1
Women Beginner -60kg 16th-final
Points
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Iida Suvanto MMA Imatra
2
Women Beginner -60kg 16th-final
Walkover
Elli Rimpioja KBT Kokkola
Sanni Särkkä MMA Kuopio
3
Women Beginner +60kg Final
Kimura
Maiju Aurala MMA Imatra
Johanna Pétursdóttir Oulun Kamppailuklubi
4
Men Beginner -60kg Final
Choke
Eeri Hyppänen Gracie Barra Kouvola
Valtteri Kivistö MMA Imatra
5
Men Beginner -65kg Semi-final
Triangle
Konsta Urhonen MMA Imatra
Daniel Korkala Total Center Lahti
6
Men Beginner -76kg 16th-final
Walkover
Samuli Jalkanen Polar Jiu Jitsu Team
Tino Joutsenneva Sali24
7
Men Beginner -83kg Quarter-final
Choke
Eetu Tapper Finnfighters Gym
Valtteri Merilehto Oulun Kamppailuklubi
8
Men Beginner -83kg Quarter-final
Walkover
Roni Tuomi Finnfighters Gym
Tuomas Leskelä Kuopion Gladiator Factory
9
Women Beginner -60kg Quarter-final
Choke
Sara Jokelainen Sisu Gym
Iida Suvanto MMA Imatra
10
Women Beginner -60kg Quarter-final
Choke
Enni Tuomola Finnfighters Gym
Karita Laaksonen MMA Kuopio
11
Women Beginner -60kg Quarter-final
Choke
Silja Piironen MMA Imatra
Elli Rimpioja KBT Kokkola
12
Women Beginner -60kg Quarter-final
Choke
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Jenni Muunoja Finnfighters Gym
13
Men Beginner -65kg Final
Points
Miikka Kärävä MMA Kuopio
Konsta Urhonen MMA Imatra
14
Men Beginner -76kg Quarter-final
Kimura
Jyri Lehto Espoon Kehähait
Tino Joutsenneva Sali24
15
Men Beginner -76kg Quarter-final
Judges Decision
Ville-Veikko Hietala MMA Lappeenranta
Timi Wuorinen MMA Team 300
16
Men Beginner -76kg Quarter-final
Points
Eemeli Pohjola MMA Lappeenranta
Matias Äijö Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
17
Men Beginner -76kg Quarter-final
Points
Aaro Ritala Total Center Lahti
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
18
Women Beginner -60kg Semi-final
Points
Iida Suvanto MMA Imatra
Karita Laaksonen MMA Kuopio
19
Women Beginner -60kg Semi-final
Kimura
Silja Piironen MMA Imatra
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
20
Men Beginner -83kg Semi-final
Points
Joni Berg Sisu Gym
Valtteri Merilehto Oulun Kamppailuklubi
21
Men Beginner -83kg Semi-final
Kimura
Jani Hämäläinen MMA Kuopio
Tuomas Leskelä Kuopion Gladiator Factory
22
Men Beginner -91kg Final
Points
Aleksi Stoilov MMA Team 300
NICHOLAS Neuwerth Sisu Gym
23
Men Beginner -76kg Semi-final
Kimura
Jyri Lehto Espoon Kehähait
Ville-Veikko Hietala MMA Lappeenranta
24
Men Beginner -76kg Semi-final
Points
Eemeli Pohjola MMA Lappeenranta
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
25
Men Beginner -100kg Semi-final
Walkover
Mikko Vuorikoski Sisu Gym
Sami Manninen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
26
Women Beginner -60kg Bronze Fight
Judges Decision
Iida Suvanto MMA Imatra
Silja Piironen MMA Imatra
27
Women Beginner -60kg Final
Choke
Karita Laaksonen MMA Kuopio
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
28
Men Beginner -83kg Bronze Fight
Points
Valtteri Merilehto Oulun Kamppailuklubi
Jani Hämäläinen MMA Kuopio
29
Men Beginner -83kg Final
Kimura
Joni Berg Sisu Gym
Tuomas Leskelä Kuopion Gladiator Factory
30
Men Beginner +100kg Semi-final
Walkover
Santtu Viirret Oulun Kamppailuklubi
Henri Luukkonen RNC Sport Club
31
Men Beginner -76kg Bronze Fight
Points
Ville-Veikko Hietala MMA Lappeenranta
Eemeli Pohjola MMA Lappeenranta
32
Men Beginner -76kg Final
RNC
Jyri Lehto Espoon Kehähait
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
33
Men Beginner -100kg Final
Choke
Rostislav Aminov Orion's Belt
Sami Manninen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
34
Women Intermediate -60kg Semi-final
Walkover
Lotta Latvala Oulun Kamppailuklubi
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
35
Women Intermediate +60kg Semi-final
Walkover
Sanni-Mari Käkilehto Oulun Kamppailuklubi
Karolina Hulkko Sisu Gym
36
Women Masters +35v -60kg Semi-final
Points
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
Heidi Haraholma MMA Team 300
37
Men Beginner +100kg Final
Points
Jari Rudov Gracie Barra Kouvola
Henri Luukkonen RNC Sport Club
38
Men Intermediate -70kg 16th-final
RNC
Mohammad Ali Finnfighters Gym
Miro Honkanen MMA Imatra
39
Men Intermediate -70kg 16th-final
Ankle Lock
Mika Räsänen Sisu Gym
Matti Mikkola Kajaanin Ju-Jutsuseura
40
Men Intermediate -70kg 16th-final
Points
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Mika Nieminen Finnfighters Gym
41
Men Intermediate -70kg 16th-final
Walkover
Verneri Hakkinen MMA Team 300
Lauri Kurkela Kuopion Gladiator Factory
42
Women Intermediate -60kg Final
Judges Decision
Jenna Horto Sisu Gym
Lotta Latvala Oulun Kamppailuklubi
43
Women Intermediate +60kg Final
Walkover
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
Karolina Hulkko Sisu Gym
44
Women Masters +35v -60kg Final
Triangle
Maria Niemelä Sisu Gym
Heidi Haraholma MMA Team 300
45
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Lock
Mikhail Remshu NHB Iisalmi
Miro Honkanen MMA Imatra
46
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Armbar
Veeti Maksimainen MMA Imatra
Mika Räsänen Sisu Gym
47
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Points
Tuomo Salo MMA Imatra
Mika Nieminen Finnfighters Gym
48
Men Intermediate -70kg Quarter-final
Points
Otto Kärhä MMA Rovaniemi
Verneri Hakkinen MMA Team 300
49
Men Intermediate -76kg 16th-final
Armbar
santeri Kokkoniemi Oulun Kamppailuklubi
Emil Mattsson Polar Jiu Jitsu Team
50
Men Intermediate -76kg 16th-final
Ankle Lock
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
51
Men Intermediate -83kg Quarter-final
Walkover
Atte Lehtonen Sisu Gym
Davis Asare Xfit
52
Men Intermediate -91kg Quarter-final
Walkover
Jukka Lempinen Oulun Kamppailuklubi
Tero Keränen Sisu Gym
53
Men Intermediate +100kg Semi-final
Walkover
Niko Eronen Sisu Gym
Riku Kerkkä Lahden Kamppailulajikeskus
54
Men Intermediate +100kg Semi-final
Points
Lauri Nuorala Vieskan Voima
Aku Salminen MMA Team 300
55
Men Intermediate -70kg Semi-final
RNC
Miro Honkanen MMA Imatra
Veeti Maksimainen MMA Imatra
56
Men Intermediate -70kg Semi-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Verneri Hakkinen MMA Team 300
57
Men Intermediate -76kg Quarter-final
RNC
Ville Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
santeri Kokkoniemi Oulun Kamppailuklubi
58
Men Intermediate -76kg Quarter-final
Walkover
Urho Pelkonen Oulun Kamppailuklubi
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
59
Men Intermediate -76kg Quarter-final
Points
Justus Vesala MMA Imatra
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
60
Men Intermediate -76kg Quarter-final
RNC
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
Shamir Ullah Pieksämäki Fight Club
61
Men Intermediate -83kg Semi-final
Lock
Jarkko Tapio Oulun Kamppailuklubi
Atte Lehtonen Sisu Gym
62
Men Intermediate -83kg Semi-final
Walkover
Juho Suvanto MMA Imatra
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
63
Men Intermediate -70kg Bronze Fight
RNC
Veeti Maksimainen MMA Imatra
Verneri Hakkinen MMA Team 300
64
Men Intermediate -70kg Final
Armbar
Miro Honkanen MMA Imatra
Mika Nieminen Finnfighters Gym
65
Men Intermediate -91kg Semi-final
Walkover
Tomi Häkkänen Kachi-Kan ry
Jukka Lempinen Oulun Kamppailuklubi
66
Men Intermediate -91kg Semi-final
Walkover
Vitaly Inyshkin Orion's Belt
Romeo Thanveera MMA Imatra
67
Men Intermediate -76kg Semi-final
RNC
santeri Kokkoniemi Oulun Kamppailuklubi
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
68
Men Intermediate -76kg Semi-final
Judges Decision
Henri Piirainen Skeletor Wrestling
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
69
Men Intermediate -83kg Bronze Fight
Walkover
Atte Lehtonen Sisu Gym
Juho Suvanto MMA Imatra
70
Men Intermediate -83kg Final
Choke
Jarkko Tapio Oulun Kamppailuklubi
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
71
Men Intermediate +100kg Bronze Fight
Walkover
Riku Kerkkä Lahden Kamppailulajikeskus
Lauri Nuorala Vieskan Voima
72
Men Intermediate +100kg Final
Walkover
Niko Eronen Sisu Gym
Aku Salminen MMA Team 300
73
Men Intermediate -91kg Bronze Fight
Walkover
Jukka Lempinen Oulun Kamppailuklubi
Romeo Thanveera MMA Imatra
74
Men Intermediate -91kg Final
Armbar
Tomi Häkkänen Kachi-Kan ry
Vitaly Inyshkin Orion's Belt
75
Men Intermediate -76kg Final
Triangle
santeri Kokkoniemi Oulun Kamppailuklubi
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
76
Women Pro +60kg Semi-final
Points
Hanna Santavuori Finnfighters Gym
Maiju Suotama MMA Imatra
77
Men Pro -65.9kg Quarter-final
RNC
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
Tero Juntunen Lahden Gentai
78
Men Pro -76.9kg 16th-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
79
Men Pro -87.9kg 16th-final
Walkover
Toni Toivanen Monkey Grip
Joni Kankaanranta Jyväskylän Fight Club
80
Men Pro -87.9kg 16th-final
Walkover
Juha Leino Ippon Loimaa
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
81
Men Pro -87.9kg 16th-final
Walkover
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
82
Men Pro -87.9kg 16th-final
Points
Henri Lintula Sisu Gym
Antti Jokinen Vieskan Voima
83
Women Pro +60kg Final
Guillotine
Taru Laitinen MMA Team 300
Maiju Suotama MMA Imatra
84
Men Pro -65.9kg Semi-final
Triangle
Turo Jalava Mma Team 300
Tero Juntunen Lahden Gentai
85
Men Pro -65.9kg Semi-final
Points
Joonas Ahola Espoon Kehähait
Herkko Lokka MMA Kuopio
86
Men Pro -76.9kg Quarter-final
RNC
Ilkka Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
87
Men Pro -76.9kg Quarter-final
Points
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Teemu Ovaska MMA Team 300
88
Men Pro -76.9kg Quarter-final
Lock
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
Otto Haapa-aho Monkey Grip
89
Men Pro -76.9kg Quarter-final
Armbar
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
90
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Points
Omran Chaaban Sisu Gym
Joni Kankaanranta Jyväskylän Fight Club
91
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Lock
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
92
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Walkover
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
Santeri Luoma Helsingin Paini-Miehet
93
Men Pro -87.9kg Quarter-final
Points
Juho Ronkainen Oulun Kamppailuklubi
Henri Lintula Sisu Gym
94
Men Pro -65.9kg Bronze Fight
Lock
Turo Jalava Mma Team 300
Joonas Ahola Espoon Kehähait
95
Men Pro -65.9kg Final
Points
Tero Juntunen Lahden Gentai
Herkko Lokka MMA Kuopio
96
Men Pro -76.9kg Semi-final
RNC
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
97
Men Pro -76.9kg Semi-final
Lock
Otto Haapa-aho Monkey Grip
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
98
Men Pro -98.9kg Final
Points
Tommi Köngäs Oulun Kamppailuklubi
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
99
Men Pro -87.9kg Semi-final
Points
Joni Kankaanranta Jyväskylän Fight Club
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
100
Men Pro -87.9kg Semi-final
Choke
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
Henri Lintula Sisu Gym
101
Men Pro -76.9kg Bronze Fight
RNC
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
102
Men Pro -76.9kg Final
Points
Tommi Toikkanen Sports Academy No. 1
Otto Haapa-aho Monkey Grip
103
Men Pro -87.9kg Bronze Fight
Lock
Joni Kankaanranta Jyväskylän Fight Club
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
104
Men Pro -87.9kg Final
Points
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Henri Lintula Sisu Gym