1
Men Valkovyöt -67,5 kg Semi-final
Points
Joni Lehtosaari Combat Academy of Finland
Rasmus Ikonen BJJ Kouvola
2
Men Valkovyöt -67,5 kg Semi-final
Points
Konsta Urhonen MMA Imatra
Jaakko Seppänen Kajaanin Ju-Jutsuseura
3
Men Valkovyöt -73,5 kg Semi-final
Choke
henri torstensson MMA Kotka
Teemu Tuuri MMA Lappeenranta
4
Men Valkovyöt -85,5 kg Quarter-final
Judges Decision
Samuli Jalkanen Polar Jiu Jitsu Team
Juho Pekkanen MMA Joensuu
5
Men Valkovyöt -85,5 kg Quarter-final
Points
jesse liimatainen BJJ Kouvola
Tom Svanljung Hipko
6
Men Valkovyöt -85,5 kg Quarter-final
Points
Daniel Männikkö Vieskan Voima
Juho Kalander Polar Jiu Jitsu Team
7
Men Valkovyöt -85,5 kg Quarter-final
Points
Emre Olgun Combat Academy of Finland
Edgar Basmakov Orion's Belt
8
Men Valkovyöt +97,5 kg Semi-final
Points
Juuso Kenttämaa MMA Imatra
Teemu Hiltunen MMA Lappeenranta
9
Men Värivyöt -67,5 kg Final
Points
Miro Honkanen MMA Imatra
Lauri Kurkela Kuopion Gladiator Factory
10
Men Värivyöt -73,5 kg Quarter-final
Armbar
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
Waltteri Hakkinen MMA Team 300
11
Men Värivyöt -73,5 kg Quarter-final
Guillotine
Ville-Veikko Hietala MMA Lappeenranta
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
12
Men Värivyöt -73,5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksandr Cassén Orion's Belt
Anssi Toiviainen MMA Imatra
13
Men Valkovyöt -67,5 kg Bronze Fight
Choke
Rasmus Ikonen BJJ Kouvola
Jaakko Seppänen Kajaanin Ju-Jutsuseura
14
Men Valkovyöt -67,5 kg Final
Points
Joni Lehtosaari Combat Academy of Finland
Konsta Urhonen MMA Imatra
15
Men Valkovyöt -73,5 kg Semi-final
Choke
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
henri torstensson MMA Kotka
16
Men Valkovyöt -85,5 kg Semi-final
Choke
Juho Pekkanen MMA Joensuu
jesse liimatainen BJJ Kouvola
17
Men Valkovyöt -85,5 kg Semi-final
Points
Juho Kalander Polar Jiu Jitsu Team
Emre Olgun Combat Academy of Finland
18
Men Valkovyöt +97,5 kg Semi-final
Choke
Markus Ratilainen MMA Joensuu
Teemu Hiltunen MMA Lappeenranta
19
Men Värivyöt -79,5 kg 16th-final
Points
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Tuomo Salo MMA Imatra
20
Men Värivyöt -79,5 kg 16th-final
Walkover
Boris Sirel Buli Jiu-Jitsu
Niko Ahokainen MMA Imatra
21
Men Värivyöt -79,5 kg 16th-final
Guillotine
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Ilja Anikin Lahden Kamppailulajikeskus
22
Men Värivyöt -73,5 kg Semi-final
Walkover
ville lappalainen Kuopion Gladiator Factory
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
23
Men Värivyöt -73,5 kg Semi-final
Injury
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Aleksandr Cassén Orion's Belt
24
Men Värivyöt -85,5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Arseni Aznjuk Sambo Hokuto BJJ
Per Sipola MMA Team 300
25
Men Värivyöt -85,5 kg Quarter-final
Armbar
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Sami Knihtilä MMA Joensuu
26
Men Valkovyöt -73,5 kg Final
Points
Teemu Tuuri MMA Lappeenranta
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
27
Men Valkovyöt -85,5 kg Bronze Fight
Points
jesse liimatainen BJJ Kouvola
Emre Olgun Combat Academy of Finland
28
Men Valkovyöt -85,5 kg Final
Points
Juho Pekkanen MMA Joensuu
Juho Kalander Polar Jiu Jitsu Team
29
Men Valkovyöt +97,5 kg Final
Points
Juuso Kenttämaa MMA Imatra
Teemu Hiltunen MMA Lappeenranta
30
Men Värivyöt -79,5 kg Quarter-final
Guillotine
Sulo Niemi Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
31
Men Värivyöt -79,5 kg Quarter-final
Armbar
Joni Saastamoinen BJJ Kouvola
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
32
Men Värivyöt -79,5 kg Quarter-final
Choke
Josi Kokkonen MMA Kuopio
Niko Ahokainen MMA Imatra
33
Men Värivyöt -79,5 kg Quarter-final
Guillotine
Elmeri Seistola MMA Lappeenranta
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
34
Men Värivyöt -73,5 kg Bronze Fight
Walkover
ville lappalainen Kuopion Gladiator Factory
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
35
Men Värivyöt -73,5 kg Final
Injury
Tuomas Lappalainen Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Cassén Orion's Belt
36
Men Värivyöt -85,5 kg Semi-final
Points
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
Per Sipola MMA Team 300
37
Men Värivyöt -85,5 kg Semi-final
Kimura
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
38
Men Värivyöt -97,5 kg Semi-final
Points
Rostislav Aminov Orion's Belt
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
39
Men Värivyöt +97,5 kg Quarter-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Romeo Thanveera MMA Imatra
40
Men Värivyöt +97,5 kg Quarter-final
Guillotine
Matti Aurala MMA Imatra
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
41
Men Värivyöt +97,5 kg Quarter-final
Kimura
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
Sami Raijas Sisu Gym
42
Men Värivyöt -79,5 kg Semi-final
Ankle Lock
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
43
Men Värivyöt -79,5 kg Semi-final
Triangle
Josi Kokkonen MMA Kuopio
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
44
Women Valkovyöt -61,5 kg Semi-final
Choke
Ruusu Miettinen MMA Imatra
Karita Laaksonen MMA Kuopio
45
Women Valkovyöt -66,5 kg Final
Points
Sheila Wallenius Combat Academy of Finland
Niina Hietamäki MMA Team 300
46
Women Valkovyöt +66,5 kg Semi-final
Points
Sini Tiussa MMA Imatra
Enni Tervalammi MMA Team 300
47
Men Värivyöt -85,5 kg Bronze Fight
Points
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
48
Men Värivyöt -85,5 kg Final
Points
Per Sipola MMA Team 300
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
49
Men Värivyöt -97,5 kg Semi-final
RNC
Sampo Kaskinen MMA Imatra
Rostislav Aminov Orion's Belt
50
Men Värivyöt +97,5 kg Semi-final
Points
Sakari Valo MMA Kotka
Romeo Thanveera MMA Imatra
51
Men Värivyöt +97,5 kg Semi-final
Points
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
Sami Raijas Sisu Gym
52
Women Värivyöt -61,5 kg Quarter-final
Walkover
Laura Aurolahti Buli Jiu-Jitsu
Tiina Elomaa MMA Imatra
53
Men Värivyöt -79,5 kg Bronze Fight
Points
Riku Liukkonen MMA Lappeenranta
Veikko Peltonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
54
Men Värivyöt -79,5 kg Final
Armbar
Sebastian Sonntag Polar Jiu Jitsu Team
Josi Kokkonen MMA Kuopio
55
Women Valkovyöt -61,5 kg Semi-final
Guillotine
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Ruusu Miettinen MMA Imatra
56
Women Valkovyöt +66,5 kg Semi-final
Points
Maiju Aurala MMA Imatra
Sini Tiussa MMA Imatra
57
Women Värivyöt -66,5 kg Semi-final
Guillotine
Elina Rintee MMA Imatra
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
58
Women Värivyöt -66,5 kg Semi-final
Points
Silja Piironen MMA Imatra
Jenny Myllykoski Heracles
59
Men Värivyöt -97,5 kg Final
Choke
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Sampo Kaskinen MMA Imatra
60
Women Värivyöt +66,5 kg Semi-final
Points
Mirva Vainio Takado
Martta Koiranen MMA Team 300
61
Women Värivyöt +66,5 kg Semi-final
Choke
Emmi Nurmilaakso MMA Team 300
Siiri Mikola Takado
62
Men Värivyöt +97,5 kg Bronze Fight
Points
Sakari Valo MMA Kotka
Sami Raijas Sisu Gym
63
Men Värivyöt +97,5 kg Final
Points
Romeo Thanveera MMA Imatra
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
64
Women Värivyöt -61,5 kg Semi-final
Points
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Tiina Elomaa MMA Imatra
65
Women Värivyöt -61,5 kg Semi-final
Walkover
Patricia Lehto Combat Academy of Finland
Anniina Loponen Takado
66
Women Valkovyöt -61,5 kg Final
Points
Karita Laaksonen MMA Kuopio
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
67
Women Valkovyöt +66,5 kg Final
Points
Enni Tervalammi MMA Team 300
Maiju Aurala MMA Imatra
68
Women Värivyöt -66,5 kg Bronze Fight
Points
Elina Rintee MMA Imatra
Jenny Myllykoski Heracles
69
Women Värivyöt -66,5 kg Final
Points
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
Silja Piironen MMA Imatra
70
Women Värivyöt +66,5 kg Bronze Fight
RNC
Martta Koiranen MMA Team 300
Siiri Mikola Takado
71
Women Värivyöt +66,5 kg Final
Points
Mirva Vainio Takado
Emmi Nurmilaakso MMA Team 300
72
Women Värivyöt -61,5 kg Bronze Fight
Walkover
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Patricia Lehto Combat Academy of Finland
73
Women Värivyöt -61,5 kg Final
Points
Tiina Elomaa MMA Imatra
Anniina Loponen Takado
74
Men Valkovyöt Open weight Quarter-final
Walkover
henri torstensson MMA Kotka
Teemu Tuuri MMA Lappeenranta
75
Women Naiset avoin W-Open 16th-final
Points
Tinja Lesonen Kuopion Gladiator Factory
Niina Hietamäki MMA Team 300
76
Women Naiset avoin W-Open 16th-final
Ankle Lock
Karita Laaksonen MMA Kuopio
Martta Koiranen MMA Team 300
77
Men Värivyöt Open weight 32nd-final
Walkover
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
Sakari Valo MMA Kotka
78
Men Värivyöt Open weight 32nd-final
Points
Romeo Thanveera MMA Imatra
Timo Peuhkuri Kuopion Gladiator Factory
79
Men Valkovyöt Open weight Semi-final
Points
Teemu Hiltunen MMA Lappeenranta
Teemu Tuuri MMA Lappeenranta
80
Men Valkovyöt Open weight Semi-final
Choke
Edgar Basmakov Orion's Belt
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
81
Women Naiset avoin W-Open Quarter-final
Points
Maiju Aurala MMA Imatra
Niina Hietamäki MMA Team 300
82
Women Naiset avoin W-Open Quarter-final
Points
Enni Tervalammi MMA Team 300
Sheila Wallenius Combat Academy of Finland
83
Women Naiset avoin W-Open Quarter-final
RNC
Silja Piironen MMA Imatra
Martta Koiranen MMA Team 300
84
Women Naiset avoin W-Open Quarter-final
Points
Asta Korolainen Kuopion Gladiator Factory
Emmi Nurmilaakso MMA Team 300
85
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Ankle Lock
Teemu Sikanen Kuopion Gladiator Factory
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
86
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Choke
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Tuomo Salo MMA Imatra
87
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Triangle
Miro Honkanen MMA Imatra
Lauri Kurkela Kuopion Gladiator Factory
88
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Choke
Rostislav Aminov Orion's Belt
Waltteri Hakkinen MMA Team 300
89
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Romeo Thanveera MMA Imatra
90
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Walkover
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
Joni Saastamoinen BJJ Kouvola
91
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Kimura
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Ilja Anikin Lahden Kamppailulajikeskus
92
Men Värivyöt Open weight 16th-final
Walkover
Sami Raijas Sisu Gym
Matti Aurala MMA Imatra
93
Men Valkovyöt Open weight Bronze Fight
Points
Teemu Tuuri MMA Lappeenranta
Toni Lifländer MMA Lappeenranta
94
Men Valkovyöt Open weight Final
Points
Teemu Hiltunen MMA Lappeenranta
Edgar Basmakov Orion's Belt
95
Women Naiset avoin W-Open Semi-final
Points
Maiju Aurala MMA Imatra
Enni Tervalammi MMA Team 300
96
Women Naiset avoin W-Open Semi-final
Armbar
Martta Koiranen MMA Team 300
Emmi Nurmilaakso MMA Team 300
97
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
Points
Pertti Nieminen BJJ Kouvola
Sami Knihtilä MMA Joensuu
98
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
RNC
Miro Honkanen MMA Imatra
Rostislav Aminov Orion's Belt
99
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Joni Saastamoinen BJJ Kouvola
100
Men Värivyöt Open weight Quarter-final
Points
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
Matti Aurala MMA Imatra
101
Women Naiset avoin W-Open Bronze Fight
Points
Maiju Aurala MMA Imatra
Emmi Nurmilaakso MMA Team 300
102
Women Naiset avoin W-Open Final
Choke
Enni Tervalammi MMA Team 300
Martta Koiranen MMA Team 300
103
Men Värivyöt Open weight Semi-final
Points
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Miro Honkanen MMA Imatra
104
Men Värivyöt Open weight Semi-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Matti Aurala MMA Imatra
105
Men Värivyöt Open weight Bronze Fight
Triangle
Miro Honkanen MMA Imatra
Matti Aurala MMA Imatra
106
Men Värivyöt Open weight Final
Choke
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Mikko Pouru Finnfighters Gym