1
Women Blue Belts -56.5 kg 16th-final
Points
Nicole Bohlin Frontline Academy Örebro
Taru Laitinen MMA Team 300
2
Men Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tero Juntunen Lahden Gentai
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
3
Men Purple Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Gusein Guseinov "Strela" Team
4
Women Purple/Brown/Black Belts -56.5 kg Final
Points
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Liisi Vaht 3D Treening
5
Women Blue Belts -61.5 kg 16th-final
Armbar
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Natascha Coerper Checkmat International
6
Men Blue Belts -67.5 kg 16th-final
Triangle
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Otto Haapa-aho Monkey Grip
7
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Simo Penttila Lahden Gentai
Ismo Manninen MMA Team 300
8
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
Armbar
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Paul McCourt Team Torres
9
Men Purple Belts -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Riku Forsell Pankration Gym
Jonas Kindstedt AGS Luleå
10
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg 16th-final
Armbar
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
Maaria Haltsonen MMA Imatra
11
Men Brown/Black Belts -67.5 kg Semi-final
Lock
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
12
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Miika Lohtander Sport academy no.1
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
13
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Eljas Lehtovuori Hipko
Aharon Syväniemi Helsingin Paini-Miehet
14
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Daniil Kovalev Strela Team
15
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Mats Norrgård MMA Team 300
Mika Orrila Polar Jiu Jitsu Team
16
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Armbar
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Björn Videkull Delariva Finland
17
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Choke
Ville Vento Loop Jiu-Jitsu
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
18
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Reiko Kolatsk 3D Treening
19
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Armbar
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
20
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Timo Mäkinen Sali24
Konsta Koivisto GB Gym
21
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Choke
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Ariel Cohen Studio Juju
22
Men Blue Belts -73.5 kg 32nd-final
Points
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
Mattis Tani SBG Estonia
23
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Assi Savolainen MMA Vantaa
Taru Laitinen MMA Team 300
24
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Aino Kilpi Polar Jiu Jitsu Team
25
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Minna Grusander Finnfighters Gym
26
Women Blue Belts -56.5 kg Quarter-final
Points
Valentina Miron Senna Fight Academy
Inka Räty MMA Lappeenranta
27
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Armbar
Joonas Ahola Espoon Kehähait
Tero Juntunen Lahden Gentai
28
Men Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Karim Ahmadi Oulun Kamppailuklubi
Oleg Poliakov Team Strela
29
Men Purple Belts -61.5 kg Semi-final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
30
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Armbar
Satu Jokela Finnfighters Gym
Natascha Coerper Checkmat International
31
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
RNC
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
Paulina Brinck MMA Team 300
32
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Armbar
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Salla Vainio Lahden Kamppailulajikeskus
33
Women Blue Belts -61.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
Elena Mordovich Strela Team
34
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
RNC
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
35
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Gadzhimurad Khalilbegov TEAM STRELA
36
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Robin Bohlin Frontline Academy
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
37
Men Blue Belts -67.5 kg Quarter-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Herkko Lokka MMA Kuopio
38
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Taru Laitinen MMA Team 300
Maria Tikka MMA Rovaniemi
39
Women Blue Belts -56.5 kg Semi-final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Valentina Miron Senna Fight Academy
40
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Simo Penttila Lahden Gentai
41
Men Purple Belts -67.5 kg Semi-final
Choke
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jonas Kindstedt AGS Luleå
42
Men Blue Belts -61.5 kg Final
DQ
Tero Juntunen Lahden Gentai
Oleg Poliakov Team Strela
43
Men Purple Belts -61.5 kg Final
DQ
Gusein Guseinov "Strela" Team
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
44
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Quarter-final
RNC
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
45
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Varpu Rinne Finnfighters Gym
46
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Quarter-final
Choke
Elvira Karppinen MMA Team 300
Tytti Laaksonen Jyväskylän Fight Club
47
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Quarter-final
Armbar
Suvi Koikkalainen Takado
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
48
Women Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Armbar
Natascha Coerper Checkmat International
Paulina Brinck MMA Team 300
49
Women Blue Belts -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
50
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
51
Men Blue Belts -67.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Robin Bohlin Frontline Academy
Herkko Lokka MMA Kuopio
52
Women Blue Belts -56.5 kg Final
Points
Taru Laitinen MMA Team 300
Minna Grusander Finnfighters Gym
53
Men Brown/Black Belts -67.5 kg Semi-final
Walkover
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
54
Men Purple Belts -67.5 kg Final
Points
Simo Penttila Lahden Gentai
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
55
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
56
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Triangle
Aharon Syväniemi Helsingin Paini-Miehet
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
57
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Mats Norrgård MMA Team 300
58
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
59
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
60
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
61
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Guillotine
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Konsta Koivisto GB Gym
62
Men Blue Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
63
Women Blue Belts -61.5 kg Final
Armbar
Paulina Brinck MMA Team 300
Emilia Lång MMA Rovaniemi
64
Men Blue Belts -67.5 kg Final
Ankle Lock
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Robin Bohlin Frontline Academy
65
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Semi-final
Triangle
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
66
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Elvira Karppinen MMA Team 300
Suvi Koikkalainen Takado
67
Men Brown/Black Belts -67.5 kg Final
Lock
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
Aleksandr Cassén Orion's Belt
68
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
69
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
Armbar
Roosa Kemppilä MMA Team 300
Anni Salo Finnfighters Gym
70
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
RNC
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
71
Women Blue Belts -66.5 kg Quarter-final
RNC
Marika Hyöty Tampereen Jujutsukoulu
Jenny Myllykoski Heracles
72
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
73
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
74
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
75
Men Blue Belts -73.5 kg Quarter-final
Choke
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
76
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Oskari Auvinen Hipko
77
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Walkover
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
78
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Joonas Nykopp Polar Jiu Jitsu Team
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
79
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Guillotine
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Mairon Lepik SBG Estonia
80
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
RNC
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
81
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Mika Leikkola BJJ Kouvola
82
Men Purple Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
83
Women Purple/Brown/Black Belts -66.5 kg Final
Armbar
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Elvira Karppinen MMA Team 300
84
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
RNC
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Anni Salo Finnfighters Gym
85
Women Blue Belts -66.5 kg Semi-final
Points
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
Marika Hyöty Tampereen Jujutsukoulu
86
Men Brown/Black Belts -73.5 kg 16th-final
Points
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
87
Men Brown/Black Belts -73.5 kg 16th-final
Armbar
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
Timo Viinikainen Lahden Gentai
88
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
89
Men Blue Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
90
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Judges Decision
Jyri Koponen Sisu Gym
Henri Huissi MMA Team 300
91
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
92
Men Blue Belts -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Renat Shaidaev Strela Team
Matti Hirvonen Finnfighters Gym
93
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
RNC
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
94
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
95
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Mairon Lepik SBG Estonia
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
96
Men Purple Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
97
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Jimi Miettinen MMA Joensuu
98
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Sebastian Nybom MMA Kotka
99
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
RNC
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Hannu Karhu MMA Seinäjoki
100
Men Purple Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Juhani Haikka Total Center Lahti
Markus Asell Finnfighters Gym
101
Women Blue Belts -66.5 kg Final
Points
Anni Salo Finnfighters Gym
Paula Ruokonen Kuopion Gladiator Factory
102
Men Blue Belts -73.5 kg Final
Points
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
103
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Quarter-final
Knee Bar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
104
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Quarter-final
Walkover
Henri Oksala CFO Grappling Team
Toni Isomäki MMA Imatra
105
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Grigorii Grigorev Senna Fight Academy
106
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Quarter-final
Armbar
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Nils Tarvonen MMA Team 300
107
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Joona Posa MMA Vantaa
Jyri Koponen Sisu Gym
108
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Teemu Hassi Total Center Lahti
109
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Armbar
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
110
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Choke
Henri Huuhko Loop Jiu-Jitsu
Eemil Ordell Combat Juju
111
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
112
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Points
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
113
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Walkover
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Renat Shaidaev Strela Team
114
Men Blue Belts -79.5 kg 16th-final
Injury
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
115
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
116
Men Purple Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
117
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
RNC
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Jimi Miettinen MMA Joensuu
118
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Guillotine
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Sebastian Nybom MMA Kotka
119
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Kimura
Sten Maaslieb 3D Treening
Hannu Karhu MMA Seinäjoki
120
Men Purple Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Markus Asell Finnfighters Gym
121
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Semi-final
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Toni Isomäki MMA Imatra
122
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Nils Tarvonen MMA Team 300
123
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Quarter-final
Walkover
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Andrei Basynin Strela Team
124
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Jani Ketolainen MMA Kotka
Toni Toivanen Monkey Grip
125
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Points
Joona Posa MMA Vantaa
Lauri Rossinen Mma Joensuu
126
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Eemil Ordell Combat Juju
127
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
128
Men Blue Belts -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
129
Men Purple Belts -73.5 kg Final
Points
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
130
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Iurii Tretiakov Strela Team
131
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
132
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Juho Huittinen Barreto Helsinki
133
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Choke
Jani Salmi GB Gym
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
134
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
135
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Pauli Takanen Vieskan Voima
aleksi lehtovuori Finnfighters Gym
136
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Adrian Muyau Tampereen Jujutsukoulu
137
Men Blue Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Topi Tirronen Takado
Mihail Kulikov Helsingin Paini-Miehet
138
Men Brown/Black Belts -73.5 kg Final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tuomas Kokkonen GB Gym
139
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Sebastian Nybom MMA Kotka
140
Men Purple Belts -79.5 kg Semi-final
Armbar
Sten Maaslieb 3D Treening
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
141
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Eemil Ordell Combat Juju
142
Men Blue Belts -79.5 kg Semi-final
Kimura
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
143
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
144
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Semi-final
Points
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Toni Toivanen Monkey Grip
145
Men Purple Belts -85.5 kg 16th-final
RNC
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
146
Men Purple Belts -85.5 kg 16th-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Janne Rantoila Total Center Lahti
147
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Triangle
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
148
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Choke
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Jani Salmi GB Gym
149
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
aleksi lehtovuori Finnfighters Gym
150
Men Blue Belts -85.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Mihail Kulikov Helsingin Paini-Miehet
151
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Lauri Karppinen MMA Team 300
Petteri Streng Total Center Lahti
152
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
RNC
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
153
Men Blue Belts -91.5 kg 16th-final
Points
Timo Perho Sisu Gym
Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
154
Men Purple Belts -79.5 kg Final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Sten Maaslieb 3D Treening
155
Men Blue Belts -79.5 kg Final
Triangle
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
156
Men Purple Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Janne Kotiranta Kamppailu Center
157
Men Purple Belts -91.5 kg Quarter-final
Armbar
Janne Toivanen Sisu Gym
Mikko Mutanen Hipko
158
Men Brown/Black Belts -79.5 kg Final
Figure Four
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
159
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Armbar
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
160
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
RNC
Tuomas Vesterlund MMA Rovaniemi
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
161
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
RNC
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
162
Men Purple Belts -85.5 kg Quarter-final
Walkover
Kalle Jokela Sisu Gym
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
163
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Jani Salmi GB Gym
164
Men Blue Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
165
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Joachim Sveinson Frontline Academy
Petteri Streng Total Center Lahti
166
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
167
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Teemu Jäntti MMA Vantaa
168
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Victor Knieling Finnfighters Gym
Taneli Ristola WFC Warriors
169
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Aleksi Sorvali Takado
Timo Perho Sisu Gym
170
Men Blue Belts -91.5 kg Quarter-final
Points
Urpo Jaakkola Sali24
Wille Väärä Crest - Professional Fighting Center
171
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
172
Men Purple Belts -91.5 kg Semi-final
Americana
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Mikko Mutanen Hipko
173
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Quarter-final
Kimura
Christian Lindström Finnfighters Gym
Riku Leinonen BJJ Vaasa
174
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
RNC
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
175
Men Purple Belts -85.5 kg Semi-final
Points
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
176
Men Blue Belts -97.5 kg 16th-final
Walkover
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Ville Vaheri Helsingin Paini-Miehet
177
Men Blue Belts -97.5 kg 16th-final
Points
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Niko malin Function X Jiu Jitsu
178
Men Blue Belts -97.5 kg 16th-final
Kimura
Vasco Fachada Jyväskylän Fight Club
Jaakko Tyni MMA Seinäjoki
179
Men Blue Belts -85.5 kg Final
RNC
Jani Salmi GB Gym
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
180
Men Brown/Black Belts -85.5 kg Final
Points
Joachim Sveinson Frontline Academy
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
181
Men Purple Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Erkka Viippo Sali24
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
182
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Taneli Ristola WFC Warriors
183
Men Blue Belts -91.5 kg Semi-final
RNC
Aleksi Sorvali Takado
Urpo Jaakkola Sali24
184
Men Brown/Black Belts -97.5 kg Final
Walkover
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Henri Lindroos DOJO ry.
185
Men Purple Belts -91.5 kg Final
Points
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Olli Santalahti Finnfighters Gym
186
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Simola Lahden Gentai
Riku Leinonen BJJ Vaasa
187
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Semi-final
Walkover
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Vladislavs Cernavskis LEWC Giudici Team
188
Men Purple Belts -85.5 kg Final
Kimura
Tuomas Niiranen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
189
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Juho Sormunen Kingpin Grappling
190
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Jani Ranta Takado
191
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Americana
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
192
Men Blue Belts -97.5 kg Quarter-final
Points
Juuso Helenius Total Center Lahti
Jaakko Tyni MMA Seinäjoki
193
Men Blue Belts 97.5+ kg Quarter-final
RNC
Markus Vilkka MMA Team 300
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
194
Men Blue Belts 97.5+ kg Quarter-final
Lock
Sergey Machnev Fight Fabrika
Aku Salminen MMA Team 300
195
Men Purple Belts -97.5 kg Semi-final
RNC
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
Erkka Viippo Sali24
196
Men Blue Belts -91.5 kg Final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Sorvali Takado
197
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Points
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Nina Perttunen Hipko
198
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Walkover
Tiia Salminen Finnfighters Gym
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
199
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Walkover
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
200
Women Blue Belts 66.5+ kg Quarter-final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Nea Rantala Sali24
201
Men Brown/Black Belts -91.5 kg Final
RNC
Tuomas Simola Lahden Gentai
Vladislavs Cernavskis LEWC Giudici Team
202
Men Purple Belts 97.5+ kg Final
Points
Aleksandr Sak Strela Team
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
203
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Semi-final
Walkover
Päivi Aittamaa Sali24
Leah McCourt Team Torres
204
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Semi-final
Guillotine
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
205
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
206
Men Blue Belts -97.5 kg Semi-final
Points
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Juuso Helenius Total Center Lahti
207
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Walkover
Artturi Linna GB Gym
Markus Vilkka MMA Team 300
208
Men Blue Belts 97.5+ kg Semi-final
Points
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Aku Salminen MMA Team 300
209
Men Purple Belts -97.5 kg Final
Judges Decision
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
210
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Nina Perttunen Hipko
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
211
Women Blue Belts 66.5+ kg Semi-final
Points
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Nea Rantala Sali24
212
Women Purple/Brown/Black Belts 66.5+ kg Final
Points
Leah McCourt Team Torres
Ambar Villagran Checkmat Prana JJ
213
Men Blue Belts -97.5 kg Final
Armbar
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
214
Men Blue Belts 97.5+ kg Final
Kimura
Markus Vilkka MMA Team 300
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
215
Women Blue Belts 66.5+ kg Final
RNC
Nina Perttunen Hipko
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus