1
2013 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
Ilja Sanaia Orion's Belt
2
2013 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Timur Inyushkin Orion's Belt
Emil Remeshkov Orion's Belt
3
2008-2007 synt. Tytöt Semi-final
Armbar
Emma Kari Hilti Raasepori
Jemina Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
4
2008-2007 synt. Tytöt Semi-final
Armbar
Iida Suvanto MMA Imatra
Sara Määttänen Hipko
5
2012-2011 synt. -25 kg Semi-final
Points
Otso Järvinen REvolution fight
Toivo Pitkänen Hipko
6
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Nikita Vodakov Sport Club Achilles
Devid Sanaia Sport Club Achilles
7
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Veelis Bäckman Hangon Hyrskyt
Janika Niinisuo Delariva Finland/Salini Sport Center
8
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Artem Kosarev Orion's Belt
Anton Hanski MMA Imatra
9
2012-2011 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Victor Lebedev Sambo Hokuto BJJ
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
10
2012-2011 synt. -35 kg Semi-final
Points
Dario Mikel Hipko
Mark Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
11
2013 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
12
2013 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
13
2013 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Sevastian Anokhin Sport Club Achilles
Timur Inyushkin Orion's Belt
14
2008-2007 synt. Tytöt Bronze Fight
Points
Jemina Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Sara Määttänen Hipko
15
2008-2007 synt. Tytöt Final
Points
Emma Kari Hilti Raasepori
Iida Suvanto MMA Imatra
16
2012-2011 synt. -25 kg Semi-final
Points
Mohsen Tantawi Sport Club Achilles
Toivo Pitkänen Hipko
17
2012-2011 synt. 35+ kg Quarter-final
Judges Decision
Robert Kärkinen MMA Imatra
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
18
2012-2011 synt. -30 kg Semi-final
Points
Devid Sanaia Sport Club Achilles
Veelis Bäckman Hangon Hyrskyt
19
2012-2011 synt. -30 kg Semi-final
Points
Anton Hanski MMA Imatra
Victor Lebedev Sambo Hokuto BJJ
20
2012-2011 synt. -35 kg Semi-final
Points
Nikita Mironov Orion's Belt
Mark Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
21
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
Onni Magdaleno AOGG Jiu-Jitsu
22
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Edvin Grönvall Hipko
Leonardo Magdaleno DOJO ry.
23
2010-2009 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Amelia Hanski MMA Imatra
Lauris Krastins Sambo Hokuto BJJ
24
2013 synt. ja nuoremmat -25 kg Bronze Fight
Points
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
25
2013 synt. ja nuoremmat -25 kg Final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
26
2013 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Emil Remeshkov Orion's Belt
Sevastian Anokhin Sport Club Achilles
27
2012-2011 synt. -25 kg Final
Points
Otso Järvinen REvolution fight
Mohsen Tantawi Sport Club Achilles
28
2012-2011 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
Robert Kärkinen MMA Imatra
29
2012-2011 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Mattias Neuvonen Orion's Belt
Viggo Lönnblad Hipko
30
2012-2011 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Veelis Bäckman Hangon Hyrskyt
Victor Lebedev Sambo Hokuto BJJ
31
2012-2011 synt. -30 kg Final
Points
Devid Sanaia Sport Club Achilles
Anton Hanski MMA Imatra
32
2012-2011 synt. -35 kg Final
Points
Dario Mikel Hipko
Nikita Mironov Orion's Belt
33
2010-2009 synt. -35 kg Semi-final
Points
Semjon Vodakov Sport Club Achilles
Onni Magdaleno AOGG Jiu-Jitsu
34
2010-2009 synt. -35 kg Semi-final
Points
Edvin Grönvall Hipko
Amelia Hanski MMA Imatra
35
2010-2009 synt. -40 kg Semi-final
Points
Hugo Alve Hipko
Veeti Vähätiitto Delariva Finland/Salini Sport Center
36
2010-2009 synt. -40 kg Semi-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Artem Morozov Sport Club Achilles
37
2010-2009 synt. +40 kg Quarter-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Myy Laaksonen REvolution fight
38
2010-2009 synt. +40 kg Quarter-final
Judges Decision
Rianna Suiojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Rufus Jäppinen Hipko
39
2010-2009 synt. +40 kg Quarter-final
Points
Daniel Kvick REvolution Fight
Juulia Niinisuo Delariva Finland/Salini Sport Center
40
2010-2009 synt. +40 kg Quarter-final
Judges Decision
Rasmus Hukka MMA Imatra
Célia Lönnblad Hipko
41
2012-2011 synt. 35+ kg Bronze Fight
Points
Robert Kärkinen MMA Imatra
Viggo Lönnblad Hipko
42
2012-2011 synt. 35+ kg Final
Points
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
Mattias Neuvonen Orion's Belt
43
2010-2009 synt. -30 kg Semi-final
Points
Werner Hammarberg REvolution Fight ry
Sisu Hannula Total Center Lahti
44
2010-2009 synt. -30 kg Semi-final
Points
Eela Bäckman Hangon Hyrskyt
Jonne Sorola Revolution Fight
45
2010-2009 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Semjon Vodakov Sport Club Achilles
Edvin Grönvall Hipko
46
2010-2009 synt. -35 kg Final
Points
Onni Magdaleno AOGG Jiu-Jitsu
Amelia Hanski MMA Imatra
47
2010-2009 synt. -40 kg Bronze Fight
Points
Veeti Vähätiitto Delariva Finland/Salini Sport Center
Thiago Mikel Hipko
48
2010-2009 synt. -40 kg Final
Points
Hugo Alve Hipko
Artem Morozov Sport Club Achilles
49
2010-2009 synt. +40 kg Semi-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Rufus Jäppinen Hipko
50
2010-2009 synt. +40 kg Semi-final
Points
Daniel Kvick REvolution Fight
Rasmus Hukka MMA Imatra
51
2008-2007 synt. +53 kg Semi-final
Points
Emma Kari Hilti Raasepori
Iida Suvanto MMA Imatra
52
2008-2007 synt. +53 kg Semi-final
Points
Oliver Gustafsson Hipko
German Gildemann Ahjo Training Center
53
2008-2007 synt. -47 kg Semi-final
Armbar
Artjom Samohvalov Sport Club Achilles
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
54
2010-2009 synt. -30 kg Bronze Fight
Judges Decision
Werner Hammarberg REvolution Fight ry
Eela Bäckman Hangon Hyrskyt
55
2010-2009 synt. -30 kg Final
Points
Sisu Hannula Total Center Lahti
Jonne Sorola Revolution Fight
56
2008-2007 synt. -53 kg Semi-final
Triangle
Edvin Pihlak Orion's Belt
Sara Määttänen Hipko
57
2008-2007 synt. -53 kg Semi-final
Walkover
Daniel Isar Sport Club Achilles
Erik Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
58
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
59
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Ari Ylipalo Combat Society
Renny Poutanen Barreto Helsinki
60
2010-2009 synt. +40 kg Bronze Fight
Points
Rufus Jäppinen Hipko
Rasmus Hukka MMA Imatra
61
2010-2009 synt. +40 kg Final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Daniel Kvick REvolution Fight
62
2008-2007 synt. +53 kg Bronze Fight
Points
Emma Kari Hilti Raasepori
Oliver Gustafsson Hipko
63
2008-2007 synt. +53 kg Final
Points
Iida Suvanto MMA Imatra
German Gildemann Ahjo Training Center
64
2008-2007 synt. -47 kg Semi-final
Walkover
Aleksanteri Hanski MMA Imatra
Artjom Samohvalov Sport Club Achilles
65
Men White Belts -70 kg 16th-final
Lapel Choke
Luca Salvatore Tasco Helsingin Ju-jutsuklubi
Eeri Hyppänen Gracie Barra Kouvola
66
Men White Belts -70 kg 16th-final
Lapel Choke
Aleksi Jokela DOJO ry.
Mikko Paarma Crest - Professional Fighting Center
67
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Lucas Lönnblad Hipko
Roni Arvonen AOGG Jiu-Jitsu
68
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
Vladimir Goljastsuk Loop Jiu-Jitsu
69
2008-2007 synt. -53 kg Bronze Fight
Walkover
Sara Määttänen Hipko
Erik Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
70
2008-2007 synt. -53 kg Final
Triangle
Edvin Pihlak Orion's Belt
Daniel Isar Sport Club Achilles
71
Men Värivöiset -88.3 kg Bronze Fight
RNC
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Ari Ylipalo Combat Society
72
Men Värivöiset -88.3 kg Final
Triangle
Tatu Piispanen GB Gym
Renny Poutanen Barreto Helsinki
73
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Ivetta Pihlak Orion's Belt
Iida Suvanto MMA Imatra
74
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Triangle
Heli Romppainen Sisu Gym
Maria Tertsunen Barreto Helsinki
75
2008-2007 synt. -47 kg Final
Armbar
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
Artjom Samohvalov Sport Club Achilles
76
Men White Belts -70 kg Quarter-final
RNC
Pavel Tchernykh GB Gym
Eeri Hyppänen Gracie Barra Kouvola
77
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Can Kolho Loop Jiu-Jitsu
Mikko Paarma Crest - Professional Fighting Center
78
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Choke
Markku Halinen Buli Jiu-Jitsu
Roni Arvonen AOGG Jiu-Jitsu
79
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Triangle
cedric edman Polar Jiu Jitsu Team
Jouni Katajisto Crest - Professional Fighting Center
80
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Philipp Arkhipov Gracie Barra Kouvola
Valera Lipatov Sambo Hokuto BJJ
81
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Sami Öfverberg Nurmijärven Kamppailijat
Roope Niemi Combat Society
82
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Petter Lunabba Helsingin Ju-jutsuklubi
Lauri Humaloja Loop Jiu-Jitsu
83
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Jaime Campos AOGG Jiu-Jitsu
Kristian Hämäläinen Savate Club Fight & Fitness ry
84
Men White Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Matti Tuominen Ahjo Training Center
Heritieux Kialanda Barreto Helsinki
85
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
Magnus Nommik Sisu Gym
86
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Points
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Iida Suvanto MMA Imatra
87
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Triangle
Kati Silander GB Gym
Maria Tertsunen Barreto Helsinki
88
Men White Belts -70 kg Semi-final
RNC
Pavel Tchernykh GB Gym
Mikko Paarma Crest - Professional Fighting Center
89
Men White Belts -70 kg Semi-final
Points
Markku Halinen Buli Jiu-Jitsu
cedric edman Polar Jiu Jitsu Team
90
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Jenni Ollila Savate Club Fight & Fitness ry
Enni Silvennoinen Heracles
91
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Silja Piironen MMA Imatra
Anniina Loponen Takado
92
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Essi Salmela Sisu Gym
93
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Susanna Salmi Hilti Raasepori
Iina Lehtonen Function X Jiu Jitsu
94
Men White Belts -76 kg Quarter-final
RNC
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
Philipp Arkhipov Gracie Barra Kouvola
95
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Choke
Roope Niemi Combat Society
Lauri Humaloja Loop Jiu-Jitsu
96
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Mohammad Ali Finnfighters Gym
Jaime Campos AOGG Jiu-Jitsu
97
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Matti Tuominen Ahjo Training Center
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
98
Women White Belts -58.5 kg Bronze Fight
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Kati Silander GB Gym
99
Men White Belts -70 kg Bronze Fight
Triangle
Mikko Paarma Crest - Professional Fighting Center
cedric edman Polar Jiu Jitsu Team
100
Men White Belts -70 kg Final
Choke
Pavel Tchernykh GB Gym
Markku Halinen Buli Jiu-Jitsu
101
Women White Belts -58.5 kg Final
Points
Iida Suvanto MMA Imatra
Maria Tertsunen Barreto Helsinki
102
Women White Belts -64 kg Semi-final
Bow and Arrow
Jenni Ollila Savate Club Fight & Fitness ry
Silja Piironen MMA Imatra
103
Women White Belts -64 kg Semi-final
Armbar
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Iina Lehtonen Function X Jiu Jitsu
104
Women White Belts +64 kg Quarter-final
Walkover
Helena Hellstén Finnfighters Gym
Emma Anttonen MMA Team 300
105
Women White Belts +64 kg Quarter-final
Points
Asta Jukka Crest - Professional Fighting Center
Tuuli Kaven Sisu Gym
106
Women White Belts +64 kg Quarter-final
Points
Mira Penttilä Finnfighters Gym
Anina Luumi Delariva Finland/Salini Sport Center
107
Women White Belts +64 kg Quarter-final
Choke
Minna Nissilä Finnfighters Gym
Martta Koiranen MMA Team 300
108
Men White Belts -76 kg Semi-final
Triangle
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
Roope Niemi Combat Society
109
Men White Belts -76 kg Semi-final
Points
Mohammad Ali Finnfighters Gym
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
110
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Jimmy Lindholm Fight4all Jeppis Hokutobjj
Kirill Chemerko Orion's Belt
111
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Eetu Tapper Finnfighters Gym
Edgar Basmakov Orion's Belt
112
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Aki Siltala Savate Club Fight & Fitness ry
Merab Sanaia Orion's Belt
113
Women White Belts -64 kg Bronze Fight
Judges Decision
Jenni Ollila Savate Club Fight & Fitness ry
Iina Lehtonen Function X Jiu Jitsu
114
Women White Belts -64 kg Final
Points
Silja Piironen MMA Imatra
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
115
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Mikael Holmström Hangon Hyrskyt
Artur Gildemann Orion's Belt
116
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Injury
Eppu Suoniemi Lohjan Kamppailukeskus
Manoel Pinto GB Gym
117
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
Savvas Stavridis Loop Jiu-Jitsu
118
Men White Belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Santeri Mantila Polar Jiu Jitsu Team
Anton Pelo DOJO ry.
119
Men White Belts -76 kg Bronze Fight
Triangle
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
120
Men White Belts -76 kg Final
Points
Roope Niemi Combat Society
Mohammad Ali Finnfighters Gym
121
Women White Belts +64 kg Semi-final
Points
Helena Hellstén Finnfighters Gym
Tuuli Kaven Sisu Gym
122
Women White Belts +64 kg Semi-final
Triangle
Anina Luumi Delariva Finland/Salini Sport Center
Martta Koiranen MMA Team 300
123
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Ibrahim Nazari Hangon Hyrskyt
Kirill Chemerko Orion's Belt
124
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Marko Karjalainen GB Gym
125
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
Roni Tuomi Finnfighters Gym
126
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Knee Bar
Cosmo Keränen Hangon Hyrskyt
Artem Rybushkin Loop Jiu-Jitsu
127
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Pekka Luukkonen GB Gym
Edgar Basmakov Orion's Belt
128
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Emre Olgun Combat Academy of Finland
Aki Siltala Savate Club Fight & Fitness ry
129
Men White Belts -94.3 kg Semi-final
Armbar
Mikael Holmström Hangon Hyrskyt
Eppu Suoniemi Lohjan Kamppailukeskus
130
Men White Belts -94.3 kg Semi-final
Points
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Mantila Polar Jiu Jitsu Team
131
Women Värivöiset -64 kg 16th-final
Bow and Arrow
Suvi-Maria Toivonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Minja Lehtinen Combat Society
132
Women White Belts +64 kg Bronze Fight
Points
Tuuli Kaven Sisu Gym
Martta Koiranen MMA Team 300
133
Women White Belts +64 kg Final
Armbar
Helena Hellstén Finnfighters Gym
Anina Luumi Delariva Finland/Salini Sport Center
134
Women Värivöiset +64 kg Semi-final
Collar Choke
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
135
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Ibrahim Nazari Hangon Hyrskyt
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
136
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Choke
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
Artem Rybushkin Loop Jiu-Jitsu
137
Men White Belts +94.3 kg Quarter-final
Walkover
Dmitry Remeshkov Orion's Belt
Mahmuud Al-hello PP Jiujitsu Helsinki ry
138
Men White Belts -88.3 kg Bronze Fight
Choke
Edgar Basmakov Orion's Belt
Emre Olgun Combat Academy of Finland
139
Men White Belts -88.3 kg Final
Armbar
Pekka Luukkonen GB Gym
Aki Siltala Savate Club Fight & Fitness ry
140
Men White Belts -94.3 kg Bronze Fight
Judges Decision
Mikael Holmström Hangon Hyrskyt
Santeri Mantila Polar Jiu Jitsu Team
141
Men White Belts -94.3 kg Final
Points
Eppu Suoniemi Lohjan Kamppailukeskus
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
142
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Points
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Suvi-Maria Toivonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
143
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Armbar
Noora Virkkunen Sisu Gym
Kiira Auvinen Hipko
144
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Points
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Titta Nielikäinen Sisu Gym
145
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Armbar
Oona Vorimo Crest - Professional Fighting Center
Aino Kartela MMA Team 300
146
Men White Belts -82.3 kg Bronze Fight
Armbar
Ibrahim Nazari Hangon Hyrskyt
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
147
Men White Belts -82.3 kg Final
Points
Joona Neuvonen PP Jiujitsu Helsinki ry
Artem Rybushkin Loop Jiu-Jitsu
148
Women Värivöiset +64 kg Semi-final
Armbar
Satu Jokela Finnfighters Gym
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
149
Men White Belts +94.3 kg Semi-final
Judges Decision
Fredrik Björk Fight4all Jeppis Hokutobjj
Dmitry Remeshkov Orion's Belt
150
Men White Belts +94.3 kg Semi-final
Points
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
Rasmus Janakka Tampereen Jujutsukoulu
151
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Triangle
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomo Salo MMA Imatra
152
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
153
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tero Juntunen Lahden Gentai
Veeti Maksimainen MMA Imatra
154
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Walkover
Miro Honkanen MMA Imatra
Juan de Dios Magdaleno DOJO ry.
155
Women Värivöiset -64 kg Semi-final
Injury
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Noora Virkkunen Sisu Gym
156
Women Värivöiset -64 kg Semi-final
Injury
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Oona Vorimo Crest - Professional Fighting Center
157
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Triangle
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
Daniel Kuha Orion's Belt
158
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Justus Vesala MMA Imatra
159
Women Värivöiset +64 kg Final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Satu Jokela Finnfighters Gym
160
Men White Belts +94.3 kg Bronze Fight
Choke
Fredrik Björk Fight4all Jeppis Hokutobjj
Rasmus Janakka Tampereen Jujutsukoulu
161
Men White Belts +94.3 kg Final
Choke
Dmitry Remeshkov Orion's Belt
Joonas Rintala Savate Club Fight & Fitness ry
162
Men Värivöiset -82.3 kg 32nd-final
Points
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
Jouni Aho Cardio Combat
163
Men Värivöiset -82.3 kg 32nd-final
Armbar
Kasper Portin GB Gym
Juho Suvanto MMA Imatra
164
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Points
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
165
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Ankle Lock
Tero Juntunen Lahden Gentai
Juan de Dios Magdaleno DOJO ry.
166
Women Värivöiset -64 kg Bronze Fight
Walkover
Noora Virkkunen Sisu Gym
Oona Vorimo Crest - Professional Fighting Center
167
Women Värivöiset -64 kg Final
Points
Nelli Suominen Turun Ju-jutsuseura
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
168
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Armbar
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Daniel Kuha Orion's Belt
169
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Choke
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
170
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Injury
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
171
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
172
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Choke
Oskari Auvinen Hipko
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
173
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Judges Decision
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
174
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Armbar
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Ekku Ilmasti The Silent Underground
175
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Lauri Ranta MMA Imatra
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
176
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Walkover
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Juho Suvanto MMA Imatra
177
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Niko Rantala Polar Jiu Jitsu Team
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
178
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Teemu Jäppinen Hipko
179
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Kristian Meismaa Takado
Konsta Koivisto GB Gym
180
Men Värivöiset -70 kg Bronze Fight
Ankle Lock
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
Juan de Dios Magdaleno DOJO ry.
181
Men Värivöiset -70 kg Final
Points
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Tero Juntunen Lahden Gentai
182
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
183
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Points
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
184
Men Värivöiset +88.3 kg Quarter-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Mergim Maxhuni GB Gym
185
Men Värivöiset +88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Pouru Finnfighters Gym
186
Men Värivöiset +88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Christian Lindström Finnfighters Gym
Santeri Peltonen MMA Imatra
187
Men Värivöiset +88.3 kg Quarter-final
Triangle
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
Alexey Savolainen Hipko
188
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Oskari Auvinen Hipko
Aapo Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
189
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Injury
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Toni Lipsanen Gracie Barra Kouvola
190
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Juho Suvanto MMA Imatra
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
191
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Armbar
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Konsta Koivisto GB Gym
192
Men Värivöiset -76 kg Bronze Fight
Points
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
193
Men Värivöiset -76 kg Final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
194
Men Värivöiset +88.3 kg Semi-final
Points
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Mikko Pouru Finnfighters Gym
195
Men Värivöiset +88.3 kg Semi-final
Points
Christian Lindström Finnfighters Gym
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
196
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Points
Oskari Auvinen Hipko
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
197
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Juho Suvanto MMA Imatra
Konsta Koivisto GB Gym
198
Men Värivöiset +88.3 kg Bronze Fight
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
199
Men Värivöiset +88.3 kg Final
RNC
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Christian Lindström Finnfighters Gym
200
Men Värivöiset -82.3 kg Bronze Fight
Points
Oskari Auvinen Hipko
Juho Suvanto MMA Imatra
201
Men Värivöiset -82.3 kg Final
Points
Juko-Ilmari Hakala PP Jiujitsu Helsinki ry
Konsta Koivisto GB Gym