1
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Armbar
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
sebastian lopez Telge bjj & mma
2
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Boris Nikator Stone Fight
Mérouane Brakhli Mako Team
3
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Bow and Arrow
Kirill Kozlov FLORING
German Petenberg Barreto Helsinki
4
Men Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Christopher Toala Art Of Roll if
Nik Zubkov Strela Team
5
Men Purple Belts -64 kg Quarter-final
Points
Adil Salhi Mk Team
Marcos Gabriel Paes Froede PSLPB Cicero Costha
6
Men Purple Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
Steven Sainio Total Center Lahti
7
Men Purple Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Johan Bäckman BJJ Vaasa
Tasawar Alamgir Tenchi Budokan
8
Women Blue Belts -58,5 kg 16th-final
Walkover
Aino Sipilä GB Gym
Mayya Gubeladze Strela Team
9
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Roope Uski MMA Team 300
Tero Vyyryläinen Takado
10
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Walkover
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Aleksi Kajander Tampereen Jujutsukoulu
11
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Sabauun Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Robert Eklöv team leites
12
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
roope kotiaho Kokkolan Budo
13
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
Vitaly Anagorsky Universal Jiu Jitsu
14
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Juho Ihalainen Heracles
Gadzhimurad Khalilbegov Strela Team
15
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Mauri-Matti Lahti MMA Team 300
Veeti Maksimainen MMA Imatra
16
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Daniil Kovalev Strela Team
Julian Labeit Hilti BJJ Berlin
17
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Walkover
Tanel Veskus Polar Jiu Jitsu Team
Nikita Novak Senna Fight Academy
18
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Walkover
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Ivan Zidar All Stars training center
19
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Santtu Heikkinen Buli Jiu-Jitsu
Vili Mikkola Finnfighters Gym
20
Men Blue Belts -70 kg 32nd-final
Points
Eetu Miettinen Heracles
Simo-Ove Sülla 3D Treening
21
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
22
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Henry Suntio Pankration Gym
Mérouane Brakhli Mako Team
23
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tero Juntunen Lahden Gentai
Kirill Kozlov FLORING
24
Men Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
Christopher Toala Art Of Roll if
25
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Points
Miika Tuominen MMA Team 300
Marcos Gabriel Paes Froede PSLPB Cicero Costha
26
Men Purple Belts -64 kg Semi-final
Points
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
Tasawar Alamgir Tenchi Budokan
27
Women Blue Belts -58,5 kg Quarter-final
Judges Decision
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
Mayya Gubeladze Strela Team
28
Women Blue Belts -58,5 kg Quarter-final
Points
Emilia Hovi Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tatiana Leonova Fight Fabrika
29
Women Blue Belts -58,5 kg Quarter-final
Collar Choke
Astrid Schölin Frontline Academy
Hue Duong Turun Ju-jutsuseura
30
Women Blue Belts -58,5 kg Quarter-final
Armbar
Henna Huopainen Oulun Kamppailuklubi
Gislene Ivanoff Takado
31
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Choke
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Roope Uski MMA Team 300
32
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Robert Eklöv team leites
33
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Injury
Roni Silvennoinen Function X Jiu Jitsu
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
34
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Judges Decision
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
Gadzhimurad Khalilbegov Strela Team
35
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Mauri-Matti Lahti MMA Team 300
36
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Daniil Kovalev Strela Team
Tanel Veskus Polar Jiu Jitsu Team
37
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
38
Men Blue Belts -70 kg 16th-final
Points
Santtu Heikkinen Buli Jiu-Jitsu
Simo-Ove Sülla 3D Treening
39
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Choke
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Mérouane Brakhli Mako Team
40
Men Blue Belts -64 kg Semi-final
Triangle
Tero Juntunen Lahden Gentai
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
41
Men Purple Belts -64 kg Final
Points
Marcos Gabriel Paes Froede PSLPB Cicero Costha
Tasawar Alamgir Tenchi Budokan
42
Women Blue Belts -58,5 kg Semi-final
Injury
Hanna Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
Tatiana Leonova Fight Fabrika
43
Women Blue Belts -58,5 kg Semi-final
Points
Astrid Schölin Frontline Academy
Gislene Ivanoff Takado
44
Men Purple Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Dmitrii Timofeev Strela Team
shamad aliev RGA oslo
45
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Ronja Kurka GB Gym
Oona Vorimo Crest - Professional Fighting Center
46
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Walkover
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Sari Haimi MMA Team 300
47
Women Blue Belts -64 kg 16th-final
Points
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
Maggie Mahon Frontline Academy
48
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
49
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Roni Silvennoinen Function X Jiu Jitsu
Pekka Nummela Polar Jiu Jitsu Team
50
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Daniil Kovalev Strela Team
51
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Simo-Ove Sülla 3D Treening
52
Men Brown/Black Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
James Keay Checkmat Prana JJ
Huseyn Abaszada Frontline Academy
53
Men Brown/Black Belts -70 kg 16th-final
Points
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Espen Søvik BJJ Globetrotters
54
Men Brown/Black Belts -70 kg 16th-final
Walkover
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Ville Isokoski Lahden Gentai
55
Men Blue Belts -64 kg Final
Bow and Arrow
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Tero Juntunen Lahden Gentai
56
Women Blue Belts -58,5 kg Final
Collar Choke
Tatiana Leonova Fight Fabrika
Astrid Schölin Frontline Academy
57
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Judges Decision
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
shamad aliev RGA oslo
58
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
Paulus Nivala Finnfighters Gym
59
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Miro Honkanen MMA Imatra
60
Men Purple Belts -70 kg Quarter-final
Choke
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Ruslan Iusifov Strela Team
61
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Kimura
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Ronja Kurka GB Gym
62
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Points
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Iiris Nyman Ahjo Training Center
63
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Choke
Sanna Temisevä Takado
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
64
Women Blue Belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Maria Isomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
65
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Bow and Arrow
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Roni Silvennoinen Function X Jiu Jitsu
66
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Points
Daniil Kovalev Strela Team
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
67
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
James Keay Checkmat Prana JJ
68
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Lock
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Yuriy Vinogradov Fight Fabrika
69
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
70
Men Brown/Black Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
71
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Aleksi Kytöviita Finnfighters Gym
72
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Kari Jolkkonen GB Gym
Rami Bahsson Dynamix Fighting Sports
73
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Taneli Espo Finnfighters Gym
Vladimir Kozyrev Fight Fabrika
74
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Ivan Petrov Stone Fight
Efgan Galoev Senna Fight Academy
75
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Choke
Antti Kajaste Takado
Elias Kunnas Crest - Professional Fighting Center
76
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
Risto Viranen Lohjan Kamppailukeskus
77
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Ankle Lock
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Sakari Laulaja Loop Jiu-Jitsu
78
Men Blue Belts -76 kg 32nd-final
Points
Roope Nuorento Ahjo Training Center
ville lappalainen Kuopion Gladiator Factory
79
Men Blue Belts -70 kg Final
Points
Roni Silvennoinen Function X Jiu Jitsu
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
80
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Choke
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Aleksandr Ustimenko Senna Fight Academy
81
Men Purple Belts -70 kg Semi-final
Points
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
Ruslan Iusifov Strela Team
82
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Iiris Nyman Ahjo Training Center
83
Women Blue Belts -64 kg Semi-final
Points
Sanna Temisevä Takado
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
84
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
85
Men Brown/Black Belts -70 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
86
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
87
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Rami Bahsson Dynamix Fighting Sports
88
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Triangle
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Taneli Espo Finnfighters Gym
89
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Saimon Louis Prana Jiu Jitsu
Ivan Petrov Stone Fight
90
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Elias Kunnas Crest - Professional Fighting Center
91
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Evgenii Tarakanov A-FORCE
Risto Viranen Lohjan Kamppailukeskus
92
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Julius Pelkonen Sisu Gym
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
93
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
Roope Nuorento Ahjo Training Center
94
Men Purple Belts -70 kg Final
Collar Choke
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
95
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Kimura
Aamu Kurjenpuu GB Gym
Eva Hallanger Netland Frontline academy
96
Women Blue Belts -69 kg Quarter-final
Points
Emily Eyles Pedro Bessa BJJ
Maija Hiltunen Polar Jiu Jitsu Team
97
Women Blue Belts -64 kg Final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
98
Men Brown/Black Belts -70 kg Final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
99
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Vasco Lobo ELEMENTS/CHECKMAT BRIGHTON
100
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Triangle
Karl Pegers Frontline Academy
Yannick Leite Krahenbuhl Checkmat
101
Men Purple Belts -76 kg 32nd-final
Points
Igor Makarov Strela Team
Torjus Nomeland Willoch Team Trondheim BJJ
102
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
103
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Tero Ahola Hipko
104
Men Brown/Black Belts -76 kg Quarter-final
Wrist Lock
Emad Omran Checkmat Prana JJ
Aleksandr Lukovkin Strela Team
105
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
106
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Saimon Louis Prana Jiu Jitsu
107
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Risto Viranen Lohjan Kamppailukeskus
108
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
109
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Salla Simola Finnfighters Gym
Eva Hallanger Netland Frontline academy
110
Women Blue Belts -69 kg Semi-final
Points
Marika Hyöty Tampereen Jujutsukoulu
Emily Eyles Pedro Bessa BJJ
111
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Tiina Elomaa MMA Imatra
Piatta Rulja GB Gym
112
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Maria Tikka MMA Rovaniemi
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
113
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Milla Pajula Barreto Helsinki
114
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg 16th-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Anna Kavoura Jyväskylän Fight Club
115
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
116
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Collar Choke
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Lari-Matti Miettinen Heracles
117
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Mikhail Vasilenko Strela Team
Riku Lahdenperä Loop Jiu-Jitsu
118
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Bow and Arrow
Konsta Koivisto GB Gym
Mohammed Ahmed Frontline Academy
119
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Oskari Auvinen Hipko
Karl Pegers Frontline Academy
120
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
121
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Lock
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Torjus Nomeland Willoch Team Trondheim BJJ
122
Men Purple Belts -76 kg 16th-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
123
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
124
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Choke
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
125
Women Blue Belts -69 kg Final
Armbar
Salla Simola Finnfighters Gym
Marika Hyöty Tampereen Jujutsukoulu
126
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
127
Men Brown/Black Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Tero Ahola Hipko
Emad Omran Checkmat Prana JJ
128
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Piatta Rulja GB Gym
129
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Liisi Vaht 3D Treening
Aino Tuominen Loop Jiu-Jitsu
130
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Milla Pajula Barreto Helsinki
131
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Quarter-final
Points
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Anna Kavoura Jyväskylän Fight Club
132
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
133
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Mikhail Vasilenko Strela Team
Mohammed Ahmed Frontline Academy
134
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Points
Karl Pegers Frontline Academy
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
135
Men Purple Belts -76 kg Quarter-final
Guillotine
Torjus Nomeland Willoch Team Trondheim BJJ
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
136
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Armbar
Rafig Salmanov Lion academy
henri tarvainen Delariva Finland
137
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Points
Joona Lohtander Oulun Kamppailuklubi
Indrek Jaadla Võimla
138
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Choke
Heikki Mäenpää Tampereen Jujutsukoulu
Teemu Lindqvist Hipko
139
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Points
eetu Parviainen GB Gym
Neil Mcgwynne Ecjja
140
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Points
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Ville Perälä Hipko
141
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Walkover
Hassan Muhieddine Checkmat international
Jiri Kaplas MMA Lappeenranta
142
Men Blue Belts -82.3 kg 64th-final
Points
Maciej Dul MkTeam
Тимур Нутрихин Lion academy
143
Men Blue Belts -76 kg Final
Choke
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Joni Buddas Polar Jiu Jitsu Team
144
Men Brown/Black Belts -76 kg Final
Bow and Arrow
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Emad Omran Checkmat Prana JJ
145
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Liisi Vaht 3D Treening
146
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Semi-final
Choke
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
Anna Kavoura Jyväskylän Fight Club
147
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Judges Decision
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Mohammed Ahmed Frontline Academy
148
Men Purple Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
149
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Mergim Syla Sports Academy No.1
Rafig Salmanov Lion academy
150
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Ruslan Karppinen Hipko
Iiro Mäki Barreto Helsinki
151
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
RNC
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Niko Karhunen Vantaan Kamppailukeskus
152
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Jukka Katajamäki GB Gym
Dennis Spennert Hilti Raasepori
153
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
Indrek Jaadla Võimla
154
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Collar Choke
Kalle Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Kalle Evertsson Hilti bjj akademi nord
155
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
Teemu Lindqvist Hipko
156
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Eetu Töyrylä Total Center Lahti
Roman Rohr Hilti BJJ Berlin
157
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Lock
Anton Stenroos Sisu Gym
Neil Mcgwynne Ecjja
158
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
159
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
160
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Jouni Rikkonen Loop Jiu-Jitsu
Pasi Jukka MMA Joensuu
161
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
Jiri Kaplas MMA Lappeenranta
162
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Joonas Söderlund MMA Vantaa
163
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Тимур Нутрихин Lion academy
164
Men Blue Belts -82.3 kg 32nd-final
Choke
Leonid Garbuzov Gymnasium
Aleksi Jalonen Polar Jiu Jitsu Team
165
Men Purple Belts -76 kg Final
Ankle Lock
Mohammed Ahmed Frontline Academy
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
166
Women Purple/Brown/Black Belts -64 kg Final
Collar Choke
Liisi Vaht 3D Treening
Charlotte von Baumgarten Mathias Ribeiro Team
167
Men Purple Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Marko Tuomola Polar Jiu Jitsu Team
168
Men Purple Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Ibragim Ismailov Lion Academy
169
Men Purple Belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Renat Shaidaev Strela Team
Juuso Lahtela Oulun Kamppailuklubi
170
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Injury
Rafig Salmanov Lion academy
Ruslan Karppinen Hipko
171
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Jukka Katajamäki GB Gym
172
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
Kalle Virtanen Turun Ju-jutsuseura
173
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
Roman Rohr Hilti BJJ Berlin
174
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Neil Mcgwynne Ecjja
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
175
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Pasi Jukka MMA Joensuu
176
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
Joonas Söderlund MMA Vantaa
177
Men Blue Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Leonid Garbuzov Gymnasium
178
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Mathias Fernandes Ribeiro Mathias Ribeiro Team
179
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
RNC
Kristjan Mäe GB Gym
Tommy lilleskog Langaker Kimura europe
180
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Vitalii Sergeev Strela Team
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
181
Men Brown/Black Belts -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
182
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Tatu Piispanen GB Gym
183
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
184
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Taavi Vaigla 3D Treening
185
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
186
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Veli-Matti Tuominen Tampereen Jujutsukoulu
Ibragim Ismailov Lion Academy
187
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
188
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Renat Shaidaev Strela Team
189
Men Purple Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Mikko Vehmas Heracles
190
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Rafig Salmanov Lion academy
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
191
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Americana
Kalle Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
192
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
193
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
Leonid Garbuzov Gymnasium
194
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Mathias Fernandes Ribeiro Mathias Ribeiro Team
195
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Tommy lilleskog Langaker Kimura europe
196
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Vitalii Sergeev Strela Team
197
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
198
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Armbar
Kadi Kylasalu Võimla
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
199
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Lock
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
Katja Vironen Lohjan Kamppailukeskus
200
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Armbar
Mira Hautamäki GB Gym
Denise Krahn Hilti BJJ Berlin
201
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Walkover
Heli Niemi Sigma Jiu-Jitsu
Cecilie Bolander Frontline Academy
202
Women Blue Belts 69+ kg 16th-final
Points
Eleonore Byrlén Kaisho kampsport
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
203
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
204
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
205
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Ibragim Ismailov Lion Academy
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
206
Men Purple Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
207
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Kalle Virtanen Turun Ju-jutsuseura
208
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
209
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Choke
Mathias Fernandes Ribeiro Mathias Ribeiro Team
Tommy lilleskog Langaker Kimura europe
210
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Vitalii Sergeev Strela Team
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
211
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Matti Auvinen Crest - Professional Fighting Center
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
212
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Collar Choke
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
Akram Farah Hipko
213
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Albin Kvick Akademi Nord
214
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Walkover
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Petri Portaankorva Sisu Gym
215
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Bow and Arrow
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
Arsen Arakelian Lion Academy
216
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Isto Rokka Tampereen Jujutsukoulu
Ville Sirviö MMA Vantaa
217
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Choke
Antti Jokinen Vieskan Voima
Rami Kattilakoski Rajamäen Kamppailukeskus
218
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Armbar
Miguel Gouveia MMA Vantaa
Lauri Voog Combat Society
219
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Lapel Choke
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Aku Teutari Sigma Jiu-Jitsu
220
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Walkover
Nikita Sheiko Senna Fight Academy
Marko Nieminen GB Gym
221
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Walkover
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
222
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Adrian Muyau Tampereen Jujutsukoulu
Murafis Ismailov Lion academy
223
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Points
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
224
Men Blue Belts -88.3 kg 32nd-final
Triangle
Jan-Erik Malm BJJ Vaasa
Walter Rybatzki Loop Jiu-Jitsu
225
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Ankle Lock
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Younas Darab Prana Jiu-Jitsu
226
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
227
Men Purple Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
Lasse Rahkolin Sisu Gym
228
Men Brown/Black Belts -82.3 kg Final
Points
Tommy lilleskog Langaker Kimura europe
Max Lindblad Checkmat Prana JJ
229
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Kadi Kylasalu Võimla
230
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Lock
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
Denise Krahn Hilti BJJ Berlin
231
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Choke
Venla Nivala Hipko
Cecilie Bolander Frontline Academy
232
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Johanna Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
233
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Choke
Topias Rekola Finnfighters Gym
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
234
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
235
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Petri Portaankorva Sisu Gym
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
236
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Isto Rokka Tampereen Jujutsukoulu
Antti Jokinen Vieskan Voima
237
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Lauri Voog Combat Society
238
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Kimura
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Marko Nieminen GB Gym
239
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Murafis Ismailov Lion academy
240
Men Blue Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
Jan-Erik Malm BJJ Vaasa
241
Men Purple Belts -82.3 kg Final
Points
Carl-Erik Høyum Frontline Academy
Hermes lazarus Pantazidis Prana jiu jitsu Checkmat
242
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Triangle
Ari Ylipalo Combat Society
Jani Iiskola Hipko
243
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Injury
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
Ville Puuperä Finnfighters Gym
244
Men Purple Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Ivan Sundell Art of Roll
245
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Triangle
Kadi Kylasalu Võimla
Denise Krahn Hilti BJJ Berlin
246
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Armbar
Cecilie Bolander Frontline Academy
Johanna Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
247
Men Brown/Black Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Alexander Baffoun Art of Roll
Santeri Soranta GB Gym
248
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg 16th-final
Americana
Senka Drobac Loop Jiu-Jitsu
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters
249
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg 16th-final
Choke
Martina Gramenius Checkmat
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
250
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg 16th-final
Wrist Lock
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
251
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg 16th-final
Choke
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Magdalena Georgiadou Art of Roll
252
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Topias Rekola Finnfighters Gym
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
253
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
Antti Jokinen Vieskan Voima
254
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Kimura
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
255
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Kimura
Murafis Ismailov Lion academy
Jan-Erik Malm BJJ Vaasa
256
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Jani Iiskola Hipko
257
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Amir Yuldashbaev Strela Team
Juhani Mikkonen Takado
258
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
259
Men Purple Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
felix kull Prana Jiu Jitsu
Ivan Sundell Art of Roll
260
Women Blue Belts 69+ kg Final
Points
Denise Krahn Hilti BJJ Berlin
Cecilie Bolander Frontline Academy
261
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Alexander Baffoun Art of Roll
262
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
263
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Riku Leinonen BJJ Vaasa
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
264
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
265
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Walkover
Suvi Koikkalainen Takado
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters
266
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Points
Iina Kolvanki Oulun Kamppailuklubi
Martina Gramenius Checkmat
267
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
268
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Quarter-final
Lapel Choke
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
269
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Topias Rekola Finnfighters Gym
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
270
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Choke
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Jan-Erik Malm BJJ Vaasa
271
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Amir Yuldashbaev Strela Team
272
Men Purple Belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Riku Jansson Polar Jiu Jitsu Team
felix kull Prana Jiu Jitsu
273
Men Blue Belts -94.3 kg 32nd-final
Points
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
Tatu Petersen-Jessen Crest - Professional Fighting Center
274
Men Blue Belts -94.3 kg 32nd-final
Points
Asko Häusler 3D Treening
Teo Heinonen GB Gym
275
Men Purple Belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
Christoffer Lie Frontline academy
276
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Knee Bar
Alexander Baffoun Art of Roll
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
277
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Riku Leinonen BJJ Vaasa
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
278
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Lock
Mikko Mutanen Hipko
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
279
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Frank Burczynski Hilti BJJ Berlin
280
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Choke
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters
Martina Gramenius Checkmat
281
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
282
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Armbar
Juha Timberg MMA Vantaa
Henri Salenius Loop Jiu-Jitsu
283
Men Blue Belts -100.5 kg 16th-final
Points
Georgii Sarkisov Fight Fabrika
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
284
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Collar Choke
Rasmus Almström Prana Jiu Jitsu
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
285
Men Purple Belts -88.3 kg Final
Points
Amir Yuldashbaev Strela Team
felix kull Prana Jiu Jitsu
286
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Santeri Posa Kamppailu Center
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
287
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
Elias Maliniemi GB Gym
288
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Triangle
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Sampo Kaskinen MMA Imatra
289
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Victor Knieling Finnfighters Gym
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
290
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
Asko Häusler 3D Treening
291
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Lock
Sam Backlund Barreton Helsinki
Sakari Salla Takado
292
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Points
Iikka Koivumäki GB Gym
Juho Kaikko Loop Jiu-Jitsu
293
Men Blue Belts -94.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
Henri Lahti Heracles
294
Men Brown/Black Belts -88.3 kg Final
Armbar
Hannu Soveri Polar Jiu Jitsu Team
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
295
Women Purple/Brown/Black Belts 64+ kg Final
Choke
Barbara Ruiken BJJ Globetrotters
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
296
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Injury
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
Christoffer Lie Frontline academy
297
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Pauli Takanen Vieskan Voima
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
298
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Marcus Takala BJJ Vaasa
299
Men Purple Belts -94.3 kg Quarter-final
Triangle
Simral Tagiev Lion academy
Joni Puranen Rajamäen Kamppailukeskus
300
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
301
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Semi-final
Armbar
Abdulbari Guseynov Strela Team
Jesse Vuorio GB Gym
302
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Choke
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Henri Salenius Loop Jiu-Jitsu
303
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Injury
Heikki Peltomäki Turun Ju-jutsuseura
Risto Pajula BJJ Vaasa
304
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Antti Halonen GB Gym
Georgii Sarkisov Fight Fabrika
305
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
Kim Riski Turun Ju-jutsuseura
306
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Santeri Posa Kamppailu Center
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
307
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Victor Knieling Finnfighters Gym
308
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jonas Ojala Loop Jiu-Jitsu
Sam Backlund Barreton Helsinki
309
Men Blue Belts -94.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Iikka Koivumäki GB Gym
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
310
Men Purple Belts -100.5 kg 16th-final
Points
Matti Wellström Järvenpään Kehäkarhut
Aleksandr Voevodin Strela Team
311
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Armbar
Christoffer Lie Frontline academy
Pauli Takanen Vieskan Voima
312
Men Purple Belts -94.3 kg Semi-final
Triangle
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Simral Tagiev Lion academy
313
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Points
Mika Niemelä Espoon Kehähait
Anton Dmitrakov Strela Team
314
Men Blue Belts 100.5+ kg 16th-final
Triangle
Topi Ihalainen Polar Jiu Jitsu Team
Gilbert Bergstein 3D Treening
315
Men Brown/Black Belts -94.3 kg Final
Armbar
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Abdulbari Guseynov Strela Team
316
Men Purple Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Antti Elo Heracles
317
Men Purple Belts 100.5+ kg Quarter-final
Choke
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Kjetil Lydvo Frontline Academy
318
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Heikki Peltomäki Turun Ju-jutsuseura
319
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Walkover
Antti Halonen GB Gym
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
320
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Quarter-final
Knee Bar
Otto Kumpulainen Sisu Gym
Pekka Hakamäki Loop Jiu-Jitsu
321
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Quarter-final
Wrist Lock
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Janne Toivanen Sisu Gym
322
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Quarter-final
Walkover
Bruno Matias Let's Roll ( Cantagalo International )
Alari Arola GB Gym
323
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Lock
Jorge Paredes Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
324
Men Blue Belts -94.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Sam Backlund Barreton Helsinki
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
325
Men Purple Belts -94.3 kg Final
Ankle Lock
Christoffer Lie Frontline academy
Simral Tagiev Lion academy
326
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Aleksandr Voevodin Strela Team
327
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Collar Choke
Sami Raijas Sisu Gym
Teemu Jäntti MMA Vantaa
328
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Americana
Iyroslav Iunka Strela Team
Antti Kinnunen Loop Jiu-Jitsu
329
Men Purple Belts -100.5 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Jani Ranta Takado
Arto Valkama Nurmijärven Kamppailijat
330
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Anton Dmitrakov Strela Team
331
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Collar Choke
Kasper Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Leo Laaksonen Ahjo Training Center
332
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Judges Decision
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Gilbert Bergstein 3D Treening
333
Men Blue Belts 100.5+ kg Quarter-final
Kimura
Sakari Valo MMA Kotka
Antti Schwartz GB Gym
334
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Points
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Antti Halonen GB Gym
335
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Elmo Mäensivu GG Jiu-Jitsu
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
336
Men Purple Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Kjetil Lydvo Frontline Academy
337
Men Blue Belts -94.3 kg Final
Triangle
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Lauri Mattila Loop Jiu-Jitsu
338
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Judges Decision
Henri Lindroos DOJO ry.
Otto Kumpulainen Sisu Gym
339
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Semi-final
Points
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Bruno Matias Let's Roll ( Cantagalo International )
340
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Triangle
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Teemu Jäntti MMA Vantaa
341
Men Purple Belts -100.5 kg Semi-final
Kimura
Iyroslav Iunka Strela Team
Arto Valkama Nurmijärven Kamppailijat
342
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Anton Dmitrakov Strela Team
Leo Laaksonen Ahjo Training Center
343
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Sakari Valo MMA Kotka
344
Men Purple Belts 100.5+ kg Final
Points
Elmo Mäensivu GG Jiu-Jitsu
Kjetil Lydvo Frontline Academy
345
Men Brown/Black Belts 94.3+ kg Final
Judges Decision
Henri Lindroos DOJO ry.
Bruno Matias Let's Roll ( Cantagalo International )
346
Men Purple Belts -100.5 kg Final
Bow and Arrow
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Iyroslav Iunka Strela Team
347
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Injury
Anton Dmitrakov Strela Team
Sakari Valo MMA Kotka