1
Junior A(born -95 or -96) +74kg Final
Armbar
Jaakko Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Santeri Soranta GB Gym
2
Junior A(born -95 or -96) -74kg Semi-final
Walkover
Mairon Tähe Võimla
Lauri Poikolainen Proeliator Jiu-Jitsu
3
Junior A(born -95 or -96) -74kg Semi-final
DQ
Daniel Hägg Jyväskylän Fight Club
Toni Katava Heracles
4
Junior B(born -97 or -98) +58.5kg Semi-final
Walkover
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
Tommi Tuomi Heracles
5
Junior B(born -97 or -98) -58.5kg Semi-final
Walkover
Merlyn Tähe Võimla
Mika Nieminen Finnfighters Gym
6
Junior C(born -99 or -00) +55kg Quarter-final
Points
Juha Tarvainen Tampereen Jujutsukoulu
Veeti Lehtinen Parkanon Ponteva
7
Junior C(born -99 or -00) -45kg Final
Points
Eliel Sinnemäki Tampereen Jujutsukoulu
filip helander hilti åland
8
Men Senior(born -77 or before) +88.3kg Semi-final
Ankle Lock
Kimmo Manninen Jyväskylän Fight Club
pasi mast Porin Kamppailu-urheilukeskus
9
Men Senior(born -77 or before) +88.3kg Semi-final
Points
Harri Niemi Jyväskylän Fight Club
Christian Lindström Finnfighters Gym
10
Men Senior(born -77 or before) -76kg Semi-final
Points
Karri Jarva Kajaanin Ju-Jutsuseura
Mati Tähe Võimla
11
Men Senior(born -77 or before) -76kg Semi-final
Points
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
12
Men White Belts -64kg Quarter-final
Triangle
Jani-Matti Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Werneri Metsi Oulun Kamppailuklubi
13
Men White Belts -64kg Quarter-final
Walkover
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
Mika Nieminen Finnfighters Gym
14
Men White Belts -64kg Quarter-final
Points
Aleksi Kotila Oulun Kamppailuklubi
Henri Koskinen Proeliator Jiu-Jitsu
15
Junior A(born -95 or -96) -74kg Final
Points
Lauri Poikolainen Proeliator Jiu-Jitsu
Daniel Hägg Jyväskylän Fight Club
16
Junior B(born -97 or -98) +58.5kg Semi-final
Walkover
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
17
Junior B(born -97 or -98) -58.5kg Semi-final
Walkover
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Merlyn Tähe Võimla
18
Junior C(born -99 or -00) +55kg Semi-final
Walkover
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Veeti Lehtinen Parkanon Ponteva
19
Junior C(born -99 or -00) +55kg Semi-final
RNC
Nicole Åkerberg Hilti Åland
20
Men Senior(born -77 or before) +88.3kg Final
Points
Kimmo Manninen Jyväskylän Fight Club
Christian Lindström Finnfighters Gym
21
Men Senior(born -77 or before) -76kg Final
Walkover
Karri Jarva Kajaanin Ju-Jutsuseura
Timo Viinikainen Lahden Gentai
22
Men White Belts -70kg 16th-final
Walkover
Janne Kaunismäki Parkanon Ponteva
Mairon Tähe Võimla
23
Men White Belts -64kg Semi-final
Points
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Werneri Metsi Oulun Kamppailuklubi
24
Men White Belts -64kg Semi-final
Triangle
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Aleksi Kotila Oulun Kamppailuklubi
25
Men White Belts -76kg Quarter-final
Triangle
Tommi Minkkinen Proeliator Jiu-Jitsu
Aleksi Kauramäki Finnfighters Gym
26
Men White Belts -76kg Quarter-final
Armbar
petri tunturi Parkanon Ponteva
Jori Väisänen Kajaanin Ju-Jutsuseura
27
Men White Belts -76kg Quarter-final
Triangle
Jani Rimpi Jyväskylän Fight Club
jaakko luukkonen Parkanon Ponteva
28
Men White Belts -76kg Quarter-final
Points
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
Miika Räisänen BJJ Vaasa
29
Junior B(born -97 or -98) +58.5kg Final
Points
Tommi Tuomi Heracles
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
30
Junior B(born -97 or -98) -58.5kg Final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Eppu Riihelä Lahden Gentai
31
Junior C(born -99 or -00) +55kg Final
Points
Veeti Lehtinen Parkanon Ponteva
32
Men White Belts -70kg Quarter-final
Points
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Janne Kaunismäki Parkanon Ponteva
33
Men White Belts -70kg Quarter-final
Points
Lauri Poikolainen Proeliator Jiu-Jitsu
Niko Huuskonen Kuopion Gladiator Factory
34
Men White Belts -70kg Quarter-final
Points
Ville Isokoski Lahden Gentai
Mikael Jutila BJJ Vaasa
35
Men White Belts -70kg Quarter-final
Points
Daniel Hägg Jyväskylän Fight Club
Mathias Carlsson hilti stockholm
36
Men White Belts -64kg Final
Points
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Kotila Oulun Kamppailuklubi
37
Men White Belts -76kg Semi-final
Points
Aleksi Kauramäki Finnfighters Gym
Jori Väisänen Kajaanin Ju-Jutsuseura
38
Men White Belts -76kg Semi-final
Points
Jani Rimpi Jyväskylän Fight Club
Miika Räisänen BJJ Vaasa
39
Men White Belts -82.3kg 16th-final
Armbar
Miika Illokoski RNC Sport Club
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
40
Men White Belts -82.3kg 16th-final
Walkover
Ari Isopoussu Oulun Kamppailuklubi
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
41
Men White Belts -88.3kg 16th-final
Points
Petri Sajaniemi Gracie Barra Kouvola
Teppo Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
42
Men White Belts -88.3kg 16th-final
Choke
Joona Lähdeaho Kuopion Gladiator Factory
Cemîl Karahan hilti stockholm
43
Men White Belts -88.3kg 16th-final
Walkover
Simo Aflecht BJJ Vaasa
Tommi Henttula Tampereen Jujutsukoulu
44
Men White Belts -88.3kg 16th-final
Walkover
samuli kaukonen Parkanon Ponteva
Niko Pietarila Oulun Kamppailuklubi
45
Men White Belts -70kg Semi-final
Armbar
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Niko Huuskonen Kuopion Gladiator Factory
46
Men White Belts -70kg Semi-final
Armbar
Mikael Jutila BJJ Vaasa
Mathias Carlsson hilti stockholm
47
Men White Belts -94.3kg Quarter-final
Points
Kalle Ryökäs Finnfighters Gym
Jaakko Mäntysaari Tampereen Jujutsukoulu
48
Men White Belts -76kg Final
Points
Aleksi Kauramäki Finnfighters Gym
Jani Rimpi Jyväskylän Fight Club
49
Men White Belts -82.3kg Quarter-final
Walkover
Kari Lindeman Porin Kamppailu-urheilukeskus
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
50
Men White Belts -82.3kg Quarter-final
Walkover
Tuure Kulju Finnfighters Gym
Samuli Rytkönen Jyväskylän Fight Club
51
Men White Belts -82.3kg Quarter-final
Walkover
Ville Vähälä Proeliator Jiu-Jitsu
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
52
Men White Belts -82.3kg Quarter-final
Armbar
Rickard Karlman Hilti Åland
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
53
Men White Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Rami Huhtala Tampereen Jujutsukoulu
Petri Sajaniemi Gracie Barra Kouvola
54
Men White Belts -88.3kg Quarter-final
Points
André Teixeira BJJ Vaasa
Cemîl Karahan hilti stockholm
55
Men White Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Tero Pesola Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tommi Henttula Tampereen Jujutsukoulu
56
Men White Belts -88.3kg Quarter-final
Walkover
tarmo kallio Oulun Kamppailuklubi
samuli kaukonen Parkanon Ponteva
57
Men White Belts -70kg Final
Points
Mika Leikkola BJJ Kouvola
Mathias Carlsson hilti stockholm
58
Men White Belts -94.3kg Semi-final
Points
Erik Tauriainen Sisu Gym
Kalle Ryökäs Finnfighters Gym
59
Men White Belts -94.3kg Semi-final
RNC
Ilkka Haverinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Juhamatti Joensuu Holjutai
60
Men White Belts +100.5kg Quarter-final
Choke
Kalle Viitanen Total Center Lahti
Jani Gröhn Jyväskylän Fight Club
61
Men White Belts -82.3kg Semi-final
Armbar
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Tuure Kulju Finnfighters Gym
62
Men White Belts -82.3kg Semi-final
Collar Choke
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
63
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Armbar
Riku Forsell Pankration Gym
sami lindeman Oulun Kamppailuklubi
64
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Walkover
Mikko Alho Takado
Toni Katava Heracles
65
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Armbar
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Ilkka Töyli BJJ Vaasa
66
Men Blue Belts -70kg 16th-final
Walkover
Antti Suomalainen Hipko
Heikki Nyman Kajaanin Ju-Jutsuseura
67
Men White Belts -88.3kg Semi-final
Choke
Petri Sajaniemi Gracie Barra Kouvola
Cemîl Karahan hilti stockholm
68
Men White Belts -88.3kg Semi-final
Points
Tero Pesola Porin Kamppailu-urheilukeskus
samuli kaukonen Parkanon Ponteva
69
Men White Belts -94.3kg Final
Points
Erik Tauriainen Sisu Gym
Juhamatti Joensuu Holjutai
70
Men White Belts +100.5kg Semi-final
Points
Jaakko Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Kalle Viitanen Total Center Lahti
71
Men White Belts +100.5kg Semi-final
Points
Tapio Luukkonen BJJ Vaasa
Kari Heikkilä Total Center Lahti
72
Men White Belts -82.3kg Final
Armbar
Antti Alaluusua Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Palander Jyväskylän Fight Club
73
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Armbar
Aleksi Toivonen Lahden Gentai
sami lindeman Oulun Kamppailuklubi
74
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Points
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
Toni Katava Heracles
75
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Bow and Arrow
Jim Hagström Takado
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
76
Men Blue Belts -70kg Quarter-final
Armbar
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Antti Suomalainen Hipko
77
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Walkover
Kari Tarhonen Mikkelin Full Contact
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
78
Men Blue Belts -76kg 16th-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
79
Men White Belts -88.3kg Final
Points
Cemîl Karahan hilti stockholm
Tero Pesola Porin Kamppailu-urheilukeskus
80
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Bow and Arrow
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Janne Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
81
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Miikka Niemelin Oulun Kamppailuklubi
82
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Collar Choke
Toni Tervola Jyväskylän Fight Club
Joonas Ylänne GB Gym
83
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Choke
Markus Tentke Pankration Gym
Teemu Kähkönen Oulun Kamppailuklubi
84
Men Blue Belts -82.3kg 16th-final
Points
Petri Itkonen Jyväskylän Fight Club
Martti Paavilainen MMA Vantaa
85
Men White Belts +100.5kg Final
Injury
Kalle Viitanen Total Center Lahti
Kari Heikkilä Total Center Lahti
86
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Points
Aleksi Toivonen Lahden Gentai
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
87
Men Blue Belts -70kg Semi-final
Choke
Jim Hagström Takado
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
88
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Wrist Lock
Kristjan Mäe GB Gym
Jani Hägg Sigma Jiu-Jitsu
89
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Pekka Ijäs MMA Joensuu
90
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Points
Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
91
Men Blue Belts -76kg Quarter-final
Walkover
Tuomas Kokkonen Jyväskylän Fight Club
Mati Tähe Võimla
92
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Collar Choke
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
93
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Ylänne GB Gym
94
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Points
Jesse Vuorio GB Gym
Teemu Kähkönen Oulun Kamppailuklubi
95
Men Blue Belts -82.3kg Quarter-final
Choke
Jaakko Töyli BJJ Vaasa
Petri Itkonen Jyväskylän Fight Club
96
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Niklas af Enehielm GB Gym
Lauri Taalikka WFC Warriors
97
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
98
Men Blue Belts -88.3kg Quarter-final
Points
Janne Kyngäs Oulun Kamppailuklubi
Seppo Niemi Proeliator Jiu-Jitsu
99
Men Blue Belts -70kg Final
Injury
Aleksi Toivonen Lahden Gentai
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
100
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
101
Men Blue Belts -76kg Semi-final
Points
Teemu Laitinen Mikkelin Full Contact
Tuomas Kokkonen Jyväskylän Fight Club
102
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Points
Eemi Karhu Total Center Lahti
Christoffer Widberg Hilti Åland
103
Men Blue Belts -94.3kg 16th-final
Walkover
Jani Myllynen Kuopion Gladiator Factory
Riku Leinonen BJJ Vaasa
104
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
105
Men Blue Belts -82.3kg Semi-final
Bow and Arrow
Jesse Vuorio GB Gym
Petri Itkonen Jyväskylän Fight Club
106
Men Blue Belts +100.5kg Quarter-final
Choke
marcus åberg hilti stockholm
Harri Niemi Jyväskylän Fight Club
107
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Walkover
Heikki Mansikkamäki BJJ Vaasa
Niklas af Enehielm GB Gym
108
Men Blue Belts -88.3kg Semi-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Janne Kyngäs Oulun Kamppailuklubi
109
Women White Belts -69kg Quarter-final
Armbar
Ida Luostarinen Total Center Lahti
Nicole Åkerberg Hilti Åland
110
Women White Belts -69kg Quarter-final
Walkover
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
111
Women White Belts -69kg Quarter-final
Walkover
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Sanna Kamppi Kajaanin Ju-Jutsuseura
112
Women White Belts -69kg Quarter-final
Walkover
Merlyn Tähe Võimla
Suvi-Tuulikki Mansikkamäki BJJ Vaasa
113
Men Blue Belts -76kg Final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Tuomas Kokkonen Jyväskylän Fight Club
114
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Eemi Karhu Total Center Lahti
115
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Armbar
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Jussi Wacklin DOJO ry.
116
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Points
Ville Saari Total Center Lahti
Jani Myllynen Kuopion Gladiator Factory
117
Men Blue Belts -94.3kg Quarter-final
Walkover
Toni Lepistö Espoon Kehähait
Hannu Leppänen Tjjk
118
Men Blue Belts -82.3kg Final
Points
Tommi Pohjola Helsingin Ju-jutsuklubi
Jesse Vuorio GB Gym
119
Men Blue Belts -88.3kg Final
Choke
Niklas af Enehielm GB Gym
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
120
Men Blue Belts +100.5kg Semi-final
Points
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
marcus åberg hilti stockholm
121
Men Blue Belts +100.5kg Semi-final
Points
Esa Rintala Takado
Jaan Hanson Finnfighters Gym
122
Women White Belts -69kg Semi-final
Points
Ida Luostarinen Total Center Lahti
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
123
Women White Belts -69kg Semi-final
Points
Sanna Kamppi Kajaanin Ju-Jutsuseura
Suvi-Tuulikki Mansikkamäki BJJ Vaasa
124
Women White Belts +69kg Semi-final
Walkover
Marjaana Ylitalo Tampereen Jujutsukoulu
Johanna Rysälä Kajaanin Ju-Jutsuseura
125
Women White Belts +69kg Semi-final
Points
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
Ksenia Väänänen Oulun Kamppailuklubi
126
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Collar Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
127
Men Blue Belts -94.3kg Semi-final
Points
Jani Myllynen Kuopion Gladiator Factory
Hannu Leppänen Tjjk
128
Women Blue Belts -69kg Semi-final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Heli Siltala Jyväskylän Fight Club
129
Women Blue Belts -69kg Semi-final
Points
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Liisa Nurmivaara MMA Team 300
130
Men Elite -76kg Quarter-final
Points
Jorgen Matsi VÕIMLA (SBGi)
Severi Nenonen Total Center Lahti
131
Men Blue Belts +100.5kg Final
Armbar
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jaan Hanson Finnfighters Gym
132
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Walkover
Jens Svensson Hilti Stockholm
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
133
Men Elite -82.3kg Quarter-final
Points
Olavi Koskinen MMA Imatra
David Colas Åberg Hilti Stockholm
134
Women White Belts -69kg Final
Judges Decision
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Sanna Kamppi Kajaanin Ju-Jutsuseura
135
Women White Belts +69kg Final
Points
Johanna Rysälä Kajaanin Ju-Jutsuseura
Ksenia Väänänen Oulun Kamppailuklubi
136
Men Elite -88.3kg Quarter-final
Points
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
James Kytösaho Hilti Stockholm
137
Men Blue Belts -94.3kg Final
Bow and Arrow
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Hannu Leppänen Tjjk
138
Women Blue Belts -69kg Final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
139
Men Elite -76kg Semi-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Severi Nenonen Total Center Lahti
140
Men Elite -76kg Semi-final
Walkover
Jussi Repo Võimla SBGi
Raimo Posti Total Center Lahti
141
Men Elite -82.3kg Semi-final
Points
Claes Weyde Hilti Stockholm
Jens Svensson Hilti Stockholm
142
Men Elite -82.3kg Semi-final
Collar Choke
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
David Colas Åberg Hilti Stockholm
143
Men Elite -88.3kg Semi-final
Points
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Tomi Kaarela Oulun Kamppailuklubi
144
Men Elite -88.3kg Semi-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Oliwer Andersson hilti åland
145
Men Elite -76kg Final
Walkover
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Jussi Repo Võimla SBGi
146
Men Elite -82.3kg Final
Armbar
Jens Svensson Hilti Stockholm
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
147
Men Elite -88.3kg Final
Points
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Christian Lindström Finnfighters Gym