1
Men Blue Belts -64 kg 32nd-final
Points
Karim Ahmadi Oulun Kamppailuklubi
Богдан Яр Strela Team
2
Men Purple Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Eppu Riihelä Lahden Gentai
3
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
4
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Markku Turpeinen Total Center Lahti
5
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
6
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Choke
Severi Nenonen Total Center Lahti
Abbas Reyhanian Klubb Concrete Bjj Tyresö
7
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Bow and Arrow
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Heidi Haraholma MMA Team 300
8
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
RNC
Heidi Kuusisto Oulun Kamppailuklubi
Ninni Toivonen Kushin-Kan ry
9
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Judges Decision
Karin Wahlberg Checkmat Prana JJ
Joyce Najm Checkmate Allstar
10
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Collar Choke
Nicole Bohlin Frontline Academy Örebro
Valentina Miron Senna Fight Academy
11
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Judges Decision
Henna Huopainen Oulun Kamppailuklubi
Aino Kilpi Polar Jiu Jitsu Team
12
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Krista Latvala Ahjo Training Center
13
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Ida Posti Total Center Lahti
Milla Pajula Barreto Helsinki
14
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Miro Honkanen MMA Imatra
Karim Ahmadi Oulun Kamppailuklubi
15
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
RNC
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
Gusein Guseinov "Strela" Team
16
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Triangle
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
Josef Guntveit Aabakken Frontline Academy Oslo
17
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Kimura
Robin Bohlin Frontline Academy
Janne Lipiäinen Barreto Helsinki
18
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Aaron Hotanen Turun Ju-jutsuseura
Tino Korpela Kajaanin Ju-Jutsuseura
19
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Ruslan Iusifov Strela Team
Reiss Bailey New School BJJ
20
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Bow and Arrow
Gabriel Grønås Kimura
Ruslan Tugeev Stone Fight
21
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
Tero Juntunen Lahden Gentai
22
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Eppu Riihelä Lahden Gentai
23
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Ville Isokoski Lahden Gentai
24
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tuomas Kokkonen GB Gym
25
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Severi Nenonen Total Center Lahti
26
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Walkover
Assi Savolainen MMA Vantaa
Maria Tikka MMA Rovaniemi
27
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Heidi Kuusisto Oulun Kamppailuklubi
Karin Wahlberg Checkmat Prana JJ
28
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Valentina Miron Senna Fight Academy
29
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Kimura
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Henna Huopainen Oulun Kamppailuklubi
30
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Krista Latvala Ahjo Training Center
31
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
Laura Rättyä Hipko
32
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Choke
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Ida Posti Total Center Lahti
33
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Suvi Koikkalainen Takado
Liisi Vaht 3D Treening
34
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Miro Honkanen MMA Imatra
Gusein Guseinov "Strela" Team
35
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Josef Guntveit Aabakken Frontline Academy Oslo
Robin Bohlin Frontline Academy
36
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Tino Korpela Kajaanin Ju-Jutsuseura
Reiss Bailey New School BJJ
37
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Gabriel Grønås Kimura
Tero Juntunen Lahden Gentai
38
Men Purple Belts -64 kg Final
Armbar
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
39
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Severi Nenonen Total Center Lahti
40
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Walkover
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
Sergey Ustyan Stone Fight
41
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Miika Lohtander Polar Jiu Jitsu Team
42
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Lock
Hampus Eineryd Gladius BJJ
Nikita Kanev MMA Imatra
43
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
RNC
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Jani Meriläinen MMA Team 300
44
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Manuel Mascarenhas AKXE BJJ Germany
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
45
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
46
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
RNC
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
Konsta Koivisto GB Gym
47
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Dmitrii Timofeev Strela Team
Gonzalo Portugal Checkmat Prana JJ
48
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Paavo Rantanen MMA Imatra
Aleksandr Glagol Fight Fabrika
49
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Gusein Guseinov "Strela" Team
Robin Bohlin Frontline Academy
50
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Reiss Bailey New School BJJ
Gabriel Grønås Kimura
51
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Karin Wahlberg Checkmat Prana JJ
52
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Injury
Valentina Miron Senna Fight Academy
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
53
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Choke
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
54
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Collar Choke
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Liisi Vaht 3D Treening
55
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
56
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Miika Lohtander Polar Jiu Jitsu Team
Nikita Kanev MMA Imatra
57
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Hakim Mazari Frontline Academy
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
58
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Triangle
Mikko Löppönen Total Center Lahti
Manuel Mascarenhas AKXE BJJ Germany
59
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
60
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Samuli Suomela Oulun Kamppailuklubi
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
61
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Gonzalo Portugal Checkmat Prana JJ
62
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Paavo Rantanen MMA Imatra
63
Men Blue Belts -64 kg Final
Bow and Arrow
Robin Bohlin Frontline Academy
Reiss Bailey New School BJJ
64
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
65
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Huseyn Abaszada Frontline Academy
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
66
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Adnan Stroil Valhalla Jiu-Jitsu
67
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
68
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jaakko Näveri Total Center Lahti
69
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Choke
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Sándor Lakatos ZR Team Hungary
70
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
71
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
Lucas Rodrigues All stars
72
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Points
Karin Wahlberg Checkmat Prana JJ
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
73
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Bow and Arrow
Patricia Kazimierczak Checkmat Prana JJ
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
74
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
Nikita Kanev MMA Imatra
75
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Hakim Mazari Frontline Academy
Manuel Mascarenhas AKXE BJJ Germany
76
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Choke
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
77
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Choke
Gonzalo Portugal Checkmat Prana JJ
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
78
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Knee Bar
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Juha Karjalainen Total Center Lahti
79
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Henri Oksala CFO Grappling Team
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
80
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
81
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
82
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Lock
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Huseyn Abaszada Frontline Academy
83
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
DQ
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
84
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Sándor Lakatos ZR Team Hungary
85
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
Lucas Rodrigues All stars
86
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Collar Choke
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
87
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Choke
Sanna Temisevä Takado
Elin Salomonsson Frontline Academy Oslo
88
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
Nataliya Orlova Action Sport Center
89
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Denniz Löfgren Hasyilmaz Hilti BJJ
Hakim Mazari Frontline Academy
90
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
91
Men Blue Belts -76 kg 64th-final
Points
Mikko Vehmas Heracles
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
92
Men Blue Belts -76 kg 64th-final
Judges Decision
Ville Järvi Polar Jiu Jitsu Team
Topi Riikonen MMA Imatra
93
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
94
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Aleksandr Cassén Orion's Belt
95
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Tero Ahola Sigma Jiu-Jitsu
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
96
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Oskari Auvinen Hipko
97
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Petri Kiuru Total Center Lahti
98
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
Kristoffer Berglund DOJO ry.
99
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Janne Kunnas GB Gym
100
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Henry Shi Viva Zapata Jiu Jitsu
101
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
102
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Collar Choke
Joonas Nykopp Polar Jiu Jitsu Team
Vitalii Sergeev Strela Team
103
Men Blue Belts -70 kg Final
Points
Hakim Mazari Frontline Academy
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
104
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Huseyn Abaszada Frontline Academy
Ömer Simsek Polar Jiu Jitsu Team
105
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
Sándor Lakatos ZR Team Hungary
Lucas Rodrigues All stars
106
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
107
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
caroline prill East Coast Jiu Jitsu Academy
108
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Kimura
Satu Jokela Finnfighters Gym
Elin Salomonsson Frontline Academy Oslo
109
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Verna Kuutti GB Gym
Emelie Tärnfalk Hilti BJJ
110
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Lock
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Sami Narikka Combat Society
111
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Joona Posa MMA Vantaa
Mikko Vehmas Heracles
112
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Judges Decision
Arttu Nordvall Tampereen Jujutsukoulu
Ruslan Davletukaev Checkmat International
113
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Fernando Romo Pozo IF Team Leites Stockholm BJJ
114
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Maxim Nyach Strela Team
115
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Sami Silventoinen GB Gym
Mohammed Ahmed Frontline Academy
116
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jyri Koponen Sisu Gym
Mathias Persson Hilti Akademi Nord
117
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
118
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Lasse Lindqvist Hipko
119
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Ville Järvi Polar Jiu Jitsu Team
120
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Nialll Scollard East Coast Jiu Jitsu Academy
121
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Collar Choke
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Mikko Hyvärinen Brazilian Jiu-jitsu Academy
122
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Ankle Lock
Tero Salonen Finnfighters Gym
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
123
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Teemu Hassi Total Center Lahti
124
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
Mika Orrila Polar Jiu Jitsu Team
125
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Eljas Lehtovuori Hipko
Mikhail Vasilenko Strela Team
126
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
The Tran Combat Society
daniel tilleria Viva Zapata Jiu Jitsu
127
Men Purple Belts -70 kg Final
Bow and Arrow
Huseyn Abaszada Frontline Academy
Lucas Rodrigues All stars
128
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
caroline prill East Coast Jiu Jitsu Academy
129
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Triangle
Elin Salomonsson Frontline Academy Oslo
Verna Kuutti GB Gym
130
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Tero Ahola Sigma Jiu-Jitsu
Emad Omran Checkmat Prana JJ
131
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Petri Kiuru Total Center Lahti
Kristoffer Berglund DOJO ry.
132
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Choke
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
133
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
Vitalii Sergeev Strela Team
134
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Mikko Vehmas Heracles
Arttu Nordvall Tampereen Jujutsukoulu
135
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Fernando Romo Pozo IF Team Leites Stockholm BJJ
Maxim Nyach Strela Team
136
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Choke
Mohammed Ahmed Frontline Academy
Mathias Persson Hilti Akademi Nord
137
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
138
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Nialll Scollard East Coast Jiu Jitsu Academy
139
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Vladimir Rõkovanov SBG Estonia
140
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
141
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Mikhail Vasilenko Strela Team
The Tran Combat Society
142
Women Blue Belts -64 kg Final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Elin Salomonsson Frontline Academy Oslo
143
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Raimo Posti Total Center Lahti
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
144
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
Robson Barbosa Heracles
145
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Petri Kiuru Total Center Lahti
146
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
147
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
DQ
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Ivana Siric Team Spirit Tønsberg
148
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Susanna Hoffmann Karlshamn fightcenter
149
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Juha Peltonen Polar Jiu Jitsu Team
150
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Pekka Virtanen MMA Vantaa
Niko Myllynen RNC Sport Club
151
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Taavi Vaigla 3D Treening
152
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
Iurii Tretiakov Strela Team
153
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Judges Decision
Tatu Piispanen GB Gym
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
154
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Pekka Vuori Jyväskylän Fight Club
155
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
156
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Toni Rosell Crest - Professional Fighting Center
Markku Aho Polar Jiu Jitsu Team
157
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Elisha Turner Hilti BJJ
158
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
159
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Vesa Rockas Sisu Gym
Dmitrii Vasilev Strela Team
160
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
Robin Pettersen Nguyen Frontline Academy
161
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Markus Haapalainen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
162
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Henri Torvinen Polar Jiu Jitsu Team
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
163
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Collar Choke
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Henri Huuhko Loop Jiu-Jitsu
164
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Janne Haataja Barreto Helsinki
janne jääskeläinen Takado
165
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Choke
Mikko Vehmas Heracles
Maxim Nyach Strela Team
166
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Mohammed Ahmed Frontline Academy
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
167
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Lasse Rahkolin Sisu Gym
168
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Mikhail Vasilenko Strela Team
169
Men Purple Belts -76 kg Final
Triangle
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
170
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Raimo Posti Total Center Lahti
171
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jani Ketolainen MMA Kotka
Markku Mutanen Barreto Helsinki
172
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Knee Bar
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Robson Barbosa Heracles
173
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
174
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
175
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Armbar
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Anzhelika Pilyaeva Checkmat International
176
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Susanna Hoffmann Karlshamn fightcenter
177
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Varpu Rinne Finnfighters Gym
Madeleine Danielsson Checkmat Prana JJ
178
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Niko Myllynen RNC Sport Club
179
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Taavi Vaigla 3D Treening
Markus Ruotanen MMA Rovaniemi
180
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
181
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Markku Aho Polar Jiu Jitsu Team
182
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Erkka Kortetmäki Finnfighters Gym
183
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Dmitrii Vasilev Strela Team
Robin Pettersen Nguyen Frontline Academy
184
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
185
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Henri Huuhko Loop Jiu-Jitsu
Janne Haataja Barreto Helsinki
186
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Maxim Nyach Strela Team
Mohammed Ahmed Frontline Academy
187
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Tommi Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Mikhail Vasilenko Strela Team
188
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Triangle
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Markku Mutanen Barreto Helsinki
189
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Figure Four
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
190
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Anzhelika Pilyaeva Checkmat International
191
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Triangle
Susanna Hoffmann Karlshamn fightcenter
Varpu Rinne Finnfighters Gym
192
Men Purple Belts 100.5+ kg Final
Points
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Veijonen Total Center Lahti
193
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Sten Maaslieb 3D Treening
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
194
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Vitalii Grigorev Orion's Belt
195
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Oskari Loikkanen Takado
Alexander Baffoun Art of Roll
196
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
197
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Jorge Olivos Salazar Senna Fight Academy
198
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Marko Sievälä Heracles
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
199
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Taavi Vaigla 3D Treening
200
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
201
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Lock
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Robin Pettersen Nguyen Frontline Academy
202
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
Henri Huuhko Loop Jiu-Jitsu
203
Men Blue Belts -76 kg Final
Armbar
Mohammed Ahmed Frontline Academy
Mikhail Vasilenko Strela Team
204
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Choke
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
205
Women Blue Belts -69 kg Final
Points
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Susanna Hoffmann Karlshamn fightcenter
206
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Oskari Lepistö Savate Club Fight & Fitness ry
Sakke Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
207
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Judges Decision
Otto Saari GB Gym
Christobal Calderon IF Team Leites Stockholm BJJ
208
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Sam Backlund Barreton Helsinki
Egor Voronin Strela Team
209
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Choke
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
Joni Puranen Rajamäen Kamppailukeskus
210
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Choke
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Jari Kantanen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
211
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Walkover
Mikko Halkilahti Helsingin Ju-jutsuklubi
Alexandr Ivanov Stone Fight
212
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Toni Lähteenmäki CFO Grappling Team
213
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Oliver Lundqvist GB Gym
214
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Ville Puuperä Finnfighters Gym
Riku Jansson Combat Society
215
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Denis Cherevko Strela Team
216
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Ivan Sundell Art of Roll
Sasa Petrovic Team Spirit Tønsberg
217
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
Petri Portaankorva Sisu Gym
218
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
219
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Judges Decision
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
220
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
221
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Kristjan Mäe GB Gym
Alexander Baffoun Art of Roll
222
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
223
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Marko Sievälä Heracles
224
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Sakke Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
225
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Christobal Calderon IF Team Leites Stockholm BJJ
Sam Backlund Barreton Helsinki
226
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
227
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Jari Kantanen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Mikko Halkilahti Helsingin Ju-jutsuklubi
228
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
229
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Oliver Lundqvist GB Gym
Ville Puuperä Finnfighters Gym
230
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
231
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Triangle
Sasa Petrovic Team Spirit Tønsberg
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
232
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Armbar
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
233
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Jani Sommarberg BJJ Kouvola
234
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Petteri Kaarto DOJO ry.
Petteri Streng Total Center Lahti
235
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Sean Coates Gracie Barra Nottingham
236
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Kennet Mattsson MMA Team 300
237
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Joonas Ylänne GB Gym
Clayton Vickery Barreto Helsinki
238
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Alexander Baffoun Art of Roll
239
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Choke
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
240
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Abdulbari Guseynov Strela Team
Tuomas Vaskisalmi Barreto Helsinki
241
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Sam Backlund Barreton Helsinki
242
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
Mikko Halkilahti Helsingin Ju-jutsuklubi
243
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Oliver Lundqvist GB Gym
244
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Sasa Petrovic Team Spirit Tønsberg
245
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Victor Knieling Finnfighters Gym
246
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Walkover
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Niklas Ojatalo Jyväskylän Fight Club
247
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Walkover
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Valtteri Aalto GB Gym
248
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Walkover
Ari Heinänen Ahjo Training Center
Harri Åström RNC Sport Club
249
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
RNC
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
250
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Choke
Ari Ylipalo Combat Society
Stefan Mertala Valhalla Jiu-Jitsu
251
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Sakari Salla Takado
252
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Alexey Savolainen Hipko
Maxim Smilovitskiy Stone Fight
253
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
254
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
255
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Petteri Streng Total Center Lahti
Sean Coates Gracie Barra Nottingham
256
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Kennet Mattsson MMA Team 300
257
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Joonas Ylänne GB Gym
258
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
259
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
260
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Figure Four
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Abdulbari Guseynov Strela Team
261
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Diego Gonzalez Checkmat Prana JJ
Vegard Randeberg Roger Gracie Norway
262
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
263
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Valtteri Aalto GB Gym
Harri Åström RNC Sport Club
264
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
Stefan Mertala Valhalla Jiu-Jitsu
265
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Alexey Savolainen Hipko
266
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Mikko Mutanen Hipko
Ilia Antonenko Strela Team
267
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Janne Kotiranta Kamppailu Center
268
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
KAROL ZDANUK GB Nottingham
269
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Sean Coates Gracie Barra Nottingham
270
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Choke
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
271
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Felipe Mota Roger Gracie Norway
Otto Kumpulainen Sisu Gym
272
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Points
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
273
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Walkover
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Matti Okka Barreto Helsinki
274
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Points
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Ville Vaheri Helsingin Paini-Miehet
275
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Points
Artturi Aalto Barreto Helsinki
Juha Timberg MMA Vantaa
276
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Injury
Erik Tauriainen Sisu Gym
Olli Ukkonen Barreto Helsinki
277
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Kimura
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
278
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Choke
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
Kjetil Lydvo Frontline Academy
279
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Judges Decision
Abdulbari Guseynov Strela Team
Vegard Randeberg Roger Gracie Norway
280
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Valtteri Aalto GB Gym
281
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Stefan Mertala Valhalla Jiu-Jitsu
Alexey Savolainen Hipko
282
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Ilia Antonenko Strela Team
283
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Wrist Lock
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Santeri Soranta GB Gym
284
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Collar Choke
Sean Coates Gracie Barra Nottingham
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
285
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Felipe Mota Roger Gracie Norway
286
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Henri Lindroos DOJO ry.
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
287
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Triangle
Szucs Kristof ZR Team Hungary
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
288
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Collar Choke
Artturi Linna GB Gym
Matti Okka Barreto Helsinki
289
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Artturi Aalto Barreto Helsinki
290
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Choke
Erkka Viippo Sali24
Erik Tauriainen Sisu Gym
291
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Armbar
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Kjetil Lydvo Frontline Academy
292
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Collar Choke
Miika Laiho Polar Jiu Jitsu Team
Ian Featherstone East Coast Jiu Jitsu Academy
293
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Juha Leino Loimaan kamppailu-urheilijat
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
294
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Antti Halonen GB Gym
Markku Salmi Polar Jiu Jitsu Team
295
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Points
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Stefan Mertala Valhalla Jiu-Jitsu
296
Men Purple Belts -94.3 kg Final
RNC
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Janne Kotiranta Kamppailu Center
297
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Eleonore Byrlén Kaisho kampsport
298
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Anni Kolari Jyväskylän Fight Club
299
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Armbar
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Anne Paajanen Heracles
300
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Points
Felipe Mota Roger Gracie Norway
Henri Lindroos DOJO ry.
301
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Choke
Dean Barry East Coast Jiu Jitsu Academy
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
302
Women Purple/Brown/Black Belts +64 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Saija Tarvainen Takado
Johanna Sand Checkmat
303
Women Purple/Brown/Black Belts +64 kg Quarter-final
Walkover
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters
304
Women Purple/Brown/Black Belts +64 kg Quarter-final
Injury
Annamari Tura Helsingin Ju-jutsuklubi
Julia Mæle Roger Gracie Norway
305
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Artturi Linna GB Gym
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
306
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Lock
Erkka Viippo Sali24
Kjetil Lydvo Frontline Academy
307
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Ian Featherstone East Coast Jiu Jitsu Academy
308
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Juha Leino Loimaan kamppailu-urheilijat
Antti Halonen GB Gym
309
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
mauro cardoso Checkmat Prana JJ
310
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Ville Saari Total Center Lahti
Bruno Matias Let's Roll ( Cantagalo International )
311
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Armbar
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
312
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Tiia Salminen Finnfighters Gym
313
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Choke
Szucs Kristof ZR Team Hungary
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
314
Women Purple/Brown/Black Belts +64 kg Semi-final
Points
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Johanna Sand Checkmat
315
Women Purple/Brown/Black Belts +64 kg Semi-final
Ankle Lock
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters
Julia Mæle Roger Gracie Norway
316
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Lock
Artturi Linna GB Gym
Kjetil Lydvo Frontline Academy
317
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Points
Ian Featherstone East Coast Jiu Jitsu Academy
Antti Halonen GB Gym
318
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Bruno Matias Let's Roll ( Cantagalo International )
319
Women Blue Belts 69+ kg Final
Armbar
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
320
Women Purple/Brown/Black Belts +64 kg Final
Ankle Lock
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters