1
Men Adult Advanced 99+ kg Final
Knee Bar
Heikki Kekäläinen Jyväskylän Fight Club
Petri Kapulainen Fight For Fun
2
Masters All (born 1978 or before) -76.9 kg Quarter-final
Points
Jussi Ojanen Takado
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
3
Masters All (born 1978 or before) -98.9 kg Quarter-final
Points
Jari Oja Oulun Kamppailuklubi
Jarno Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
4
Junior A class (born 1996-1997) -60 kg Semi-final
Walkover
Niko Aikonen MMA Joensuu
Niki Lindström Loop Jiu-Jitsu
5
Junior A class (born 1996-1997) -60 kg Semi-final
Armbar
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
Simo Erkko MMA Seinäjoki
6
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Quarter-final
Armbar
Tuukka Repo Sisu Gym
Ville-Waltteri Sepponen Kehäkärpät
7
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Quarter-final
Points
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
Anton Valkeinen Jyväskylän Fight Club
8
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Miikka Kovalainen MMA Karkkila
Jan Eeken Helsingin NMKY
9
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Quarter-final
Points
Daniel Hägg Jyväskylän Fight Club
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
10
Junior B class (born 1998-1999) -65 kg Semi-final
Guillotine
Joonas Saukkoriipi Oulun Kamppailuklubi
Mika Nieminen Finnfighters Gym
11
Junior B class (born 1998-1999) -65 kg Semi-final
RNC
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
12
Junior B class (born 1998-1999) 70+ kg Final
Points
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
13
Men Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Walkover
Niko Aikonen MMA Joensuu
Eppu Riihelä Lahden Gentai
14
Men Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Points
Mika Nieminen Finnfighters Gym
sami perhonen Ippon Loimaa
15
Men Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Triangle
iikka karttunen spartan sport center
Mikko Särkelä KuntoCenter Nurmijärvi
16
Masters All (born 1978 or before) -76.9 kg Semi-final
Points
Oleg Starodumov Finnfighters Gym
Jussi Ojanen Takado
17
Masters All (born 1978 or before) -76.9 kg Semi-final
Walkover
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
18
Masters All (born 1978 or before) -98.9 kg Semi-final
RNC
Christian Lindström Finnfighters Gym
Jarno Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
19
Masters All (born 1978 or before) -98.9 kg Semi-final
Points
Ari Ylipalo Combat Society
hannu lintukoski Jyväskylän Fight Club
20
Junior A class (born 1996-1997) -60 kg Bronze Fight
Walkover
Niko Aikonen MMA Joensuu
Simo Erkko MMA Seinäjoki
21
Junior A class (born 1996-1997) -60 kg Final
Points
Niki Lindström Loop Jiu-Jitsu
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
22
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Semi-final
RNC
Tuukka Repo Sisu Gym
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
23
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Semi-final
Triangle
Miikka Kovalainen MMA Karkkila
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
24
Junior B class (born 1998-1999) -65 kg Bronze Fight
Kimura
Joonas Saukkoriipi Oulun Kamppailuklubi
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
25
Junior B class (born 1998-1999) -65 kg Final
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
26
Men Adult Beginner -65 kg 16th-final
Walkover
Oleg Starodumov Finnfighters Gym
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
27
Men Adult Beginner -60 kg Semi-final
Points
Niki Lindström Loop Jiu-Jitsu
Eppu Riihelä Lahden Gentai
28
Men Adult Beginner -60 kg Semi-final
Triangle
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Mikko Särkelä KuntoCenter Nurmijärvi
29
Women Adult Beginner -60 kg 16th-final
Triangle
Leia French Takado
Liisi Vaht 3D Treening
30
Masters All (born 1978 or before) -76.9 kg Bronze Fight
Walkover
Oleg Starodumov Finnfighters Gym
Timo Viinikainen Lahden Gentai
31
Masters All (born 1978 or before) -76.9 kg Final
Points
Jussi Ojanen Takado
Tero Markkanen Pieksämäki Fight Club
32
Masters All (born 1978 or before) -98.9 kg Bronze Fight
RNC
Christian Lindström Finnfighters Gym
Ari Ylipalo Combat Society
33
Masters All (born 1978 or before) -98.9 kg Final
RNC
Jarno Nurminen Tampereen Jujutsukoulu
hannu lintukoski Jyväskylän Fight Club
34
Women Adult Beginner 60+ kg Semi-final
Points
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Kaisa Helttunen Jyväskylän Fight Club
35
Men Adult Beginner -70 kg 32nd-final
Points
Jani Määttä Barreto Helsinki
Mikko Hyvärinen NHB Iisalmi
36
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Bronze Fight
Guillotine
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
Juho Hermunen Gracie Barra Kouvola
37
Junior A class (born 1996-1997) -76 kg Final
Kimura
Tuukka Repo Sisu Gym
Miikka Kovalainen MMA Karkkila
38
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Walkover
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
Matias Timonen Lohjan Kamppailukeskus
39
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Walkover
Aleksandr Lukovkin Strela Team
Aaro Lipponen Pieksämäki Fight Club
40
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Guillotine
Mindaugas Pucevicius MMA Seinäjoki
Tuukka Repo Sisu Gym
41
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Points
Keihan Mohammadi Jyväskylän Fight Club
Matti Nätynki Polar Jiu Jitsu Team
42
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Ankle Lock
juha inkinen freelancer
Joonas Tiusanen MMA team 300
43
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Points
Jesse Koivuniemi Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
44
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Walkover
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Vesa Marjoniemi Hipko
45
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
RNC
Markus Mäki-Ventelä MMA Seinäjoki
Matias Paukku Pieksämäki Fight Club
46
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Points
marko kosonen MMA Imatra
Sakari Vihervirta Action Sport Center
47
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Points
Ylistö Sami Jyväskylän Fight Club
Joonas Ahola Spartan Sport Center
48
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
RNC
Benjamin Potros Hilti BJJ Stockholm
Hans Hämäläinen Hipko
49
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Points
Tuomas Hankimaa Porin Kamppailu-urheilukeskus
Simo Karjalainen MMA Joensuu
50
Men Adult Beginner -76 kg 32nd-final
Points
Jani Yli-Valkama Tampereen Jujutsukoulu
Olli Helle Jyväskylän Fight Club
51
Men Adult Beginner -60 kg Bronze Fight
Points
Niki Lindström Loop Jiu-Jitsu
Mika Nieminen Finnfighters Gym
52
Men Adult Beginner -60 kg Final
Armbar
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Mikko Särkelä KuntoCenter Nurmijärvi
53
Men Adult Beginner -65 kg Quarter-final
Armbar
Jani Kenttälä MMA team 300
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
54
Men Adult Beginner -65 kg Quarter-final
Choke
Antti Strandman Jyväskylän Fight Club
Heikki Mustola MMA Seinäjoki
55
Men Adult Beginner -65 kg Quarter-final
RNC
Aleksi Varis Kehäkärpät
Jukka Puurtinen Jyväskylän Fight Club
56
Men Adult Beginner -65 kg Quarter-final
Ankle Lock
sami lindeman Oulun Kamppailuklubi
Lari Pappinen Jyväskylän Fight Club
57
Women Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Armbar
Heli Siltala Jyväskylän Fight Club
Liisi Vaht 3D Treening
58
Women Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Points
Quena Soruco Checkmat Prana JJ
Tiina Elomaa MMA Imatra
59
Women Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Elli Koskela Hipko
60
Women Adult Beginner -60 kg Quarter-final
Points
Krista Latvala Ahjo Training Center
Anna Jylhä MMA team 300
61
Women Adult Beginner 60+ kg Semi-final
Points
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
62
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
Walkover
Kimi Porthan MMA Team 300
Jani Määttä Barreto Helsinki
63
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
Points
Risto Tammela Hipko
Lari-Matti Kuvaja Takado
64
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
RNC
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Mika Leikkola BJJ Kouvola
65
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
RNC
Daniel Hägg Jyväskylän Fight Club
Margo Kuiv Team Street Blast
66
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
Triangle
Matias Willgren Polar Jiu Jitsu Team
Mika Pitkälä Savate Club
67
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
Walkover
Mika Ikkala MMA Seinäjoki
Joni Haataja BJJ Kouvola
68
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
Points
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
Mats Norrgård MMA Team 300
69
Men Adult Beginner -70 kg 16th-final
Points
Anton Valkeinen Jyväskylän Fight Club
Turo Jalava MMA Team 300
70
Men Adult Beginner -65 kg Semi-final
Kimura
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
Heikki Mustola MMA Seinäjoki
71
Men Adult Beginner -65 kg Semi-final
Ankle Lock
Aleksi Varis Kehäkärpät
sami lindeman Oulun Kamppailuklubi
72
Women Adult Beginner -60 kg Semi-final
Points
Liisi Vaht 3D Treening
Tiina Elomaa MMA Imatra
73
Women Adult Beginner -60 kg Semi-final
Points
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
Krista Latvala Ahjo Training Center
74
Women Adult Beginner 60+ kg Final
Points
Kaisa Helttunen Jyväskylän Fight Club
Hennariikka Mäenpää Jyväskylän Fight Club
75
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
Choke
Sampo Kemppainen Kuopion Gladiator Factory
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
76
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
Guillotine
Aaro Lipponen Pieksämäki Fight Club
Mindaugas Pucevicius MMA Seinäjoki
77
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
Lock
Matti Nätynki Polar Jiu Jitsu Team
juha inkinen freelancer
78
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
RNC
Kalle Laukkanen Barreto Helsinki
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
79
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
Points
Tuure Kulju Finnfighters Gym
Markus Mäki-Ventelä MMA Seinäjoki
80
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
Points
marko kosonen MMA Imatra
Joonas Ahola Spartan Sport Center
81
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
RNC
Saku Heikurinen Polar Jiu Jitsu Team
Benjamin Potros Hilti BJJ Stockholm
82
Men Adult Beginner -76 kg 16th-final
Triangle
Simo Karjalainen MMA Joensuu
Olli Helle Jyväskylän Fight Club
83
Men Adult Beginner -70 kg Quarter-final
Points
Jani Määttä Barreto Helsinki
Risto Tammela Hipko
84
Men Adult Beginner -70 kg Quarter-final
RNC
Antti Kuivanen Kuopion Gladiator Factory
Margo Kuiv Team Street Blast
85
Men Adult Beginner -70 kg Quarter-final
Points
Mika Pitkälä Savate Club
Mika Ikkala MMA Seinäjoki
86
Men Adult Beginner -70 kg Quarter-final
Points
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
Turo Jalava MMA Team 300
87
Men Adult Beginner -65 kg Bronze Fight
RNC
Heikki Mustola MMA Seinäjoki
Aleksi Varis Kehäkärpät
88
Men Adult Beginner -65 kg Final
Ankle Lock
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
sami lindeman Oulun Kamppailuklubi
89
Women Adult Beginner -60 kg Bronze Fight
Triangle
Tiina Elomaa MMA Imatra
Laura Rättyä GG Jiu-Jitsu
90
Women Adult Beginner -60 kg Final
Points
Liisi Vaht 3D Treening
Krista Latvala Ahjo Training Center
91
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Points
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
Esa Mäntynen Hipko
92
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Armbar
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
Janne Kotiranta Kamppailu Center
93
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
RNC
Tuomas Tiensuu Helsingin NMKY
Martin Orgusaar SBG Estonia
94
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Walkover
Tomi Kuusisto MMA Team 300
Joni Perttula BJJ Vaasa
95
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Walkover
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Esa Paukku Pieksämäki Fight Club
96
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Points
Heikki Niemelä Oulun Kamppailuklubi
Lasse Ahola Sisu Gym
97
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Armbar
Riku Luoma MMA team 300
Jarno Mäkinen Kehäkärpät
98
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Walkover
Sten Maaslieb 3D Treening
Tero Valtonen Freelancer
99
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Ankle Lock
Aapo Huhtinen Barreto Helsinki
tarmo kallio Oulun Kamppailuklubi
100
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Triangle
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jouni Kautto Proeliator Jiu-Jitsu
101
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
RNC
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Henri Eskelinen Pieksämäki Fight Club
102
Men Adult Beginner -83 kg 32nd-final
Kimura
Antti Kriikkula Total Center Lahti
Joona Vikström Finnfighters Gym
103
Men Adult Beginner -70 kg Semi-final
Points
Jani Määttä Barreto Helsinki
Margo Kuiv Team Street Blast
104
Men Adult Beginner -70 kg Semi-final
Points
Mika Pitkälä Savate Club
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
105
Men Adult Beginner -76 kg Quarter-final
Points
Timo Heikkilä Rajamäen Kamppailijat
Mindaugas Pucevicius MMA Seinäjoki
106
Men Adult Beginner -76 kg Quarter-final
Choke
juha inkinen freelancer
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
107
Men Adult Beginner -76 kg Quarter-final
Points
Markus Mäki-Ventelä MMA Seinäjoki
marko kosonen MMA Imatra
108
Men Adult Beginner -76 kg Quarter-final
Ankle Lock
Benjamin Potros Hilti BJJ Stockholm
Olli Helle Jyväskylän Fight Club
109
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Points
jouni leinonen MMA Seinäjoki
Niklas Kiema Loop Jiu-Jitsu
110
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Triangle
Ville-valtteri Leppälä Porin Kamppailu-urheilukeskus
Martin Orgusaar SBG Estonia
111
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Walkover
Mikko Lahtinen MMA Vantaa
Tomi Kuusisto MMA Team 300
112
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Injury
Hannu Nylund Lahden Kamppailulajikeskus
Heikki Niemelä Oulun Kamppailuklubi
113
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Points
Otto Saari GB Gym
Jarno Mäkinen Kehäkärpät
114
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Knee Bar
Sten Maaslieb 3D Treening
tarmo kallio Oulun Kamppailuklubi
115
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Ankle Lock
joni piippo NHB Iisalmi
Mikko Harju Porin Kamppailu-urheilukeskus
116
Men Adult Beginner -83 kg 16th-final
Ankle Lock
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
Antti Kriikkula Total Center Lahti
117
Men Adult Beginner -70 kg Bronze Fight
Points
Margo Kuiv Team Street Blast
Iiro Reiniö Gracie Barra Lappeenranta
118
Men Adult Beginner -70 kg Final
Points
Jani Määttä Barreto Helsinki
Mika Pitkälä Savate Club
119
Men Adult Beginner -91 kg 16th-final
Points
Aleksi Heikkinen Combat Society
Juho Ojala Kuopion Gladiator Factory
120
Men Adult Beginner -91 kg 16th-final
Choke
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
Samuli Rytkönen Jyväskylän Fight Club
121
Men Adult Beginner -91 kg 16th-final
Walkover
Erik Tauriainen Sisu Gym
Kalle Viitanen Total Center Lahti
122
Men Adult Beginner -76 kg Semi-final
RNC
Mindaugas Pucevicius MMA Seinäjoki
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
123
Men Adult Beginner -76 kg Semi-final
Choke
Markus Mäki-Ventelä MMA Seinäjoki
Olli Helle Jyväskylän Fight Club
124
Men Adult Beginner -100 kg Semi-final
Triangle
Ville Savolainen Pankration Gym
Mikko Veijonen Total Center Lahti
125
Men Adult Beginner -100 kg Semi-final
RNC
Kari Heikkilä Total Center Lahti
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
126
Men Adult Beginner -83 kg Quarter-final
Ankle Lock
jouni leinonen MMA Seinäjoki
Martin Orgusaar SBG Estonia
127
Men Adult Beginner -83 kg Quarter-final
Ankle Lock
Tomi Kuusisto MMA Team 300
Heikki Niemelä Oulun Kamppailuklubi
128
Men Adult Beginner -83 kg Quarter-final
Points
Otto Saari GB Gym
tarmo kallio Oulun Kamppailuklubi
129
Men Adult Beginner -83 kg Quarter-final
Choke
joni piippo NHB Iisalmi
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
130
Men Adult Beginner 100+ kg Semi-final
Choke
Mika Niemelä Espoon Kehähait
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
131
Women Adult Advanced -60 kg Quarter-final
Walkover
Tiina Elomaa MMA Imatra
Liisi Vaht 3D Treening
132
Men Adult Beginner -91 kg Quarter-final
RNC
Petri Valtonen Freelancer
Juho Ojala Kuopion Gladiator Factory
133
Men Adult Beginner -91 kg Quarter-final
Points
ville mäkipää Budoseura Ippon
Matti Myllymäki Jyväskylän Fight Club
134
Men Adult Beginner -91 kg Quarter-final
Points
Jussi-Pekka Hautanen MMA Seinäjoki
Timo Tapiala Sigma Jiu-Jitsu
135
Men Adult Beginner -91 kg Quarter-final
Points
Tauno Huhtinen Barreto Helsinki
Kalle Viitanen Total Center Lahti
136
Men Adult Beginner -76 kg Bronze Fight
Guillotine
Mindaugas Pucevicius MMA Seinäjoki
Olli Helle Jyväskylän Fight Club
137
Men Adult Beginner -76 kg Final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Markus Mäki-Ventelä MMA Seinäjoki
138
Men Adult Beginner -100 kg Bronze Fight
Choke
Ville Savolainen Pankration Gym
Anton Saukkonen Jyväskylän Fight Club
139
Men Adult Beginner -100 kg Final
Points
Mikko Veijonen Total Center Lahti
Kari Heikkilä Total Center Lahti
140
Women Adult Advanced 60+ kg Semi-final
RNC
Minna Hovi Helsingin NMKY
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
141
Women Adult Advanced 60+ kg Semi-final
Points
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
Emmi Bolander RNC Sport Club
142
Men Adult Beginner -83 kg Semi-final
Points
jouni leinonen MMA Seinäjoki
Tomi Kuusisto MMA Team 300
143
Men Adult Beginner -83 kg Semi-final
Ankle Lock
Otto Saari GB Gym
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
144
Men Adult Beginner 100+ kg Semi-final
Points
Daniel Karlsson Porin Kamppailu-urheilukeskus
Mika Niemelä Espoon Kehähait
145
Women Adult Advanced -60 kg Semi-final
Choke
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
Tiina Elomaa MMA Imatra
146
Women Adult Advanced -60 kg Semi-final
Kimura
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
Tina Lähdemäki RNC Sport Club
147
Men Adult Beginner -91 kg Semi-final
Points
Petri Valtonen Freelancer
ville mäkipää Budoseura Ippon
148
Men Adult Beginner -91 kg Semi-final
Lock
Jussi-Pekka Hautanen MMA Seinäjoki
Kalle Viitanen Total Center Lahti
149
Men Adult Advanced -65.9 kg 16th-final
Points
Markku Varsanpää BJJ Vaasa
Juhana Nyyssönen Tampereen Jujutsukoulu
150
Men Adult Advanced -65.9 kg 16th-final
Lock
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
Riku Forsell Pankration Gym
151
Men Adult Advanced -65.9 kg 16th-final
Walkover
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
Mika Nieminen Finnfighters Gym
152
Men Adult Advanced -65.9 kg 16th-final
Points
Timo Suihkonen Kauhajoen Kamppailu-urheilijat ry
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
153
Men Adult Advanced -76.9 kg 32nd-final
Triangle
Kristjan Mäe GB Gym
Ilari Matinolli Oulun Kamppailuklubi
154
Men Adult Advanced -76.9 kg 32nd-final
Choke
Juhani Aho MMA Seinäjoki
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
155
Men Adult Advanced -76.9 kg 32nd-final
Walkover
Vesa Marjoniemi Hipko
Aleksi Tuomi Jyväskylän Fight Club
156
Men Adult Advanced -76.9 kg 32nd-final
Walkover
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Jaakko Piirainen Kotkan lukkopaini
157
Men Adult Beginner -83 kg Bronze Fight
Lock
Tomi Kuusisto MMA Team 300
Otto Saari GB Gym
158
Men Adult Beginner -83 kg Final
Guillotine
jouni leinonen MMA Seinäjoki
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
159
Men Adult Beginner 100+ kg Final
Choke
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
Daniel Karlsson Porin Kamppailu-urheilukeskus
160
Women Adult Advanced -60 kg Bronze Fight
Guillotine
Tiina Elomaa MMA Imatra
Anni Friman Jyväskylän Fight Club
161
Men Adult Beginner -91 kg Bronze Fight
Points
ville mäkipää Budoseura Ippon
Jussi-Pekka Hautanen MMA Seinäjoki
162
Men Adult Beginner -91 kg Final
Knee Bar
Petri Valtonen Freelancer
Kalle Viitanen Total Center Lahti
163
Women Adult Advanced -60 kg Final
Points
Katjusa Hörman Tampereen Jujutsukoulu
Tina Lähdemäki RNC Sport Club
164
Women Adult Advanced 60+ kg Bronze Fight
Ankle Lock
Elina Friman Jyväskylän Fight Club
Sini Salojärvi Jyväskylän Fight Club
165
Women Adult Advanced 60+ kg Final
Points
Minna Hovi Helsingin NMKY
Emmi Bolander RNC Sport Club
166
Men Adult Advanced -65.9 kg Quarter-final
Guillotine
Severi Nenonen Total Center Lahti
Markku Varsanpää BJJ Vaasa
167
Men Adult Advanced -65.9 kg Quarter-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
168
Men Adult Advanced -65.9 kg Quarter-final
Lock
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Jaak Rudov 3D Treening (SBGi)
169
Men Adult Advanced -65.9 kg Quarter-final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Aleksi Palojärvi Oulun Kamppailuklubi
170
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Ankle Lock
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Kristjan Mäe GB Gym
171
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Ankle Lock
Mairon Lepik SBG Estonia
Aleksi Niittymies Tampereen Jujutsukoulu
172
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Lock
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Jaakko Hulkkonen Tampereen Jujutsukoulu
173
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Points
William Nilsson Hilti Stockholm
Mika Ojansivu Lahden Kamppailulajikeskus
174
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Walkover
Teemu Packalen Finnfighters Gym
Vesa Marjoniemi Hipko
175
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Walkover
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Harto Vallimägi 3D Treening
176
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
DQ
Henri Oksala CFO Grappling Team
Jaakko Piirainen Kotkan lukkopaini
177
Men Adult Advanced -76.9 kg 16th-final
Lock
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
178
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
Lock
Miikka Lohimäki GB Gym
Samuli Rytkönen Jyväskylän Fight Club
179
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
RNC
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Lauri Taalikka WFC Warriors
180
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
Walkover
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
181
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
Lock
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Niklas af Enehielm GB Gym
182
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
Walkover
Olli Santalahti Finnfighters Gym
Tero Vainio Järvenpään Voimailijat
183
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
Lock
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Santeri Soranta GB Gym
184
Men Adult Advanced -87.9 kg 16th-final
Walkover
Jens Svensson Hilti BJJ Stockholm
Ville Hyvärinen Finnfighters Gym
185
Men Adult Advanced -65.9 kg Semi-final
Ankle Lock
Severi Nenonen Total Center Lahti
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
186
Men Adult Advanced -65.9 kg Semi-final
Lock
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
187
Men Adult Advanced -76.9 kg Quarter-final
Ankle Lock
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Mairon Lepik SBG Estonia
188
Men Adult Advanced -76.9 kg Quarter-final
Knee Bar
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
William Nilsson Hilti Stockholm
189
Men Adult Advanced -76.9 kg Quarter-final
Points
Teemu Packalen Finnfighters Gym
Harto Vallimägi 3D Treening
190
Men Adult Advanced -76.9 kg Quarter-final
Guillotine
Henri Oksala CFO Grappling Team
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
191
Men Adult Advanced -98.9 kg Quarter-final
Points
Ville Saari Total Center Lahti
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
192
Men Adult Advanced -98.9 kg Quarter-final
Points
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Mardo Männimägi SBG Estonia
193
Men Adult Advanced -87.9 kg Quarter-final
Lock
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
Miikka Lohimäki GB Gym
194
Men Adult Advanced -87.9 kg Quarter-final
Guillotine
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Cemîl Karahan Checkmat Prana JJ
195
Men Adult Advanced -87.9 kg Quarter-final
Kimura
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tero Vainio Järvenpään Voimailijat
196
Men Adult Advanced -87.9 kg Quarter-final
Points
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
Jens Svensson Hilti BJJ Stockholm
197
Men Adult Advanced -65.9 kg Bronze Fight
RNC
Santeri Mellanen Finnfighters Gym
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
198
Men Adult Advanced -65.9 kg Final
Guillotine
Severi Nenonen Total Center Lahti
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
199
Men Adult Advanced -76.9 kg Semi-final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
200
Men Adult Advanced -76.9 kg Semi-final
Guillotine
Teemu Packalen Finnfighters Gym
Henri Oksala CFO Grappling Team
201
Men Adult Advanced -98.9 kg Semi-final
RNC
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
202
Men Adult Advanced -98.9 kg Semi-final
Points
Erdem Erdal Hilti Stockholm
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
203
Men Adult Advanced -87.9 kg Semi-final
Guillotine
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
204
Men Adult Advanced -87.9 kg Semi-final
Choke
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
205
Men Adult Advanced -76.9 kg Bronze Fight
RNC
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Henri Oksala CFO Grappling Team
206
Men Adult Advanced -76.9 kg Final
Injury
Jarkko Hanninen RNC Sport Club
Teemu Packalen Finnfighters Gym
207
Men Adult Advanced -98.9 kg Bronze Fight
Choke
Olli Varje Polar Jiu Jitsu Team
Erdem Erdal Hilti Stockholm
208
Men Adult Advanced -98.9 kg Final
RNC
Jaan Hanson Finnfighters Gym
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
209
Men Adult Advanced -87.9 kg Bronze Fight
Lock
Tuomo Peltoniemi MMA Seinäjoki
Aleksi Ruuskanen MMA Vantaa
210
Men Adult Advanced -87.9 kg Final
Points
Martin Aedma Function X Jiu Jitsu
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus