1
Men Sinivöiset -67,5 kg 16th-final
Points
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
Kalle Vepsäläinen Crest - Professional Fighting Center
2
Men Sinivöiset -67,5 kg 16th-final
Walkover
Jussi Hörkkö Turun Ju-jutsuseura
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
3
Men Sinivöiset -67,5 kg 16th-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Janne Elonen-Kulmala Espoon Kehähait
4
Men Sinivöiset -67,5 kg 16th-final
Points
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
Jami Lehto Loop Jiu-Jitsu
5
Men Sinivöiset -67,5 kg 16th-final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Jaakko Ahomäki Finnfighters Gym
6
Men Sinivöiset -67,5 kg 16th-final
DQ
Henri Oksala CFO Grappling Team
Timo Suihkonen Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
7
Men Sinivöiset -61,5 kg Final
Kimura
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
Antti Heiskanen Kehäkärpät
8
Men Elite -67,5 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
9
Men Elite -67,5 kg Semi-final
Walkover
Greger Forsell Polar Jiu Jitsu Team
Sami Silvennoinen Heracles
10
Men Sinivöiset -73,5 kg 32nd-final
Choke
Michael Grönfors GB Gym
Antti Virtanen MMA Imatra
11
Men Sinivöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Simo Penttilä Lahden Gentai
Tony Törnqvist RNC Sport Club
12
Men Sinivöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Aleksi Lukkarinen Total Center Lahti
Teemu Rissanen Mikkelin Full Contact
13
Men Sinivöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Jyri Mikkilä Polar Jiu Jitsu Team
Jaan Igo MMA Vantaa
14
Men Sinivöiset -73,5 kg 32nd-final
Armbar
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
Heikki Nyman Kajaanin Ju-Jutsuseura
15
Men Sinivöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Kari Tarhonen Mikkelin Full Contact
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
16
Men Sinivöiset -67,5 kg Quarter-final
Kimura
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
Roni Perkiö Helsingin Paini-Miehet
17
Men Sinivöiset -67,5 kg Quarter-final
Points
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
Janne Elonen-Kulmala Espoon Kehähait
18
Men Sinivöiset -67,5 kg Quarter-final
Points
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Joonatan Voltti Helsingin Ju-jutsuklubi
19
Men Sinivöiset -67,5 kg Quarter-final
Points
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
Timo Suihkonen Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
20
Men Elite -73,5 kg Final
Points
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
Ville Manninen Heracles
21
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Santeri Soranta GB Gym
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
22
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Juha Erving BJJ Vaasa
Timo Lampinen Total Center Lahti
23
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Armbar
Tomi Grönfors MMA Vantaa
Janne Seppälä Pankration Gym
24
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Jukka Kärkkäinen Lohjan Kamppailukeskus
Niko Puhakka Espoon Kehähait
25
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Lauri Väätäinen Gracie Barra Lappeenranta
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
26
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Vesa Marjoniemi Hipko
27
Men Sinivöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Juhana Vallas Polar Jiu Jitsu Team
Sami Knihtilä MMA Joensuu
28
Men Elite -67,5 kg Final
Points
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Sami Silvennoinen Heracles
29
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Jim Hagström Takado
Antti Virtanen MMA Imatra
30
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
Jesse Pajunen Polar Jiu Jitsu Team
31
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Triangle
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Simo Penttilä Lahden Gentai
32
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Choke
Sebastian Nybom MMA Kotka
Teemu Rissanen Mikkelin Full Contact
33
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Choke
Nils Tarvonen MMA Team 300
Jaan Igo MMA Vantaa
34
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Choke
Joni Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
Antti Koivula Takado
35
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Tuomo Hartikainen MMA Vantaa
36
Men Sinivöiset -73,5 kg 16th-final
Ankle Lock
Toni Toivanen Monkey Grip
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
37
Men Sinivöiset -67,5 kg Semi-final
Points
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
38
Men Sinivöiset -67,5 kg Semi-final
DQ
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Tommi Koistinen Loop Jiu-Jitsu
39
Men Sinivöiset -79,5 kg Quarter-final
Choke
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
40
Men Sinivöiset -79,5 kg Quarter-final
Points
Juha Erving BJJ Vaasa
Janne Seppälä Pankration Gym
41
Men Sinivöiset -79,5 kg Quarter-final
Guillotine
Niko Puhakka Espoon Kehähait
Markus-Petteri Haikkonen Tampereen Jujutsukoulu
42
Men Sinivöiset -79,5 kg Quarter-final
Points
Tommy Vähänen BJJ Vaasa
Sami Knihtilä MMA Joensuu
43
Men Elite -79,5 kg Quarter-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Kari Vartiainen Vantaan Kamppailukeskus
44
Men Elite -79,5 kg Quarter-final
Points
Jussi Makela MMA Vantaa
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
45
Men Sinivöiset -85,5 kg 16th-final
Triangle
Ari Ylipalo Combat Society
Kristian Meismaa Takado
46
Men Sinivöiset -85,5 kg 16th-final
Walkover
Johannes Vanne Espoon Kehähait
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
47
Men Sinivöiset -85,5 kg 16th-final
Kimura
Tuomas Simola Lahden Gentai
Lauri Sirola Loop Jiu-Jitsu
48
Men Sinivöiset -85,5 kg 16th-final
Points
Joonas Korja Gracie Barra Kouvola
Olli Santalahti Finnfighters Gym
49
Men Sinivöiset -73,5 kg Quarter-final
Choke
Antti Virtanen MMA Imatra
Joonas Lehmonen Kombat Klubi Kouvola
50
Men Sinivöiset -73,5 kg Quarter-final
Judges Decision
Tomi Juopperi Loop Jiu-Jitsu
Sebastian Nybom MMA Kotka
51
Men Sinivöiset -73,5 kg Quarter-final
Armbar
Nils Tarvonen MMA Team 300
Joni Virtanen Polar Jiu Jitsu Team
52
Men Sinivöiset -73,5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
53
Men Sinivöiset -67,5 kg Final
Judges Decision
Antti Rintamäki Finnfighters Gym
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
54
Men Sinivöiset -79,5 kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Juha Erving BJJ Vaasa
55
Men Sinivöiset -79,5 kg Semi-final
Points
Niko Puhakka Espoon Kehähait
Sami Knihtilä MMA Joensuu
56
Men Elite -79,5 kg Semi-final
Walkover
Tero Pyylampi Tampereen Jujutsukoulu
Kari Vartiainen Vantaan Kamppailukeskus
57
Men Elite -79,5 kg Semi-final
Choke
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
Jussi Makela MMA Vantaa
58
Men Sinivöiset -85,5 kg Quarter-final
Guillotine
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Kristian Meismaa Takado
59
Men Sinivöiset -85,5 kg Quarter-final
Injury
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
60
Men Sinivöiset -85,5 kg Quarter-final
Walkover
Kari Jalava Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Simola Lahden Gentai
61
Men Sinivöiset -85,5 kg Quarter-final
Points
Niklas af Enehielm GB Gym
Olli Santalahti Finnfighters Gym
62
Men Elite -85,5 kg Quarter-final
Triangle
Christian Lindström Finnfighters Gym
Santeri Lilius Total Center Lahti
63
Men Elite -85,5 kg Quarter-final
Points
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
Jarkko Latomäki Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
64
Men Sinivöiset -73,5 kg Semi-final
Lock
Antti Virtanen MMA Imatra
Sebastian Nybom MMA Kotka
65
Men Sinivöiset -73,5 kg Semi-final
Choke
Nils Tarvonen MMA Team 300
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
66
Men Sinivöiset -91,5 kg Quarter-final
Points
Santeri Haikala Helsingin Paini-Miehet
Henri Lintula Sisu Gym
67
Men Sinivöiset -91,5 kg Quarter-final
Walkover
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Juhamatti Joensuu Holjutai
68
Men Sinivöiset -91,5 kg Quarter-final
Walkover
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
Henri Aaltonen Tampereen Jujutsukoulu
69
Men Sinivöiset -91,5 kg Quarter-final
Guillotine
Lasgush Kqiku Loop Jiu-Jitsu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
70
Men Sinivöiset -79,5 kg Final
Judges Decision
Juha Erving BJJ Vaasa
Niko Puhakka Espoon Kehähait
71
Men Elite -79,5 kg Final
DQ
Kari Vartiainen Vantaan Kamppailukeskus
Ville Heikkonen Polar Jiu Jitsu Team
72
Men Elite -91,5 kg Semi-final
RNC
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
73
Men Elite -91,5 kg Semi-final
Choke
Ilari Grönholm MMA Vantaa
Jasse Junkkari GB Gym
74
Men Sinivöiset -85,5 kg Semi-final
Choke
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
75
Men Sinivöiset -85,5 kg Semi-final
Points
Tuomas Simola Lahden Gentai
Olli Santalahti Finnfighters Gym
76
Men Elite -85,5 kg Semi-final
Points
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Santeri Lilius Total Center Lahti
77
Men Elite -85,5 kg Semi-final
Points
Saku Burke RNC Sport Club
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
78
Men Sinivöiset -73,5 kg Final
Points
Sebastian Nybom MMA Kotka
Nils Tarvonen MMA Team 300
79
Men Sinivöiset -97,5 kg Quarter-final
Choke
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jari Pudas Hipko
80
Men Elite -97,5 kg Semi-final
Points
Hannu Karjalainen Loop Jiu-Jitsu
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
81
Men Sinivöiset -91,5 kg Semi-final
Points
Henri Lintula Sisu Gym
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
82
Men Sinivöiset -91,5 kg Semi-final
Points
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
Lasgush Kqiku Loop Jiu-Jitsu
83
Men Sinivöiset 97,5+ kg Semi-final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Petri Kapulainen Fight For Fun
84
Men Sinivöiset 97,5+ kg Semi-final
Points
Rami Blomqvist Finnfighters Gym
Janne Kärhä MMA Imatra
85
Men Elite 97,5+ kg Final
Points
Tony Bäckman Hangon Hyrskyt
Jaan Hanson Finnfighters Gym
86
Men Elite -91,5 kg Final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilari Grönholm MMA Vantaa
87
Men Valkovöiset 97,5+ kg Quarter-final
Points
Markus Vilkka MMA Team 300
Aki Peuralahti MMA Vantaa
88
Men Valkovöiset 97,5+ kg Quarter-final
Choke
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Jesse Nordström Loop Jiu-Jitsu
89
Men Sinivöiset -85,5 kg Final
Points
Otto Kuikka Helsingin Paini-Miehet
Tuomas Simola Lahden Gentai
90
Men Elite -85,5 kg Final
Judges Decision
Janne Autio Loop Jiu-Jitsu
Saku Burke RNC Sport Club
91
Men Valkovöiset -97,5 kg Quarter-final
Points
Heikki Kärnä Crest - Professional Fighting Center
Pasi Vaahtera Submission Fighting Lohja
92
Men Valkovöiset -97,5 kg Quarter-final
Points
Jani Gröhn Jyväskylän Fight Club
Ari Mikkola Finnfighters Gym
93
Men Sinivöiset -97,5 kg Semi-final
Points
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
94
Men Sinivöiset -97,5 kg Semi-final
Points
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Ilkka Outa Espoon Kehähait
95
Men Sinivöiset -91,5 kg Final
Points
Henri Lintula Sisu Gym
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
96
Men Elite -97,5 kg Semi-final
DQ
Jyri Manninen Buli Jiu-Jitsu
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
97
Men Sinivöiset 97,5+ kg Final
Choke
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Rami Blomqvist Finnfighters Gym
98
Men Valkovöiset -91,5 kg Quarter-final
RNC
Niko Mantila F4Sport
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
99
Men Valkovöiset -91,5 kg Quarter-final
Guillotine
Simo Salo Barreto Helsinki
Erik Tauriainen Sisu Gym
100
Men Valkovöiset -91,5 kg Quarter-final
Points
Ramiar Fehim Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Karppinen Polar Jiu Jitsu Team
101
Men Valkovöiset -91,5 kg Quarter-final
Armbar
Marcus Takala BJJ Vaasa
Toni Eeva Lohjan Kamppailukeskus
102
Men Valkovöiset 97,5+ kg Semi-final
Choke
Juha Lehtinen Loop Jiu-Jitsu
Markus Vilkka MMA Team 300
103
Men Valkovöiset 97,5+ kg Semi-final
RNC
Daniel Karlsson Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mikko Veijonen Total Center Lahti
104
Men Valkovöiset -97,5 kg Semi-final
RNC
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
Pasi Vaahtera Submission Fighting Lohja
105
Men Valkovöiset -97,5 kg Semi-final
Points
Jani Ranta Takado
Jani Gröhn Jyväskylän Fight Club
106
Men Valkovöiset -85,5 kg 16th-final
Walkover
Timo Müller Turun Ju-jutsuseura
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
107
Men Valkovöiset -85,5 kg 16th-final
Points
Joona Kettunen Gracie Barra Kouvola
Heikki Niemelä Oulun Kamppailuklubi
108
Men Sinivöiset -97,5 kg Final
Choke
Teemu Koivisto Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilkka Outa Espoon Kehähait
109
Men Elite -97,5 kg Final
Points
Hannu Karjalainen Loop Jiu-Jitsu
Jyri Manninen Buli Jiu-Jitsu
110
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Points
Ville Pekala Gracie Barra Kouvola
Lasse Ahola Sisu Gym
111
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Points
Anttu Hietakari RNC Sport Club
Leo Koivisto Submission Fighting Lohja
112
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Points
Kennet Mod MMA Vantaa
Toni Aho Crest - Professional Fighting Center
113
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Points
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
114
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Choke
Samuli Koivukangas Heracles
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
115
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Points
Antti Lampinen Combat Society
Jaakko Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
116
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Guillotine
Miika Lumitsalo Gracie Barra Lappeenranta
Michail Katkoff Combat Academy of Finland
117
Men Valkovöiset -79,5 kg 32nd-final
Points
Joel Holttinen Finnfighters Gym
Joni Suojärvi KuntoCenter Nurmijärvi
118
Men Valkovöiset 97,5+ kg Final
Points
Markus Vilkka MMA Team 300
Daniel Karlsson Porin Kamppailu-urheilukeskus
119
Men Valkovöiset -97,5 kg Final
RNC
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
Jani Ranta Takado
120
Men Valkovöiset -91,5 kg Semi-final
Kimura
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Simo Salo Barreto Helsinki
121
Men Valkovöiset -91,5 kg Semi-final
Choke
Ramiar Fehim Tampereen Jujutsukoulu
Toni Eeva Lohjan Kamppailukeskus
122
Men Valkovöiset -85,5 kg Quarter-final
Points
Taneli Ristola WFC Warriors
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
123
Men Valkovöiset -85,5 kg Quarter-final
Points
Jussi Meriläinen GB Gym
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
124
Men Valkovöiset -85,5 kg Quarter-final
Armbar
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Heikki Niemelä Oulun Kamppailuklubi
125
Men Valkovöiset -85,5 kg Quarter-final
Guillotine
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
Samuli Kulmala Action Sport Center
126
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Mikael Helin KuntoCenter Nurmijärvi
Lasse Ahola Sisu Gym
127
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Ville Jäntti Jyväskylän Fight Club
Leo Koivisto Submission Fighting Lohja
128
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Riku Rytkönen Submission Fighting Lohja
Kennet Mod MMA Vantaa
129
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
DQ
Jyri Pylkkänen GB Gym
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
130
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
131
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Points
Aleksi Helin KuntoCenter Nurmijärvi
Jaakko Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
132
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Armbar
Jyri Rintala Kuopion Gladiator Factory
Miika Lumitsalo Gracie Barra Lappeenranta
133
Men Valkovöiset -79,5 kg 16th-final
Armbar
Teemu Lemberg Submission Fighting Lohja
Joel Holttinen Finnfighters Gym
134
Men Valkovöiset -91,5 kg Final
Points
Perttu Tepponen Tampereen Jujutsukoulu
Toni Eeva Lohjan Kamppailukeskus
135
Men Valkovöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Tomas Vasiza Submission Fighting Lohja
Ari Kempas Delariva Finland/Salini Sport Center
136
Men Valkovöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Joni Haataja BJJ Kouvola
Rauno Lehtinen Team Polte
137
Men Valkovöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Matti Lassila Gracie Barra Kouvola
Jukka Petäjistö MMA Vantaa
138
Men Valkovöiset -73,5 kg 32nd-final
Points
Jonni Lehtonen KuntoCenter Nurmijärvi
Joona Mukala Total Center Lahti
139
Men Valkovöiset -73,5 kg 32nd-final
Choke
Turo Jalava Mma Team 300
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
140
Men Valkovöiset -73,5 kg 32nd-final
Guillotine
Jussi Saarinen BJJ Kouvola
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
141
Men Valkovöiset -85,5 kg Semi-final
Points
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
142
Men Valkovöiset -85,5 kg Semi-final
Kimura
Heikki Niemelä Oulun Kamppailuklubi
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
143
Men Valkovöiset -79,5 kg Quarter-final
Points
Lasse Ahola Sisu Gym
Leo Koivisto Submission Fighting Lohja
144
Men Valkovöiset -79,5 kg Quarter-final
Points
Riku Rytkönen Submission Fighting Lohja
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
145
Men Valkovöiset -79,5 kg Quarter-final
Points
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Jaakko Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
146
Men Valkovöiset -79,5 kg Quarter-final
Triangle
Miika Lumitsalo Gracie Barra Lappeenranta
Teemu Lemberg Submission Fighting Lohja
147
Men Valkovöiset -67,5 kg 16th-final
Triangle
Jaakko Näveri Total Center Lahti
Mika Leikkola BJJ Kouvola
148
Men Valkovöiset -67,5 kg 16th-final
Points
Petrus Rantamäki Kuopion Gladiator Factory
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
149
Men Valkovöiset -67,5 kg 16th-final
Points
Miro Koskenranta BJJ Vaasa
Juho Kuisma GB Gym
150
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Pekko Vasantola KuntoCenter Nurmijärvi
Ari Kempas Delariva Finland/Salini Sport Center
151
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
DQ
Markus Niilimäki Polar Jiu Jitsu Team
Teemu Jääskeläinen Heracles
152
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Jani Käkönen Spartan Sport Center
Joni Haataja BJJ Kouvola
153
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Aleksi Savolainen MMA Imatra
Matti Lassila Gracie Barra Kouvola
154
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
Points
Lauri Koski Finnfighters Gym
Joona Mukala Total Center Lahti
155
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
Triangle
Ville Sirviö MMA Vantaa
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
156
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
Judges Decision
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Turo Jalava Mma Team 300
157
Men Valkovöiset -73,5 kg 16th-final
RNC
Marko Pirinen MMA Vantaa
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
158
Men Valkovöiset -85,5 kg Final
Kimura
Markku Koivisto Oulun Kamppailuklubi
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
159
Men Valkovöiset -79,5 kg Semi-final
Kimura
Leo Koivisto Submission Fighting Lohja
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
160
Men Valkovöiset -79,5 kg Semi-final
Choke
Jimi Miettinen MMA Joensuu
Teemu Lemberg Submission Fighting Lohja
161
Men Valkovöiset -67,5 kg Quarter-final
Guillotine
Marko Jukarainen MMA Vantaa
Mika Leikkola BJJ Kouvola
162
Men Valkovöiset -67,5 kg Quarter-final
Points
Marko Sonck Turun Ju-jutsuseura
Risto Tammela Hipko
163
Men Valkovöiset -67,5 kg Quarter-final
Points
Pavel Tchernykh GB Gym
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
164
Men Valkovöiset -67,5 kg Quarter-final
Points
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
Juho Kuisma GB Gym
165
Men Valkovöiset -61,5 kg Quarter-final
Points
Henri Pulakka F4Sport
Niki Lindström Loop Jiu-Jitsu
166
Men Valkovöiset -61,5 kg Quarter-final
Walkover
Mikko Särkelä KuntoCenter Nurmijärvi
Eero Pukkila Gracie Barra Kouvola
167
Men Valkovöiset -61,5 kg Quarter-final
Points
Toni Meriluoto Espoon Kehähait
Joonas Koivula Porin Kamppailu-urheilukeskus
168
Men Valkovöiset -73,5 kg Quarter-final
Points
Pekko Vasantola KuntoCenter Nurmijärvi
Markus Niilimäki Polar Jiu Jitsu Team
169
Men Valkovöiset -73,5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Jani Käkönen Spartan Sport Center
Aleksi Savolainen MMA Imatra
170
Men Valkovöiset -73,5 kg Quarter-final
Triangle
Joona Mukala Total Center Lahti
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
171
Men Valkovöiset -73,5 kg Quarter-final
Points
Tomi Himberg Polar Jiu Jitsu Team
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
172
Women Sinivöiset -56,5 kg Semi-final
RNC
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
Ida Luostarinen Total Center Lahti
173
Men Valkovöiset -79,5 kg Final
Kimura
Joonas Kääriäinen Gracie Barra Kouvola
Teemu Lemberg Submission Fighting Lohja
174
Women Sinivöiset -66,5 kg Semi-final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Jenny Huikuri Total Center Lahti
175
Women Sinivöiset -66,5 kg Semi-final
Points
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Niina Aaltonen Ahjo Training Center
176
Men Valkovöiset -67,5 kg Semi-final
Points
Marko Jukarainen MMA Vantaa
Marko Sonck Turun Ju-jutsuseura
177
Men Valkovöiset -67,5 kg Semi-final
Points
Pavel Tchernykh GB Gym
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
178
Women Sinivöiset 66,5+ kg Semi-final
RNC
Eini Inha WFC Warriors
Marjaana Ylitalo Tampereen Jujutsukoulu
179
Men Valkovöiset -61,5 kg Semi-final
Choke
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Henri Pulakka F4Sport
180
Men Valkovöiset -61,5 kg Semi-final
Triangle
Mikko Särkelä KuntoCenter Nurmijärvi
Joonas Koivula Porin Kamppailu-urheilukeskus
181
Women Elite Avoin Final
Points
Hanna Hirvonen Jyväskylän Fight Club
Emilia Tuukkanen Total Center Lahti
182
Women Valkovöiset -66,5 kg Quarter-final
Points
Sanna Haimi Tampereen Jujutsukoulu
Krista Latvala Ahjo Training Center
183
Women Valkovöiset -66,5 kg Quarter-final
Points
Anna Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
Tiina Elomaa MMA Imatra
184
Men Valkovöiset -73,5 kg Semi-final
Points
Pekko Vasantola KuntoCenter Nurmijärvi
Jani Käkönen Spartan Sport Center
185
Men Valkovöiset -73,5 kg Semi-final
Points
Marko Tani Gracie Barra Kouvola
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
186
Women Sinivöiset -56,5 kg Semi-final
DQ
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Ida Luostarinen Total Center Lahti
187
Women Sinivöiset -66,5 kg Final
Points
Maria Liuska Polar Jiu Jitsu Team
Niina Aaltonen Ahjo Training Center
188
Men Valkovöiset -67,5 kg Final
Points
Marko Jukarainen MMA Vantaa
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
189
Women Sinivöiset 66,5+ kg Semi-final
Triangle
Inkeri Lehmusoksa Loop Jiu-Jitsu
Eini Inha WFC Warriors
190
Men Valkovöiset -61,5 kg Final
Triangle
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Mikko Särkelä KuntoCenter Nurmijärvi
191
Women Valkovöiset -66,5 kg Semi-final
Judges Decision
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Krista Latvala Ahjo Training Center
192
Women Valkovöiset -66,5 kg Semi-final
DQ
Satu Luukkonen Gracie Barra Lappeenranta
Tiina Elomaa MMA Imatra
193
Men Valkovöiset -73,5 kg Final
Points
Jani Käkönen Spartan Sport Center
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
194
Women Sinivöiset -56,5 kg Final
RNC
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
Ida Luostarinen Total Center Lahti
195
Women Sinivöiset 66,5+ kg Final
Choke
Marjaana Ylitalo Tampereen Jujutsukoulu
Inkeri Lehmusoksa Loop Jiu-Jitsu
196
Women Valkovöiset -66,5 kg Final
Guillotine
Maaria Haltsonen MMA Imatra
Tiina Elomaa MMA Imatra
197
Men Valkovöiset Open weight Semi-final
Points
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
Markus Vilkka MMA Team 300
198
Men Sinivöiset Open weight Quarter-final
Choke
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Sami Knihtilä MMA Joensuu
199
Men Sinivöiset Open weight Quarter-final
Kimura
Tuomas Simola Lahden Gentai
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
200
Men Elite Open weight Final
RNC
Severi Nenonen Total Center Lahti
Harri Wallenius Loop Jiu-Jitsu
201
Men Valkovöiset Open weight Semi-final
Walkover
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
Juha-Matti Kaila Polar Jiu Jitsu Team
202
Men Sinivöiset Open weight Semi-final
Points
Tommy Turunen Turun Ju-jutsuseura
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
203
Men Sinivöiset Open weight Semi-final
DQ
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team
Tuomas Simola Lahden Gentai
204
Men Valkovöiset Open weight Final
Points
Markus Vilkka MMA Team 300
Erkki Ebeling Loop Jiu-Jitsu
205
Men Sinivöiset Open weight Final
Judges Decision
Heikki Soveri Lahden Kamppailulajikeskus
Jaakko Vilander Polar Jiu Jitsu Team