1
2012 synt. ja nuoremmat -20 kg Semi-final
DQ
Adrian Telkanen Sambo Espoo
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
2
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
3
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Andrei Arkatov Orion's Belt
Melissa Rytöhonka GB Gym
4
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Leo Veikkolainen Orion's Belt
Kira Jansson Hangon Hyrskyt
5
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Victor Lebedev Sambo Hokuto BJJ
Kaarlo Mutanen Barreto Helsinki
6
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Quarter-final
Walkover
Kevin Cajander GB Gym
robert kärkinen MMA Imatra
7
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Quarter-final
Walkover
Uliana Setchikova Kempo Federation
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
8
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Quarter-final
Points
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
Ksenia Petrova Orion's Belt
9
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Quarter-final
Points
Severi Luukkonen MMA Imatra
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
10
2011-2010 synt. -25 kg Semi-final
Points
Samuel Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Anton Hanski MMA Imatra
11
2011-2010 synt. -25 kg Semi-final
Points
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
Eino Manninen Heracles
12
2011-2010 synt. -30 kg 32nd-final
Points
Leonardo Magdaleno Dojo Helsinki
Ervin Leibonen Orion's Belt
13
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Onni Suomi Finnfighters Gym
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
14
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Mark Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
Joakim Ojanen Takado
15
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Wilhelm Schildt Polar Jiu Jitsu Team
Paavo Hiekka Takado
16
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Mattias Neuvonen Orion's Belt
Helmer Riihelä Heracles
17
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Aatos Polviander Heracles
18
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Nooa Vaniala Barreto Helsinki
Daniil Ponomarev Orion's Belt
19
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Vladislav Guiavganen Orion's Belt
Otto Arokoski Ahjo Training Center
20
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Ilja Törmälehto Takado
Enzo Väisänen Porin Kamppailu-urheilukeskus
21
2012 synt. ja nuoremmat -20 kg Semi-final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Adrian Telkanen Sambo Espoo
22
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Devid Sanaia Orion's Belt
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
23
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Saveli Guiavganen Orion's Belt
Olavi Saarikivi Barreto Helsinki
24
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Mohsen Tantawi Sambo Hokuto BJJ
Melissa Rytöhonka GB Gym
25
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Judges Decision
Violetta Nikitina Orion's Belt
Kira Jansson Hangon Hyrskyt
26
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Luca Järvelt MMA Imatra
Victor Lebedev Sambo Hokuto BJJ
27
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Walkover
Julius Vesala MMA Imatra
Leo Rasa Takado
28
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Walkover
Mila Heyno Takado
Dario Mikel Hipko
29
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Matvei Singaevski Orion's Belt
Kalle Kautonen MMA Imatra
30
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Semi-final
Injury
Kevin Cajander GB Gym
Uliana Setchikova Kempo Federation
31
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Semi-final
Points
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
32
2011-2010 synt. -25 kg Bronze Fight
Points
Samuel Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Eino Manninen Heracles
33
2011-2010 synt. -25 kg Final
Points
Anton Hanski MMA Imatra
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
34
2012 synt. ja nuoremmat -20 kg Final
Points
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
Adrian Telkanen Sambo Espoo
35
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Minnea Serafim da silva Barreto Helsinki
Ervin Leibonen Orion's Belt
36
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
Matias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
37
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Miron Niemenmaa Orion's Belt
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
38
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Amelia Hanski MMA Imatra
Aimo Hallivuori Barreto Helsinki
39
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Viljami Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Roope Mutanen Barreto Helsinki
40
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Artem Kosarev Orion's Belt
Onni Magdaleno GG Jiu-Jitsu
41
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Nikita Neskei Kempo federation
Elisei Singaevski Orion's Belt
42
2011-2010 synt. -30 kg 16th-final
Points
Aleksey Poroshin AURORA JIU JITSU
Matias Kokkonen Finnfighters Gym
43
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Devid Sanaia Orion's Belt
Saveli Guiavganen Orion's Belt
44
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Mohsen Tantawi Sambo Hokuto BJJ
Violetta Nikitina Orion's Belt
45
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Luca Järvelt MMA Imatra
Leo Rasa Takado
46
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Dario Mikel Hipko
Kalle Kautonen MMA Imatra
47
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Bronze Fight
Injury
Kevin Cajander GB Gym
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
48
2012 synt. ja nuoremmat 30+ kg Final
Points
Uliana Setchikova Kempo Federation
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
49
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Joakim Ojanen Takado
50
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Wilhelm Schildt Polar Jiu Jitsu Team
Mattias Neuvonen Orion's Belt
51
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Daniil Ponomarev Orion's Belt
52
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Vladislav Guiavganen Orion's Belt
Ilja Törmälehto Takado
53
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Minnea Serafim da silva Barreto Helsinki
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
54
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
Amelia Hanski MMA Imatra
55
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Viljami Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Onni Magdaleno GG Jiu-Jitsu
56
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Elisei Singaevski Orion's Belt
Aleksey Poroshin AURORA JIU JITSU
57
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Bronze Fight
Points
Saveli Guiavganen Orion's Belt
Violetta Nikitina Orion's Belt
58
2012 synt. ja nuoremmat -25 kg Final
Points
Devid Sanaia Orion's Belt
Mohsen Tantawi Sambo Hokuto BJJ
59
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Leo Rasa Takado
Kalle Kautonen MMA Imatra
60
2012 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Luca Järvelt MMA Imatra
Dario Mikel Hipko
61
2011-2010 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Jonah Denholm GB Gym
Atro Juneja Takado
62
2011-2010 synt. 35+ kg Semi-final
Walkover
Jesse Hietanen Heracles
Rasmus Hukka MMA Imatra
63
2009-2008 synt. -30 kg Semi-final
Walkover
Sisu Hannula Total Center Lahti
Juuso Leppinen Heracles
64
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Mattias Neuvonen Orion's Belt
65
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Vladislav Guiavganen Orion's Belt
66
2009-2008 synt. -35 kg 16th-final
Points
Artem Morozov Sport Club Achilles
Veeti Vähätiitto Delariva Finland/Salini Sport Center
67
2009-2008 synt. -35 kg 16th-final
Points
Joel Rajala Barreto Helsinki
Kaisa Pulkkinen Finnfighters Gym
68
2011-2010 synt. -30 kg Semi-final
Points
Minnea Serafim da silva Barreto Helsinki
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
69
2011-2010 synt. -30 kg Semi-final
Points
Onni Magdaleno GG Jiu-Jitsu
Aleksey Poroshin AURORA JIU JITSU
70
2009-2008 synt. -40 kg 16th-final
Judges Decision
Aleksandr Serbinov AURORA JIU JITSU
Iivari Törmälehto Takado
71
2009-2008 synt. -40 kg 16th-final
Points
Antti Multanen Gracie Barra Kouvola
Elias Nurkkala Tampereen Jujutsukoulu
72
2007-2006 synt. Tytöt Semi-final
Points
Tessa Salminen Finnfighters Gym
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
73
2007-2006 synt. Tytöt Semi-final
Points
Iida Suvanto MMA Imatra
Ivetta Pihlak Orion's Belt
74
2009-2008 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Egor Drachev Kempo federation
Valto Raitio GB Gym
75
2009-2008 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Niilo Nurmi Tampereen Jujutsukoulu
Daniel Isar Sport Club Achilles
76
2011-2010 synt. 35+ kg Bronze Fight
Walkover
Jonah Denholm GB Gym
Rasmus Hukka MMA Imatra
77
2011-2010 synt. 35+ kg Final
Points
Atro Juneja Takado
Jesse Hietanen Heracles
78
2011-2010 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Mattias Neuvonen Orion's Belt
Vladislav Guiavganen Orion's Belt
79
2011-2010 synt. -35 kg Final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Thiago Mikel Hipko
80
2009-2008 synt. -30 kg Semi-final
Walkover
Lauris Krastins Sambo Hokuto BJJ
Sisu Hannula Total Center Lahti
81
2009-2008 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Artem Morozov Sport Club Achilles
82
2009-2008 synt. -35 kg Quarter-final
Walkover
Daniel Fernandez Iglesias Polar Jiu Jitsu Team
Jasu Kuutsuo MMA Imatra
83
2009-2008 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Elizaveta Kuzovkova Sambo Hokuto BJJ
Joel Rajala Barreto Helsinki
84
2009-2008 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
Joona Sairanen Total Center Lahti
85
2011-2010 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
Onni Magdaleno GG Jiu-Jitsu
86
2011-2010 synt. -30 kg Final
Points
Minnea Serafim da silva Barreto Helsinki
Aleksey Poroshin AURORA JIU JITSU
87
2009-2008 synt. -40 kg Quarter-final
Judges Decision
Onni Heilimö Finnfighters Gym
Aleksandr Serbinov AURORA JIU JITSU
88
2009-2008 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
ex-Daniel Silevits Orion's Belt
89
2009-2008 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Alyna Malone Orion's Belt
Elias Nurkkala Tampereen Jujutsukoulu
90
2009-2008 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Oliver Rautiala Takado
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
91
2007-2006 synt. Tytöt Bronze Fight
Armbar
Tessa Salminen Finnfighters Gym
Ivetta Pihlak Orion's Belt
92
2007-2006 synt. Tytöt Final
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Iida Suvanto MMA Imatra
93
2009-2008 synt. -30 kg Final
Walkover
Juuso Leppinen Heracles
Lauris Krastins Sambo Hokuto BJJ
94
2009-2008 synt. -45 kg Semi-final
Points
Jarkko Kankaanpää Ahjo Training Center
Egor Drachev Kempo federation
95
2009-2008 synt. -45 kg Semi-final
Points
Alexandra Kozhemyakina Kempo Federation
Daniel Isar Sport Club Achilles
96
2009-2008 synt. -35 kg Semi-final
Points
Artem Morozov Sport Club Achilles
Daniel Fernandez Iglesias Polar Jiu Jitsu Team
97
2009-2008 synt. -35 kg Semi-final
Judges Decision
Joel Rajala Barreto Helsinki
Joona Sairanen Total Center Lahti
98
2009-2008 synt. +45 kg Quarter-final
Points
Eemeli Liimatainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Väinö Saarikivi Barreto Helsinki
99
2009-2008 synt. +45 kg Quarter-final
Walkover
Elmo Liimatainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Karri Kalske Finnfighters Gym
100
2009-2008 synt. +45 kg Quarter-final
Points
Jennika Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
German Gildemann Orion's Belt
101
2007-2006 synt. -41 kg Quarter-final
Armbar
Rasmus Rintee MMA Imatra
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
102
2007-2006 synt. -41 kg Quarter-final
Points
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Vilho Silvennoinen Heracles
103
2007-2006 synt. -41 kg Quarter-final
Kimura
Kevin Kunttu Hilti Raasepori
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
104
2009-2008 synt. -40 kg Semi-final
Points
Onni Heilimö Finnfighters Gym
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
105
2009-2008 synt. -40 kg Semi-final
Points
Elias Nurkkala Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
106
2007-2006 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Ibragim Baijduev Sambo Hokuto BJJ
Kevin Jansson Hangon Hyrskyt
107
2007-2006 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Filipp Arapov Kempo federation
Edvin Pihlak Orion's Belt
108
2007-2006 synt. -47 kg Quarter-final
RNC
Erik Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
109
2007-2006 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Ivetta Pihlak Orion's Belt
Aleksanteri Hanski MMA Imatra
110
2009-2008 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Daniel Fernandez Iglesias Polar Jiu Jitsu Team
Joel Rajala Barreto Helsinki
111
2009-2008 synt. -35 kg Final
Injury
Artem Morozov Sport Club Achilles
Joona Sairanen Total Center Lahti
112
2009-2008 synt. -45 kg Bronze Fight
Points
Jarkko Kankaanpää Ahjo Training Center
Alexandra Kozhemyakina Kempo Federation
113
2009-2008 synt. -45 kg Final
Points
Egor Drachev Kempo federation
Daniel Isar Sport Club Achilles
114
2009-2008 synt. +45 kg Semi-final
Points
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Eemeli Liimatainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
115
2009-2008 synt. +45 kg Semi-final
Points
Elmo Liimatainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
German Gildemann Orion's Belt
116
2007-2006 synt. -41 kg Semi-final
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Rasmus Rintee MMA Imatra
117
2007-2006 synt. -41 kg Semi-final
Points
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
118
2009-2008 synt. -40 kg Bronze Fight
Points
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
119
2009-2008 synt. -40 kg Final
Points
Onni Heilimö Finnfighters Gym
Elias Nurkkala Tampereen Jujutsukoulu
120
2007-2006 synt. -53 kg Quarter-final
Walkover
Tessa Salminen Finnfighters Gym
Andrei Antonov Sambo Espoo ry.
121
2007-2006 synt. -53 kg Quarter-final
Armbar
Jesse Tuovinen Takado
Paavo Venho Finnfighters Gym
122
2007-2006 synt. -47 kg Semi-final
Points
Ibragim Baijduev Sambo Hokuto BJJ
Edvin Pihlak Orion's Belt
123
2007-2006 synt. -47 kg Semi-final
Points
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
Aleksanteri Hanski MMA Imatra
124
2007-2006 synt. +53 kg 16th-final
Americana
Artem Morkovkin Orion's Belt
Veeti Kurhela Sisu Gym
125
2009-2008 synt. +45 kg Bronze Fight
Points
Eemeli Liimatainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Elmo Liimatainen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
126
2009-2008 synt. +45 kg Final
Judges Decision
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
German Gildemann Orion's Belt
127
2007-2006 synt. -41 kg Bronze Fight
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
128
2007-2006 synt. -41 kg Final
Armbar
Rasmus Rintee MMA Imatra
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
129
2007-2006 synt. -53 kg Semi-final
Injury
Kristian Österberg Polar Jiu Jitsu Team
Tessa Salminen Finnfighters Gym
130
2007-2006 synt. -53 kg Semi-final
Judges Decision
Iida Suvanto MMA Imatra
Paavo Venho Finnfighters Gym
131
2007-2006 synt. -47 kg Bronze Fight
Armbar
Ibragim Baijduev Sambo Hokuto BJJ
Eetu Nippala Hangon Hyrskyt
132
2007-2006 synt. -47 kg Final
Points
Edvin Pihlak Orion's Belt
Aleksanteri Hanski MMA Imatra
133
2007-2006 synt. +53 kg Quarter-final
Americana
Nooa Niskanen Ahjo Training Center
Veeti Kurhela Sisu Gym
134
2007-2006 synt. +53 kg Quarter-final
Armbar
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
Sina Kohzadi Finnfighters Gym
135
2007-2006 synt. +53 kg Quarter-final
Americana
Otso Kokkonen Takado
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
136
2007-2006 synt. +53 kg Quarter-final
Kimura
Julius Wirlander Ahjo Training Center
Sebastian Ukura CFO Grappling Team
137
2007-2006 synt. -53 kg Bronze Fight
Points
Tessa Salminen Finnfighters Gym
Iida Suvanto MMA Imatra
138
2007-2006 synt. -53 kg Final
RNC
Kristian Österberg Polar Jiu Jitsu Team
Paavo Venho Finnfighters Gym
139
2007-2006 synt. +53 kg Semi-final
Armbar
Veeti Kurhela Sisu Gym
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
140
2007-2006 synt. +53 kg Semi-final
Points
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Sebastian Ukura CFO Grappling Team
141
2007-2006 synt. +53 kg Bronze Fight
Points
Veeti Kurhela Sisu Gym
Sebastian Ukura CFO Grappling Team
142
2007-2006 synt. +53 kg Final
Triangle
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center