1
Men Masters intermediate (born 198 76 Semi-final
Points
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
Denis Lamchenko Costa Estima bjj
2
Men Masters intermediate (born 198 83 Quarter-final
Ankle Lock
Olli Lahtinen Jyväskylän Fight Club
Esa Laitala Polar Jiu Jitsu Team
3
Women Beginner 60 Semi-final
Walkover
Noora Koskinen MMA Team 300
Astrid Vikgren Champions MMA & Conde BJJ IF
4
Women Intermediate 70+ Final
Judges Decision
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
Nadja Eriksson Allmänna grapplingssällskapet
5
Women Professional 70+ Semi-final
Ankle Lock
Taru Laitinen MMA Team 300
Tytti Laaksonen Jyväskylän Fight Club
6
Men Beginner 60 Semi-final
Ankle Lock
Miika Tuominen MMA Team 300
sami perhonen Ippon Loimaa
7
Men Beginner 65 Semi-final
Points
Mika Räsänen Sisu Gym
Stefan Kok Skeletor Wrestling
8
Men Beginner 70 Quarter-final
RNC
Antto Pakkanen MMA Lappeenranta
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
9
Men Beginner 70 Quarter-final
Walkover
Atte Sinkkonen MMA Joensuu
Toni Pasanen Function X Jiu Jitsu
10
Men Beginner 70 Quarter-final
RNC
Miro Wallgren Sisugym
Tanel Veskus Polar Jiu Jitsu Team
11
Men Masters intermediate (born 198 76 Semi-final
Walkover
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Denis Lamchenko Costa Estima bjj
12
Men Masters intermediate (born 198 83 Semi-final
Points
Pauli Takanen Vieskan Voima
Olli Lahtinen Jyväskylän Fight Club
13
Men Masters intermediate (born 198 83 Semi-final
Points
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
14
Women Beginner 60 Semi-final
Points
Riikka Lamberg Takado
Noora Koskinen MMA Team 300
15
Women Professional 70+ Semi-final
Kimura
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Tytti Laaksonen Jyväskylän Fight Club
16
Men Beginner 60 Semi-final
Points
Akseli Ilkka MMA Team 300
sami perhonen Ippon Loimaa
17
Men Beginner 65 Semi-final
Triangle
Denis Lamchenko Costa Estima bjj
Stefan Kok Skeletor Wrestling
18
Men Beginner 76 16th-final
Judges Decision
Juuso Pyyppönen Sisu Gym
Aleksi Väyrynen Oulun Kamppailuklubi
19
Men Beginner 76 16th-final
Points
jani dahlgren Oulun Kamppailuklubi
Arman Schmid Function X Jiu Jitsu
20
Men Beginner 76 16th-final
Walkover
Jesper Jääskeläinen Polar Jiu Jitsu Team
Anton Stenroos Sisu Gym
21
Men Masters intermediate (born 198 76 Final
Armbar
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
Denis Lamchenko Costa Estima bjj
22
Men Beginner 70 Semi-final
RNC
Ilari Puranen Turun Ju-jutsuseura
Antto Pakkanen MMA Lappeenranta
23
Men Beginner 70 Semi-final
Points
Atte Sinkkonen MMA Joensuu
Tanel Veskus Polar Jiu Jitsu Team
24
Men Masters intermediate (born 198 83 Bronze Fight
RNC
Olli Lahtinen Jyväskylän Fight Club
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
25
Men Masters intermediate (born 198 83 Final
Armbar
Pauli Takanen Vieskan Voima
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
26
Women Beginner 60 Final
Armbar
Astrid Vikgren Champions MMA & Conde BJJ IF
Riikka Lamberg Takado
27
Women Professional 70+ Final
Points
Taru Laitinen MMA Team 300
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
28
Men Beginner 60 Final
RNC
Miika Tuominen MMA Team 300
sami perhonen Ippon Loimaa
29
Men Beginner 65 Final
Armbar
Mika Räsänen Sisu Gym
Stefan Kok Skeletor Wrestling
30
Men Beginner 76 Quarter-final
Guillotine
Harri Mönkkönen MMA Kuopio
Aleksi Väyrynen Oulun Kamppailuklubi
31
Men Beginner 76 Quarter-final
Judges Decision
Niko Poutiainen Vieskan Voima
Misael Urbano Soriano Jyväskylän Fight Club
32
Men Beginner 76 Quarter-final
Figure Four
Niko Lampen Sisu Gym
jani dahlgren Oulun Kamppailuklubi
33
Men Beginner 76 Quarter-final
Walkover
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Anton Stenroos Sisu Gym
34
Men Beginner 70 Bronze Fight
Points
Ilari Puranen Turun Ju-jutsuseura
Atte Sinkkonen MMA Joensuu
35
Men Beginner 70 Final
RNC
Antto Pakkanen MMA Lappeenranta
Tanel Veskus Polar Jiu Jitsu Team
36
Men Beginner 83 Quarter-final
Americana
Esa Laitala Polar Jiu Jitsu Team
Ville Ahokas Loop Jiu-Jitsu
37
Men Beginner 83 Quarter-final
Judges Decision
Per Sipola MMA Team 300
Olli Lahtinen Jyväskylän Fight Club
38
Men Beginner 91 Quarter-final
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
39
Men Beginner 91 Quarter-final
Points
Jussi Kitinoja Function X Jiu Jitsu
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
40
Men Beginner 91 Quarter-final
Walkover
joonas streng MMA Team 300
Lauri Voog Combat Society
41
Men Beginner 91 Quarter-final
Walkover
Santeri Posa Kamppailu Center
Oliver Jokinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
42
Men Beginner 76 Semi-final
Walkover
Harri Mönkkönen MMA Kuopio
Niko Poutiainen Vieskan Voima
43
Men Beginner 76 Semi-final
Triangle
Niko Lampen Sisu Gym
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
44
Men Beginner 100 Semi-final
Points
Oleg Pihlak Orion's Belt
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
45
Men Intermediate 70 Quarter-final
Judges Decision
Taneli Palkki Sisu Gym
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
46
Men Intermediate 70 Quarter-final
Guillotine
Niko Aikonen MMA Joensuu
Kasper Vuorijärvi MMA Kuopio
47
Men Beginner 83 Semi-final
RNC
Aleksei Kuidunen MMA Team 300
Ville Ahokas Loop Jiu-Jitsu
48
Men Beginner 83 Semi-final
RNC
Antti Jokinen Vieskan Voima
Per Sipola MMA Team 300
49
Men Intermediate 76 16th-final
Ankle Lock
Jukka Puurtinen Jyväskylän Fight Club
Josi Kokkonen MMA Kuopio
50
Men Intermediate 76 16th-final
Walkover
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
51
Men Intermediate 76 16th-final
Triangle
Iiro Panula Skeletor Wrestling
Tim Nordström MMA Team 300
52
Men Intermediate 76 16th-final
Walkover
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
53
Men Intermediate 76 16th-final
Points
Waltteri Sepponen Function X Jiu Jitsu
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
54
Men Beginner 76 Bronze Fight
Walkover
Harri Mönkkönen MMA Kuopio
Niko Lampen Sisu Gym
55
Men Beginner 76 Final
Injury
Niko Poutiainen Vieskan Voima
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
56
Men Beginner 91 Semi-final
Triangle
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
57
Men Beginner 91 Semi-final
Walkover
Lauri Voog Combat Society
Santeri Posa Kamppailu Center
58
Men Beginner 83 Bronze Fight
Ankle Lock
Aleksei Kuidunen MMA Team 300
Per Sipola MMA Team 300
59
Men Beginner 83 Final
Choke
Ville Ahokas Loop Jiu-Jitsu
Antti Jokinen Vieskan Voima
60
Men Beginner 100 Semi-final
Choke
Oskari Koljonen Polar Jiu Jitsu Team
Oleg Pihlak Orion's Belt
61
Men Intermediate 70 Semi-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Taneli Palkki Sisu Gym
62
Men Intermediate 70 Semi-final
Walkover
Karim Ahmadi Oulun Kamppailuklubi
Niko Aikonen MMA Joensuu
63
Men Intermediate 76 Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Josi Kokkonen MMA Kuopio
64
Men Intermediate 76 Quarter-final
Points
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
Iiro Panula Skeletor Wrestling
65
Men Intermediate 76 Quarter-final
Points
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
66
Men Intermediate 76 Quarter-final
RNC
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
67
Men Beginner 91 Bronze Fight
Walkover
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Lauri Voog Combat Society
68
Men Beginner 91 Final
Points
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Posa Kamppailu Center
69
Men Intermediate 83 16th-final
Walkover
Pauli Takanen Vieskan Voima
Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club
70
Men Intermediate 83 16th-final
Points
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
Janne Kuusela Sisu Gym
71
Men Intermediate 83 16th-final
Walkover
Mikko viertokangas BJJ Vaasa
Juuso Savolainen MMA Team 300
72
Men Intermediate 83 16th-final
Points
Paavo Kettunen MMA Team 300
Niko Gallenius Vieskan Voima
73
Men Intermediate 83 16th-final
Points
Mika Kallio Jyväskylän Fight Club
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
74
Men Beginner 100 Final
Points
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Oskari Koljonen Polar Jiu Jitsu Team
75
Men Intermediate 70 Bronze Fight
Walkover
Taneli Palkki Sisu Gym
Karim Ahmadi Oulun Kamppailuklubi
76
Men Intermediate 70 Final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Niko Aikonen MMA Joensuu
77
Men Intermediate 76 Semi-final
RNC
Lasse Rahkolin Sisu Gym
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
78
Men Intermediate 76 Semi-final
Kimura
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
79
Men Intermediate 91 Semi-final
Points
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Joni Åback BJJ Vaasa
80
Men Intermediate 91 Semi-final
Walkover
Samu Mahkonen Polar Jiu Jitsu Team
Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
81
Men Intermediate 83 Quarter-final
Guillotine
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Pauli Takanen Vieskan Voima
82
Men Intermediate 83 Quarter-final
Points
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
Mikko viertokangas BJJ Vaasa
83
Men Intermediate 83 Quarter-final
Points
Vesa Rockas Sisu Gym
Niko Gallenius Vieskan Voima
84
Men Intermediate 83 Quarter-final
Triangle
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
Mika Kallio Jyväskylän Fight Club
85
Men Intermediate 100+ Semi-final
Points
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Aku Salminen MMA Team 300
86
Men Professional 70 16th-final
Kimura
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
87
Men Professional 70 16th-final
Armbar
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
Ismo Manninen MMA Team 300
88
Men Professional 70 16th-final
RNC
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Simo Penttila Lahden Gentai
89
Men Intermediate 76 Bronze Fight
Judges Decision
PETRI JUHOLA Polar Jiu Jitsu Team
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
90
Men Intermediate 76 Final
Ankle Lock
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
91
Men Intermediate 91 Bronze Fight
Walkover
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Samu Mahkonen Polar Jiu Jitsu Team
92
Men Intermediate 91 Final
Points
Joni Åback BJJ Vaasa
Petteri Katajamäki Helsingin Paini-Miehet
93
Men Intermediate 83 Semi-final
Points
Pauli Takanen Vieskan Voima
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
94
Men Intermediate 83 Semi-final
Ankle Lock
Niko Gallenius Vieskan Voima
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
95
Men Intermediate 100+ Semi-final
Points
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Aku Salminen MMA Team 300
96
Men Professional 70 Quarter-final
RNC
Tuomas Kokkonen GB Gym
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
97
Men Professional 70 Quarter-final
Walkover
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
98
Men Professional 70 Quarter-final
Walkover
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Ismo Manninen MMA Team 300
99
Men Professional 70 Quarter-final
Points
Herkko Lokka MMA Kuopio
Simo Penttila Lahden Gentai
100
Men Professional 76 Quarter-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Joona Posa MMA Vantaa
101
Men Professional 76 Quarter-final
Walkover
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Johan Svanljung Allmänna grapplingsällskapet
102
Men Professional 76 Quarter-final
Ankle Lock
Nils Tarvonen MMA Team 300
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
103
Men Professional 76 Quarter-final
RNC
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Frej Levin Allmänna Grapplingsällskapet
104
Men Intermediate 83 Bronze Fight
Points
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
Niko Gallenius Vieskan Voima
105
Men Intermediate 83 Final
Triangle
Pauli Takanen Vieskan Voima
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
106
Men Intermediate 100+ Final
RNC
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
107
Men Professional 83 16th-final
Walkover
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Jimi Miettinen MMA Joensuu
108
Men Professional 83 16th-final
Figure Four
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Mylan May Team Agua/Jyvaskylan Fight Club
109
Men Professional 83 16th-final
Lock
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
110
Men Professional 83 16th-final
Walkover
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Patrik Pietilä Lahden Gentai
111
Men Professional 83 16th-final
Lock
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
112
Men Professional 83 16th-final
Walkover
Kalle Jokela Sisu Gym
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
113
Men Professional 83 16th-final
Lock
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
Mikko Tella Function X Jiu Jitsu
114
Men Professional 83 16th-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Eemil Ordell Combat Juju
115
Men Professional 70 Semi-final
RNC
Tuomas Kokkonen GB Gym
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
116
Men Professional 70 Semi-final
Points
Ismo Manninen MMA Team 300
Simo Penttila Lahden Gentai
117
Men Professional 76 Semi-final
Triangle
Joona Posa MMA Vantaa
Johan Svanljung Allmänna grapplingsällskapet
118
Men Professional 76 Semi-final
Points
Nils Tarvonen MMA Team 300
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
119
Men Professional 91 16th-final
Lock
Aleksi Sorvali Takado
Stefan Peterson Allmänna Grapplingsällskapet
120
Men Professional 91 16th-final
Ankle Lock
Riku Leinonen BJJ Vaasa
Jussi Kivivuori Tampereen Jujutsukoulu
121
Men Professional 91 16th-final
Points
Henri Lintula Sisu Gym
Jukka Kontturi Jyväskylän Fight Club
122
Men Professional 83 Quarter-final
Points
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
123
Men Professional 83 Quarter-final
Choke
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Patrik Pietilä Lahden Gentai
124
Men Professional 83 Quarter-final
Choke
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Kalle Jokela Sisu Gym
125
Men Professional 83 Quarter-final
Lock
Mikko Tella Function X Jiu Jitsu
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
126
Men Professional 70 Bronze Fight
Lock
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Ismo Manninen MMA Team 300
127
Men Professional 70 Final
Judges Decision
Tuomas Kokkonen GB Gym
Simo Penttila Lahden Gentai
128
Men Professional 76 Bronze Fight
Lock
Johan Svanljung Allmänna grapplingsällskapet
Nils Tarvonen MMA Team 300
129
Men Professional 76 Final
Judges Decision
Joona Posa MMA Vantaa
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
130
Men Professional 91 Quarter-final
RNC
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Sorvali Takado
131
Men Professional 91 Quarter-final
Lock
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
132
Men Professional 91 Quarter-final
Points
Petteri Kaarto DOJO ry.
Riku Leinonen BJJ Vaasa
133
Men Professional 91 Quarter-final
RNC
Taneli Ristola WFC Warriors
Henri Lintula Sisu Gym
134
Men Professional 83 Semi-final
Points
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Patrik Pietilä Lahden Gentai
135
Men Professional 83 Semi-final
Points
Kalle Jokela Sisu Gym
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
136
Men Professional 100 Semi-final
Walkover
Juha Leino Ippon Loimaa
Juho Sormunen Kingpin Grappling
137
Teen Beginner (2000-2002) 65+ Quarter-final
RNC
Astrid Vikgren Champions MMA & Conde BJJ IF
Elias Kojo Ippon Loimaa
138
Men Professional 91 Semi-final
RNC
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
139
Men Professional 91 Semi-final
RNC
Petteri Kaarto DOJO ry.
Henri Lintula Sisu Gym
140
Men Professional 83 Bronze Fight
Choke
Patrik Pietilä Lahden Gentai
Kalle Jokela Sisu Gym
141
Men Professional 83 Final
Wrist Lock
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
142
Men Professional 100 Semi-final
Points
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
Juho Sormunen Kingpin Grappling
143
Teen Beginner (2000-2002) 65+ Semi-final
Armbar
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Elias Kojo Ippon Loimaa
144
Teen Beginner (2000-2002) 65+ Semi-final
RNC
Atte Lehtonen Sisu Gym
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
145
Men Professional 91 Bronze Fight
Lock
Juha Kotilainen Finnfighters Gym
Petteri Kaarto DOJO ry.
146
Men Professional 91 Final
Injury
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Henri Lintula Sisu Gym
147
Men Professional 100 Final
Points
Juha Leino Ippon Loimaa
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
148
Teen Beginner (2000-2002) 65+ Bronze Fight
Guillotine
Elias Kojo Ippon Loimaa
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
149
Teen Beginner (2000-2002) 65+ Final
RNC
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Atte Lehtonen Sisu Gym