Ilmoittautuminen päättyy 15.12.2019.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
ADCC lukkopainin Suomenmestaruuskilpailut 2019
Beginner
Intermediate
Pro
Masters (1984 syntyneet ja vanhemmat)
Kilpailukutsu
Lukkopainin SM-kilpailut
21.- 22.12.2019
HERVANNAN VAPAA-AIKAKESKUS
Lindforsinkatu 5, 33720 Tampere
Aloittelijat:
Miehet: -60kg, -65kg, -70kg, -76kg, -83kg, -91kg, -100kg ja +100kg
Naiset: -55kg -65kg ja +65kg
Intermediate:
Miehet: -60 kg, -65 kg, -70 kg, -76 kg, -83 kg, -91 kg, -100 kg ja +100 kg
Naiset: -55kg -65kg ja +65kg
Ammattilaiset:
Miehet: -65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Naiset: -60kg ja +60kg
Masters:
-65,9kg, -76,9kg, -87,9kg, -98,9 ja +99kg
Kilpailun järjestäjä pidättää mahdollisuuden yhdistellä sarjoja.
Ammattilaisten miesten sarjojen voittajat saavat lentoliput + hotellimajoituksen ADCC EM-kilpailuihin 2020.
Aikataulu
Puntari ja ilmoittautumiset klo.9:30-10:30
sääntöpalaveri klo.10:30
Ottelut alkavat klo.11:00
Lauantai: Miehet beginner/intermediate/master
Sunnuntai: Miehet pro, Naiset beginner/intermediate/pro/master
Säännöt
https://adcombat.com/adcc-rules-regulations/
Rekisteröinti
Kilpailumaksu 60 €
Kilpailumaksu tulee maksaa ilmoittautumisaikana järjestäjän pankkitilille.
Merkitse viestiksi ottelijan nimi, painoluokka, jäsenseura ja otteluluokka.
Kilpailuun voi osallistua vain jäsenseurat
Viimeinen ilmoittautumispäivä on 15.12.2019
Kilpailumaksu
BFSS ry
PANKKI IBAN: FI46 4108 0011 3060 68
Lisätietoa
e-mail: info.adccsm19@gmail.com
Aikataulu
Aikataulu
Puntari ja ilmoittautumiset klo.9:30-10:30
sääntöpalaveri klo.10:30
Ottelut alkavat klo.11:00
Lauantai: Miehet beginner/intermediate/master
Sunnuntai: Miehet pro, Naiset beginner/intermediate/pro/master
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Beginner
Naiset Beginner
Miehet Intermediate
Naiset Intermediate
Miehet Master
Naiset Master
Miehet Pro
Naiset Pro
Ilmoittautuneet
Men Beginner
-76
- Markus Sundelin, MMA Team 300
- Kim Teikari, Sisu Gym
- Ukko Pelkonen, Oulun Kamppailuklubi
- Roni Yrjölä, Ippon Loimaa
- Timi Leskinen, Crest - Professional Fighting Center
- Henri Piirainen, Skeletor Wrestling 3
- Markus Saari, Oulun Kamppailuklubi
- Joonas Mäkipelto, Polar Jiu Jitsu Team
- Mirko Asell, Tampereen Jujutsukoulu
- Emil Mattsson, Takado
- Pekka Nuutinen, MMA Team 300
- Tapio Tolonen, BJJ Vaasa
- Valtteri Koponen, Gracie Barra Varkaus
13
-83
- Eemeli Pohjola, Skeletor Wrestling
- Tuomas Tuovinen, MMA Kuopio
- Niko Kaikkonen, Crest - Professional Fighting Center
- Roni Tuomi, Finnfighters Gym
- erno hakanen, MMA Team 300
- Jyri Lehto, Espoon Kehähait
- Jarkko Tapio, Oulun Kamppailuklubi
- Jani Hämäläinen, MMA Kuopio
- NICHOLAS Neuwerth, Sisu Gym
- Arian Hamshar, Oulun Kamppailuklubi
- marko karjalainen, GB Gym
- Oskar Lindén, BJJ Vaasa
- Markus Oksman, Finnfighters Gym
13
Women Beginner
Men Intermediate
-70
- Ariel Cohen, MMA Team 300 33
- Elmo Peltonen, MMA Team 300
- walter karlsson, Vantaan Kamppailukeskus 5
- Roope Tuomi, Finnfighters Gym
- Jukka Leppänen, Vantaan Kamppailukeskus
- John Tedeschi, GB Gym
- Daniel Kestilä , Polar Jiu Jitsu Team
- Mika Räsänen, MMA Kuopio 1
- Joni Perkkilä, Helsingin Itsepuolustuskoulu 1
- Rasmus Myllylä, Barreto Helsinki 26
- Harri Eho, Heracles
11
-76
- Anttoni Koivulehto, MMA Team 300
- Julius Pelkonen, Sisu Gym 15
- Patrick Pirskanen, Ahjo Training Center
- Yakup Keränen, MMA Rovaniemi 15
- Mauri-Matti Lahti, Tampereen Jujutsukoulu 16
- Henry Warden, Helsingin Paini-Miehet
- Mirko Mäkinen, Helsingin Paini-Miehet
- Tommi Salonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- jarmo elo, Finnfighters Gym
- Oskari Stenholm, MMA Team 300 13
- Jere Grönholm, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
- Harri Mönkkönen, MMA Kuopio 2
- Juuso Pyyppönen, Sisu Gym 5
- Juho Selin, RNC Sport Club 11
- Niko Aikonen, MMA Joensuu
- Jukka Knuutinen, MMA Team 300 8
- Eemil Kurhela, RNC Sport Club
17
-83
- Tero Keränen, Sisu Gym
- Olli Huvinen, MMA Kotka
- Aulis Honkanen, Crest - Professional Fighting Center
- kare-petteri Rintala, Espoon Kehähait
- Kasperi Elomaa, Tampereen Jujutsukoulu 26
- Antti Pukkila, Skeletor Wrestling
- Tuomas Apiainen, Helsingin Paini-Miehet
- Phong Cao, Loop Jiu-Jitsu 4
- Elmeri Joronen, Jyväskylän Fight Club 1
- Juhani Nordman, Helsingin Paini-Miehet
- Lauri Lahtinen, MMA Seinäjoki
- Joona Kotaluoto, MMA Team 300 9
- Albion Ismajli, Espoon Kehähait
13
Women Intermediate
Men Master
Women Master
Men Pro
-65,9
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 48 5
- Tomi Kasper, Ahjo Training Center 3
- Arttu Virtala, Tampereen Jujutsukoulu 17 12
- Ismo Manninen, MMA Team 300 4 12 7
- Jere Suomalainen , Skeletor Wrestling
- max hynninen, Espoon Kehähait 1
- tuomas grönvall, Sports Academy No. 1
- Joonas Ahola, Espoon Kehähait 12
- Ville Isokoski, Lahden Gentai 1 5
- sami perhonen, Ippon Loimaa
- Mikael Silander, Sports Academy No.1
11
-76,9
- Kristian Juoperi, MMA Team 300 6 23
- Kalle-Anton Marjanen, MMA Vantaa 4
- Tommi Toikkanen, Sports Academy No. 1 10
- Petri Aaltonen, F4Sport 65 13
- Tuomas Kokkonen, GB Gym 12 42
- Lauri Rossinen, MMA Joensuu 17 27
- Oskari Auvinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu 2 23 4
- Anton Ukkola, Oulun Kamppailuklubi 22 14
- Otto Haapa-aho, Heracles 15
- Niko Rantala, F4Sport 1
- Mergim Syla, Sports Academy No.1 48
- Antto Pakkanen, MMA Lappeenranta
- Marko Sarasjärvi, GB Gym 11 17
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 4
- Matias Pahkala, Oulun Kamppailuklubi 3 12
- Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti 4 35
- Roni Perkiö, MMA Team 300 3
- Ville Mankinen, Finnfighters Gym 28
- Josi Kokkonen, MMA Kuopio 18
- Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling 4
- Riku Hapulahti, Lahden Gentai 1 1 30
- Renne Kuusisto, Oulun Kamppailuklubi 10 8
- Per sipola, MMA Team 300 5
- Eemil Ordell, MMA Team 300 2 6
- Tuure Kulju, Finnfighters Gym 1
- Aleksandr Keinänen, Loop Jiu-Jitsu 1 2 13
26
-87,9
- Pyry Sulonen, Porin Kamppailu-urheilukeskus 30 33
- Kalle Jokela, Sisu Gym 1 4 7
- kai puolakka, Helsingin Paini-Miehet
- Santeri Luoma, Helsingin Paini-Miehet
- Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club 21 19
- Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet 1 5 2
- Otto Saari, GB Gym 27
- Tuukka Repo, Sisu Gym 1 19
- Tuomo Peltoniemi, MMA Seinäjoki 1 1
- Omran Chaaban, GB Gym
- Miika Suvanto, Finnfighters Gym 3 22 35
- Roope Koskinen, Finnfighters Gym 15
- Oliver Elomaa, Submission INC 20
- mikael nyyssönen, MMA Team 300 7 4
- Tomi Kuusisto, MMA Team 300 1
- Joonas Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu 29
- Aleksi Niittymies, Tampereen Jujutsukoulu 1 3 14
- Joona Ruuhonen, Tampereen Jujutsukoulu 14
18
Women Pro
Yhteensä: 228 ottelijaa.
MMA Team 300 29
Sisu Gym 16
Finnfighters Gym 14
Oulun Kamppailuklubi 12
GB Gym 11
Helsingin Paini-Miehet 11
Tampereen Jujutsukoulu 10
Espoon Kehähait 9
Ippon Loimaa 7
Loop Jiu-Jitsu 6
RNC Sport Club 6
Skeletor Wrestling 6
Ahjo Training Center 6
Sports Academy No.1 5
MMA Kuopio 5
Heracles 5
Crest - Professional Fighting Center 5
Vieskan Voima 5
BJJ Vaasa 4
Jyväskylän Fight Club 3
Sports Academy No. 1 3
Polar Jiu Jitsu Team 3
Helsingin Itsepuolustuskoulu 3
Porin Kamppailu-urheilukeskus 3
Barreto Jiu-Jitsu Lahti 3
MMA Lappeenranta 3
Vantaan Kamppailukeskus 3
MMA Vantaa 2
F4Sport 2
Submission INC 2
Lahden Gentai 2
MMA Rovaniemi 2
MMA Joensuu 2
MMA Kuopio 2
MMA Kotka 2
Lahden Kamppailulajikeskus 2
Combat Society 2
MMA Seinäjoki 2
Gracie Barra Varkaus 1
Sports Academy no. 1 1
Submission inc. Tampere 1
MMA Imatra 1
Sports Academy No.1 1
Takado 1
Turun Ju-jutsuseura 1
Kuopion Gladiator Factory 1
Barreto Helsinki 1
Ippon loimaa 1