1
Men Sinivyöt -61.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Tomi Kasper Ahjo Training Center
Jesse Renfors MMA Team 300
2
Men Sinivyöt -61.5 kg Quarter-final
Triangle
David Pajunen Sisu Gym
Samuli Päkkilä Oulun Kamppailuklubi
3
Women Sinivyöt -56.5 kg Semi-final
Guillotine
Veera Nykänen GB Gym
Suvi-Maria Toivonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
4
Women Sinivyöt -56.5 kg Semi-final
DQ
Pia Pesonen BJJ Vaasa
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
5
Women Sinivyöt -61.5 kg Quarter-final
Armbar
Johanna Salo Heracles
Noora Virkkunen Sisu Gym
6
Men Purppuravyöt -61.5 kg Final
Points
Tero Juntunen Lahden Gentai
Samu Alén Polar Jiu Jitsu Team
7
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö -61.5 kg Quarter-final
Armbar
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Suvi Telivuo Hipko
8
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö -61.5 kg Quarter-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Rosina Moring Kuopion Gladiator Factory
9
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö -61.5 kg Quarter-final
Points
Heidi Haraholma MMA Team 300
Iiris Nyman Ahjo Training Center
10
Men Sinivyöt -67.5 kg 16th-final
Armbar
Joonas Ahola Espoon Kehähait
Joona Heinonen Oulun Kamppailuklubi
11
Men Sinivyöt -67.5 kg 16th-final
Armbar
Miika-Erik Tikkanen MMA Rovaniemi
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
12
Men Sinivyöt -67.5 kg 16th-final
Triangle
Santeri Kangas Total Center Lahti
Eemeli Karkamo Ahjo Training Center
13
Men Sinivyöt -67.5 kg 16th-final
RNC
Mika Räsänen Sisu Gym
Rostislav Chadromtsev MMA Kotka
14
Men Sinivyöt -61.5 kg Semi-final
Triangle
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Tomi Kasper Ahjo Training Center
15
Men Sinivyöt -61.5 kg Semi-final
Guillotine
Nuuti Keinänen Kuopion Gladiator Factory
Samuli Päkkilä Oulun Kamppailuklubi
16
Women Sinivyöt -66.5 kg Quarter-final
Points
Hanna Santavuori Finnfighters Gym
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
17
Women Sinivyöt -66.5 kg Quarter-final
Points
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
18
Women Sinivyöt -56.5 kg Final
Choke
Veera Nykänen GB Gym
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
19
Women Sinivyöt -61.5 kg Semi-final
RNC
Minna Grusander Finnfighters Gym
Noora Virkkunen Sisu Gym
20
Women Sinivyöt -61.5 kg Semi-final
Judges Decision
Jenny Myllykoski Heracles
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
21
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö -61.5 kg Semi-final
Points
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Suvi Telivuo Hipko
22
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö -61.5 kg Semi-final
Points
Emilia Lång MMA Rovaniemi
Iiris Nyman Ahjo Training Center
23
Men Sinivyöt -67.5 kg Quarter-final
Points
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Joonas Ahola Espoon Kehähait
24
Men Sinivyöt -67.5 kg Quarter-final
Points
Hemmo Nyman Ahjo Training Center
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
25
Men Sinivyöt -67.5 kg Quarter-final
RNC
Santtu Heikkinen Buli Jiu-Jitsu
Santeri Kangas Total Center Lahti
26
Men Sinivyöt -67.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Kajander Tampereen Jujutsukoulu
Mika Räsänen Sisu Gym
27
Men Purppuravyöt -67.5 kg Semi-final
Armbar
Herkko Lokka MMA Kuopio
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
28
Men Sinivyöt -61.5 kg Final
RNC
Topias Hassinen Polar Jiu Jitsu Team
Samuli Päkkilä Oulun Kamppailuklubi
29
Women Sinivyöt -66.5 kg Semi-final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
30
Women Sinivyöt -66.5 kg Semi-final
Points
Sanna Temisevä Takado
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
31
Men Ruskea- ja mustavyöt -67.5 kg Semi-final
Points
Markku Turpeinen Total Center Lahti
Ville Isokoski Lahden Gentai
32
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Points
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Antto Pakkanen MMA Lappeenranta
33
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Juuso Pyyppönen Sisu Gym
Henry Warden Helsingin Paini-Miehet
34
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Points
Iiro Dufvelin MMA Rovaniemi
Jani Heinänen Polar Jiu Jitsu Team
35
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
RNC
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
Lauri Kurkela Kuopion Gladiator Factory
36
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Points
Karri Itkonen GB Gym
Elmo Peltonen MMA Team 300
37
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
Jukka Puurtinen Jyväskylän Fight Club
38
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Points
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
Mirko Mäkinen Helsingin Paini-Miehet
39
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
Choke
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Kasper Portin GB Gym
40
Men Sinivyöt -73.5 kg 32nd-final
RNC
Joosep Kalamägi MMA Team 300
Patrick Pirskanen Ahjo Training Center
41
Women Sinivyöt -61.5 kg Final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
42
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö -61.5 kg Final
Triangle
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Iiris Nyman Ahjo Training Center
43
Men Sinivyöt -67.5 kg Semi-final
Points
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
44
Men Sinivyöt -67.5 kg Semi-final
Guillotine
Santeri Kangas Total Center Lahti
Mika Räsänen Sisu Gym
45
Women Sinivyöt -66.5 kg Final
Points
Sara Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
46
Men Purppuravyöt -67.5 kg Semi-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Herkko Lokka MMA Kuopio
47
Men Ruskea- ja mustavyöt -67.5 kg Semi-final
RNC
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Markku Turpeinen Total Center Lahti
48
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Choke
Ariel Cohen Studio Juju
Antto Pakkanen MMA Lappeenranta
49
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Armbar
Henry Warden Helsingin Paini-Miehet
Jani Heinänen Polar Jiu Jitsu Team
50
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Kimura
Matias Niva Ahjo Training Center
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
51
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
RNC
Tomi Aalto MMA Kotka
Karri Itkonen GB Gym
52
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Triangle
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
53
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Armbar
Waltteri Sepponen Function X Jiu Jitsu
Mirko Mäkinen Helsingin Paini-Miehet
54
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Points
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
55
Men Sinivyöt -73.5 kg 16th-final
Walkover
Juho Ihalainen Heracles
Joosep Kalamägi MMA Team 300
56
Women Sinivyöt 66.5+ kg Semi-final
Points
Venla Nivala Hipko
Anna-Kaisa Riitijoki Ahjo Training Center
57
Women Sinivyöt 66.5+ kg Semi-final
Kimura
Natalia Starast Lahden Gentai
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
58
Men Sinivyöt -67.5 kg Final
Ankle Lock
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Santeri Kangas Total Center Lahti
59
Men Purppuravyöt -67.5 kg Final
Points
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
60
Men Ruskea- ja mustavyöt -67.5 kg Final
Choke
Ville Isokoski Lahden Gentai
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
61
Men Purppuravyöt -73.5 kg 16th-final
Points
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Aleksi Kainulainen Finnfighters Gym
62
Men Purppuravyöt -73.5 kg 16th-final
Guillotine
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Olli Toikkanen Kuopion Gladiator Factory
63
Men Purppuravyöt -73.5 kg 16th-final
Judges Decision
Ville Mankinen Finnfighters Gym
Roni Silvennoinen Function X Jiu Jitsu
64
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Quarter-final
Armbar
Suvi Koikkalainen Takado
Maiju Suotama MMA Imatra
65
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Quarter-final
RNC
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Charlotte Pettersson-Fernholm Porin Kamppailu-urheilukeskus
66
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
67
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Quarter-final
Choke
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Ulla Murisoja Tornion Jujutsuseura
68
Men Sinivyöt -73.5 kg Quarter-final
Armbar
Ariel Cohen Studio Juju
Henry Warden Helsingin Paini-Miehet
69
Men Sinivyöt -73.5 kg Quarter-final
RNC
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
Tomi Aalto MMA Kotka
70
Men Sinivyöt -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Waltteri Sepponen Function X Jiu Jitsu
71
Men Sinivyöt -73.5 kg Quarter-final
Points
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Joosep Kalamägi MMA Team 300
72
Women Sinivyöt 66.5+ kg Final
Points
Anna-Kaisa Riitijoki Ahjo Training Center
Natalia Starast Lahden Gentai
73
Men Ruskea- ja mustavyöt -73.5 kg Quarter-final
Walkover
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
74
Men Ruskea- ja mustavyöt -73.5 kg Quarter-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Joona Posa MMA Vantaa
75
Men Purppuravyöt -73.5 kg Quarter-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
76
Men Purppuravyöt -73.5 kg Quarter-final
Points
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
77
Men Purppuravyöt -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
78
Men Purppuravyöt -73.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ville Mankinen Finnfighters Gym
79
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Semi-final
Judges Decision
Suvi Koikkalainen Takado
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
80
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
81
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Choke
Aleksi Kurronen MMA Joensuu
Roope Ruutiainen Lahden Kamppailulajikeskus
82
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
83
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Points
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
Tuomo Kamula Tampereen Jujutsukoulu
84
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Anttoni Koivulehto MMA Team 300
85
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Choke
Niko Honkanen Total Center Lahti
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
86
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Points
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Samuel Nordlund Porin Kamppailu-urheilukeskus
87
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Renny Poutanen Barreto Helsinki
Niko Aikonen MMA Joensuu
88
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Joona Lohtander Oulun Kamppailuklubi
Markus Oksman Finnfighters Gym
89
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Per Sipola MMA Team 300
Jyri Lehto Espoon Kehähait
90
Men Sinivyöt -79.5 kg 32nd-final
Points
Jere Hämäläinen MMA Kuopio
Lauri Lahtinen MMA Seinäjoki
91
Men Sinivyöt -73.5 kg Semi-final
Points
Ariel Cohen Studio Juju
Tomi Aalto MMA Kotka
92
Men Sinivyöt -73.5 kg Semi-final
Points
Yakup Keränen Tampereen Jujutsukoulu
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
93
Men Purppuravyöt -73.5 kg Semi-final
Judges Decision
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Anton Ukkola Oulun Kamppailuklubi
94
Men Purppuravyöt -73.5 kg Semi-final
Points
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
95
Women Purppura-, ruskea- ja mustavyö 61.5+ kg Final
Judges Decision
Suvi Koikkalainen Takado
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
96
Men Ruskea- ja mustavyöt -73.5 kg Semi-final
Walkover
Tuomas Kokkonen GB Gym
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
97
Men Ruskea- ja mustavyöt -73.5 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Joona Posa MMA Vantaa
98
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Kurronen MMA Joensuu
99
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
RNC
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
100
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Mergim Syla Sports Academy No.1
Anttoni Koivulehto MMA Team 300
101
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Ville Mertanen Skeletor Wrestling
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
102
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Armbar
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
Samuel Nordlund Porin Kamppailu-urheilukeskus
103
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Niko Aikonen MMA Joensuu
Markus Oksman Finnfighters Gym
104
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Sami Weber Porin Kamppailu-urheilukeskus
Per Sipola MMA Team 300
105
Men Sinivyöt -79.5 kg 16th-final
Armbar
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Jere Hämäläinen MMA Kuopio
106
Men Sinivyöt -73.5 kg Final
Armbar
Ariel Cohen Studio Juju
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
107
Men Purppuravyöt -73.5 kg Final
Judges Decision
Tomas Baumann MMA Rovaniemi
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
108
Men Purppuravyöt -79.5 kg 16th-final
Points
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Mikael Lehtimäki Kuopion Gladiator Factory
109
Men Ruskea- ja mustavyöt -79.5 kg Semi-final
RNC
Toni Toivanen Monkey Grip
Jimi Miettinen MMA Joensuu
110
Men Ruskea- ja mustavyöt -79.5 kg Semi-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Oskari Auvinen Hipko
111
Men Ruskea- ja mustavyöt -73.5 kg Final
Armbar
Jussi Sirenius Loop Jiu-Jitsu
Joona Posa MMA Vantaa
112
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Choke
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Elmeri Joronen Helsingin Ju-jutsuklubi
113
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Oskar Lindén BJJ Vaasa
114
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mika Häyrinen Espoon Kehähait
115
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Choke
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
Juha Vuorinen Kuopion Gladiator Factory
116
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
117
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
Tuomas Apiainen Jyväskylän Fight Club
118
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Posa MMA Vantaa
119
Men Sinivyöt -85.5 kg 16th-final
Choke
Mikko Salonen MMA Team 300
Jukka Koivisto Jyväskylän Fight Club
120
Men Sinivyöt -79.5 kg Quarter-final
Points
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
121
Men Sinivyöt -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Mergim Syla Sports Academy No.1
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
122
Men Sinivyöt -79.5 kg Quarter-final
Points
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
Niko Aikonen MMA Joensuu
123
Men Sinivyöt -79.5 kg Quarter-final
Points
Per Sipola MMA Team 300
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
124
Men Purppuravyöt -79.5 kg Quarter-final
Walkover
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
125
Men Purppuravyöt -79.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Konsta Koivisto GB Gym
Tuomas Hänninen Jyväskylän Fight Club
126
Men Purppuravyöt -79.5 kg Quarter-final
Walkover
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
127
Men Purppuravyöt -79.5 kg Quarter-final
Armbar
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
128
Men Ruskea- ja mustavyöt -79.5 kg Final
Points
Toni Toivanen Monkey Grip
Aleksandr Cassén Orion's Belt
129
Men Sinivyöt -85.5 kg Quarter-final
RNC
Sakke Suomalainen Crest Professional Fighting Center
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
130
Men Sinivyöt -85.5 kg Quarter-final
Choke
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
131
Men Sinivyöt -85.5 kg Quarter-final
Points
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Ryynänen MMA Joensuu
132
Men Sinivyöt -85.5 kg Quarter-final
Choke
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Jukka Koivisto Jyväskylän Fight Club
133
Men Sinivyöt -91.5 kg 16th-final
Triangle
Lauri Voog Combat Society
Tomi Häkkänen Kachi-Kan ry
134
Men Sinivyöt -91.5 kg 16th-final
Judges Decision
Roope Koskinen Finnfighters Gym
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
135
Men Sinivyöt -91.5 kg 16th-final
Points
Calle Jakobsén BJJ Vaasa
Mikko Pasanen Jyväskylän Fight Club
136
Men Sinivyöt -91.5 kg 16th-final
RNC
Jarkko Korkiakoski Oulun Kamppailuklubi
Anders Wahlberg Finnfighters Gym
137
Men Sinivyöt -91.5 kg 16th-final
Points
Mika Kallio Jyväskylän Fight Club
Sakari Lindqvist Porin Kamppailu-urheilukeskus
138
Men Sinivyöt -79.5 kg Semi-final
Guillotine
Lemar Khan Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mergim Syla Sports Academy No.1
139
Men Sinivyöt -79.5 kg Semi-final
DQ
Olli Kapiainen BJJ Vaasa
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
140
Men Purppuravyöt -79.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Konsta Koivisto GB Gym
141
Men Purppuravyöt -79.5 kg Semi-final
Guillotine
Lauri Rossinen Mma Joensuu
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
142
Men Purppuravyöt -85.5 kg 16th-final
Kimura
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
143
Men Purppuravyöt -85.5 kg 16th-final
Points
Joni Kankaanranta Jyväskylän Fight Club
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
144
Men Purppuravyöt -85.5 kg 16th-final
Guillotine
Joni-Petteri Hiirikoski BJJ Vaasa
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
145
Men Sinivyöt -85.5 kg Semi-final
Points
Joona Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
146
Men Sinivyöt -85.5 kg Semi-final
Points
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Jukka Koivisto Jyväskylän Fight Club
147
Men Sinivyöt -91.5 kg Quarter-final
Guillotine
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Lauri Voog Combat Society
148
Men Sinivyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
Calle Jakobsén BJJ Vaasa
149
Men Sinivyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Roope Lindfors DOJO ry.
Jarkko Korkiakoski Oulun Kamppailuklubi
150
Men Sinivyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Jan-Erik Malm BJJ Vaasa
Sakari Lindqvist Porin Kamppailu-urheilukeskus
151
Men Purppuravyöt -91.5 kg Quarter-final
Walkover
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
152
Men Purppuravyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Antti Jokinen Vieskan Voima
153
Men Purppuravyöt -91.5 kg Quarter-final
RNC
Juha Leino Ippon Loimaa
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
154
Men Sinivyöt -79.5 kg Final
Points
Mergim Syla Sports Academy No.1
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
155
Men Purppuravyöt -79.5 kg Final
Guillotine
Konsta Koivisto GB Gym
Lauri Rossinen Mma Joensuu
156
Men Purppuravyöt -85.5 kg Quarter-final
Kimura
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
157
Men Purppuravyöt -85.5 kg Quarter-final
Guillotine
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Niki Kahila Tampereen Jujutsukoulu
158
Men Purppuravyöt -85.5 kg Quarter-final
Points
Markus Asell Finnfighters Gym
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
159
Men Purppuravyöt -85.5 kg Quarter-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Joni-Petteri Hiirikoski BJJ Vaasa
160
Men Sinivyöt -85.5 kg Final
Points
Sampsa Maukola Polar Jiu Jitsu Team
Joonas Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
161
Men Ruskea- ja mustavyöt -85.5 kg Quarter-final
RNC
Otto Ohrimovitsch Sigma Jiu-Jitsu
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
162
Men Ruskea- ja mustavyöt -85.5 kg Quarter-final
Lock
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
163
Men Sinivyöt -91.5 kg Semi-final
Choke
Valtteri Leinonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
164
Men Sinivyöt -91.5 kg Semi-final
Points
Roope Lindfors DOJO ry.
Jan-Erik Malm BJJ Vaasa
165
Men Purppuravyöt -91.5 kg Semi-final
RNC
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
166
Men Purppuravyöt -91.5 kg Semi-final
Choke
Antti Jokinen Vieskan Voima
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
167
Men Sinivyöt -97.5 kg Semi-final
Kimura
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Riku Kerkkä Lahden Kamppailulajikeskus
168
Men Sinivyöt -97.5 kg Semi-final
RNC
Joona Heino Jyväskylän Fight Club
Tuomas Manninen MMA Rovaniemi
169
Men Purppuravyöt -97.5 kg Quarter-final
Points
Santeri Posa Kamppailu Center
Sami Lindman MMA Kotka
170
Men Purppuravyöt -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
171
Men Purppuravyöt -97.5 kg Quarter-final
RNC
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Eero Kosamo Kuopion Gladiator Factory
172
Men Purppuravyöt -85.5 kg Semi-final
Judges Decision
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
173
Men Purppuravyöt -85.5 kg Semi-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
174
Men Ruskea- ja mustavyöt -85.5 kg Semi-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
175
Men Ruskea- ja mustavyöt -85.5 kg Semi-final
RNC
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
176
Men Ruskea- ja mustavyöt -91.5 kg Quarter-final
RNC
Ville Saari Total Center Lahti
Pentti Nuorala Vieskan Voima
177
Men Ruskea- ja mustavyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tuukka Repo Sisu Gym
178
Men Ruskea- ja mustavyöt -91.5 kg Quarter-final
Points
Pauli Takanen Vieskan Voima
Juho Ojala Kuopion Gladiator Factory
179
Men Sinivyöt -91.5 kg Final
Points
Simo Putkuri Kuopion Gladiator Factory
Roope Lindfors DOJO ry.
180
Men Purppuravyöt -91.5 kg Final
Armbar
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
181
Men Sinivyöt -97.5 kg Final
Armbar
Mattias Kasurinen Polar Jiu Jitsu Team
Joona Heino Jyväskylän Fight Club
182
Men Sinivyöt 97.5+ kg Quarter-final
Judges Decision
Olli Koho Ahjo Training Center
Jeremias Kuivalainen Lahden Kamppailulajikeskus
183
Men Sinivyöt 97.5+ kg Quarter-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Ari Norrbacka Kuopion Gladiator Factory
184
Men Sinivyöt 97.5+ kg Quarter-final
RNC
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
Aleksi Luhtanen Helsingin Ju-jutsuklubi
185
Men Purppuravyöt -97.5 kg Semi-final
Triangle
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sami Lindman MMA Kotka
186
Men Purppuravyöt -97.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
Eero Kosamo Kuopion Gladiator Factory
187
Men Purppuravyöt -85.5 kg Final
Points
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Markus Asell Finnfighters Gym
188
Men Ruskea- ja mustavyöt -85.5 kg Final
Triangle
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
189
Men Purppuravyöt 97.5+ kg Quarter-final
Points
Antti Elo Heracles
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
190
Men Ruskea- ja mustavyöt -91.5 kg Semi-final
Choke
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Ville Saari Total Center Lahti
191
Men Ruskea- ja mustavyöt -91.5 kg Semi-final
Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Pauli Takanen Vieskan Voima
192
Men Ruskea- ja mustavyöt 91.5+ kg Final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
193
Men Sinivyöt 97.5+ kg Semi-final
Points
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Olli Koho Ahjo Training Center
194
Men Sinivyöt 97.5+ kg Semi-final
Guillotine
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
195
Men Purppuravyöt -97.5 kg Final
Americana
Pyry Sulonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Oskar Svels Oulun Kamppailuklubi
196
Men Purppuravyöt 97.5+ kg Semi-final
RNC
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
197
Men Purppuravyöt 97.5+ kg Semi-final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Sami Raijas Sisu Gym
198
Men Ruskea- ja mustavyöt -91.5 kg Final
Points
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
199
Men Sinivyöt 97.5+ kg Final
Points
Akseli Kaasalainen MMA Vantaa
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
200
Men Purppuravyöt 97.5+ kg Final
Points
Onni Kauppinen Skeletor Wrestling
Matias Anttila Finnfighters Gym