1
Men White Belts -64 kg 16th-final
Points
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
jesse asp Tampereen Jujutsukoulu
2
Men White Belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
3
Men White Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Christian Nikkanen Crest - Professional Fighting Center
Iiro Hiltunen Gracie Barra Kouvola
4
Men White Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Atte Ovaska Sisu Gym
Jami Heino Turun Ju-jutsuseura
5
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Matti Tuominen Ahjo Training Center
Kasper Portin GB Gym
6
Men White Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Jesse Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
7
Men White Belts -76 kg 16th-final
Guillotine
Roope Niemi Polar Jiu Jitsu Team
Matti Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
8
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Aleksi Nummelin Polar Jiu Jitsu Team
Pauli Nurmenkari Loop Jiu-Jitsu
9
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Karl Schultheis GB Gym
Emil Sinkkonen Barreto Helsinki
10
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Badou Faal Barreto Helsinki
Jere Laaksonen MMA Team 300
11
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Joni Hautala Loop Jiu-Jitsu
Tomi Wielert Barreto Helsinki
12
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Jere Pyötsiä Takado
Markus Mikluha Gracie Barra Kouvola
13
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Ankle Lock
Pette Uski Barreto Helsinki
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
14
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Daniel Kuha Orion's Belt
Kaj Heinonen Polar Jiu Jitsu Team
15
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Anton Jyrkiäinen Combat Academy of Finland
jere asp Tampereen Jujutsukoulu
16
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Lauri Humaloja Loop Jiu-Jitsu
17
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Valo Kainulainen Takado
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
18
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Judges Decision
Jesse Keihäs Turun Ju-jutsuseura
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
19
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Jussi Pukkinen Savate Club Fight & Fitness ry
Tuukka Linnala Crest - Professional Fighting Center
20
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Ville Leppinen RNC Sport Club
bradley teng Vantaan Kamppailukeskus
21
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Miki Pajula Järvenpään Kehäkarhut
Iiro Hiltunen Gracie Barra Kouvola
22
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Atte Ovaska Sisu Gym
Matti Tuominen Ahjo Training Center
23
Men White Belts -76 kg Quarter-final
DQ
Antti Mäki Barreto Helsinki
Jesse Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
24
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Collar Choke
Tomi Haapalahti Vantaan Kamppailukeskus
Roope Niemi Polar Jiu Jitsu Team
25
Men White Belts -64 kg Semi-final
Ankle Lock
Pette Uski Barreto Helsinki
Daniel Kuha Orion's Belt
26
Men White Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Anton Jyrkiäinen Combat Academy of Finland
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
27
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Peter Divakov MMA Vantaa
Aleksi Nummelin Polar Jiu Jitsu Team
28
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Kim Teikari Sisu Gym
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
29
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No. 1
Karl Schultheis GB Gym
30
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Atte Lehtonen Sisu Gym
Matti Ahonen Kombat Klubi Kouvola
31
Men White Belts -70 kg Semi-final
Points
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
32
Men White Belts -70 kg Semi-final
Points
Tuukka Linnala Crest - Professional Fighting Center
Ville Leppinen RNC Sport Club
33
Men White Belts -76 kg Semi-final
Choke
Miki Pajula Järvenpään Kehäkarhut
Matti Tuominen Ahjo Training Center
34
Men White Belts -76 kg Semi-final
RNC
Jesse Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
Roope Niemi Polar Jiu Jitsu Team
35
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Johnny Perkka Gracie Barra Kouvola
Badou Faal Barreto Helsinki
36
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Choke
Joni Hautala Loop Jiu-Jitsu
Jere Pyötsiä Takado
37
Men White Belts -64 kg Bronze Fight
Points
Daniel Kuha Orion's Belt
Anton Jyrkiäinen Combat Academy of Finland
38
Men White Belts -64 kg Final
Ankle Lock
Pette Uski Barreto Helsinki
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
39
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Triangle
Peter Divakov MMA Vantaa
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
40
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No. 1
Matti Ahonen Kombat Klubi Kouvola
41
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Kimura
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
Jeremy Heyno Takado
42
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Walkover
Nikita Viazankin MMA Rovaniemi
Ville Ahokas Loop Jiu-Jitsu
43
Men White Belts -70 kg Bronze Fight
Armbar
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
Ville Leppinen RNC Sport Club
44
Men White Belts -70 kg Final
Points
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
Tuukka Linnala Crest - Professional Fighting Center
45
Men White Belts -76 kg Bronze Fight
Armbar
Miki Pajula Järvenpään Kehäkarhut
Roope Niemi Polar Jiu Jitsu Team
46
Men White Belts -76 kg Final
Choke
Matti Tuominen Ahjo Training Center
Jesse Sipiläinen Gracie Barra Kouvola
47
Men White Belts -88.3 kg Bronze Fight
Choke
Johnny Perkka Gracie Barra Kouvola
Jere Pyötsiä Takado
48
Men White Belts -88.3 kg Final
Choke
Badou Faal Barreto Helsinki
Joni Hautala Loop Jiu-Jitsu
49
Men White Belts -100.5 kg Semi-final
Armbar
Jarno Nurminen Loop Jiu-Jitsu
Tero Tammisto Vantaan Kamppailukeskus
50
Men White Belts -82.3 kg Bronze Fight
Points
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
Victor Kasurinen Sports Academy No. 1
51
Men White Belts -82.3 kg Final
Points
Peter Divakov MMA Vantaa
Matti Ahonen Kombat Klubi Kouvola
52
Men White Belts -94.3 kg Semi-final
Walkover
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
53
Men White Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Niklas Karvinen MMA Vantaa
Ville Ahokas Loop Jiu-Jitsu
54
Men White Belts 100.5+ kg Quarter-final
Choke
Tomi Vauhkonen Barreto Helsinki
Olli Kurki GB Gym
55
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Aino Kartela MMA Team 300
Pirita Meronen MMA Joensuu
56
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Silja Piironen MMA Imatra
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
57
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Noora Virkkunen Sisu Gym
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
58
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Laura Aurolahti Buli Jiu-Jitsu
Niina Apunen GB Gym
59
Men White Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Kai Tähtönen Barreto Helsinki
Jarno Nurminen Loop Jiu-Jitsu
60
Women White Belts -64kg Semi-final
Judges Decision
Anna Chmutova Senna Fight Academy
Essi Salmela Sisu Gym
61
Women White Belts -64kg Semi-final
Walkover
Mari Kesti Järvenpään Kehäkarhut
Jenni Ollila Savate Club Fight & Fitness ry
62
Women White Belts -69 kg Semi-final
Judges Decision
Jenni Keskitalo Heracles
Henna Lappi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
63
Women White Belts -69 kg Semi-final
Walkover
Eliisa Nyfelt Barreto Helsinki
Katariina Koski Sisu Gym
64
Men White Belts -94.3 kg Bronze Fight
Walkover
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Ville Ahokas Loop Jiu-Jitsu
65
Men White Belts -94.3 kg Final
Points
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
Niklas Karvinen MMA Vantaa
66
Men White Belts 100.5+ kg Semi-final
Collar Choke
Janne Huhtimo Polar Jiu Jitsu Team
Tomi Vauhkonen Barreto Helsinki
67
Men White Belts 100.5+ kg Semi-final
Choke
Lauri Rusanen Barreto Helsinki
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
68
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Pirita Meronen MMA Joensuu
Silja Piironen MMA Imatra
69
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Armbar
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Niina Apunen GB Gym
70
Men White Belts -100.5 kg Final
Points
Tero Tammisto Vantaan Kamppailukeskus
Jarno Nurminen Loop Jiu-Jitsu
71
Women White Belts -64kg Bronze Fight
Walkover
Essi Salmela Sisu Gym
Mari Kesti Järvenpään Kehäkarhut
72
Women White Belts -64kg Final
Judges Decision
Anna Chmutova Senna Fight Academy
Jenni Ollila Savate Club Fight & Fitness ry
73
Women White Belts -69 kg Bronze Fight
Walkover
Henna Lappi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Katariina Koski Sisu Gym
74
Women White Belts -69 kg Final
Collar Choke
Jenni Keskitalo Heracles
Eliisa Nyfelt Barreto Helsinki
75
Women White Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Anna-Kaisa Riitijoki Ahjo Training Center
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
76
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Valtteri Kivistö MMA Imatra
German Petenberg Barreto Helsinki
77
Men Blue Belts -70 kg Quarter-final
Points
Simo Friman Loop Jiu-Jitsu
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
78
Men White Belts 100.5+ kg Bronze Fight
Armbar
Tomi Vauhkonen Barreto Helsinki
Lauri Rusanen Barreto Helsinki
79
Men White Belts 100.5+ kg Final
Points
Janne Huhtimo Polar Jiu Jitsu Team
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
80
Women White Belts -58.5 kg Bronze Fight
Armbar
Pirita Meronen MMA Joensuu
Niina Apunen GB Gym
81
Women White Belts -58.5 kg Final
Choke
Silja Piironen MMA Imatra
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
82
Men Blue Belts -76 kg 16th-final
Points
Roope Nuorento Ahjo Training Center
Roope Uski MMA Team 300
83
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
DQ
Julius Pelkonen Sisu Gym
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
84
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Anton Stenroos Sisu Gym
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
85
Men Blue Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
86
Women White Belts 69+ kg Semi-final
Points
Natalia Starast Lahden Gentai
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
87
Women White Belts 69+ kg Semi-final
Points
Päivi Karhi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tiia Lahti Järvenpään Kehäkarhut
88
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Miro Wallgren Sisugym
German Petenberg Barreto Helsinki
89
Men Blue Belts -70 kg Semi-final
Bow and Arrow
Eetu Miettinen Heracles
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
90
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
91
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Lauri Voog Combat Society
Akram Farah Hipko
92
Men Blue Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Juuso Savolainen MMA Team 300
Vesa Rockas Sisu Gym
93
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Juan Carlo Antonio Kanahashi Barreto Helsinki
Roope Nuorento Ahjo Training Center
94
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Walkover
Tero Vyyryläinen Takado
Max Tervilä GB Gym
95
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Juuso Pyyppönen Sisu Gym
96
Men Blue Belts -76 kg Quarter-final
Points
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Teemu Jäppinen Hipko
97
Women White Belts 69+ kg Bronze Fight
Armbar
Natalia Starast Lahden Gentai
Tiia Lahti Järvenpään Kehäkarhut
98
Women White Belts 69+ kg Final
RNC
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Päivi Karhi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
99
Men Blue Belts -70 kg Bronze Fight
Kimura
German Petenberg Barreto Helsinki
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
100
Men Blue Belts -70 kg Final
Armbar
Miro Wallgren Sisugym
Eetu Miettinen Heracles
101
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Julius Pelkonen Sisu Gym
102
Men Blue Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Anton Stenroos Sisu Gym
Renny Poutanen Barreto Helsinki
103
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
104
Men Blue Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Lauri Voog Combat Society
Vesa Rockas Sisu Gym
105
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Points
Roope Nuorento Ahjo Training Center
Tero Vyyryläinen Takado
106
Men Blue Belts -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
107
Men Blue Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Sakari Salla Takado
108
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
109
Women Blue Belts -64kg Quarter-final
Points
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Clarissa Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
110
Women Blue Belts -69 kg Final
Points
Maria Isomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
111
Women Blue Belts 69+ kg Quarter-final
Armbar
Neea Haataja Barreto Helsinki
Lulu Marins Ahjo Training Center
112
Men Blue Belts -82.3 kg Bronze Fight
Walkover
Julius Pelkonen Sisu Gym
Renny Poutanen Barreto Helsinki
113
Men Blue Belts -82.3 kg Final
Collar Choke
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Anton Stenroos Sisu Gym
114
Men Blue Belts -88.3 kg Bronze Fight
Kimura
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
Vesa Rockas Sisu Gym
115
Men Blue Belts -88.3 kg Final
Guillotine
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Lauri Voog Combat Society
116
Men Blue Belts -76 kg Bronze Fight
Points
Tero Vyyryläinen Takado
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
117
Men Blue Belts -76 kg Final
Collar Choke
Roope Nuorento Ahjo Training Center
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
118
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Juho Kaikko Loop Jiu-Jitsu
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
119
Men Blue Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
120
Men Blue Belts 100.5+ kg Semi-final
Injury
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Mika Salomaa Tampereen Jujutsukoulu
121
Women Blue Belts -64kg Semi-final
Points
Emmi Mehamedi Sisu Gym
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
122
Women Blue Belts -64kg Semi-final
Bow and Arrow
Anne-Mari Isoaho Barreto Helsinki
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
123
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Armbar
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Lulu Marins Ahjo Training Center
124
Women Blue Belts 69+ kg Semi-final
Triangle
Salla Simola Finnfighters Gym
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
125
Men Elite Purple/Brown/Black belt -70 kg Semi-final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
126
Men Elite Purple/Brown/Black belt -70 kg Semi-final
Judges Decision
Mikael Silander Sports Academy No.1
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
127
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg 16th-final
Walkover
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Aleksandr Cassén Orion's Belt
128
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Matti Lehti Barreto Helsinki
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
129
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Quarter-final
Points
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Janne Haataja Barreto Helsinki
130
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Vitalii Sergeev Strela Team
131
Men Blue Belts -100.5 kg Bronze Fight
Points
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
132
Men Blue Belts -100.5 kg Final
Triangle
Juho Kaikko Loop Jiu-Jitsu
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
133
Men Blue Belts 100.5+ kg Final
Collar Choke
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Mikko Pouru Finnfighters Gym
134
Women Blue Belts -64kg Bronze Fight
Collar Choke
Emmi Mehamedi Sisu Gym
Anne-Mari Isoaho Barreto Helsinki
135
Women Blue Belts -64kg Final
Injury
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
136
Women Blue Belts 69+ kg Bronze Fight
Points
Lulu Marins Ahjo Training Center
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
137
Women Blue Belts 69+ kg Final
Triangle
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Salla Simola Finnfighters Gym
138
Men Elite Purple/Brown/Black belt -70 kg Bronze Fight
Walkover
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Mikael Silander Sports Academy No.1
139
Men Elite Purple/Brown/Black belt -70 kg Final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
140
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
141
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Quarter-final
Points
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
142
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Quarter-final
Triangle
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Paulus Nivala Finnfighters Gym
143
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Tuomas Kokkonen GB Gym
144
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Semi-final
Points
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
145
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Semi-final
Armbar
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Vitalii Sergeev Strela Team
146
Men Elite Purple/Brown/Black belt -88.3 kg Quarter-final
RNC
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Ari Ylipalo Combat Society
147
Men Elite Purple/Brown/Black belt -88.3 kg Quarter-final
Points
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Lauri Rossinen Mma Joensuu
148
Men Elite Purple/Brown/Black belt -100.5 kg Quarter-final
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Janne Toivanen Sisu Gym
149
Men Elite Purple/Brown/Black belt -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Sakari Salla Takado
150
Women Purple/Brown/Black Belts +64kg Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Liisi Vaht 3D Treening
151
Women Purple/Brown/Black Belts +64kg Quarter-final
Armbar
Päivi Aittamaa Sali24
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
152
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Semi-final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
153
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Semi-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Tuomas Kokkonen GB Gym
154
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Bronze Fight
Triangle
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
155
Men Elite Purple/Brown/Black belt -82.3 kg Final
RNC
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Vitalii Sergeev Strela Team
156
Men Elite Purple/Brown/Black belt -88.3 kg Semi-final
Armbar
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
157
Men Elite Purple/Brown/Black belt -88.3 kg Semi-final
Triangle
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
158
Men Elite Purple/Brown/Black belt -100.5 kg Semi-final
Choke
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Markku Mutanen Barreto Helsinki
159
Men Elite Purple/Brown/Black belt -100.5 kg Semi-final
Triangle
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
160
Women Purple/Brown/Black Belts +64kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Liisi Vaht 3D Treening
161
Women Purple/Brown/Black Belts +64kg Semi-final
Armbar
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Päivi Aittamaa Sali24
162
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Bronze Fight
Bow and Arrow
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
163
Men Elite Purple/Brown/Black belt -76 kg Final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tuomas Kokkonen GB Gym
164
Men Elite Purple/Brown/Black belt -88.3 kg Bronze Fight
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
165
Men Elite Purple/Brown/Black belt -88.3 kg Final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
166
Men Elite Purple/Brown/Black belt -100.5 kg Bronze Fight
Points
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
167
Men Elite Purple/Brown/Black belt -100.5 kg Final
Points
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
168
Women Purple/Brown/Black Belts +64kg Bronze Fight
Walkover
Liisi Vaht 3D Treening
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
169
Women Purple/Brown/Black Belts +64kg Final
Injury
Suvi Koikkalainen Takado
Päivi Aittamaa Sali24
170
Men White Belts Open weight 16th-final
Points
Kim Teikari Sisu Gym
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
171
Men White Belts Open weight 16th-final
Points
Janne Huhtimo Polar Jiu Jitsu Team
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
172
Men White Belts Open weight 16th-final
Points
Karl Schultheis GB Gym
Jere Laaksonen MMA Team 300
173
Men White Belts Open weight 16th-final
Choke
Atte Ovaska Sisu Gym
Kasper Portin GB Gym
174
Women White Belts Open weight 16th-final
Triangle
Laura Aurolahti Buli Jiu-Jitsu
Essi Salmela Sisu Gym
175
Women White Belts Open weight 16th-final
Armbar
Noora Virkkunen Sisu Gym
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
176
Men White Belts Open weight Quarter-final
Americana
Olli Kurki GB Gym
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
177
Men White Belts Open weight Quarter-final
Points
Valo Kainulainen Takado
Janne Huhtimo Polar Jiu Jitsu Team
178
Men White Belts Open weight Quarter-final
Points
Badou Faal Barreto Helsinki
Karl Schultheis GB Gym
179
Men White Belts Open weight Quarter-final
Points
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
Kasper Portin GB Gym
180
Women White Belts Open weight Quarter-final
Collar Choke
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Laura Aurolahti Buli Jiu-Jitsu
181
Women White Belts Open weight Quarter-final
Walkover
Aino Kartela MMA Team 300
Anna-Kaisa Riitijoki Ahjo Training Center
182
Women White Belts Open weight Quarter-final
Points
Päivi Karhi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Noora Virkkunen Sisu Gym
183
Women White Belts Open weight Quarter-final
Guillotine
Natalia Starast Lahden Gentai
Silja Piironen MMA Imatra
184
Men White Belts Open weight Semi-final
Points
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
Janne Huhtimo Polar Jiu Jitsu Team
185
Men White Belts Open weight Semi-final
Armbar
Badou Faal Barreto Helsinki
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
186
Women White Belts Open weight Semi-final
Points
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Aino Kartela MMA Team 300
187
Women White Belts Open weight Semi-final
Kimura
Päivi Karhi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Natalia Starast Lahden Gentai
188
Men White Belts Open weight Bronze Fight
Points
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
189
Men White Belts Open weight Final
Americana
Janne Huhtimo Polar Jiu Jitsu Team
Badou Faal Barreto Helsinki
190
Women White Belts Open weight Bronze Fight
Walkover
Aino Kartela MMA Team 300
Päivi Karhi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
191
Women White Belts Open weight Final
Points
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Natalia Starast Lahden Gentai
192
Women Color Belts Open Open 16th-final
Choke
Maria Isomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
193
Women Color Belts Open Open 16th-final
Points
Päivi Aittamaa Sali24
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
194
Women Color Belts Open Open 16th-final
Triangle
Lulu Marins Ahjo Training Center
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
195
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Armbar
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
196
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Guillotine
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
197
Men Color Belts Open Open 32nd-final
DQ
Lauri Voog Combat Society
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
198
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Points
Juho Kaikko Loop Jiu-Jitsu
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
199
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Knee Bar
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
200
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Armbar
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Lauri Rossinen Mma Joensuu
201
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Armbar
Tõll Simson Function X Jiu Jitsu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
202
Men Color Belts Open Open 32nd-final
Collar Choke
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Bryan Vallecalle Turun Ju-jutsuseura
203
Women Color Belts Open Open Quarter-final
Points
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
204
Women Color Belts Open Open Quarter-final
Choke
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Salla Simola Finnfighters Gym
205
Women Color Belts Open Open Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
206
Women Color Belts Open Open Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
207
Men Color Belts Open Open 16th-final
Bow and Arrow
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
208
Men Color Belts Open Open 16th-final
Points
Vitalii Sergeev Strela Team
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
209
Men Color Belts Open Open 16th-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
210
Men Color Belts Open Open 16th-final
Choke
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
211
Men Color Belts Open Open 16th-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
212
Men Color Belts Open Open 16th-final
Collar Choke
Tuomas Kokkonen GB Gym
Lauri Rossinen Mma Joensuu
213
Men Color Belts Open Open 16th-final
Walkover
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
214
Men Color Belts Open Open 16th-final
Bow and Arrow
Simo Friman Loop Jiu-Jitsu
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
215
Women Color Belts Open Open Semi-final
Collar Choke
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
Salla Simola Finnfighters Gym
216
Women Color Belts Open Open Semi-final
Points
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
217
Men Color Belts Open Open Quarter-final
Bow and Arrow
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Vitalii Sergeev Strela Team
218
Men Color Belts Open Open Quarter-final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
219
Men Color Belts Open Open Quarter-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Lauri Rossinen Mma Joensuu
220
Men Color Belts Open Open Quarter-final
Choke
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
221
Women Color Belts Open Open Bronze Fight
Points
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
222
Women Color Belts Open Open Final
Kimura
Salla Simola Finnfighters Gym
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
223
Men Color Belts Open Open Semi-final
Collar Choke
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
224
Men Color Belts Open Open Semi-final
Bow and Arrow
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
225
Men Color Belts Open Open Bronze Fight
Bow and Arrow
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Lauri Rossinen Mma Joensuu
226
Men Color Belts Open Open Final
Figure Four
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ