1
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg 16th-final
Points
Dani Lindholm Turun Ju-jutsuseura
Gukho Yakhiev GB Gym
2
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg 16th-final
RNC
Touko Ollila Polar Jiu Jitsu Team
Joona Heinonen Oulun Kamppailuklubi
3
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg 16th-final
Points
Justus Vesala MMA Imatra
Eelis Viitanen Hipko
4
2001-2000 syntyneet (16-17v) -58 kg Semi-final
Walkover
Steven Sainio Total Center Lahti
Ville Kemppainen Takado
5
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg 16th-final
Armbar
Konsta Kaarre Oulun Kamppailuklubi
Henry Suntio Pankration Gym
6
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg 16th-final
Walkover
Eemeli Leppälä Polar Jiu Jitsu Team
Andrei Starodumov Finnfighters Gym
7
2001-2000 syntyneet (16-17v) -64 kg Quarter-final
Points
Jonatan Forssen Takado
Othman Ghannou Barreto Helsinki
8
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Quarter-final
Choke
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Gukho Yakhiev GB Gym
9
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Quarter-final
Armbar
Waltteri Heikkinen Polar Jiu Jitsu Team
Veeti Maksimainen MMA Imatra
10
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Quarter-final
Points
Joonas Haikulainen MMA Imatra
Joona Heinonen Oulun Kamppailuklubi
11
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Quarter-final
Armbar
santeri laine Finnfighters Gym
Justus Vesala MMA Imatra
12
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt 16th-final
Choke
Elli Harju MMA Rovaniemi
Hertta Jurkkola Lahden Kamppailulajikeskus
13
2003-2002 synt. (14-15v) -64 kg Quarter-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Kirill Zuravlev MMA Imatra
14
2003-2002 synt. (14-15v) -64 kg Quarter-final
Points
Amir Pugoev AYUB TEAM
Daniel Forsell MMA Imatra
15
2001-2000 syntyneet (16-17v) -58 kg Semi-final
Walkover
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
Steven Sainio Total Center Lahti
16
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Kimura
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
Henry Suntio Pankration Gym
17
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Americana
kristian miettinen Hipko
Juho Martin Finnfighters Gym
18
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Armbar
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Andrei Starodumov Finnfighters Gym
19
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Quarter-final
Points
Arseni Aznjuk Sambo Helsinki
Ville Päiväniemi Hipko
20
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Semi-final
Collar Choke
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Veeti Maksimainen MMA Imatra
21
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Semi-final
Armbar
Joonas Haikulainen MMA Imatra
santeri laine Finnfighters Gym
22
2001-2000 syntyneet (16-17v) -64 kg Semi-final
Points
Valtteri Kivistö MMA Imatra
Othman Ghannou Barreto Helsinki
23
2001-2000 syntyneet (16-17v) -64 kg Semi-final
Points
Otso Virolainen Polar Jiu Jitsu Team
Roni Luukkanen MMA Imatra
24
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Collar Choke
Salla Simola Finnfighters Gym
Hertta Jurkkola Lahden Kamppailulajikeskus
25
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
RNC
Tiia Takkinen MMA Imatra
Milja Suominen Tampereen Jujutsukoulu
26
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Americana
Myrskytuuli Mäkelä Sisu Gym
Neea Haataja Barreto Helsinki
27
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jonna Vahtera Turun Ju-jutsuseura
28
2003-2002 synt. (14-15v) -52 kg Final
Points
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
santeri laine Finnfighters Gym
29
2001-2000 syntyneet (16-17v) -58 kg Final
Armbar
Ville Kemppainen Takado
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
30
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Semi-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
kristian miettinen Hipko
31
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Semi-final
Points
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
Ville Päiväniemi Hipko
32
2003-2002 synt. (14-15v) -64 kg Semi-final
Armbar
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Kirill Zuravlev MMA Imatra
33
2003-2002 synt. (14-15v) -64 kg Semi-final
Judges Decision
Chanon Alijärvi Takado
Daniel Forsell MMA Imatra
34
2001-2000 syntyneet (16-17v) -64 kg Final
Choke
Valtteri Kivistö MMA Imatra
Otso Virolainen Polar Jiu Jitsu Team
35
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg 16th-final
Armbar
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Roope Nuorento Ahjo Training Center
36
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Semi-final
Points
Salla Simola Finnfighters Gym
Tiia Takkinen MMA Imatra
37
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Semi-final
Americana
Neea Haataja Barreto Helsinki
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
38
2003-2002 synt. (14-15v) -70 kg Quarter-final
Walkover
Niilo Korhonen Turun Ju-jutsuseura
Renny Poutanen Barreto Helsinki
39
2001-2000 syntyneet (16-17v) -76 kg Quarter-final
Points
Aleksi Björn Finnfighters Gym
Sebastian Miettinen Hipko
40
2003-2002 synt. (14-15v) 70+ kg Quarter-final
RNC
Emil Ekholm Finnfighters Gym
Eetu Yrjölä Porin Kamppailu-urheilukeskus
41
2003-2002 synt. (14-15v) 70+ kg Quarter-final
Americana
Maksim Fokin MMA Imatra
Christoph Trelin Sambo Helsinki
42
2003-2002 synt. (14-15v) -58 kg Final
Armbar
Henry Suntio Pankration Gym
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
43
2003-2002 synt. (14-15v) -64 kg Final
Points
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Chanon Alijärvi Takado
44
2001-2000 syntyneet (16-17v) 76+ kg Quarter-final
Walkover
Artur Väänänen Barreto Helsinki
Rasmus Leppälä Espoon Kehähait
45
2001-2000 syntyneet (16-17v) 76+ kg Quarter-final
Americana
Jussi Kitinoja Function X Jiu Jitsu
Eetu Elonen Espoon Kehähait
46
2001-2000 syntyneet (16-17v) 76+ kg Quarter-final
Points
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
Maksim Balabanov Sambo Helsinki
47
2003-2002 synt. (14-15v) Tytöt Final
Judges Decision
Salla Simola Finnfighters Gym
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
48
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Quarter-final
Points
Konsta Koivisto GB Gym
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
49
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Quarter-final
Points
Miko Schadewitz MMA Imatra
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
50
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Julius Pelkonen Sisu Gym
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
51
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Quarter-final
Walkover
Valtteri Koponen Gracie Barra Varkaus
Linus Tiitinen GB Gym
52
2003-2002 synt. (14-15v) -70 kg Semi-final
Collar Choke
Leevi Puikkonen Barreto Helsinki
Renny Poutanen Barreto Helsinki
53
2003-2002 synt. (14-15v) -70 kg Semi-final
Americana
Otso Aksela Takado
Robin Leino Finnfighters Gym
54
2001-2000 syntyneet (16-17v) -76 kg Semi-final
Walkover
Otto Espo Barreto Helsinki
Aleksi Björn Finnfighters Gym
55
2001-2000 syntyneet (16-17v) -76 kg Semi-final
Choke
Eetu Aho BJJ Vaasa
Max Hynninen Barreto Helsinki
56
2003-2002 synt. (14-15v) 70+ kg Semi-final
Points
Roope Uski MMA Team 300
Emil Ekholm Finnfighters Gym
57
2003-2002 synt. (14-15v) 70+ kg Semi-final
Points
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
Maksim Fokin MMA Imatra
58
2001-2000 syntyneet (16-17v) 76+ kg Semi-final
Bow and Arrow
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Rasmus Leppälä Espoon Kehähait
59
2001-2000 syntyneet (16-17v) 76+ kg Semi-final
Points
Eetu Elonen Espoon Kehähait
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
60
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Semi-final
Collar Choke
Konsta Koivisto GB Gym
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
61
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Semi-final
Points
Kalle Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Valtteri Koponen Gracie Barra Varkaus
62
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -64 kg Final
Points
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Aalto Heracles
63
2003-2002 synt. (14-15v) -70 kg Final
Points
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Robin Leino Finnfighters Gym
64
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -70 kg Quarter-final
Points
Mika Grönroos Sali24
Sampo Viitanen Pankration Gym
65
2001-2000 syntyneet (16-17v) -76 kg Final
Kimura
Aleksi Björn Finnfighters Gym
Max Hynninen Barreto Helsinki
66
Men Valkovöiset seniorit -76 kg Quarter-final
Points
Timo Patrikka Loop Jiu-Jitsu
Vesa Turunen Sisu Gym
67
2003-2002 synt. (14-15v) 70+ kg Final
Armbar
Emil Ekholm Finnfighters Gym
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
68
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -76 kg Semi-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Janne Kunnas GB Gym
69
2001-2000 syntyneet (16-17v) 76+ kg Final
Bow and Arrow
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Eetu Elonen Espoon Kehähait
70
Men Valkovöiset seniorit -82,3 kg Quarter-final
Walkover
Aki Metsola Hipko
Timo Vainionpää Takado
71
2001-2000 syntyneet (16-17v) -70 kg Final
Points
Konsta Koivisto GB Gym
Valtteri Koponen Gracie Barra Varkaus
72
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Quarter-final
Walkover
Juha Härkönen Heracles
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
73
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Quarter-final
Points
Olli Andersson Hipko
Tatu Piispanen GB Gym
74
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Quarter-final
Points
Jani Ketolainen MMA Kotka
Jussi Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
75
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Quarter-final
Collar Choke
Janne Haataja Barreto Helsinki
Ali Aalto Heracles
76
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -70 kg Semi-final
Points
Sami Silvennoinen Heracles
Sampo Viitanen Pankration Gym
77
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -70 kg Semi-final
Walkover
Jussi Brännfors Oulun Kamppailuklubi
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
78
Men Valkovöiset seniorit -76 kg Semi-final
Points
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
Timo Patrikka Loop Jiu-Jitsu
79
Men Valkovöiset seniorit -76 kg Semi-final
Points
Seppo Pöysti Combat Academy of Finland
Jarno Arho Turun Ju-jutsuseura
80
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -76 kg Semi-final
Armbar
Sami Narikka Combat Society
Janne Kunnas GB Gym
81
Men Valkovöiset seniorit -82,3 kg Semi-final
Points
Mika Passila Tampereen Jujutsukoulu
Aki Metsola Hipko
82
Men Valkovöiset seniorit -82,3 kg Semi-final
Points
Teemu Lindqvist Hipko
Esa Laitala Polar Jiu Jitsu Team
83
Men Valkovöiset seniorit -88,3 kg Quarter-final
Walkover
Ville Räty Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Lindeman Hipko
84
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Semi-final
Points
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
Tatu Piispanen GB Gym
85
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Semi-final
Points
Jussi Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Ali Aalto Heracles
86
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -88,3 kg Quarter-final
Choke
Juha Piirainen Sisu Gym
Aki Moilanen MMA Vantaa
87
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -70 kg Final
Armbar
Sami Silvennoinen Heracles
Jussi Brännfors Oulun Kamppailuklubi
88
Women Naiset avoin Avoin Semi-final
Triangle
Jaana Kettunen Takado
Heidi Haraholma MMA Team 300
89
Women Naiset avoin Avoin Semi-final
Bow and Arrow
Hanna Santavuori Finnfighters Gym
Saija Tarvainen Takado
90
Men Valkovöiset seniorit -76 kg Final
Points
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
Seppo Pöysti Combat Academy of Finland
91
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -76 kg Final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Sami Narikka Combat Society
92
Men Valkovöiset seniorit -82,3 kg Final
Points
Mika Passila Tampereen Jujutsukoulu
Teemu Lindqvist Hipko
93
Men Valkovöiset seniorit -88,3 kg Semi-final
Choke
Janne Haapakari Tampereen Jujutsukoulu
Ville Räty Polar Jiu Jitsu Team
94
Men Valkovöiset seniorit -88,3 kg Semi-final
Points
Matias Eskola Brazilian Jiu-jitsu Academy
Olli Lahtinen Jyväskylän Fight Club
95
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -82,3 kg Final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Ali Aalto Heracles
96
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -88,3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Aki Moilanen MMA Vantaa
97
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -88,3 kg Semi-final
Collar Choke
Petri Ahola Hipko
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
98
Men Valkovöiset seniorit -94,3 kg Quarter-final
Americana
Juho-Ville Saarela Turun Ju-jutsuseura
Johan Johnhem Hilti Raasepori
99
Men Valkovöiset seniorit -94,3 kg Quarter-final
Points
Samu Peltonen Loop Jiu-Jitsu
Kalle Jaakola Action Sport Center
100
Men Valkovöiset seniorit -94,3 kg Quarter-final
Walkover
Matti Pakarinen Turun Ju-jutsuseura
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
101
Women Naiset avoin Avoin Final
Bow and Arrow
Jaana Kettunen Takado
Saija Tarvainen Takado
102
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Quarter-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Harri Manninen Hipko
103
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Quarter-final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Ari Ylipalo Combat Society
104
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Quarter-final
Points
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Markus Malila Finnfighters Gym
105
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Quarter-final
Armbar
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
106
Men Valkovöiset seniorit -88,3 kg Final
Points
Ville Räty Polar Jiu Jitsu Team
Olli Lahtinen Jyväskylän Fight Club
107
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -88,3 kg Final
Triangle
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Petri Ahola Hipko
108
Men Valkovöiset seniorit -100,5 kg Final
Points
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
Kari Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
109
Men Valkovöiset seniorit -94,3 kg Semi-final
Points
Mika Nikula Oulun Kamppailuklubi
Juho-Ville Saarela Turun Ju-jutsuseura
110
Men Valkovöiset seniorit -94,3 kg Semi-final
Choke
Kalle Jaakola Action Sport Center
Matti Pakarinen Turun Ju-jutsuseura
111
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -100,5 kg Quarter-final
Choke
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
Petri Hietalahti Hipko
112
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -100,5 kg Quarter-final
Points
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
113
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -100,5 kg Quarter-final
Points
Juha Timberg MMA Vantaa
Mikko Karvonen Finnfighters Gym
114
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Semi-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Janne Toivanen Sisu Gym
115
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Semi-final
Lock
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
116
Men Valkovöiset seniorit 100,5+ kg Semi-final
Walkover
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
117
Men Valkovöiset seniorit 100,5+ kg Semi-final
Armbar
Marko Palokoski BJJ Vaasa
Oleg Pihlak Orion's Belt
118
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu 100,5+ kg Final
Points
Marko Härkönen CFO Grappling Team
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
119
Men Valkovöiset seniorit -94,3 kg Final
Armbar
Juho-Ville Saarela Turun Ju-jutsuseura
Matti Pakarinen Turun Ju-jutsuseura
120
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -100,5 kg Semi-final
Collar Choke
Jani Ranta Takado
Petri Hietalahti Hipko
121
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -100,5 kg Semi-final
Kimura
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
Mikko Karvonen Finnfighters Gym
122
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -94,3 kg Final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
123
Men Valkovöiset seniorit 100,5+ kg Final
Points
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
Oleg Pihlak Orion's Belt
124
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu -100,5 kg Final
Points
Jani Ranta Takado
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
125
Men Valkovöiset seniorit Open weight Quarter-final
Choke
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
Matti Pakarinen Turun Ju-jutsuseura
126
Men Valkovöiset seniorit Open weight Quarter-final
Points
Kari Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
Teemu Lindqvist Hipko
127
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight 16th-final
Points
Aki Moilanen MMA Vantaa
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
128
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight 16th-final
Points
Juha Piirainen Sisu Gym
Olli Andersson Hipko
129
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight 16th-final
Points
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
130
Men Valkovöiset seniorit Open weight Semi-final
Points
Vesa Turunen Sisu Gym
Matti Pakarinen Turun Ju-jutsuseura
131
Men Valkovöiset seniorit Open weight Semi-final
Points
Marko Viitanen MMA Kotka
Kari Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
132
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Quarter-final
Bow and Arrow
Jani Ketolainen MMA Kotka
Aki Moilanen MMA Vantaa
133
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Quarter-final
Bow and Arrow
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Petri Ahola Hipko
134
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Quarter-final
Points
Juha Timberg MMA Vantaa
Juha Piirainen Sisu Gym
135
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Quarter-final
Points
Marko Härkönen CFO Grappling Team
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
136
Men Valkovöiset seniorit Open weight Final
Points
Matti Pakarinen Turun Ju-jutsuseura
Marko Viitanen MMA Kotka
137
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Semi-final
Points
Jani Ketolainen MMA Kotka
Petri Ahola Hipko
138
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Semi-final
Choke
Juha Piirainen Sisu Gym
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
139
Men Värivöiset seniorit (sini-, pu Open weight Final
Triangle
Petri Ahola Hipko
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura