Ilmoittautuminen päättyy 01.08.2021.
Sinun pitää kirjautua sisään, että voit ilmoittautua kilpailuihin.
Kuvaus
Sigma Jiu-jitsun ensimmäiset salikilpailut järjestetään 07.08.2021 Lahdessa!
HUOM!
Vallitsevan tilanteen vuoksi emme ota kilpailuihin yleisöä paikalle! Yksi valmentaja/seura. Suosittelemme myös maskin käyttöä!
Kilpailukutsu
Aika:
Lauantaina 07.08.2021 kello 10.00 alkaen.
Kilpailupaikka:
Sigma Jiu-Jitsu,
Hirsimetsäntie 17, Lahti
No-Gi kilpailut järjestetään pukukilpailujen painoluokilla, jotta vältetään turhat painonvedot ennen SM-kilpailuja!
Sarjat:
Valkovyöt miehet: -64, -70, -76, -82.3,-88.3, -94.3, -100.5 & +100.5 kg
Valkovyöt naiset: -58,5, -64, -69 & +69kg
Värivyöt miehet: -64, -70, -76, -82.3, -88.3, -94.3, -100.5 & +100.5 kg
Värivyöt naiset: -58,5, -64, -69 & +69 kg
Sarjoja yhdistellään tarvittaessa.
Avoimeen sarjaan ilmoittautuminen kilpailupaikalla!
Otteluvarustus:
Rashguard ja trikoot/shortsit
Otteluajat:
Valkovöiset 5 minuuttia
Värivyöt 6 minuuttia
Säännöt:
Viralliset IBJJF:n säännöt, http://ibjjf.org/rules/
Värivöiden sarjat otellaan sinivöisten säännöillä.
Palkinnot:
Palkinnot kolmelle parhaalle kaikissa sarjoissa. Pronssimatsit otellaan!
Ilmoittautuminen:
Viimeinen ilmoittautumispäivä on sunnuntaina 01.08.2021!
Osallistumismaksu:
Osallistumismaksu on 25€/ottelija. Suoritathan osallistumismaksun viimeistään keskiviikkona 04.08.2021!
Tilinumero: FI49 5358 0620 4864 38
Saaja: Sigma Jiu-Jitsu Ry
Viestikenttä: Ottelijan nimi ja seura
Vakuutus:
Kilpailun järjestäjä ei vakuuta ottelijoita.
Lisätietoja:
nipponsportcup@gmail.com
Aikataulu
Punnitus/weigh-in ennen oman sarjan alkamista. Mahdollista kello 8.30-17.30. Avoimiin sarjoihin ilmoittaudutaan punnituksen yhteydessä.
Värivöiset ja valkovöiset naiset:
Naisten matsit aloitetaan kello 10.00 (Painoluokat + avoimet sarjat)
Värivöiset miehet/coloured belts:
Matsit aloitetaan aikaisintaan kello 12.00. (Painoluokat + avoin sarja)
Valkovöiset miehet/white belts:
Matsit aloitetaan aikaisintaan kello 17.00. (Painoluokat + avoin sarja)
Selvyyden vuoksi vielä eli miesten otteluita EI ALOITETA ennen vyöluokalle annettua aloitusaikaa!
Vältäthän ylimääräistä hengailua kilpailupaikalla koronan vuoksi, koska tilat ovat rajalliset.
TIMETABLE
Weigh-in is possible at 08.30-17.30.
Women start at 10.00
Men coloured belts start at 12.00
Men white belts start at 17.00
Please do not come to competiton place too early. Please wear a mask.
Liput
Ei lippuja
Kaaviot
Miehet Valkovyöt
Miehet Värivyöt
Naiset Valkovyöt
Naiset Värivyöt
Ilmoittautuneet
Men Valkovyöt
-76 kg
- thiago fernandes de sousa, Delariva Finland/Salini Sport Center
- Christian Backman, MMA Team 300
- Onni Laaksonen, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Aleksi Tammela, Tampereen Jujutsukoulu
- Timi Wuorinen, MMA Team 300
- Matias Äijö, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Joona Hannula, GB Gym
- Timofei Petrov, Hipko
- Selim Saka, Fight4all
- Jaakko Lempiäinen, Crest - Professional Fighting Center
10
-88.3 kg
- Niklas Suvitie, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Roni Tuomi, Finnfighters Gym
- Jesse Torvinen, Sigma Jiu-Jitsu
- lauri Karppinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Teemu Rämä, Ground Games
- Janne Salmenharju, Monkey Grip
- Ronny Kengo, Fight4all
- Aleksi Kousa, Loop Jiu-Jitsu
- Jouni Mustamaa, RNC Sport Club
- Savvas Stavridis, Loop Jiu-Jitsu
- andrei kipahti, Dojo Helsinki
- Tuomas Mäki, MMA Rovaniemi
- Mikko Hännikäinen, Loop Jiu-Jitsu
13
AVOIN
- Samuel Hernberg, Fight4all
- Erik Putevits, Hipko
- Nikolay Barashkov, Loop Jiu-Jitsu
- Sergejs Baranovs, Hipko
- Luca Salvatore Tasco, Fight4all
- Selim Saka, Fight4all
- Niko Siipola, Sigma Jiu-Jitsu
- Jaakko Lempiäinen, Crest - Professional Fighting Center
- Sulo Junnila, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Arseniy Lokko , Hipko
- Mikko Hännikäinen, Loop Jiu-Jitsu
- Matias Äijö, Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
- Mohammad Ali, Finnfighters Gym
- Ronny Kengo, Fight4all
- Samuli Ojala, Sigma Jiu-Jitsu
- Niklas Suvitie, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Christian Backman, MMA Team 300
- Roni Tuomi, Finnfighters Gym
- eetu sieppi, MMA Rovaniemi
- Tuomas Mäki, MMA Rovaniemi
- Murtada Khlaifawi , Hipko
- Shahzaib Khan, Hipko
- Onni Laaksonen, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Iisak Kähkönen, Ahjo Training Center
- Janne Salmenharju, Monkey Grip
- Aleksi Kousa, Loop Jiu-Jitsu
- Phu Nguyen, Buli Jiu-Jitsu
- Julius Linden, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat
- Veeti Miikki, MMA Imatra
29
Men Värivyöt
-76 kg
- Ariel Cohen, Studio Juju 37
- Petri Moilanen, Sigma Jiu-Jitsu 3 17 11
- Robert Eklöv, team leites 13
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team 10
- Shamir Ullah, Pieksämäki Fight Club 1
- Heritieux Kialanda, Barreto Helsinki
- Mici Saaristo, Finnfighters Gym 4
- Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta 15
- Tuomas Lappalainen, Polar Jiu Jitsu Team 1
- Samuel Muuronen, Crest - Professional Fighting Center 24 12
- Karri Itkonen, GB Gym 5
- Makwan Amirkhani, Sigma Jiu-Jitsu
- Kim Lipsanen, Gracie Barra Kouvola 1 5 14
- Severi Nenonen, Total Center Lahti 2 27
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 33 18
- Tero Ahola, Hipko 1 5 10
- Markus Ylikoski, Sigma Jiu-Jitsu
- Artem Kotchkin, MMA Lappeenranta 1
- Santeri Kangas, Total Center Lahti 14
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 1 1 13
- Jouni Turunen, Total Center Lahti
- Joonas Toivola, Sisu Gym
22
-82.3 kg
- Ville Itkonen, Kamppailuinstituutti Mikkeli
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 70
- Atte Ovaska, Sisu Gym 6
- Otto Haapa-aho, Heracles 8
- Tommi Heikkinen, Loop Jiu-Jitsu 1 10 11
- Kalle Arvelin, Lahden kamppailulajikeskus 2
- Per Sipola, MMA Team 300 17
- Kimmo Nieminen, Sisu Gym 5
- Konsta Koivisto, GB Gym 14 25
- Aku Teutari, Sigma Jiu-Jitsu 1
- Juho Hermunen, Gracie Barra Kouvola 1
- Abdullah El-nachar, Delariva Finland/Salini Sport Center 1
- Josi Kokkonen, Polar Jiu Jitsu Team 9
- Kasperi Elomaa, Submission Tampere 38
14
-94.3 kg
- Markus Oksman, Finnfighters Gym 20
- Olli Ritanen, Sigma Jiu-Jitsu 7
- Aleksi Toiviainen, Ahjo Training Center 5 13
- Alexey Savolainen, Hipko 8
- Aarne Autio, Hipko
- Tomi Lindholm, Sigma Jiu-Jitsu 4 5
- Henri Lintula, Sisu Gym 6
- Dmitry Remeshkov, Orion's Belt
- Ruslan Karppinen, Hipko 21
- Otto Kuikka, Helsingin Paini-Miehet 1
10
AVOIN
- Verneri Hakkinen, MMA Team 300 3
- Tuomas Lappalainen, Polar Jiu Jitsu Team 1
- Abdullah El-nachar, Delariva Finland/Salini Sport Center 1
- Kalle Arvelin, Lahden kamppailulajikeskus 2
- Mikko Pouru, Finnfighters Gym 40
- Markus Oksman, Finnfighters Gym 20
- Petrus Haverinen, Kuopion Gladiator Factory 29 19
- Riku Kerkkä, Lahden Kamppailulajikeskus 1
- Aleksandr Keinänen, Orion's Belt 1 1 13
- Dmitry Remeshkov, Orion's Belt
- Rostislav Aminov, Orion's Belt
- Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
- Elmeri Joronen, Helsingin Ju-jutsuklubi 11
- Tuomas Tuovinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Josi Kokkonen, Polar Jiu Jitsu Team 9
- Kasperi Elomaa, Submission Tampere 38
- Lemar Khan, Porin Kamppailu-urheilukeskus 70
- Timo Tapiala, Sigma Jiu-Jitsu 1 5
- Rasmus Lindqvist, Barreto Helsinki
- Saku Koskinen, Polar Jiu Jitsu Team
- Petri Aaltonen, Polar Jiu Jitsu Team 33 18
- Samu Alén, Polar Jiu Jitsu Team 4 4
- Niko Rantala, Polar Jiu Jitsu Team 10
- Ariel Cohen, Studio Juju 37
- Per Sipola, MMA Team 300 17
- Heritieux Kialanda, Barreto Helsinki
- Severi Nenonen, Total Center Lahti 2 27
- Aleksi Kylmälahti, Sigma Jiu-Jitsu 19 16
- Otto Haapa-aho, Heracles 8
- Pavel Tchernykh, GB Gym 4
- Santeri Kangas, Total Center Lahti 14
- Jouni Turunen, Total Center Lahti
32
Women Valkovyöt
Women Värivyöt
AVOIN
- Laura Aurolahti, Buli Jiu-Jitsu
- Venla Nivala, Hipko 18
- Martta Koiranen, MMA Team 300
- Ronja Kurka, GB Gym 19
- Suvi-Maria Toivonen, MMA Team 300 6
- Marika Vainola, Sigma Jiu-Jitsu 12 19
- Miia Isola, Crest - Professional Fighting Center 10 3
- Maaria Haltsonen, MMA Imatra 7 15
- Tiina Elomaa, MMA Imatra 5 3
- Janette Nurminen, Sigma Jiu-Jitsu
- Laura Rättyä, Ground Games 5 28
- Ronja Hilli, Hilti BJJ
- Noora Virkkunen, Sisu Gym 7
- Julia Nokelainen, Finnfighters Gym 21
- Jessika Torttila, Sigma Jiu-Jitsu 26
- Heidi Saren, Loop Jiu-Jitsu 4
- Eili Ristimäki, Finnfighters Gym 2
- Inka Räty, MMA Lappeenranta 2 1
18
Yhteensä: 235 ottelijaa.
Sigma Jiu-Jitsu 23
Polar Jiu Jitsu Team 18
Hipko 17
MMA Team 300 13
Finnfighters Gym 13
Loop Jiu-Jitsu 10
Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat 10
Sisu Gym 10
GB Gym 9
Fight4all 8
MMA Lappeenranta 8
Total Center Lahti 6
MMA Imatra 6
Ahjo Training Center 6
Crest - Professional Fighting Center 6
Orion's Belt 6
Barreto Helsinki 5
MMA Rovaniemi 5
Lahden Kamppailulajikeskus 4
Kuopion Gladiator Factory 4
Buli Jiu-Jitsu 4
Ground Games 3
Helsingin Ju-jutsuklubi 3
Delariva Finland/Salini Sport Center 3
RNC Sport Club 2
Nokian Kamppailu-Urheilijat ry 2
Monkey Grip 2
Hilti BJJ 2
Kamppailu Instituutti Mikkeli 2
Porin Kamppailu-urheilukeskus 2
Heracles 2
Submission Tampere 2
Helsingin Paini-Miehet 2
Lahden kamppailulajikeskus 2
Studio Juju 2
Gracie Barra Kouvola 2
Kamppailuinstituutti Mikkeli 1
Sports Academy No. 1 1
Espoon Kehähait 1
Non 1
Tampereen Jujutsukoulu 1
Gracie Jiu Jitsu 1
Lahden Gentai 1
Pieksämäki Fight Club 1
team leites 1
Jyväskylän Fight Club 1
Dojo Helsinki 1