1
Men Seniorit Värivöiset +100.5kg Semi-final
Walkover
Toni Valtonen Combat Society
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
2
Men Seniorit Valkovöiset -94.3kg Semi-final
Judges Decision
Kristian Lunden Finnfighters Gym
Petri Saarinen Tampereen Jujutsukoulu
3
Men Seniorit Värivöiset -94.3kg Quarter-final
Walkover
Panu Ihalainen Heracles
Ibrahim Gunes Espoon Kehähait
4
Men Seniorit Värivöiset -94.3kg Quarter-final
Points
Erkki Paakki Lohjan Kamppailukeskus
Mikko Salminen Takado
5
Men Seniorit Värivöiset -94.3kg Quarter-final
Points
Marko Vaha F4Sport
Janne Brander Brazilian Jiu-jitsu Academy
6
Men Seniorit Valkovöiset -88.3kg Final
Points
Jokke Paananen Loop Jiu-Jitsu
Jani Pajula Takado
7
Men Seniorit Värivöiset -88.3kg Semi-final
Points
Anssi Lehtimäki Takado
Ari Ylipalo Combat Society
8
Men Seniorit Värivöiset -88.3kg Semi-final
Points
Tuomo Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
9
Men Seniorit Valkovöiset -82.3kg Semi-final
Walkover
Ossi Merisalo Helsingin Ju-jutsuklubi
Jari Kataikko Lohjan Kamppailukeskus
10
Men Seniorit Valkovöiset -82.3kg Semi-final
Points
Marcus Kärkkäinen Oulun Kamppailuklubi
Teemu Nieminen Heracles
11
Men Seniorit Värivöiset -82.3kg Quarter-final
Points
Joona Louhivuori Hipko
Pentti Lempinen Tampereen Jujutsukoulu
12
Men Seniorit Värivöiset -82.3kg Quarter-final
Walkover
Ali Aalto Heracles
Jouni Siren Crest - Professional Fighting Center
13
Men Seniorit Värivöiset -82.3kg Quarter-final
Points
Juri Ahokas Polar Jiu Jitsu Team
Mika Nurminen MMA Vantaa
14
Men Seniorit Värivöiset +100.5kg Semi-final
Walkover
Rami Blomqvist Finnfighters Gym
Mika Sonntag Lohjan Kamppailukeskus
15
Men Seniorit Valkovöiset -94.3kg Semi-final
Armbar
Joonas Vainio Polar Jiu Jitsu Team
Kristian Lunden Finnfighters Gym
16
Men Seniorit Valkovöiset -76kg Semi-final
Armbar
Jukka Myllyaho Loop Jiu-Jitsu
Timo Vainionpää Takado
17
Men Seniorit Värivöiset -94.3kg Semi-final
Points
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
Panu Ihalainen Heracles
18
Men Seniorit Värivöiset -94.3kg Semi-final
Points
Erkki Paakki Lohjan Kamppailukeskus
Marko Vaha F4Sport
19
Men Seniorit Värivöiset -76kg Quarter-final
Points
Rodrigo Miranda Hipko
Janne Kunnas GB Gym
20
Men Seniorit Valkovöiset -70kg Final
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Mikko Reuna Porin Kamppailu-urheilukeskus
21
Men Seniorit Värivöiset -88.3kg Final
Bow and Arrow
Ari Ylipalo Combat Society
Tero Toivonen Tampereen Jujutsukoulu
22
Men Seniorit Värivöiset -70kg Semi-final
Points
Jarkko Raja-aho Takado
Saku Kuparinen Heracles
23
Men Seniorit Valkovöiset -82.3kg Final
Judges Decision
Ossi Merisalo Helsingin Ju-jutsuklubi
Teemu Nieminen Heracles
24
Women Seniorit Open Final
Collar Choke
Saija Tarvainen Takado
Kirsi Lehtola Total Center Lahti
25
Men Seniorit Värivöiset -82.3kg Semi-final
Triangle
Janne Viertävä Combat Society
Joona Louhivuori Hipko
26
Men Seniorit Värivöiset -82.3kg Semi-final
Armbar
Ali Aalto Heracles
Mika Nurminen MMA Vantaa
27
Men Seniorit Värivöiset +100.5kg Final
Points
Toni Valtonen Combat Society
Rami Blomqvist Finnfighters Gym
28
Men Seniorit Valkovöiset -94.3kg Final
Points
Petri Saarinen Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Vainio Polar Jiu Jitsu Team
29
Men Seniorit Valkovöiset -76kg Semi-final
Points
Petri Hirvonen Sigma Jiu-Jitsu
Timo Vainionpää Takado
30
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg 16th-final
Guillotine
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Steven Sainio Total Center Lahti
31
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg 16th-final
Bow and Arrow
Jesse Mutikainen MMA Imatra
Kim Arola Porin Kamppailu-urheilukeskus
32
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg 16th-final
Points
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
33
Men Seniorit Värivöiset -94.3kg Final
Points
Panu Ihalainen Heracles
Erkki Paakki Lohjan Kamppailukeskus
34
Men Seniorit Värivöiset -76kg Semi-final
Points
Timo Viinikainen Lahden Gentai
Janne Kunnas GB Gym
35
Men Seniorit Värivöiset -76kg Semi-final
Choke
Simo Vilmunen Takado
Mika Atti Helsingin NMKY ry
36
Men Seniorit Värivöiset -70kg Semi-final
Bow and Arrow
Timo Hakkarainen MMA Vantaa
Saku Kuparinen Heracles
37
1998-1997 synt. (16-17v) -64kg Quarter-final
Choke
Inka Kettunen Lohjan Kamppailukeskus
Joonas Saukkoriipi Oulun Kamppailuklubi
38
1998-1997 synt. (16-17v) -64kg Quarter-final
Judges Decision
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
39
1998-1997 synt. (16-17v) -64kg Quarter-final
Points
Chia Palkonen Dragon Jiu-Jitsu
Joona Ihalainen Heracles
40
Men Seniorit Värivöiset -82.3kg Final
Points
Janne Viertävä Combat Society
Mika Nurminen MMA Vantaa
41
1998-1997 synt. (16-17v) -70kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksi Elomaa Crest - Professional Fighting Center
Matti Vepsä Helsingin NMKY ry
42
1998-1997 synt. (16-17v) -70kg Quarter-final
Points
Juho Vesterlund MMA Rovaniemi
Matias Huotari GB Gym
43
Men Seniorit Valkovöiset -76kg Final
Points
Jukka Myllyaho Loop Jiu-Jitsu
Timo Vainionpää Takado
44
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Quarter-final
Triangle
Saara Mälkki Tampereen Jujutsukoulu
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
45
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Quarter-final
Points
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
Aarne Kivelä Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
46
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Quarter-final
Triangle
Eliel Sinnemäki Tampereen Jujutsukoulu
Kim Arola Porin Kamppailu-urheilukeskus
47
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Quarter-final
Armbar
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
48
Men Seniorit Värivöiset -76kg Final
Choke
Janne Kunnas GB Gym
Simo Vilmunen Takado
49
Men Seniorit Värivöiset -70kg Final
Points
Jarkko Raja-aho Takado
Timo Hakkarainen MMA Vantaa
50
1998-1997 synt. (16-17v) -76kg Final
Armbar
Tuomas Kiviniemi GB Gym
Jan Matinniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
51
1998-1997 synt. (16-17v) -64kg Semi-final
Guillotine
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Joonas Saukkoriipi Oulun Kamppailuklubi
52
1998-1997 synt. (16-17v) -64kg Semi-final
Americana
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Joona Ihalainen Heracles
53
2000-1999 synt. (14-15v) +70kg Semi-final
Walkover
Oliver Alakörkkö Loop Jiu-Jitsu
Ossi Hakanen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
54
2000-1999 synt. (14-15v) +70kg Semi-final
Collar Choke
Eetu Simola Järvenpään Kehäkarhut
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
55
1998-1997 synt. (16-17v) -70kg Semi-final
Collar Choke
Jonne Rasa Loop Jiu-Jitsu
Matti Vepsä Helsingin NMKY ry
56
1998-1997 synt. (16-17v) -70kg Semi-final
Points
Tommi Alatalo Sigma Jiu-Jitsu
Matias Huotari GB Gym
57
1998-1997 synt. (16-17v) +76kg Final
Walkover
Aaron Gerdt Takado
Artturi Linna GB Gym
58
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Semi-final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Neea Paulasaari Tampereen Jujutsukoulu
59
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Semi-final
Armbar
Kim Arola Porin Kamppailu-urheilukeskus
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
60
1998-1997 synt. (16-17v) -64kg Final
Judges Decision
Mika Nieminen Finnfighters Gym
Eppu Riihelä Lahden Gentai
61
2000-1999 synt. (14-15v) +70kg Final
Points
Oliver Alakörkkö Loop Jiu-Jitsu
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
62
1998-1997 synt. (16-17v) -70kg Final
Armbar
Matti Vepsä Helsingin NMKY ry
Matias Huotari GB Gym
63
2000-1999 synt. (14-15v) -58kg Final
Americana
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Samuel Westerlund Finnfighters Gym
64
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Semi-final
Points
Petri Saarinen Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Vainio Polar Jiu Jitsu Team
65
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Semi-final
Judges Decision
Jokke Paananen Loop Jiu-Jitsu
Jani Pajula Takado
66
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Points
Jarno Javanainen Jyväskylän Fight Club
Toni Valtonen Combat Society
67
Men Seniorit Värivöiset Open weight Quarter-final
Points
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
Janne Viertävä Combat Society
68
Men Seniorit Valkovöiset Open weight Final
Points
Joonas Vainio Polar Jiu Jitsu Team
Jokke Paananen Loop Jiu-Jitsu
69
Men Seniorit Värivöiset Open weight Semi-final
Points
Ari Ylipalo Combat Society
Toni Valtonen Combat Society
70
Men Seniorit Värivöiset Open weight Semi-final
Points
Janne Kunnas GB Gym
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy
71
Men Seniorit Värivöiset Open weight Final
Points
Ari Ylipalo Combat Society
Anders Ek Brazilian Jiu-jitsu Academy