1
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Karim Ahmadi Oulun Kamppailuklubi
Juha Udelius MMA Seinäjoki
2
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
3
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Janne Lipiäinen Barreto Helsinki
Niko Koivisto Kokkolan Budo
4
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Mikhail Remshu Polar Jiu Jitsu Team
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
5
Men Purple Belts -64 kg Final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
6
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
7
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
8
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
9
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Taru Laitinen MMA Team 300
Aino Kilpi Polar Jiu Jitsu Team
10
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Assi Savolainen MMA Vantaa
Laura Korhonen Jyväskylän Fight Club
11
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
12
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
13
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Triangle
Juha Udelius MMA Seinäjoki
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
14
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
DQ
Niko Koivisto Kokkolan Budo
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
15
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Triangle
Paavo Rantanen MMA Imatra
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
16
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
17
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Ismo Manninen MMA Team 300
18
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Ankle Lock
Jani Eskelinen Total Center Lahti
Jukka Ruuska Loop Jiu-Jitsu
19
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Guillotine
Riku Forsell Pankration Gym
Miro Honkanen MMA Imatra
20
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Paulus Nivala Finnfighters Gym
21
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Bow and Arrow
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
22
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Judges Decision
Taru Laitinen MMA Team 300
Assi Savolainen MMA Vantaa
23
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Elvira Karppinen MMA Team 300
Milla Bahia Loop Jiu-Jitsu
24
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Ida Posti Total Center Lahti
25
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Henna Launistola Dragon Jiu-Jitsu
26
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Suvi Koikkalainen Takado
Krista Latvala Ahjo Training Center
27
Men Blue Belts -64 kg Final
Choke
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
28
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Knee Bar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
29
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
30
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Matias Niva Ahjo Training Center
31
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
32
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Misael Urbano Soriano Jyväskylän Fight Club
33
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Mikko Löppönen Total Center Lahti
34
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Otto Haapa-aho Monkey Grip
35
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Ankle Lock
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
36
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Ankle Lock
Miika Lohtander Sport academy no.1
Mikko Annila Crest - Professional Fighting Center
37
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Kimura
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Taru Laitinen MMA Team 300
38
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Points
Elvira Karppinen MMA Team 300
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
39
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Walkover
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Suvi Koikkalainen Takado
40
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Ismo Manninen MMA Team 300
41
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Choke
Simo Penttila Lahden Gentai
Jani Eskelinen Total Center Lahti
42
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Miro Honkanen MMA Imatra
43
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Mikko Alho Takado
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
44
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
45
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
46
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
RNC
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
47
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Miika Lohtander Sport academy no.1
48
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Tuomas Kokkonen GB Gym
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
49
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Juha Karjalainen Total Center Lahti
50
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Nils Tarvonen MMA Team 300
51
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Choke
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Markku Turpeinen Total Center Lahti
52
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Points
Elvira Karppinen MMA Team 300
Suvi Koikkalainen Takado
53
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Simo Penttila Lahden Gentai
54
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Mikko Alho Takado
55
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Triangle
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
Piatta Rulja GB Gym
56
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
Tiia-Marja Haikkonen MMA Team 300
57
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Niina Aaltonen Ahjo Training Center
Ronja Kurka GB Gym
58
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Lasse Rahkolin Sisu Gym
59
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Miika Lohtander Sport academy no.1
60
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Tuomas Kokkonen GB Gym
Juha Karjalainen Total Center Lahti
61
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Collar Choke
Severi Nenonen Total Center Lahti
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
62
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Konsta Koivisto GB Gym
63
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jyri Koponen Sisu Gym
Lassi Lääveri Jyväskylän Fight Club
64
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Mikko Hyvärinen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
65
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
Valtteri Henriksson Hipko
66
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jani Kataja Lohjan Kamppailukeskus
Max Tervilä GB Gym
67
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
Mika Orrila Polar Jiu Jitsu Team
68
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Arttu Nordvall Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Elo Turun Ju-jutsuseura
69
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Nikke Lahtinen Submission Tampere
70
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
71
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
The Tran Combat Society
Lasse Lindqvist Hipko
72
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Linus Tiitinen GB Gym
73
Men Blue Belts -70 kg Final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Miika Lohtander Sport academy no.1
74
Men Purple Belts -70 kg Final
Points
Simo Penttila Lahden Gentai
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
75
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Severi Nenonen Total Center Lahti
76
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Piatta Rulja GB Gym
77
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Roosa Kemppilä MMA Team 300
78
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Choke
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
79
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Verna Kuutti GB Gym
Ronja Kurka GB Gym
80
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Injury
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
81
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Lassi Lääveri Jyväskylän Fight Club
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
82
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
83
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
Max Tervilä GB Gym
84
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
85
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Arttu Nordvall Tampereen Jujutsukoulu
Nikke Lahtinen Submission Tampere
86
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
87
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Lasse Lindqvist Hipko
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
88
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
RNC
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
89
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
RNC
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Ronja Kurka GB Gym
90
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Lapel Choke
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Mikko Vehmas Heracles
91
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
RNC
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
92
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Johanna Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
93
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Jani Ketolainen MMA Kotka
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
94
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Petteri Streng Total Center Lahti
95
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Simo Vilmunen Takado
96
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
97
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
98
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Nikke Lahtinen Submission Tampere
99
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Lasse Lindqvist Hipko
100
Women Blue Belts -64 kg Final
Collar Choke
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Emilia Lång MMA Rovaniemi
101
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Guillotine
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
102
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Jouni Siren Crest - Professional Fighting Center
103
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Janne Kunnas GB Gym
104
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Tero Ahola Hipko
Jaakko Näveri Total Center Lahti
105
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Oskari Auvinen Hipko
106
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
Lasse Paavola Total Center Lahti
107
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Markus Asell Finnfighters Gym
108
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
109
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
110
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Collar Choke
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
111
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
112
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Anni Salo Finnfighters Gym
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
113
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Lock
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
114
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Raimo Posti Total Center Lahti
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
115
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
116
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
117
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
118
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Tero Ahola Hipko
119
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Walkover
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
120
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
121
Men Blue Belts -76 kg Final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
122
Women Blue Belts -69 kg Final
Points
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
123
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Atte Niemi Polar Jiu Jitsu Team
124
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
Topias Rekola Finnfighters Gym
125
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Teemu Hassi Total Center Lahti
Jouni Rikkonen Loop Jiu-Jitsu
126
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Antti Jokinen Vieskan Voima
127
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Timo Mäkinen Sali24
Juuso Savolainen MMA Team 300
128
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Guillotine
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Saeid Nuri Hipko
129
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
Kari Kujamäki Polar Jiu Jitsu Team
130
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Jukka Katajamäki GB Gym
131
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Collar Choke
Janne Haataja Barreto Helsinki
Miro Pentti Submission Tampere
132
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Tero Ahola Hipko
133
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
134
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Triangle
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Raimo Posti Total Center Lahti
135
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
136
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Tatu Piispanen GB Gym
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
137
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Topias Rekola Finnfighters Gym
Teemu Hassi Total Center Lahti
138
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
139
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Vesa Rockas Sisu Gym
Timo Mäkinen Sali24
140
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
141
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
142
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Ville Puuperä Finnfighters Gym
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
143
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Ville Järvi Polar Jiu Jitsu Team
Miro Pentti Submission Tampere
144
Men Purple Belts -76 kg Final
Armbar
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
145
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Collar Choke
Raimo Posti Total Center Lahti
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
146
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Juhani Haikka Total Center Lahti
147
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
148
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
149
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
Joni Stenholm Buli Jiu-Jitsu
150
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Hannu Karhu MMA Seinäjoki
Ville Rahkonen Heracles
151
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Topias Rekola Finnfighters Gym
152
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Timo Mäkinen Sali24
153
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
154
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Ville Puuperä Finnfighters Gym
Miro Pentti Submission Tampere
155
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
156
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Petri Ahola Hipko
157
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Kristjan Mäe GB Gym
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
158
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
159
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
160
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Wrist Lock
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Rahkonen Heracles
161
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Ankle Lock
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
Toni Rosell Crest - Professional Fighting Center
162
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Choke
Isto Rokka Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Peltonen MMA Imatra
163
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Sakari Salla Takado
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
164
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Ray Mollel Delariva Finland/Salini Sport Center
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
165
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Miika Puisto Takado
166
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Johan Kääriäinen Jyväskylän Fight Club
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
167
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Judges Decision
Pekka Virtanen MMA Vantaa
Mikko Nieminen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
168
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Wille Väärä Crest - Professional Fighting Center
Elmo Mäensivu GG Jiu-Jitsu
169
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Armbar
Tatu Piispanen GB Gym
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
170
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Ville Puuperä Finnfighters Gym
171
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Kristjan Mäe GB Gym
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
172
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
173
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
174
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Judges Decision
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
175
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
176
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
Isto Rokka Tampereen Jujutsukoulu
177
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
178
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Oliver Lundqvist GB Gym
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
179
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Aleksi Sorvali Takado
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
180
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Johan Kääriäinen Jyväskylän Fight Club
181
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Samuli Törmikoski GB Gym
Pekka Virtanen MMA Vantaa
182
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Elmo Mäensivu GG Jiu-Jitsu
183
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Choke
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
184
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Collar Choke
Kristjan Mäe GB Gym
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
185
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Lock
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
186
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
187
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Kalle Jokela Sisu Gym
Juha-Matti Kariniemi MMA Rovaniemi
188
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
Pauli Takanen Vieskan Voima
189
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
Isto Rokka Tampereen Jujutsukoulu
190
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
Oliver Lundqvist GB Gym
191
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
DQ
Aleksi Sorvali Takado
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
192
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Samuli Törmikoski GB Gym
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
193
Men Brown/Black Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
Mikko Mutanen Hipko
194
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Americana
Victor Knieling Finnfighters Gym
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
195
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Urpo Jaakkola Sali24
Miikka Heino Crest - Professional Fighting Center
196
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Samu Mahkonen Polar Jiu Jitsu Team
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
197
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Taneli Ristola WFC Warriors
Samuel Pasanen Total Center Lahti
198
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Injury
Jami Merenmies Sali24
Jere Lahtinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
199
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
200
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Joonas Ylänne GB Gym
Juhani Mikkonen Takado
201
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Santeri Soranta GB Gym
Kalle Jokela Sisu Gym
202
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
203
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Isto Rokka Tampereen Jujutsukoulu
Oliver Lundqvist GB Gym
204
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
205
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Triangle
Henri Lindroos DOJO ry.
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
206
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Ville Saari Total Center Lahti
Niki Blomqvist Hilti Raasepori
207
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Riku Leinonen BJJ Vaasa
208
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Knee Bar
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
209
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Olli Kattelus Tampereen Jujutsukoulu
210
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Miikka Heino Crest - Professional Fighting Center
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
211
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Samuel Pasanen Total Center Lahti
212
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Jami Merenmies Sali24
213
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Joonas Ylänne GB Gym
214
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Santeri Soranta GB Gym
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
215
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Kimura
Oliver Lundqvist GB Gym
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
216
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Janne Kotiranta Kamppailu Center
217
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
218
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Janne Toivanen Sisu Gym
Andreas Nordin BJJ Vaasa
219
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Henri Lindroos DOJO ry.
Ville Saari Total Center Lahti
220
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
221
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
222
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Teemu Jäntti MMA Vantaa
223
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Artturi Linna GB Gym
Jani Ranta Takado
224
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Omoplata
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Tero Kivinen Loop Jiu-Jitsu
225
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Erik Tauriainen Sisu Gym
226
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Antti Kurittu Loop Jiu-Jitsu
227
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Choke
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Santeri Soranta GB Gym
228
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Janne Kotiranta Kamppailu Center
229
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Judges Decision
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Andreas Nordin BJJ Vaasa
230
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Figure Four
Henri Lindroos DOJO ry.
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
231
Men Purple Belts -100.5 kg Final
RNC
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
232
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Bow and Arrow
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
233
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Collar Choke
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Antti Schwartz GB Gym
234
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Walkover
Miika Laiho Sali24
Juha Aho Oulun Kamppailuklubi
235
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Artturi Linna GB Gym
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
236
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Bow and Arrow
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
237
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Hermann Mäki Takado
Jani Hurme Hilti Raasepori
238
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Erkka Viippo Sali24
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
239
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
240
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Anni Kolari Jyväskylän Fight Club
241
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Nea Rantala Sali24
Johanna Lähteinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
242
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Jussi Wacklin DOJO ry.
243
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Mikko Veijonen Total Center Lahti
244
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
245
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Guillotine
Antti Halonen GB Gym
Otto Puttonen Polar Jiu Jitsu Team
246
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Juho Sormunen Kingpin Grappling
Juha Aho Oulun Kamppailuklubi
247
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Tero Mäkelä MMA Seinäjoki
Ville Vaheri Helsingin Paini-Miehet
248
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Judges Decision
Artturi Linna GB Gym
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
249
Men Purple Belts 100.5+ kg Final
Collar Choke
Hermann Mäki Takado
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
250
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Collar Choke
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Anni Kolari Jyväskylän Fight Club
251
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
Nea Rantala Sali24
252
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Points
Varpu Rinne Finnfighters Gym
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
253
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Armbar
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Emmi Peräkasari Total Center Lahti
254
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Walkover
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
255
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Walkover
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Veijonen Total Center Lahti
256
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Guillotine
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Antti Halonen GB Gym
257
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Juha Aho Oulun Kamppailuklubi
Ville Vaheri Helsingin Paini-Miehet
258
Women Blue Belts 69+ kg Final
Choke
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Nea Rantala Sali24
259
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Choke
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Varpu Rinne Finnfighters Gym
260
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Emmi Peräkasari Total Center Lahti
Maaria Haltsonen MMA Imatra
261
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Points
Antti Halonen GB Gym
Ville Vaheri Helsingin Paini-Miehet
262
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Final
Points
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Emmi Peräkasari Total Center Lahti