1
Men Blue belts -64 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Daniel Hoddy Sports Academy No.1
Eetu Hopponen Järvenpään Kehäkarhut
2
Men Blue belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Isak Mathisen Sigma Jiu-Jitsu
Ville Leppinen RNC Sport Club
3
Men Blue belts -64 kg Quarter-final
Walkover
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
Henri Ämmälä MMA Seinäjoki
4
Men Blue belts -64 kg Quarter-final
Triangle
Erik Wikström Hilti Raasepori
Otso Peippo Buli Jiu-Jitsu
5
Women Blue belts -58.5 kg 16th-final
Choke
Anna Kaufmann Takado
Emilia Ahopelto Savate Club Fight & Fitness ry
6
Women Blue belts -58.5 kg 16th-final
Points
Ada Gustafsson Hipko
Riina Stén Buli Jiu-Jitsu
7
Women Blue belts -69 kg Quarter-final
Points
Filine Damm MMA Seinäjoki
Laura Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
8
Women Blue belts -69 kg Quarter-final
Points
Emma Puro Helsingin Paini-Miehet
Angela Charmakar Sisu Gym
9
Men Brown/Black belts -70 kg Quarter-final
Points
Topias Hassinen Barreto Helsinki
Jussi Paakkinen Tampereen Jujutsukoulu
10
Men Purple belts -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Antoni Shmerling Brazilian Top Team Estonia
11
Men Purple belts -76 kg Quarter-final
Choke
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Kalle-Anton Marjanen MMA Vantaa
12
Men Purple belts -76 kg Quarter-final
Points
Eetu Miettinen Heracles
Oleg Elizarov Sport Club Achilles
13
Men Purple belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Lauri Uuniemi Oulun Kamppailuklubi
Behnam Razaki Conde IF & Aura JJ
14
Women Blue belts -74 kg Quarter-final
Points
Varpu Vehomäki Helsingin Ju-jutsuklubi
Eliisa Nyfelt Buli Jiu-Jitsu
15
Women Blue belts -74 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Saara Karoliina Holsti Helsingin Ju-jutsuklubi
Anna-Kaisa Riitijoki F4Sport
16
Women Blue belts -74 kg Quarter-final
Collar Choke
Jenni Muunoja Finnfighters Gym
Sanni Siikilä MMA Vantaa
17
Women Purple/Brown/Black belts -58.5 kg Quarter-final
Walkover
Pilvi Laihonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Giovanna Maximiano Checkmat Alan Finfou
18
Women Purple/Brown/Black belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Saidi Backman Järvenpään Kehäkarhut
Astrid Vikgren Champions MMA and Conde BJJ IF
19
Women Purple/Brown/Black belts -58.5 kg Quarter-final
Collar Choke
Gislene Ivanoff Takado
Josefine Modig Apex Kalmar IF
20
Men Blue belts -64 kg Semi-final
Triangle
Daniel Hoddy Sports Academy No.1
Ville Leppinen RNC Sport Club
21
Men Blue belts -64 kg Semi-final
Collar Choke
Ossi Takala Sigma Jiu-Jitsu
Otso Peippo Buli Jiu-Jitsu
22
Women Blue belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Emilia Ahopelto Savate Club Fight & Fitness ry
23
Women Blue belts -58.5 kg Quarter-final
Points
Sofia Palin Combat Society
Ronja Kettunen Loop Jiu-Jitsu
24
Women Blue belts -58.5 kg Quarter-final
Walkover
Tessa Salminen Finnfighters Gym
Ada Gustafsson Hipko
25
Women Blue belts -58.5 kg Quarter-final
Walkover
Niina Apunen GB Gym
Maria Lavemäki Loop Jiu-Jitsu
26
Women Blue belts -69 kg Semi-final
Bow and Arrow
Solveiga Bucyte Helsingin Ju-jutsuklubi
Laura Kainulainen Brazilian Jiu-jitsu Academy
27
Women Blue belts -69 kg Semi-final
Points
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
Emma Puro Helsingin Paini-Miehet
28
Men Brown/Black belts -70 kg Semi-final
Ankle Lock
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Topias Hassinen Barreto Helsinki
29
Men Brown/Black belts -70 kg Semi-final
Armbar
Lucas Rodrigues Aura Jiujitsu
Tero Juntunen Vieskan Voima
30
Men Purple belts -76 kg Semi-final
Judges Decision
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
31
Men Purple belts -76 kg Semi-final
Ankle Lock
Eetu Miettinen Heracles
Behnam Razaki Conde IF & Aura JJ
32
Women Blue belts -74 kg Semi-final
Bow and Arrow
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Varpu Vehomäki Helsingin Ju-jutsuklubi
33
Women Blue belts -74 kg Semi-final
DQ
Saara Karoliina Holsti Helsingin Ju-jutsuklubi
Sanni Siikilä MMA Vantaa
34
Women Purple/Brown/Black belts -58.5 kg Semi-final
Choke
Minja Lehtinen Combat Society
Pilvi Laihonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
35
Women Purple/Brown/Black belts -58.5 kg Semi-final
Points
Astrid Vikgren Champions MMA and Conde BJJ IF
Josefine Modig Apex Kalmar IF
36
Men Purple belts -82.3 kg 16th-final
Points
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club
37
Men Purple belts -82.3 kg 16th-final
Choke
Niko Karhunen Vantaan Kamppailukeskus
Viktor Glesing Seesawat Plan 2
38
Men Purple belts -82.3 kg 16th-final
Walkover
Christian Ahokas Finnfighters Gym
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
39
Men Purple belts -82.3 kg 16th-final
Lapel Choke
Anssi Juopperi Buli Jiu-Jitsu
Boris Sirel Helsingin Paini-Miehet
40
Men Blue belts -64 kg Final
Points
Daniel Hoddy Sports Academy No.1
Otso Peippo Buli Jiu-Jitsu
41
Women Blue belts -58.5 kg Semi-final
Collar Choke
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Ronja Kettunen Loop Jiu-Jitsu
42
Women Blue belts -58.5 kg Semi-final
Armbar
Ada Gustafsson Hipko
Maria Lavemäki Loop Jiu-Jitsu
43
Women Blue belts -69 kg Final
RNC
Solveiga Bucyte Helsingin Ju-jutsuklubi
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
44
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Sami Knuutinen Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Alkiomaa BJJ Kouvola
45
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Side choke
Johannes Mathisen Sigma Jiu-Jitsu
Ossi Rantanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
46
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Buja Rezvani Buli Jiu-Jitsu
Tomi Vainionpää Jyväskylän Fight Club
47
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Ronny Kengo Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Tapani Leppänen Jyväskylän Fight Club
48
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Timo Valpola Espoon Kehähait
Axel Rissanen Delariva Finland/Salini Sport Center
49
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Pekka Luukkonen GB Gym
Henri Nuottonen PP Jiujitsu Helsinki ry
50
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Otso Vikman Sigma Jiu-Jitsu
Joona Tähti Tornion Jujutsuseura
51
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Aleksi Hakkarainen Turun Ju-jutsuseura
Edvinas Galdikas Mascarenhas Team Klaipėda
52
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Walkover
Mikko Honkonen Delariva Finland/Salini Sport Center
Arvi Freiberg Brazilian Top Team Estonia
53
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Points
Teemu Rämä Helsingin Ju-jutsuklubi
Joonas Kaitala Järvenpään Kehäkarhut
54
Men Blue belts -82.3 kg 32nd-final
Triangle
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
Marcus Salminen Sigma Jiu-Jitsu
55
Men Brown/Black belts -70 kg Final
Armbar
Topias Hassinen Barreto Helsinki
Lucas Rodrigues Aura Jiujitsu
56
Men Purple belts -76 kg Final
Ankle Lock
Mikko Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Behnam Razaki Conde IF & Aura JJ
57
Women Blue belts -74 kg Final
Choke
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Sanni Siikilä MMA Vantaa
58
Women Blue belts -58.5 kg Final
Ankle Lock
Mari Itkonen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
Maria Lavemäki Loop Jiu-Jitsu
59
Women Purple/Brown/Black belts -58.5 kg Final
Points
Minja Lehtinen Combat Society
Josefine Modig Apex Kalmar IF
60
Men Purple belts -82.3 kg Quarter-final
Ankle Lock
Otto Haapa-aho Sigma Jiu-Jitsu
Aki Laakso PP Jiujitsu Helsinki ry
61
Men Purple belts -82.3 kg Quarter-final
Bow and Arrow
Julius Pelkonen Sisu Gym
Viktor Glesing Seesawat Plan 2
62
Men Purple belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Mergim Syla Sports Academy No.1
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
63
Men Purple belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Benjamin Murto Helsingin Ju-jutsuklubi
Boris Sirel Helsingin Paini-Miehet
64
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Samuel Alkiomaa BJJ Kouvola
65
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Points
Ossi Rantanen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Buja Rezvani Buli Jiu-Jitsu
66
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Points
Leevi Lauttanen Helsingin Paini-Miehet
Ronny Kengo Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
67
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Americana
Oliver Hakkarainen Hipko
Timo Valpola Espoon Kehähait
68
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Points
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
Henri Nuottonen PP Jiujitsu Helsinki ry
69
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Collar Choke
Otso Vikman Sigma Jiu-Jitsu
Edvinas Galdikas Mascarenhas Team Klaipėda
70
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Points
Toni Kalliomäki Kamppailu Center
Mikko Honkonen Delariva Finland/Salini Sport Center
71
Men Blue belts -82.3 kg 16th-final
Armbar
Teemu Rämä Helsingin Ju-jutsuklubi
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
72
Men Brown/Black belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Anton Ukkola Tampereen Jujutsukoulu
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
73
Men Brown/Black belts -82.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Ali Aalto Heracles
Espen Mathiesen KMR BJJ Kimura Europe
74
Men Brown/Black belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
75
Men Brown/Black belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
Oskari Auvinen Hipko
76
Men Brown/Black belts -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Petrus Haverinen Oulun Kamppailuklubi
Sakari Lento Turun Ju-jutsuseura
77
Men Brown/Black belts -88.3 kg Quarter-final
Triangle
Tommi Toikkanen Sigma Jiu-Jitsu
Charles Adorian Gracie Barra
78
Men Brown/Black belts -88.3 kg Quarter-final
Walkover
Francisco Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Joni Suojärvi Delariva Finland/Salini Sport Center
79
Men Purple belts -82.3 kg Semi-final
Points
Otto Haapa-aho Sigma Jiu-Jitsu
Viktor Glesing Seesawat Plan 2
80
Men Purple belts -82.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
Boris Sirel Helsingin Paini-Miehet
81
Men Brown/Black belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
82
Men Brown/Black belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Simon Immerstrand Stark Jiu Jitsu
Mikko Mutanen Hipko
83
Men Brown/Black belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
84
Men Brown/Black belts -94.3 kg Quarter-final
Choke
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
85
Men Blue belts -82.3 kg Quarter-final
Triangle
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Buja Rezvani Buli Jiu-Jitsu
86
Men Blue belts -82.3 kg Quarter-final
Points
Leevi Lauttanen Helsingin Paini-Miehet
Oliver Hakkarainen Hipko
87
Men Blue belts -82.3 kg Quarter-final
Choke
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
Edvinas Galdikas Mascarenhas Team Klaipėda
88
Men Blue belts -82.3 kg Quarter-final
DQ
Toni Kalliomäki Kamppailu Center
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
89
Men Blue belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Jaakko Pajuluoma MMA Seinäjoki
90
Men Blue belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Mergim Maxhuni GB Gym
Juha-Matti Tolvanen Sigma Jiu-Jitsu
91
Men Blue belts -100.5 kg Quarter-final
Triangle
Jesse Räkköläinen Hipko
David Angelo Science of Jiu Jitsu
92
Men Blue belts -100.5 kg Quarter-final
Kimura
Jere Komulainen Sisu Gym
Sam-Peter Jokinen Vantaan Kamppailukeskus
93
Men Brown/Black belts -82.3 kg Semi-final
Choke
Anton Ukkola Tampereen Jujutsukoulu
Espen Mathiesen KMR BJJ Kimura Europe
94
Men Brown/Black belts -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
95
Men Brown/Black belts -88.3 kg Semi-final
Triangle
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Sakari Lento Turun Ju-jutsuseura
96
Men Brown/Black belts -88.3 kg Semi-final
Choke
Charles Adorian Gracie Barra
Francisco Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
97
Men Purple belts -82.3 kg Final
Points
Viktor Glesing Seesawat Plan 2
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
98
Women Purple/Brown/Black belts 74+ kg Semi-final
Points
Venla Nivala Hipko
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
99
Men Brown/Black belts -94.3 kg Semi-final
Points
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Simon Immerstrand Stark Jiu Jitsu
100
Men Brown/Black belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jesse Vuorio GB Gym
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
101
Men Brown/Black belts 94.3+ kg Quarter-final
Points
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Riku Purra Brazilian Jiu-jitsu Academy
102
Men Brown/Black belts 94.3+ kg Quarter-final
Collar Choke
Kjetil Lydvo Frontline Academy
Janne Toivanen Sisu Gym
103
Men Blue belts -82.3 kg Semi-final
Armbar
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Leevi Lauttanen Helsingin Paini-Miehet
104
Men Blue belts -82.3 kg Semi-final
Collar Choke
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
Hugo Eriksson Turun Ju-jutsuseura
105
Men Purple belts 100.5+ kg Final
Judges Decision
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Miguel Gouveia MMA Vantaa
106
Men Blue belts 100.5+ kg 16th-final
Collar Choke
Niilo Niemi Crest - Professional Fighting Center
Teemu Sillanpää MMA Seinäjoki
107
Men Blue belts 100.5+ kg 16th-final
Americana
jami wahlström Hipko
Phu Nguyen Buli Jiu-Jitsu
108
Men Blue belts -100.5 kg Semi-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Mergim Maxhuni GB Gym
109
Men Blue belts -100.5 kg Semi-final
Collar Choke
David Angelo Science of Jiu Jitsu
Jere Komulainen Sisu Gym
110
Men Brown/Black belts -82.3 kg Final
Choke
Espen Mathiesen KMR BJJ Kimura Europe
Jesse Kujanpää Jyväskylän Fight Club
111
Men Purple belts -100.5 kg Quarter-final
Points
Calle Jakobsén Helsingin Ju-jutsuklubi
Topi Kärkkäinen Oulun Kamppailuklubi
112
Men Purple belts -100.5 kg Quarter-final
Armbar
Tommi Tahvanainen MMA Vantaa
Kennet Christensen Checkmat Danmark
113
Men Purple belts -100.5 kg Quarter-final
Walkover
Tommi Henttula Tampereen Jujutsukoulu
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
114
Men Brown/Black belts -88.3 kg Final
Points
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Charles Adorian Gracie Barra
115
Women Purple/Brown/Black belts 74+ kg Semi-final
Kimura
Salla Simola Finnfighters Gym
Venla Nivala Hipko
116
Men Brown/Black belts -94.3 kg Final
Choke
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Jesse Vuorio GB Gym
117
Men Brown/Black belts 94.3+ kg Semi-final
Injury
Sami Raijas Sisu Gym
Teemu Jäntti MMA Vantaa
118
Men Brown/Black belts 94.3+ kg Semi-final
Collar Choke
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
Kjetil Lydvo Frontline Academy
119
Women Purple/Brown/Black belts -74 kg Semi-final
Walkover
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
Titta Nielikäinen Sisu Gym
120
Men Blue belts -82.3 kg Final
Choke
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
121
Men Purple belts -94.3 kg 16th-final
Walkover
Istvan Burgus Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Otto Kokki Jyväskylän Fight Club
122
Men Purple belts -94.3 kg 16th-final
Points
Joonas Söderlund MMA Vantaa
Topi Mäntyniemi Jyväskylän Fight Club
123
Men Blue belts 100.5+ kg Quarter-final
Points
Paolo Haapanen Finnfighters Gym
Niilo Niemi Crest - Professional Fighting Center
124
Men Blue belts 100.5+ kg Quarter-final
Collar Choke
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
Pasi Lassila Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
125
Men Blue belts 100.5+ kg Quarter-final
Lock
Kasper Keps Võimla
jami wahlström Hipko
126
Men Blue belts 100.5+ kg Quarter-final
Armbar
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
Lawin Khalil Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
127
Men Blue belts -100.5 kg Final
Collar Choke
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
David Angelo Science of Jiu Jitsu
128
Men Purple belts -100.5 kg Semi-final
Points
Atte Heiskanen Sigma Jiu-Jitsu
Calle Jakobsén Helsingin Ju-jutsuklubi
129
Men Purple belts -100.5 kg Semi-final
Points
Kennet Christensen Checkmat Danmark
Tommi Henttula Tampereen Jujutsukoulu
130
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Bow and Arrow
Isak Höglund Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Mikko Saranpää MMA Seinäjoki
131
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Points
Alexander Joly Hipko
Rasmus Meller Arctic Fight Club Levi ry
132
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
lauri Karppinen Polar Jiu Jitsu Team
Topi Kotti Tampereen Jujutsukoulu
133
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Ankle Lock
Jan Niemi Sisu Gym
Jesse Torvinen Sigma Jiu-Jitsu
134
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Points
jani lehtonen Finnfighters Gym
Arttu Pylvänäinen Sports Academy No.1
135
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Kimura
Janne Öysti Helsingin Ju-jutsuklubi
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
136
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Armbar
Mikael Nikki Combat Juju
Samuel Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
137
Men Blue belts -94.3 kg 16th-final
Points
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Vili Tina Hipko
138
Women Purple/Brown/Black belts 74+ kg Final
Kimura
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
Salla Simola Finnfighters Gym
139
Men Brown/Black belts 94.3+ kg Final
Lapel Choke
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Kjetil Lydvo Frontline Academy
140
Women Purple/Brown/Black belts -74 kg Semi-final
Walkover
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
Helene Vanninen Sigma Jiu-Jitsu
141
Men Blue belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Paolo Haapanen Finnfighters Gym
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
142
Men Blue belts 100.5+ kg Semi-final
Points
Kasper Keps Võimla
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
143
Men Purple belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Istvan Burgus Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
144
Men Purple belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Lauri Voog Combat Society
145
Men Purple belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Topi Mäntyniemi Jyväskylän Fight Club
146
Men Purple belts -94.3 kg Quarter-final
DQ
Dmitry Remeshkov Sigma Jiu-Jitsu
Jari Kantanen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
147
Men Purple belts -100.5 kg Final
Armbar
Atte Heiskanen Sigma Jiu-Jitsu
Kennet Christensen Checkmat Danmark
148
Women Purple/Brown/Black belts -69 kg Semi-final
RNC
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Maria Tikka MMA Rovaniemi
149
Men Blue belts -88.3 kg 32nd-final
Choke
keijo kristo pruus Delariva Finland/Salini Sport Center
Vilhelm Sirén Takado
150
Men Blue belts -88.3 kg 32nd-final
Walkover
Jussi Ketoluoto Kajaanin Ju-Jutsuseura
Paavo Korpi Tampereen Jujutsukoulu
151
Men Blue belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Isak Höglund Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Rasmus Meller Arctic Fight Club Levi ry
152
Men Blue belts -94.3 kg Quarter-final
Points
Topi Kotti Tampereen Jujutsukoulu
Jan Niemi Sisu Gym
153
Men Blue belts -94.3 kg Quarter-final
Collar Choke
jani lehtonen Finnfighters Gym
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
154
Men Blue belts -94.3 kg Quarter-final
Armbar
Mikael Nikki Combat Juju
Vili Tina Hipko
155
Men Purple belts -88.3 kg 16th-final
Walkover
Matti Kivisalo Crest - Professional Fighting Center
Andrea Camilloni Prana jiu jitsu
156
Men Purple belts -88.3 kg 16th-final
Points
Artem Rybushkin Loop Jiu-Jitsu
Kevin Kullman Halavanca bjj
157
Men Purple belts -88.3 kg 16th-final
Points
Henry Suhonen GB Gym
Jesse Alanko Finnfighters Gym
158
Men Blue belts 100.5+ kg Final
Points
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
159
Women Purple/Brown/Black belts -74 kg Final
Armbar
Titta Nielikäinen Sisu Gym
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
160
Women Blue belts 74+ kg Quarter-final
Bow and Arrow
Roosa Heinonen Sigma Jiu-Jitsu
Salla Pasula MMA Rovaniemi
161
Men Purple belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Lauri Voog Combat Society
162
Men Purple belts -94.3 kg Semi-final
Choke
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
Dmitry Remeshkov Sigma Jiu-Jitsu
163
Men Brown/Black belts -76 kg 16th-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
164
Men Brown/Black belts -76 kg 16th-final
Armbar
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
James Keay Gracie Barra Nottingham
165
Men Brown/Black belts -76 kg 16th-final
Walkover
Toni Lipsanen BJJ Kouvola
Paulus Nivala Finnfighters Gym
166
Men Brown/Black belts -76 kg 16th-final
Knee Bar
Tuomas Heiskari Loop Jiu-Jitsu
Eetu Lehto Oulun Kamppailuklubi
167
Women Purple/Brown/Black belts -69 kg Semi-final
Bow and Arrow
Satu Jokela Finnfighters Gym
Maria Tikka MMA Rovaniemi
168
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Points
Simon Lehtimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
keijo kristo pruus Delariva Finland/Salini Sport Center
169
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Americana
Jarno Laine MMA Team 300
Jaakko Laaksonen Turun Ju-jutsuseura
170
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Points
Antti Orlimo Helsingin Ju-jutsuklubi
Ville Salminen Loop Jiu-Jitsu
171
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Collar Choke
Tuomas Teittinen Combat Society
Santeri Mikkola Hipko
172
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Triangle
Filip Juselius Fight4All
Paavo Korpi Tampereen Jujutsukoulu
173
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Points
Kim Toivanen Nurmijärven Kamppailijat
Mahmuud Al-hello PP Jiujitsu Helsinki ry
174
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Lapel Choke
Elmeri Joronen Helsingin Ju-jutsuklubi
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
175
Men Blue belts -88.3 kg 16th-final
Points
Tom Svanljung Hipko
Erik Lagerroos Hilti Raasepori
176
Men Blue belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Isak Höglund Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Jan Niemi Sisu Gym
177
Men Blue belts -94.3 kg Semi-final
Collar Choke
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
Mikael Nikki Combat Juju
178
Men Purple belts -94.3 kg Final
Collar Choke
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Fisnik Neziri Loop Jiu-Jitsu
179
Men Purple belts -88.3 kg Quarter-final
Americana
Sebastian Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
Matti Kivisalo Crest - Professional Fighting Center
180
Men Purple belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Patricio Diaz-Abasta PP Jiujitsu Helsinki ry
Aleksi Kurronen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
181
Men Purple belts -88.3 kg Quarter-final
Judges Decision
Sami Öfverberg Nurmijärven Kamppailijat
Kevin Kullman Halavanca bjj
182
Men Purple belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jesse Alanko Finnfighters Gym
183
Women Purple/Brown/Black belts -69 kg Final
Points
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Satu Jokela Finnfighters Gym
184
Women Blue belts 74+ kg Semi-final
Points
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Salla Pasula MMA Rovaniemi
185
Women Blue belts 74+ kg Semi-final
Points
Salla Ylistö-Vesala Combat Society
Katriina Juutilainen Kuopion Gladiator Factory
186
Men Brown/Black belts -76 kg Quarter-final
Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
187
Men Brown/Black belts -76 kg Quarter-final
Armbar
Kim Lipsanen BJJ Kouvola
James Keay Gracie Barra Nottingham
188
Men Brown/Black belts -76 kg Quarter-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Paulus Nivala Finnfighters Gym
189
Men Brown/Black belts -76 kg Quarter-final
Triangle
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Eetu Lehto Oulun Kamppailuklubi
190
Men Blue belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Simon Lehtimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jaakko Laaksonen Turun Ju-jutsuseura
191
Men Blue belts -88.3 kg Quarter-final
Collar Choke
Antti Orlimo Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Teittinen Combat Society
192
Men Blue belts -88.3 kg Quarter-final
Choke
Filip Juselius Fight4All
Kim Toivanen Nurmijärven Kamppailijat
193
Men Blue belts -88.3 kg Quarter-final
Points
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
Tom Svanljung Hipko
194
Men Blue belts -94.3 kg Final
Points
Isak Höglund Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
195
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Otto Pulkki BJJ Kouvola
Joonas Koivunen Sigma Jiu-Jitsu
196
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Points
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Sasu-Joonas Viitanen Helsingin Paini-Miehet
197
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
RNC
Madis Ligema Brazilian Top Team Estonia
Tony Pasanen Järvenpään Kehäkarhut
198
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Points
Otto Mäntyniemi Finnfighters Gym
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
199
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Choke
Jesse Pitkänen Finnfighters Gym
Otto-Elias Lampela Hipko
200
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Points
Väinö Lahtinen MMA Vantaa
Jami Heino Turun Ju-jutsuseura
201
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Walkover
Paulo Estudillo Crest - Professional Fighting Center
Novica Jovanovic Stark Jiu Jitsu
202
Men Blue belts -76 kg 32nd-final
Armbar
Arttu Rekola Järvenpään Kehäkarhut
Pekka Nummela GB Gym
203
Men Purple belts -88.3 kg Semi-final
Armbar
Sebastian Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
Aleksi Kurronen Kamppailuareena Mikkeli BJJ
204
Men Purple belts -88.3 kg Semi-final
Triangle
Kevin Kullman Halavanca bjj
Kasperi Elomaa Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
205
Women Blue belts 74+ kg Final
Points
Salla Pasula MMA Rovaniemi
Katriina Juutilainen Kuopion Gladiator Factory
206
Men Brown/Black belts -76 kg Semi-final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
James Keay Gracie Barra Nottingham
207
Men Brown/Black belts -76 kg Semi-final
Points
Severi Nenonen Total Center Lahti
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
208
Men Blue belts -88.3 kg Semi-final
Collar Choke
Jaakko Laaksonen Turun Ju-jutsuseura
Tuomas Teittinen Combat Society
209
Men Blue belts -88.3 kg Semi-final
Ankle Lock
Filip Juselius Fight4All
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
210
Men Purple belts -70 kg Quarter-final
Walkover
Robert Eklöv Team Leites
Sam Binet Sports Academy No.1
211
Men Purple belts -70 kg Quarter-final
Judges Decision
Niko Nyyssönen Nurmijärven Kamppailijat
Tapio Vepsäläinen REvolution Fight ry
212
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Armbar
Jaakko Lempiäinen Crest - Professional Fighting Center
Otto Pulkki BJJ Kouvola
213
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Points
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
214
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Collar Choke
Jesse Keihäs Takado
Madis Ligema Brazilian Top Team Estonia
215
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Armbar
Roope Niemi Combat Society
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
216
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Triangle
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jesse Pitkänen Finnfighters Gym
217
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Points
Miki Pajula Järvenpään Kehäkarhut
Väinö Lahtinen MMA Vantaa
218
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Points
Lauri Räsänen Nurmijärven Kamppailijat
Novica Jovanovic Stark Jiu Jitsu
219
Men Blue belts -76 kg 16th-final
Points
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Pekka Nummela GB Gym
220
Men Purple belts -88.3 kg Final
Points
Sebastian Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
Kevin Kullman Halavanca bjj
221
Women Purple/Brown/Black belts -64 kg Final
Points
Suvi Koikkalainen Takado
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
222
Women Blue belts -64 kg 16th-final
Armbar
Raimonda Adomaitiene Mascarenhas Team Klaipėda
Anna Fischer Buli Jiu-Jitsu
223
Women Blue belts -64 kg 16th-final
Points
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
Jessica Rojas Aura Jiujitsu
224
Women Blue belts -64 kg 16th-final
Points
Lumi Haraholma Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Noora Loikkanen Heracles
225
Men Blue belts -88.3 kg Final
Armbar
Tuomas Teittinen Combat Society
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
226
Men Brown/Black belts -76 kg Final
Lock
James Keay Gracie Barra Nottingham
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
227
Men Purple belts -70 kg Semi-final
Lapel Choke
Tuomas Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Sam Binet Sports Academy No.1
228
Men Purple belts -70 kg Semi-final
Armbar
Riku Forsell Sports Academy No.1
Niko Nyyssönen Nurmijärven Kamppailijat
229
Men Blue belts -70 kg 32nd-final
Points
Lars Fredrik Domsich Science of Jiu Jitsu
Aziz Abdraimov AOGG Jiu-Jitsu
230
Men Blue belts -70 kg 32nd-final
Points
Ogtay Ahmadli Takado
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
231
Men Blue belts -76 kg Quarter-final
Choke
Otto Pulkki BJJ Kouvola
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
232
Men Blue belts -76 kg Quarter-final
Points
Jesse Keihäs Takado
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
233
Men Blue belts -76 kg Quarter-final
Points
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Miki Pajula Järvenpään Kehäkarhut
234
Men Blue belts -76 kg Quarter-final
Points
Lauri Räsänen Nurmijärven Kamppailijat
Pekka Nummela GB Gym
235
Women Blue belts -64 kg Quarter-final
Choke
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Anna Fischer Buli Jiu-Jitsu
236
Women Blue belts -64 kg Quarter-final
Lock
Emilia Hovi Heracles
Sara Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
237
Women Blue belts -64 kg Quarter-final
Armbar
Anniina Loponen Takado
Jessica Rojas Aura Jiujitsu
238
Women Blue belts -64 kg Quarter-final
Points
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
Lumi Haraholma Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
239
Men Purple belts -70 kg Final
Collar Choke
Tuomas Knuutinen Oulun Kamppailuklubi
Riku Forsell Sports Academy No.1
240
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Choke
Edvin Pihlak Sigma Jiu-Jitsu
Lars Fredrik Domsich Science of Jiu Jitsu
241
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Choke
Timo Livisto Helsingin Ju-jutsuklubi
Ali Rizwan Team Leites
242
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Collar Choke
Joonas Ahola Buli Jiu-Jitsu
Vidar Helin Frontline Academy Orebro
243
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Walkover
Erno Rättö Sigma Jiu-Jitsu
Aapo Kinnunen BJJ Kouvola
244
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Walkover
Eetu Tolonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
245
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Points
Samuel Laire Hipko
Markku Halinen Buli Jiu-Jitsu
246
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Points
Onni Lindqvist Sigma Jiu-Jitsu
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
247
Men Blue belts -70 kg 16th-final
Ankle Lock
Elias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ramzan Gazmagomaev TK Sports
248
Men Blue belts -76 kg Semi-final
Points
Otto Pulkki BJJ Kouvola
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
249
Men Blue belts -76 kg Semi-final
Points
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Pekka Nummela GB Gym
250
Women Blue belts -64 kg Semi-final
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Sara Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
251
Women Blue belts -64 kg Semi-final
Lock
Anniina Loponen Takado
Lumi Haraholma Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
252
Men Blue belts -70 kg Quarter-final
Ankle Lock
Edvin Pihlak Sigma Jiu-Jitsu
Ali Rizwan Team Leites
253
Men Blue belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Vidar Helin Frontline Academy Orebro
Aapo Kinnunen BJJ Kouvola
254
Men Blue belts -70 kg Quarter-final
Armbar
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
Samuel Laire Hipko
255
Men Blue belts -70 kg Quarter-final
Points
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
Ramzan Gazmagomaev TK Sports
256
Men Blue belts -76 kg Final
Points
John Heidenberg Stark Jiu Jitsu
Pekka Nummela GB Gym
257
Women Blue belts -64 kg Final
Points
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Anniina Loponen Takado
258
Men Blue belts -70 kg Semi-final
Choke
Edvin Pihlak Sigma Jiu-Jitsu
Vidar Helin Frontline Academy Orebro
259
Men Blue belts -70 kg Semi-final
Points
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
Ramzan Gazmagomaev TK Sports
260
Men Blue belts -70 kg Final
Points
Edvin Pihlak Sigma Jiu-Jitsu
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
261
Men Brown/Black belts Open weight 32nd-final
Bow and Arrow
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Charles Adorian Gracie Barra
262
Men Brown/Black belts Open weight 32nd-final
Collar Choke
Kjetil Lydvo Frontline Academy
Jussi Paakkinen Tampereen Jujutsukoulu
263
Men Brown/Black belts Open weight 32nd-final
Choke
Janne Toivanen Sisu Gym
Espen Mathiesen KMR BJJ Kimura Europe
264
Men Brown/Black belts Open weight 32nd-final
Bow and Arrow
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Paulus Nivala Finnfighters Gym
265
Men Brown/Black belts Open weight 32nd-final
Points
Mikael Suonpää Tampereen Jujutsukoulu
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
266
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Julia Nokelainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
267
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Figure Four
Salla Simola Finnfighters Gym
Astrid Vikgren Champions MMA and Conde BJJ IF
268
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Kimura
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
Pilvi Laihonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
269
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
270
Men Purple belts Open weight 16th-final
Armbar
Walter Karlsson Vantaan Kamppailukeskus
Kennet Christensen Checkmat Danmark
271
Men Purple belts Open weight 16th-final
Triangle
Lauri Voog Combat Society
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
272
Women Blue belts Open weight 32nd-final
Choke
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
Anna Fischer Buli Jiu-Jitsu
273
Women Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Jenni Muunoja Finnfighters Gym
Lumi Haraholma Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
274
Women Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Sofia Palin Combat Society
Angela Charmakar Sisu Gym
275
Men Blue belts Open weight 64th-final
Wrist Lock
Miki Pajula Järvenpään Kehäkarhut
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
276
Men Blue belts Open weight 64th-final
Points
Tommi Lindvall Tampereen Jujutsukoulu
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
277
Men Blue belts Open weight 64th-final
Choke
Väinö Lahtinen MMA Vantaa
Ogtay Ahmadli Takado
278
Men Blue belts Open weight 64th-final
Armbar
Otto Mäntyniemi Finnfighters Gym
Rasmus Meller Arctic Fight Club Levi ry
279
Men Blue belts Open weight 64th-final
Points
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tapani Leppänen Jyväskylän Fight Club
280
Men Blue belts Open weight 64th-final
Judges Decision
Juha Peltola Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
jami wahlström Hipko
281
Men Blue belts Open weight 64th-final
Points
Ramzan Gazmagomaev TK Sports
Vidar Helin Frontline Academy Orebro
282
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Points
Jaakko Vilander Kilo Jiu-Jitsu
Charles Adorian Gracie Barra
283
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Points
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
Simon Immerstrand Stark Jiu Jitsu
284
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Choke
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Kjetil Lydvo Frontline Academy
285
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Choke
Tommi Toikkanen Sigma Jiu-Jitsu
Espen Mathiesen KMR BJJ Kimura Europe
286
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Ankle Lock
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Teemu Jäntti MMA Vantaa
287
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Choke
Anton Ukkola Tampereen Jujutsukoulu
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
288
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Bow and Arrow
Jesse Vuorio GB Gym
Aleksi Kylmälahti Sigma Jiu-Jitsu
289
Men Brown/Black belts Open weight 16th-final
Lock
Severi Nenonen Total Center Lahti
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
290
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Semi-final
Choke
Kerttu Kouki Loop Jiu-Jitsu
Salla Simola Finnfighters Gym
291
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Semi-final
Points
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
Jessika Torttila Sigma Jiu-Jitsu
292
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Kennet Christensen Checkmat Danmark
293
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Armbar
Jouko Koskinen Helsingin Ju-jutsuklubi
Sebastian Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
294
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Points
Dmitry Remeshkov Sigma Jiu-Jitsu
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
295
Men Purple belts Open weight Quarter-final
Bow and Arrow
Behnam Razaki Conde IF & Aura JJ
Calle Jakobsén Helsingin Ju-jutsuklubi
296
Women Blue belts Open weight 16th-final
Armbar
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Milena Raappana Helsingin Ju-jutsuklubi
297
Women Blue belts Open weight 16th-final
Points
Salla Ylistö-Vesala Combat Society
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
298
Women Blue belts Open weight 16th-final
Choke
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Pinja Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
299
Women Blue belts Open weight 16th-final
Collar Choke
Roosa Heinonen Sigma Jiu-Jitsu
Salla Pasula MMA Rovaniemi
300
Women Blue belts Open weight 16th-final
Armbar
Solveiga Bucyte Helsingin Ju-jutsuklubi
Jenni Muunoja Finnfighters Gym
301
Women Blue belts Open weight 16th-final
Lock
Katriina Juutilainen Kuopion Gladiator Factory
Sara Määttänen Sigma Jiu-Jitsu
302
Women Blue belts Open weight 16th-final
Armbar
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Angela Charmakar Sisu Gym
303
Women Blue belts Open weight 16th-final
Walkover
Anniina Loponen Takado
Ada Gustafsson Hipko
304
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
RNC
Charles Adorian Gracie Barra
Simon Immerstrand Stark Jiu Jitsu
305
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Bow and Arrow
Kjetil Lydvo Frontline Academy
Espen Mathiesen KMR BJJ Kimura Europe
306
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Figure Four
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
307
Men Brown/Black belts Open weight Quarter-final
Injury
Jesse Vuorio GB Gym
Sebastian Mäkinen Finnfighters Gym
308
Women Purple/Brown/Black belts Open weight Final
Armbar
Salla Simola Finnfighters Gym
Heidi Saren Loop Jiu-Jitsu
309
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Isak Höglund Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
310
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Joonas Ahola Buli Jiu-Jitsu
Jan Niemi Sisu Gym
311
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Choke
jani lehtonen Finnfighters Gym
Santeri Mikkola Hipko
312
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Choke
Kasper Keps Võimla
Sami Knuutinen Tampereen Jujutsukoulu
313
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Jesse Keihäs Takado
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
314
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Triangle
Roope Niemi Combat Society
Janne Öysti Helsingin Ju-jutsuklubi
315
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Triangle
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Väinö Lahtinen MMA Vantaa
316
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Points
Roope Ollikainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
317
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Anaconda
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Otto Mäntyniemi Finnfighters Gym
318
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Lock
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Edvinas Galdikas Mascarenhas Team Klaipėda
319
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Armbar
Jesse Räkköläinen Hipko
Mikael Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
320
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Lapel Choke
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
Marcus Salminen Sigma Jiu-Jitsu
321
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Armbar
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
jami wahlström Hipko
322
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Collar Choke
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
Topi Kotti Tampereen Jujutsukoulu
323
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Judges Decision
Jere Komulainen Sisu Gym
Vidar Helin Frontline Academy Orebro
324
Men Blue belts Open weight 32nd-final
Kimura
Elias Koskinen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
325
Men Brown/Black belts Open weight Semi-final
Lapel Choke
Charles Adorian Gracie Barra
Kjetil Lydvo Frontline Academy
326
Men Brown/Black belts Open weight Semi-final
Choke
Mattias Kasurinen Sports Academy No.1
Jesse Vuorio GB Gym
327
Men Purple belts Open weight Semi-final
Points
Mikko Pouru Finnfighters Gym
Sebastian Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
328
Men Purple belts Open weight Semi-final
RNC
Neil Mcgwynne East Coast Jiu Jitsu Academy
Behnam Razaki Conde IF & Aura JJ
329
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Lotta Koivunen Järvenpään Kehäkarhut
330
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Choke
Aada Lehtonen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Salla Pasula MMA Rovaniemi
331
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Armbar
Solveiga Bucyte Helsingin Ju-jutsuklubi
Katriina Juutilainen Kuopion Gladiator Factory
332
Women Blue belts Open weight Quarter-final
Collar Choke
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Ada Gustafsson Hipko
333
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
Joonas Ahola Buli Jiu-Jitsu
334
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
jani lehtonen Finnfighters Gym
Kasper Keps Võimla
335
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
Roope Niemi Combat Society
336
Men Blue belts Open weight 16th-final
Triangle
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Vakaris Mečionis Mascarenhas Team Klaipėda
337
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Niklas Suvitie Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
338
Men Blue belts Open weight 16th-final
Americana
Jesse Räkköläinen Hipko
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
339
Men Blue belts Open weight 16th-final
Points
Samuel Hernberg Pietarsaaren Ju-Jutsu ry
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
340
Men Blue belts Open weight 16th-final
Lock
Jere Komulainen Sisu Gym
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
341
Men Brown/Black belts Open weight Final
Points
Kjetil Lydvo Frontline Academy
Jesse Vuorio GB Gym
342
Men Purple belts Open weight Final
Points
Sebastian Sonntag Sigma Jiu-Jitsu
Behnam Razaki Conde IF & Aura JJ
343
Women Blue belts Open weight Semi-final
Points
Venla Tuominen Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
Salla Pasula MMA Rovaniemi
344
Women Blue belts Open weight Semi-final
Points
Solveiga Bucyte Helsingin Ju-jutsuklubi
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
345
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Mindaugas Bartkus Mascarenhas Team Klaipėda
Kasper Keps Võimla
346
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Points
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
Tuomas Lehto Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
347
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Judges Decision
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Niko Länsipuro Tampereen Jujutsukoulu
348
Men Blue belts Open weight Quarter-final
Ankle Lock
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
Tadd Ilgas Mascarenhas Team Klaipėda
349
Women Blue belts Open weight Final
Points
Salla Pasula MMA Rovaniemi
Ada Salmela Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
350
Men Blue belts Open weight Semi-final
Judges Decision
Kasper Keps Võimla
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
351
Men Blue belts Open weight Semi-final
Points
Victor Kasurinen Sports Academy No.1
Vilmer Schönbeck Stark Jiu Jitsu
352
Men Blue belts Open weight Final
Points
Afif Khan Stark Jiu Jitsu
Victor Kasurinen Sports Academy No.1