1
Men Beginner -60 Semi-final
RNC
Aleksanteri Hanski MMA Imatra
Rasmus Rintee MMA Imatra
2
Men Beginner -65 Semi-final
Points
viktor oliferuk Sport Club Achilles
Henri Sihvo MMA Lappeenranta
3
Men Beginner -65 Semi-final
Walkover
Yasir Uyar Non
Konsta Urhonen MMA Imatra
4
Men Beginner -70 Semi-final
Points
Tuomas Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Jimi Witick KBT Kokkola
5
Men Beginner -70 Semi-final
Points
Joona Kinnunen Oulun Kamppailuklubi
Veeti Kurhela Sisu Gym
6
Women Beginner -60 Semi-final
Walkover
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Armi Korolainen MMA Kuopio
7
Men Beginner -76 Quarter-final
Points
Sami Törrönen Kuopion Gladiator Factory
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
8
Men Beginner -76 Quarter-final
RNC
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
Lauri Uuniemi Oulun Kamppailuklubi
9
Men Beginner -76 Quarter-final
Points
Lamin Ndow Kuopion Gladiator Factory
Daniel Gratschov Sisu Gym
10
Men Beginner -76 Quarter-final
Walkover
Otto-Elias Lampela AthletictoZen BJJ
Jan Torvinen Orion's Belt
11
Men Beginner -60 Semi-final
Triangle
Edvin Pihlak Orion's Belt
Aleksanteri Hanski MMA Imatra
12
Men Beginner -65 Bronze Fight
Walkover
viktor oliferuk Sport Club Achilles
Yasir Uyar Non
13
Men Beginner -65 Final
Points
Henri Sihvo MMA Lappeenranta
Konsta Urhonen MMA Imatra
14
Men Beginner -70 Bronze Fight
Points
Jimi Witick KBT Kokkola
Joona Kinnunen Oulun Kamppailuklubi
15
Men Beginner -70 Final
RNC
Tuomas Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Veeti Kurhela Sisu Gym
16
Women Beginner -60 Semi-final
Walkover
Mea Kuukka Sisu Gym
Armi Korolainen MMA Kuopio
17
Men Beginner -76 Semi-final
Points
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
18
Men Beginner -76 Semi-final
Points
Daniel Gratschov Sisu Gym
Jan Torvinen Orion's Belt
19
Men Beginner -60 Final
RNC
Rasmus Rintee MMA Imatra
Edvin Pihlak Orion's Belt
20
Men Beginner -83 16th-final
RNC
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
Sami Knuutinen Tampereen Jujutsukoulu
21
Women Beginner +60 Final
Armbar
Maiju Aurala MMA Imatra
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
22
Men Beginner -91 Quarter-final
Walkover
danil rudenko Kachi-Kan ry
Juho Kalander Polar Jiu Jitsu Team
23
Women Beginner -60 Final
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mea Kuukka Sisu Gym
24
Men Beginner --100 Quarter-final
Points
Jussi Hyvärinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jarmo Lehmusjärvi Skeletor Wrestling
25
Men Beginner --100 Quarter-final
Points
Juuso Hakonen Jyväskylän Fight Club
Antti Okuloff MMA Kotka
26
Men Beginner --100 Quarter-final
DQ
Matti Knaapi Kuopion Gladiator Factory
Pekka Linna Heracles
27
Men Beginner -76 Bronze Fight
Points
Filip Juselius Helsingin Ju-jutsuklubi
Jan Torvinen Orion's Belt
28
Men Beginner -76 Final
Kimura
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
Daniel Gratschov Sisu Gym
29
Men Beginner -83 Quarter-final
Choke
Samuel Hernberg Helsingin Ju-jutsuklubi
Eduard Duplenkov Sport Club Achilles
30
Men Beginner -83 Quarter-final
Points
Antti Tuukkanen Jyväskylän Fight Club
Santtu Mutanen MMA Team 300
31
Men Beginner -83 Quarter-final
Judges Decision
Daniel Männikkö Vieskan Voima
Ronny Kengo Helsingin Ju-jutsuklubi
32
Men Beginner -83 Quarter-final
Ankle Lock
Jere Sakara Oulun Kamppailuklubi
Janne Salmenharju Heracles
33
Men Beginner -91 Semi-final
Armbar
Tuomas Loponen Kuopion Gladiator Factory
Juho Kalander Polar Jiu Jitsu Team
34
Men Beginner -91 Semi-final
Points
Timo Kilpirova Polar Jiu Jitsu Team
Eetu Rintamaa Vieskan Voima
35
Men Beginner --100 Semi-final
Points
Mikko Vuorikoski Sisu Gym
Jussi Hyvärinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
36
Men Beginner --100 Semi-final
Choke
Antti Okuloff MMA Kotka
Pekka Linna Heracles
37
Men Beginner +100 Semi-final
Choke
Jaakko Juvonen Jyväskylän Fight Club
Juri Rubtsov Gracie Jiu Jitsu
38
Men Beginner -83 Semi-final
Points
Samuel Hernberg Helsingin Ju-jutsuklubi
Antti Tuukkanen Jyväskylän Fight Club
39
Men Beginner -83 Semi-final
Ankle Lock
Ronny Kengo Helsingin Ju-jutsuklubi
Janne Salmenharju Heracles
40
Women Masters +35v +60 Quarter-final
Points
Elina Rintee MMA Imatra
Maria Niemelä Sisu Gym
41
Men Beginner -91 Bronze Fight
Choke
Juho Kalander Polar Jiu Jitsu Team
Timo Kilpirova Polar Jiu Jitsu Team
42
Men Beginner -91 Final
Points
Tuomas Loponen Kuopion Gladiator Factory
Eetu Rintamaa Vieskan Voima
43
Men Beginner --100 Bronze Fight
Points
Jussi Hyvärinen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Pekka Linna Heracles
44
Men Beginner --100 Final
Judges Decision
Mikko Vuorikoski Sisu Gym
Antti Okuloff MMA Kotka
45
Men Beginner +100 Semi-final
Armbar
Pasi Lassila Helsingin Ju-jutsuklubi
Juri Rubtsov Gracie Jiu Jitsu
46
Men Beginner -83 Bronze Fight
Ankle Lock
Samuel Hernberg Helsingin Ju-jutsuklubi
Ronny Kengo Helsingin Ju-jutsuklubi
47
Men Beginner -83 Final
Points
Antti Tuukkanen Jyväskylän Fight Club
Janne Salmenharju Heracles
48
Women Masters +35v +60 Semi-final
Points
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
Elina Rintee MMA Imatra
49
Women Masters +35v +60 Semi-final
Points
Vuokko Katainen Kuopion Gladiator Factory
Tiina Elomaa MMA Imatra
50
Men Masters +35v -87.9 Semi-final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Sergei Arkatov Sport Club Achilles
51
Men Masters +35v -87.9 Semi-final
Points
Riku Calderón MMA Team 300
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
52
Men Beginner +100 Final
Points
Jaakko Juvonen Jyväskylän Fight Club
Pasi Lassila Helsingin Ju-jutsuklubi
53
Men Masters +35v +87.9 Semi-final
Points
Rostislav Aminov Orion's Belt
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
54
Men Masters +35v +87.9 Semi-final
Americana
Antti Heikura KBT Kokkola
Oleg Pihlak Orion's Belt
55
Men Intermediate -65 Quarter-final
Points
Onni Levänen MMA Lappeenranta
Jesse Renfors MMA Team 300
56
Women Masters +35v +60 Bronze Fight
Armbar
Karoliina Niiranen Vieskan Voima
Tiina Elomaa MMA Imatra
57
Women Masters +35v +60 Final
Kimura
Elina Rintee MMA Imatra
Vuokko Katainen Kuopion Gladiator Factory
58
Men Masters +35v -87.9 Bronze Fight
Walkover
Sergei Arkatov Sport Club Achilles
Riku Calderón MMA Team 300
59
Men Masters +35v -87.9 Final
Points
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
60
Men Intermediate -76 16th-final
Judges Decision
Tuomo Salo MMA Imatra
Eemil Kurhela Sisu Gym
61
Men Intermediate -76 16th-final
Armbar
Patrik Vähähyyppä KBT Kokkola
Anssi Toiviainen MMA Imatra
62
Men Intermediate -76 16th-final
Walkover
Jere Hämäläinen MMA Kuopio
Miro Honkanen MMA Imatra
63
Men Masters +35v +87.9 Bronze Fight
Points
Jari Kantanen Kachi-Kan ry
Oleg Pihlak Orion's Belt
64
Men Masters +35v +87.9 Final
Points
Rostislav Aminov Orion's Belt
Antti Heikura KBT Kokkola
65
Men Intermediate -65 Semi-final
RNC
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
Jesse Renfors MMA Team 300
66
Men Intermediate -65 Semi-final
Walkover
Juuso Renfors MMA Team 300
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
67
Men Intermediate -76 Quarter-final
Choke
Lari-Matti Kuvaja Tampereen Jujutsukoulu
Eemil Kurhela Sisu Gym
68
Men Intermediate -76 Quarter-final
Choke
Ville-Veikko Hietala MMA Lappeenranta
Tuomas Lappalainen MMA Kuopio
69
Men Intermediate -76 Quarter-final
Points
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
Anssi Toiviainen MMA Imatra
70
Men Intermediate -76 Quarter-final
Americana
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
Miro Honkanen MMA Imatra
71
Women Intermediate -60 Quarter-final
Points
Aino Kartela MMA Team 300
Karita Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
72
Women Intermediate -60 Quarter-final
Points
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Maria Niemelä Sisu Gym
73
Women Intermediate -60 Quarter-final
Armbar
Sanni Särkkä MMA Kuopio
Reetta Knuuttila Jyväskylän Fight Club
74
Men Intermediate -65 Bronze Fight
Walkover
Tiago Nascimento Jyväskylän Fight Club
Jukka Leppänen Vantaan Kamppailukeskus
75
Men Intermediate -65 Final
Points
Jesse Renfors MMA Team 300
Juuso Renfors MMA Team 300
76
Men Intermediate -76 Semi-final
Lock
Eemil Kurhela Sisu Gym
Tuomas Lappalainen MMA Kuopio
77
Men Intermediate -76 Semi-final
Choke
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
Miro Honkanen MMA Imatra
78
Men Intermediate -83 Quarter-final
Choke
Riku Calderón MMA Team 300
Jarkko Tapio Oulun Kamppailuklubi
79
Men Intermediate -83 Quarter-final
Judges Decision
Juho Suvanto MMA Imatra
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
80
Men Intermediate -83 Quarter-final
Points
Niko Aikonen MMA Imatra
Ville Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
81
Men Intermediate -83 Quarter-final
Lock
Valtteri Merilehto Oulun Kamppailuklubi
Sebastian Sonntag Sports Academy No.1
82
Women Intermediate -60 Semi-final
Choke
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Karita Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
83
Women Intermediate -60 Semi-final
Armbar
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Reetta Knuuttila Jyväskylän Fight Club
84
Men Intermediate -76 Bronze Fight
Walkover
Eemil Kurhela Sisu Gym
Pyry Kiviluoma Oulun Kamppailuklubi
85
Men Intermediate -76 Final
Kimura
Tuomas Lappalainen MMA Kuopio
Miro Honkanen MMA Imatra
86
Women Intermediate +60 Semi-final
Points
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
Silja Piironen MMA Imatra
87
Women Intermediate +60 Semi-final
Points
Heidi Rinne Jyväskylän Fight Club
Iida Suvanto MMA Imatra
88
Men Intermediate -83 Semi-final
Guillotine
Jarkko Tapio Oulun Kamppailuklubi
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
89
Men Intermediate -83 Semi-final
Armbar
Niko Aikonen MMA Imatra
Sebastian Sonntag Sports Academy No.1
90
Women Intermediate -60 Bronze Fight
Armbar
Karita Laaksonen Polar Jiu Jitsu Team
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
91
Women Intermediate -60 Final
RNC
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Reetta Knuuttila Jyväskylän Fight Club
92
Men Intermediate -91 Final
Lock
Nikita Viazankin MMA Rovaniemi
Jussi Saarela Polar Jiu Jitsu Team
93
Men Intermediate -100 Semi-final
Choke
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
Rostislav Aminov Orion's Belt
94
Men Intermediate -100 Semi-final
Points
Romeo Thanveera MMA Imatra
Joonas Mäki-Korvela KBT Kokkola
95
Women Intermediate +60 Bronze Fight
Points
Jenni Kivioja Sigma Jiu-Jitsu
Iida Suvanto MMA Imatra
96
Men Intermediate -83 Bronze Fight
RNC
Tuomas Tuovinen Polar Jiu Jitsu Team
Niko Aikonen MMA Imatra
97
Men Intermediate -83 Final
RNC
Jarkko Tapio Oulun Kamppailuklubi
Sebastian Sonntag Sports Academy No.1
98
Women Intermediate +60 Final
Guillotine
Silja Piironen MMA Imatra
Heidi Rinne Jyväskylän Fight Club
99
Men Intermediate +100 Final
Points
Matti Aurala MMA Imatra
Santtu Viirret Oulun Kamppailuklubi
100
Men Pro -76.9 16th-final
Ankle Lock
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
101
Men Intermediate -100 Bronze Fight
Points
Akseli Arvaja Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Mäki-Korvela KBT Kokkola
102
Men Intermediate -100 Final
Points
Rostislav Aminov Orion's Belt
Romeo Thanveera MMA Imatra
103
Women Pro +60 Semi-final
Points
Maiju Suotama MMA Imatra
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
104
Men Pro -87.9 Quarter-final
Points
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
105
Men Pro -87.9 Quarter-final
Choke
Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club
Juho Valamaa Finnfighters Gym
106
Men Pro -87.9 Quarter-final
Lock
Per Sipola MMA Team 300
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
107
Men Pro -76.9 Quarter-final
Choke
Otto Haapa-aho Heracles
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
108
Men Pro -76.9 Quarter-final
Points
Josi Kokkonen Polar Jiu Jitsu Team
Lasse Rahkolin Sisu Gym
109
Men Pro -76.9 Quarter-final
Walkover
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Ahmed Al-jubouri Kokkolan Budo
110
Men Pro -76.9 Quarter-final
Points
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
Aleksandr Cassén Orion's Belt
111
Women Pro +60 Semi-final
Points
Tiina Elomaa MMA Imatra
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
112
Men Pro -87.9 Semi-final
RNC
Antti Jokinen Vieskan Voima
Sami Knihtilä MMA Joensuu
113
Men Pro -87.9 Semi-final
Points
Juho Valamaa Finnfighters Gym
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
114
Men Pro -76.9 Semi-final
Triangle
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Lasse Rahkolin Sisu Gym
115
Men Pro -76.9 Semi-final
Points
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
116
Women Pro +60 Final
Choke
Maiju Suotama MMA Imatra
Tiina Elomaa MMA Imatra
117
Men Pro -87.9 Bronze Fight
Points
Antti Jokinen Vieskan Voima
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
118
Men Pro -87.9 Final
Points
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Juho Valamaa Finnfighters Gym
119
Men Pro -76.9 Bronze Fight
Choke
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Marko Sarasjärvi Sisu Gym
120
Men Pro -76.9 Final
Armbar
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Artem Kotchkin MMA Lappeenranta