1
Juniorit -25 Semi-final
Points
Semen Galaktionov Costa Estima
Nuutti Mattinen Kuopion Gladiator Factory
2
Juniorit -35 Quarter-final
Points
Jaroslav Kolotov Costa Estima
Niilo Kautonen Kuopion Gladiator Factory
3
Juniorit -40 Quarter-final
Points
Jaaron Maunonen Proeliator Jiu-Jitsu
Leevi Lahti Oulun Kamppailuklubi
4
Juniorit -40 Quarter-final
Points
Arsenii Kolotov Costa Estima
Tölli Kaapo Oulun Kamppailuklubi
5
Juniorit +45 Quarter-final
Points
Aaro Viljanmaa Oulun Kamppailuklubi
Pinja Mattinen Kuopion Gladiator Factory
6
Juniorit +45 Quarter-final
Points
Roman Gavrish Costa Estima
Leevi Turunen Kuopion Gladiator Factory
7
Men Sinivyöt -76 kg Quarter-final
Triangle
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Antti-Kalle Karasti MMA Rovaniemi
8
Men Sinivyöt -76 kg Quarter-final
Points
Mikhail Remshu Polar Jiu Jitsu Team
Pauli Hämäläinen Jyväskylän Fight Club
9
Juniorit -25 Semi-final
Points
Miika Lahti Oulun Kamppailuklubi
Nuutti Mattinen Kuopion Gladiator Factory
10
Juniorit -35 Semi-final
jaajo helanen Oulun Kamppailuklubi
Jaroslav Kolotov Costa Estima
11
Juniorit -35 Semi-final
Ilja Ivanov Costa Estima
Veikka Piikivi Oulun Kamppailuklubi
12
Juniorit -40 Semi-final
Points
Sebastian Ukura CFO Grappling Team
Jaaron Maunonen Proeliator Jiu-Jitsu
13
Juniorit -40 Semi-final
Points
Miko Soinne Kuopion Gladiator Factory
Arsenii Kolotov Costa Estima
14
Juniorit +45 Semi-final
Points
Ivan Ivanov Costa Estima
Aaro Viljanmaa Oulun Kamppailuklubi
15
Juniorit +45 Semi-final
Points
jeriko helanen Oulun Kamppailuklubi
Roman Gavrish Costa Estima
16
Juniorit -25 Final
Points
Semen Galaktionov Costa Estima
Miika Lahti Oulun Kamppailuklubi
17
Men Sinivyöt -76 kg Semi-final
Points
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
18
Men Sinivyöt -76 kg Semi-final
Points
Samuli Suomela Oulun Kamppailuklubi
Pauli Hämäläinen Jyväskylän Fight Club
19
Juniorit -35 Bronze Fight
Points
Fighter from the fight number 10
Fighter from the fight number 11
20
Juniorit -35 Final
Fighter from the fight number 10
Fighter from the fight number 11
21
Juniorit -40 Bronze Fight
Points
Jaaron Maunonen Proeliator Jiu-Jitsu
Miko Soinne Kuopion Gladiator Factory
22
Juniorit -40 Final
Points
Sebastian Ukura CFO Grappling Team
Arsenii Kolotov Costa Estima
23
Juniorit +45 Bronze Fight
Judges Decision
Aaro Viljanmaa Oulun Kamppailuklubi
jeriko helanen Oulun Kamppailuklubi
24
Juniorit +45 Final
Points
Ivan Ivanov Costa Estima
Roman Gavrish Costa Estima
25
Men Sinivyöt -76 kg Bronze Fight
Points
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Samuli Suomela Oulun Kamppailuklubi
26
Men Sinivyöt -76 kg Final
Points
Adlan Kurakaev Kajaanin Ju-Jutsuseura
Pauli Hämäläinen Jyväskylän Fight Club
27
Men Sinivyöt -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Ville Aapajärvi Kuopion Gladiator Factory
alan barriquel MMA Rovaniemi
28
Women Värivyöt -69 kg Semi-final
Judges Decision
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Tímea Tipi Kokkolan Budo
29
Women Värivyöt -69 kg Semi-final
Points
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
Alina Viranto MMA Rovaniemi
30
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -76 Semi-final
Points
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Olli-Pekka Puisto Oulun Kamppailuklubi
31
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -76 Semi-final
Ankle Lock
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
32
Men Sinivyöt -94.3 kg Quarter-final
Points
Antti Jokinen Vieskan Voima
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
33
Men Sinivyöt 100.5+ kg Quarter-final
Points
Juha-Matti Visuri Vieskan Voima
Tuomo Hyttinen Oulun Kamppailuklubi
34
Men Sinivyöt -82.3 kg Semi-final
Wrist Lock
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
Ville Aapajärvi Kuopion Gladiator Factory
35
Men Sinivyöt -82.3 kg Semi-final
Armbar
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jari-Pekka Mikkola MMA Rovaniemi
36
Women Värivyöt -69 kg Bronze Fight
Collar Choke
Tímea Tipi Kokkolan Budo
Alina Viranto MMA Rovaniemi
37
Women Värivyöt -69 kg Final
Collar Choke
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
38
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -76 Bronze Fight
Armbar
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
39
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -76 Final
Points
Olli-Pekka Puisto Oulun Kamppailuklubi
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
40
Men Sinivyöt -94.3 kg Semi-final
Kimura
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
41
Men Sinivyöt -94.3 kg Semi-final
Kimura
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
Endre Prágai Kokkolan Budo
42
Men Sinivyöt -82.3 kg Bronze Fight
Points
Ville Aapajärvi Kuopion Gladiator Factory
Jari-Pekka Mikkola MMA Rovaniemi
43
Men Sinivyöt -82.3 kg Final
Bow and Arrow
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
44
Men Sinivyöt 100.5+ kg Semi-final
Collar Choke
Juha Aho Oulun Kamppailuklubi
Juha-Matti Visuri Vieskan Voima
45
Men Sinivyöt 100.5+ kg Semi-final
Collar Choke
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
Tuukka Hyttinen Oulun Kamppailuklubi
46
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -94.3 Quarter-final
Points
Pentti Nuorala Vieskan Voima
Eduardo Laurindo da Silva JUT JEFFERSON URQUIZA´S TEAM
47
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -94.3 Quarter-final
Walkover
Pauli Takanen Vieskan Voima
Markus Pääkkönen Kajaanin Ju-Jutsuseura
48
Men Sinivyöt -94.3 kg Bronze Fight
Choke
Sampsa Toivonen Oulun Kamppailuklubi
Endre Prágai Kokkolan Budo
49
Men Sinivyöt -94.3 kg Final
Kimura
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Mikko Muranen Oulun Kamppailuklubi
50
Women Valkovyöt -69 kg Semi-final
Points
Hanna Launonen Oulun Kamppailuklubi
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
51
Men Valkovyöt 100.5+ kg Quarter-final
Choke
Kalle Keränen Oulun Kamppailuklubi
Joni Aaltio MMA Rovaniemi
52
Men Valkovyöt 100.5+ kg Quarter-final
Americana
Veli-Pekka Kontio Kajaanin Ju-Jutsuseura
Joonas Ranta Oulun Kamppailuklubi
53
Men Sinivyöt 100.5+ kg Bronze Fight
Points
Juha-Matti Visuri Vieskan Voima
Tuukka Hyttinen Oulun Kamppailuklubi
54
Men Sinivyöt 100.5+ kg Final
Points
Juha Aho Oulun Kamppailuklubi
Juho Kyynäräinen Finnfighters Gym
55
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -94.3 Semi-final
Judges Decision
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Eduardo Laurindo da Silva JUT JEFFERSON URQUIZA´S TEAM
56
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -94.3 Semi-final
Points
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
Markus Pääkkönen Kajaanin Ju-Jutsuseura
57
Women Valkovyöt -69 kg Semi-final
Armbar
Maija Vähä Oulun Kamppailuklubi
Hanna Launonen Oulun Kamppailuklubi
58
Men Valkovyöt 100.5+ kg Semi-final
Points
Janne Leino Kajaanin Ju-Jutsuseura
Kalle Keränen Oulun Kamppailuklubi
59
Men Valkovyöt 100.5+ kg Semi-final
Choke
Mikko Kivelä MMA Rovaniemi
Joonas Ranta Oulun Kamppailuklubi
60
Men Valkovyöt -70 kg Semi-final
Omoplata
Henri Vierumäki Vieskan Voima
Nuuti Keinänen Kuopion Gladiator Factory
61
Men Valkovyöt -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Tuomas Alaviippola Tornion Jujutsuseura
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
62
Men Valkovyöt -76 kg Quarter-final
Points
Joona Lohtander Oulun Kamppailuklubi
Markus Kotilainen Vieskan Voima
63
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -94.3 Bronze Fight
Points
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
64
Men Purppura/Ruskea/Mustavyöt -94.3 Final
Points
Eduardo Laurindo da Silva JUT JEFFERSON URQUIZA´S TEAM
Markus Pääkkönen Kajaanin Ju-Jutsuseura
65
Women Valkovyöt -69 kg Final
Points
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
Maija Vähä Oulun Kamppailuklubi
66
Men Valkovyöt 100.5+ kg Bronze Fight
Americana
Janne Leino Kajaanin Ju-Jutsuseura
Mikko Kivelä MMA Rovaniemi
67
Men Valkovyöt 100.5+ kg Final
Points
Kalle Keränen Oulun Kamppailuklubi
Joonas Ranta Oulun Kamppailuklubi
68
Men Valkovyöt -70 kg Semi-final
Triangle
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Henri Vierumäki Vieskan Voima
69
Men Valkovyöt -76 kg Semi-final
Points
Samuli Mämmi Oulun Kamppailuklubi
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
70
Men Valkovyöt -76 kg Semi-final
Collar Choke
Janne Sunnari Tornion Jujutsuseura
Markus Kotilainen Vieskan Voima
71
Men Valkovyöt -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Janne Hiltunen MMA Joensuu
Arttu Mäntymäki MMA Seinäjoki
72
Men Valkovyöt -82.3 kg Quarter-final
Points
Hannu Hannula Vieskan Voima
Niilo Nurmi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
73
Men Valkovyöt -94.3 kg Semi-final
Points
Jaakko Kivioja Vieskan Voima
Mika Kivinen Oulun Kamppailuklubi
74
Men Valkovyöt -94.3 kg Semi-final
Points
ilkka nyman Vieskan Voima
Jukka Suvilampi Combat Society
75
Men Valkovyöt -70 kg Final
Armbar
Nuuti Keinänen Kuopion Gladiator Factory
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
76
Men Valkovyöt -76 kg Bronze Fight
Points
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
Markus Kotilainen Vieskan Voima
77
Men Valkovyöt -76 kg Final
Choke
Samuli Mämmi Oulun Kamppailuklubi
Janne Sunnari Tornion Jujutsuseura
78
Men Valkovyöt -82.3 kg Semi-final
Points
Jarmo Ojanen Oulun Kamppailuklubi
Janne Hiltunen MMA Joensuu
79
Men Valkovyöt -82.3 kg Semi-final
Points
Veikko Yliranta Arctic Fight Club Levi ry
Niilo Nurmi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
80
Men Valkovyöt -94.3 kg Bronze Fight
Choke
Mika Kivinen Oulun Kamppailuklubi
Jukka Suvilampi Combat Society
81
Men Valkovyöt -94.3 kg Final
Points
Jaakko Kivioja Vieskan Voima
ilkka nyman Vieskan Voima
82
Men Valkovyöt -82.3 kg Bronze Fight
Armbar
Janne Hiltunen MMA Joensuu
Niilo Nurmi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
83
Men Valkovyöt -82.3 kg Final
Points
Jarmo Ojanen Oulun Kamppailuklubi
Veikko Yliranta Arctic Fight Club Levi ry