola WFC Warriors
206
Men White belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Juhani Majanen Takado
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
207
Men White belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Jere Lahtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sakari Salla Takado
208
Men White belts -91.5 kg Quarter-final
DQ
Heikki Lahtiluoma Crest - Professional Fighting Center
Petri Mättölä MMA Kotka
209
Men Blue belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
210
Men Blue belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Mikhail Sopin Strela Team
Mikko Kolehmainen Polar Jiu Jitsu Team
211
Men Blue belts -85.5 kg Quarter-final
Choke
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
Urpo Jaakkola Sali24
212
Men Blue belts -85.5 kg Quarter-final
RNC
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Pauli Takanen Vieskan Voima
213
Men Blue belts -91.5 kg 16th-final
Triangle
Kasimir Kaliva Helsingin Paini-Miehet
Alexandr Khristoforov Gracie Barra Yekaterinburg
214
Men Blue belts -91.5 kg 16th-final
Kimura
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
Kim Ekholm Polar Jiu Jitsu Team
215
Men White belts -85.5 kg Final
Points
Sakari Nummi Polar Jiu Jitsu Team
Oliver Jokinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
216
Men Purple belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Tomi Kuusisto MMA Team 300
217
Men Purple belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Erdem Erdal Hilti Raasepori
218
Men Purple belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Lauri Taalikka WFC Warriors
219
Men Purple belts -91.5 kg Quarter-final
RNC
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
Miika Suvanto Finnfighters Gym
220
Men Purple belts -85.5 kg Semi-final
Walkover
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
221
Men Purple belts -85.5 kg Semi-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Sten Maaslieb 3D Treening
222
Men Brown/Black belts -85.5 kg Final
RNC
Joachim Sveinson Frontline Academy
Harri Paakkola Loop Jiu-Jitsu
223
Men White belts -91.5 kg Semi-final
Kimura
Miika Puisto Takado
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
224
Men White belts -91.5 kg Semi-final
Points
Jere Lahtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Petri Mättölä MMA Kotka
225
Men Brown/Black belts -91.5 kg Semi-final
Armbar
Mardo Männimägi SBG Estonia
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
226
Men White belts -97.5 kg Quarter-final
Guillotine
Oskari Koljonen Polar Jiu Jitsu Team
Siim Kraskov Combat Academy of Finland
227
Men White belts -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Kurt Palmroth Polar Jiu Jitsu Team
Heikki Hesso Ahjo Training Center
228
Men White belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Joona Laaksonen Hipko
Aleksandr Gainullin Helsingin Paini-Miehet
229
Men Blue belts -85.5 kg Semi-final
Kimura
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Kolehmainen Polar Jiu Jitsu Team
230
Men Blue belts -85.5 kg Semi-final
Points
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
231
Men Blue belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Petteri Kaarto Finnfighters Gym
Alexandr Khristoforov Gracie Barra Yekaterinburg
232
Men Blue belts -91.5 kg Quarter-final
Choke
Erkka Viippo Sali24
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
233
Men Blue belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
234
Men Blue belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Ian Featherstone East Coast Jiu Jitsu Academy
235
Men Purple belts -91.5 kg Semi-final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Erdem Erdal Hilti Raasepori
236
Men Purple belts -91.5 kg Semi-final
RNC
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Miika Suvanto Finnfighters Gym
237
Men Purple belts -85.5 kg Final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Olli Santalahti Finnfighters Gym
238
Men Blue belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
Jani Ranta Takado
239
Men Blue belts -97.5 kg Quarter-final
Armbar
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Robert Nool SBG Estonia
240
Men White belts -91.5 kg Final
Kimura
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Jere Lahtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
241
Men Brown/Black belts -91.5 kg Semi-final
Walkover
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
242
Men Purple belts -97.5 kg Semi-final
DQ
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Iyroslav Iunka Strela Team
243
Men Purple belts -97.5 kg Semi-final
Points
Jaakko Lindroos Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mikko Mutanen Hipko
244
Men White belts -97.5 kg Semi-final
Kimura
Johan Johnhem Hilti Raasepori
Oskari Koljonen Polar Jiu Jitsu Team
245
Men White belts -97.5 kg Semi-final
Choke
Kurt Palmroth Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Gainullin Helsingin Paini-Miehet
246
Men Blue belts -85.5 kg Final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
247
Men Brown/Black belts -97.5 kg Final
Armbar
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Stefan Holmström Hipko
248
Men White belts 97.5+ kg 16th-final
Kimura
Tuomo Hyttinen Oulun Kamppailuklubi
Pasi Raatikainen Crest - Professional Fighting Center
249
Men Blue belts -91.5 kg Semi-final
Points
Petteri Kaarto Finnfighters Gym
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
250
Men Blue belts -91.5 kg Semi-final
RNC
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
251
Women White belts 66.5+ kg Quarter-final
Walkover
Reeta Rinkinen MMA Team 300
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
252
Men Purple belts -91.5 kg Final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Miika Suvanto Finnfighters Gym
253
Men Blue belts 97.5+ kg Quarter-final
Points
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
254
Men Blue belts -97.5 kg Semi-final
Walkover
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
255
Men Blue belts -97.5 kg Semi-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Robert Nool SBG Estonia
256
Women Blue belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
257
Women Blue belts 66.5+ kg Semi-final
Armbar
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
258
Men Brown/Black belts -91.5 kg Final
Points
Mardo Männimägi SBG Estonia
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
259
Men Purple belts -97.5 kg Final
RNC
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Jaakko Lindroos Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
260
Women Purple/Brown/Black belts 66.5+ kg Final
Walkover
Helin Paara SBG Estonia
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
261
Men White belts -97.5 kg Final
Points
Oskari Koljonen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Gainullin Helsingin Paini-Miehet
262
Men Brown/Black belts 97.5+ kg Semi-final
Ankle Lock
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy Norway
Tatu Immonen Finnfighters Gym
263
Men White belts 97.5+ kg Quarter-final
Points
Farhad Mohammadi Jyväskylän Fight Club
Pasi Raatikainen Crest - Professional Fighting Center
264
Men White belts 97.5+ kg Quarter-final
Points
Joni Ukkola Hipko
Miika Laiho Sali24
265
Men White belts 97.5+ kg Quarter-final
Kimura
Gilbert Bergstein 3D Treening
Sami Lindman MMA Kotka
266
Men White belts 97.5+ kg Quarter-final
Kimura
Olli Koho Ahjo Training Center
Tuukka Hyttinen Oulun Kamppailuklubi
267
Men Blue belts -91.5 kg Final
Points
Petteri Kaarto Finnfighters Gym
Janne Kotiranta Kamppailu Center
268
Women White belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Reeta Rinkinen MMA Team 300
269
Women White belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
Laura Mallene 3D Treening
270
Men Blue belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
271
Men Blue belts 97.5+ kg Semi-final
Walkover
Halit Gochiiaev Strela Team
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
272
Men Blue belts -97.5 kg Final
Points
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
Robert Nool SBG Estonia
273
Women Blue belts 66.5+ kg Final
Points
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
274
Men Brown/Black belts 97.5+ kg Semi-final
Knee Bar
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tatu Immonen Finnfighters Gym
275
Men White belts 97.5+ kg Semi-final
Lock
Pasi Raatikainen Crest - Professional Fighting Center
Miika Laiho Sali24
276
Men White belts 97.5+ kg Semi-final
Armbar
Gilbert Bergstein 3D Treening
Olli Koho Ahjo Training Center
277
Women White belts 66.5+ kg Final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
278
Men Blue belts 97.5+ kg Final
DQ
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
279
Men Brown/Black belts 97.5+ kg Final
Points
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy Norway
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
280
Men White belts 97.5+ kg Final
Points
Pasi Raatikainen Crest - Professional Fighting Center
Gilbert Bergstein 3D Treening
281
Men White belts Open weight 32nd-final
Kimura
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Joonas Ahola Espoon Kehähait
282
Men White belts Open weight 32nd-final
Triangle
Timo Ahola WFC Warriors
Siim Kraskov Combat Academy of Finland
283
Men White belts Open weight 32nd-final
RNC
Farhad Mohammadi Jyväskylän Fight Club
Kurt Palmroth Polar Jiu Jitsu Team
284
Men White belts Open weight 32nd-final
Ankle Lock
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
Jere Lahtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
285
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Walkover
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Mikhail Sopin Strela Team
286
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
287
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Walkover
Robin Bohlin Akademi Nord
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
288
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
Ian Featherstone East Coast Jiu Jitsu Academy
289
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Jani Ranta Takado
Victor Knieling Finnfighters Gym
290
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Walkover
Sebastian Nybom MMA Kotka
Aleksandr Lashkevich Strela Team
291
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Armbar
Richard Bukovcsan East Coast Jiu Jitsu Academy
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
292
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Joona Posa MMA Vantaa
Robert Nool SBG Estonia
293
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Walkover
Ismo Manninen MMA Team 300
Alexandr Khristoforov Gracie Barra Yekaterinburg
294
Women White belts Open weight 16th-final
Guillotine
Ksenija Grabova SBG Estonia
Maria Niemelä Sisu Gym
295
Women White belts Open weight 16th-final
Points
Laura Mallene 3D Treening
Sofia Niva Kuopion Gladiator Factory
296
Women Blue belts Open weight 16th-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Anzhelika Pilyaeva Checkmat International
297
Women Blue belts Open weight 16th-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
298
Men White belts Open weight 16th-final
Kimura
Lassi Siltanen Heracles
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
299
Men White belts Open weight 16th-final
Points
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
Eerik Norvio GB Gym
300
Men White belts Open weight 16th-final
Walkover
Daniil Kovalev Strela Team
Siim Kraskov Combat Academy of Finland
301
Men White belts Open weight 16th-final
Choke
Gilbert Bergstein 3D Treening
Riku Salmela Tampereen Jujutsukoulu
302
Men White belts Open weight 16th-final
Points
Pyry Palosaari Tampereen Jujutsukoulu
Farhad Mohammadi Jyväskylän Fight Club
303
Men White belts Open weight 16th-final
Points
Miika Laiho Sali24
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
304
Men White belts Open weight 16th-final
Armbar
Markus Vuorikoski Combat Academy of Finland
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
305
Men White belts Open weight 16th-final
Points
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
Maxim Nyach Strela Team
306
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
307
Men Blue belts Open weight 16th-final
Guillotine
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Robin Bohlin Akademi Nord
308
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Ian Featherstone East Coast Jiu Jitsu Academy
309
Men Blue belts Open weight 16th-final
RNC
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Jani Ranta Takado
310
Men Blue belts Open weight 16th-final
Choke
Petteri Kaarto Finnfighters Gym
Sebastian Nybom MMA Kotka
311
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Richard Bukovcsan East Coast Jiu Jitsu Academy
312
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Robert Nool SBG Estonia
313
Men Blue belts Open weight 16th-final
Walkover
Renat Shaidaev Strela Team
Alexandr Khristoforov Gracie Barra Yekaterinburg
314
Women White belts Open weight Quarter-final
Points
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Ksenija Grabova SBG Estonia
315
Women White belts Open weight Quarter-final
Points
Anni Salo Finnfighters Gym
Taru Laitinen MMA Team 300
316
Women White belts Open weight Quarter-final
Points
Reeta Rinkinen MMA Team 300
Laura Mallene 3D Treening
317
Women White belts Open weight Quarter-final
Points
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
318
Men White belts Open weight Quarter-final
Kimura
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Eerik Norvio GB Gym
319
Men White belts Open weight Quarter-final
Choke
Siim Kraskov Combat Academy of Finland
Gilbert Bergstein 3D Treening
320
Men White belts Open weight Quarter-final
Choke
Farhad Mohammadi Jyväskylän Fight Club
Miika Laiho Sali24
321
Men White belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
Maxim Nyach Strela Team
322
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
323
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Jane Soodla SBG Estonia
324
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
325
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Liisi Vaht 3D Treening
Minna Grusander Finnfighters Gym
326
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
327
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
328
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Choke
Sebastian Nybom MMA Kotka
Richard Bukovcsan East Coast Jiu Jitsu Academy
329
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Robert Nool SBG Estonia
Alexandr Khristoforov Gracie Barra Yekaterinburg
330
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Semi-final
Armbar
Suvi Telivuo Hipko
Ffion Davies CF24 Jiujitsu
331
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Semi-final
Judges Decision
Elvira Karppinen MMA Team 300
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
332
Women White belts Open weight Semi-final
Points
Ksenija Grabova SBG Estonia
Taru Laitinen MMA Team 300
333
Women White belts Open weight Semi-final
Points
Laura Mallene 3D Treening
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
334
Men Purple belts Open weight 32nd-final
Judges Decision
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
Simo Penttila Lahden Gentai
335
Men Purple belts Open weight 32nd-final
Armbar
Lauri Taalikka WFC Warriors
Olli Santalahti Finnfighters Gym
336
Men White belts Open weight Semi-final
Triangle
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Gilbert Bergstein 3D Treening
337
Men White belts Open weight Semi-final
Judges Decision
Farhad Mohammadi Jyväskylän Fight Club
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
338
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
RNC
Harto Vallimägi 3D Treening
Darragh O Conaill East Coast Jiu Jitsu Academy
339
Women Blue belts Open weight Semi-final
Armbar
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
340
Women Blue belts Open weight Semi-final
Judges Decision
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Liisi Vaht 3D Treening
341
Men Blue belts Open weight Semi-final
RNC
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
342
Men Blue belts Open weight Semi-final
Points
Sebastian Nybom MMA Kotka
Robert Nool SBG Estonia
343
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Final
Armbar
Ffion Davies CF24 Jiujitsu
Elvira Karppinen MMA Team 300
344
Women White belts Open weight Final
Points
Taru Laitinen MMA Team 300
Elina Ruuhinen Finnfighters Gym
345
Men Purple belts Open weight 16th-final
Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Simo Penttila Lahden Gentai
346
Men Purple belts Open weight 16th-final
Points
Sten Maaslieb 3D Treening
Adrian Svarstad Frontline Academy
347
Men Purple belts Open weight 16th-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Iyroslav Iunka Strela Team
348
Men Purple belts Open weight 16th-final
Points
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Miika Suvanto Finnfighters Gym
349
Men Purple belts Open weight 16th-final
Judges Decision
Tuomas Kokkonen GB Gym
Olli Santalahti Finnfighters Gym
350
Men Purple belts Open weight 16th-final
Ankle Lock
Janne Toivanen Sisu Gym
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
351
Men Purple belts Open weight 16th-final
Kimura
Tarik Hopstock Frontline Academy
Tomi Kuusisto MMA Team 300
352
Men Purple belts Open weight 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Andrei Chechulin Gracie Barra Yekaterinburg
353
Men White belts Open weight Final
Injury
Gilbert Bergstein 3D Treening
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
354
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Triangle
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Darragh O Conaill East Coast Jiu Jitsu Academy
355
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Walkover
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
356
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Joachim Sveinson Frontline Academy
357
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Mardo Männimägi SBG Estonia
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy Norway
358
Men Blue belts Open weight Final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Sebastian Nybom MMA Kotka
359
Women Blue belts Open weight Final
Armbar
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Liisi Vaht 3D Treening
360
Men Purple belts Open weight Quarter-final
RNC
Jesse Vuorio GB Gym
Adrian Svarstad Frontline Academy
361
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Miika Suvanto Finnfighters Gym
362
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Points
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
363
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Points
Tarik Hopstock Frontline Academy
Andrei Chechulin Gracie Barra Yekaterinburg
364
Men Brown/Black belts Open weight Semi-final
Points
Darragh O Conaill East Coast Jiu Jitsu Academy
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
365
Men Brown/Black belts Open weight Semi-final
Ankle Lock
Joachim Sveinson Frontline Academy
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy Norway
366
Men Purple belts Open weight Semi-final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Miika Suvanto Finnfighters Gym
367
Men Purple belts Open weight Semi-final
Judges Decision
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Tarik Hopstock Frontline Academy
368
Men Brown/Black belts Open weight Final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Muslim Patsarigov Roger Gracie Academy Norway
369
Men Purple belts Open weight Final
RNC
Jesse Vuorio GB Gym
Tarik Hopstock Frontline Academy