1
Women 2007-2006 synt. -52 kg Final
Americana
Cassandra Hietalahti Hipko
Jasmin Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
2
Women 2007-2006 synt. 52+ kg Quarter-final
Americana
Aino Saarinen Finnfighters Gym
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
3
Women 2005-2004 synt. -58.5 kg Semi-final
Triangle
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Maria Linna GB Gym
4
Women 2005-2004 synt. -58.5 kg Semi-final
RNC
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
Claudia Syrjäkylä Lahden Gentai
5
Women 2005-2004 synt. 58.5+ kg Quarter-final
Walkover
Sheila Wallenius Combat Academy of Finland
Ada Gustafsson Hipko
6
Women 2005-2004 synt. 58.5+ kg Quarter-final
Points
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
Maiju Aurala MMA Imatra
7
Men 2007-2006 synt. -52 kg Quarter-final
Triangle
Veetu Hietanen Lahden Gentai
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
8
Men 2007-2006 synt. -58 kg Quarter-final
Armbar
Musa Baijduev Sambo Hokuto BJJ
Olli Hakamäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
9
Men 2007-2006 synt. -70 kg Semi-final
DQ
Andrei Antonov Sambo Espoo ry.
Alldyz Ismajli Finnfighters Gym
10
Men 2007-2006 synt. 70+ kg Quarter-final
Lock
Samuel Sonntag Sports Academy no1
Kirill Korovka Sambo Hokuto BJJ
11
Men 2005-2004 synt. 76+ kg Quarter-final
Walkover
Murtada Khlaifawi Hipko
Viljami Karppinen MMA Rovaniemi
12
Men 2005-2004 synt. -76 kg Quarter-final
Points
Onni Jokinen Barreto Helsinki
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
13
Men 2005-2004 synt. -70 kg Quarter-final
Americana
Jasper Nordlund Polar Jiu Jitsu Team
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
14
Men 2005-2004 synt. -70 kg Quarter-final
Points
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
Perttu Erjansalo MMA Lappeenranta
15
Women 2007-2006 synt. 52+ kg Semi-final
Points
Jemina Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
16
Women 2007-2006 synt. 52+ kg Semi-final
Points
Tessa Salminen Finnfighters Gym
Emma Kari Hilti Raasepori
17
Women 2005-2004 synt. -58.5 kg Final
Armbar
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Minja Lehtinen Polar Jiu Jitsu Team
18
Women 2005-2004 synt. 58.5+ kg Semi-final
Armbar
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Ada Gustafsson Hipko
19
Women 2005-2004 synt. 58.5+ kg Semi-final
Points
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
Maiju Aurala MMA Imatra
20
Men 2007-2006 synt. -52 kg Semi-final
Points
Eetu Äyri Lahden Gentai
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
21
Men 2007-2006 synt. -52 kg Semi-final
Points
Aaron Halonen Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Huuhtanen Lahden Gentai
22
Men 2007-2006 synt. -58 kg Semi-final
Ankle Lock
Edvin Pihlak Orion's Belt
Musa Baijduev Sambo Hokuto BJJ
23
Men 2007-2006 synt. -58 kg Semi-final
Armbar
Ibragim Baijduev Sambo Hokuto BJJ
Leevi Nurmi Finnfighters Gym
24
Men 2007-2006 synt. -70 kg Semi-final
Armbar
Kristian Österberg Polar Jiu Jitsu Team
Andrei Antonov Sambo Espoo ry.
25
Men 2007-2006 synt. 70+ kg Semi-final
Armbar
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
Samuel Sonntag Sports Academy no1
26
Men 2007-2006 synt. 70+ kg Semi-final
Walkover
Oliver Gustafsson Hipko
Otso Kokkonen Takado
27
Men 2005-2004 synt. 76+ kg Semi-final
Points
Juuso Honkonen Delariva Finland/Salini Sport Center
Murtada Khlaifawi Hipko
28
Men 2005-2004 synt. 76+ kg Semi-final
Choke
Markus Redsven Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Eemeli Heikkinen Hipko
29
Women 2007-2006 synt. 52+ kg Final
Armbar
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tessa Salminen Finnfighters Gym
30
Men 2005-2004 synt. -76 kg Semi-final
Americana
Sebastian Sonntag Sports Academy No.1
Onni Jokinen Barreto Helsinki
31
Men 2005-2004 synt. -76 kg Semi-final
Armbar
Juho Kuparinen Heracles
Kasper Nurmi Sigma Jiu-Jitsu
32
Women 2005-2004 synt. 58.5+ kg Final
Points
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Maiju Aurala MMA Imatra
33
Men 2005-2004 synt. -70 kg Semi-final
Collar Choke
Elmeri Soininen Sigma Jiu-Jitsu
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
34
Men 2005-2004 synt. -70 kg Semi-final
Ankle Lock
Otto Tehiluoto Finnfighters Gym
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
35
Men 2007-2006 synt. -52 kg Final
Triangle
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tuomas Huuhtanen Lahden Gentai
36
Men 2007-2006 synt. -58 kg Final
Armbar
Musa Baijduev Sambo Hokuto BJJ
Ibragim Baijduev Sambo Hokuto BJJ
37
Men 2007-2006 synt. -70 kg Final
Triangle
Alldyz Ismajli Finnfighters Gym
Andrei Antonov Sambo Espoo ry.
38
Men 2005-2004 synt. -64 kg Semi-final
Points
Elias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
39
Men 2005-2004 synt. -64 kg Semi-final
Points
Emil Jokinen Barreto Helsinki
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
40
Men 2007-2006 synt. 70+ kg Final
Points
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
Oliver Gustafsson Hipko
41
Men 2005-2004 synt. 76+ kg Final
Points
Murtada Khlaifawi Hipko
Markus Redsven Kamppailuareena Mikkeli BJJ
42
Men 2003-2001 synt. -80 kg Semi-final
Choke
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Aaro Hattuniemi Ahjo Training Center
43
Men 2003-2001 synt. -80 kg Semi-final
Armbar
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Eetu Miettinen Heracles
44
Men 2005-2004 synt. -76 kg Final
Armbar
Sebastian Sonntag Sports Academy No.1
Juho Kuparinen Heracles
45
Women Avoin +35v -64 kg Semi-final
Armbar
Tiina Elomaa MMA Imatra
Patricia Lehto Combat Academy of Finland
46
Women Avoin +35v -64 kg Semi-final
Points
Julia Jalovaara Delariva Finland/Salini Sport Center
Maria Niemelä Sisu Gym
47
Men 2005-2004 synt. -70 kg Final
RNC
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
48
Women Avoin +35v 64+ kg Quarter-final
Choke
Elina Rintee MMA Imatra
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
49
Women Avoin +35v 64+ kg Quarter-final
Walkover
Anne Joensuu Buli Jiu-Jitsu
Katariina Heikkilä Savate Club Fight & Fitness ry
50
Men Avoin +45v -82.3 kg Quarter-final
Points
Sami Luoto Polar Jiu Jitsu Team
Antti Keskitalo Tampereen Jujutsukoulu
51
Men Avoin +45v 82.3+ kg Quarter-final
Bow and Arrow
Kari Saarinen Hipko
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
52
Men Avoin +45v 82.3+ kg Quarter-final
Points
Mikko Mäkelä Turun Ju-jutsuseura
Jarkko Rivinoja Järvenpään Kehäkarhut
53
Men 2005-2004 synt. -64 kg Final
Choke
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
54
Men Värivöiset seniorit +35v -70 kg Quarter-final
Armbar
Tapani Mylly Finnfighters Gym
Teemu Antero Bäckman Buli Jiu-Jitsu
55
Men Värivöiset seniorit +35v 100.5+ kg Semi-final
Walkover
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
Nicholas McGrath Heracles
56
Men 2003-2001 synt. -80 kg Final
Ankle Lock
Rasmus Myllylä Barreto Helsinki
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
57
Men Värivöiset seniorit +35v -76 kg Semi-final
Armbar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
58
Men Värivöiset seniorit +35v -76 kg Semi-final
Bow and Arrow
Tero Ahola Hipko
Rasmus Lindqvist Barreto Helsinki
59
Women Avoin +35v -64 kg Final
Armbar
Tiina Elomaa MMA Imatra
Julia Jalovaara Delariva Finland/Salini Sport Center
60
Men Värivöiset seniorit +35v -100.5 kg Quarter-final
Points
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Rostislav Aminov Orion's Belt
61
Women Avoin +35v 64+ kg Semi-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
62
Women Avoin +35v 64+ kg Semi-final
Points
Sanna Temisevä Takado
Katariina Heikkilä Savate Club Fight & Fitness ry
63
Men Avoin +45v -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
Antti Keskitalo Tampereen Jujutsukoulu
64
Men Avoin +45v -82.3 kg Semi-final
Points
Erno Lehikoinen Crest - Professional Fighting Center
juha männikkö Lahden Gentai
65
Men Avoin +45v 82.3+ kg Semi-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
66
Men Avoin +45v 82.3+ kg Semi-final
Walkover
Harri Manninen Hipko
Jarkko Rivinoja Järvenpään Kehäkarhut
67
Men Värivöiset seniorit +35v -70 kg Semi-final
Ankle Lock
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Teemu Antero Bäckman Buli Jiu-Jitsu
68
Men Värivöiset seniorit +35v -70 kg Semi-final
Points
Markku Halinen Savate Club Fight & Fitness ry
Olli Hildén Lahden Gentai
69
Men Värivöiset seniorit +35v 100.5+ kg Semi-final
Walkover
Oleg Pihlak Orion's Belt
Anssi Lehtonen Tampereen Jujutsukoulu
70
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Jaakko Kuusisto Hipko
Harri Kuparinen Heracles
71
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg 16th-final
Lock
Petri Saarentaus Crest - Professional Fighting Center
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
72
Men Värivöiset seniorit +35v -76 kg Final
Armbar
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Tero Ahola Hipko
73
Men Värivöiset seniorit +35v -100.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Rostislav Aminov Orion's Belt
74
Men Värivöiset seniorit +35v -100.5 kg Semi-final
Points
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
Jyri Soppela Hipko
75
Women Avoin +35v 64+ kg Final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Sanna Temisevä Takado
76
Men Värivöiset seniorit +35v -94.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Marcus Takala BJJ Vaasa
Teppo Luukkainen Hipko
77
Men Värivöiset seniorit +35v -94.3 kg Quarter-final
Points
Jukka Katajamäki GB Gym
Panu Kangas Savate Club Fight & Fitness ry
78
Men Avoin +45v -82.3 kg Final
Ankle Lock
Teppo Saarenpää Turun Ju-jutsuseura
juha männikkö Lahden Gentai
79
Men Avoin +45v 82.3+ kg Final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Jarkko Rivinoja Järvenpään Kehäkarhut
80
Men Värivöiset seniorit +35v -88.3 kg Quarter-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
81
Men Värivöiset seniorit +35v -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jaakko Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Antti Akonniemi Buli Jiu-Jitsu
82
Men Värivöiset seniorit +35v -88.3 kg Quarter-final
Choke
Daniel Rönnvall Helsingin Ju-jutsuklubi
Petri Portaankorva Sisu Gym
83
Men Värivöiset seniorit +35v -70 kg Final
Choke
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Olli Hildén Lahden Gentai
84
Men Värivöiset seniorit +35v 100.5+ kg Final
Points
Nicholas McGrath Heracles
Oleg Pihlak Orion's Belt
85
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Janne Kunnas GB Gym
Harri Kuparinen Heracles
86
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Pauli Selkee Tampereen Jujutsukoulu
Janne Heino Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
87
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
88
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Points
Karl Schultheis GB Gym
Lasse Lindqvist Hipko
89
Men Värivöiset seniorit +35v -100.5 kg Final
Collar Choke
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Jyri Soppela Hipko
90
Men Värivöiset seniorit +35v -94.3 kg Semi-final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Marcus Takala BJJ Vaasa
91
Men Värivöiset seniorit +35v -94.3 kg Semi-final
Triangle
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
Jukka Katajamäki GB Gym
92
Men Valkovöiset seniorit +35v 94.3+ kg Quarter-final
Judges Decision
Matias Itäinen Loop Jiu-Jitsu
Panu Urpilainen Polar Jiu Jitsu Team
93
Men Valkovöiset seniorit +35v -76 kg Semi-final
Armbar
Petter Lunabba Helsingin Ju-jutsuklubi
Santeri Valve Hipko
94
Men Värivöiset seniorit +35v -88.3 kg Semi-final
Bow and Arrow
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Tatu Piispanen GB Gym
95
Men Värivöiset seniorit +35v -88.3 kg Semi-final
Choke
Jaakko Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
Daniel Rönnvall Helsingin Ju-jutsuklubi
96
Men Valkovöiset seniorit +35v -94.3 kg Final
Ankle Lock
Timo Kilpirova Polar Jiu Jitsu Team
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
97
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Walkover
Esa Väisänen Pieksämäki Fight Club
Juhani Majanen Takado
98
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Ronny Kengo Helsingin Ju-jutsuklubi
Jani Kokkonen Finnfighters Gym
99
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Points
Pentti Jokinen Hipko
Sergei Arkatov Sport Club Achilles
100
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Quarter-final
Points
Igor Prihhodko Sambo Espoo ry.
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
101
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Semi-final
Choke
Harri Kuparinen Heracles
Janne Heino Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
102
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Semi-final
Triangle
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Karl Schultheis GB Gym
103
Men Valkovöiset seniorit +35v -88.3 kg Quarter-final
Points
Kimmo Vaahteranoksa Heracles
Paavo Ruohonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
104
Men Valkovöiset seniorit +35v -88.3 kg Quarter-final
Points
Markus Pulkkinen Hipko
Ville Sahravuo Takado
105
Men Värivöiset seniorit +35v -94.3 kg Final
Points
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
106
Men Valkovöiset seniorit +35v 94.3+ kg Semi-final
Points
Lassi Siltanen Heracles
Matias Itäinen Loop Jiu-Jitsu
107
Men Valkovöiset seniorit +35v 94.3+ kg Semi-final
Points
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
Iiro Hurskainen GB Gym
108
Men Värivöiset seniorit +35v -88.3 kg Final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Jaakko Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
109
Men Valkovöiset seniorit +35v -76 kg Semi-final
Points
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Santeri Valve Hipko
110
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Juhani Majanen Takado
Jani Kokkonen Finnfighters Gym
111
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Semi-final
Americana
Sergei Arkatov Sport Club Achilles
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
112
Men Värivöiset seniorit +35v -82.3 kg Final
Points
Harri Kuparinen Heracles
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
113
Men Valkovöiset seniorit +35v -88.3 kg Semi-final
Points
Toni Kari Takado
Kimmo Vaahteranoksa Heracles
114
Men Valkovöiset seniorit +35v -88.3 kg Semi-final
Triangle
Ilari Juurimo Turun Ju-jutsuseura
Ville Sahravuo Takado
115
Men Valkovöiset seniorit +35v 94.3+ kg Final
Americana
Matias Itäinen Loop Jiu-Jitsu
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
116
Men Valkovöiset seniorit +35v -76 kg Final
Points
Petter Lunabba Helsingin Ju-jutsuklubi
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
117
Men Valkovöiset seniorit +35v -82.3 kg Final
Points
Juhani Majanen Takado
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
118
Men Valkovöiset seniorit +35v -88.3 kg Final
Points
Kimmo Vaahteranoksa Heracles
Ville Sahravuo Takado
119
Avoin Naiset Semi-final
Choke
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Maria Niemelä Sisu Gym
120
Avoin M väri 16th-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
121
Avoin M väri 16th-final
Choke
Petri Portaankorva Sisu Gym
Iiro Hurskainen GB Gym
122
Avoin M väri 16th-final
Points
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Janne Kunnas GB Gym
123
Avoin M väri 16th-final
Collar Choke
Erno Lehikoinen Crest - Professional Fighting Center
Antti Akonniemi Buli Jiu-Jitsu
124
Avoin M väri 16th-final
Armbar
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Karl Schultheis GB Gym
125
Avoin M väri 16th-final
Points
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Rostislav Aminov Orion's Belt
126
Avoin M väri 16th-final
Points
Marcus Takala BJJ Vaasa
Erkka Pehkonen Tampereen Jujutsukoulu
127
Avoin M väri 16th-final
Judges Decision
Tatu Piispanen GB Gym
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
128
Avoin M valk Semi-final
Points
Lassi Siltanen Heracles
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
129
Avoin Naiset Semi-final
Points
Patricia Lehto Combat Academy of Finland
Maria Niemelä Sisu Gym
130
Avoin M väri Quarter-final
Triangle
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Iiro Hurskainen GB Gym
131
Avoin M väri Quarter-final
Triangle
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
Antti Akonniemi Buli Jiu-Jitsu
132
Avoin M väri Quarter-final
Bow and Arrow
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
133
Avoin M väri Quarter-final
Ankle Lock
Marcus Takala BJJ Vaasa
Tomi Lindholm Sigma Jiu-Jitsu
134
Avoin M valk Semi-final
Points
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
Hannu Koskenkorva Polar Jiu Jitsu Team
135
Avoin Naiset Final
Bow and Arrow
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Maria Niemelä Sisu Gym
136
Avoin M väri Semi-final
Omoplata
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Ville Tunttunen Tampereen Jujutsukoulu
137
Avoin M väri Semi-final
Kimura
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team
Marcus Takala BJJ Vaasa
138
Avoin M valk Final
Points
Lassi Siltanen Heracles
Peeka Tiitinen Nurmijärven Kamppailijat
139
Avoin M väri Final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Juha Råman Polar Jiu Jitsu Team