1
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Dario Mikel Hipko
2
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Kira Jansson Hangon Hyrskyt
Devid Sanaia Orion's Belt
3
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Jonne Sorola Revolution Fight
Jesse Koponen Crest - Professional Fighting Center
4
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Nooa Vaniala Barreto Helsinki
5
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Wilhelm Schildt Polar Jiu Jitsu Team
Joakim Ojanen Takado
6
2011-2010 synt. -25 kg Semi-final
Points
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
Emilia Karlsson Hangon Hyrskyt
7
2011-2010 synt. -25 kg Semi-final
Points
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
Veelis Bäckman Hangon Hyrskyt
8
2011-2010 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Ahti Tuomainen Hipko
Atro Juneja Takado
9
2007-2006 synt. Tytöt Semi-final
Kimura
Meri Liivak Polar Jiu Jitsu Team
Sara Määttänen Hipko
10
2005-2004 synt. Tytöt Semi-final
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
11
2009-2008 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Joel Rajala Barreto Helsinki
Veeti Vähätiitto Delariva Finland/Salini Sport Center
12
2009-2008 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Juuso Leppinen Heracles
Werner Hammarberg REvolution Fight ry
13
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Kira Jansson Hangon Hyrskyt
14
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Dario Mikel Hipko
Devid Sanaia Orion's Belt
15
2011-2010 synt. -30 kg Semi-final
Judges Decision
Aron Luoma Barreto Helsinki
Jesse Koponen Crest - Professional Fighting Center
16
2011-2010 synt. -30 kg Semi-final
Points
Edvin Grönvall Hipko
Roberts Cernavskis Hilti Raasepori
17
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Ilja Törmälehto Takado
Thiago Mikel Hipko
18
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Joakim Ojanen Takado
19
2011-2010 synt. -25 kg Bronze Fight
Walkover
Emilia Karlsson Hangon Hyrskyt
Veelis Bäckman Hangon Hyrskyt
20
2011-2010 synt. -25 kg Final
Points
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
21
2011-2010 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Rufus Jäppinen Hipko
Ahti Tuomainen Hipko
22
2007-2006 synt. Tytöt Semi-final
Armbar
Emma Kari Hilti Raasepori
Sara Määttänen Hipko
23
2005-2004 synt. Tytöt Semi-final
Points
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
24
2009-2008 synt. -30 kg Semi-final
Points
Eela Bäckman Hangon Hyrskyt
Joel Rajala Barreto Helsinki
25
2009-2008 synt. -30 kg Semi-final
Points
Sisu Hannula Total Center Lahti
Juuso Leppinen Heracles
26
2011-2010 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Jesse Koponen Crest - Professional Fighting Center
Edvin Grönvall Hipko
27
2011-2010 synt. -30 kg Final
Points
Aron Luoma Barreto Helsinki
Roberts Cernavskis Hilti Raasepori
28
2011-2010 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Ilja Törmälehto Takado
Joakim Ojanen Takado
29
2011-2010 synt. -35 kg Final
Points
Thiago Mikel Hipko
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
30
2009-2008 synt. -35 kg Semi-final
Injury
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Hugo Alve Hipko
31
2009-2008 synt. -35 kg Semi-final
Points
Miiko Hakkarainen Barreto Helsinki
Vertti Salminen Total Center Lahti
32
2011-2010 synt. 35+ kg Final
Points
Atro Juneja Takado
Ahti Tuomainen Hipko
33
2007-2006 synt. Tytöt Final
Points
Meri Liivak Polar Jiu Jitsu Team
Emma Kari Hilti Raasepori
34
2005-2004 synt. Tytöt Final
Kimura
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
35
2009-2008 synt. -30 kg Bronze Fight
Walkover
Eela Bäckman Hangon Hyrskyt
Sisu Hannula Total Center Lahti
36
2009-2008 synt. -30 kg Final
Points
Joel Rajala Barreto Helsinki
Juuso Leppinen Heracles
37
2009-2008 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Myy Laaksonen REvolution fight
Elin Österholm Hangon Hyrskyt
38
2009-2008 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Iivari Törmälehto Takado
Antton Koskimies Revolution fight Salo
39
2009-2008 synt. +40 kg Quarter-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Eero Ståhlström REvolution fight
40
2007-2006 synt. -41 kg Semi-final
Points
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
Kevin Kunttu Hilti Raasepori
41
2009-2008 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Miiko Hakkarainen Barreto Helsinki
42
2009-2008 synt. -35 kg Final
Points
Hugo Alve Hipko
Vertti Salminen Total Center Lahti
43
2007-2006 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Eetu Soikkeli Action Sport Center
Sara Määttänen Hipko
44
2007-2006 synt. +47 kg Quarter-final
Americana
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Emma Kari Hilti Raasepori
45
2007-2006 synt. +47 kg Quarter-final
Walkover
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
Meri Liivak Polar Jiu Jitsu Team
46
2007-2006 synt. +47 kg Quarter-final
Points
Oliver Gustafsson Hipko
Aaron Albrecht Takado
47
2009-2008 synt. -40 kg Semi-final
Points
Oliver Rautiala Takado
Myy Laaksonen REvolution fight
48
2009-2008 synt. -40 kg Semi-final
Points
sani albrecht Takado
Iivari Törmälehto Takado
49
2009-2008 synt. +40 kg Semi-final
Points
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Pinja Määttänen Hipko
50
2009-2008 synt. +40 kg Semi-final
Points
Leo Tuomainen Hipko
Daniel Kvick REvolution Fight
51
2007-2006 synt. -41 kg Semi-final
Judges Decision
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
52
2005-2004 synt. -58 kg Quarter-final
Armbar
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Toni Kudjoi Kushin-Kan ry
53
2007-2006 synt. -47 kg Semi-final
Points
Riku Hautala RNC Sport Club
Sara Määttänen Hipko
54
2007-2006 synt. -47 kg Semi-final
RNC
Juho Kortesuo Action Sport Center
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
55
2007-2006 synt. +47 kg Semi-final
Collar Choke
Anton Sohlman Polar Jiu Jitsu Team
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
56
2007-2006 synt. +47 kg Semi-final
Armbar
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
Oliver Gustafsson Hipko
57
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Benjamin Sågfors Takado
Martin Lehtomaa Turun Ju-jutsuseura
58
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
Sami Luoto Polar Jiu Jitsu Team
59
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Philipp Arkhipov Gracie Barra Kouvola
Tero Teräväinen Lahden Gentai
60
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
Jaakko Haanpää Ahjo Training Center
Adrian Pesqueira DOJO ry.
61
2009-2008 synt. -40 kg Bronze Fight
Points
Myy Laaksonen REvolution fight
sani albrecht Takado
62
2009-2008 synt. -40 kg Final
Points
Oliver Rautiala Takado
Iivari Törmälehto Takado
63
2009-2008 synt. +40 kg Bronze Fight
Points
Pinja Määttänen Hipko
Daniel Kvick REvolution Fight
64
2009-2008 synt. +40 kg Final
Points
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Leo Tuomainen Hipko
65
2007-2006 synt. -41 kg Final
Bow and Arrow
Kevin Kunttu Hilti Raasepori
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
66
2007-2006 synt. -47 kg Bronze Fight
Points
Riku Hautala RNC Sport Club
Juho Kortesuo Action Sport Center
67
2007-2006 synt. -47 kg Final
Americana
Sara Määttänen Hipko
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
68
2007-2006 synt. +47 kg Bronze Fight
Points
Anton Sohlman Polar Jiu Jitsu Team
Oliver Gustafsson Hipko
69
2007-2006 synt. +47 kg Final
Points
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
70
2005-2004 synt. -58 kg Semi-final
Triangle
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
71
2005-2004 synt. -58 kg Semi-final
Bow and Arrow
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Pette Uski Barreto Helsinki
72
Men White Belts -70 kg Semi-final
Points
Benjamin Sågfors Takado
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
73
Men White Belts -70 kg Semi-final
Armbar
Philipp Arkhipov Gracie Barra Kouvola
Adrian Pesqueira DOJO ry.
74
Men White Belts -76 kg 16th-final
Armbar
Roope Niemi Polar Jiu Jitsu Team
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
75
Men White Belts -76 kg 16th-final
Choke
Anton Laaksonen Sigma Jiu-Jitsu
Iiro Hiltunen Gracie Barra Kouvola
76
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Erno Lehikoinen Crest - Professional Fighting Center
77
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Buja Rezvani GB Gym
Riku Björkholm Polar Jiu Jitsu Team
78
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Oskar Lindén BJJ Vaasa
Ville Vuorinen Finnfighters Gym
79
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Kimura
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
Ville Huuhtanen MMA Vantaa
80
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Cosmo Keränen Combat Academy of Finland
Pekka-Eemeli Ojala Turun Ju-jutsuseura
81
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Kim Teikari Sisu Gym
Fredrik Björkqvist Hilti Raasepori
82
2005-2004 synt. -58 kg Bronze Fight
Armbar
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
83
2005-2004 synt. -58 kg Final
Bow and Arrow
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Pette Uski Barreto Helsinki
84
Men White Belts -70 kg Bronze Fight
Points
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
Adrian Pesqueira DOJO ry.
85
Men White Belts -70 kg Final
Armbar
Benjamin Sågfors Takado
Philipp Arkhipov Gracie Barra Kouvola
86
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Walkover
Matti Suomalainen Crest - Professional Fighting Center
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
87
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Kimura
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
Jalmari Ikävalko Polar Jiu Jitsu Team
88
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Henri Rosten Action Sport Center
Anton Laaksonen Sigma Jiu-Jitsu
89
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Walkover
Arto Sänkiaho Takado
Kasper Portin GB Gym
90
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Atte Ovaska Sisu Gym
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
91
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Buja Rezvani GB Gym
Ville Vuorinen Finnfighters Gym
92
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Matti Ahonen Kombat Klubi Kouvola
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
93
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Pekka-Eemeli Ojala Turun Ju-jutsuseura
Kim Teikari Sisu Gym
94
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Ardian Selimi MMA Kotka
Lucas Lönnblad Hipko
95
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Collar Choke
Tiia Kohtamäki Sisu Gym
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
96
Women White Belts -64 kg Semi-final
Points
Minna Karppinen Järvenpään Kehäkarhut
Hanna Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
97
Women White Belts -64 kg Semi-final
Points
Milla Tallila Crest - Professional Fighting Center
Nina Mäkinen Ahjo Training Center
98
Men White Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
99
Men White Belts -76 kg Semi-final
Points
Anton Laaksonen Sigma Jiu-Jitsu
Kasper Portin GB Gym
100
Women White Belts +64 kg Quarter-final
Points
Jaana Niinisuo Delariva Finland/Salini Sport Center
Tiia Lahti Järvenpään Kehäkarhut
101
Women White Belts +64 kg Quarter-final
Walkover
Emma Puro Barreto Helsinki
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
102
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Buja Rezvani GB Gym
103
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
Kim Teikari Sisu Gym
104
Men White Belts -64 kg Semi-final
Ankle Lock
Matias Behm Total Center Lahti
Ardian Selimi MMA Kotka
105
Men White Belts -64 kg Semi-final
Points
Pette Uski Barreto Helsinki
Ville Leppinen RNC Sport Club
106
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Armbar
Essi Korhonen Gracie Barra Kouvola
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
107
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
108
Women White Belts -64 kg Bronze Fight
Points
Hanna Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
Nina Mäkinen Ahjo Training Center
109
Men White Belts -76 kg Bronze Fight
Points
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
Anton Laaksonen Sigma Jiu-Jitsu
110
Men White Belts -76 kg Final
Choke
Joni Mykkänen Hilti Raasepori
Kasper Portin GB Gym
111
Women White Belts -64 kg Final
Points
Minna Karppinen Järvenpään Kehäkarhut
Milla Tallila Crest - Professional Fighting Center
112
Women White Belts +64 kg Semi-final
Points
Heidi Haanpää Turun Ju-jutsuseura
Tiia Lahti Järvenpään Kehäkarhut
113
Women White Belts +64 kg Semi-final
Collar Choke
Sohvi Hellsten Crest - Professional Fighting Center
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
114
Men White Belts -82.3 kg Bronze Fight
Points
Buja Rezvani GB Gym
Kim Teikari Sisu Gym
115
Men White Belts -82.3 kg Final
Points
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Koore Ketelimäki Savate Club Fight & Fitness ry
116
Men White Belts -64 kg Bronze Fight
Collar Choke
Ardian Selimi MMA Kotka
Ville Leppinen RNC Sport Club
117
Men White Belts -64 kg Final
DQ
Matias Behm Total Center Lahti
Pette Uski Barreto Helsinki
118
Women White Belts -58.5 kg Bronze Fight
Armbar
Essi Korhonen Gracie Barra Kouvola
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
119
Women White Belts -58.5 kg Final
Americana
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
120
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Toni Niinisuo Delariva Finland
Antti Kallioinen MMA Kotka
121
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Johnny Perkka Gracie Barra Kouvola
Mergim Maxhuni GB Gym
122
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Markus Ragnell Takado
Aleksi Kousa Helsingin Haka
123
Women White Belts +64 kg Bronze Fight
Choke
Tiia Lahti Järvenpään Kehäkarhut
Sohvi Hellsten Crest - Professional Fighting Center
124
Women White Belts +64 kg Final
Guillotine
Heidi Haanpää Turun Ju-jutsuseura
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
125
Men White Belts -100.5 kg Semi-final
Walkover
Jani Hammar Polar Jiu Jitsu Team
Gleb Sluzhenikin Helsingin Ju-jutsuklubi
126
Men White Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Mikael Holmström Hangon Hyrskyt
Joonas Lamminen MMA Kotka
127
Women Värivöiset Avoin Quarter-final
Triangle
Salla Simola Finnfighters Gym
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
128
Women Värivöiset Avoin Quarter-final
Walkover
Venla Nivala Hipko
Hanna Stoerkel MMA Kotka
129
Women Värivöiset Avoin Quarter-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Janina Järvinen Ahjo Training Center
130
Women Värivöiset Avoin Quarter-final
Points
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
131
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Judges Decision
Sami Haanpää Ahjo Training Center
Toni Niinisuo Delariva Finland
132
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Mergim Maxhuni GB Gym
Aleksi Kousa Helsingin Haka
133
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Points
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
Timo Soikkeli Action Sport Center
134
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Points
Esa Vähäjylkkä Polar Jiu Jitsu Team
Juho Ihalainen Heracles
135
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Triangle
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Valtteri Puolakanaho Järvenpään Kehäkarhut
136
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Judges Decision
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Miska Liukkonen Ahjo Training Center
137
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Choke
Santtu Heikkinen Buli Jiu-Jitsu
Toivo Arkki Total Center Lahti
138
Men Värivöiset -70 kg 16th-final
Armbar
Eetu Miettinen Heracles
Erik Wikström Tampereen Jujutsukoulu
139
Men White Belts -100.5 kg Bronze Fight
Walkover
Gleb Sluzhenikin Helsingin Ju-jutsuklubi
Joonas Lamminen MMA Kotka
140
Men White Belts -100.5 kg Final
Points
Jani Hammar Polar Jiu Jitsu Team
Mikael Holmström Hangon Hyrskyt
141
Women Värivöiset Avoin Semi-final
Triangle
Salla Simola Finnfighters Gym
Venla Nivala Hipko
142
Women Värivöiset Avoin Semi-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
143
Men White Belts -88.3 kg Bronze Fight
Points
Sami Haanpää Ahjo Training Center
Aleksi Kousa Helsingin Haka
144
Men White Belts -88.3 kg Final
Points
Toni Niinisuo Delariva Finland
Mergim Maxhuni GB Gym
145
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
146
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Juho Ihalainen Heracles
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
147
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Wrist Lock
Tero Juntunen Lahden Gentai
Miska Liukkonen Ahjo Training Center
148
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Toivo Arkki Total Center Lahti
Eetu Miettinen Heracles
149
Men Värivöiset -76 kg 32nd-final
Collar Choke
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
150
Men Värivöiset -76 kg 32nd-final
Ankle Lock
Mikko Alho Takado
Aleksi Väyrynen Oulun Kamppailuklubi
151
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
DQ
Konsta Koivisto GB Gym
Peter Lönnblad Hipko
152
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Jari Venhomaa Polar Jiu Jitsu Team
153
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Walkover
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
154
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Armbar
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Sami Penttilä Turun Ju-jutsuseura
155
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Walkover
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
156
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Erkki Suvila Polar Jiu Jitsu Team
Jussi Ojanen Takado
157
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Triangle
Petter Blomqvist Combat Academy of Finland
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
158
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Lasse Lindqvist Hipko
Anton Stenroos Sisu Gym
159
Women Värivöiset Avoin Bronze Fight
Points
Venla Nivala Hipko
Tiina-Eeva Lindström Turun Ju-jutsuseura
160
Women Värivöiset Avoin Final
Points
Salla Simola Finnfighters Gym
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
161
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
162
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Collar Choke
Tero Juntunen Lahden Gentai
Toivo Arkki Total Center Lahti
163
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Collar Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Petri Aaltonen Polar Jiu Jitsu Team
164
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Walkover
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
165
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
166
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Choke
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
167
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Mikko Alho Takado
168
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Kimura
Marko Seppälä Hipko
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
169
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Walkover
Markku Turpeinen Total Center Lahti
Roope Uski MMA Team 300
170
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Ilari Puranen Turun Ju-jutsuseura
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
171
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Konsta Koivisto GB Gym
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
172
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
173
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Erkki Suvila Polar Jiu Jitsu Team
174
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Lasse Lindqvist Hipko
175
Men Värivöiset -70 kg Bronze Fight
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Toivo Arkki Total Center Lahti
176
Men Värivöiset -70 kg Final
Lock
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Tero Juntunen Lahden Gentai
177
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Kristoffer Berglund Hilti Raasepori
178
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Judges Decision
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
179
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Armbar
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Marko Seppälä Hipko
180
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Roope Uski MMA Team 300
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
181
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Points
Lauri Martti Sisu Gym
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
182
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Choke
Timo-Pekka Niiranen Hipko
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
183
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Walkover
Toni Kvick Hilti Raasepori
Lauri Voog Combat Society
184
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Walkover
Wille Väärä Crest - Professional Fighting Center
Aleksandr Aidakin Senna Fight Academy
185
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Choke
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Mikko Koponen Hipko
186
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Konsta Koivisto GB Gym
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
187
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Triangle
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
188
Men Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Points
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tuomas Vaniala Barreto Helsinki
189
Men Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Points
Calle Jakobsén BJJ Vaasa
Sam Backlund Barreton Helsinki
190
Men Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Points
Niko Lehtinen Loop Jiu-Jitsu
Arto Pastinen Polar Jiu Jitsu Team
191
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
192
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
193
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Wrist Lock
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
194
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Toni Kvick Hilti Raasepori
195
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Petri Ahola Hipko
Wille Väärä Crest - Professional Fighting Center
196
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Ari Ylipalo Combat Society
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
197
Men Värivöiset -82.3 kg Bronze Fight
Judges Decision
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
198
Men Värivöiset -82.3 kg Final
Ankle Lock
Konsta Koivisto GB Gym
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
199
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
200
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Roope Lindfors DOJO ry.
201
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Tuomo Karjalainen Fight For Fun
Sam Backlund Barreton Helsinki
202
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
Arto Pastinen Polar Jiu Jitsu Team
203
Men Värivöiset -76 kg Bronze Fight
Points
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
204
Men Värivöiset -76 kg Final
Collar Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
205
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Wrist Lock
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
206
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Petri Ahola Hipko
Ari Ylipalo Combat Society
207
Men Värivöiset -100.5 kg Semi-final
Bow and Arrow
Pekka Hakamäki Loop Jiu-Jitsu
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
208
Men Värivöiset -100.5 kg Semi-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
209
Men Värivöiset 100.5+ kg Quarter-final
Points
Erik Tauriainen Sisu Gym
Oskar Toivonen Helsingin Ju-jutsuklubi
210
Men Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Points
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
211
Men Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Americana
Sam Backlund Barreton Helsinki
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
212
Men Värivöiset -88.3 kg Bronze Fight
Ankle Lock
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Ari Ylipalo Combat Society
213
Men Värivöiset -88.3 kg Final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Petri Ahola Hipko
214
Men Värivöiset -100.5 kg Bronze Fight
Armbar
Heikki Sinkkonen Kombat Klubi Kouvola
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
215
Men Värivöiset -100.5 kg Final
Points
Pekka Hakamäki Loop Jiu-Jitsu
Janne Toivanen Sisu Gym
216
Men Värivöiset 100.5+ kg Semi-final
Wrist Lock
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Oskar Toivonen Helsingin Ju-jutsuklubi
217
Men Värivöiset 100.5+ kg Semi-final
Points
Risto Pajula BJJ Vaasa
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team
218
Men Värivöiset -94.3 kg Bronze Fight
Bow and Arrow
Tobias Lindgren Hilti Raasepori
Sam Backlund Barreton Helsinki
219
Men Värivöiset -94.3 kg Final
Points
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Roussel Dominguez AthletictoZen BJJ
220
Men Värivöiset 100.5+ kg Bronze Fight
Walkover
Oskar Toivonen Helsingin Ju-jutsuklubi
Risto Pajula BJJ Vaasa
221
Men Värivöiset 100.5+ kg Final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Ari Kangas Polar Jiu Jitsu Team