1
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Dennis Makarkin Sport Club Achilles
Hugo Rantala MMA Imatra
2
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Kirill Buldakov Sport Club Achilles
Arthur Hosia Hipko
3
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Saku Tunkara MMA Imatra
Robert Aivazov Sport Club Achilles
4
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Quarter-final
Points
Tykhon Semenov Sambo Espoo ry.
August Octavian Valentin Grabchak Orion's Belt
5
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Walkover
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Miron Mikitkin Sport Club Achilles
6
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Dmitrii Kylmäsu Sport Club Achilles
Felix Wahlberg GB Gym
7
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg 16th-final
Points
Aamos Isotalo MMA Imatra
Leonardo Moga Sport Club Achilles
8
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Jesse Silander MMA Imatra
9
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Eemil Lahtinen Jyväskylän Fight Club
Lev Perevoshchikov Sport Club Achilles
10
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Pyry Hukka MMA Imatra
Jasmin Bamberg Polar Jiu Jitsu Team
11
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Diana Kotchkina MMA Imatra
Bogdan Khokkonen Sport Club Achilles
12
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Roni Gezer MMA Imatra
Alex Poteriaev Orion's Belt
13
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Artjom Monahhov Sambo Espoo ry.
Nikita Morozov Sport Club Achilles
14
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Aleksandra Buldakova Sport Club Achilles
Ernest Pihlak Orion's Belt
15
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg 16th-final
Points
Victor Hosia Hipko
Dilem Gezer MMA Imatra
16
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Semi-final
Points
Dennis Makarkin Sport Club Achilles
Kirill Buldakov Sport Club Achilles
17
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Semi-final
Injury
Robert Aivazov Sport Club Achilles
Tykhon Semenov Sambo Espoo ry.
18
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Ilja Sanaia Orion's Belt
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
19
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Arsenij Aleksandrov Sport Club Achilles
Kalle Maksimainen MMA Imatra
20
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
Felix Wahlberg GB Gym
21
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Quarter-final
Points
Vilkko Vahla Jyväskylän Fight Club
Aamos Isotalo MMA Imatra
22
2014 synt. ja nuoremmat 30+ kg Quarter-final
Points
Artoi Dergunov MMA Imatra
Emil Remeshkov Orion's Belt
23
2013-2012 synt. -25 kg Final
Walkover
Ignat Prihhodko Sambo Espoo ry.
Benedict Bauernfeind GB Gym
24
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Toivo Pitkänen Hipko
Lev Filippov Sport Club Achilles
25
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Aleksandr Kunavin Sport Club Achilles
26
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Kseniia Kolomiets Sport Club Achilles
Maiia Perova Sambo Espoo ry.
27
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Andrei Seiger Sport Club Achilles
Arina Chernykh GB Gym
28
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Aleksi Vanhala Tampereen Jujutsukoulu
Yaroslav Volodin Sport Club Achilles
29
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
Marko Mandri Sport Club Achilles
30
2013-2012 synt. -30 kg 16th-final
Points
Kristian Pukki Sambo Espoo ry.
Aatos Hynninen Hipko
31
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Bronze Fight
Injury
Dennis Makarkin Sport Club Achilles
Tykhon Semenov Sambo Espoo ry.
32
2014 synt. ja nuoremmat -20 kg Final
Points
Kirill Buldakov Sport Club Achilles
Robert Aivazov Sport Club Achilles
33
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Arsenij Aleksandrov Sport Club Achilles
34
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Semi-final
Points
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
Aamos Isotalo MMA Imatra
35
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Lev Perevoshchikov Sport Club Achilles
36
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Jasmin Bamberg Polar Jiu Jitsu Team
Bogdan Khokkonen Sport Club Achilles
37
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Judges Decision
Alex Poteriaev Orion's Belt
Artjom Monahhov Sambo Espoo ry.
38
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Quarter-final
Points
Ernest Pihlak Orion's Belt
Victor Hosia Hipko
39
2014 synt. ja nuoremmat 30+ kg Semi-final
Points
Rico Diezins Orion's Belt
Emil Remeshkov Orion's Belt
40
2014 synt. ja nuoremmat 30+ kg Semi-final
Walkover
Iivo Suvanto MMA Imatra
Sevastian Anokhin Orion's Belt
41
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Andrei Arkatov Orion's Belt
Toivo Pitkänen Hipko
42
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Kseniia Kolomiets Sport Club Achilles
43
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Andrei Seiger Sport Club Achilles
Yaroslav Volodin Sport Club Achilles
44
2013-2012 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Vladimir Simonov Sambo Hokuto BJJ
Aatos Hynninen Hipko
45
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Points
Michael Rjabov Orion's Belt
Eetu Viitanen Tampereen Jujutsukoulu
46
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Points
Devid Sanaia Orion's Belt
Victor Lebedev Sambo Hokuto BJJ
47
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Walkover
Nikita Vodakov Sport Club Achilles
Jamiel Mäkinen Finnfighters Gym
48
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Points
David Koliadin Orion's Belt
Eemeli Nurmi Finnfighters Gym
49
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Points
Sebastian Shupjatskij Sport Club Achilles
Oliver Lahti Polar Jiu Jitsu Team
50
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Points
Melissa Rytöhonka GB Gym
Elisei Sainkangas Sambo Hokuto BJJ
51
2013-2012 synt. -35 kg 16th-final
Points
Amelia Aminova Orion's Belt
Nadezhda Pomelova Sport Club Achilles
52
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Bronze Fight
Points
Arsenij Aleksandrov Sport Club Achilles
Aamos Isotalo MMA Imatra
53
2014 synt. ja nuoremmat -25 kg Final
Points
Maksim Veidenbaum Sambo Espoo ry.
Vlad Litvinov Sambo Espoo ry.
54
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Timur Aminov Orion's Belt
Bogdan Khokkonen Sport Club Achilles
55
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Semi-final
Points
Artjom Monahhov Sambo Espoo ry.
Ernest Pihlak Orion's Belt
56
2014 synt. ja nuoremmat 30+ kg Bronze Fight
Walkover
Rico Diezins Orion's Belt
Iivo Suvanto MMA Imatra
57
2014 synt. ja nuoremmat 30+ kg Final
Points
Emil Remeshkov Orion's Belt
Sevastian Anokhin Orion's Belt
58
2013-2012 synt. -30 kg Semi-final
Points
Toivo Pitkänen Hipko
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
59
2013-2012 synt. -30 kg Semi-final
Points
Yaroslav Volodin Sport Club Achilles
Aatos Hynninen Hipko
60
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Dario Mikel Hipko
Rostislav Korotkiy Orion's Belt
61
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Julius Vesala MMA Imatra
Rada Kitova Sambo Espoo ry.
62
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Niks Belijs Sport Club Achilles
Ilmari Evälahti MMA Imatra
63
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Arsenii Ljubimov Sambo Espoo ry.
Siiri Putkonen MMA Imatra
64
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Karina Abdurafikova Hipko
Severi Luukkonen MMA Imatra
65
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Jean Smorodins Orion's Belt
Aleksandr Suslov Sambo Espoo ry.
66
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
Said Ibragimov Sport Club Achilles
67
2013-2012 synt. 35+ kg 16th-final
Points
Kiira Putkonen MMA Imatra
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
68
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Bronze Fight
Points
Bogdan Khokkonen Sport Club Achilles
Ernest Pihlak Orion's Belt
69
2014 synt. ja nuoremmat -30 kg Final
Judges Decision
Timur Aminov Orion's Belt
Artjom Monahhov Sambo Espoo ry.
70
2013-2012 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
Eetu Viitanen Tampereen Jujutsukoulu
71
2013-2012 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Devid Sanaia Orion's Belt
Jamiel Mäkinen Finnfighters Gym
72
2013-2012 synt. -35 kg Quarter-final
Points
David Koliadin Orion's Belt
Sebastian Shupjatskij Sport Club Achilles
73
2013-2012 synt. -35 kg Quarter-final
Judges Decision
Elisei Sainkangas Sambo Hokuto BJJ
Amelia Aminova Orion's Belt
74
2013-2012 synt. -30 kg Bronze Fight
Injury
Toivo Pitkänen Hipko
Yaroslav Volodin Sport Club Achilles
75
2013-2012 synt. -30 kg Final
Points
Jeremias Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Aatos Hynninen Hipko
76
2009-2008 synt. Tytöt Quarter-final
Triangle
Iida Kinnunen Jyväskylän Fight Club
PIhla Tanskanen MMA Imatra
77
2009-2008 synt. Tytöt Quarter-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Iiris Rintee MMA Imatra
78
2009-2008 synt. Tytöt Quarter-final
Armbar
Jennika Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Nelly Mäntylä Tampereen Jujutsukoulu
79
2009-2008 synt. Tytöt Quarter-final
RNC
Amelia Hanski MMA Imatra
Sani Albrecht Takado
80
2013-2012 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Dario Mikel Hipko
Julius Vesala MMA Imatra
81
2013-2012 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Ilmari Evälahti MMA Imatra
Arsenii Ljubimov Sambo Espoo ry.
82
2013-2012 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Severi Luukkonen MMA Imatra
Jean Smorodins Orion's Belt
83
2013-2012 synt. 35+ kg Quarter-final
Points
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
Tuomas Sairanen Total Center Lahti
84
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
iness paist Sambo Espoo ry.
Elias Laurila Tampereen Jujutsukoulu
85
2011-2010 synt. -30 kg Quarter-final
Points
Tiia Lehto Ahjo Training Center
Lilian Ihalainen GB Gym
86
2013-2012 synt. -35 kg Semi-final
Points
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
Devid Sanaia Orion's Belt
87
2013-2012 synt. -35 kg Semi-final
Points
David Koliadin Orion's Belt
Elisei Sainkangas Sambo Hokuto BJJ
88
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Nikita Mironov Orion's Belt
Titus Nylund Sports Academy No. 1
89
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Halla Vahla Jyväskylän Fight Club
Mark Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
90
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Artem Kosarev Orion's Belt
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
91
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Walkover
Ignatius Bauernfeind GB Gym
Miska Tuupola Tampereen Jujutsukoulu
92
2011-2010 synt. -35 kg 16th-final
Points
Henrik Santavuori Finnfighters Gym
Veeti Poikonen Jyväskylän Fight Club
93
2009-2008 synt. Tytöt Semi-final
Choke
Iida Kinnunen Jyväskylän Fight Club
Pinja Määttänen Hipko
94
2009-2008 synt. Tytöt Semi-final
Triangle
Jennika Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Amelia Hanski MMA Imatra
95
2013-2012 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Dario Mikel Hipko
Ilmari Evälahti MMA Imatra
96
2013-2012 synt. 35+ kg Semi-final
Points
Severi Luukkonen MMA Imatra
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
97
2011-2010 synt. -30 kg Semi-final
Points
Lilia Luukkonen GB Gym
Elias Laurila Tampereen Jujutsukoulu
98
2011-2010 synt. -30 kg Semi-final
Points
Matias Kuzmin Orion's Belt
Lilian Ihalainen GB Gym
99
2011-2010 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Otso Soppela Hipko
Nikolai Arhipov MMA Imatra
100
2011-2010 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
Joakim Ojanen Takado
101
2011-2010 synt. -40 kg Quarter-final
Injury
Eemeli Matilainen Total Center Lahti
Amelia Hanski MMA Imatra
102
2011-2010 synt. -40 kg Quarter-final
Points
Sulo Kallio MMA Imatra
Areg Khachatryan Sport Club Achilles
103
2013-2012 synt. -35 kg Bronze Fight
Injury
Timur Inyushkin Sport Club Achilles
Elisei Sainkangas Sambo Hokuto BJJ
104
2013-2012 synt. -35 kg Final
Points
Devid Sanaia Orion's Belt
David Koliadin Orion's Belt
105
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Leevi Poikonen Jyväskylän Fight Club
Titus Nylund Sports Academy No. 1
106
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Mark Pynnenen Sambo Hokuto BJJ
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
107
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Walkover
Anton Hanski MMA Imatra
Miska Tuupola Tampereen Jujutsukoulu
108
2011-2010 synt. -35 kg Quarter-final
Points
Miron Niemenmaa Orion's Belt
Veeti Poikonen Jyväskylän Fight Club
109
2013-2012 synt. 35+ kg Bronze Fight
Points
Ilmari Evälahti MMA Imatra
Severi Luukkonen MMA Imatra
110
2013-2012 synt. 35+ kg Final
Points
Dario Mikel Hipko
Kristhan Sviridov Sambo Espoo ry.
111
2009-2008 synt. Tytöt Bronze Fight
Points
Iida Kinnunen Jyväskylän Fight Club
Amelia Hanski MMA Imatra
112
2009-2008 synt. Tytöt Final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Jennika Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
113
2011-2010 synt. -30 kg Bronze Fight
Points
Lilia Luukkonen GB Gym
Lilian Ihalainen GB Gym
114
2011-2010 synt. -30 kg Final
Points
Elias Laurila Tampereen Jujutsukoulu
Matias Kuzmin Orion's Belt
115
2011-2010 synt. -40 kg Semi-final
Points
Otso Soppela Hipko
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
116
2011-2010 synt. -40 kg Semi-final
Points
Amelia Hanski MMA Imatra
Areg Khachatryan Sport Club Achilles
117
2011-2010 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Paavo Hiekka Takado
118
2011-2010 synt. -45 kg Quarter-final
Walkover
Rasmus Hukka MMA Imatra
Samuel Sammalkivi Hipko
119
2011-2010 synt. -45 kg Quarter-final
Points
Daniel Rjabov Orion's Belt
Thiago Mikel Hipko
120
2011-2010 synt. -45 kg Quarter-final
Injury
Aino Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Ilja Törmälehto Takado
121
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Titus Nylund Sports Academy No. 1
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
122
2011-2010 synt. -35 kg Semi-final
Points
Miska Tuupola Tampereen Jujutsukoulu
Miron Niemenmaa Orion's Belt
123
2011-2010 synt. +45 kg Quarter-final
Points
PIhla Tanskanen MMA Imatra
Onni Suomi Finnfighters Gym
124
2009-2008 synt. -41 kg 16th-final
Triangle
Kira Karjalainen Orion's Belt
Sisu Hannula Total Center Lahti
125
2009-2008 synt. -41 kg 16th-final
Points
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Sisu Vakkilainen Lahden Gentai
126
2009-2008 synt. -41 kg 16th-final
Armbar
Riki Majamäki Helsingin Ju-jutsuklubi
Nikita Ivanov Sport Club Achilles
127
2009-2008 synt. -41 kg 16th-final
Judges Decision
Semjon Vodakov Sport Club Achilles
Jesse Bamberg Sports Academy No. 1
128
2009-2008 synt. -41 kg 16th-final
Walkover
Veeti Nyberg Ahjo Training Center
Peppi Asikainen Sisu Gym
129
2011-2010 synt. -40 kg Bronze Fight
Points
Otso Soppela Hipko
Areg Khachatryan Sport Club Achilles
130
2011-2010 synt. -40 kg Final
Points
Vladislav Moskaljov Sport Club Achilles
Amelia Hanski MMA Imatra
131
2009-2008 synt. -47 kg 16th-final
Armbar
Iiris Rintee MMA Imatra
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
132
2009-2008 synt. -47 kg 16th-final
Walkover
Aleksi Nurminen Sigma Jiu-Jitsu
Artem Morozov Sport Club Achilles
133
2009-2008 synt. -47 kg 16th-final
Points
Roman Andrushchenko Sambo Espoo ry.
Kaisa Pulkkinen Finnfighters Gym
134
2009-2008 synt. -47 kg 16th-final
Points
Vertti Salminen Total Center Lahti
Hugo Alve Hipko
135
2011-2010 synt. -35 kg Bronze Fight
Points
Viljami Luoto Tampereen Jujutsukoulu
Miska Tuupola Tampereen Jujutsukoulu
136
2011-2010 synt. -35 kg Final
Points
Titus Nylund Sports Academy No. 1
Miron Niemenmaa Orion's Belt
137
2011-2010 synt. -45 kg Semi-final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Sammalkivi Hipko
138
2011-2010 synt. -45 kg Semi-final
Points
Thiago Mikel Hipko
Ilja Törmälehto Takado
139
2011-2010 synt. +45 kg Semi-final
Points
Atro Juneja Takado
Onni Suomi Finnfighters Gym
140
2011-2010 synt. +45 kg Semi-final
Points
Sanni Bamberg Sports Academy No. 1
Radomir Kitov Sambo Espoo ry.
141
2009-2008 synt. -41 kg Quarter-final
Triangle
Joona Juotasniemi Jyväskylän Fight Club
Sisu Hannula Total Center Lahti
142
2009-2008 synt. -41 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Nikita Ivanov Sport Club Achilles
143
2009-2008 synt. -41 kg Quarter-final
Judges Decision
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
Semjon Vodakov Sport Club Achilles
144
2009-2008 synt. -41 kg Quarter-final
Collar Choke
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Peppi Asikainen Sisu Gym
145
2009-2008 synt. -47 kg Quarter-final
Armbar
Ilyas chernomorchenko Sambo Espoo ry.
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
146
2009-2008 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Sisu Salminen Finnfighters Gym
Artem Morozov Sport Club Achilles
147
2009-2008 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Eemeli Matikainen MMA Imatra
Kaisa Pulkkinen Finnfighters Gym
148
2009-2008 synt. -47 kg Quarter-final
Points
Oliver Eskelinen Sisu Gym
Vertti Salminen Total Center Lahti
149
2009-2008 synt. -53 kg 16th-final
Armbar
Joona Sairanen Total Center Lahti
Artjom Samohvalov Sport Club Achilles
150
2009-2008 synt. -53 kg 16th-final
Armbar
Rasmus Kuvaja Takado
Pauli Nevalainen Polar Jiu Jitsu Team
151
2011-2010 synt. -45 kg Bronze Fight
Points
Samuel Sammalkivi Hipko
Ilja Törmälehto Takado
152
2011-2010 synt. -45 kg Final
Points
Santeri Rajakallio Tampereen Jujutsukoulu
Thiago Mikel Hipko
153
2011-2010 synt. +45 kg Bronze Fight
Judges Decision
Atro Juneja Takado
Sanni Bamberg Sports Academy No. 1
154
2011-2010 synt. +45 kg Final
Points
Onni Suomi Finnfighters Gym
Radomir Kitov Sambo Espoo ry.
155
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Points
Princepaul Kyembe Finnfighters Gym
Daniel Isar Sport Club Achilles
156
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Choke
Pinja Määttänen Hipko
Jalen Plummer Helsingin Ju-jutsuklubi
157
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Points
Artur Puskin Sport Club Achilles
Niilo Nurmi Tampereen Jujutsukoulu
158
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Points
Liburn Murtezaj Finnfighters Gym
William Procopé Hipko
159
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Collar Choke
Saimonas Samoska Orion's Belt
Deniz Boga Helsingin Ju-jutsuklubi
160
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Judges Decision
Eetu Jokipii Tampereen Jujutsukoulu
Martin Trubnikov Sport Club Achilles
161
2009-2008 synt. +53 kg 16th-final
Points
Iida Kinnunen Jyväskylän Fight Club
Mika Aurala MMA Imatra
162
2009-2008 synt. -41 kg Semi-final
Americana
Sisu Hannula Total Center Lahti
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
163
2009-2008 synt. -41 kg Semi-final
Judges Decision
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
164
2009-2008 synt. -47 kg Semi-final
RNC
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Artem Morozov Sport Club Achilles
165
2009-2008 synt. -47 kg Semi-final
Points
Kaisa Pulkkinen Finnfighters Gym
Vertti Salminen Total Center Lahti
166
2009-2008 synt. -53 kg Quarter-final
Points
Iivari Törmälehto Takado
Joona Sairanen Total Center Lahti
167
2009-2008 synt. -53 kg Quarter-final
Armbar
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
Alpo Ketola MMA Imatra
168
2009-2008 synt. -53 kg Quarter-final
Armbar
Rasmus Kontturi Jyväskylän Fight Club
Pauli Nevalainen Polar Jiu Jitsu Team
169
2009-2008 synt. -53 kg Quarter-final
Collar Choke
Oliver Rautiala Takado
Keïs Dominguez Orion's Belt
170
2009-2008 synt. +53 kg Quarter-final
Americana
Paavo Nygren Jyväskylän Fight Club
Princepaul Kyembe Finnfighters Gym
171
2009-2008 synt. +53 kg Quarter-final
Points
Pinja Määttänen Hipko
Artur Puskin Sport Club Achilles
172
2009-2008 synt. +53 kg Quarter-final
Choke
William Procopé Hipko
Deniz Boga Helsingin Ju-jutsuklubi
173
2009-2008 synt. +53 kg Quarter-final
Points
Eetu Jokipii Tampereen Jujutsukoulu
Mika Aurala MMA Imatra
174
2009-2008 synt. -41 kg Bronze Fight
Points
Sisu Hannula Total Center Lahti
Emil Sorel Gilmanov Orion's Belt
175
2009-2008 synt. -41 kg Final
RNC
Rico Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Joona Kivimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
176
2009-2008 synt. -47 kg Bronze Fight
Americana
Oskari Luoto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Kaisa Pulkkinen Finnfighters Gym
177
2009-2008 synt. -47 kg Final
Armbar
Artem Morozov Sport Club Achilles
Vertti Salminen Total Center Lahti
178
2009-2008 synt. -53 kg Semi-final
Choke
Joona Sairanen Total Center Lahti
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
179
2009-2008 synt. -53 kg Semi-final
Collar Choke
Pauli Nevalainen Polar Jiu Jitsu Team
Keïs Dominguez Orion's Belt
180
2009-2008 synt. +53 kg Semi-final
Judges Decision
Princepaul Kyembe Finnfighters Gym
Pinja Määttänen Hipko
181
2009-2008 synt. +53 kg Semi-final
Points
William Procopé Hipko
Eetu Jokipii Tampereen Jujutsukoulu
182
2009-2008 synt. -53 kg Bronze Fight
Points
Joona Sairanen Total Center Lahti
Pauli Nevalainen Polar Jiu Jitsu Team
183
2009-2008 synt. -53 kg Final
Points
Ilja Korneev Sambo Hokuto BJJ
Keïs Dominguez Orion's Belt
184
2009-2008 synt. +53 kg Bronze Fight
Points
Pinja Määttänen Hipko
Eetu Jokipii Tampereen Jujutsukoulu
185
2009-2008 synt. +53 kg Final
Points
Princepaul Kyembe Finnfighters Gym
William Procopé Hipko