1
Women Beginners -60kg Semi-final
RNC
Kaisa Parkkinen MMA Team 300
Heidi Baas BJJ Vaasa
2
Women Beginners 60+kg Final
Armbar
Tiuku-Mari Toivanen MMA Team 300
Sanna Hyytiäinen MMA Team 300
3
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Ankle Lock
Ismo Manninen MMA Team 300
Joonas Ahola Espoon kehähait
4
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Arvi Syrjänen MMA Team 300
5
Men Intermediate -75kg Quarter-final
Walkover
Pyry Palosaari Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Ahanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
6
Men Intermediate -75kg Quarter-final
Points
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
7
Men Intermediate -75kg Quarter-final
Knee Bar
Joona Posa MMA Vantaa
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
8
Men Intermediate -75kg Quarter-final
Points
Tuomo Koho Skeletor Wrestling
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
9
Women Beginners -60kg Semi-final
Suvi Leväsluoto MMA Team 300
Heidi Baas BJJ Vaasa
10
Men Intermediate -70kg Semi-final
Walkover
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
Ismo Manninen MMA Team 300
11
Men Intermediate -70kg Semi-final
Points
Iiro Panula Skeletor Wrestling
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
12
Men Intermediate -83kg 16th-final
RNC
Kai Karar MMA Team 300
Vesa Rockas Sisu Gym
13
Men Intermediate -83kg 16th-final
Walkover
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Kimmo Rotko Skeletor Wrestling
14
Men Intermediate -83kg 16th-final
Guillotine
Eemil Ordell Combat Juju
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
15
Men Intermediate -75kg Semi-final
Armbar
Mikko Ahanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
16
Men Intermediate -75kg Semi-final
Ankle Lock
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
17
Women Beginners -60kg Final
Kaisa Parkkinen MMA Team 300
Fighter from the fight number 9
18
Men Intermediate -70kg Bronze Fight
Walkover
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
Iiro Panula Skeletor Wrestling
19
Men Intermediate -70kg Final
Ankle Lock
Ismo Manninen MMA Team 300
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
20
Men Intermediate -83kg Quarter-final
Armbar
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Kai Karar MMA Team 300
21
Men Intermediate -83kg Quarter-final
Points
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Sami Knihtilä MMA Vantaa
22
Men Intermediate -83kg Quarter-final
Points
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
Kimmo Rotko Skeletor Wrestling
23
Men Intermediate -83kg Quarter-final
Armbar
Harri Kettunen Sisu Gym
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
24
Men Intermediate -75kg Bronze Fight
Ankle Lock
Mikko Ahanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
25
Men Intermediate -75kg Final
Ankle Lock
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
26
Men Intermediate -91kg Quarter-final
Ankle Lock
Tomi Kuusisto MMA Team 300
Joni Lempinen Submission Tampere
27
Men Intermediate -91kg Quarter-final
Walkover
Taneli Ristola WFC Warriors
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
28
Men Intermediate -100kg Final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Aku Salminen MMA Team 300
29
Men Intermediate -83kg Semi-final
Ankle Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Sami Knihtilä MMA Vantaa
30
Men Intermediate -83kg Semi-final
Points
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
31
Men Beginners -65kg Quarter-final
Points
Marko Viitanen MMA Kotka
Miika Tuominen MMA Team 300
32
Men Beginners -70kg Semi-final
Walkover
Timi Heikkilä MMA Team 300
Tim Northernstorm MMA Team 300
33
Men Beginners -70kg Semi-final
Ankle Lock
Artem Kotchkin MMA Imatra
Ariel Cohen Studio Juju
34
Men Intermediate -91kg Semi-final
Points
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Tomi Kuusisto MMA Team 300
35
Men Intermediate -91kg Semi-final
RNC
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
36
Men Beginners -76kg 16th-final
Points
Aleksi Suominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Arturo Alvarez KBT Kokkola
37
Men Intermediate -83kg Bronze Fight
Guillotine
Sami Knihtilä MMA Vantaa
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
38
Men Intermediate -83kg Final
Ankle Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
39
Men Beginners -65kg Semi-final
Points
Riku Perätalo KBT Oulu
Marko Viitanen MMA Kotka
40
Men Beginners -65kg Semi-final
Points
Kristian Katajamäki MMA Team 300
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
41
Men Beginners -70kg Bronze Fight
Walkover
Tim Northernstorm MMA Team 300
Artem Kotchkin MMA Imatra
42
Men Intermediate -91kg Bronze Fight
Ankle Lock
Tomi Kuusisto MMA Team 300
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
43
Men Intermediate -91kg Final
Choke
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
44
Men Beginners -70kg Final
Points
Timi Heikkilä MMA Team 300
Ariel Cohen Studio Juju
45
Men Beginners -76kg Quarter-final
Points
Joni Lipiäinen Loop Jiu-Jitsu
Arturo Alvarez KBT Kokkola
46
Men Beginners -76kg Quarter-final
Points
Ville Nisula KBT Oulu
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
47
Men Beginners -76kg Quarter-final
Points
Niko Hintikka Fightfarm Tampere
Anssi Juopperi Buli Jiu-Jitsu
48
Men Beginners -76kg Quarter-final
Points
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Henri Huissi MMA Team 300
49
Men Beginners -65kg Bronze Fight
Points
Riku Perätalo KBT Oulu
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
50
Men Beginners -65kg Final
Choke
Marko Viitanen MMA Kotka
Kristian Katajamäki MMA Team 300
51
Men Beginners -83kg Quarter-final
Points
Mikko Salonen MMA Team 300
Lassi Lääveri Polar Jiu Jitsu Team
52
Men Beginners -91kg Quarter-final
Walkover
Sakari Salla Takado
Heikki Lahtiluoma Crest - Professional Fighting Center
53
Men Beginners -91kg Quarter-final
Points
Antti Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
Jari Salminen MMA Joensuu
54
Men Beginners -91kg Quarter-final
Points
Taneli Tuovinen MMA Team 300
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
55
Men Beginners -76kg Semi-final
Americana
Arturo Alvarez KBT Kokkola
Ville Nisula KBT Oulu
56
Men Beginners -76kg Semi-final
Points
Niko Hintikka Fightfarm Tampere
Henri Huissi MMA Team 300
57
Men Beginners -100kg Quarter-final
Choke
Mika Wilson WFC Warriors
Sami Lindman MMA Kotka
58
Men Beginners -83kg Semi-final
RNC
Leevi Saranpää Helsingin Paini-Miehet
Lassi Lääveri Polar Jiu Jitsu Team
59
Men Beginners -83kg Semi-final
Walkover
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
Bjarne Timonen MMA Team 300
60
Men Beginners -91kg Semi-final
Points
Lassi Siltanen Heracles
Heikki Lahtiluoma Crest - Professional Fighting Center
61
Men Beginners -91kg Semi-final
Points
Antti Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
Taneli Tuovinen MMA Team 300
62
Men Beginners 100+kg Final
RNC
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Juha Mäkinen Fightfarm
63
Men Beginners -76kg Bronze Fight
Ankle Lock
Arturo Alvarez KBT Kokkola
Niko Hintikka Fightfarm Tampere
64
Men Beginners -76kg Final
Points
Ville Nisula KBT Oulu
Henri Huissi MMA Team 300
65
Men Beginners -100kg Semi-final
Injury
Aleksi Sorvali Takado
Mika Wilson WFC Warriors
66
Men Beginners -100kg Semi-final
Choke
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
Juho Sormunen Tampereen Jujutsukoulu
67
Men Beginners -83kg Bronze Fight
Walkover
Lassi Lääveri Polar Jiu Jitsu Team
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
68
Men Beginners -83kg Final
Ankle Lock
Leevi Saranpää Helsingin Paini-Miehet
Bjarne Timonen MMA Team 300
69
Men Beginners -91kg Bronze Fight
Points
Heikki Lahtiluoma Crest - Professional Fighting Center
Taneli Tuovinen MMA Team 300
70
Men Beginners -91kg Final
Choke
Lassi Siltanen Heracles
Antti Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
71
Women Intermediate -60kg Quarter-final
Choke
Sini Paaso KBT Oulu
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
72
Women Intermediate -60kg Quarter-final
Walkover
Taru Laitinen Combat Juju
Inka Räty MMA Lappeenranta
73
Men Beginners -100kg Bronze Fight
Points
Mika Wilson WFC Warriors
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
74
Men Beginners -100kg Final
Triangle
Aleksi Sorvali Takado
Juho Sormunen Tampereen Jujutsukoulu
75
Women Intermediate 60+kg Semi-final
Walkover
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Suvi Koikkalainen Takado
76
Women Intermediate 60+kg Semi-final
Points
Laura Rättyä GB Gym
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
77
Women Intermediate -60kg Semi-final
Armbar
Milla Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
78
Women Intermediate -60kg Semi-final
Choke
Minna Kettunen Wteam
Taru Laitinen Combat Juju
79
Women Intermediate 60+kg Bronze Fight
Walkover
Suvi Koikkalainen Takado
Laura Rättyä GB Gym
80
Women Intermediate 60+kg Final
Armbar
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Laura Heikkinen Helsingin Paini-Miehet
81
Women Intermediate -60kg Bronze Fight
Points
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Minna Kettunen Wteam
82
Women Intermediate -60kg Final
Armbar
Milla Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Taru Laitinen Combat Juju