1
Men Blue belts -73,5kg 64th-final
Walkover
Tero Vyyryläinen Takado
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
2
Men Blue belts -73,5kg 64th-final
Walkover
Rainer Leikkonen Tampereen Jujutsukoulu
Albert Rego Savate Club Fight & Fitness ry
3
Men Blue belts -61,5kg Quarter-final
Points
Miika Hakalahti MMA Kotka
Tomi Kasper Ahjo Training Center
4
Men Blue belts -61,5kg Quarter-final
Triangle
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
David Pajunen Sisu Gym
5
Men Blue belts -61,5kg Quarter-final
Triangle
Timur Sergeev Strela Team
Tommi Malinen Connxn Bjj Estonia
6
Men Blue belts -67,5kg 32nd-final
Armbar
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Aleksi Kajander Tampereen Jujutsukoulu
7
Men Blue belts -67,5kg 32nd-final
Guillotine
Veeti Maksimainen MMA Imatra
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
8
Men Blue belts -67,5kg 32nd-final
Points
Mikko Hautaviita Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ruslan Delyanov Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
9
Men Blue belts -67,5kg 32nd-final
Choke
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
Khongor Opinov Oirad team
10
Men Blue belts -67,5kg 32nd-final
Judges Decision
Vitaly Anagorsky Universal Jiu Jitsu
Erik Wikström Tampereen Jujutsukoulu
11
Men Blue belts -67,5kg 32nd-final
Judges Decision
Pavels Kudrovs Jiu Jitsu Team Jelgava/ A- force International
max hynninen Sisu Gym
12
Women Blue belts -56,5kg Semi-final
Walkover
Pia Pesonen BJJ Vaasa
Johanna Salo Heracles
13
Women Blue belts -61,5kg 16th-final
Points
Johanna Sillanpää Total Center Lahti
Sirje Joala Alistamise Akadeemia
14
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Tero Vyyryläinen Takado
15
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
16
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Robert Eklöv team leites
Vladimir Kozyrev Fight Fabrika
17
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Joni Perkkilä Hipko
18
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
DQ
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
19
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
RNC
Oskari Stenholm MMA Team 300
Mika Räsänen Sisu Gym
20
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
RNC
Roope Uski MMA Team 300
Romans Drozds Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
21
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
RNC
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
James Mytikainen MMA Imatra
22
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
RNC
Anton Stenroos Sisu Gym
Rainer Leikkonen Tampereen Jujutsukoulu
23
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Walkover
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Daniil Rutskiy Strela Team
24
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Ariel Cohen Studio Juju
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
25
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Walkover
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
Felix Lindfors GB Gym
26
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Ilkka Koikkalainen Takado
Juho Ihalainen Heracles
27
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Points
Erik Smolokurov Combat Academy of Finland
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
28
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Lock
Matias Niva Ahjo Training Center
Tomi Aalto MMA Kotka
29
Men Blue belts -73,5kg 32nd-final
Walkover
Alexander Zelenskiy Frontline Academy
Flokart Blaku Polar Jiu Jitsu Team
30
Men Blue belts -61,5kg Semi-final
Armbar
Tero Juntunen Lahden Gentai
Miika Hakalahti MMA Kotka
31
Men Blue belts -61,5kg Semi-final
Triangle
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Malinen Connxn Bjj Estonia
32
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
Ankle Lock
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
33
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
Walkover
Stefan Kok Skeletor Wrestling
Verneri Hakkinen MMA Team 300
34
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
RNC
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
35
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
Points
Henry Suntio Pankration Gym
Mikko Hautaviita Porin Kamppailu-urheilukeskus
36
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
Walkover
Santtu Heikkinen Buli Jiu-Jitsu
Khongor Opinov Oirad team
37
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
Points
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Timofey Ivanov Strela Team
38
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
DQ
Simo-Ove Sülla 3D Treening
Vitaly Anagorsky Universal Jiu Jitsu
39
Men Blue belts -67,5kg 16th-final
Points
Santeri Kangas Total Center Lahti
Pavels Kudrovs Jiu Jitsu Team Jelgava/ A- force International
40
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
41
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
RNC
Robert Eklöv team leites
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
42
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Points
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Oskari Stenholm MMA Team 300
43
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Points
Romans Drozds Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
James Mytikainen MMA Imatra
44
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Points
Anton Stenroos Sisu Gym
Daniil Rutskiy Strela Team
45
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Points
Ariel Cohen Studio Juju
Felix Lindfors GB Gym
46
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Points
Ilkka Koikkalainen Takado
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
47
Men Blue belts -73,5kg 16th-final
Judges Decision
Tomi Aalto MMA Kotka
Flokart Blaku Polar Jiu Jitsu Team
48
Men Blue belts -61,5kg Final
Points
Tero Juntunen Lahden Gentai
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
49
Men Blue belts -67,5kg Quarter-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Verneri Hakkinen MMA Team 300
50
Men Blue belts -67,5kg Quarter-final
Points
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
Mikko Hautaviita Porin Kamppailu-urheilukeskus
51
Men Blue belts -67,5kg Quarter-final
Points
Khongor Opinov Oirad team
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
52
Men Blue belts -67,5kg Quarter-final
RNC
Vitaly Anagorsky Universal Jiu Jitsu
Pavels Kudrovs Jiu Jitsu Team Jelgava/ A- force International
53
Women Blue belts -56,5kg Semi-final
Walkover
Veera Nykänen GB Gym
Johanna Salo Heracles
54
Women Blue belts -61,5kg Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Sirje Joala Alistamise Akadeemia
55
Women Blue belts -61,5kg Quarter-final
Triangle
Iiris Nyman Ahjo Training Center
Hanna Santavuori Finnfighters Gym
56
Women Blue belts -61,5kg Quarter-final
Armbar
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
Sari Haimi MMA Team 300
57
Women Blue belts -61,5kg Quarter-final
Points
Jenny Myllykoski Heracles
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
58
Men Blue belts -73,5kg Quarter-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Robert Eklöv team leites
59
Men Blue belts -73,5kg Quarter-final
RNC
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Romans Drozds Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
60
Men Blue belts -73,5kg Quarter-final
Armbar
Anton Stenroos Sisu Gym
Ariel Cohen Studio Juju
61
Men Blue belts -73,5kg Quarter-final
Points
Ilkka Koikkalainen Takado
Flokart Blaku Polar Jiu Jitsu Team
62
Men Purple belts -67,5kg Quarter-final
Points
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Daniil Kovalev Strela Team
63
Women Purple/Brown/Black belts -56,5kg Final
RNC
Liisi Vaht 3D Treening
Heidi Haraholma MMA Team 300
64
Men Blue belts -67,5kg Semi-final
Points
Verneri Hakkinen MMA Team 300
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
65
Men Blue belts -67,5kg Semi-final
Triangle
Khongor Opinov Oirad team
Pavels Kudrovs Jiu Jitsu Team Jelgava/ A- force International
66
Women Blue belts -56,5kg Final
Choke
Pia Pesonen BJJ Vaasa
Veera Nykänen GB Gym
67
Women Purple/Brown/Black belts -61,5kg Quarter-final
Points
Inka Räty MMA Lappeenranta
Paulina Brinck MMA Team 300
68
Women Blue belts -66,5kg Quarter-final
Choke
Alexandra Beresneva Action Force
Eili Ristimäki Finnfighters Gym
69
Women Blue belts -66,5kg Quarter-final
Walkover
Janika Antinmaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Meira Ylitalo Kokkolan Budo
70
Women Blue belts -61,5kg Semi-final
Armbar
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Iiris Nyman Ahjo Training Center
71
Women Blue belts -61,5kg Semi-final
Armbar
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
72
Women Blue belts 66,5+ kg 16th-final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Natalia Starast Lahden Gentai
73
Women Blue belts 66,5+ kg 16th-final
Walkover
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Laura Mallene 3D Treening
74
Women Blue belts 66,5+ kg 16th-final
Points
Mira Hautamäki GB Gym
Jenni Cederström Sisu Gym
75
Women Blue belts 66,5+ kg 16th-final
Points
Janina Järvinen Ahjo Training Center
Salla Kalliojärvi MMA Rovaniemi
76
Men Blue belts -73,5kg Semi-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Romans Drozds Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
77
Men Blue belts -73,5kg Semi-final
Points
Ariel Cohen Studio Juju
Ilkka Koikkalainen Takado
78
Men Blue belts -67,5kg Final
Points
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
Pavels Kudrovs Jiu Jitsu Team Jelgava/ A- force International
79
Men Purple belts -67,5kg Semi-final
Points
Miro Honkanen MMA Imatra
Daniil Kovalev Strela Team
80
Men Purple belts -67,5kg Semi-final
Points
Jani Meriläinen MMA Team 300
Aaron Hotanen Turun Ju-jutsuseura
81
Women Purple/Brown/Black belts -61,5kg Semi-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Paulina Brinck MMA Team 300
82
Women Purple/Brown/Black belts -61,5kg Semi-final
RNC
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
Linn Hansson MMA Team 300
83
Women Blue belts -66,5kg Semi-final
Points
Sanna Temisevä Takado
Alexandra Beresneva Action Force
84
Women Blue belts -66,5kg Semi-final
Choke
Maria Isomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Meira Ylitalo Kokkolan Budo
85
Women Blue belts -61,5kg Final
Points
Iiris Nyman Ahjo Training Center
Cristal Hernandez Gutierrez Checkmat
86
Women Blue belts 66,5+ kg Quarter-final
Points
Salla Simola Finnfighters Gym
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
87
Women Blue belts 66,5+ kg Quarter-final
Points
Venla Nivala Hipko
Laura Mallene 3D Treening
88
Women Blue belts 66,5+ kg Quarter-final
Points
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Mira Hautamäki GB Gym
89
Women Blue belts 66,5+ kg Quarter-final
Points
Miia Piironen Takado
Salla Kalliojärvi MMA Rovaniemi
90
Men Blue belts -73,5kg Final
Guillotine
Romans Drozds Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
Ilkka Koikkalainen Takado
91
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Walkover
Julius Pelkonen Sisu Gym
Joona Kotaluoto MMA Team 300
92
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Points
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
93
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Ankle Lock
Leonid Garbuzov Gymnasium
Aleksandr Tuskaev Strela Team
94
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
RNC
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jaakko Kaikuluoma Combat Academy of Finland
95
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Points
Josi Kokkonen MMA Kuopio
Per Sipola MMA Team 300
96
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
RNC
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
Peter Lönnblad Hipko
97
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Kaj-Axel Hägg GB Gym
98
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Armbar
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Tony Kiander MMA Imatra
99
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Points
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ville Mankinen Finnfighters Gym
100
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Kimura
Joonas Söderlund MMA Vantaa
Sami Penttilä Turun Ju-jutsuseura
101
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
Ankle Lock
Otto Haapa-aho Monkey Grip
Tambet Kajak Võimla
102
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
DQ
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Petter Blomqvist Combat Academy of Finland
103
Men Blue belts -79,5kg 32nd-final
RNC
Kalle Evertsson Hilti bjj akademi nord
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
104
Men Purple belts -67,5kg Final
Points
Daniil Kovalev Strela Team
Jani Meriläinen MMA Team 300
105
Women Purple/Brown/Black belts -61,5kg Final
DQ
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Outi Karhuvaara Finnfighters Gym
106
Women Blue belts -66,5kg Final
Points
Sanna Temisevä Takado
Meira Ylitalo Kokkolan Budo
107
Women Blue belts 66,5+ kg Semi-final
Armbar
Salla Simola Finnfighters Gym
Laura Mallene 3D Treening
108
Women Blue belts 66,5+ kg Semi-final
RNC
Satu Lamminpää Loop Jiu-Jitsu
Salla Kalliojärvi MMA Rovaniemi
109
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
RNC
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Joona Kotaluoto MMA Team 300
110
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
Points
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Aleksandr Tuskaev Strela Team
111
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Josi Kokkonen MMA Kuopio
112
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
Choke
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
Kaj-Axel Hägg GB Gym
113
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
Armbar
Mergim Syla Sports Academy No.1
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
114
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
Choke
Ville Mankinen Finnfighters Gym
Sami Penttilä Turun Ju-jutsuseura
115
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
DQ
Sean-Patrick Morga MMA Team 300
Tambet Kajak Võimla
116
Men Blue belts -79,5kg 16th-final
RNC
Petter Blomqvist Combat Academy of Finland
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
117
Men Purple belts -73,5kg 16th-final
Points
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Roope Tyynelä Helsingin Paini-Miehet
118
Men Purple belts -73,5kg 16th-final
Ankle Lock
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
119
Men Purple belts -73,5kg 16th-final
Triangle
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
120
Men Purple belts -73,5kg 16th-final
RNC
Orash Schmid 10th Planet Tampere
Herkko Lokka MMA Kuopio
121
Men Purple belts -73,5kg 16th-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
122
Women Blue belts 66,5+ kg Final
RNC
Salla Simola Finnfighters Gym
Salla Kalliojärvi MMA Rovaniemi
123
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
Ankle Lock
Konsta Koivisto GB Gym
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
124
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
125
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
Points
Taavi Vaigla 3D Treening
Joni-Petteri Hiirikoski BJJ Vaasa
126
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
RNC
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Mikko Vehmas Heracles
127
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
Points
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Jaakko Töyli BJJ Vaasa
128
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
RNC
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Pavel Evdokimov Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
129
Men Purple belts -79,5kg 16th-final
RNC
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
130
Men Blue belts -79,5kg Quarter-final
RNC
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Tuskaev Strela Team
131
Men Blue belts -79,5kg Quarter-final
Points
Josi Kokkonen MMA Kuopio
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
132
Men Blue belts -79,5kg Quarter-final
Points
Mergim Syla Sports Academy No.1
Ville Mankinen Finnfighters Gym
133
Men Blue belts -79,5kg Quarter-final
RNC
Tambet Kajak Võimla
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
134
Men Purple belts -73,5kg Quarter-final
Walkover
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
135
Men Purple belts -73,5kg Quarter-final
RNC
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
136
Men Purple belts -73,5kg Quarter-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Herkko Lokka MMA Kuopio
137
Men Purple belts -73,5kg Quarter-final
Points
Joona Posa MMA Vantaa
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
138
Women Purple/Brown/Black belts -66,5kg Semi-final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
139
Women Purple/Brown/Black belts -66,5kg Semi-final
Walkover
Satu Jokela Finnfighters Gym
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
140
Men Purple belts -79,5kg Quarter-final
Ankle Lock
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Konsta Koivisto GB Gym
141
Men Purple belts -79,5kg Quarter-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Taavi Vaigla 3D Treening
142
Men Purple belts -79,5kg Quarter-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Jaakko Töyli BJJ Vaasa
143
Men Purple belts -79,5kg Quarter-final
Points
Oskari Toikonniemi PP Jiujitsu Helsinki ry
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
144
Women Purple/Brown/Black belts 66,5+ kg Semi-final
Choke
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
145
Women Purple/Brown/Black belts 66,5+ kg Semi-final
Armbar
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Sanna Kattelus MMA Team 300
146
Men Blue belts -79,5kg Semi-final
Points
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
147
Men Blue belts -79,5kg Semi-final
Points
Ville Mankinen Finnfighters Gym
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
148
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Knee Bar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Oskari Auvinen Hipko
149
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Points
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Artemiy Lebedev Fight Fabrika/Universal Jiu Jitsu
150
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Points
Tero Ahola Hipko
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
151
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Walkover
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Lucas Rodrigues All stars
152
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Mikko Alho Takado
153
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Choke
Vitalii Sergeev Strela Team
Niko Koponen Hipko
154
Men Brown/Black belts -73,5kg 16th-final
Judges Decision
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Ismo Manninen MMA Team 300
155
Men Purple belts -73,5kg Semi-final
Armbar
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
156
Men Purple belts -73,5kg Semi-final
Points
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
157
Men Purple belts -79,5kg Semi-final
Ankle Lock
Konsta Koivisto GB Gym
Taavi Vaigla 3D Treening
158
Men Purple belts -79,5kg Semi-final
Ankle Lock
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
159
Women Purple/Brown/Black belts -66,5kg Final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Satu Jokela Finnfighters Gym
160
Men Blue belts -79,5kg Final
Points
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
Ville Mankinen Finnfighters Gym
161
Women Purple/Brown/Black belts 66,5+ kg Final
Armbar
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Sanna Kattelus MMA Team 300
162
Men Brown/Black belts -79,5kg Quarter-final
Choke
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
Aleksandr Lukovkin Strela Team
163
Men Brown/Black belts -79,5kg Quarter-final
Ankle Lock
Harto Vallimägi 3D Treening
Magomet Matiev Strela Team
164
Men Brown/Black belts -73,5kg Quarter-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Oskari Auvinen Hipko
165
Men Brown/Black belts -73,5kg Quarter-final
Choke
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Tero Ahola Hipko
166
Men Brown/Black belts -73,5kg Quarter-final
RNC
Lucas Rodrigues All stars
Mikko Alho Takado
167
Men Brown/Black belts -73,5kg Quarter-final
Points
Niko Koponen Hipko
Ismo Manninen MMA Team 300
168
Men Blue belts -85,5kg 32nd-final
Triangle
Vesa Rockas Sisu Gym
Roman Tarkil Strela Team
169
Men Blue belts -85,5kg 32nd-final
Points
Miika Puisto Takado
Phong Cao Loop Jiu-Jitsu
170
Men Blue belts -85,5kg 32nd-final
Judges Decision
Egor Voronin Strela Team
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
171
Men Purple belts -73,5kg Final
Judges Decision
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
172
Men Purple belts -79,5kg Final
Points
Konsta Koivisto GB Gym
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
173
Men Blue belts -91,5kg 16th-final
RNC
Lauri Voog Combat Society
Aleksi Hirvikoski Porin Kamppailu-urheilukeskus
174
Men Blue belts -91,5kg 16th-final
Points
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Roope Lindfors DOJO ry.
175
Men Blue belts -91,5kg 16th-final
Points
Mika Kivinen Oulun Kamppailuklubi
John Lunde Gfteam Stavanger
176
Men Blue belts -91,5kg 16th-final
RNC
Taavi Liias Võimla
Mikko Salonen MMA Team 300
177
Men Blue belts -91,5kg 16th-final
Points
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
Olli Metsola MMA Kotka
178
Men Brown/Black belts -79,5kg Semi-final
Knee Bar
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Lukovkin Strela Team
179
Men Brown/Black belts -79,5kg Semi-final
Lock
Toni Toivanen Monkey Grip
Magomet Matiev Strela Team
180
Men Brown/Black belts -73,5kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
181
Men Brown/Black belts -73,5kg Semi-final
RNC
Lucas Rodrigues All stars
Ismo Manninen MMA Team 300
182
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
RNC
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Roman Tarkil Strela Team
183
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Kimura
Ruslan Karppinen Hipko
Juuso Savolainen MMA Team 300
184
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
185
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Points
Joni Kankaanranta Jyväskylän Fight Club
Raymond Olsen Frontline Academy
186
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Armbar
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Phong Cao Loop Jiu-Jitsu
187
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Walkover
Matias Virta Finnfighters Gym
Akram Farah Hipko
188
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Armbar
Fedor Nikolov Action Force
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
189
Men Blue belts -85,5kg 16th-final
Points
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
Niko Muurinen Pankration Gym
190
Men Blue belts -91,5kg Quarter-final
Points
Santeri Posa Kamppailu Center
Aleksi Hirvikoski Porin Kamppailu-urheilukeskus
191
Men Blue belts -91,5kg Quarter-final
Points
Roope Lindfors DOJO ry.
Mika Kivinen Oulun Kamppailuklubi
192
Men Blue belts -91,5kg Quarter-final
Kimura
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
Taavi Liias Võimla
193
Men Blue belts -91,5kg Quarter-final
Points
Antti Jokinen Vieskan Voima
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
194
Men Brown/Black belts -73,5kg Final
Armbar
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Lucas Rodrigues All stars
195
Men Brown/Black belts -79,5kg Final
Ankle Lock
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Magomet Matiev Strela Team
196
Men Purple belts -85,5kg 16th-final
Points
Antti Toiviainen MMA Imatra
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
197
Men Purple belts -91,5kg Quarter-final
Guillotine
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
198
Men Purple belts -91,5kg Quarter-final
Ankle Lock
Marcus Takala BJJ Vaasa
Viktor Wikström Hilti Raasepori
199
Men Purple belts -91,5kg Quarter-final
Points
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Otto Koskela Pankration Gym
200
Men Blue belts -85,5kg Quarter-final
Points
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Ruslan Karppinen Hipko
201
Men Blue belts -85,5kg Quarter-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Raymond Olsen Frontline Academy
202
Men Blue belts -85,5kg Quarter-final
Points
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Matias Virta Finnfighters Gym
203
Men Blue belts -85,5kg Quarter-final
RNC
Fedor Nikolov Action Force
Anssi Juopperi Crest - Professional Fighting Center
204
Men Brown/Black belts -85,5kg Quarter-final
Choke
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Vegard Randeberg Wulfing
205
Men Blue belts -91,5kg Semi-final
Injury
Aleksi Hirvikoski Porin Kamppailu-urheilukeskus
Roope Lindfors DOJO ry.
206
Men Blue belts -91,5kg Semi-final
Points
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
Antti Jokinen Vieskan Voima
207
Men Brown/Black belts -91,5kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Christian Lindström Finnfighters Gym
208
Men Brown/Black belts -91,5kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Mikhail Midzanovski None
209
Men Brown/Black belts -91,5kg Quarter-final
RNC
Riku Leinonen BJJ Vaasa
Kalle Jokela Sisu Gym
210
Men Brown/Black belts -91,5kg Quarter-final
Points
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Kenneth Vikse Haxhijaj Wulfing
211
Men Purple belts -85,5kg Quarter-final
Points
Juho Huittinen Barreto Helsinki
Antti Toiviainen MMA Imatra
212
Men Purple belts -85,5kg Quarter-final
Walkover
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Johann varne Thorsen Roger gracie
213
Men Purple belts -85,5kg Quarter-final
Armbar
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
Alexander Shmelov Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
214
Men Purple belts -85,5kg Quarter-final
Walkover
Juuda Tamminen Hipko
Kirill Sementsov Battle Beetle
215
Men Blue belts -85,5kg Semi-final
Guillotine
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Raymond Olsen Frontline Academy
216
Men Blue belts -85,5kg Semi-final
Points
Matias Virta Finnfighters Gym
Fedor Nikolov Action Force
217
Men Purple belts -91,5kg Semi-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
218
Men Purple belts -91,5kg Semi-final
Points
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
219
Men Blue belts -91,5kg Final
Points
Roope Lindfors DOJO ry.
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
220
Men Brown/Black belts -85,5kg Semi-final
Points
Tuomas Simola Lahden Gentai
Vegard Randeberg Wulfing
221
Men Brown/Black belts -85,5kg Semi-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
222
Men Brown/Black belts -91,5kg Semi-final
Guillotine
Christian Lindström Finnfighters Gym
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
223
Men Brown/Black belts -91,5kg Semi-final
Points
Riku Leinonen BJJ Vaasa
Kenneth Vikse Haxhijaj Wulfing
224
Men Blue belts -97,5kg 16th-final
Points
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilia Mezdrin Team Strela
225
Men Blue belts -97,5kg 16th-final
Points
Kristo Ernes BJJ Hapsal
Niko Eronen Sisu Gym
226
Men Purple belts -85,5kg Semi-final
Points
Juho Huittinen Barreto Helsinki
Johann varne Thorsen Roger gracie
227
Men Purple belts -85,5kg Semi-final
Ankle Lock
Alexander Shmelov Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
Juuda Tamminen Hipko
228
Men Blue belts 97,5+ kg 16th-final
RNC
Veli-Pekka Kontio Kajaanin Ju-Jutsuseura
Aleksi Virta Finnfighters Gym
229
Men Blue belts -85,5kg Final
Triangle
Raymond Olsen Frontline Academy
Fedor Nikolov Action Force
230
Men Purple belts -97,5kg Semi-final
Points
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Alex-Edward Raus Võimla
231
Men Purple belts -97,5kg Semi-final
Points
Iyroslav Iunka Strela Team
Samuel Kvarzell Prana Jiu-Jitsu
232
Men Purple belts -91,5kg Final
Walkover
Jouni Leinonen Jyväskylän Fight Club
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
233
Men Purple belts 97,5+ kg Semi-final
RNC
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Antti Elo Heracles
234
Men Purple belts 97,5+ kg Semi-final
Wrist Lock
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
235
Men Brown/Black belts -85,5kg Final
Points
Tuomas Simola Lahden Gentai
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
236
Men Brown/Black belts -91,5kg Final
Points
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Riku Leinonen BJJ Vaasa
237
Men Blue belts -97,5kg Quarter-final
Points
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
238
Men Blue belts -97,5kg Quarter-final
Choke
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
Kim Riski Turun Ju-jutsuseura
239
Men Blue belts -97,5kg Quarter-final
Kimura
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
Kristo Ernes BJJ Hapsal
240
Men Blue belts -97,5kg Quarter-final
Armbar
Kirill Andreev Finnfighters Gym
Janis Kogutics Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
241
Men Purple belts -85,5kg Final
Ankle Lock
Johann varne Thorsen Roger gracie
Alexander Shmelov Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
242
Men Blue belts 97,5+ kg Quarter-final
Points
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Aleksi Virta Finnfighters Gym
243
Men Blue belts 97,5+ kg Quarter-final
Kimura
Olli Koho Ahjo Training Center
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
244
Men Blue belts 97,5+ kg Quarter-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Oskar Toivonen Helsingin Ju-jutsuklubi
245
Men Blue belts 97,5+ kg Quarter-final
Points
Georgii Sarkisov Fight Fabrika
Evgeni Rozov Orion's Belt
246
Men Purple belts -97,5kg Final
Points
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Samuel Kvarzell Prana Jiu-Jitsu
247
Men Purple belts 97,5+ kg Final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
248
Men Brown/Black belts -97,5kg Semi-final
Choke
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
249
Men Brown/Black belts 97,5+ kg Semi-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
250
Men Blue belts -97,5kg Semi-final
Points
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Rikhard Nurro Finnfighters Gym
251
Men Blue belts -97,5kg Semi-final
RNC
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
Janis Kogutics Jiu Jitsu team Jelgava / A-force international
252
Men Blue belts 97,5+ kg Semi-final
Points
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Olli Koho Ahjo Training Center
253
Men Blue belts 97,5+ kg Semi-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Georgii Sarkisov Fight Fabrika
254
Men Brown/Black belts -97,5kg Semi-final
RNC
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
255
Men Brown/Black belts 97,5+ kg Semi-final
Choke
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
Janne Toivanen Sisu Gym
256
Men Blue belts -97,5kg Final
Points
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
257
Men Blue belts 97,5+ kg Final
Kimura
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Georgii Sarkisov Fight Fabrika
258
Men Brown/Black belts -97,5kg Final
RNC
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Simon Immerstrand Checkmat Prana JJ
259
Men Brown/Black belts 97,5+ kg Final
Points
Tomi Jaakkola Ahjo Training Center
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet