1
Born 2002-2001 (14-15 yo) -52 kg Semi-final
Armbar
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
2
Born 2002-2001 (14-15 yo) -52 kg Semi-final
Walkover
Veeti Maksimainen MMA Imatra
Ville Kemppainen Takado
3
Born 2002-2001 (14-15 yo) -58 kg Quarter-final
Americana
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Kaisa Suominen Porin Kamppailu-urheilukeskus
4
Born 2002-2001 (14-15 yo) -58 kg Quarter-final
Points
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Henry Suntio Pankration Gym
5
Born 2002-2001 (14-15 yo) -64 kg Quarter-final
RNC
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Roope Nuorento Hipko
6
Born 2002-2001 (14-15 yo) -70 kg Semi-final
Walkover
Jon Kuusimaa Polar Jiu Jitsu Team
Ukko-Pekka Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
7
Born 2002-2001 (14-15 yo) 70+ kg Quarter-final
Armbar
Maksim Fokin MMA Imatra
Nikolas Henno Sambo Helsinki
8
Born 2002-2001 (14-15 yo) 70+ kg Quarter-final
Triangle
Maksim Balabanov Sambo Helsinki
Vlad Kondrakov Costa Estima bjj
9
Born 2002-2001 (14-15 yo) -52 kg Final
Armbar
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Veeti Maksimainen MMA Imatra
10
Born 2002-2001 (14-15 yo) -58 kg Semi-final
Armbar
Daniel Forsell MMA Imatra
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
11
Born 2002-2001 (14-15 yo) -58 kg Semi-final
Points
Chanon Alijärvi Takado
Henry Suntio Pankration Gym
12
Born 2002-2001 (14-15 yo) -64 kg Semi-final
Points
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Roope Nuorento Hipko
13
Born 2002-2001 (14-15 yo) -64 kg Semi-final
Collar Choke
Joe Liimatainen GB Gym
Leevi Puikkonen Barreto Helsinki
14
Born 2002-2001 (14-15 yo) -70 kg Semi-final
Walkover
Konsta Koivisto GB Gym
Jon Kuusimaa Polar Jiu Jitsu Team
15
Born 2002-2001 (14-15 yo) 70+ kg Semi-final
Armbar
Roope Uski MMA Team 300
Maksim Fokin MMA Imatra
16
Born 2002-2001 (14-15 yo) 70+ kg Semi-final
Armbar
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Maksim Balabanov Sambo Helsinki
17
Born 2002-2001 (14-15 yo) Girls Open Semi-final
Injury
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Elli Harju Pankration Gym
18
Born 2002-2001 (14-15 yo) Girls Open Semi-final
Armbar
Salla Simola Finnfighters Gym
Neea Haataja Barreto Helsinki
19
Born 2002-2001 (14-15 yo) -58 kg Final
Points
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Chanon Alijärvi Takado
20
Born 2002-2001 (14-15 yo) -64 kg Final
Bow and Arrow
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Joe Liimatainen GB Gym
21
Born 2002-2001 (14-15 yo) -70 kg Final
Walkover
Ukko-Pekka Koho Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jon Kuusimaa Polar Jiu Jitsu Team
22
Born 2000-1999 (16-17 yo) -58 kg Semi-final
Triangle
Tero Juntunen Lahden Gentai
Valtteri Kivistö MMA Imatra
23
Born 2002-2001 (14-15 yo) 70+ kg Final
Armbar
Maksim Fokin MMA Imatra
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
24
Born 2000-1999 (16-17 yo) -64 kg Final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Miro Honkanen MMA Imatra
25
Born 2002-2001 (14-15 yo) Girls Open Final
Judges Decision
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Salla Simola Finnfighters Gym
26
Born 2000-1999 (16-17 yo) -70 kg Quarter-final
Armbar
Max Zerkin Costa Estima BJJ
Miko Schadewitz MMA Imatra
27
Born 2000-1999 (16-17 yo) -70 kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Linus Tiitinen GB Gym
28
Born 2000-1999 (16-17 yo) -70 kg Quarter-final
DQ
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Björn Finnfighters Gym
29
Born 2000-1999 (16-17 yo) -58 kg Semi-final
Triangle
Steven Sainio Total Center Lahti
Valtteri Kivistö MMA Imatra
30
Born 2000-1999 (16-17 yo) -76 kg Semi-final
Points
Antti-Kalle Karasti MMA Rovaniemi
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
31
Born 2000-1999 (16-17 yo) -76 kg Semi-final
Collar Choke
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
Jesse Mutikainen MMA Imatra
32
Born 2000-1999 (16-17 yo) 76+ kg Semi-final
Triangle
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
33
Born 2000-1999 (16-17 yo) 76+ kg Semi-final
Points
Hamza Rostedt Pankration Gym
Aleksandr Trofimov Stone Fight
34
Born 2000-1999 (16-17 yo) Girls Open Semi-final
Points
Riina Sievälä Tampereen Jujutsukoulu
Alina Viranto MMA Rovaniemi
35
Born 2000-1999 (16-17 yo) Girls Open Semi-final
Collar Choke
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
36
Born 2000-1999 (16-17 yo) -58 kg Final
Armbar
Tero Juntunen Lahden Gentai
Steven Sainio Total Center Lahti
37
Born 2000-1999 (16-17 yo) -70 kg Semi-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Max Zerkin Costa Estima BJJ
38
Born 2000-1999 (16-17 yo) -70 kg Semi-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
39
Born 2000-1999 (16-17 yo) -76 kg Final
Points
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
40
Born 2000-1999 (16-17 yo) 76+ kg Final
Collar Choke
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Aleksandr Trofimov Stone Fight
41
Women Senior Open Semi-final
Armbar
Päivi Aittamaa Sali24
Tiina Siijärvi Heracles
42
Women Senior Open Semi-final
Walkover
Saija Tarvainen Takado
Sonja Arohonka Heracles
43
Born 2000-1999 (16-17 yo) Girls Open Final
Points
Alina Viranto MMA Rovaniemi
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
44
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Quarter-final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Jaakko Näveri Total Center Lahti
45
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Quarter-final
Points
Denis Lamchenko Costa Estima bjj
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
46
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Quarter-final
Triangle
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Aalto Heracles
47
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Quarter-final
Points
Ali Salomäki GB Gym
Markku Turpeinen Total Center Lahti
48
Born 2000-1999 (16-17 yo) -70 kg Final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Lasse Rahkolin Sisu Gym
49
Men Senior White -76 kg Quarter-final
Points
Teemu Saukonoja Polar Jiu Jitsu Team
Seppo Pöysti Combat Academy of Finland
50
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -76 kg Quarter-final
Points
Tero Salonen Finnfighters Gym
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
51
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -76 kg Quarter-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Ville Karkiainen Hangon Hyrskyt
52
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -76 kg Quarter-final
Points
Kero Salonen Heracles
Tom Hollström Hipko
53
Women Senior Open Final
Triangle
Päivi Aittamaa Sali24
Sonja Arohonka Heracles
54
Men Senior White -82,3 kg Final
Points
Esa Laitala Polar Jiu Jitsu Team
Jarkko Rannelma Kushin-Kan ry
55
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -82,3 kg Quarter-final
Points
Marko Seppälä Hipko
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
56
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -82,3 kg Quarter-final
Walkover
Olli Andersson Hipko
Kari Kujamäki Polar Jiu Jitsu Team
57
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -82,3 kg Quarter-final
Triangle
Alessandro Ardini Lahden Gentai
Kari Saarinen Hipko
58
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Semi-final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
59
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Semi-final
Triangle
Mikko Aalto Heracles
Markku Turpeinen Total Center Lahti
60
Men Senior White -76 kg Semi-final
Judges Decision
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
Seppo Pöysti Combat Academy of Finland
61
Men Senior White -76 kg Semi-final
Choke
Marko Anttila Heracles
Timo Patrikka Loop Jiu-Jitsu
62
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -76 kg Semi-final
Triangle
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
63
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -76 kg Semi-final
DQ
Janne Kunnas GB Gym
Tom Hollström Hipko
64
Men Senior White -88,3 kg Quarter-final
Points
Juha Julin Oulun Kamppailuklubi
Tuomo Salmi Kushin-Kan ry
65
Men Senior White -88,3 kg Quarter-final
Americana
Teemu Lindqvist Hipko
Mika Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
66
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -82,3 kg Semi-final
Points
Ali Aalto Heracles
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
67
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -82,3 kg Semi-final
Triangle
Olli Andersson Hipko
Alessandro Ardini Lahden Gentai
68
Men Senior White -76 kg Final
Judges Decision
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
Marko Anttila Heracles
69
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -70 kg Final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Mikko Aalto Heracles
70
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -88,3 kg Semi-final
Points
Pauli Takanen Vieskan Voima
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
71
Men Senior White -88,3 kg Semi-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomo Salmi Kushin-Kan ry
72
Men Senior White -88,3 kg Semi-final
Points
Panu Hörkkö Helsingin Ju-jutsuklubi
Teemu Lindqvist Hipko
73
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -76 kg Final
Points
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
Janne Kunnas GB Gym
74
Men Senior White -94,3 kg Semi-final
Points
Sakari Salla Takado
Janne Haapakari Tampereen Jujutsukoulu
75
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg 16th-final
Walkover
Jani Kuloheimo Polar Jiu Jitsu Team
Erik Tauriainen Sisu Gym
76
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -100,5 kg Semi-final
Points
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Sampo Kaskinen MMA Imatra
77
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -82,3 kg Final
Points
Ali Aalto Heracles
Alessandro Ardini Lahden Gentai
78
Men Senior White 100,5+ kg Semi-final
Walkover
Timo Uusitalo Hangon Hyrskyt
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
79
Men Senior White 100,5+ kg Semi-final
Walkover
Marko Palokoski BJJ Vaasa
Petri Fabritius Turun Ju-jutsuseura
80
Men Senior White -88,3 kg Final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Panu Hörkkö Helsingin Ju-jutsuklubi
81
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -88,3 kg Semi-final
Points
Janne Haataja Barreto Helsinki
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
82
Men Senior White -94,3 kg Semi-final
Americana
Mika Nikula Oulun Kamppailuklubi
Janne Haapakari Tampereen Jujutsukoulu
83
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Quarter-final
Judges Decision
Christian Lindström Finnfighters Gym
Jani Kuloheimo Polar Jiu Jitsu Team
84
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Quarter-final
Points
Stefan Holmström Hipko
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
85
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Ari Ylipalo Combat Society
86
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Quarter-final
Judges Decision
Janne Toivanen Sisu Gym
Harri Manninen Hipko
87
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -100,5 kg Semi-final
Walkover
Jani Ranta Takado
Sampo Kaskinen MMA Imatra
88
Men Senior White 100,5+ kg Final
Collar Choke
Timo Uusitalo Hangon Hyrskyt
Petri Fabritius Turun Ju-jutsuseura
89
Men Senior White -94,3 kg Final
Choke
Sakari Salla Takado
Mika Nikula Oulun Kamppailuklubi
90
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -88,3 kg Final
Kimura
Pauli Takanen Vieskan Voima
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
91
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Semi-final
Judges Decision
Christian Lindström Finnfighters Gym
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
92
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Semi-final
Ankle Lock
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Harri Manninen Hipko
93
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -100,5 kg Final
Triangle
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Jani Ranta Takado
94
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black -94,3 kg Final
Points
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
95
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Quarter-final
Lock
Janne Toivanen Sisu Gym
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
96
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Quarter-final
Collar Choke
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Markku Turpeinen Total Center Lahti
97
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Quarter-final
Judges Decision
Janne Kunnas GB Gym
Jani Ranta Takado
98
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Quarter-final
Americana
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Tero Salonen Finnfighters Gym
99
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Semi-final
Choke
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
100
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Semi-final
Points
Jani Ranta Takado
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
101
Men Senior Blue/Purple/Brown/Black Open weight Final
Points
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi