1
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Victor Hosia Hipko
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
2
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Walkover
Mark Podgornyi Sport Club Achilles
Apo Erola Total Center Lahti
3
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Aleksandra Buldakova Sport Club Achilles
4
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Tomas Alto Orion's Belt
Jasmin Bamberg Sports Academy No. 1
5
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Lev Perevoshchikov Sport Club Achilles
Pessi Valve Hipko
6
2009-2008 synt. -41 kg Semi-final
Armbar
Jesse Bamberg Sports Academy No. 1
Nikita Ivanov Sport Club Achilles
7
2009-2008 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Veeti Vähätiitto Delariva Finland/Salini Sport Center
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
8
2009-2008 synt. -53 kg Quarter-final
Points
Célia Lönnblad Hipko
Sani Albrecht Takado
9
2009-2008 synt. +53 kg Quarter-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Martin Trubnikov Sport Club Achilles
10
2009-2008 synt. +53 kg Quarter-final
Triangle
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
Artur Puskin Sport Club Achilles
11
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
12
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Apo Erola Total Center Lahti
13
2007-2006 synt. -64 kg Semi-final
RNC
Alvin Lönnblad Hipko
Edvin Pihlak Orion's Belt
14
2007-2006 synt. -64 kg Semi-final
Points
Emma Kari Hilti Raasepori
Milco Stenholm Järvenpään Kehäkarhut
15
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Emil Remeshkov Orion's Belt
Timur Aminov Orion's Belt
16
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Jasmin Bamberg Sports Academy No. 1
Pessi Valve Hipko
17
2009-2008 synt. -41 kg Semi-final
Points
Sisu Hannula Total Center Lahti
Jesse Bamberg Sports Academy No. 1
18
2009-2008 synt. -47 kg Semi-final
Points
Artem Morozov Sport Club Achilles
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
19
2009-2008 synt. -47 kg Semi-final
Points
Hugo Alve Hipko
Oliver Rautiala Takado
20
2009-2008 synt. -53 kg Semi-final
Choke
Artjom Samohvalov Sport Club Achilles
Sani Albrecht Takado
21
2009-2008 synt. -53 kg Semi-final
Points
Iivari Törmälehto Takado
Keïs Dominguez Orion's Belt
22
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Bronze Fight
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Apo Erola Total Center Lahti
23
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Final
Points
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
24
2009-2008 synt. +53 kg Semi-final
Kimura
Tommi Juudin Sports Academy No. 1
Pinja Määttänen Hipko
25
2009-2008 synt. +53 kg Semi-final
Choke
Daniel Isar Sport Club Achilles
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
26
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Emil Remeshkov Orion's Belt
Pessi Valve Hipko
27
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Jasmin Bamberg Sports Academy No. 1
28
2009-2008 synt. -41 kg Final
Armbar
Nikita Ivanov Sport Club Achilles
Jesse Bamberg Sports Academy No. 1
29
2009-2008 synt. -47 kg Bronze Fight
Points
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Oliver Rautiala Takado
30
2009-2008 synt. -47 kg Final
Armbar
Artem Morozov Sport Club Achilles
Hugo Alve Hipko
31
2009-2008 synt. -53 kg Bronze Fight
Walkover
Sani Albrecht Takado
Keïs Dominguez Orion's Belt
32
2009-2008 synt. -53 kg Final
Points
Artjom Samohvalov Sport Club Achilles
Iivari Törmälehto Takado
33
2007-2006 synt. -64 kg Bronze Fight
Walkover
Alvin Lönnblad Hipko
Milco Stenholm Järvenpään Kehäkarhut
34
2007-2006 synt. -64 kg Final
Armbar
Edvin Pihlak Orion's Belt
Emma Kari Hilti Raasepori
35
2009-2008 synt. +53 kg Bronze Fight
Armbar
Tommi Juudin Sports Academy No. 1
Casper Jansson Hangon Hyrskyt
36
2009-2008 synt. +53 kg Final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Daniel Isar Sport Club Achilles
37
2007-2006 synt. -70 kg Semi-final
Points
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
38
Men White Belts -76 kg 16th-final
Points
ossian laukkanen Sigma Jiu-Jitsu
Henri Nuottonen PP Jiujitsu Helsinki ry
39
Men White Belts -76 kg 16th-final
Walkover
Benjamin Gripenberg Delariva Finland/Salini Sport Center
Otto-Elias Lampela AthletictoZen BJJ
40
Men White Belts -76 kg 16th-final
Choke
Santeri Valve Hipko
Juan Breccia Giudici BJJ
41
Men White Belts -76 kg 16th-final
Judges Decision
Jaakko Lempiäinen Crest - Professional Fighting Center
Ville Päiväniemi Hipko
42
2013-2012 synt. -25 kg Semi-final
Points
Lev Filippov Sport Club Achilles
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
43
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Wilmer Nylund Hangon Hyrskyt
Susanna Bloch Sport Club Achilles
44
2013-2012 synt. -35 kg Semi-final
Points
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Amelia Aminova Orion's Belt
45
2013-2012 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Roman Tosun Orion's Belt
Dario Mikel Hipko
46
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
Artem Kosarev Orion's Belt
47
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Judges Decision
Benjamin Parviainen Polar Jiu Jitsu Team
Edvin Grönvall Hipko
48
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Anton Hanski MMA Imatra
Nikita Mironov Orion's Belt
49
2007-2006 synt. -70 kg Semi-final
Lapel Choke
Aaron Albrecht Takado
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
50
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Petter Lunabba Helsingin Ju-jutsuklubi
Henri Nuottonen PP Jiujitsu Helsinki ry
51
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Eemil Viitanen Polar Jiu Jitsu Team
Otto-Elias Lampela AthletictoZen BJJ
52
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Aleksi Tammela Tampereen Jujutsukoulu
Santeri Valve Hipko
53
Men White Belts -76 kg Quarter-final
Points
Selim Saka Fight4all
Jaakko Lempiäinen Crest - Professional Fighting Center
54
2013-2012 synt. -25 kg Semi-final
Points
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
Lev Filippov Sport Club Achilles
55
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Nadezhda Pomelova Sport Club Achilles
Wilmer Nylund Hangon Hyrskyt
56
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Toivo Pitkänen Hipko
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
57
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Sebastian Shupjatskij Sport Club Achilles
Mohsen Tantawi Sambo Hokuto BJJ
58
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Andrei Seiger Sport Club Achilles
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
59
2007-2006 synt. -70 kg Final
Americana
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
jonathan häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
60
2013-2012 synt. -35 kg Semi-final
Points
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
Amelia Aminova Orion's Belt
61
2013-2012 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Niks Belijs Sport Club Achilles
Dario Mikel Hipko
62
2013-2012 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
Arsenii Ljubimov Sambo Espoo ry.
63
Men White Belts -76 kg Semi-final
Points
Petter Lunabba Helsingin Ju-jutsuklubi
Otto-Elias Lampela AthletictoZen BJJ
64
Men White Belts -76 kg Semi-final
Points
Aleksi Tammela Tampereen Jujutsukoulu
Jaakko Lempiäinen Crest - Professional Fighting Center
65
2013-2012 synt. -25 kg Final
Points
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
66
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
67
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Edvin Grönvall Hipko
Nikita Mironov Orion's Belt
68
2013-2012 synt. -30 kg Semi-final
Points
Wilmer Nylund Hangon Hyrskyt
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
69
2013-2012 synt. -30 kg Semi-final
Points
Mohsen Tantawi Sambo Hokuto BJJ
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
70
2013-2012 synt. -35 kg Final
Points
Vera Hilden Hangon Hyrskyt
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
71
2011-2010 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Amelia Hanski MMA Imatra
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
72
2013-2012 synt. 35+ kg Bronze Fight
Points
Niks Belijs Sport Club Achilles
Arsenii Ljubimov Sambo Espoo ry.
73
2013-2012 synt. 35+ kg Final
Points
Dario Mikel Hipko
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
74
Men White Belts -76 kg Bronze Fight
Points
Petter Lunabba Helsingin Ju-jutsuklubi
Jaakko Lempiäinen Crest - Professional Fighting Center
75
Men White Belts -76 kg Final
Points
Otto-Elias Lampela AthletictoZen BJJ
Aleksi Tammela Tampereen Jujutsukoulu
76
2011-2010 synt. +40 kg Quarter-final
Points
Olivia Henriksson Hangon Hyrskyt
Mattias Neuvonen Orion's Belt
77
2011-2010 synt. +40 kg Quarter-final
Judges Decision
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Atro Juneja Takado
78
2011-2010 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Titus Nylund Polar Jiu Jitsu Team
Edvin Grönvall Hipko
79
2013-2012 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Wilmer Nylund Hangon Hyrskyt
Mohsen Tantawi Sambo Hokuto BJJ
80
2013-2012 synt. -30 kg Final
Points
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
81
2011-2010 synt. -35 kg Final
Points
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
Nikita Mironov Orion's Belt
82
2011-2010 synt. -40 kg Semi-final
Points
Ilja Törmälehto Takado
Amelia Hanski MMA Imatra
83
2011-2010 synt. -40 kg Semi-final
Judges Decision
Joakim Ojanen Takado
Samuel Sammalkivi HIPKO
84
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
Santeri Mikkola HIPKO
85
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Anton Hallbäck Helsingin Ju-jutsuklubi
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
86
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Juho Mäkelä Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Iisak Kähkönen Ahjo Training Center
87
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Triangle
Henrik El-khouri GB Gym
Kaupo Karjaen Combat Society
88
Men White Belts -82.3 kg 16th-final
Points
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
thiago fernandes de sousa Delariva Finland/Salini Sport Center
89
2011-2010 synt. +40 kg Semi-final
Points
Leo Laitinen Polar Jiu Jitsu Team
Mattias Neuvonen Orion's Belt
90
2011-2010 synt. +40 kg Semi-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
91
Men White Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Ronny Kengo Helsingin Ju-jutsuklubi
92
Men White Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Roni Tuomi Finnfighters Gym
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
93
Men White Belts -88.3 kg 16th-final
Points
Aleksi Kousa Helsingin Haka
Alexander Flink Fight4all
94
Men White Belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Meli Salin Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Dan Uussaari Helsingin Ju-jutsuklubi
95
2011-2010 synt. -40 kg Bronze Fight
Points
Ilja Törmälehto Takado
Joakim Ojanen Takado
96
2011-2010 synt. -40 kg Final
Points
Amelia Hanski MMA Imatra
Samuel Sammalkivi HIPKO
97
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Sami Kettunen Fx JiuJitsu
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
98
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
Iisak Kähkönen Ahjo Training Center
99
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Tomi Wielert Barreto Helsinki
Kaupo Karjaen Combat Society
100
Men White Belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Samuel Hernberg Helsingin Ju-jutsuklubi
thiago fernandes de sousa Delariva Finland/Salini Sport Center
101
2011-2010 synt. +40 kg Bronze Fight
Points
Leo Laitinen Polar Jiu Jitsu Team
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
102
2011-2010 synt. +40 kg Final
Points
Mattias Neuvonen Orion's Belt
Thiago Mikel Hipko
103
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Kimura
Nikolay Barashkov Loop Martial Arts
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
104
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Emre Olgun Combat Academy of Finland
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
105
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Teemu Rämä GG Jiu-Jitsu
Aleksi Kousa Helsingin Haka
106
Men White Belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Jere Laaksonen MMA Team 300
Dan Uussaari Helsingin Ju-jutsuklubi
107
Women White Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Bilonda Otema Loop Jiu-Jitsu
Carita Pyykönen Kajaanin Ju-Jutsuseura
108
Women White Belts 69+ kg Quarter-final
Points
Mari Naukkarinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Helmi Hannus Combat Academy of Finland
109
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Points
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
110
Men White Belts -82.3 kg Semi-final
Choke
Kaupo Karjaen Combat Society
Samuel Hernberg Helsingin Ju-jutsuklubi
111
Men White Belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Mahmuud Al-hello PP Jiujitsu Helsinki ry
Richard Dunn Combat Society
112
Men White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Daniel Hoddy Polar Jiu Jitsu Team
Otso Peippo Buli Jiu-Jitsu
113
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Arttu Rekola Järvenpään Kehäkarhut
Viktor Korpatsov Sport Club Achilles
114
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Ainars Zemturis Sport Club Achilles
Samuel Laire Hipko
115
Men White Belts -70 kg 16th-final
Bow and Arrow
Rasmus Mäkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Veeti Manner Järvenpään Kehäkarhut
116
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Tomi Nyberg Järvenpään Kehäkarhut
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
117
Men White Belts -70 kg 16th-final
Points
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
Harri Renkonen Savate Club Fight & Fitness ry
118
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Points
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
119
Men White Belts -88.3 kg Semi-final
Triangle
Teemu Rämä GG Jiu-Jitsu
Jere Laaksonen MMA Team 300
120
Men White Belts -82.3 kg Bronze Fight
Judges Decision
Toni Kaartoaho Delariva Finland/Salini Sport Center
Samuel Hernberg Helsingin Ju-jutsuklubi
121
Men White Belts -82.3 kg Final
Points
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
Kaupo Karjaen Combat Society
122
Women White Belts 69+ kg Semi-final
Points
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Bilonda Otema Loop Jiu-Jitsu
123
Women White Belts 69+ kg Semi-final
Points
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
Mari Naukkarinen Delariva Finland/Salini Sport Center
124
Men White Belts -100.5 kg Semi-final
Points
Timo Silander Giudici Brazilian Jiujitsu Academy
Mahmuud Al-hello PP Jiujitsu Helsinki ry
125
Men White Belts -100.5 kg Semi-final
Americana
Jaakko Wanhalinna Giudici Brazilian Jiujitsu
Markus Redsven Kachi-Kan ry
126
Men White Belts -64 kg Semi-final
Points
Pavel Izmailov Orion's Belt
Daniel Hoddy Polar Jiu Jitsu Team
127
Men White Belts -64 kg Semi-final
Points
Luca Salvatore Tasco Helsingin Ju-jutsuklubi
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
128
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Victor Granholm Helsingin Ju-jutsuklubi
Viktor Korpatsov Sport Club Achilles
129
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Collar Choke
Samuel Laire Hipko
Rasmus Mäkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
130
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Points
Mohammad Ali Finnfighters Gym
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
131
Men White Belts -70 kg Quarter-final
Armbar
viktor oliferuk Sport Club Achilles
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
132
Men White Belts -88.3 kg Bronze Fight
Triangle
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Jere Laaksonen MMA Team 300
133
Men White Belts -88.3 kg Final
Points
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
Teemu Rämä GG Jiu-Jitsu
134
Women White Belts 69+ kg Bronze Fight
Points
Bilonda Otema Loop Jiu-Jitsu
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
135
Women White Belts 69+ kg Final
Points
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Mari Naukkarinen Delariva Finland/Salini Sport Center
136
Men White Belts -100.5 kg Bronze Fight
Walkover
Timo Silander Giudici Brazilian Jiujitsu Academy
Jaakko Wanhalinna Giudici Brazilian Jiujitsu
137
Men White Belts -100.5 kg Final
Collar Choke
Mahmuud Al-hello PP Jiujitsu Helsinki ry
Markus Redsven Kachi-Kan ry
138
Men White Belts -64 kg Bronze Fight
Points
Pavel Izmailov Orion's Belt
Luca Salvatore Tasco Helsingin Ju-jutsuklubi
139
Men White Belts -64 kg Final
Choke
Daniel Hoddy Polar Jiu Jitsu Team
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
140
Men White Belts -70 kg Semi-final
Points
Victor Granholm Helsingin Ju-jutsuklubi
Rasmus Mäkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
141
Men White Belts -70 kg Semi-final
Choke
Mohammad Ali Finnfighters Gym
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
142
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Choke
Pinja Määttänen Hipko
Reetta Knuuttila Jyväskylän Fight Club
143
Women White Belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Essi Nieminen Dojo Ry
Carola Saarinen Delariva Finland/Salini Sport Center
144
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Points
Jaana Alanen Hangon Hyrskyt
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
145
Women White Belts -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Emma Kari Hilti Raasepori
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
146
Men White Belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Pasi Lassila Helsingin Ju-jutsuklubi
Panu Urpilainen Polar Jiu Jitsu Team
147
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Onni Jokinen Barreto Helsinki
148
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Valtteri Puolakanaho Järvenpään Kehäkarhut
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
149
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Tero Juntunen Lahden Gentai
Miska Liukkonen Ahjo Training Center
150
Men Värivöiset -70 kg Quarter-final
Points
Aleksi Kajander Tampereen Jujutsukoulu
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
151
Men White Belts -70 kg Bronze Fight
Judges Decision
Victor Granholm Helsingin Ju-jutsuklubi
Mohammad Ali Finnfighters Gym
152
Men White Belts -70 kg Final
Points
Rasmus Mäkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
Sebastian Bastman Ahjo Training Center
153
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
RNC
Netta Karhunen Polar Jiu Jitsu Team
Reetta Knuuttila Jyväskylän Fight Club
154
Women White Belts -58.5 kg Semi-final
Armbar
Kati Silander GB Gym
Carola Saarinen Delariva Finland/Salini Sport Center
155
Women White Belts -64 kg Semi-final
Points
Sheila Wallenius Combat Academy of Finland
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
156
Women White Belts -64 kg Semi-final
Points
Anniina Loponen Takado
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
157
Men White Belts 100.5+ kg Semi-final
Armbar
Joel Salmela AthletictoZen BJJ
Pasi Lassila Helsingin Ju-jutsuklubi
158
Men White Belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
teemu häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
159
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Choke
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
160
Men Värivöiset -70 kg Semi-final
Lock
Tero Juntunen Lahden Gentai
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
161
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Heritieux Kialanda Barreto Helsinki
Robert Eklöv team leites
162
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Eetu Miettinen Heracles
163
Men Värivöiset -76 kg 16th-final
Points
Mici Saaristo Finnfighters Gym
Lucas Lönnblad Hipko
164
Women White Belts -58.5 kg Bronze Fight
Armbar
Netta Karhunen Polar Jiu Jitsu Team
Carola Saarinen Delariva Finland/Salini Sport Center
165
Women White Belts -58.5 kg Final
Points
Reetta Knuuttila Jyväskylän Fight Club
Kati Silander GB Gym
166
Women White Belts -64 kg Bronze Fight
Points
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
Anniina Loponen Takado
167
Women White Belts -64 kg Final
Collar Choke
Sheila Wallenius Combat Academy of Finland
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
168
Men White Belts 100.5+ kg Bronze Fight
Walkover
Joel Salmela AthletictoZen BJJ
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
169
Men White Belts 100.5+ kg Final
Points
Pasi Lassila Helsingin Ju-jutsuklubi
teemu häkkinen Delariva Finland/Salini Sport Center
170
Men Värivöiset -70 kg Bronze Fight
Bow and Arrow
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
171
Men Värivöiset -70 kg Final
Points
Samuel Muuronen Crest - Professional Fighting Center
Tero Juntunen Lahden Gentai
172
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Robert Eklöv team leites
173
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Choke
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Sakari Vanhanen Sigma Jiu-Jitsu
174
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Armbar
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Eetu Miettinen Heracles
175
Men Värivöiset -76 kg Quarter-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Mici Saaristo Finnfighters Gym
176
Women Värivöiset -69 kg Quarter-final
Choke
Jaana Niinisuo Delariva Finland/Salini Sport Center
Mirka Laitinen Polar Jiu Jitsu Team
177
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
Nathan Nylund Helsingin Ju-jutsuklubi
178
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
179
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
toni virtanen Takado
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
180
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Vitalijs Smolakovs Sport Club Achilles
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
181
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Walkover
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
182
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Points
Sami Öfverberg Nurmijärven Kamppailijat
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
183
Men Värivöiset -82.3 kg 16th-final
Triangle
Jaakko Kuusisto Hipko
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
184
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
185
Men Värivöiset -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
186
Women Värivöiset -69 kg Semi-final
Armbar
Suvi Koikkalainen Takado
Jaana Niinisuo Delariva Finland/Salini Sport Center
187
Women Värivöiset -69 kg Semi-final
Choke
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Siiri Mikola Takado
188
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Choke
Marko Nieminen GB Gym
Aleksi Jalonen Polar Jiu Jitsu Team
189
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
Aku Teutari Sigma Jiu-Jitsu
190
Men Värivöiset -88.3 kg 16th-final
Armbar
Argenis Porkka AthletictoZen BJJ
Arseni Aznjuk Sambo Hokuto BJJ
191
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Konsta Koivisto GB Gym
Abdullah El-nachar Delariva Finland/Salini Sport Center
192
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
193
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Waltteri Myötyri Crest - Professional Fighting Center
194
Men Värivöiset -82.3 kg Quarter-final
Points
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
195
Men Värivöiset -76 kg Bronze Fight
Armbar
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
196
Men Värivöiset -76 kg Final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
197
Women Värivöiset -69 kg Bronze Fight
Points
Jaana Niinisuo Delariva Finland/Salini Sport Center
Siiri Mikola Takado
198
Women Värivöiset -69 kg Final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
199
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Aleksi Jalonen Polar Jiu Jitsu Team
200
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Armbar
Daniel Rönnvall Helsingin Ju-jutsuklubi
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
201
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Choke
Tatu Piispanen GB Gym
Elia Linnapuomi Ahjo Training Center
202
Men Värivöiset -88.3 kg Quarter-final
Points
Saku Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
Arseni Aznjuk Sambo Hokuto BJJ
203
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Choke
Konsta Koivisto GB Gym
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
204
Men Värivöiset -82.3 kg Semi-final
Walkover
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
205
Women Värivöiset 69+ kg Quarter-final
Bow and Arrow
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Ronja Eklund Takado
206
Men Värivöiset -94.3 kg 16th-final
Armbar
Otto Kokki Combat Academy of Finland
Lauri Voog Combat Society
207
Men Värivöiset +94.3 kg Quarter-final
Points
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Rostislav Aminov Orion's Belt
208
Men Värivöiset +94.3 kg Quarter-final
Americana
Leo Laaksonen Ahjo Training Center
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
209
Men Värivöiset +94.3 kg Quarter-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Jussi Saarela MMA Kuopio
210
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Emilia Bäckström Hangon Hyrskyt
211
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Armbar
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
Janette Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
212
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Points
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Maria Wilén Barreto Helsinki
213
Women Värivöiset -64 kg Quarter-final
Collar Choke
Patricia Lehto Combat Academy of Finland
Liisa Osmala Polar Jiu Jitsu Team
214
Men Värivöiset -82.3 kg Bronze Fight
Walkover
Mikko Nyberg Polar Jiu Jitsu Team
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
215
Men Värivöiset -82.3 kg Final
Lapel Choke
Konsta Koivisto GB Gym
Joni Lipiäinen Loop jiujitsu
216
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Choke
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
217
Men Värivöiset -88.3 kg Semi-final
Points
Tatu Piispanen GB Gym
Saku Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
218
Women Värivöiset 69+ kg Semi-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
219
Women Värivöiset 69+ kg Semi-final
Armbar
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
220
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Otto Kokki Combat Academy of Finland
221
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Jukka Katajamäki GB Gym
Markus Oksman Finnfighters Gym
222
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Points
Vertti Hämäläinen Loop Jiu-Jitsu
Ruslan Karppinen Hipko
223
Men Värivöiset -94.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Dmitry Remeshkov Orion's Belt
Juho Kaikko Loop Jiu-Jitsu
224
Men Värivöiset +94.3 kg Semi-final
Armbar
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
225
Men Värivöiset +94.3 kg Semi-final
Points
Leo Laaksonen Ahjo Training Center
Mikko Pouru Finnfighters Gym
226
Women Värivöiset -64 kg Semi-final
Points
Minna Grusander Finnfighters Gym
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
227
Women Värivöiset -64 kg Semi-final
Points
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Liisa Osmala Polar Jiu Jitsu Team
228
Men Värivöiset -88.3 kg Bronze Fight
Walkover
Aku Peltola PP Jiujitsu Helsinki ry
Saku Koskinen Polar Jiu Jitsu Team
229
Men Värivöiset -88.3 kg Final
Choke
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
Tatu Piispanen GB Gym
230
Women Värivöiset 69+ kg Bronze Fight
Walkover
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
231
Women Värivöiset 69+ kg Final
Points
Maija Luoma Nurmijärven Kamppailijat
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
232
Men Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Guillotine
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Markus Oksman Finnfighters Gym
233
Men Värivöiset -94.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Ruslan Karppinen Hipko
Dmitry Remeshkov Orion's Belt
234
Men Värivöiset +94.3 kg Bronze Fight
Points
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Mikko Pouru Finnfighters Gym
235
Men Värivöiset +94.3 kg Final
Injury
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Leo Laaksonen Ahjo Training Center
236
Women Värivöiset -64 kg Bronze Fight
Americana
Minna Grusander Finnfighters Gym
Liisa Osmala Polar Jiu Jitsu Team
237
Women Värivöiset -64 kg Final
Points
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
238
Men Värivöiset -94.3 kg Bronze Fight
Points
Markus Oksman Finnfighters Gym
Ruslan Karppinen Hipko
239
Men Värivöiset -94.3 kg Final
Choke
Oliver Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Dmitry Remeshkov Orion's Belt