1
Men Sinivöiset -61.5 kg Quarter-final
Points
Jussi Paakkinen Tampereen Jujutsukoulu
Joonas Ahola Espoon Kehähait
2
Men Sinivöiset -61.5 kg Quarter-final
Walkover
Mikhail Remshu Polar Jiu Jitsu Team
Janne Lipiäinen Barreto Helsinki
3
Women Sinivöiset -56,5 kg Semi-final
Points
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Heidi Kuusisto Oulun Kamppailuklubi
4
Men Purppuravöiset -61.5 kg Final
Points
Yamato Yoshida Crest - Professional Fighting Center
Joni Laikko Brazilian Jiu-jitsu Academy
5
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Points
Anvar Suviniitty Helsingin Paini-Miehet
Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
6
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Points
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Mats Norrgård MMA Team 300
7
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Points
Karri Itkonen GB Gym
Aleksei Kyllenen MMA Kotka
8
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Choke
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Miska Liukkonen Ahjo Training Center
9
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Mikko Löppönen Total Center Lahti
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
10
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Walkover
Ismo Manninen MMA Team 300
Miika Lohtander Polar Jiu Jitsu Team
11
Men Sinivöiset -67.5 kg 16th-final
Guillotine
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
Olli Toikkanen Kuopion Gladiator Factory
12
Men Sinivöiset -61.5 kg Semi-final
Armbar
Miro Honkanen MMA Imatra
Joonas Ahola Espoon Kehähait
13
Men Sinivöiset -61.5 kg Semi-final
Points
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
Mikhail Remshu Polar Jiu Jitsu Team
14
Women Sinivöiset -56,5 kg Semi-final
Armbar
Assi Savolainen MMA Vantaa
Heidi Kuusisto Oulun Kamppailuklubi
15
Men Purppuravöiset -67.5 kg 16th-final
Walkover
Mikko Gunnar BJJ Kouvola
Jari Illikainen MMA Imatra
16
Men Purppuravöiset -67.5 kg 16th-final
Points
Petri Onnela Oulun Kamppailuklubi
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
17
Men Purppuravöiset -67.5 kg 16th-final
Judges Decision
Jussi Nieminen Tampereen Jujutsukoulu
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
18
Men Purppuravöiset -67.5 kg 16th-final
Triangle
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
Mika Leikkola BJJ Kouvola
19
Men Sinivöiset -67.5 kg Quarter-final
Triangle
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Anvar Suviniitty Helsingin Paini-Miehet
20
Men Sinivöiset -67.5 kg Quarter-final
Guillotine
Aapo Kainulainen Barreto Helsinki
Karri Itkonen GB Gym
21
Men Sinivöiset -67.5 kg Quarter-final
Points
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Jukka-Pekka Lönnqvist MMA Rovaniemi
22
Men Sinivöiset -67.5 kg Quarter-final
Points
Ismo Manninen MMA Team 300
Oula Nuuttila Tampereen Jujutsukoulu
23
Men Sinivöiset -61.5 kg Final
Armbar
Joonas Ahola Espoon Kehähait
Saku Ronkainen CFO Grappling Team
24
Women Sinivöiset -56,5 kg Final
Armbar
Anna Jylhä Kuopion Gladiator Factory
Assi Savolainen MMA Vantaa
25
Men Purppuravöiset -67.5 kg Quarter-final
Armbar
Kim Lipsanen Gracie Barra Kouvola
Jari Illikainen MMA Imatra
26
Men Purppuravöiset -67.5 kg Quarter-final
Walkover
Eppu Riihelä Lahden Gentai
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
27
Men Purppuravöiset -67.5 kg Quarter-final
Judges Decision
Veli-Matti Lindström Lahden Gentai
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
28
Men Purppuravöiset -67.5 kg Quarter-final
Points
Sebastian Raisio Tornion Jujutsuseura
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
29
Men Ruskea- ja mustavöiset -67.5 kg Quarter-final
RNC
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Marko Oikarainen MMA Rovaniemi
30
Men Ruskea- ja mustavöiset -67.5 kg Quarter-final
Points
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
Antti Kautonen Kuopion Gladiator Factory
31
Men Sinivöiset -67.5 kg Semi-final
Judges Decision
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Karri Itkonen GB Gym
32
Men Sinivöiset -67.5 kg Semi-final
Triangle
Arttu Virtala Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ismo Manninen MMA Team 300
33
Women Sinivöiset -61,5 kg Quarter-final
Points
Susanna Sairanen Lahden Gentai
Olesya Gilmanova Orion's Belt
34
Men Ruskea- ja mustavöiset -73.5 kg Quarter-final
Points
Sami Narikka Combat Society
Henri Oksala CFO Grappling Team
35
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi -61,5 kg Quarter-final
Armbar
Elvira Karppinen MMA Team 300
Anna Kavoura Jyväskylän Fight Club
36
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi -61,5 kg Quarter-final
Armbar
Milla Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Ida Posti Total Center Lahti
37
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi -61,5 kg Quarter-final
Points
Suvi Telivuo Hipko
Laura Rättyä Hipko
38
Men Purppuravöiset -67.5 kg Semi-final
RNC
Jari Illikainen MMA Imatra
Simo-Sakari Sepponen MMA Team 300
39
Men Purppuravöiset -67.5 kg Semi-final
Triangle
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
Tomi Tonteri Vantaan Kamppailukeskus
40
Men Ruskea- ja mustavöiset -67.5 kg Semi-final
Triangle
Severi Nenonen Total Center Lahti
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
41
Men Ruskea- ja mustavöiset -67.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Kokkonen GB Gym
Erno Elgland Jyväskylän Fight Club
42
Men Sinivöiset -67.5 kg Final
Points
Petri Moilanen Sigma Jiu-Jitsu
Ismo Manninen MMA Team 300
43
Women Sinivöiset -61,5 kg Semi-final
RNC
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Olesya Gilmanova Orion's Belt
44
Women Sinivöiset -61,5 kg Semi-final
Points
Satu Jokela Finnfighters Gym
Henna Huopainen Oulun Kamppailuklubi
45
Men Ruskea- ja mustavöiset -73.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Henri Oksala CFO Grappling Team
46
Men Ruskea- ja mustavöiset -73.5 kg Semi-final
Choke
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
Aleksandr Cassén Orion's Belt
47
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi -61,5 kg Semi-final
RNC
Kaisa Yli-Paunu GB Gym
Elvira Karppinen MMA Team 300
48
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi -61,5 kg Semi-final
Triangle
Milla Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
Laura Rättyä Hipko
49
Men Purppuravöiset -67.5 kg Final
Points
Jari Illikainen MMA Imatra
Samuel Onnela Oulun Kamppailuklubi
50
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Jouni Holappa Polar Jiu Jitsu Team
Sergio Fernandez Rodriguez GB Gym
51
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
RNC
Kristoffer Berglund DOJO ry.
Jussi Niskala WFC Warriors
52
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Mikko Vehmas Heracles
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
53
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Paulo Estudillo Lestelä GB Gym
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
54
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
RNC
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Matias Niva Ahjo Training Center
55
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Walkover
Niklas Holmberg Loop Jiu-Jitsu
Joni Sarkala Lahden Kamppailulajikeskus
56
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Vili Kiviluoma WFC Warriors
Samuel Muuronen Helsingin Ju-jutsuklubi
57
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
DQ
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Otto Kärhä MMA Rovaniemi
58
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Mikko Suokas BJJ Vaasa
Jori Mäkelä Espoon Kehähait
59
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
DQ
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
Niko Aikonen MMA Joensuu
60
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Sami Kaisanlahti Kamppailuareena Mikkeli BJJ
61
Men Sinivöiset -73.5 kg 32nd-final
Points
Petri Veskoniemi BJJ Kouvola
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
62
Men Ruskea- ja mustavöiset -67.5 kg Final
Points
Arttu Jaakkola Oulun Kamppailuklubi
Tuomas Kokkonen GB Gym
63
Women Sinivöiset -61,5 kg Final
RNC
Laura Virtanen Turun Ju-jutsuseura
Satu Jokela Finnfighters Gym
64
Men Ruskea- ja mustavöiset -73.5 kg Final
Ankle Lock
Tommi Pulkkanen Sigma Jiu-Jitsu
Jyri Kakko Polar Jiu Jitsu Team
65
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi -61,5 kg Final
RNC
Elvira Karppinen MMA Team 300
Milla Bahia Bahia Brazilian Jiu-jitsu Academy
66
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Walkover
Oskari Piipponen Tampereen Jujutsukoulu
Sergio Fernandez Rodriguez GB Gym
67
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Points
Kristoffer Berglund DOJO ry.
Niko Koskelainen Crest - Professional Fighting Center
68
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Triangle
Joona Posa MMA Vantaa
Miika Vauhkonen Jyväskylän Fight Club
69
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
RNC
Josef Gullmets Buli Jiu-Jitsu
Joni Sarkala Lahden Kamppailulajikeskus
70
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Points
Sami Silventoinen GB Gym
Vili Kiviluoma WFC Warriors
71
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Walkover
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
Mikko Suokas BJJ Vaasa
72
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Points
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Arvi Luotonen Lohjan Kamppailukeskus
73
Men Sinivöiset -73.5 kg 16th-final
Judges Decision
Lasse Rahkolin Sisu Gym
Henri Koukkunen Jyväskylän Fight Club
74
Women Sinivöiset -66,5 kg Quarter-final
Armbar
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Emilia Lång MMA Rovaniemi
75
Women Sinivöiset -66,5 kg Quarter-final
RNC
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
Ulla Murisoja Sigma Jiu-Jitsu
76
Women Sinivöiset -66,5 kg Quarter-final
Armbar
Iina Kolvanki Sigma Jiu-Jitsu
Marika Hyöty Tampereen Jujutsukoulu
77
Women Sinivöiset -66,5 kg Quarter-final
Armbar
Laura Andersson Loop Jiu-Jitsu
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
78
Men Purppuravöiset -73.5 kg 16th-final
DQ
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Henri Hanhirova Tornion Jujutsuseura
79
Men Purppuravöiset -73.5 kg 16th-final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Oskari Auvinen Hipko
80
Men Purppuravöiset -73.5 kg 16th-final
Walkover
Justus Hirvi Barreto Helsinki
Andrea Patanè Crest - Professional Fighting Center
81
Men Purppuravöiset -73.5 kg 16th-final
Points
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
Lari-Matti Miettinen Heracles
82
Men Purppuravöiset -73.5 kg 16th-final
RNC
Joonas Nykopp Polar Jiu Jitsu Team
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
83
Men Sinivöiset -73.5 kg Quarter-final
Points
Sergio Fernandez Rodriguez GB Gym
Kristoffer Berglund DOJO ry.
84
Men Sinivöiset -73.5 kg Quarter-final
Triangle
Joona Posa MMA Vantaa
Joni Sarkala Lahden Kamppailulajikeskus
85
Men Sinivöiset -73.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Sami Silventoinen GB Gym
Miska Meronen Jyväskylän Fight Club
86
Men Sinivöiset -73.5 kg Quarter-final
Choke
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
Lasse Rahkolin Sisu Gym
87
Women Sinivöiset -66,5 kg Semi-final
Points
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Suvi Salmimies Gracie Barra Kouvola
88
Women Sinivöiset -66,5 kg Semi-final
Ankle Lock
Iina Kolvanki Sigma Jiu-Jitsu
Hanna Heikkilä Function X Jiu Jitsu
89
Men Purppuravöiset -73.5 kg Quarter-final
Walkover
Juuso Halme MMA Imatra
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
90
Men Purppuravöiset -73.5 kg Quarter-final
Guillotine
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Justus Hirvi Barreto Helsinki
91
Men Purppuravöiset -73.5 kg Quarter-final
Points
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Jouni Ollikainen Finnfighters Gym
92
Men Purppuravöiset -73.5 kg Quarter-final
DQ
Tero Ahola Sigma Jiu-Jitsu
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
93
Men Ruskea- ja mustavöiset -79.5 kg Quarter-final
Points
Raimo Posti Total Center Lahti
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
94
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Points
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
Teemu Hassi Total Center Lahti
95
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Points
Matti Laukkarinen Jyväskylän Fight Club
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
96
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Points
Matti Lehti Barreto Helsinki
Kalle Arvelin Lahden Kamppailulajikeskus
97
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Lock
Kristian Meismaa Takado
Matias Hellsten CFO Grappling Team
98
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Points
Toni Enroos MMA Vantaa
Ville Yrjölä Porin Kamppailu-urheilukeskus
99
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
Kimmo Rotko Skeletor Wrestling
100
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
RNC
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Janne Haataja Barreto Helsinki
101
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Walkover
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
Thomas Tuomi Loop Jiu-Jitsu
102
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
RNC
Tero Salonen Finnfighters Gym
Jere Hautoniemi Sisu Gym
103
Men Sinivöiset -79.5 kg 32nd-final
Points
Mikko Hyvärinen Brazilian Jiu-jitsu Academy
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
104
Men Sinivöiset -73.5 kg Semi-final
Triangle
Kristoffer Berglund DOJO ry.
Joona Posa MMA Vantaa
105
Men Sinivöiset -73.5 kg Semi-final
Points
Sami Silventoinen GB Gym
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
106
Women Sinivöiset -66,5 kg Final
Armbar
Marika Vainola Sigma Jiu-Jitsu
Iina Kolvanki Sigma Jiu-Jitsu
107
Men Purppuravöiset -73.5 kg Semi-final
Points
Jani Sutelainen Tampereen Jujutsukoulu
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
108
Men Purppuravöiset -73.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Mikko Särkkä Kombat Klubi Kouvola
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
109
Men Ruskea- ja mustavöiset -79.5 kg Semi-final
Points
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Aleksi Lohi Oulun Kamppailuklubi
110
Men Ruskea- ja mustavöiset -79.5 kg Semi-final
Points
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
Jani Ketolainen MMA Kotka
111
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Armbar
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Aleksandr Gratschov Sisu Gym
112
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Choke
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
Kalle Arvelin Lahden Kamppailulajikeskus
113
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Armbar
Markus Asell Finnfighters Gym
Kristian Meismaa Takado
114
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Walkover
Tony Pelkonen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Yrjölä Porin Kamppailu-urheilukeskus
115
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Choke
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Sami Mappes Oulun Kamppailuklubi
116
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
Paavo Haimila Turun Ju-jutsuseura
117
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Choke
Topi Mäntyniemi Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
Jere Hautoniemi Sisu Gym
118
Men Sinivöiset -79.5 kg 16th-final
Lock
Lauri Rossinen MMA Joensuu
Heikki Jalonen Tampereen Jujutsukoulu
119
Men Sinivöiset -73.5 kg Final
Armbar
Joona Posa MMA Vantaa
Kristian Juoperi Tampereen Jujutsukoulu
120
Men Purppuravöiset -73.5 kg Final
Points
Tommi Heikkinen Loop Jiu-Jitsu
Balazs Feher Tampereen Jujutsukoulu
121
Men Ruskea- ja mustavöiset -79.5 kg Final
Armbar
Riku Hapulahti Finnfighters Gym
Tuomas Ylinampa Oulun Kamppailuklubi
122
Men Purppuravöiset -79.5 kg 16th-final
Choke
Vitaliy Inyushkin Sport Club Achilles
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
123
Men Purppuravöiset -79.5 kg 16th-final
Points
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
Samuli Rajalahti Sali24
124
Men Purppuravöiset -79.5 kg 16th-final
Guillotine
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Juhani Haikka Total Center Lahti
125
Men Purppuravöiset -79.5 kg 16th-final
Points
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
Jesse Pölkki Jyväskylän Fight Club
126
Men Sinivöiset -79.5 kg Quarter-final
Points
Mika Pennanen Turun Ju-jutsuseura
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
127
Men Sinivöiset -79.5 kg Quarter-final
Triangle
Markus Asell Finnfighters Gym
Ville Yrjölä Porin Kamppailu-urheilukeskus
128
Men Sinivöiset -79.5 kg Quarter-final
RNC
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Toni Täppinen Polar Jiu Jitsu Team
129
Men Sinivöiset -79.5 kg Quarter-final
Points
Jere Hautoniemi Sisu Gym
Lauri Rossinen MMA Joensuu
130
Men Ruskea- ja mustavöiset -85.5 kg Semi-final
Points
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Jaakko Ruuhonen Tampereen Jujutsukoulu
131
Men Ruskea- ja mustavöiset -85.5 kg Semi-final
RNC
Markku Mutanen Barreto Helsinki
Tuomas Simola Lahden Gentai
132
Men Purppuravöiset -79.5 kg Quarter-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Joni Ahvenainen Mikkelin Full Contact
133
Men Purppuravöiset -79.5 kg Quarter-final
RNC
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
Jonas Smeds Buli Jiu-Jitsu
134
Men Purppuravöiset -79.5 kg Quarter-final
Guillotine
Sami Knihtilä MMA Joensuu
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
135
Men Purppuravöiset -79.5 kg Quarter-final
Guillotine
Toni Toivanen Monkey Grip
Tuomo Virtanen Kuopion Gladiator Factory
136
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Points
Niki Kahila BJJ Kouvola
Petrus Haverinen Kuopion Gladiator Factory
137
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
RNC
Mikko Timonen Loop Jiu-Jitsu
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
138
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Walkover
Teemu Jäntti MMA Vantaa
Mikko Nieminen Nokian Kamppailu-Urheilijat ry
139
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Triangle
Mikko Vedru Turun Ju-jutsuseura
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
140
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Matti Auvinen Buli Jiu-Jitsu
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
141
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Points
Otto Saari GB Gym
Timo Toukkari Sali24
142
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Walkover
Vesa Rockas Sisu Gym
Ville Koskela Total Center Lahti
143
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Juha Piirainen Sisu Gym
Jesse Auvinen Turun Ju-jutsuseura
144
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Ankle Lock
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Mikko Tella Jyväskylän Fight Club
145
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Judges Decision
Rene Kraft Submission Tampere
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
146
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Choke
Jaakko Riihimäki Turun Ju-jutsuseura
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
147
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Walkover
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
Anthony Burton Loop Jiu-Jitsu
148
Men Sinivöiset -85.5 kg 32nd-final
Points
Joonas Lius Ahjo Training Center
Emil Salonen Finnfighters Gym
149
Men Sinivöiset -79.5 kg Semi-final
Judges Decision
Matias Pahkala Oulun Kamppailuklubi
Markus Asell Finnfighters Gym
150
Men Sinivöiset -79.5 kg Semi-final
Points
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
Jere Hautoniemi Sisu Gym
151
Men Purppuravöiset -79.5 kg Semi-final
Points
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Jarmo Petäjäjärvi Oulun Kamppailuklubi
152
Men Purppuravöiset -79.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
Toni Toivanen Monkey Grip
153
Men Ruskea- ja mustavöiset -85.5 kg Final
Triangle
Jaakko Vilander Helsingin Ju-jutsuklubi
Tuomas Simola Lahden Gentai
154
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Walkover
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Niki Kahila BJJ Kouvola
155
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Points
Joonas Uusi-Autti Jyväskylän Fight Club
Teemu Jäntti MMA Vantaa
156
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Points
Heikki Huttunen Kachi-Kan ry
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
157
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Kimura
Otto Saari GB Gym
Vesa Rockas Sisu Gym
158
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Jesse Auvinen Turun Ju-jutsuseura
159
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
RNC
Viktor Wikström Hilti Raasepori
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
160
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Points
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
Joonas Kuittinen MMA Joensuu
161
Men Sinivöiset -85.5 kg 16th-final
Points
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
Emil Salonen Finnfighters Gym
162
Men Sinivöiset -79.5 kg Final
RNC
Markus Asell Finnfighters Gym
Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
163
Men Purppuravöiset -79.5 kg Final
Guillotine
Ville Niskanen Kuopion Gladiator Factory
Eetu Wallius Tampereen Jujutsukoulu
164
Men Purppuravöiset -85.5 kg 16th-final
Walkover
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Emil Ylén Lahden Gentai
165
Men Purppuravöiset -85.5 kg 16th-final
Armbar
Kalle Jokela Sisu Gym
Petteri Kaarto DOJO ry.
166
Men Purppuravöiset -85.5 kg 16th-final
Walkover
Jukka Kontturi Jyväskylän Fight Club
Niko Rotko Skeletor Wrestling
167
Men Purppuravöiset -85.5 kg 16th-final
Injury
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
Petteri Vuorinen MMA Seinäjoki
168
Men Purppuravöiset -85.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Kennet Mattsson MMA Team 300
Otto Hirvinen Helsingin Ju-jutsuklubi
169
Men Sinivöiset -85.5 kg Quarter-final
Triangle
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Teemu Jäntti MMA Vantaa
170
Men Sinivöiset -85.5 kg Quarter-final
Choke
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
Vesa Rockas Sisu Gym
171
Men Sinivöiset -85.5 kg Quarter-final
RNC
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Lassi Waismaa Loop Jiu-Jitsu
172
Men Sinivöiset -85.5 kg Quarter-final
Kimura
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
Jussi Turunen Kuopion Gladiator Factory
173
Men Ruskea- ja mustavöiset -91.5 kg Semi-final
Walkover
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Christian Lindström Finnfighters Gym
174
Men Ruskea- ja mustavöiset -91.5 kg Semi-final
Points
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
Jasse Junkkari GB Gym
175
Men Purppuravöiset -85.5 kg Quarter-final
Points
Toni Aaltonen Porin Kamppailu-urheilukeskus
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
176
Men Purppuravöiset -85.5 kg Quarter-final
Points
Petteri Kaarto DOJO ry.
Niko Rotko Skeletor Wrestling
177
Men Purppuravöiset -85.5 kg Quarter-final
Points
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Ville Ponkilainen Tampereen Jujutsukoulu
178
Men Purppuravöiset -85.5 kg Quarter-final
Triangle
Tommi Karihtala Finnfighters Gym
Kennet Mattsson MMA Team 300
179
Men Sinivöiset -91.5 kg 32nd-final
Walkover
Taneli Ristola WFC Warriors
Sakari Salla Takado
180
Men Sinivöiset -91.5 kg 32nd-final
RNC
Miika Puisto Takado
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
181
Men Sinivöiset -85.5 kg Semi-final
Points
Mikko Eerola Tampereen Jujutsukoulu
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
182
Men Sinivöiset -85.5 kg Semi-final
Points
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
Aki Kukkonen Gracie Barra Lappeenranta
183
Men Purppuravöiset -91.5 kg Quarter-final
Walkover
Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu
Tuomas Kekäläinen Polar Jiu Jitsu Team
184
Men Purppuravöiset -91.5 kg Quarter-final
Points
Janne Toivanen Sisu Gym
Mikko Auvinen Hipko
185
Men Ruskea- ja mustavöiset -91.5 kg Final
Points
Jesse Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Ilmari Leppänen Tampereen Jujutsukoulu
186
Men Sinivöiset -97.5 kg 16th-final
Points
Anssi Miettinen Barreto Helsinki
Owen Willberg Helsingin Paini-Miehet
187
Men Sinivöiset -97.5 kg 16th-final
Points
Sami Heikkilä Nurmijärven Kamppailijat
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
188
Men Purppuravöiset -85.5 kg Semi-final
Lock
Tomi Pitkänen Polar Jiu Jitsu Team
Petteri Kaarto DOJO ry.
189
Men Purppuravöiset -85.5 kg Semi-final
Points
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
Kennet Mattsson MMA Team 300
190
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
Choke
Artturi Linna GB Gym
Sakari Salla Takado
191
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
RNC
Johannes Vanne Espoon Kehähait
Niklas Ojatalo Jyväskylän Fight Club
192
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
Points
Ari Heinänen Ahjo Training Center
Oskari Lepistö Savate Club Fight & Fitness ry
193
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
Guillotine
Victor Knieling Finnfighters Gym
Samu Mahkonen Combat Society
194
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
RNC
Urpo Jaakkola Sali24
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
195
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
Points
Aleksandr Gainullin Helsingin Paini-Miehet
Toni Hyytinen WFC Warriors
196
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
Ankle Lock
Joni Lempinen Submission Tampere
Aleksi Sorvali Takado
197
Men Sinivöiset -91.5 kg 16th-final
Points
Alexey Savolainen Hipko
Jaakko Torvinen Buli Jiu-Jitsu
198
Men Sinivöiset -85.5 kg Final
Armbar
Jani Koponen Gracie Barra Lappeenranta
Aki Kortetmäki Tampereen Jujutsukoulu
199
Men Purppuravöiset -85.5 kg Final
RNC
Petteri Kaarto DOJO ry.
Tommi Räsänen Hangon Hyrskyt
200
Men Purppuravöiset -91.5 kg Semi-final
Walkover
Miika Suvanto Finnfighters Gym
Tuomas Kekäläinen Polar Jiu Jitsu Team
201
Men Purppuravöiset -91.5 kg Semi-final
Points
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
Mikko Auvinen Hipko
202
Men Sinivöiset -97.5 kg Quarter-final
Points
Jarkko Suojoki Polar Jiu Jitsu Team
Owen Willberg Helsingin Paini-Miehet
203
Men Sinivöiset -97.5 kg Quarter-final
Points
Juho Sormunen Tampereen Jujutsukoulu
Joni Kyllönen Tornion Jujutsuseura
204
Men Sinivöiset -97.5 kg Quarter-final
Points
Aarni Karjalainen Tampereen Jujutsukoulu
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
205
Men Sinivöiset -97.5 kg Quarter-final
Points
Erkka Viippo Sali24
Sampo Kaskinen MMA Imatra
206
Men Sinivöiset -91.5 kg Quarter-final
Points
Artturi Linna GB Gym
Johannes Vanne Espoon Kehähait
207
Men Sinivöiset -91.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Oskari Lepistö Savate Club Fight & Fitness ry
Samu Mahkonen Combat Society
208
Men Sinivöiset -91.5 kg Quarter-final
Choke
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Aleksandr Gainullin Helsingin Paini-Miehet
209
Men Sinivöiset -91.5 kg Quarter-final
Ankle Lock
Aleksi Sorvali Takado
Alexey Savolainen Hipko
210
Men Purppuravöiset -97.5 kg Quarter-final
Walkover
Lauri Taalikka WFC Warriors
Matti Poutanen Helsingin Ju-jutsuklubi
211
Men Purppuravöiset -97.5 kg Quarter-final
Injury
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
Timo Suhonen Polar Jiu Jitsu Team
212
Men Purppuravöiset -91.5 kg Final
Kimura
Tuomas Kekäläinen Polar Jiu Jitsu Team
Atte Sipola Oulun Kamppailuklubi
213
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi 61,5+ kg Quarter-final
Points
Elina Tolonen Jyväskylän Fight Club
Saija Tarvainen Takado
214
Men Sinivöiset -97.5 kg Semi-final
Guillotine
Owen Willberg Helsingin Paini-Miehet
Juho Sormunen Tampereen Jujutsukoulu
215
Men Sinivöiset -97.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Ville Backman Turun Ju-jutsuseura
Erkka Viippo Sali24
216
Men Sinivöiset 97.5+ kg Quarter-final
Choke
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Jani Häkkinen MMA Joensuu
217
Men Sinivöiset 97.5+ kg Quarter-final
Walkover
Juha Leino Loimaan kamppailu-urheilijat
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
218
Men Sinivöiset 97.5+ kg Quarter-final
Choke
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
Jani Hurme Hilti Raasepori
219
Men Sinivöiset 97.5+ kg Quarter-final
Points
Kasper Virtanen Combat Society
Miika Laiho Polar Jiu Jitsu Team
220
Men Sinivöiset -91.5 kg Semi-final
Points
Johannes Vanne Espoon Kehähait
Samu Mahkonen Combat Society
221
Men Sinivöiset -91.5 kg Semi-final
Points
Aleksi Toiviainen Ahjo Training Center
Aleksi Sorvali Takado
222
Men Purppuravöiset -97.5 kg Semi-final
Ankle Lock
Hannu Leppänen Tjjk
Lauri Taalikka WFC Warriors
223
Men Purppuravöiset -97.5 kg Semi-final
Points
Teemu Toropainen Function X Jiu Jitsu
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
224
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi 61,5+ kg Semi-final
Walkover
Päivi Aittamaa Sali24
Saija Tarvainen Takado
225
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi 61,5+ kg Semi-final
RNC
Maiju Suotama MMA Imatra
Silja Voutilainen Porin Kamppailu-urheilukeskus
226
Men Sinivöiset -97.5 kg Final
Lock
Owen Willberg Helsingin Paini-Miehet
Erkka Viippo Sali24
227
Men Purppuravöiset 97.5+ kg Semi-final
Points
Hermann Mäki Takado
Matias Anttila Finnfighters Gym
228
Men Purppuravöiset 97.5+ kg Semi-final
Points
Joni Wass Vantaan Kamppailukeskus
Juha Ikonen Tampereen Jujutsukoulu
229
Men Sinivöiset 97.5+ kg Semi-final
Points
Aki Teräväinen Tampereen Jujutsukoulu
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
230
Men Sinivöiset 97.5+ kg Semi-final
Americana
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
Kasper Virtanen Combat Society
231
Men Sinivöiset -91.5 kg Final
Points
Johannes Vanne Espoon Kehähait
Aleksi Sorvali Takado
232
Women Sinivöiset 66,5+ kg Quarter-final
Lock
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
Minna Yrjölä Sali24
233
Women Sinivöiset 66,5+ kg Quarter-final
Points
Miia Isola Buli Jiu-Jitsu
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
234
Women Sinivöiset 66,5+ kg Quarter-final
Armbar
Jenny Heikkinen Kajaanin Ju-Jutsuseura
Nina Perttunen Hipko
235
Men Purppuravöiset -97.5 kg Final
Points
Lauri Taalikka WFC Warriors
Jaakko Honkasalo Finnfighters Gym
236
Women Purppura-, ruskea- ja mustavöi 61,5+ kg Final
RNC
Saija Tarvainen Takado
Maiju Suotama MMA Imatra
237
Men Ruskea- ja mustavöiset 91.5+ kg Final
Points
Riku Urholin Porin Kamppailu-urheilukeskus
Henri Prinz WFC Warriors
238
Men Purppuravöiset 97.5+ kg Final
Points
Matias Anttila Finnfighters Gym
Juha Ikonen Tampereen Jujutsukoulu
239
Men Sinivöiset 97.5+ kg Final
Points
Joni Käkelä Porin Kamppailu-urheilukeskus
Heikki Jussila Helsingin Paini-Miehet
240
Women Sinivöiset 66,5+ kg Semi-final
Points
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Tiia-Mari Herva Oulun Kamppailuklubi
241
Women Sinivöiset 66,5+ kg Semi-final
Points
Laura-Elina Halttu Fight For Fun
Nina Perttunen Hipko
242
Women Sinivöiset 66,5+ kg Final
Points
Emma Reunanen Loop Jiu-Jitsu
Laura-Elina Halttu Fight For Fun