1
2004-2003 synt. Tytöt Semi-final
Points
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
2
2004-2003 synt. Tytöt Semi-final
Triangle
Ada Gustafsson Hipko
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
3
2006-2005 synt. Tytöt Final
Triangle
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Minja Käyhkö Polar Jiu Jitsu Team
4
2004-2003 synt. -64 kg Semi-final
Americana
Eetu Miettinen Heracles
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
5
2011 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
6
2011 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Kira Jansson Hangon Hyrskyt
Emilia Karlsson Hangon Hyrskyt
7
2011 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
Mattias Neuvonen Orion's Belt
8
2011 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Christian Alejandro Wennerholm Orion's Belt
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
9
2010-2009 synt. -25 kg Semi-final
Points
luka korhonen Hangon Hyrskyt
Werner Hammarberg Polar Jiu Jitsu Team
10
2010-2009 synt. -25 kg Semi-final
Points
Ervin Leibonen Orion's Belt
Sisu Hannula Total Center Lahti
11
2010-2009 synt. -30 kg 16th-final
Points
Max Strömnes GB Gym
Miiko Hakkarainen Barreto Helsinki
12
2004-2003 synt. Tytöt Bronze Fight
Bow and Arrow
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Ada Gustafsson Hipko
13
2004-2003 synt. Tytöt Final
Armbar
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
14
2004-2003 synt. -64 kg Semi-final
RNC
Juho Ihalainen Heracles
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
15
2010-2009 synt. -35 kg 16th-final
Judges Decision
Oliver Rautiala Takado
Hugo Alve Hipko
16
2010-2009 synt. -35 kg 16th-final
Points
Sani Albrecht Takado
Jesper Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
17
2011 synt. ja nuoremmat -25 kg Bronze Fight
Judges Decision
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Kira Jansson Hangon Hyrskyt
18
2011 synt. ja nuoremmat -25 kg Final
Points
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
Emilia Karlsson Hangon Hyrskyt
19
2011 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Nooa Vaniala Barreto Helsinki
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
20
2011 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Aron Luoma Barreto Helsinki
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
21
2010-2009 synt. -25 kg Bronze Fight
Points
luka korhonen Hangon Hyrskyt
Ervin Leibonen Orion's Belt
22
2010-2009 synt. -25 kg Final
Points
Werner Hammarberg Polar Jiu Jitsu Team
Sisu Hannula Total Center Lahti
23
2010-2009 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Eemi Kuivalainen Polar Jiu Jitsu Team
Miiko Hakkarainen Barreto Helsinki
24
2010-2009 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
Ilja Törmälehto Takado
25
2010-2009 synt. -30 kg Quarter-final
Judges Decision
Oscar Ståhle Hipko
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
26
2010-2009 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Joakim Ojanen Takado
William Hilden Hangon Hyrskyt
27
2004-2003 synt. -64 kg Final
Points
Eetu Miettinen Heracles
Juho Ihalainen Heracles
28
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
ex-Daniel Silevits Orion's Belt
Hugo Alve Hipko
29
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Iivari Törmälehto Takado
Elin Österholm Hangon Hyrskyt
30
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Aino Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jesper Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
31
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Alvari Vehmainen Takado
Ahti Tuomainen Hipko
32
2011 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Nooa Vaniala Barreto Helsinki
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
33
2011 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
Aron Luoma Barreto Helsinki
34
2008-2007 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
35
2008-2007 synt. -35 kg Quarter-final
Points
india korhonen Hangon Hyrskyt
Kevin Kunttu Hilti Raasepori
36
2010-2009 synt. -30 kg Semi-final
Points
Miiko Hakkarainen Barreto Helsinki
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
37
2010-2009 synt. -30 kg Semi-final
Points
Oscar Ståhle Hipko
Joakim Ojanen Takado
38
2008-2007 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Pinja Määttänen Hipko
39
2008-2007 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Jasmin Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
Miitu Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
40
2008-2007 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Sara Määttänen Hipko
Mathias Holm Hilti Raasepori
41
2010-2009 synt. -35 kg Semi-final
Points
ex-Daniel Silevits Orion's Belt
Iivari Törmälehto Takado
42
2010-2009 synt. -35 kg Semi-final
Points
Jesper Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
Alvari Vehmainen Takado
43
2008-2007 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Jennika Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
44
2008-2007 synt. -35 kg Semi-final
Walkover
Joona Veijalainen Ahjo Training Center
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
45
2008-2007 synt. -35 kg Semi-final
Points
Mimmu Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Kevin Kunttu Hilti Raasepori
46
2004-2003 synt. -52 kg Quarter-final
Judges Decision
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Waltteri Heikkinen Polar Jiu Jitsu Team
47
2010-2009 synt. -30 kg Bronze Fight
Judges Decision
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
Joakim Ojanen Takado
48
2010-2009 synt. -30 kg Final
Points
Miiko Hakkarainen Barreto Helsinki
Oscar Ståhle Hipko
49
2008-2007 synt. -40 kg Semi-final
Points
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
50
2008-2007 synt. -40 kg Semi-final
Judges Decision
Miitu Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Sara Määttänen Hipko
51
2008-2007 synt. +45 kg Semi-final
Points
Verneri Vehmainen Takado
Leo Tuomainen Hipko
52
2010-2009 synt. -35 kg Bronze Fight
Injury
ex-Daniel Silevits Orion's Belt
Jesper Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
53
2010-2009 synt. -35 kg Final
Points
Iivari Törmälehto Takado
Alvari Vehmainen Takado
54
2008-2007 synt. -45 kg Semi-final
Points
German Gildemann Orion's Belt
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
55
2008-2007 synt. -45 kg Semi-final
Points
Emma Kari Hilti Raasepori
Jimi Backman Hangon Hyrskyt
56
2008-2007 synt. -35 kg Bronze Fight
Walkover
Joona Veijalainen Ahjo Training Center
Mimmu Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
57
2008-2007 synt. -35 kg Final
Judges Decision
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Kevin Kunttu Hilti Raasepori
58
2004-2003 synt. -52 kg Semi-final
Armbar
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
59
2004-2003 synt. -52 kg Semi-final
Triangle
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Pette Uski Barreto Helsinki
60
2008-2007 synt. -40 kg Bronze Fight
Points
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
Sara Määttänen Hipko
61
2008-2007 synt. -40 kg Final
Points
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Miitu Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
62
2008-2007 synt. +45 kg Semi-final
Points
Julius Wirlander Ahjo Training Center
Leo Tuomainen Hipko
63
2006-2005 synt. -47 kg Semi-final
Walkover
Adrian Berglund Hilti Raasepori
Jaromyr Derkach Combat Society
64
2006-2005 synt. -47 kg Semi-final
Points
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
65
2008-2007 synt. -45 kg Bronze Fight
Points
German Gildemann Orion's Belt
Jimi Backman Hangon Hyrskyt
66
2008-2007 synt. -45 kg Final
Points
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Emma Kari Hilti Raasepori
67
2006-2005 synt. -53 kg Quarter-final
Points
Olli Nikula Oulun Kamppailuklubi
Tommy Vähäkuopus Polar Jiu Jitsu Team
68
2006-2005 synt. +53 kg Semi-final
Collar Choke
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Matias Behm Total Center Lahti
69
2004-2003 synt. -52 kg Bronze Fight
Triangle
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
70
2004-2003 synt. -52 kg Final
Triangle
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Pette Uski Barreto Helsinki
71
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Mari Kesti Järvenpään Kehäkarhut
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
72
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Johanna Sillanpää Total Center Lahti
Niina Tiainen Helsingin Ju-jutsuklubi
73
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Riina Stén Loop Jiu-Jitsu
74
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Sofia Karjalainen Fight For Fun
Aamu Kurjenpuu GB Gym
75
2008-2007 synt. +45 kg Final
Points
Verneri Vehmainen Takado
Julius Wirlander Ahjo Training Center
76
2006-2005 synt. -47 kg Bronze Fight
Walkover
Adrian Berglund Hilti Raasepori
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
77
2006-2005 synt. -47 kg Final
Kimura
Jaromyr Derkach Combat Society
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
78
2006-2005 synt. -53 kg Semi-final
RNC
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Tommy Vähäkuopus Polar Jiu Jitsu Team
79
2006-2005 synt. -53 kg Semi-final
Points
Hugo Vähäkuopus Polar Jiu Jitsu Team
Aaron Albrecht Takado
80
2006-2005 synt. +53 kg Semi-final
Points
Jasper Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
81
Women White Belts +64 kg Semi-final
Points
Aura Tuuna Porin Kamppailu-urheilukeskus
Veera López-Lehto Crest - Professional Fighting Center
82
Women White Belts +64 kg Semi-final
Triangle
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
Laura Aaltonen Pankration Gym
83
Women White Belts -64 kg Semi-final
Judges Decision
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Johanna Sillanpää Total Center Lahti
84
Women White Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Aamu Kurjenpuu GB Gym
85
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Lapel Choke
Sanna Temisevä Takado
Piatta Rulja GB Gym
86
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Armbar
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Elli Harju MMA Rovaniemi
87
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Verna Kuutti GB Gym
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
88
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Points
Riikka Lamberg Takado
Kirsi Ihalainen Heracles
89
2006-2005 synt. -53 kg Bronze Fight
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Aaron Albrecht Takado
90
2006-2005 synt. -53 kg Final
Points
Tommy Vähäkuopus Polar Jiu Jitsu Team
Hugo Vähäkuopus Polar Jiu Jitsu Team
91
2006-2005 synt. +53 kg Final
RNC
Matias Behm Total Center Lahti
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
92
Women White Belts +64 kg Bronze Fight
Choke
Aura Tuuna Porin Kamppailu-urheilukeskus
Laura Aaltonen Pankration Gym
93
Women White Belts +64 kg Final
Points
Veera López-Lehto Crest - Professional Fighting Center
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
94
Women White Belts -64 kg Bronze Fight
Points
Johanna Sillanpää Total Center Lahti
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
95
Women White Belts -64 kg Final
Armbar
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aamu Kurjenpuu GB Gym
96
Women White Belts -58,5 kg Quarter-final
Points
Aino Kartela MMA Team 300
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
97
Women Värivöiset -64 kg Semi-final
Collar Choke
Sanna Temisevä Takado
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
98
Women Värivöiset -64 kg Semi-final
Points
Verna Kuutti GB Gym
Riikka Lamberg Takado
99
Women Värivöiset +64 kg Quarter-final
Points
Neea Haataja Barreto Helsinki
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
100
Women Värivöiset +64 kg Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Salla Simola Finnfighters Gym
101
Men White Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Valtteri Puolakanaho Järvenpään Kehäkarhut
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
102
Men White Belts -64 kg 16th-final
Points
Elias Jurvanen Savate Club Fight & Fitness ry
Toivo Arkki Total Center Lahti
103
Men White Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Adrian Pesqueira DOJO ry.
Otso Virolainen Polar Jiu Jitsu Team
104
Men White Belts -70 kg 16th-final
Choke
Ville Leppinen RNC Sport Club
Erik Wikström Tampereen Jujutsukoulu
105
Men White Belts -70 kg 16th-final
Judges Decision
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
Jouni Haapanen Action Sport Center
106
Men White Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Valo Kainulainen Takado
Henri Rosten Action Sport Center
107
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Rahul Kallada Janardhan Savate Club Fight & Fitness ry
Tero Teräväinen Lahden Gentai
108
Women Värivöiset -64 kg Bronze Fight
Points
Sanna Temisevä Takado
Riikka Lamberg Takado
109
Women Värivöiset -64 kg Final
Points
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Verna Kuutti GB Gym
110
Women White Belts -58,5 kg Semi-final
Points
Aino Sipilä GB Gym
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
111
Women White Belts -58,5 kg Semi-final
Points
Gislene Ivanoff Takado
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
112
Women Värivöiset +64 kg Semi-final
Armbar
Suvi Koikkalainen Takado
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
113
Women Värivöiset +64 kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Salla Simola Finnfighters Gym
114
Men White Belts -64 kg Quarter-final
RNC
Alvin Rosnell Turun Ju-jutsuseura
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
115
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Juho Ihalainen Heracles
Matias Behm Total Center Lahti
116
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Eetu Miettinen Heracles
Toivo Arkki Total Center Lahti
117
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Markus Perko Helsingin Ju-jutsuklubi
118
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Jotham Berhanu Takado
Otso Virolainen Polar Jiu Jitsu Team
119
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Walkover
Erik Wikström Tampereen Jujutsukoulu
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
120
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Judges Decision
Savelij Kemppi Helsingin Ju-jutsuklubi
Henri Rosten Action Sport Center
121
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Max Hynninen Barreto Helsinki
Rahul Kallada Janardhan Savate Club Fight & Fitness ry
122
Women White Belts -58,5 kg Bronze Fight
Walkover
Aino Sipilä GB Gym
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
123
Women White Belts -58,5 kg Final
Points
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Gislene Ivanoff Takado
124
Women Värivöiset +64 kg Bronze Fight
Armbar
Johanna Bäckman Finnfighters Gym
Satu Jokela Finnfighters Gym
125
Women Värivöiset +64 kg Final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Salla Simola Finnfighters Gym
126
Men White Belts -64 kg Semi-final
Points
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Juho Ihalainen Heracles
127
Men White Belts -64 kg Semi-final
Americana
Toivo Arkki Total Center Lahti
Markus Perko Helsingin Ju-jutsuklubi
128
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Jussi Pukkinen Savate Club Fight & Fitness ry
Olli Seikku Polar Jiu Jitsu Team
129
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Kasper Karvinen Polar Jiu Jitsu Team
Miro Wallgren Sisugym
130
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Kasper Portin GB Gym
Mika Väisänen Sigma Jiu-Jitsu
131
Men White Belts -70 kg Semi-final
Ankle Lock
Otso Virolainen Polar Jiu Jitsu Team
Erik Wikström Tampereen Jujutsukoulu
132
Men White Belts -70 kg Semi-final
Triangle
Henri Rosten Action Sport Center
Max Hynninen Barreto Helsinki
133
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Joonas Söderlund MMA Vantaa
Toni Kvick Hilti Raasepori
134
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Matti Ahonen Kombat Klubi Kouvola
135
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Marko Karjalainen GB Gym
Jaakko Antikainen Polar Jiu Jitsu Team
136
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Janne Heino Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
137
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Miika Laitinen Sports Academy No.1
Jani Mäenpää GB Gym
138
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Fredrik Björkqvist Hilti Raasepori
Markku Koivunen Defence & Fight Club Heracles Valkeakoski
139
Men White Belts -64 kg Bronze Fight
Triangle
Juho Ihalainen Heracles
Toivo Arkki Total Center Lahti
140
Men White Belts -64 kg Final
Armbar
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Markus Perko Helsingin Ju-jutsuklubi
141
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
Jussi Pukkinen Savate Club Fight & Fitness ry
142
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
Vesa Tikka Helsingin Ju-jutsuklubi
143
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Jarno Hirvikoski Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Kasper Karvinen Polar Jiu Jitsu Team
144
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mika Väisänen Sigma Jiu-Jitsu
145
Men White Belts -70 kg Bronze Fight
Points
Erik Wikström Tampereen Jujutsukoulu
Henri Rosten Action Sport Center
146
Men White Belts -70 kg Final
Ankle Lock
Otso Virolainen Polar Jiu Jitsu Team
Max Hynninen Barreto Helsinki
147
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Petter Blomqvist Combat Academy of Finland
Toni Kvick Hilti Raasepori
148
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Marko Karjalainen GB Gym
149
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jimmy Englund Hilti Raasepori
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
150
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jani Mäenpää GB Gym
Fredrik Björkqvist Hilti Raasepori
151
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Mikael Eriksson Polar Jiu Jitsu Team
Roni Kangaskorte Lahden Gentai
152
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Jani Koskinen Salon zanshinkan ry
Harri Eho Järvenpään Kehäkarhut
153
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Kimura
Erik Lagerroos Hilti Raasepori
Tommi Pelkonen Polar Jiu Jitsu Team
154
Men White Belts -76 kg Semi-final
Points
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
155
Men White Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Kasper Karvinen Polar Jiu Jitsu Team
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
156
Men White Belts -94.3 kg 16th-final
Injury
Matvei Porval Delariva Finland
Greger Huikuri Sports Academy No.1
157
Men White Belts +94,3 kg Quarter-final
Americana
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
Thomas Kvick Hilti Raasepori
158
Men White Belts +94,3 kg Quarter-final
Judges Decision
Ilari Nikku Helsingin Ju-jutsuklubi
Henri Lehtonen Polar Jiu Jitsu Team
159
Men White Belts +94,3 kg Quarter-final
Judges Decision
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
Arttu Pylvänäinen Polar Jiu Jitsu Team
160
Men White Belts +94,3 kg Quarter-final
Points
Mikko Peltonen Savate Club Fight & Fitness ry
Pekka Jussila Savate Club Fight & Fitness ry
161
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Judges Decision
Petter Blomqvist Combat Academy of Finland
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
162
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Kimura
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
Jani Mäenpää GB Gym
163
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Triangle
Lauri Voog Combat Society
Roni Kangaskorte Lahden Gentai
164
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Harri Eho Järvenpään Kehäkarhut
Erik Lagerroos Hilti Raasepori
165
Men White Belts -76 kg Bronze Fight
Points
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
166
Men White Belts -76 kg Final
Points
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
Kasper Karvinen Polar Jiu Jitsu Team
167
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Tahvanainen MMA Vantaa
Greger Huikuri Sports Academy No.1
168
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Tero Hyttinen Crest - Professional Fighting Center
Roope Lindfors DOJO ry.
169
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
Lauri Tähtinen GB Gym
170
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Toni Lahtinen Dragon Jiu-Jitsu
Martti Pitkänen Helsingin Paini-Miehet
171
Men White Belts +94,3 kg Semi-final
Points
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
Ilari Nikku Helsingin Ju-jutsuklubi
172
Men White Belts +94,3 kg Semi-final
Points
Arttu Pylvänäinen Polar Jiu Jitsu Team
Pekka Jussila Savate Club Fight & Fitness ry
173
Men White Belts -82.3 kg Bronze Fight
Armbar
Petter Blomqvist Combat Academy of Finland
Jani Mäenpää GB Gym
174
Men White Belts -82.3 kg Final
Judges Decision
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
175
Men White Belts -88.3 kg Bronze Fight
Ankle Lock
Roni Kangaskorte Lahden Gentai
Harri Eho Järvenpään Kehäkarhut
176
Men White Belts -88.3 kg Final
Triangle
Lauri Voog Combat Society
Erik Lagerroos Hilti Raasepori
177
Men Värivöiset +94,3 kg 16th-final
Points
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
178
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Armbar
Mikko Annila Crest - Professional Fighting Center
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
179
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
180
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Americana
Teemu Pinonummi Total Center Lahti
Roope Uski MMA Team 300
181
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Points
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
Mika Atti Barreto Helsinki
182
Men White Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Tommi Tahvanainen MMA Vantaa
Roope Lindfors DOJO ry.
183
Men White Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
Toni Lahtinen Dragon Jiu-Jitsu
184
Men White Belts +94,3 kg Bronze Fight
Points
Ilari Nikku Helsingin Ju-jutsuklubi
Pekka Jussila Savate Club Fight & Fitness ry
185
Men White Belts +94,3 kg Final
Americana
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
Arttu Pylvänäinen Polar Jiu Jitsu Team
186
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Armbar
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
187
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
188
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Triangle
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
189
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
Renny Poutanen Barreto Helsinki
190
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Paulus Nivala Finnfighters Gym
Roope Nuorento Ahjo Training Center
191
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Armbar
Timo Soikkeli Action Sport Center
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
192
Men Värivöiset +94,3 kg Quarter-final
Americana
Mikko Mutanen Hipko
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
193
Men Värivöiset +94,3 kg Quarter-final
Points
Jani Hurme Hilti Raasepori
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
194
Men Värivöiset +94,3 kg Quarter-final
Collar Choke
Stefan Holmström Hipko
Jakke Käyhkö Polar Jiu Jitsu Team
195
Men Värivöiset +94,3 kg Quarter-final
Americana
Sakari Valo MMA Kotka
Mikko Pouru Finnfighters Gym
196
Men White Belts -94.3 kg Bronze Fight
Points
Tommi Tahvanainen MMA Vantaa
Toni Lahtinen Dragon Jiu-Jitsu
197
Men White Belts -94.3 kg Final
Judges Decision
Roope Lindfors DOJO ry.
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
198
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Jani Eskelinen Total Center Lahti
Mikko Annila Crest - Professional Fighting Center
199
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tanel Veskus Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
200
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Kimura
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Roope Uski MMA Team 300
201
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Mika Atti Barreto Helsinki
202
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
203
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
204
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Americana
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Renny Poutanen Barreto Helsinki
205
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Armbar
Paulus Nivala Finnfighters Gym
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
206
Men Värivöiset +94,3 kg Semi-final
Americana
Mikko Mutanen Hipko
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
207
Men Värivöiset +94,3 kg Semi-final
Points
Jakke Käyhkö Polar Jiu Jitsu Team
Sakari Valo MMA Kotka
208
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Janne Haataja Barreto Helsinki
Antti Kajaste Takado
209
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Armbar
Sami Silventoinen GB Gym
Akram Farah Hipko
210
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Jari Venhomaa Polar Jiu Jitsu Team
Tero Salonen Finnfighters Gym
211
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Collar Choke
Jani Eskelinen Total Center Lahti
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
212
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Mika Atti Barreto Helsinki
213
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Points
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Ruslan Karppinen Hipko
214
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tuukka Koski Hipko
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
215
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Points
Miika Puisto Takado
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
216
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Points
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
217
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Choke
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Sami-Pekka Takaluoma Takado
218
Men Värivöiset +94,3 kg Bronze Fight
Triangle
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Jakke Käyhkö Polar Jiu Jitsu Team
219
Men Värivöiset +94,3 kg Final
Americana
Mikko Mutanen Hipko
Sakari Valo MMA Kotka
220
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
221
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
222
Men Värivöiset -70 kg Bronze Fight
Points
Jani Eskelinen Total Center Lahti
Mika Atti Barreto Helsinki
223
Men Värivöiset -70 kg Final
Triangle
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
224
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Antti Kajaste Takado
225
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
226
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
Sami Silventoinen GB Gym
227
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Toni Virtanen Takado
Jari Venhomaa Polar Jiu Jitsu Team
228
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
229
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
230
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
231
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Juha Viitanen GB Gym
Sami-Pekka Takaluoma Takado
232
Men Värivöiset -76 kg Bronze Fight
Triangle
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
233
Men Värivöiset -76 kg Final
Ankle Lock
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
234
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Sam Backlund Barreton Helsinki
235
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Marko Karppinen Hipko
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
236
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Ari Ylipalo Combat Society
237
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
238
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
Toni Virtanen Takado
239
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
240
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Sami-Pekka Takaluoma Takado
241
Men Värivöiset -94.3 kg Semi-final
RNC
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
242
Men Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
Ari Ylipalo Combat Society
243
Men Värivöiset -82.3 kg Bronze Fight
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Toni Virtanen Takado
244
Men Värivöiset -82.3 kg Final
Choke
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Jari Peiponen Loop Jiu-Jitsu
245
Men Värivöiset -88.3 kg Bronze Fight
Ankle Lock
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Sami-Pekka Takaluoma Takado
246
Men Värivöiset -88.3 kg Final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
247
Men Värivöiset -94.3 kg Bronze Fight
Points
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
248
Men Värivöiset -94.3 kg Final
RNC
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Ari Ylipalo Combat Society