1
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
Timur Sergeev Strela Team
2
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Triangle
Ruslan Iusifov Strela Team
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
3
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Kjetil Ramdal Frontline Academy Oslo
4
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Armbar
Elli Harju MMA Rovaniemi
Astrid Schölin Frontline Academy
5
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Bow and Arrow
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
6
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Choke
Riikka Lamberg Takado
Amy Caulfield East Coast Jiu Jitsu Academy
7
Women Blue Belts -58.5 kg 16th-final
Triangle
Ilona Rakhmanova Strela TEAM
Barbara Hale Carlson Gracie London
8
Men Purple Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Yakov Nedokushev Senna Fight Academy
Гусейн Гусейнов Strela Team
9
Men Brown/Black Belts -70 kg 16th-final
Points
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
10
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Madeleine Danielsson Checkmat Prana JJ
11
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Collar Choke
Ronja Kurka GB Gym
Salla Simola Finnfighters Gym
12
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Bow and Arrow
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
siobhán fogarty East Coast Jiu Jitsu Academy
13
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Lock
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
Elena Solovyeva Senna Fight Academy
14
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jenny Myllykoski Heracles
15
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Iiris Nyman Ahjo Training Center
Yulia Vibe Frontline Academy Oslo
16
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Bow and Arrow
Valentina Miron Senna Fight Academy
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
17
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Verna Kuutti GB Gym
Matilda Gleerup Art of Roll
18
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
Timur Sergeev Strela Team
19
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
Jonne Moilanen Lohjan Kamppailukeskus
20
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Henry Suntio Pankration Gym
Ruslan Iusifov Strela Team
21
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
22
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Astrid Schölin Frontline Academy
23
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Collar Choke
Henna Huopainen Oulun Kamppailuklubi
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
24
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
Riikka Lamberg Takado
25
Women Blue Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Hue Duong Turun Ju-jutsuseura
Ilona Rakhmanova Strela TEAM
26
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Yakov Nedokushev Senna Fight Academy
27
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Walkover
Andrew McGahon Team Torres
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
28
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Alexander Rio Farstadvoll Frontline Academy
29
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Knee Bar
Severi Nenonen Total Center Lahti
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
30
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
James Keay Checkmat Prana JJ
31
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
32
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Madeleine Danielsson Checkmat Prana JJ
Salla Simola Finnfighters Gym
33
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Choke
siobhán fogarty East Coast Jiu Jitsu Academy
Tiina Katriina Viita Barreto Helsinki
34
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Yulia Vibe Frontline Academy Oslo
35
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Valentina Miron Senna Fight Academy
Verna Kuutti GB Gym
36
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Bow and Arrow
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
37
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Choke
Ruslan Iusifov Strela Team
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
38
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Astrid Schölin Frontline Academy
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
39
Women Blue Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
Ilona Rakhmanova Strela TEAM
40
Men Purple Belts -64 kg Final
Collar Choke
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Sami Sorjonen Jyväskylän Fight Club
41
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Juha Poskela Lahden Kamppailulajikeskus
42
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Choke
Lucas Rodrigues All stars
Karl Pegers Frontline Academy
43
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Ville Isokoski Lahden Gentai
Alexandr Ustimenko Senna Fight Academy
44
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
45
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
46
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
James Keay Checkmat Prana JJ
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
47
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Collar Choke
Salla Simola Finnfighters Gym
siobhán fogarty East Coast Jiu Jitsu Academy
48
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Judges Decision
Yulia Vibe Frontline Academy Oslo
Valentina Miron Senna Fight Academy
49
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Collar Choke
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Madeleine Håkansson Yamasaki Academy
50
Men Blue Belts -64 kg Final
Armbar
Valtteri Tuhkanen MMA Kotka
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
51
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Nils Tarvonen MMA Team 300
Emad Omran Checkmat Prana JJ
52
Women Blue Belts -58.5 kg Final
Points
Astrid Schölin Frontline Academy
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
53
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
54
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
Saimon Louis Prana Jiu Jitsu
55
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Judges Decision
Sami Silventoinen GB Gym
Otto Espo Barreto Helsinki
56
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Maxim Nyach Strela Team
Yannick Leite Krahenbuhl Checkmat
57
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Collar Choke
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Matias Heiskala DOJO ry.
58
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Miika Lohtander Sport academy no.1
Mikko Poutanen Barreto Helsinki
59
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Judges Decision
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Reiko Kolatsk 3D Treening
60
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Niko Lampen Sisu Gym
Mergim Syla Sports Academy No.1
61
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
62
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
63
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jyri Koponen Sisu Gym
Ruslan Davletukaev Checkmat International
64
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Konsta Koivisto GB Gym
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
65
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Collar Choke
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Max Tervilä GB Gym
66
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Joonas Elo Turun Ju-jutsuseura
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
67
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Ilkka Koikkalainen Takado
Kalle Arvelin Lahden Kamppailulajikeskus
68
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Kimmo Nieminen Sisu Gym
Lari Stepanov Strela Team
69
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Marcus Phelan East Coast Jiu Jitsu Academy
Sam Mc Nally East Coast Jiu Jitsu Academy
70
Women Blue Belts -64 kg Final
Judges Decision
Salla Simola Finnfighters Gym
Valentina Miron Senna Fight Academy
71
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
72
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Otto Haapa-aho Monkey Grip
shamad aliev RGA oslo
73
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
74
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
Gadzhimurad Khalilbegov Strela Team
75
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Chanon Alijärvi Takado
76
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Armbar
Mikko Löppönen Total Center Lahti
Evgenii Tarakanov A-FORCE
77
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Mikko Annila Crest - Professional Fighting Center
Roope Uski MMA Team 300
78
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Markus Malm Espoon Kehähait
79
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Simo Penttila Lahden Gentai
Lucas Rodrigues All stars
80
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
81
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Alexandr Ustimenko Senna Fight Academy
82
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Judges Decision
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
83
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Madeleine Håkansson Yamasaki Academy
84
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Suvi Koikkalainen Takado
Julia Mæle Roger Gracie Academy Norway
85
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Tiina Elomaa MMA Imatra
86
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Marina Mavrou Carlson Gracie London
87
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Sami Narikka Combat Society
Emad Omran Checkmat Prana JJ
88
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Points
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Jorgen Matsi SBG Estonia
89
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Omoplata
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
shamad aliev RGA oslo
90
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
91
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Evgenii Tarakanov A-FORCE
92
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
RNC
Mikko Annila Crest - Professional Fighting Center
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
93
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
94
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Otto Espo Barreto Helsinki
Yannick Leite Krahenbuhl Checkmat
95
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Miika Lohtander Sport academy no.1
96
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Reiko Kolatsk 3D Treening
Mergim Syla Sports Academy No.1
97
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Choke
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
98
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Jyri Koponen Sisu Gym
Konsta Koivisto GB Gym
99
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
100
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Ilkka Koikkalainen Takado
Lari Stepanov Strela Team
101
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Collar Choke
Lucas Rodrigues All stars
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
102
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
103
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Ankle Lock
Madeleine Håkansson Yamasaki Academy
Suvi Koikkalainen Takado
104
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Choke
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
105
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Bow and Arrow
shamad aliev RGA oslo
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
106
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Evgenii Tarakanov A-FORCE
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
107
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Armbar
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Jorgen Matsi SBG Estonia
108
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Janne Kunnas GB Gym
Pavel Evdokimov Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
109
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Points
Jaakko Näveri Total Center Lahti
Maximiliano Lozano Jyväskylän Fight Club
110
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Lari-Matti Miettinen Heracles
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
111
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Mikko Vehmas Heracles
Mohammed Ahmed Frontline Academy
112
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Collar Choke
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
Mikhail Vasilenko Strela Team
113
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Yannick Leite Krahenbuhl Checkmat
114
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Miika Lohtander Sport academy no.1
Reiko Kolatsk 3D Treening
115
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Choke
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
Jyri Koponen Sisu Gym
116
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Ilkka Koikkalainen Takado
117
Men Purple Belts -70 kg Final
Bow and Arrow
Lucas Rodrigues All stars
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
118
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Points
Madeleine Håkansson Yamasaki Academy
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
119
Men Blue Belts -70 kg Final
Bow and Arrow
shamad aliev RGA oslo
Evgenii Tarakanov A-FORCE
120
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Katariina Heiskari Loop Jiu-Jitsu
121
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
Tímea Tipi Kokkolan Budo
122
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Points
Sanna Kattelus MMA Team 300
Sanna Temisevä Takado
123
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Walkover
Anni Salo Finnfighters Gym
Sumia Duehlmeyer Alliance Frankfurt
124
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Walkover
Satu Jokela Finnfighters Gym
Johanna Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
125
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Collar Choke
Heidi Rinne Jyväskylän Fight Club
Emily Eyles Pedro Bessa BJJ
126
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Triangle
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Heidi Baas BJJ Vaasa
127
Women Blue Belts -69 kg 16th-final
Walkover
Anzhelika Pilyaeva Checkmat International
Piia Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
128
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Points
Yannick Leite Krahenbuhl Checkmat
Miika Lohtander Sport academy no.1
129
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Armbar
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
Ilkka Koikkalainen Takado
130
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Pavel Evdokimov Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
131
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Jorge Olivos Salazar Senna Fight Academy
132
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Lock
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Maximiliano Lozano Jyväskylän Fight Club
133
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Lari-Matti Miettinen Heracles
134
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Mohammed Ahmed Frontline Academy
135
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Joona Posa MMA Vantaa
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
136
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Collar Choke
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Mikhail Vasilenko Strela Team
137
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
138
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Helena Paakkola Polar Jiu Jitsu Team
139
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Kimura
Sanna Kattelus MMA Team 300
Anni Salo Finnfighters Gym
140
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Heidi Rinne Jyväskylän Fight Club
141
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Walkover
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Anzhelika Pilyaeva Checkmat International
142
Men Blue Belts -76 kg Final
Kimura
Yannick Leite Krahenbuhl Checkmat
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
143
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Joni Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Vitalii Sergeev Strela Team
144
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Santeri Lilius Total Center Lahti
Tore Erevik Roger Gracie Norway
145
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
146
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Simo Vilmunen Takado
Ali Aalto Heracles
147
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Jorge Olivos Salazar Senna Fight Academy
148
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
149
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Mohammed Ahmed Frontline Academy
Joona Posa MMA Vantaa
150
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Mikhail Vasilenko Strela Team
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
151
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Americana
Mathias Persson Hilti Akademi Nord
Jukka Katajamäki GB Gym
152
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Niko Karhunen Vantaan Kamppailukeskus
153
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Dmitrii Vasilev Strela Team
Sami Simola Barreto Helsinki
154
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Topias Rekola Finnfighters Gym
Jussi Kitinoja Function X Jiu Jitsu
155
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
156
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
157
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
Rustem Kashka Strela Team
158
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Eduard Fouchè Loop Jiu-Jitsu
159
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Vesa Rockas Sisu Gym
Mikko viertokangas BJJ Vaasa
160
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Janne Haataja Barreto Helsinki
Ranco Galdames Frontline Academy
161
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Hyttinen Kamppailu Center
162
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
163
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Mohammed Ahmed Frontline Academy
Mikhail Vasilenko Strela Team
164
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Sanna Kattelus MMA Team 300
165
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
166
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Vitalii Sergeev Strela Team
167
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Lock
Toni Toivanen Monkey Grip
Santeri Lilius Total Center Lahti
168
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Omoplata
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
169
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Simo Vilmunen Takado
170
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Mathias Persson Hilti Akademi Nord
171
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Dmitrii Vasilev Strela Team
172
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Topias Rekola Finnfighters Gym
173
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
174
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Otto Saari GB Gym
Rene Kraft Tampereen Jujutsukoulu
175
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
176
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Mikko viertokangas BJJ Vaasa
177
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Ranco Galdames Frontline Academy
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
178
Men Purple Belts -76 kg Final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Mikhail Vasilenko Strela Team
179
Women Blue Belts -69 kg Final
Collar Choke
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Satu Jokela Finnfighters Gym
180
Men Purple Belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Saku Kuparinen Heracles
Taavi Vaigla 3D Treening
181
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Santeri Lilius Total Center Lahti
182
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
183
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Abdulbari Guseynov Strela Team
184
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Omoplata
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Ari Ylipalo Combat Society
185
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Mika Lehtinen Crest - Professional Fighting Center
186
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Tero Salonen Finnfighters Gym
Nikita Sheiko Senna Fight Academy
187
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Ivan Sundell Art of Roll
Samuli Sadeoja Helsingin Ju-jutsuklubi
188
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Ray Mollel Dragon Jiu-Jitsu
Tiera Laitinen GB Gym
189
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Mikko Hartikka Savate Club Fight & Fitness ry
190
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
191
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Ankle Lock
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Mikko Mäkinen Turun Ju-jutsuseura
192
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
Juha Mäkinen Gracie Barra Kouvola
193
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Mathias Persson Hilti Akademi Nord
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
194
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
195
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Otto Saari GB Gym
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
196
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Ranco Galdames Frontline Academy
197
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Bow and Arrow
Santeri Lilius Total Center Lahti
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
198
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Taavi Vaigla 3D Treening
199
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Tatu Piispanen GB Gym
200
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
201
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Pekka Ijäs MMA Joensuu
202
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
203
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
204
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Markus Asell Finnfighters Gym
Henri Torvinen Polar Jiu Jitsu Team
205
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
Lauri Rossinen Mma Joensuu
206
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Choke
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Abdulbari Guseynov Strela Team
207
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Judges Decision
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
208
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Mathias Persson Hilti Akademi Nord
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
209
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
Ranco Galdames Frontline Academy
210
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Armbar
Elmo Mäensivu GG Jiu-Jitsu
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
211
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
Nikita Sheiko Senna Fight Academy
212
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Ivan Sundell Art of Roll
213
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
Ray Mollel Dragon Jiu-Jitsu
214
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
RNC
Ville Puuperä Finnfighters Gym
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
215
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
216
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Viktor Wikström Hilti Raasepori
217
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
Juha Mäkinen Gracie Barra Kouvola
218
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Tatu Piispanen GB Gym
219
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
220
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
221
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Lauri Rossinen Mma Joensuu
222
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Collar Choke
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
Sander Bringeland Oxy (RGA norway)
223
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Ankle Lock
Abdulbari Guseynov Strela Team
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
224
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Judges Decision
Juhani Mikkonen Takado
Oliver Lundqvist GB Gym
225
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Kimura
Mikko Väänänen Loop Jiu-Jitsu
felix kull Prana Jiu Jitsu
226
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Pekka Virtanen MMA Vantaa
Teemu Laine Polar Jiu Jitsu Team
227
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
228
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
RNC
Ivan Sundell Art of Roll
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
229
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Ville Puuperä Finnfighters Gym
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
230
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
231
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Points
Johanna Sand Checkmat
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
232
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Points
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Martina Gramenius Checkmat
233
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Choke
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Victoria Hansson Art of Roll
234
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
235
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Armbar
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
Lauri Rossinen Mma Joensuu
236
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Christian Lindström Finnfighters Gym
Diego Gonzalez Checkmat Prana JJ
237
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Oliver Lundqvist GB Gym
238
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Alexander Baffoun Art of Roll
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
239
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
felix kull Prana Jiu Jitsu
240
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Teemu Laine Polar Jiu Jitsu Team
241
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Patrick Suhonen Turun Ju-jutsuseura
Vasco Fachada Jyväskylän Fight Club
242
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Sami Lindman MMA Kotka
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
243
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Kaj Ekroth Polar Jiu Jitsu Team
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
244
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Marko Rinne-Kanto MMA Rovaniemi
Iikka Koivumäki GB Gym
245
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Kimura
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Ivan Sundell Art of Roll
246
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
Viktor Wikström Hilti Raasepori
247
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Johanna Sand Checkmat
248
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Martina Gramenius Checkmat
Victoria Hansson Art of Roll
249
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Triangle
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
250
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Henri Lindroos DOJO ry.
Diego Gonzalez Checkmat Prana JJ
251
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Jussi Wacklin DOJO ry.
252
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Alexander Baffoun Art of Roll
253
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Triangle
felix kull Prana Jiu Jitsu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
254
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Vasco Fachada Jyväskylän Fight Club
255
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Antero Liimatainen Jyväskylän Fight Club
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
256
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Kaj Ekroth Polar Jiu Jitsu Team
257
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Niklas Ojatalo Jyväskylän Fight Club
Iikka Koivumäki GB Gym
258
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Judges Decision
Janne Kotiranta Kamppailu Center
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
259
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Ilia Antonenko Strela Team
Jarkko Majuri Barreto Helsinki
260
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
Alan Kavanagh East Coast Jiu Jitsu Academy
261
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Jussi Asikainen Kuopion Gladiator Factory
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
262
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Points
Tuomas Hyvärinen MMA Team 300
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
263
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Final
Points
Johanna Sand Checkmat
Martina Gramenius Checkmat
264
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Points
Henri Lindroos DOJO ry.
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
265
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Points
Magdalena Georgiadou Art of Roll
Kadi Kylasalu Võimla
266
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Points
Eleonore Byrlén Kaisho kampsport
Emelie Kierkegaard Sisu Gym
267
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Kimura
Neea Haataja Barreto Helsinki
Nadezhda Myachik Finnfighters Gym
268
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Points
Alexander Baffoun Art of Roll
felix kull Prana Jiu Jitsu
269
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
270
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Armbar
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Niklas Ojatalo Jyväskylän Fight Club
271
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
RNC
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Janne Kotiranta Kamppailu Center
272
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Ilia Antonenko Strela Team
273
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Kennet Mattsson MMA Team 300
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
274
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
RNC
Andreas Nordin BJJ Vaasa
Taavi Verta Oulun Kamppailuklubi
275
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Choke
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Alex Vahera-Chibnik GB Gym
276
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Injury
Heikki Peltomäki Turun Ju-jutsuseura
Ville Lattu MMA Vantaa
277
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Armbar
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Dmirty Alferjev Senna Fight Academy
278
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Nea Rantala Sali24
Magdalena Georgiadou Art of Roll
279
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
280
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Injury
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Emelie Kierkegaard Sisu Gym
281
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Johanna Lähteinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Nadezhda Myachik Finnfighters Gym
282
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Walkover
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
283
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Points
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
284
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Walkover
Sakari Valo MMA Kotka
Miika Laiho Sali24
285
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Bow and Arrow
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Antti Schwartz GB Gym
286
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Olli Koho Ahjo Training Center
Jesse Miettinen MMA Joensuu
287
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Ilia Antonenko Strela Team
288
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
Andreas Nordin BJJ Vaasa
289
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Triangle
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
290
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Kimura
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Lattu MMA Vantaa
291
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Kimura
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
292
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Artturi Linna GB Gym
Anton Solovyev Ludus bjj Russia
293
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Nea Rantala Sali24
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
294
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Nadezhda Myachik Finnfighters Gym
295
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Injury
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Miika Laiho Sali24
296
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Bow and Arrow
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Olli Koho Ahjo Training Center
297
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Triangle
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
298
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Triangle
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
299
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Points
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Artturi Linna GB Gym
300
Women Blue Belts 69+ kg Final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Nadezhda Myachik Finnfighters Gym
301
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu