1
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Quarter-final
Armbar
Elmo Andsten Ahjo Training Center
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
2
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Quarter-final
Points
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Justus Hiltunen MMA Imatra
3
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Quarter-final
Armbar
Pavel Podkovin MMA Imatra
Toni Kudjoi Kushin-Kan ry
4
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Quarter-final
Points
Elias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Roni Tuovinen Takado
5
Men Pojat 2005-2004 synt. -58 kg Quarter-final
Points
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Joona Salonen Heracles
6
Women Tytöt 2005-2004 synt. -52kg Quarter-final
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Emmi Luoma-Nirva Lahden Gentai
7
Men Pojat 2005-2004 synt. -64 kg Semi-final
Armbar
Lucas Lönnblad Hipko
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
8
Men Pojat 2005-2004 synt. -70 kg Semi-final
Points
Milo Kinnunen Sisu Gym
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
9
Women Tytöt 2005-2004 synt. 52+ kg Quarter-final
Judges Decision
Ada Gustafsson Hipko
Mariana Paiva Amancio Porin Kamppailu-urheilukeskus
10
Men Pojat 2005-2004 synt. 70+ kg Semi-final
Armbar
Kalle Wellström Järvenpään Kehäkarhut
Matti Aurala MMA Imatra
11
Men Pojat 2003-2002 synt. -64 kg Quarter-final
DQ
Tuomo Salo MMA Imatra
Joel Haikonen Kachi-Kan ry
12
Men Pojat 2003-2002 synt. -64 kg Quarter-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
jesse asp Tampereen Jujutsukoulu
13
Men Pojat 2003-2002 synt. -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Daniel Kuha Orion's Belt
14
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Semi-final
Points
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
Justus Hiltunen MMA Imatra
15
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Semi-final
Collar Choke
Toni Kudjoi Kushin-Kan ry
Elias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
16
Men Pojat 2005-2004 synt. -58 kg Semi-final
Points
Pette Uski Barreto Helsinki
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
17
Men Pojat 2005-2004 synt. -58 kg Semi-final
Triangle
Juho Kuparinen Heracles
Oiva Nummela Polar Jiu Jitsu Team
18
Women Tytöt 2005-2004 synt. -52kg Semi-final
Kimura
Sani Brännfors Oulun Kamppailuklubi
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
19
Women Tytöt 2005-2004 synt. -52kg Semi-final
Points
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Silja Piironen MMA Imatra
20
Men Pojat 2005-2004 synt. -64 kg Semi-final
Armbar
Matias Behm Total Center Lahti
Lucas Lönnblad Hipko
21
Men Pojat 2005-2004 synt. -70 kg Semi-final
Kimura
Jasper Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
Milo Kinnunen Sisu Gym
22
Women Tytöt 2005-2004 synt. 52+ kg Semi-final
Armbar
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mariana Paiva Amancio Porin Kamppailu-urheilukeskus
23
Women Tytöt 2005-2004 synt. 52+ kg Semi-final
Points
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Maiju Aurala MMA Imatra
24
Men Pojat 2005-2004 synt. 70+ kg Semi-final
Armbar
Juho Suvanto MMA Imatra
Kalle Wellström Järvenpään Kehäkarhut
25
Men Pojat 2005-2004 synt. -52 kg Final
Points
Justus Hiltunen MMA Imatra
Elias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
26
Men Pojat 2003-2002 synt. -64 kg Semi-final
Armbar
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Tuomo Salo MMA Imatra
27
Men Pojat 2003-2002 synt. -64 kg Semi-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
28
Men Pojat 2005-2004 synt. -58 kg Final
Points
Pette Uski Barreto Helsinki
Juho Kuparinen Heracles
29
Women Tytöt 2005-2004 synt. -52kg Final
Points
Sani Brännfors Oulun Kamppailuklubi
Silja Piironen MMA Imatra
30
Men Pojat 2005-2004 synt. -64 kg Final
Armbar
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Matias Behm Total Center Lahti
31
Men Pojat 2005-2004 synt. -70 kg Final
Americana
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Milo Kinnunen Sisu Gym
32
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg 16th-final
Points
Juho Ihalainen Heracles
Ville Päiväniemi Hipko
33
Women Tytöt 2005-2004 synt. 52+ kg Final
Points
Minta Mäkinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Maiju Aurala MMA Imatra
34
Men Pojat 2005-2004 synt. 70+ kg Final
Collar Choke
Matti Aurala MMA Imatra
Juho Suvanto MMA Imatra
35
Women Tytöt 2003-2002 synt. Avoin Semi-final
Armbar
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Elli Harju MMA Rovaniemi
36
Men Pojat 2003-2002 synt. 76+ kg Semi-final
Triangle
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Aleksi Kallio Action Sport Center
37
Men Pojat 2003-2002 synt. 76+ kg Semi-final
Walkover
Maksim Fokin MMA Imatra
Victor Kasurinen Sports Academy No. 1
38
Men Pojat 2003-2002 synt. -64 kg Final
Choke
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
39
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -70kg Semi-final
Walkover
Henri Rosten Action Sport Center
Teppo Puhakainen Heracles
40
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -76kg Quarter-final
Guillotine
Arto Savenius Vantaan Kamppailukeskus
Jami Heino Turun Ju-jutsuseura
41
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -76kg Quarter-final
Points
Sasu-Joonas Viitanen GB Gym
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
42
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Quarter-final
Choke
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Juho Ihalainen Heracles
43
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Quarter-final
Points
Roope Uski MMA Team 300
Veeti Maksimainen MMA Imatra
44
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Quarter-final
Points
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
Eetu Miettinen Heracles
45
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Quarter-final
Points
Chanon Alijärvi Takado
Justus Vesala MMA Imatra
46
Women Tytöt 2003-2002 synt. Avoin Semi-final
Armbar
Salla Simola Finnfighters Gym
Elli Harju MMA Rovaniemi
47
Men Pojat 2003-2002 synt. 76+ kg Final
Armbar
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Victor Kasurinen Sports Academy No. 1
48
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Quarter-final
Points
Heikki Mäntymäki Tampereen Jujutsukoulu
Erno Lehikoinen Crest - Professional Fighting Center
49
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Quarter-final
Points
Peter Lönnblad Hipko
Pauli Nurmenkari Loop Jiu-Jitsu
50
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Quarter-final
Armbar
Juho Kangasniemi Hipko
Janne Heino Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
51
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Quarter-final
Points
Jaakko Tapaninen Takado
Teemu Kuusinen Polar Jiu Jitsu Team
52
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -70kg Semi-final
Walkover
Sami Luoto Polar Jiu Jitsu Team
Teppo Puhakainen Heracles
53
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -76kg Semi-final
Collar Choke
Juhamatti Malm GB Gym
Arto Savenius Vantaan Kamppailukeskus
54
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -76kg Semi-final
Armbar
Jukka Vuento MMA Rovaniemi
Sasu-Joonas Viitanen GB Gym
55
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Semi-final
Points
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Veeti Maksimainen MMA Imatra
56
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Semi-final
Points
Myrsky Alatalo Barreto Helsinki
Justus Vesala MMA Imatra
57
Women Tytöt 2003-2002 synt. Avoin Final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Salla Simola Finnfighters Gym
58
Women Naiset avoin (yli 35v.) -64kg Semi-final
Armbar
Mira Ojala Kokkolan Budo
Tiina Elomaa MMA Imatra
59
Women Naiset avoin (yli 35v.) -64kg Semi-final
Points
Anne-Mari Isoaho Barreto Helsinki
Maria Niemelä Sisu Gym
60
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Semi-final
Points
Heikki Mäntymäki Tampereen Jujutsukoulu
Pauli Nurmenkari Loop Jiu-Jitsu
61
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Semi-final
Points
Janne Heino Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jaakko Tapaninen Takado
62
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -70kg Final
Points
Henri Rosten Action Sport Center
Sami Luoto Polar Jiu Jitsu Team
63
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Quarter-final
Points
Joni Jämsä Crest - Professional Fighting Center
Markus Ragnell Takado
64
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Quarter-final
Points
Oliver Bojers Polar Jiu Jitsu Team
Pekka Luukkonen GB Gym
65
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Puuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Christoffer Beck Loop Jiu-Jitsu
66
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Quarter-final
Armbar
Juhani Majanen Takado
niko Hartikainen Kokkolan Budo
67
Men Pojat 2003-2002 synt. -70 kg Final
Judges Decision
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Justus Vesala MMA Imatra
68
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -76kg Final
Ankle Lock
Arto Savenius Vantaan Kamppailukeskus
Sasu-Joonas Viitanen GB Gym
69
Women Naiset avoin (yli 35v.) -64kg Final
Armbar
Tiina Elomaa MMA Imatra
Maria Niemelä Sisu Gym
70
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -94,3kg Semi-final
Choke
Arto Pastinen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Eskelinen Polar Jiu Jitsu Team
71
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -82,3kg Final
Armbar
Heikki Mäntymäki Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Tapaninen Takado
72
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. 94,3+ kg Quarter-final
Walkover
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
73
Women Naiset avoin (yli 35v.) 64+ kg Quarter-final
Points
Katja Vironen Lohjan Kamppailukeskus
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
74
Women Naiset avoin (yli 35v.) 64+ kg Quarter-final
Walkover
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
75
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Semi-final
Judges Decision
Joni Jämsä Crest - Professional Fighting Center
Pekka Luukkonen GB Gym
76
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Semi-final
Collar Choke
Mikko Puuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
niko Hartikainen Kokkolan Budo
77
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -70kg Quarter-final
Bow and Arrow
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Mikko Löppönen Total Center Lahti
78
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg 16th-final
Judges Decision
Juan Carlo Antonio Kanahashi Barreto Helsinki
Olli Hartikainen GB Gym
79
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg 16th-final
Points
Antti Kajaste Takado
Timo Soikkeli Action Sport Center
80
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg 16th-final
Points
Timo Laitinen GB Gym
Petri Saarentaus Crest - Professional Fighting Center
81
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -94,3kg Semi-final
Americana
Martti Pitkänen Helsingin Paini-Miehet
Tommi Eskelinen Polar Jiu Jitsu Team
82
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. 94,3+ kg Semi-final
Points
Terjo Vihersalo Barreto Helsinki
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
83
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. 94,3+ kg Semi-final
Points
Eetu Pekola Kokkolan Budo
Nicholas McGrath Heracles
84
Women Naiset avoin (yli 35v.) 64+ kg Semi-final
Points
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
85
Women Naiset avoin (yli 35v.) 64+ kg Semi-final
Walkover
Päivi Aittamaa Sali24
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
86
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -88,3kg Final
Points
Pekka Luukkonen GB Gym
Mikko Puuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
87
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -70kg Semi-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
88
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -70kg Semi-final
Injury
Janne Kunnas GB Gym
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
89
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Quarter-final
Walkover
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Juan Carlo Antonio Kanahashi Barreto Helsinki
90
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Quarter-final
Lock
Markku Turpeinen Total Center Lahti
Sergio Fernandez Rodriguez GB Gym
91
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Quarter-final
Collar Choke
Juha Karjalainen Total Center Lahti
Antti Kajaste Takado
92
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Quarter-final
Points
Jani Meriläinen MMA Team 300
Timo Laitinen GB Gym
93
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. -94,3kg Final
Points
Arto Pastinen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Eskelinen Polar Jiu Jitsu Team
94
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. 94,3+ kg Final
Points
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
Eetu Pekola Kokkolan Budo
95
Women Naiset avoin (yli 35v.) 64+ kg Final
Armbar
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
96
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg 16th-final
Points
Timo Vainionpää Takado
Teemu Jäppinen Hipko
97
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg 16th-final
Triangle
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
98
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg 16th-final
Triangle
Teemu Lindqvist Hipko
Matti Lehti Barreto Helsinki
99
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg 16th-final
Points
Santtu Bergman GB Gym
Turo Jaakkola Tampereen Jujutsukoulu
100
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -70kg Final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Antti Kuusinen Sigma Jiu-Jitsu
101
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Semi-final
Ankle Lock
Juan Carlo Antonio Kanahashi Barreto Helsinki
Sergio Fernandez Rodriguez GB Gym
102
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Semi-final
Points
Juha Karjalainen Total Center Lahti
Timo Laitinen GB Gym
103
Men Miehet avoin (yli 45v.) -82,3kg Semi-final
Points
Tom Hollström Hipko
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
104
Men Miehet avoin (yli 45v.) -82,3kg Semi-final
Walkover
Pasi Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Marko Anttila Heracles
105
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg 16th-final
Points
Jarkko Hänninen Pieksämäki Fight Club
Marko Nieminen GB Gym
106
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg 16th-final
Points
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Rami Kattilakoski Rajamäen Kamppailukeskus
107
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg 16th-final
Judges Decision
Harri Kuparinen Heracles
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
108
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg 16th-final
Points
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Petri Portaankorva Sisu Gym
109
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg 16th-final
Bow and Arrow
Pauli Selkee Tampereen Jujutsukoulu
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
110
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Quarter-final
Bow and Arrow
Kristjan Mäe GB Gym
Teemu Jäppinen Hipko
111
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Quarter-final
Injury
Olli Andersson Hipko
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
112
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Quarter-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Matti Lehti Barreto Helsinki
113
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Quarter-final
Judges Decision
Saku Kuparinen Heracles
Santtu Bergman GB Gym
114
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -76kg Final
Points
Sergio Fernandez Rodriguez GB Gym
Juha Karjalainen Total Center Lahti
115
Men Miehet avoin (yli 45v.) -82,3kg Final
Judges Decision
Tom Hollström Hipko
Marko Anttila Heracles
116
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Marko Nieminen GB Gym
117
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Quarter-final
Points
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
118
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Quarter-final
Collar Choke
Ari Ylipalo Combat Society
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
119
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Quarter-final
Judges Decision
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
120
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -94,3kg Quarter-final
Walkover
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
Mikko Räkköläinen Tampereen Jujutsukoulu
121
Men Miehet avoin (yli 45v.) 82,3+ kg Quarter-final
Choke
Mika Nikula Oulun Kamppailuklubi
Janne Haapakari Tampereen Jujutsukoulu
122
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Semi-final
Ankle Lock
Kristjan Mäe GB Gym
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
123
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Semi-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Santtu Bergman GB Gym
124
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -100,5kg Quarter-final
Armbar
Jani Hurme Hilti Raasepori
Juha Timberg MMA Vantaa
125
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -100,5kg Quarter-final
Points
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
Mikko Hakala Action Sport Center
126
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) 100,5+ kg Quarter-final
Injury
Mika Niemelä Espoon Kehähait
Toni Armivesi Hipko
127
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Semi-final
Choke
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
128
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Semi-final
Triangle
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
129
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -94,3kg Semi-final
Points
Perttu Laitila Heracles
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
130
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -94,3kg Semi-final
Points
Sakari Salla Takado
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
131
Men Miehet avoin (yli 45v.) 82,3+ kg Semi-final
Americana
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Janne Haapakari Tampereen Jujutsukoulu
132
Men Miehet avoin (yli 45v.) 82,3+ kg Semi-final
Triangle
Kivi Sotamaa Takado
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
133
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -82,3kg Final
Ankle Lock
Kristjan Mäe GB Gym
Tatu Piispanen GB Gym
134
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -100,5kg Semi-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Jani Hurme Hilti Raasepori
135
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -100,5kg Semi-final
Armbar
Petri Ahola Hipko
Mikko Hakala Action Sport Center
136
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) 100,5+ kg Semi-final
Choke
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Mika Niemelä Espoon Kehähait
137
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) 100,5+ kg Semi-final
Lock
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Jarkko Rivinoja Järvenpään Kehäkarhut
138
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -88,3kg Final
Kimura
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Henri Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
139
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -94,3kg Final
Wrist Lock
Perttu Laitila Heracles
Sakari Salla Takado
140
Men Miehet avoin (yli 45v.) 82,3+ kg Final
Triangle
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Kivi Sotamaa Takado
141
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) -100,5kg Final
Points
Jani Hurme Hilti Raasepori
Petri Ahola Hipko
142
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) 100,5+ kg Final
Points
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
143
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. Open weight Quarter-final
Points
Markus Ragnell Takado
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
144
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight 16th-final
Choke
Petri Portaankorva Sisu Gym
Jarkko Rivinoja Järvenpään Kehäkarhut
145
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight 16th-final
Points
Turo Jaakkola Tampereen Jujutsukoulu
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
146
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight 16th-final
Points
Timo Soikkeli Action Sport Center
Petri Saarentaus Crest - Professional Fighting Center
147
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight 16th-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
148
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight 16th-final
Points
Pauli Selkee Tampereen Jujutsukoulu
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
149
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. Open weight Semi-final
Choke
Martti Pitkänen Helsingin Paini-Miehet
Markus Ragnell Takado
150
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. Open weight Semi-final
Points
Juhani Majanen Takado
Henri Rosten Action Sport Center
151
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Quarter-final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Jarkko Rivinoja Järvenpään Kehäkarhut
152
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Quarter-final
Points
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
Petri Saarentaus Crest - Professional Fighting Center
153
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Quarter-final
Points
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Tatu Piispanen GB Gym
154
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Quarter-final
Americana
Janne Toivanen Sisu Gym
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
155
Men Valkovöiset seniorit (yli 35v. Open weight Final
Points
Markus Ragnell Takado
Juhani Majanen Takado
156
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Semi-final
Armbar
Kristjan Mäe GB Gym
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
157
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Semi-final
Armbar
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
Janne Toivanen Sisu Gym
158
Men Värivöiset seniorit (yli 35v.) Open weight Final
Points
Kristjan Mäe GB Gym
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy